Rus v priamom prenose francúzskej televízie argumentačne doslova rozstrieľal francúzskych slniečkarov

Paríž 30. novembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)

 

Výbuch vo francúzskom éteri: otvorene tam zaznela ruská verzia udalostí. Do francúzskej spravodajskej televízie – možno nedopatrením – zavolali podpredsedu ruského parlamentu. A to nemali robiť: schytali to naplno

Pjotr Olegovič Tolstoj
Na snímke vľavo Pjotr Olegovič Tolstoj s moderátorom francúzskej televízie

Pjotr Tolstoj, prapravnuk spisovateľa a filozofa Leva Nikolajeviča Tolstého, podpredseda ruskej Štátnej dumy, bol v minulosti novinárom a bol aj korešpondentom niektorých západných médií, vrátane francúzskeho denníka Le Monde. Možno práve preto ktosi z jeho dávnych priateľov v redakcii francúzskej spravodajskej televízie BFM TV dostal nápad tomuto žoviálnemu sympatickému chlapíkovi zavolať a urobiť s ním prostredníctvom videokonferencie rozhovor v priamom prenose.

Je zaujímavé, že sa také niečo v dnešných časoch čoraz tuhšej cenzúry a demokratúry vôbec mohlo stať. Ktovie, možno si to vo Francúzsku niekto odnesie, podobne ako si to nedávno odniesli niekoľkí zodpovední manažéri v slovenskej RTVS, keď do éteru pustili Jána Čarnogurského a vystúpenie Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD a následne boli zo svojich pozícií „dobrovoľne“ odídení.

Čo sa dialo po odvysielaní videoprenosu s Tolstým, to nemá na francúzskom youtube v politickej kategórii obdobu: Francúzi, ale aj frankofónni diváci na celom svete sa mohli pozrieť na ukrajinskú vojnu prvýkrát ruskými očami. Výsledok: dvadsaťminútové video trhalo všetky rekordy sledovanosti, za deň malo štvrť milióna zhliadnutí a ten počet raketovým tempom ďalej rastie.

Pjotr Tolstoj v priebehu dvadsiatich minút presvedčivo odpovedal na všetky zákerné a zlomyseľné otázky moderátorov (vystriedali sa až traja). Jeho vystúpenie by mohlo byť veľmi dobrým vzorom aj pre každého slovenského politika, chystajúceho sa predstúpiť pred mainstreamových novinárov, ktorí sa chystajú ho pred kamerou znemožniť a argumentačne zlikvidovať. Použili na neho všetky tie klasické triky ako to poznáme aj na Slovensku: jedovaté sugestívne otázky, skákanie do reči, odvádzanie od podstaty veci a pod.

Tolstoj v krížovej paľbe troch propagandistov v priamom prenose pred miliónmi divákov obstál na výbornú. Odpovedal vynikajúcou francúzštinou (dokonca s dobrým francúzskym prízvukom, na ktorom vôbec nebolo poznať, že je Rus, čo je inak zriedkavé), priateľsky, presvedčivo, zápalisto ale bez toho, aby sa nechal vyprovokovať. Na každý útok odpovedal adekvátnym, až šokujúco otvoreným protiútokom, pri ktorom jeho oponenti museli iba nasucho pregĺgať, pretože na jeho neúprosnú logiku jednoducho nemali odpovede.

Na otázku moderátora (vystriedali sa tam až traja), prečo Rusko posiela rakety, aby zničili ukrajinskú infraštruktúru, odpovedal, že ruským cieľom je víťazstvo. Povedal však, že Rusko sa nesnaží ničiť obyvateľstvo, ale infraštruktúru, na rozdiel od toho, čo robilo NATO v Juhoslávii či Iraku.

Moderátor sa snažil citovo vydierať a začal rozprávať o zabitom dvojdňovom dieťati. Tolstoj mu odpovedal, že je z jeho strany pokrytectvo, ak si osem rokov neráčil všimnúť viac ako dvesto detí zabitých Ukrajincami na Donbase.

Moderátor to skúšal rečami o ruskej hrozbe jadrovými zbraňami. Tolstoj mu odpovedal, že Rusko sa nevyhrážalo, naopak, bol to Západ, kto použil v Juhoslávii rádioaktívne strely, v dôsledku čoho tam dnes umierajú desaťtisíce ľudí na rakovinu.

Moderátor sa posťažoval, že Rusko nedáva francúzskym novinárom víza, aby mohli ísť do oblastí bojov. Tolstoj mu odpovedal, že to bol Západ, kto uvalil na Rusko a Rusov 11 000 nezákonných sankcií, tak sa nemôže čudovať, že ich Rusko teraz nevíta v bojovej zóne. Ale už čoskoro sa s nimi rado zvíta na poľských hraniciach.

Moderátor mu vyčítal, že Rusko začalo vojnu. Tolstoj odpovedal, že to bol Západ, kto začal vojnu. To Západ urobil všetky tie kroky smerom k ohrozeniu ruských hraníc, k rozširovaniu NATO a dlhé roky ignoroval všetky protesty a oprávnené obavy Ruska o vlastnú bezpečnosť.

Moderátor spomenul ústup z Chersonu a budovanie ruských obranných línií a naznačil, že Rusi ustupujú. Tolstoj vysvetlil, že to malo svoj dôvod, Cherson je ruské mesto a Rusi sa tam vrátia, tak ako aj do Kyjeva. Upozornil, že ten konflikt je na začiatku a dôležitú rolu v ňom hrá účasť NATO, vrátane dodávok ťažkých zbraní, informačné zabezpečenie Ukrajiny americkými družicami a pod., za čo Západ v budúcnosti zaplatí.

„My zaplatíme? Vy zaplatíte,“ reagoval moderátor, ale Tolstoj odpovedal: „To vy za to všetko zaplatíte. Bude to drahé, pre strednú triedu, pre Európsku úniu, ktorá bude čeliť hospodárskej kríze. Pre politikov, ktorí teraz hlasujú za protiruské sankcie, Európsky parlament, ktorý vyhlasuje Rusko za teroristický štát, atď. Všetci títo sa stretnú na smetisku dejín. A tí, ktorí ich za 3 či 5 rokov prídu nahradiť, sa postavia do radu na právo viesť rozhovory s Ruskom.“

A dodal, že Rusko dvakrát viedlo vojnu s Európou: raz skončilo v Paríži, druhýkrát v Berlíne. Preto ak teraz hovorí, že skončia v Kyjeve, je to stále ešte dosť skromné. A zopakoval, že Európa zaplatí za podporu Ukrajiny, svojou ekonomikou, sprchovaním raz týždenne proti Putinovi, infláciou, cenou plynu, elektriny a pod.

Potom prišla pripomienka, že v tej vojne umierajú desaťtisíce mladých ľudí. Tolstoj odpovedal, že on vie, čo je vojna, ale ľudia zo Západu nemajú právo to Rusom vyčítať, lebo oni so svojou pseudohumanistickou rétorikou zabili státisíce ľudí po celom svete, v Líbyi, Iraku, Afganistane…

Pri opakovanom rovnakom obvinení Tolstoj pritvrdil: on práve prišiel z frontu, videl čo sa tam deje a vie, že to nie je otázka mesiacov, ale rokov a dotyčnému odporučil, aby sa na to aj s jeho morálnymi výčitkami pripravil.

Moderátor na to išiel z iného konca: že aj v Rusku ľudia kvôli tej vojne trpia. Tolstoj odpovedal, že deti na Donbase trpia už osem rokov a dvadsať miliónov Rusov trpelo, keď boli na Ukrajine diskriminovaní, zbavení svojho jazyka, svojej histórie.

Moderátor potom začal s klasickou pesničkou: anektovali ste Krym, porušili ste všetky medzinárodné zákony. Tolstoj odpovedal: „Vy ste vždy argumentovali hranicami, ktoré nakreslil Lenin a Stalin, ale my hovoríme o ľuďoch, o dvadsiatich miliónoch Rusov, ktorí boli vydaní napospas ukrajinským nacionalistom.“ Argumentáciu o nezávislosti Ukrajiny odmietol s rečníckou otázkou, od koho že vlastne bola Ukrajina nezávislá, keď bola dvadsať rokov udržiavaná Ruskom pri živote nízkymi cenami energií a pod.

Ďalšia mimoriadne dlhá otázka, ktorá skôr než otázkou bola komplexnou obžalobou, sa pokúsila spochybniť pozíciu Vladimíra Putina. Tolstoj s obvinením nesúhlasil a vysmial sa západnej rétorike o izolácii Ruska. Povedal svojmu oponentovi, že to je typicky západná predstava: že malý okruh západných krajín tvorí v podstate celý svet. A Západ si samozrejme veľmi želá izoláciu Ruska, ale to nie je tento prípad.

Na veľmi podobnú otázku/obvinenie, len inak rozvláčne položené, Tolstoj odpovedal, že vojna je vždy vážna a zodpovedná vec pre vodcu akejkoľvek krajiny, ale Putinova popularita sa po návrate Krymu ešte zvýšila a aj teraz je stále veľmi vysoká.

Moderátor nesúhlasil a poukázal na množstvo ľudí utekajúcich pred odvedením do zahraničia. Tolstoj však odmietol považovať tieto desiatky tisíc mladých mužov za problém. Moderátor tvrdil, že sú ich o státisíce, že to ukazujú údaje z bánk. Tolstoj povedal, že štatistiky hovoria o čísle menšom ako stotisíc, a že bankové štatistiky sú obrazom úplne iných dejov v dôsledku protiruských sankcií.

Ďalší útok moderátora spočíval vo vyhlásení, že kvôli vojne Putin v podstate skončil a či sa nebojí o svoj život. Tolstoj zopakoval, že Rusko tú vojnu nemôže prehrať a Rusko, ako aj Putin sám, nemá čo stratiť. Aktuálny spôsob vojny s bombardovaním infraštruktúry vedie k tomuto cieľu.

Podľa moderátora, obyvateľstvo si neželá ruskú okupáciu, to vraj potvrdzujú západní reportéri. Tolstoj v odpovedi poukázal na to, že niektorí západní reportéri už boli zbavení akreditácie potom, ako zverejnili rozhovory s ľuďmi, ktorí ľutovali odchod ruských vojsk z územia, ktoré zabrala Ukrajina v protiútoku.

Moderátor potom položil otázku: ak Rusko plánuje spacifikovať celú Ukrajinu, či sa mieni zastaviť na poľských hraniciach, alebo či pôjde aj ďalej, či zaútočí na krajiny NATO. Tolstoj odpovedal, že Rusko na to nemá žiadny dôvod – že to je Západ, ktorý vyvolal vojnu a rozdúchava ju dodávaním ťažkých zbraní na Ukrajinu. Vyriešenie ukrajinského problému bude pre Rusko vhodnou chvíľou na mierové rokovania. Prekročiť hranice s Poľskom sa Rusko nechystá, nech si Poľsko nechá EÚ, koniec Európskej únie s Poľskom príde rýchlejšie.

Tolstoj zdôraznil, že on nemá nenávisť voči Ukrajincom, že on sám je polovičný Ukrajinec, že miluje Kyjev, je to mesto jeho pradeda, a preto nechce dovoliť Zelenskému a jeho bande ani Európanom toto mesto okupovať.

Moderátor na to hodil zlomyseľnú poznámku (ako by ho jedna mater mala s našimi mainstreamovými moderátormi, ktovie čím to bude…), že to zvláštny spôsob ako dávať najavo lásku, ale Tolstoj hneď kontroval, že je to normálna snaha zmeniť politický režim, ktorý bol dosadený práve Európanmi, vrátane Francúzov.

Moderátor sa ešte pokúšal niečo jedovaté v tomto smere povedať, ale Tolstoj ho prerušil: „To je moja krajina, v ktorej som sa narodil. Prečo hovoríte o nej ako o inej krajine? To je moja krajina a vy hovoríte o hraniciach, ktoré urobil Stalin ako vnútorné v rámci Sovietskeho zväzu. A teraz chcete, aby tu boli pre dvadsať miliónov Rusov žijúcich na Ukrajine, ktorí sú teraz pod tlakom ukrajinských nacionalistov.“

V ďalšej otázke bol spomenutý Jevgenij Prigožin o ktorom Západ špekuluje ako o možnom vyzývateľovi Putina. Moderátor sa opätovne spýtal na stabilitu ruskej politickej scény. Tolstoj odpovedal, že to je len hypotéza, ktorá sa nijako nedotýka reality. A obratom moderátorovi pripomenul, že Prigožin momentálne je na fronte s dobrovoľníckym bataliónom, ktorý tam likviduje poľských, amerických, anglických žoldnierov, ktorí tam „bojujú za ukrajinskú demokraciu“ proti Rusku.

Pod videom s týmto rozhovorom sa rozpútala nekonečná diskusia s mnohými tisíckami príspevkov, v ktorej absolútne dominovali pozitívne vyjadrenia na adresu Tolstého. Dá sa povedať, že slniečkoví trolovia do tej diskusie „hodili uterák“.

Rozhovor s Pjotrom Tolstým na kanáli BFM TV môžete vidieť napríklad tu:

Pjotr Olegovič Tolstoj (53) je od roku 2016 podpredsedom Štátnej dumy RF za stranu Jednotné Rusko, popritom bol od roku 2020 do 25. januára 2022 podpredsedom Parlamentného zhromaždenia Rady Európy a od roku 2017 do 15. marca 2022 aj vedúcim delegácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy.

Televízia BFM TV je francúzsky 24-hodinový spravodajský a meteorologický kanál celosvetovo dostupný cez digitálne, káblové aj satelitné vysielanie. S desiatimi miliónmi divákov denne je zďaleka najsledovanejším spravodajským kanálom vo Francúzsku – čosi ako na Slovensku TA3.

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:12

Radiačná situácia na Slovensku bola v období od 27. januára do 2. februára stabilná.

Včera 19:38

Na viacerých miestach Slovenska možno v noci očakávať veľmi nízke teploty. Na severnom a strednom Slovensku treba počítať tiež s víchricou na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre viaceré okresy výstrahu prvého a druhého stupňa.

Včera 18:47

Diaľnica pod Tatrami ostáva naďalej uzatvorená, upozorňuje na to polícia na sociálnej sieti. Diaľničný úsek Mengusovce – Spišský Štvrtok je neprejazdný obojsmerne celý, a to až do odvolania.

Fotka z ciest, ktoré zverejnila polícia

Včera 18:03

Pápež František v sobotu počas návštevy v Južnom Sudáne zdôraznil, že tamojšie cirkvi “nemôžu zostať neutrálne”, ale musia pozdvihnúť svoj hlas proti nespravodlivosti a zneužívaniu moci.

Včera 17:58

Na Slovensku bolo v sobotu k 15.30 h vyhlásených 107 mimoriadnych situácií v súvislosti s intenzívnym snežením a vetrom.

Včera 16:07

Boris Johnson a Liz Trussová plánujú návrat do veľkej politiky. Informuje o tom denník The Times.

Včera 15:02

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR víta rozhodnutie Rakúska zrušiť kontroly na hraniciach so Slovenskom.

Včera 15:02

Pri útoku neznámeho druhu žraloka prišlo v sobotu v štáte Západná Austrália o život 16-ročné dievča.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

USA zostrelili čínsky špionážny balón

0 icon

Spojené štáty zostrelili v sobotu čínsky špionážny balón nad Atlantickým oceánom.

Tomáš ukázal na vinníka, ktorý môže za to, že budú predčasné voľby až v septembri

0 icon

Tomáš sa zhodol s Krajniakom, že v slovenskej politike treba skončiť s chaosom.  

Washington nafukuje hrozbu čínskeho balóna

0 icon

Washington 4. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter)   Hrozí, že kolaps vo Washingtone sa zmení na sebanaplňujúce sa proroctvo: Bežné medzištátne vzťahy sa stanú plnohodnotnou krízou, píše Jake Werner pre Responsible Statecraft Štátny tajomník Antony Blinken dnes ráno odložil dlho očakávanú cestu do Číny v reakcii na údajné pozorovanie čínskeho sledovacieho…

Prípad smrti Lučanského nekončí. Prehovoril právny zástupca aj syn zosnulého

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Zástupca rodiny Lučanskej europoslanec Miroslav Radačovský vo videu na sociálnej sieti uviedol, že napriek ťažkostiam ako energetická kríza a inflácia, nezabúdajú ani na prípad generála Milana Lučanského  "Nezabudli sme na nutnosť objektívne a v súlade so zákonom vyšetriť jeho smrť, jeho poranenia, ktoré utrpel…

Prečo je Macron v kontakte s Putinom? Záhada odhalená

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron je v telefonickom kontakte s Putinom najmä na žiadosť ukrajinského prezidenta, uviedla pre RTVi hovorkyňa francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Anne-Claire Legendreová Povedala, že je to potrebné, aby sa zachovala platforma na rokovania aj teraz, keď sú obe strany odhodlané ísť…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina je pripravená zasiahnuť ciele na ruskom území

0 icon

Kyjev 4. februára 2023 (HSP/Foto:TARS/AP) Aktualizujeme  V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 18:20- Zelenskyj zrejme podpísal nové sankčné dekréty. Dotknú sa tých Ukrajincov, ktorí majú ruské občianstvo. "Dnes som podpísal…

Fico posiela odkaz polícii

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR)   Polícia zverejnila stanovisko k vyjadreniam, ktoré odzneli na tlačovej konferencii politickej strany na prácu príslušníkov Policajného zboru. V sobotu poobede na slová polície zareagoval líder Smeru-SD Robert Fico “Vedenie Prezídia Policajného zboru odsudzuje verbálne útoky, urážky, invektívy, uvádzané nepravdy a vyhrážky voči vyšetrovateľom, vyšetrovateľkám…

Forsterová si pripísala ďalší rekord SR do 23 rokov

0 icon

Slovenská atlétka Viktória Forsterová opäť zlepšila slovenský rekord v behu na 60 m prekážok v kategórii do 23 rokov.

Ako by mohla vyzerať ruská jarná ofenzíva na Ukrajine. Hlavné útočné úsilie bude smerovať na tento front

0 icon

Britský denník Telegraph špekuluje o tom, kde by Rusi mohli začať novú ofenzívu.

Prípadom Budaj by sa mala okamžite zaoberať polícia. Podľa Blahu na kauze niečo nesedí

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa opäť vrátil ku kauze Jána Budaja. Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB Denník SME tento týždeň informoval o nájdení spisu ŠtB,…

NAJNOVŠIE

BLOG

Andrej Sablič

Pravda o vojnách III.

0icon

Zdroje na báze, ktorých boli spracované články: „Pravda o vojnách“ Vlastné

Marek Brna

EÚ a NATO nech idú do čerta!

0icon

Aj by som škaredo zahrešil, ale treba sa vedieť ovládať. Novinári, alias prostitútky, s nimi. Česť výnimkám, aj keď pochybujem, že voľáke sú. Politici takisto. Neustále omieľajúci bezpodmienečnú oddanosť, vernosť, lojalitu k euroatlantickým štruktúram, krycí názov - zahraničnopolitická orientácia, ktorú nespochybňuje ani len ten Robert Fico. Veď nech sa z

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

USA zostrelili čínsky špionážny balón

0 icon

Spojené štáty zostrelili v sobotu čínsky špionážny balón nad Atlantickým oceánom.

Tomáš ukázal na vinníka, ktorý môže za to, že budú predčasné voľby až v septembri

0 icon

Tomáš sa zhodol s Krajniakom, že v slovenskej politike treba skončiť s chaosom.  

Washington nafukuje hrozbu čínskeho balóna

0 icon

Washington 4. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot Twitter)   Hrozí, že kolaps vo Washingtone sa zmení na sebanaplňujúce sa proroctvo: Bežné medzištátne vzťahy sa stanú plnohodnotnou krízou, píše Jake Werner pre Responsible Statecraft Štátny tajomník Antony Blinken dnes ráno odložil dlho očakávanú cestu do Číny v reakcii na údajné pozorovanie čínskeho sledovacieho…

Prípad smrti Lučanského nekončí. Prehovoril právny zástupca aj syn zosnulého

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Zástupca rodiny Lučanskej europoslanec Miroslav Radačovský vo videu na sociálnej sieti uviedol, že napriek ťažkostiam ako energetická kríza a inflácia, nezabúdajú ani na prípad generála Milana Lučanského  "Nezabudli sme na nutnosť objektívne a v súlade so zákonom vyšetriť jeho smrť, jeho poranenia, ktoré utrpel…

Prečo je Macron v kontakte s Putinom? Záhada odhalená

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron je v telefonickom kontakte s Putinom najmä na žiadosť ukrajinského prezidenta, uviedla pre RTVi hovorkyňa francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Anne-Claire Legendreová Povedala, že je to potrebné, aby sa zachovala platforma na rokovania aj teraz, keď sú obe strany odhodlané ísť…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina je pripravená zasiahnuť ciele na ruskom území

0 icon

Kyjev 4. februára 2023 (HSP/Foto:TARS/AP) Aktualizujeme  V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 18:20- Zelenskyj zrejme podpísal nové sankčné dekréty. Dotknú sa tých Ukrajincov, ktorí majú ruské občianstvo. "Dnes som podpísal…

Fico posiela odkaz polícii

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR)   Polícia zverejnila stanovisko k vyjadreniam, ktoré odzneli na tlačovej konferencii politickej strany na prácu príslušníkov Policajného zboru. V sobotu poobede na slová polície zareagoval líder Smeru-SD Robert Fico “Vedenie Prezídia Policajného zboru odsudzuje verbálne útoky, urážky, invektívy, uvádzané nepravdy a vyhrážky voči vyšetrovateľom, vyšetrovateľkám…

Forsterová si pripísala ďalší rekord SR do 23 rokov

0 icon

Slovenská atlétka Viktória Forsterová opäť zlepšila slovenský rekord v behu na 60 m prekážok v kategórii do 23 rokov.

Ako by mohla vyzerať ruská jarná ofenzíva na Ukrajine. Hlavné útočné úsilie bude smerovať na tento front

0 icon

Britský denník Telegraph špekuluje o tom, kde by Rusi mohli začať novú ofenzívu.

Prípadom Budaj by sa mala okamžite zaoberať polícia. Podľa Blahu na kauze niečo nesedí

0 icon

Bratislava 4. februára 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) sa opäť vrátil ku kauze Jána Budaja. Pri práci na dokumente pre RTVS našiel český historik dokument s podpisom Jána Budaja, v ktorom sa zaviazal spolupracovať s ŠtB Denník SME tento týždeň informoval o nájdení spisu ŠtB,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Andrej Sablič

Pravda o vojnách III.

0icon

Zdroje na báze, ktorých boli spracované články: „Pravda o vojnách“ Vlastné

Marek Brna

EÚ a NATO nech idú do čerta!

0icon

Aj by som škaredo zahrešil, ale treba sa vedieť ovládať. Novinári, alias prostitútky, s nimi. Česť výnimkám, aj keď pochybujem, že voľáke sú. Politici takisto. Neustále omieľajúci bezpodmienečnú oddanosť, vernosť, lojalitu k euroatlantickým štruktúram, krycí názov - zahraničnopolitická orientácia, ktorú nespochybňuje ani len ten Robert Fico. Veď nech sa z

René Pavlík

Rožky kontra nedeľa

0icon

  Parlament rieši ďalší z nekonečných príbehov – voľnú nedeľu. Niekoľko poslancov otvorilo neriešiteľný problém zo zákonníka práce. Predkladajú návrh na zavedenie nepracovnej nedele. Argumenty prečo mať voľnú nedeľu sú logické: rodina, prerušenie pracovného cyklu, boj proti vyhoreniu, naplnenie jedného prik&aacut

Slavěna Vorobelová

Demokratická schizofrénia „liberálnych demokratov“

0icon

Hovorí sa, že kde končí zdravý rozum, tam začína vojenská logika. V skratke to znamená, že to, čo nám v bežnom živote príde doslova nelogické a proti zdravému rozumu, tak pri tvorbe vojenskej taktiky alebo stratégie to môže znamenať aj v&

Ivan Štubňa

Ožívajú nacistické bunky po celej Európe?

0icon

Talianska polícia rozbila nacistickú bunku viazanú na Azov plánujúcu teroristické útoky. Pod týmto názvom priniesol portál Grayzone info

Vášeň v Tebe

Končí Mária Bartalos s herectvom? Prečo odmieta hrať milostné zápletky?

0 icon

Mária Bartalos je sympatická mladá herečka, ktorú si mnohí spájajú hlavne s filmom Oteckovia. Mária je aktuálne mamou na plný úväzok, takže v nových filmoch či seriáloch ju diváci nevidia. Uvidia ju však ešte niekedy hrať? Herečka pre portál

Chorvátsko prešlo na euro. Čo bude robiť Evelyn, keď nemôže platiť kunami?

0 icon

Komička Evelyn, vlastným menom Eva Kramerová, sa do povedomia mnohých Slovákov dostala videom s kunami. Sympatická komička totiž Slovákom vysvetľovala, že v Chorvátsku chcela platiť živými kunami. A mnohí jej dokonca uverili, že to myslí vážne. Jej video sa hneď stalo virálnym a z Evelin sa stála známa osobnosť. Obľúbená destinácia Slovákov však vstúpila do…

Ak ste nedopili pivo, zvyšky nevylievajte. Môžu sa hodiť

0 icon

Pivo je nápoj, ktorý Slováci majú veľmi radi. Pijú ho nielen v reštauráciách a baroch, ale aj doma. Nebudeme polemizovať či pitie alkoholického piva má pre telo pozitívne účinky, ako to tvrdia niektoré články, alebo telu škodí. Ponúkame vám iný tip. Niekedy sa totiž stane, že ak si doma otvoríte fľašu alebo…

Má 52 a verejne vykričala, že sa odmieta obliekať podľa svojho veku. Čo si dala na "rande so svojím mestom"?

0 icon

52-ročná módna influencerka verejne vykričala do sveta, že sa odmieta „obliekať podľa svojho veku“. Luisa Dunn je modelka a odmieta spĺňať pravidlá štýlu, ktoré tvrdia, že po dosiahnutí určitého veku musíte niektoré kusy oblečenia vyradiť zo svojho šatníka, informuje TheSun. V nedávnom videu na TikToku

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová zverejnila fotografiu plnú lásky, ale aj obrovskej bolesti

0 icon

Lyžiarka Mikaela Shiffrinová, najväčšia súperka našej úžasnej Petry Vlhovej, včera na sociálnej sieti Instagram zverejnila dojímavú fotografiu. Fotografia zobrazuje lyžiarku, ako v nemocnici drží svojho otca za ruku. Druhého februára totiž uplynuli tri roky od kedy zomrel jej otec. Nešťastne totiž spadol zo strechy rodinného domu v mestečku Edwards. Žiaľ,…

Armádny Magazín

Americkí a nemeckí inštruktori pripravujú areál v Javorive na príchod prvých západných tankov. Zabudli na marcový masaker?

0 icon

Ukrajina, 5. februára 2023 (AM) – Americkí inštruktori a nemeckí inžinieri dorazili na cvičisko Ozbrojených síl Ukrajiny Javoriv v Ľvovskej oblasti neďaleko poľských hraníc. Plánuje sa výcvik ukrajinskej armády v oblasti riadenia a bojovej koordinácie n

Nastal čas zabudnúť na neutralitu Rakúska a Švajčiarska

0 icon

Rakúsko, 5. februára 2023 (AM) – Rakúsko a Švajčiarsko (najmä to druhé) sa dlhé roky vyhlasovali za vzorové neutrálne štáty. Počas uplynulého roka a začiatkom tohto však dali jasne najavo, že k činom Ruska na Ukrajine nemajú neutrálny postoj – odsudzujú ich. Nedávne udalo

Krádež zbraní v ukrajinskej Medzinárodnej légii odhalená

0 icon

Poľsko, 5. februára 2023 (AM) – Ukrajinský The Kyiv Independent v spolupráci s poľským kanálom TVN zverejnili 30. novembra vyšetrovanie týkajúce sa krádeže a sprenevery zbraní v Medzinárodnej légii územnej obrany Ukrajiny. Bolo to už druhýkrát

Logika vedenia amerického Federálneho rezervného systému

0 icon

Rusko, 5. februára 2023 (AM) – Odborníci Agentúry pre strategické predpovede \"Archa\" vedenej ruským ekonómom Michailom Chazinom v najnovšej analýze poukazujú na základe makroekonomických údajov, že krízová situácia v USA sa zhoršuje. Inflácia v krajine mierne klesla, ale údaje o ukazovateľoch v stavebníctve, priemysle a sektore služieb, dokonca aj o trhu

Zelenský sa nakoniec dočkal. Spojené štáty dodajú Ukrajine rakety s doletom do 150 km

0 icon

Ukrajina, 4. februára 2023 (AM) – Washington v piatok oznámil nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote približne 2,2 miliardy dolárov. Nový balík vojenskej pomoci pozostáva z podpory vo výške 425 miliónov dolárov, ktorú schválil americký prezident Joe Biden, ako aj z 1,75 miliardy dolárov prostredníctvom Ukrajinského obranného fondu. Hovorca Pentagonu sa

TopDesať

Historické fotografie s úžasným príbehom, ktoré ťa chytia za srdce

0 icon

Mnoho starých fotografií je čiernobielych. Vďaka modernej technike však historické fotografie dokážeme oživiť farebnosťou a vyrozprávať tak ich úžasný príbeh. Viem, že je asi ťažké si predstaviť, že v minulosti boli časy, keď si nemohli len tak urobiť fotografiu pomocou nášho mobilného telefónu. Áno, kedysi boli všetky fotografie čiernobiele. A…

Títo nešťastníci vedia, ako vyzerá zlý deň

0 icon

Vieš ako vyzerá zlý deň v skutočnosti? Títo nešťastníci to vedia veľmi dobre. Dokonca svoje nešťastie zachytili na týchto zábavných fotografiách. Väčšina z nás občas zažije zlý deň. V takýchto situáciách sa nám zdá, že sa nám v ničom nedarí a máme pocit, že sa proti nám spojil celý vesmír.…

TOP 10 pre kĺby: Čo robiť, keď začínajú bolieť?

0 icon

Choroba, ktorá spôsobujú zápal, opuch a bolesť kĺbov, sa nazýva artritída . Existuje 100 rôznych typov, hoci najbežnejšou je osteoartritída. V tomto prípade vrstva chrupavky, ktorá lemuje kosti, degeneruje, čo spôsobuje opuch, stuhnutosť a bolesť. Bez lekárskych ošetrení môžu domáce prostriedky spojené so zmenou životného štýlu pomôcť zmierniť príznaky a progresiu choroby. Ak ťa bolia…

Kuriózne fotografie zobrazujúce ešte kurióznejšie situácie

0 icon

Niekedy sme svedkami skutočne nezvyčajných vecí. Sami seba sa pýtame, ako a prečo sa niečo takéto vlastne deje. Tieto kuriózne fotografie ti takéto situácie trochu priblížia. A ako takéto kuriózne fotografie vlastne vznikajú? Jednoducho. Predsa vytiahnutím mobilného telefónu a odfotografovaním takejto nezvyčajnej veci :). Ale nie, robíme si z teba…

Otestuj si svoje zdravie jednoducho v pohodlí domova!

0 icon

Ak sa chceš naozaj starať o svoje zdravie, mal by si absolvovať lekársku prehliadku aspoň raz ročne. Avšak, svoj zdravotný stav by si mal kontrolovať aj medzi návštevami lekára. Existujú špeciálne testy, ktoré si môžeš urobiť aj sám v pohodlí domova a diagnostikovať tak začínajúce vážnejšie ochorenia ešte pred prvými príznakmi. [the_ad…

FOTO DŇA

Pracovníci dolaďujú posledné prípravy na zápas amerického futbalu NFL Super Bowl pred štadiónom State Farm v americkom meste Glendale

Autor: TASR/AP-Matt York

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali