NAŽIVO

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko dosiahne ciele tzv. špeciálnej vojenskej operácie – ako ruské úrady označujú vojnu proti Ukrajine – a „dovedie ju do logického konca.“

18:57

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil svoje stretnutie s ukrajinskou premiérkou Giorgiou Meloniovou v Ríme za vynikajúce a dodal, že Kyjev môže aj naďalej počítať s pokračujúcou podporou Talianska. 

18:55

Ministerstvo spravodlivosti USA môže zverejniť dokumenty veľkej poroty v prípade Ghislaine Maxwellovej, dlhoročnej spoločníčky zosnulého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, týkajúce sa obchodovania s ľuďmi na účely sexuálneho zneužívania. Rozhodol federálny sudca Paul A. Engelmayer.

18:53

Tisíce Litovčanov protestovali vo Vilniuse proti navrhovaným zmenám v riadení verejnoprávneho telerozhlasu LRT, pričom vyjadrovali obavy, že tento krok ohrozí slobodu médií,

18:16

Použiť ruské štátne aktíva zmrazené v Európe na financovanie tzv. reparačnej pôžičky pre Ukrajinu by bolo riskantné, keďže žiadny zo známych návrhov nezaručuje súlad s medzinárodným právom. Uviedol to taliansky minister európskych záležitostí Tommaso Foti v rozhovore pre vydanie denníka La Stampa.

18:15

V maďarskom Národnom zhromaždení, ktoré má 199 poslancov, v tomto roku nevystúpilo so žiadnym prejavom 15 poslancov. Poslanci síce vystupovali v zákonodarnom zbore viackrát než vlani, avšak stúpol počet tých, ktorí sa do rozpravy nezapojili vôbec.

18:13

Použiť ruské štátne aktíva zmrazené v Európe na financovanie tzv. reparačnej pôžičky pre Ukrajinu by bolo riskantné, keďže žiadny zo známych návrhov nezaručuje súlad s medzinárodným právom. Uviedol to taliansky minister európskych záležitostí Tommaso Foti v rozhovore pre utorkové vydanie denníka La Stampa.

18:13

Rusko oznámilo, že pri havárii vojenského transportného lietadla v Ivanovskej oblasti zahynulo všetkých sedem jeho pasažierov. 

18:11

Plánovaná tlačová konferencia venezuelskej opozičnej líderky a nositeľky Nobelovej ceny za mier Maríe Coriny Machadovej, ktorá sa mala konať, bola po niekoľkohodinovom odklade zrušená.

18:10

Izrael opäť otvorí hraničný priechod na ním kontrolovanej hranici medzi Jordánskom a okupovaným Západným brehom pre humanitárne nákladné vozidlá smerujúce do Pásma Gazy, uviedol izraelský predstaviteľ.

18:09

Vo výstavnom pavilóne Grand Palais v Paríži sprístupnili návrhy šiestich nových vitráží, ktoré majú nahradiť súčasné okná v katedrále Notre-Dame, informovala agentúra DPA, píše TASR. Tieto vitráže, ktoré vo Francúzsku vyvolali vášnivú debatu, by mali byť nainštalované na južnej strane katedrály do konca roku 2026.

18:08

Útoky ukrajinských dronov v meste Čeboksary v na stredovýchode európskej časti Ruska spôsobili zranenia najmenej 14 osobám vrátane jedného dieťaťa. Ukrajina túto záležitosť zatiaľ nekomentovala.

18:06

Európska únia má v pláne sprísniť kontroly dovážaných potravinárskych výrobkov s cieľom zistiť, či obsahujú obzvlášť škodlivé pesticídy, ktoré sú v bloku zakázané.

18:04

Medzinárodný trestný súd udelil 20-ročný trest odňatia slobody sudánskemu veliteľovi polovojenských jednotiek, ktorý bol odsúdený za vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti spáchané počas občianskej vojny pred dvoma desaťročiami. Je to prvý verdikt ICC týkajúci sa zločinov spáchaných v Dárfúre.

18:02

Tisícky detí museli v Gaze prijať na liečbu v dôsledku akútnej podvýživy od októbrového prímeria, ktoré malo výrazne zvýšiť dodávky humanitárnej pomoci do tejto palestínskej enklávy, upozornil Detský fond OSN.

18:00

Putin urobil niekoľko vyhlásení o vojne na Ukrajine:

– Rusko dovedie „svoju operáciu“ do „logického záveru“ a „dosiahne všetky ciele“,

– „Donbas je územím Ruska, to je historický fakt“,

– vyhlásil, že získané ukrajinské územia „vždy boli súčasťou Ruska“.

17:30

Austrália ako prvá krajina na svete zakázala osobám mladším ako 16 rokov používať sociálne siete typu Facebook či TikTok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP, podľa ktorej toto opatrenie má zmierniť škody spájané so sociálnymi médiami, no zostáva otázne, ako bude v praxi fungovať.

16:16

Japonská vláda poprela informácie portálu Politico, podľa ktorých mala odmietnuť žiadosť Európskej únie zapojiť sa do plánov na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie pomoci Ukrajine.

16:15

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko vyhlásil, že Litva zveličuje incidenty, ktoré sa týkajú narušenia vzdušného priestoru pašeráckych balónmi. Zároveň zdôraznil, že Bielorusko nechce vojnu s Litvou.

16:15

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová vyhlásila, že kritika slobôd na kontinente by mala smerovať inam, „možno do Ruska“. Reagovala tak na novú stratégiu národnej bezpečnosti USA, ktorú Washington zverejnil minulý týždeň a Európu v nej vo viacerých oblastiach kritizoval. 

16:14

Turecká dcérska spoločnosť ruského Gazpromu, ktorá prevádzkuje plynovod Turkish Stream, bude presunutá z Holandska do Maďarska. Sťahovanie spoločnosti sa už začalo a jej ďalšej prevádzke nebránia žiadne sankcie. Podľa servera hvg.hu to oznámil v Moskve maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó dva dni po tom, čo okresný súd v Amsterdame zaistil majetok spoločnosti South Stream Transport.

16:12

Prezident USA Donald Trump v rozhovore pre portál Politico zverejnenom označil Európu za skupinu štátov v „rozklade“, ktorú vedú slabí lídri. Európe vyčítal zlyhania pri zvládaní migrácie, ako aj neschopnosť ukončiť vojnu na Ukrajine. Naznačil tiež, že v Európe môže podporiť kandidátov, ktorí sa zhodujú s jeho vlastnou víziou pre kontinent.

16:12

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov rázne odmietol tvrdenia európskych krajín, že ruský prezident Vladimir Putin sa usiluje o obnovu Sovietskeho zväzu. Správy o jeho údajných plánoch napadnúť členský štát NATO Peskov označil za „úplnú hlúposť“.

13:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Údajne mŕtvy ruský novinár Arkadij Babčenko žije, vystúpil na tlačovej konferencií

Kyjev 30. mája 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP-Vitaliy Nosach)

 

Svetové médiá v utorok informovali, že novinári v utorok zabili

Smrť ruského novinára Arkadija Babčenka zinscenovali v utorok ukrajinské tajné služby. Novinár žije a predstúpil v stredu pred novinárov na tlačovej konferencii v Kyjeve. Informovali o tom tlačová agentúra AP a spravodajská televízia Sky News.

Riaditeľ Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Vasyľ Hrycak na tlačovej konferencii oznámil, že Babčenkovu smrť nafingovali ako pascu na tých, ktorí sa ho snažili reálne zabiť.

Dodal, že akciu plánovali niekoľko mesiacov, aby odhalili plány ruských tajných služieb. Skutočného organizátora Babčenkovej vraždy zadržali, píše agentúra DPA.

.

Kyjev a ukrajinská národná polícia v utorok informovali o zabití 41-ročného Babčenka, známeho vojnového novinára a kritika Kremľa. Novinára podľa nich napadli v jeho dome v Kyjeve a niekoľkokrát naňho vystrelili. Babčenka údajne našla jeho manželka a zavolala záchranku, strelným zraneniam podľahol pri prevoze do nemocnice.

Hrycak najskôr v stredu na tlačovej konferencii ohľadne vyšetrovania novinárovej vraždy povedal, že Babčenkovo zavraždenie vyšetrili. Následne na prekvapenie prítomných novinárov zavolal do miestnosti samotného Babčenka. Ten sa poďakoval všetkým, ktorí smútili za jeho odchodom. Svoje ospravedlnenie venoval najmä rodine a nič netušiacej manželke.

“Chcel by som sa ospravedlniť za to, čím ste všetci museli prejsť,” uviedol očividne dojatý novinár Babčenko. “Prepáčte, ale inak sa to spraviť nedalo. Osobitne sa chcem ospravedlniť svojej manželke za peklo, ktorým prešla.”

Babčenko sa ďalej poďakoval ukrajinskej bezpečnostnej službe SBU za záchranu svojho života. Najdôležitejšie je podľa neho to, že sa podarilo zmariť ďalšie veľké teroristické činy. Nespresnil však, o aké plány malo ísť.

SBU tvrdí, že získala informáciu o pripravovanom sprisahaní a podarilo sa mu zabrániť.

.

Hrycak ešte skôr, než predstavil živého Babčenka, povedal, že vyšetrovatelia identifikovali ukrajinského občana, ktorého najala ruská bezpečnostná služba a ktorému za organizáciu a vykonanie vraždy zaplatila 40.000 dolárov. Tento nemenovaný Ukrajinec zase najal známeho, ktorý bojoval v separatistickej vojne na východnej Ukrajine ako strelec.

 

Prípad Babčenko: Kyjev hovorí o ochrane ruského novinára, Moskva o propagande

Ukrajina poskytne ochranu novinárovi Babčenkovi, ktorý bol terčom nájomnej vraždy ruských bezpečnostných služieb, oznámil v stredu ukrajinský prezident Petro Porošenko.

“Ukrajinské orgány činné v trestnom konaní sú v boji proti ruskej agresii každým dňom silnejšie,” napísal Porošenko na Twitteri. “Je nepravdepodobné, že sa Moskva upokojí – dal som príkaz na ochranu Arkadija i jeho rodiny,” dodal ukrajinský prezident.

.

Moskva zareagovala na akciu SBU so slovami, že príbeh novinára Babčenka zneužili ako nástroj propagandy. Ruské ministerstvo zahraničných vecí zároveň v stredajšom stanovisku vyjadrilo radosť, že novinár Babčenko je predsa nažive.

Kremeľ podľa svojho hovorcu Dmitrija Peskova nedisponuje informáciami o aktuálnom vývoji v prípade novinára Babčenka. “Videl som (správy, že Babčenko žije), ale nateraz nemám o tejto veci informácie,” povedal Peskov, ktorého slová priniesla agentúra TASS.

S najväčšou pravdepodobnosťou však ide o ďalšiu z rady očierňovacích akcií namierených proti Rusku podobne ako to bolo s kauzou Škripaľ, zostrelenie MH-17 a ďalšími útokmi.

 

Výbor na ochranu novinárov: Ukrajina by mala vysvetliť, prečo klamala svetu

Výbor na ochranu novinárov (CPJ) vyjadril v stredu úľavu nad tým, že ruský novinár Arkadij Babčenko je nažive, ale žiada od Ukrajiny vysvetlenie, prečo cítila potrebu klamať celému svetu.

“Ukrajinské úrady musia teraz prezradiť, čo si vynútilo krajné opatrenie zverejnenia správy o vražde ruského novinára,” uviedla podľa agentúry DPA organizácia so sídlom v New Yorku.

Reportéri bez hraníc (RSF) vyjadrili vo svojom vyhlásení “najhlbšie rozhorčenie po odhalení manipulácie zo strany ukrajinských tajných služieb”. “Je veľmi nebezpečné pre vládu, keď sa hrá s faktami, a predovšetkým keď využíva novinárov pre svoje falošné správy,” píše sa vo vyhlásení organizácie sídliacej v Paríži a obhajujúcej slobodu tlače a médií.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Fero Joke obvinený zo sexuálneho obťažovania. Komik reaguje

Dvojica českých mužov obvinila slovenského komika zo sexuálneho obťažovania

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zásadná zmena. Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený usporiadať voľby počas vojny

„Som pripravený na voľby. Zajtra budem na Ukrajine a čakám na návrhy od partnerov, čakám na návrhy od našich poslancov…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó v Moskve potvrdil sťahovanie prevádzkovateľa plynovodu Turkish Stream do Maďarska

Prevádzkovateľ plynovodu Turkish Stream, spoločnosť South Stream Transport , ktorá je holandskou dcérou ruského koncernu Gazprom, presunie svoje sídlo z…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Energochaos? Pozreli sme sa na faktický stav veci

V pondelok mali byť spustené informačné kanály k energopomoci. Avšak…

09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Môže Zelenskyj zmeniť svoj postoj k stiahnutiu vojsk z Donbasu?

Včera Zelenskyj priamo odmietol stiahnutie vojsk z Donbasu

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Politico predstavilo rebríček 28 osôb, ktoré formujú európsku politiku. Prvenstvo nemá Európan

Blížiac sa ku koncu roka 2025 zostavil denník Politico pravidelný každoročný rebríček osobností, ktoré majú najvyšší vplyv na dianie na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci schválili návrh, ktorým sa zruší ÚOO. Parlamentom sa ozýval krik, piskot a buchot

Koaliční poslanci strán Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany 78 hlasmi schválili zákon, ktorým sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v Žiline

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka po predchádzajúcom odporúčajúcom vyjadrení Rady prokurátorov SR odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinská frontová línia v Severesku sa rúca

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Putin bol pozvaný do Maďarska, nie však do Budapešti

Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne navštívi Maďarsko, a to už o niekoľko týždňov. Prvýkrát však nebol pozvaný do Budapešti

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia: Peniaze za „rady“ počas lockdownu išli vyvoleným vedcom do vrecka. Reč je o stovkách miliónov libier

V Británii vyšla na povrch šokujúca správa. Vedci, ktorý dávali vláde odporúčania ako zvládnuť pandémiu COVID-19, získali na grantoch stovky miliónov…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Prvá dáma Brigitte Macronová sa vulgárne vyjadrila o protestujúcich feministkách

Francúzska prvá dáma Brigitte Macronová si vyslúžila kritiku po tom, čo sa na internete objavilo video, v ktorom pred návštevou…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump prirovnal Zelenského k zakladateľovi kočovného cirkusu

Trump prirovnal Zelenského k zakladateľovi kočovného cirkusu Phineasa Taylora Barnuma

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok: Politické zneužívanie ÚOO sa skončilo

Úrad, ktorý má na starosti ochranu oznamovateľov korupcie už nebude možné účelovo zneužívať na krytie vybraných ľudí a na útek…

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Európa „sa rozpadá”

Trump vyhlásil, že Európa „sa rozpadá“, pričom spomenul masovú imigráciu

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto dnes vládne na Ukrajine?

Reálnu moc na Ukrajine už nemá v rukách ani prezident, ani parlament. Kto teda na Ukrajine vláde? A aký bol…

09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpov mierový plán sa ocitol “na pokraji zrútenia”

Trumpov mierový plán sa ocitol „na pokraji zrútenia“ po vyhlásení Zelenského, že Ukrajina nie je povinná odstúpiť územia Rusku, píše…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dokáže lampa odhaliť tvoj pracovný štýl? Vyber si jednu a dozvieš sa viac

Tento osobnostný test vám ukáže, ako lampa, ktorú si intuitívne zvolíš, odráža tvoj jedinečný pracovný štýl a prístup k úlohám.…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Demitrov syn si možno zahrá v Európe. Angažmán v USA mu nevyšiel

Lucas Demitra bol pred pár rokmi považovaný za jedného z najperspektívnejších futbalistov na Slovensku. V marci 2024 odišiel z AS…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

TIPOS dosiahol historicky najlepšie výsledky, tvrdí rezort športu

Národná lotériová spoločnosť TIPOS dosiahla k 31. októbru 2025 historicky jedny z najsilnejších výsledkov, ktoré potvrdzujú jej stabilné hospodárske postavenie…

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozbitá vojenská technika na Ukrajine ešte poslúži Rusku

Ukrajina, 9. decembra 2025 - Podľa najnovších správ ministerstva obrany bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených viac ako 26-tisíc…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Rusko dosiahne ciele tzv. špeciálnej vojenskej operácie – ako ruské úrady označujú vojnu proti Ukrajine – a „dovedie ju do logického konca.“

18:57

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil svoje stretnutie s ukrajinskou premiérkou Giorgiou Meloniovou v Ríme za vynikajúce a dodal, že Kyjev môže aj naďalej počítať s pokračujúcou podporou Talianska. 

18:55

Ministerstvo spravodlivosti USA môže zverejniť dokumenty veľkej poroty v prípade Ghislaine Maxwellovej, dlhoročnej spoločníčky zosnulého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, týkajúce sa obchodovania s ľuďmi na účely sexuálneho zneužívania. Rozhodol federálny sudca Paul A. Engelmayer.

18:53

Tisíce Litovčanov protestovali vo Vilniuse proti navrhovaným zmenám v riadení verejnoprávneho telerozhlasu LRT, pričom vyjadrovali obavy, že tento krok ohrozí slobodu médií,

18:16

Použiť ruské štátne aktíva zmrazené v Európe na financovanie tzv. reparačnej pôžičky pre Ukrajinu by bolo riskantné, keďže žiadny zo známych návrhov nezaručuje súlad s medzinárodným právom. Uviedol to taliansky minister európskych záležitostí Tommaso Foti v rozhovore pre vydanie denníka La Stampa.

18:15

.

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ruské letectvo zničilo ukrajinskú stíhačku Su-27, zahynul aj najstarší navigátor 39. brigády

Ukrajina, 9. decembra 2025 - Včera popoludní bolo v Záporožskej oblasti zničené lietadlo Su-27, ktoré patrilo 39. brigáde taktického letectva…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V Nemecku zadržali zamietnutého žiadateľa o azyl s 28 identitami

Spolková polícia v Aachene 6. decembra zatkla 37-ročného Libanončana, ktorý žil v Nemecku pod mimoriadnou sieťou falošných identít, čo opäť…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov