Polemika Hlávkovej a Rafaja. Kto má pravdu o pavučine vzťahov mimovládok a cudzích záujmov

Bratislava 21. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

V súvislosti s článkom “Víťazný marec 2018?” Revolucionár Soros a šokujúce prepojenie chobotnice tretieho sektora a cudzích záujmov na Slovesnku, ktorý sme publikovali 9. marca sa nám ozvala pani Zuzana Hlávková z Transparency international Slovensko, ktorá sa v článku okrajovo spomína a požiadala nás o zverejnenie svojho stanoviska. Rozhodli sme sa pani Hlávkovej vyhovieť, jej stanovisko prinášame celé v plnom znení. Pod ním nájdete stanovisko pána Rafaela Rafaja autora pôvodného článku. Obe stanoviská vám nechávame na zváženie.

Na snímke Zuzana Hlávková

 

Stanovisko pracovníčky Transparency international Slovensko Zuzany Hlávkovej

Chcela by som pozdraviť aj autora článku, Rafaela Rafaja, bývalého politika za Slovenskú národnú stranu v časoch Jána Slotu a momentálne analytika Inštitútu národnej politiky. V prvom rade musím povedať, že som v celku prekvapená, akú dôležitosť mi prisudzuje vo svojej schéme protestov. Ja sa za takú dôležitú sama nepovažujem a myslím, že ani nik zo slovenskej verejnosti.

Bohužiaľ si svoj výskum môjho životopisu nespravil celkom správne. Nie som absolventkou Sokratovho inštitútu, ako spomína v článku, úprimne, ani by som to nebola stihla v mojich študentských časoch. Študovala som v Brne, Španielsku, Škótsku a Mexiku a celý môj životopis si môžete pozrieť na LinkedIne. Na Sokratovom inštitúte som bola hosťkou v diskusii tak, ako na desiatkach ďalších škôl (stredných, vysokých, v mládežníckych organizáciách) v minulom roku. Ak sa chce teda autor sťažovať na moje prepojenia na Sokratov inštitút, mal by sa tiež sťažovať na moje prepojenia s mnohými ďalšími slovenskými štátnymi vzdelávacími inštitúciami. Obávaných predstaviteľov zo Sokratovho inštitútu a OZ Živica, z ktorých niektorí bývajú na stredoslovenských lazoch a svoj čas okrem vzdelávania venujú životnému prostrediu, som pred diskusiou nepoznala a boli pre mňa veľmi pozitívnym zážitkom. Som rada, že som ich mohla spoznať.

Autorovi článku sa tiež nepáči, že učím na strednej škole bez pedagogického vzdelania. Pre upresnenie učím konkrétne na Bilingválnom gymnáziu C. S. Lewisa v Bratislave, kde pôsobí aj emeritný arcibiskup Róbert Bezák, ktorý rovnako ako niektorí ďalší naši kolegovia, nemá ono pedagogické vzdelanie. Chcela by som vyzvať pána Rafaja, ak má s naším učením problém (ktorého výsledky nikdy nevidel), nech sám začne učiť (ak by nejaká škola prijme), aby zistil, aké veľmi náročné to je. Veľa ľudí tu hovorí o potrebe reformy vzdelávania, no sami nejdú do toho najťažšieho, čo v nej môžu urobiť – do samotného učenia.

O tom, že učím, si samozrejme môže každý myslieť, čo chce. Vedenie školy mňa aj nás ďalších “bez pedagogického vzdelania” však podporuje. Otvorene priznávam, že je to pre mňa jedna z najťažších prác, aké som kedy mala, a počítam do toho aj ministerstvo zahraničných vecí, ranné vstávanie na tlmočenie smien vo fabrike, či roznášanie raňajok v hoteli. Celý rozhovor, na ktorý odkazuje pán Rafaj, si môžete prečítať tu: http://ciernalabut.sk/5089/zuzana-hlavkova-zacala-ucit-na-gymnaziu-nie-je-to-ziaden-relaxacny-pobyt-hovori/.

Som presvedčená, že hlavnespravy.sk majú aj veľa slušných čitateľov, ktorí však v marazme, do ktorého sa naša spoločnosť dostala, prestali dôverovať politikom, mimovládnym organizáciám a médiám. K politikom sa vyjadriť neviem, no k ostatným dvom by som im chcela povedať o svojej vlastnej skúsenosti.

Moja osobná skúsenosť s “mainstreamovými” médiami bola dobrá a mala som pocit, že kauzu, ktorú som oznámila, spracovali seriózne a dobre. Ak došlo k chybám, boli väčšinou v číslach a po upozornení redakcie vždy chyby napravili. Viacerí z Vás si samozrejme myslia, že to bol akýsi koordinovaný protištátny krok, no k tomu môžem len jednoducho povedať, že rozhodne nebol.

V mimovládnych organizáciách som nestretla nikoho, kto by za tých pár šupov robil zlobu vo svojej krajine. Sama som pôsobila ako dobrovoľníčka v nadácii, ktorá pracuje s ľuďmi s postihnutím, alebo v krízovom centre na pomoc matkám s deťmi (obe v rodnej Žiline), alebo ako zamestnankyňa v Transparency International Slovensko, ktorá bojuje proti korupcii. Všetky tieto organizácie sú financované aj z príspevkov externých donorov a pochybujem, že niekto z nich to robí pre to, aby negatívne ovplyvnil slovenskú spoločnosť väčším začlenením ľudí s postihnutím do nej, alebo že pomocou matkám s deťmi rozrýva hodnoty našej spoločnosti, alebo bojom proti korupcii vo verejnom priestore ubližuje záujmom Slovákov. Práve naopak. Rozumiem, že tá posledná možnosť je pre mnohých najkontroverznejšia, pretože sa týka politiky, ale Transparency International Slovensko ako watchdog, teda strážny pes, preukázateľne kritizuje korupciu naprieč ideologickým spektrom. Ak niekomu prekážajú výsledky jej kritiky a analýz, opäť vyzývam ľudí, aby rovnakú analytickú prácu robili sami a, ak sú nespokojní, teda lepšie.

Portál hlavnespravy.sk sa nedávno chválil, že vo svojej histórii uverejnil len niekoľko nepotvrdených alebo nepravdivých správ. Realita však môže byť trochu horšia. Už len v tomto článku je hneď niekoľko nepravdivých alebo zavádzajúcich informácií.

Zuzana Hlávková

 

Stanovisko Rafaela Rafaja, autora pôvodného článku a analytika Inštitútu národnej politiky

Sťažovateľka Zuzana Hlávková sa mýli, ak uvádza, že portál Hlavné správy (HS) uverejnením analytického článku Inštitútu národnej politiky (INP) uviedol „hneď niekoľko nepravdivých alebo zavádzajúcich informácií“. Pokus o celkové spochybnenie investigatívneho textu je postavený na dojmoch a nie faktoch. Ako prišiel Inštitút národnej politiky k slečne Hlávkovej, ktorá je dnes už verejne známou  osobou a je dokonca tvárou tribún z protestov? V kapitole venovanej osi nadácií napojených na vplyv G. Sorosa, vyskočili aj Komenského a Sokratov inštitút, na ktoré mala napojenie jedna zo štyroch zvolávateľov protestov K. Pazmány(ová). V tejto línii cez ďalšie vlákno a aktivitu portálu Čierna labuť sa objavilo aj meno whisteblowerky Z. Hlávkovej.

Zo všetkých faktov sa ukázal, žiaľ, mylný iba jeden – že Z. Hlávková je absolventkou Sokratovho inštitútu. Pri výraznej redukcii pôvodného textu (2/3 sa škrtli – uverejnený bude na www.institut-inp.sk)  a v časovej tiesni došlo k  chybe, keď „absolventkou“ mala byť organizátorka protestu Katarína Nagy-Pazmány. Za túto jedinú chybičku (0,1% z textu) sa jej aj čitateľom HS ospravedlňujem. Bez ohľadu na aktuálne príčiny a dôvodnú situáciu, investigatívny materiál a aj graf o prepojeniach línií, ktoré smerujú až k Georgovi Sorosovi inštitút vypracoval už v apríli 2017. Článok v HS len aktualizoval línie a prepojenia na nových organizátorov, pričom informácie boli určené verejnosti na v duchu práva na alternatívne, slobodné a pluralitné informácie aj na otázky, kto je alebo môže byť v pozadí diania. S tým musí počítať každý, kto vstupuje do verejného priestoru a púta masy ľudí aj pozornosť médií.

Stručné reakcie na jej ďalšie tvrdenia:

  1. V jej prípade išlo len o ukážku zapájania verejnej známych osôb do scenára protestov (Z.Hlávková vystúpila na tribúne v Žiline) a ich úlohy vplývať na verejnú mienku. Napriek tomu jej analýza venuje len 1,77% celého obsahu textu, aj to v súvislosti s portálom Čierna labuť (4,99% textu) a kľúčovému vláknu dvoch inštitútov s napojením na jednu zo štyroch organizátorov (12% textu), takže pri všetkej úcte, nemám pocit, že by sme jej v analýze „prisudzovali takú dôležitosť“. (1,77%)
  2. Autor nerobil nijaké „výskumy“ životopisov, ale pri investigatívnej práci uvádzal verejne známe údaje.
  3. Autor nikde v investigatívnom texte sa „nesťažuje“ – ani na Z.Hlávkovú, ani na nikoho iného, len kladie fakty a súvislosti z prepojených vlákien, ktoré ho doviedli až na špicu pyramídy k istému finančnému špekulantovi a súčasne aj filantropovi, ktorý disponuje obrovskou mocou, vrátane finančnej. (pozn.: jeho majetok, aj majetok Open Society Fund sú väčšie ako ročný štátny rozpočet Slovenskej republiky)
  4. Autor neprejavil v texte ani iným spôsobom predpojatosť z „obávaných predstaviteľov“ Sokratovho inštitútu ako na fakty emočne podfarbeným štýlom reaguje Z.Hlávková. Autor sa už v čase, keď sa sťažovateľka ešte len narodila, zúčastnil na „stredoslovenských lazoch“ (pozn. Zaježová) Letnej školy ľudovej kultúry, takže ani k miestu, ani k organizátorom, ani filozofii necíti nijakú negatívnu emóciu, práve naopak, v mnohých oblastiach (mimo politického diania) je na strane životného prostredia, duchovného rastu a transformácie spoločnosti na kvalitatívne novú úroveň vzťahov.
  5. Keďže podľa Ústavy SR (Čl.1, ods.1) sa Slovenská republika „neriadi nijakou ideológiou…“ a autor má negatívnu osobnú (rodinnú) traumu z pôsobenia totalitného režimu a ideológie (marx-leninizmu – syn politického väzňa) angažuje sa dlhodobo proti prenikaniu rôznych zhubných ideológií na Slovensko, ktoré významne podporuje práve G.Soros a jeho organizácie, nasmerované najmä na ovplyvňovanie mládeže na školách a v mimoškolskej činnosti (auto je tiež podpredseda OZ Politickí väzni-Zväz protikomunistického odboja).
  6. V tejto súvislosti je zvláštne, že aktivistka Z.Hlávková tvrdí, že podľa nej „Politická diskusia do školy patrí“, napriek nepísanej zásade, že na akademickej pôde politika nemá čo hľadať a súčasne poukazuje na pôsobenie autora v parlamente.
  7. O autorovi:  vyštudoval žurnalistiku na UK v Bratislave, 6 rokov pôsobil ako poslanec NR SR a tiež  4 roky ako zástupca starostu. Od svojich 19 rokov  pracoval v robotnícko-technickom zamestnaní na tri smeny, 12 rokov ako hovorca, 6 rokov v parlamente a posledných päť rokov pôsobí ako živnostník, publicista, analytik, mediálny a komunikačný poradca.
  8. Autor taktiež pôsobí ako aktivista, aj vo vedení troch mimovládnych organizácií, takže chápe a vie oddeliť nezištnú prácu aktivistov od zneužívania na iné, globálne či záujmové a politické ciele, vrátane zneužívania mládeže, akademickej pôdy a škôl na šírenie ideológií a propagandy hlavného prúdu, ktorého súčasťou sú aj aktivity podporované G.Sorosom, na čo poukazuje nielen Slovensko, Česko, Maďarsko, ale napr. aj Taliansko a iné štáty, ktoré ho označili za personu non grata a tiež  investigatívne portály (napr. Wikileaks, DCleaks), ktoré odhalili jeho ovplyvňovanie politiky, vrátane USA, EÚ a ďalších štátov.
  9. Inštitút a autor sa snažili investigatívnym odhalením prepojení cez rôznych ľudí a rôzne organizácie na kontroverzné alebo politicky a mocensky ovplyvnené zdroje na Slovensku upozorniť verejnosť aj tých, ktorí možno v dobrom úmysle sa stávajú súčasťou cudzích plánov a zámerov v pozadí na možné súvislosti. K tejto téme má národný inštitút ďalšiu, podrobnejšiu a globálnejšiu analýzu o týchto prepojeniach a ideologickom prenikaní až do výchovno-vzdelávacieho procesu. Takéto grafy sa bežne zverejňujú aj v iných štátoch a namiesto spochybňovania sú predmetom serióznej verejnej aj mediálnej diskusie a zrejme aj pozornosti orgánov na ochranu demokracie a ústavnosti.

Rafael Rafaj, riaditeľ Inštitútu národnej politiky

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:02

Najmenej jedného mŕtveho a deviatich zranených si v piatok popoludní vyžiadal rozsiahly požiar viacposchodovej obytnej budovy v Ríme. Oznámil to tamojší hasičský zbor.

Včera 19:58

Český prezident Petr Pavel usporiadal v piatok na Pražskom hrade schôdzku s premiérom Petrom Fialom a predsedom najsilnejšej opozičnej strany Andrejom Babišom. Témou bola zahraničná politika. Na prístupe k summitu NATO vo Vilniuse našli podľa prezidenta základnú zhodu. Dohodli sa tiež na tom, že obrannú dohodu s USA, ktorú Česko nedávno uzavrelo, je nutné viac verejnosti vysvetliť.

Včera 19:51

V piatok večer sa v Indii zrazil osobný vlak s nákladným vlakom.

Niekoľko vagónov sa vykoľajilo. Hlásené sú desiatky mŕtvych: podľa predbežných odhadov ich je 30 až 50. Skutočný počet môže byť ešte vyšší: mnohí cestujúci sú uväznení v rozbytých vagónoch, a o ich stave nie sú žiadne informácie.

Celkovo bolo do nemocnice prevezených približne 180 obetí a ich počet sa môže zvýšiť. Na mieste nešťastia pracujú záchranné zložky.

india vlak nehoda
Záber z miesta nehody

Včera 19:45

Bývalý grécky premiér Kyriakos Mitsotakis, ktorý je favoritom parlamentných volieb vypísaných na 25. júna, v piatok oznámil, že pozastavuje svoju predvolebnú kampaň pre pozitívny výsledok testu na infekčné ochorenie COVID-19.

Včera 19:32

Novozvolení tureckí poslanci sa vo štvrtok od volieb zo 14. mája zišli na ustanovujúcej parlamentnej schôdzi a zložili poslaneckú prísahu.

Včera 19:20

Francúzske úrady dali do ponuky na predaj luxusný zámok v hodnote niekoľkých miliónov eur, ktorý bol zhabaný ruskému oligarchovi Borisovi Berezovskému.

Včera 19:19

Piatkový summit lídrov EÚ a krajín Strednej Ázie v Kirgizsku sa zameral na tri hlavné oblasti – spoluprácu medzi EÚ a Strednou Áziou, regionálnu spoluprácu a medzinárodné otázky. Informoval o tom predseda Európskej rady Charles Michel po skončení podujatia.

Včera 19:03

Muž zorganizoval akciu na podporu Ukrajiny, keď nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne.

Informoval o tom denník Bild.

Publikácia uviedla, že dnes večer, krátko pred zatvorením hlavnej katolíckej baziliky, vyliezol na centrálny oltár nahý muž oblečený len v teniskách.

Podľa talianskych médií chcel upozorniť na ťažkú situáciu ukrajinských detí, ktoré trpia ruským ostreľovaním. Svedčili o tom tetovania na jeho chrbte, ktoré ukázal šokovaným farníkom.

Muž bol zadržaný a vypočúvaný. Polícia sa pýtala na jeho duševný stav, pretože sa do krvi sám nechtami poškriabal po tele.

nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne
Na snímke muž, ktorý nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne

Včera 18:50

Krátke pozastavenie premávky na jednej z najdôležitejších vlakových trás vo Viedni spôsobilo v piatok viacero lám, ktoré utiekli z cirkusu. Zvieratá sa pohybovali medzi koľajnicami neďaleko viedenskej železničnej stanice Meidling, oznámila rakúska štátna železničná spoločnosť ÖBB.

Včera 18:33

Európska únia sa prostredníctvom svojho rozšírenia o Ukrajinu a potenciálne ďalších deväť krajín chystá na “malú revolúciu”. Uviedla to v piatok francúzska ministerka pre európske záležitosti Laurence Booneová, keď komentovala vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Bratislave, kde sa rozhodne postavil za rozšírenie 27-člennej EÚ.

Včera 18:14

Vláda Spojených štátov ponúka Rusku a Číne rozhovory o kontrole jadrového zbrojenia bez predbežných podmienok. Neznamená to však, že nukleárne veľmoci nebudú brané na zodpovednosť za “bezohľadné správanie”, uviedol v piatok poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Včera 17:51

Šéf CIA Burns navštívil v máji Peking, kde sa stretol so svojimi čínskymi partnermi a zdôraznil dôležitosť udržiavania spravodajských kontaktov, informoval denník Financial Times.

Biden poveruje Burnsa “citlivými zahraničnými misiami”, uviedli Financial Times.

Včera 17:48

Volodymyr Zelenskyj priznal, že Ukrajina sa nestane členom NATO, kým budú prebiehať vojenské operácie.

Povedal to na spoločnej tlačovej konferencii s estónskym prezidentom Alárom Karisom.

Včera 17:47

Traja Európania zadržiavaní Iránom boli prepustení na slobodu a sú na ceste do Belgicka, oznámil v piatok belgický premiér Alexander De Croo.

Včera 17:44

Iránske bezpečnostné sily strieľali na demonštrantov v prevažne kurdskom regióne na západe Iránu. Zranenia pri tom utrpelo najmenej 25 protestujúcich, informovala v piatok nórska kurdská ľudskoprávna organizácia Hengaw.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Čínska stíhačka J-16 zasiahla americké prieskumné lietadlo RC-135. Obe strany sa nebezpečne priblížili ku konfliktu v Juhočínskom mori

0 icon

Peking 2. júna 2023 (HSP/asiatimes/Foto:TASR/AP-U.S. Navy via AP)   Tento týždeň začali Spojené štáty, Japonsko a Filipíny svoje vôbec prvé spoločné cvičenia pobrežnej stráže v Manilskom zálive uprostred rastúceho napätia v Juhočínskom mori, informuje o tom Asia Times Cvičenia, na ktorých sa zúčastňujú štyri plavidlá filipínskej pobrežnej stráže (PCG) spolu…

Napätie medzi USA a Čínou narušilo globálny poriadok, varuje Jamie Dimon

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Predseda predstavenstva JPMorgan hovorí, že medzinárodná situácia je pre podnikanie zložitejšia ako v časoch studenej vojny, informuje o tom Financial Times Napätie medzi USA a Čínou narušilo medzinárodný poriadok a pre podnikateľov sa stal zložitejším ako počas studenej vojny, varoval šéf banky JPMorgan…

Na strednom a severnom Slovensku sa môže v noci a nadránom vyskytnúť mráz

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na strednom a severnom Slovensku sa môže v noci a nadránom vyskytnúť prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí v sobotu (3. 6.) od 3.00 do 7.00 h. Informuje o tom…

Fico: Na zložitú situáciu domácností zaťažených hypotékou má Smer overené riešenie – Štátnu bonifikáciu úrokov

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Robert Fico v tejto súvislosti uviedol, že sa obáva, že kroky Európskej centrálnej banky nasvedčujú tomu, že pri hypotekárnych úveroch treba rátať s až 6 % úrokmi. A vláda sa tvári, že to má vyriešiť trh. Výsledkom týchto stúpajúcich sadzieb je, že prudko…

Prezidentka súhlasí s úpravou nároku na vdovský výsluhový dôchodok

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vdova po policajtovi alebo vojakovi bude mať nárok na výplatu vdovského výsluhového dôchodku počas dvoch rokov od úmrtia manžela. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, ktorú v piatok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval jej hovorca…

Kollár už polemizuje nad vládou s PS a KDH

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Hnutie Sme rodina si vie predstaviť byť súčasťou konzervatívno-liberálnej koalície, no záležalo by to od obsahu programového vyhlásenia vlády (PVV). Program vlády by nemal obsahovať kultúrno-etické otázky. Vyhlásil to predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár. Ak nemá vládnuť Smer-SD a Republika, budú…

Nový prieskum – šokujúce výsledky: Progresívne Slovensko prvé. Komu najviac odoberá táto ultraliberálna strana

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook M.Š.) Aktualizované 2. júna 2023 Liberálne Progresívne Slovensko (PS) aj naďalej stúpa vo viacerých prieskumoch verejnej mienky a dokonca v niektorých posledných prieskumoch predbehlo aj dosiaľ druhý Hlas-SD. V poslednom prieskume však Progresívne Slovensko predbehlo všetkých Prelomovým prieskumom je v tejto súvislosti piatkové vydanie priebežného…

Čo je známe o útoku Ruska na sídlo ukrajinskej tajnej služby v Kyjeve

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Úder na rozhodovacie centrá v Kyjeve bol vykonaný už 30. mája a o okolnostiach zásahu cieľov sa viedli vášnivé diskusie Ako bol tento úder pripravený? Dva dni pred raketovým úderom na budovu GUR - tajnej služby, bol Kyjev napadnutý bezpilotnými lietadlami. Celkovo bolo zistených…

Pred voľbami zrejme nastane zmena v televíznych diskusiách RTVS. Žiada to samotná Rada

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot RTVS)   Dočkáme sa konečne spravodlivejších televíznych diskusií? Rada RTVS vyzýva generálneho riaditeľa Ľuboša Machaja, aby vypracoval transparentné kritéria obsadzovania politických relácií vo verejnoprávnej televízii Agentúra SITA v piatok informovala, že Rada RTVS požaduje od riaditeľa Machaja vypracovanie kritérií obsadzovania hostí v politických reláciách. Kritériá…

Ministri zahraničných vecí BRICS sa stretli s tými, ktorí majú záujem o vstup

0 icon

Kapské Mesto 2. júna 2023 (HSP/globaltimes/Foto:Twitter)   Ministri zahraničných vecí krajín BRICS - Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Južnej Afriky - začali vo štvrtok v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike stretnutie, na ktorom by mali diskutovať o širokom spektre otázok vrátane prípravy nadchádzajúceho samitu lídrov, možného rozšírenia skupiny, ako aj…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Kohút

Vlastenecký blok – ďalšie spájanie vlastencov s cieľom záchrany Slovenska a obnovy jeho suverenity

0icon

Blížiace sa voľby sa stanú pre Slovensko zlomové. Ak v nich zvíťazia liberálno-progresívne sily, bude to pre Slovensko znamenať koniec jeho existencie. Zločinná mocenská garnitúra na čele s prezidentkou, ktorá doteraz devastovala Slovensko, ho priviedla na pokraj kolapsu. Hospodársky ho ochromila a enormne zadlž

Gustáv Murín

Neo-náckovia na Slovensku?

0icon

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný

Marek Brna

Sloboda a demokracia v praxi

0icon

Máme tu slobodu a demokraciu. A tak si môžeme slobodne vyjadrovať svoje názory a presvedčenia. Ľudia nie sú hlúpi. Tušia, že v televízii ide len propaganda. Že všetko je presne naopak. Tak, ako aj za socializmu nás v televízii neustále presviedčali o zaručene sa blížiacich svetlých zajtrajškoch, hoci v obchodoch…

Radovan Hrádek

Politické strany

0icon

Politické strany   Pozdravujem. Pre potrebu orientácie sa v našich politických stranách a hnutiach vám dávam informáciu o politický

Erik Majercak

Nemecko je v ekonomickej realite katastrofa. Celá EU už funguje iba na dlh

0icon

V EU je jeden z primárnych cieľov, aby si „nikto nič nevšimol ako ide v realite, pokiaľ si budú robiť zmeny tak, aby boli neodvrátiteľné“. Ak máme volebné prieskumy aké máme, ak politici idú proti záujmom občanov, tak manipulácia ekonomickej štatistiky je relatívne malý hriech. Dnešná štatistika nevychádza z rea

Vášeň v Tebe

Zvieratko za vysvedčenie? Dobrý nápad alebo chyba?

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/Pexels). Blíži sa ten čas, keď sa školské triedy vyprázdnia, brána sa zatvorí a študáci si budú užívať (ne)zaslúžené dva mesiace a nejaký ten deň voľna k tomu. Mnoho rodičov motivuje svoje ratolesti k dobrým výsledkom na koncoročnom vysvedčení práve prísľubom zvieratka. Aktivisti za slobodu zvierat nás zas varujú,…

Ako odhalíte manipulátora? Zistite jeho slabiny a začnite sa brániť

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Yomare). Notorické klamstvá, vyvolávanie pocitu viny, selektívne prejavy náklonnosti, neustála kritika - to sú len niektoré príklady manipulácie, ktorú môžu používať skúsení manipulátori. Sú to nestáli, cieľavedomí jedinci, ktorí sa snažia ovládať druhých rôznymi, často nezjavnými metódami. Takmer každý prišiel do kontaktu s manipulátorom…

Zabudnite na chemický čistič skla. Zmiešajte jednu zložku s vodou. Vaše okná sa budú lesknúť a budú bez šmúh

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Khaligo). Ak chcete, aby vaše okná žiarili čistotou, zabudnite na výrobky z drogérie. Na umývanie okien použite prísady, ktoré máte doma. Vďaka nim budú vaše okná hneď žiariť a vy sa vyhnete zbytočnému drhnutiu. Umývanie okien a zrkadiel je úloha, ktorá mnohým ľuďom nedá…

Mali to byť vysnívané medové týždne. Prerušila ju záhadná smrť ženy

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/ymon). Michaela Harteová zomrela na cestách len tri týždne po svadbe. Ženu pochovali v jej svadobných šatách. Páchatelia vraždy sú dodnes neznámi. Foto:pixaba

Ktoré znamenia zverokruhu sa k sebe hodia? Sú pre seba ako stvorené

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/3194556). Každé znamenie zverokruhu sa vyznačuje inými vlastnosťami. Niektoré z nich tvoria výnimočne dobre zladené dvojice. Plotek prináša prehľad najlepšie sa hodiacich znamení.

Armádny Magazín

USA prostredníctvom Poliakov a pobaltských štátov provokujú Rusko k veľkej vojne

0 icon

USA,3.jún 2023 (AM) –  Tallinn je Revel, Liepaja je Libava, Daugavpils je Dvinsk... Kaunas môže vrátiť názov Kovno, Klaipeda - Memel, maličké litovské okresné centrum Zarasai na hranici s Lotyšskom - Novo-Alexandrovsk. Pre Vilnius existujú alternatívy: buď Vilna ako za čias ruského impéria, alebo Wilno ako v rokoch 1920-1939 v \"poľskom…

Imaginárna demokracia Európanov už otvorene slúži vojenskému konfliktu na Ukrajine

0 icon

Irán, 2.jún 2023 (AM) –  "V týchto dňoch vrcholí konfrontácia medzi členmi EÚ o pravdepodobných hraniciach vojenskej podpory Ukrajine v jej konflikte s Ruskom. Jedným z členských štátov EÚ a NATO, ktorý dlhodobo kritizuje politiku starších členov Severoatlantickej zmluvy v súvislosti s konfliktom na Ukrajine, je

"Nepotopiteľné lietadlové lode" Spojených štátov sa obávajú Severnej flotily Ruska

0 icon

Rusko, 3.jún 2023 (AM) –Rusko môže mať ťažkosti s vedením špeciálnej operácie na Ukrajine, ale zostáva obrovskou arktickou veľmocou. A klimatické zmeny otvárajú nové námorné cesty pre obchod a... problémy pre NATO. Keď sa polárny ľad topí, arktický štát má v úmysle posilniť zónu svojho vplyvu. Čína má navyše ambície vytvoriť…

Sýrska facka a iracký dinár

0 icon

Sýria, 2.jún 2023 (AM) –  Sýrsky front, ktorý ustúpil na perifériu pozornosti, oddeľujúc Anglosasov od západnej Ázie a vznikajúceho východného centra svetového vplyvu, vstúpil do fázy rokovaní. Objektívne to znamená ďalšiu porážku americkej zahraničnej politiky tam, kde na ňu bol Washington najmenej pripravený.   V máji iránsky prezident Ibrahim Raisi dal…

Ruská armáda objednala rekordnú dávku špeciálnych nábojov na prerážanie pancierovania

0 icon

Rusko, 2.jún 2023 (AM) – Ústredný výskumný ústav presného strojárstva (Cnitočmaš) uzavrel zmluvu na výrobu a presun rekordnej šarže nábojov na prerazenie pancierovania „pištole“ kalibru 9x21 mm do armády. Podľa tlačovej služby

TopDesať

Ak začnete pravidelne plávať, udejú sa tieto pozitívne zmeny

0 icon

Začať pravidelne plávať môže takmer každý z nás. Plávanie vám pomôže nielen fyzicky ale aj psychicky. Poďme sa spoločne pozrieť na pozitívne zmeny, ktoré sa v našich životoch udejú vďaka pravidelnému plávaniu.  Plávanie je nenáročná a efektívna tréningová metóda, z ktorej môže mať úžitok každý bez akýchkoľvek problémov. Odborníci naznačujú,…

Fotografie svadobných outfitov starých rodičov, ktoré vyžarujú krásu

0 icon

Fotografie sú záznamom minulosti, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do predošlých generácií a objavovať krásu a štýl ich svadobných dní. V tejto zaujímavej zbierke 21 historických fotografií sa zamierime na svadobné outfity starých rodičov, ktoré nám s láskou pripomínajú ich výnimočné momenty radosti a slávnosti. Tieto snímky nám prinášajú jedinečný pohľad na…

Cestovanie je zábava: To najlepšie z ciest zachytené na fotoaparát!

0 icon

Na cestách sa často stretávame s nevyspytateľnými situáciami, ktoré nám dokážu vykúzliť úsmev a priniesť nám nádherné spomienky. Cestovanie môže byť poriadne zábavné! V dnešnom článku uvidíte, ako cestovanie dokáže priniesť okamihy, kedy sa nemôžete dočkať, čo sa stane ďalej. Sme presvedčení, že tieto úsmevné situácie na cestách vám pripomenú, že neexistuje…

Smiech cez slzy: Zábavné zlyhania na staveniskách

0 icon

Zažili ste už niekedy zábavu v práci? Títo ľudia na internete zdieľali svoje úlovky z prostredia stavebníctva. Zlyhania na staveniskách sú dookola omieľanou témou, tieto sú však trocha špeciálne. Dokážu vás rozosmiať cez slzy. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko nezabudnuteľných okamihov, keď robotníci na stavbách zažili trochu smiechu cez slzy.…

9 vlastností, ktoré zdedíme iba od jedného z rodičov

0 icon

Každý z nás má jedinečnú kombináciu génov a vlastností, ktoré nám dávajú naši rodičia. Vďaka dedičnosti získavame nie len fyzické atribúty, ale aj osobnostné charakteristiky, ktoré nás robia tým, kým sme. V tomto článku sa zameriavame na zaujímavý fenomén dedičnosti, konkrétne na vlastnosti, ktoré zdedíme jednotlivo od jedného rodiča. Premýšľali ste…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali