bobor vodný

NAŽIVO

Lekári bez hraníc (MSF) obviňujú Izrael zo zámerného vyvolania krízy podvýživy v Pásme Gazy obmedzovaním humanitárnych dodávok. Podľa agentúry AFP organizácia upozorňuje na ničivé dopady, ktoré tento stav prináša najmä matkám a novorodencom.

08:51

Ceny ropy vo štvrtok ráno mierne vzrástli a korigovali tak hlboký stredajší pokles. Trh predtým oslabil pre očakávania skorého konca bojov na Blízkom východe. TASR o tom informuje podľa agentúr Reuters a Bloomberg.

08:49

Spoločnosť Meta začne využívať umelú inteligenciu na odstraňovanie účtov detí mladších ako 13 rokov zo svojich sociálnych platforiem (Instagram, Facebook, Threads), informuje Die Welt.

Teenageri, ktorí sa falošne vydávali za dospelých, budú automaticky presunutí do prísnejších bezpečnostných nastavení. Tieto funkcie sa už zavádzajú po celom svete.

08:41

Príjmy vzrástli o 40 %. Rast cien ropy sa začal prejavovať na ruskom rozpočte, píše „Kommersant“.

Podľa údajov ruského ministerstva financií vzrástli príjmy federálneho rozpočtu z ropy a zemného plynu v apríli takmer o 40 % v porovnaní s marcom (o 239 miliárd rubľov).

08:02

Irán sa dištancuje od útoku na juhokórejské plavidlo. Podľa informácií agentúry AFP tamojšia ambasáda v Soule vo štvrtok vyhlásila, že iránske ozbrojené sily nemajú s incidentom v Hormuzskom prielive nič spoločné.

07:16

Juhokórejský odvolací súd zmiernil trest bývalému premiérovi Han Tok-suovi. Pôvodný verdikt v dĺžke 23 rokov znížil na 15 rokov odňatia slobody. Han Tok-su bol odsúdený za napomáhanie exprezidentovi Jun Sok-jolovi pri kontroverznom vyhlásení stanného práva v decembri 2024. Správu priniesla agentúra AFP, na ktorú sa odvoláva TASR.

06:57

KĽDR nie je viazaná zmluvou o nešírení jadrových zbraní, uviedol v OSN Kim Song. Informáciu priniesli svetové agentúry s odkazom na štátne médium KCNA.

06:57

Spojené arabské emiráty sa ostro ohradili voči tvrdeniam Teheránu a zdôraznili, že uzatváranie medzinárodných a obranných dohôd je ich výsostným právom. Reagovali tak na vyhlásenia Iránu, podľa ktorých vojenská kooperácia SAE s USA priamo ohrozuje iránske národné záujmy. O správe agentúry Reuters informovala TASR.

06:55

Osobitný vyslanec USA Steve Witkoff sa koncom tohto týždňa stretne s tajomníkom ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustemom Umerovom. S odvolaním sa na zdroje z Bieleho domu o tom informovala agentúra DPA, pričom TASR dopĺňa, že rokovania sú naplánované v Miami.

06:54

Napriek predchádzajúcim indíciám o možnom pokoji zbraní pokračovalo Rusko aj Ukrajina vo vzájomných útokoch. Agentúra AFP s odvolaním sa na TASR uvádza, že štvrtkové vojenské operácie si vyžiadali obete na zdraví na oboch stranách frontu, čo prehlbuje neistotu ohľadom avizovaného prímeria.

06:52

Podľa informácií agentúry AFP, na ktoré sa odvoláva TASR, si izraelské útoky v Pásme Gazy vyžiadali v stredu šesť obetí a viacero zranených. O bilancii informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

06:51

Moskva prostredníctvom svojho rezortu diplomacie adresovala varovanie zahraničným misiám v Kyjeve. Odporučila im okamžitú evakuáciu personálu pre prípad, že by ukrajinská strana narušila priebeh osláv Dňa víťazstva, ktoré sa konajú 9. mája. V reakcii na napätú situáciu prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil na ruské porušovanie prímeria a avizoval, že Ukrajina aktuálne zvažuje odvetné kroky. Správu priniesla TASR s odvolaním sa na agentúru Reuters.

06:50

Na verejnosť sa dostal list na rozlúčku, ktorý mal Jeffrey Epstein napísať krátko pred svojou smrťou. Dokument zverejnil v stredu americký federálny sudca po tom, čo bol dlhší čas zapečatený v súdnom trezore kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu v inom procese. Informácie priniesla TASR s odvolaním sa na agentúry AP a AFP.

06:48

Donald Trump v stredu informoval o pokroku v rokovaniach s Iránom, pričom dohodu označil za reálnu. Napriek prezidentovmu tvrdeniu o iránskom súhlase s jadrovým odzbrojením však tamojší predstavitelia tento krok nepotvrdili. Správu spracovala TASR na základe zdrojov z AFP a BBC.

06:47

Americký prezident Donald Trump schválil novú stratégiu boja proti terorizmu. Podľa slov jeho poradcu Sebastiana Gorku sa dokument zameriava najmä na elimináciu hrozieb v v západnej hemisfére a na rozloženie štruktúr drogových kartelov. Správu priniesla agentúra Reuters a následne o nej informovala TASR.

06:45

Agentúra TASR s odvolaním sa na AFP informovala o stredajšom útoku izraelských vzdušných síl na predmestie libanonskej metropoly. Ide o prvé porušenie pokoja od vyhlásenia prímeria, pričom o život mal prísť vysokopostavený predstaviteľ hnutia Hizballáh, veliteľ elitnej divízie Radwán.

06:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ochranári žalujú ministerstvo životného prostredia pre povolenie lovu bobrov

Nadácia Aevis a iniciatíva My sme les analyzovali rozhodnutie ministerstva životného prostredia o povolení výnimky na usmrtenie 36 jedincov bobra vodného a vyhodnotili, že porušuje európsku smernicu o biotopoch. V spolupráci s organizáciou Via Iuris preto žiadajú súd, aby rozhodnutie ministra životného prostredia Tomáša Tarabu zrušil pre jeho nezákonnosť

bobor vodný
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

„Ministerstvo povolilo výnimku na držbu usmrtených bobrov bez toho, aby určilo osobu a miesto, teda kto a kde bude môcť inak zakázanú činnosť vykonávať. Takýto postup je v rozpore so smernicou o biotopoch a nepriamo podporuje nelegálny obchod s chránenými živočíchmi. Aj z tohto prípadu je evidentné, že vedenie ministerstva životného prostredia rozhoduje nesystémovo, neodborne a v neprospech ochrany prírody,“ tvrdí Rastislav Mičaník z organizácie Aevis.

Povolenie, ktorým ministerstvo životného prostredia umožnilo usmrtenie 36 jedincov chráneného bobra vodného, podpísal minister životného prostredia na žiadosť Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP). Tomáš Taraba svojím rozhodnutím zo dňa 29. mája povolil lov bobrov na vodných tokoch Trnávka, Latorica a Bodrog na východe Slovenska. SVP má lov chráneného bobra vodného zabezpečiť prostredníctvom miestnych poľovníkov s cieľom zabrániť škodám na ochranných hrádzach.

„Ministerstvo nepreukázalo, že škodám na ochranných hrádzach sa nedá zabrániť usmrtením menšieho počtu bobrov ako povolených 36 jedincov, hovorí Marián Hletko z iniciatívy My sme les.

Poukazuje pritom na rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie, ktorý v minulosti uviedol, že počet jedincov, na ktorý sa výnimka vzťahuje, musí byť stanovený na takej úrovni, ktorá je objektívne nevyhnutná na riešenie daných problémov.

„Navyše, aj samotný zásah bude pravdepodobne neúčinný, nakoľko uvoľnené miesto po zabitých bobroch zakrátko obsadia jedince z okolitých vodných tokov,“ dodal.

.

Ministerstvo podľa Hletka nepreukázalo, že škodám sa nedá zabrániť inak ako usmrtením bobrov.

Ochranári tiež Tarabovi vyčítajú, že svojím rozhodnutím povolil aj držbu usmrtených jedincov bobra vodného, a to údajne bez stanovenia jasných podmienok, ktoré by umožňovali evidenciu a následnú kontrolu. Upozorňujú, že držbu chránených živočíchov alebo častí ich tiel zakazuje národná aj európska legislatíva. Ochranári tvrdia, že v rozhodnutí podpísanom ministrom Tomášom Tarabom navyše chýba akékoľvek argumentácia, ktorá by vydanie výnimky na držbu mŕtvych bobrov odôvodňovala.

„Súčasťou rozhodnutia správneho orgánu musí byť aj jasné definovanie cieľa, ktorý sa vydaním výnimky sleduje. Súdny dvor Európskej únie konštatoval, že ciele uvádzané na podporu výnimky musia byť definované jasne, presne a podložené v rozhodnutí o výnimke. Aj v prípade výnimky na držbu musí ísť o cieľ, ktorý je v súlade s celkovým cieľom smernice o biotopoch, teda zachovať alebo obnoviť priaznivý stav ochrany chránených druhov,“ hovorí advokátka spolupracujúca s Via Iuris Eva Kováčechová.

Ministerstvo životného prostredia SR priznáva vydanie výnimky, že na východnom Slovensku je možné odloviť 36 bobrov, ktorí poškodzovali hrádze vodných tokov, a to v zmysle platnej legislatívy a na základe odborného stanoviska Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR. Nikto podľa envirorezortu nespochybňuje, že bobor je chránený živočích, avšak ochrana ľudí a majetku má vyššiu prioritu, a preto je potrebné vykonávať opatrenia, ktoré sú plne v súlade so zákonom. „Títo aktivisti a ich spriaznené médiá šíria nezmysly, ako bobry už 30 miliónov rokov chránia ľudí pred povodňami a mali by sme nechať protipovodňové opatrenia bobrom. Toto videnie sveta odmietame,“ píše ministerstvo.

V minulosti na ochranu majetku pred bobrami pripadalo do úvahy napríklad aj položenie kari sietí, ktoré ešte navrhovalo bývalé vedenie ŠOP SR. „Ich cenu podľa štátneho tajomníka prerátal Slovenský vodohospodársky podnik a náklady sa pohybovali niekde na úrovni 350 miliónov eur, keďže ide o desiatky kilometrov vodných tokov a veľkú plochu hrádzí,“ vysvetľuje ministerstvo životného prostredia.

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Rubio na vzostupe? Súboj s Vanceom o rok 2028 sa vyostruje , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Poslanci začali štvrtkové rokovanie diskusiou o znížení správnych poplatkov

Poslanci Národnej rady SR začali vo štvrtok 16. rokovací deň aktuálnej 49. schôdze diskusiou o návrhu novely zákona o správnych…

07. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viac peňazí z výplat, menej z firiem a DPH. Štát zverejnil nové daňové čísla

Daňové príjmy štátu za prvé štyri mesiace roka medziročne vzrástli o 136,2 milióna eur, teda o 2,1 percenta. Finančná správa…

07. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odpoveď Dikastéria pre náuku viery na nemecké Vademecum o požehnávaní

List kardinála Víctora Manuela Fernándeza z 18. novembra 2024 o návrhu príručky nemeckých biskupov pre požehnávanie mimomanželských zväzkov zostáva platnou…

07. 05. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nočná mora pre automobilový priemysel. Vyjednávači EÚ stále neratifikovali obchodnú dohodu s USA, Trump hrozí vyššími clami na autá

Rokovania o definitívnom schválení obchodnej dohody medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi zatiaľ nepriniesli konečný výsledok. Situáciu komplikuje aj tlak…

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokument „Lev v Ríme“: Roky pápeža v Ríme očami vatikánskych médií

„Lev v Ríme“ je nový dokumentárny film z produkcie vatikánskych médií, ktorý mapuje takmer dve desaťročia, ktoré pápež Lev XIV.…

07. 05. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Kosová pre HS: Kolíková vymyslela trestný čin ohýbania práva, aby boli sudcovia stíhaní za názor

Dôvera verejnosti v slovenské súdnictvo sa za posledných pätnásť rokov viac-menej nepohla z miesta, stále sa pohybuje okolo jednej tretiny…

07. 05. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

.

Nočná mora pre automobilový priemysel. Vyjednávači EÚ stále neratifikovali obchodnú dohodu s USA, Trump hrozí vyššími clami na autá

Rokovania o definitívnom schválení obchodnej dohody medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi zatiaľ nepriniesli konečný výsledok. Situáciu komplikuje aj tlak…

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Rumunsku zvrhli vládu. Čo môžeme čakať?

Kľúčový člen NATO na východnom okraji Európy čelí novým nepokojom a hroziacej hospodárskej kríze, v zdesení uvádza Politico. Rumunská vláda padla…

07. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nie Rusi manipulujú voľbami na Slovensku, sú to dve Slovenky, píše bývalý poslanec

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka pred časom vyhlásil, že pred najbližšími parlamentnými voľbami budú voľby v neprospech strany…

07. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Z domova | 28 min. čítania | 0 komentárov
.

Šokujúce štatistiky českých zdravotníkov: Väčšina lekárov a takmer všetky sestry nie sú zaočkované proti covidu

Podľa údajov sa v poslednej sezóne proti Covidu-19 v Českej republike nezaočkovala väčšina lekárov a takmer všetky zdravotné sestry

07. 05. 2026 | Aktualizované 07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Aktualizované 07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nestačí dejiny len čítať. Treba ich začať spochybňovať

Nestačí dejiny len čítať. Treba ich začať spochybňovať. Táto kniha je prvým krokom na vašej ceste k pochopeniu toho, ako…

07. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Grant ako návyk. Čísla ukazujú, prečo je krik okolo Kapitálu neúplný

Zo 167 žiadateľov nedostalo 58 nikdy nič. Skupina dlhodobých príjemcov získala viac než tri štvrtiny podpory. V tomto kontexte znie…

07. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Obama tvrdí, že USA neskrývajú kontakt s mimozemšťanmi

Bývalý prezident USA Barack Obama tvrdí, že americké úrady neskrývajú mimozemšťanov

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rozsiahle demonštrácie v Holandsku proti zriadeniu ubytovne pre migrantov trvajú už týždne

Samospráva holandského mestečka Loosdrecht sa rozhodla zriadiť centrum pre nelegálnych migrantov s kapacitou 110 mužov. Obyvatelia s tým, pochopiteľne, nesúhlasia…

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minarety, potratové tabletky, ani klinika na zmenu pohlavia. Maďarská aliancia sa chystá hodiť kockami

Pripravte sa, predvolebná spolupráca mimoparlamentných subjektov začína naberať ostrejšie kontúry

07. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Chcú obísť „neposlušné“ štáty. Berlín presadzuje zrušenie princípu jednomyseľnosti pri prijímaní kľúčových rozhodnutí EÚ

Nemecko navrhlo nahradiť princíp jednomyseľnosti v otázkach zahraničnej politiky EÚ hlasovaním kvalifikovanou väčšinou

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čísla sú alarmujúce: prípadov sexuálneho násilia stále pribúda

Nie je všetko taká idylka, ako sa nám snažia niektorí tvrdiť: Podľa aktuálne zverejnených štatistík sa totiž v roku 2024 odohralo…

07. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Spoločnosť Biontech zastavuje výrobu vakcín proti Covid-19 v Nemecku

Nemecká biotechnologická spoločnosť Biontech oznámila, že ukončí výrobu vakcín proti Covid-19 v Nemecku a zatvorí väčšinu svojich domácich výrobných závodov.…

07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA utrpeli vo vojne s Iránom väčšie škody, než si chcú priznať

Irán spôsobil americkým vojenským zariadeniam na Blízkom východe podstatne väčšie škody, než doteraz verejne priznávali americké úrady

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Co nevíme o vakcínách proti covidu? Přednáška na bratislavském Hradě

V úterý 5. května 2026 proběhla na Bratislavském hradě konference „Očkovat nebo neočkovat proti covidu?“ organizovaná slovenským sdružením „Za zdravú a…

07. 05. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 05. 2026 | Aktualizované 07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 05. 2026 | Aktualizované 07. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Dokážete odhaliť klamstvo? Ktorá žena klame?

Klamstvo je súčasťou každodennej komunikácie, hoci si to často neuvedomujeme. Neprejavuje len slovami, ale aj rečou tela, ktorá môže prezradiť…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

USA chcú donútiť Teherán ku kapitulácii ekonomickým nátlakom aj mediálnou manipuláciou, vyhlásil predseda iránskeho parlamentu

Washington sa snaží prinútiť Teherán ku kapitulácii rôznymi spôsobmi vrátane námornej blokády, vyhlásil v stredu hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagon vyvíja dokonalú biologickú zbraň

USA, 7. máj 2026 - Umelá inteligencia odhaľuje tajomstvá genómu.   Americká spoločnosť RTX BBN Technologies uzavrela zmluvu W911NF-17-2-0092 s…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

Kyjev potvrdil vrátenie zlata a hotovosti, ktoré od marca zadržiavala Budapešť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu oznámil, že Maďarsko vrátilo hotovosť a zlaté tehly, ktoré v marci zadržalo u zamestnancov…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po kariére to s ním šlo dole vodou. Bývalý krídelník dostal kolosálny trest za sexuálne zneužívanie detí

Bývalý basketbalista Dagoberto Miguel Peňa bol okresnou sudkyňou v Spojených štátoch amerických odsúdený na 60 rokov federálneho väzenia za výrobu,…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd zastavil konanie v prípade zrušeného zákona o náhrade Úradu na ochranu oznamovateľov

Ústavný súd SR v stredu rozhodol o zastavení konania v prípade zákona o Úrade na ochranu obetí trestných činov a…

06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najrýchlejší vták na svete: Fascinujúci lovec z výšin

Najrýchlejší vták na svete fascinuje vedcov aj milovníkov prírody už celé desaťročia. Tento vták dokáže dosiahnuť rýchlosti, ktoré prekonávajú aj…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

Strana Hlas odmieta akékoľvek zmeny v 13. dôchodkoch, ak by sa tak dialo, hrozí odchodom z vlády

Koaličná strana Hlas odmieta diskusiu o prehodnocovaní či adresnosti trinástych dôchodkov a trvá na ich zachovaní v súčasnej podobe. V…

06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cibulkovú a Navarau na prvý raz nerozviedli

Začal sa oficiálny rozvodový proces vo vzťahu bývalej slovenskej tenisovej jednotky Dominiky Cibulkovej a jej dlhoročného manžela Michala Navaru, s…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

Hrozí Putinovi „Šojguovo sprisahanie“?

Včera hneď dve západné médiá – Financial Times a CNN – napísali, že Putin výrazne sprísnil bezpečnostné opatrenia, menej sa…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Rakety „Flamingo“: Kyjev dostal „zelenú“ na použitie akýchkoľvek zbraní proti akýmkoľvek objektom na ruskom území

Ukrajina, 7. máj 2026 - Ruské prostriedky protivzdušnej obrany za posledných 24 hodín zničili šesť krídlatých rakiet s veľkým doletom…

07. 05. 2026 | 0 komentárov

Dotknutá obec: Slovenská republika. Vláda potichu kreslí mapu pre veterné parky

Strategický dokument o akceleračných zónach pre veternú energiu sa objavil na Enviroportáli bez veľkej mediálnej pozornosti. Pripomienkovať ho môže verejnosť,…

06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lekári bez hraníc (MSF) obviňujú Izrael zo zámerného vyvolania krízy podvýživy v Pásme Gazy obmedzovaním humanitárnych dodávok. Podľa agentúry AFP organizácia upozorňuje na ničivé dopady, ktoré tento stav prináša najmä matkám a novorodencom.

08:51

Ceny ropy vo štvrtok ráno mierne vzrástli a korigovali tak hlboký stredajší pokles. Trh predtým oslabil pre očakávania skorého konca bojov na Blízkom východe. TASR o tom informuje podľa agentúr Reuters a Bloomberg.

08:49

Spoločnosť Meta začne využívať umelú inteligenciu na odstraňovanie účtov detí mladších ako 13 rokov zo svojich sociálnych platforiem (Instagram, Facebook, Threads), informuje Die Welt.

Teenageri, ktorí sa falošne vydávali za dospelých, budú automaticky presunutí do prísnejších bezpečnostných nastavení. Tieto funkcie sa už zavádzajú po celom svete.

08:41

.

Pročko, Galko a Matovič majú problém. Poslankyne podávajú podnety na výbor za ich výroky

Poslankyne Národnej rady SR za Smer-SD Zuzana Matejičková a Zuzana Plevíková podajú podnet na Mandátový a imunitný výbor NR SR…

06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prímerie zo 6. mája sa nezrealizovalo. Zaútočí Kyjev na vojenskú prehliadku v Moskve 9. mája?

Rusko ignorovalo prímerie vyhlásené Zelenským od 6. mája. Bojové operácie pokračujú

06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Aktualizované 06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom je na vrchole, vydrží spojenectvo medzi USA a Talianskom?

Napätie medzi Meloniovou a Trumpom zrejme neohrozuje privilegované vzťahy medzi Rímom a Washingtonom, ktoré sú podoprené americkými základňami v Taliansku…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nad Leyenovou sa zmráka

Šíria sa špekulácie, že na čele Európy je potrebná nová tvár. A to v čase vojny aj po nej. Píše…

06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kauza Šimečkvej a posledné odhalenia. Pôžička od Michala Šimečku môže byť problém

Kauza týkajúca sa Projekta Fórum graduje. Každé ďalšie odhalenie pôsobí šokujúco. Kauza sa točí hlavne okolo podozrení z vážnych finančných…

06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marián Tkáč

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov