Prezident SR Peter Pellegrini

NAŽIVO

Britský premiér Keir Starmer umožnil Spojeným štátom používať ich základne na „obranné“ útoky zacielené na zničenie iránskych rakiet. Poznamenal však, že Británia sa aktuálne nezapája do úderov na Teherán.

07:05

Donald Trump sa vyjadril, že boje proti Iránu by mohli trvať ďalšie štyri týždne. Podľa jeho slov je nové vedenie Iránu otvorené možnosti rokovania.

07:01

Z Libanonu boli vystrelené projektily na severný Izrael. Bol to prvý útok z Libanonu od začiatku amerických a izraelských útokov na Irán.

06:58

Britská základňa na Cypre bola zasiahnutá. Podľa dostupných informácií sa útok dronom odohral o polnoci na základni Akrotiri.

K danému incidentu došlo po tom, čo Británia povolila USA používať jej vojenské základne na „obranné“ útoky voči iránskym raketám.

06:51

Pred 95 rokmi sa narodil Michail Gorbačov. Bol generálnym tajomníkom Ústredného výboru (ÚV) Komunistickej strany Sovietskeho zväzu (KSSZ), prvým i posledným prezidentom Zväzu sovietskych socialistických republík (ZSSR) a nositeľom Nobelovej ceny za mier (1990).

Otec glasnosti a perestrojky v Sovietskom zväze sa považuje za jedného z iniciátorov ukončenia studenej vojny či nemeckého zjednotenia.

06:44

V pakistanskom meste Karáči došlo k násilným stretom proiránskych demonštrantov s bezpečnostnými zložkami. Podľa dostupných informácií zahynulo 22 ľudí a viac než 120 ľudí sa zranilo.

K tejto udalosti došlo po tom, keď pri útokoch USA a Izraela na Irán zahynul najvyšší vodca krajiny ajatolláh Alí Chameneí, čo rozhnevalo jeho priaznivcov v Pakistane.

06:41

Európska únia prijala sankcie proti Iránu. Kvôli svojej bezpečnosti a záujmom je pripravená prijať aj rozsiahlejšie opatrenia.

06:37

Lietadlová loď Charles de Gaulle bude presunutá z Baltského mora do východnej časti Stredozemného mora. Francúzsko neuvidelo dôvod tohto presunu.

06:30

Údery USA proti Iránu schvaľuje iba každý štvrtý Američan. Súhlas s americkými útokmi, pri ktorých bol zabitý aj iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí a ďalší vysokopostavení predstavitelia, vyjadrilo približne 27 percent opýtaných

Včera 20:04

Venezuelská opozičná líderka Machadová sa čoskoro vráti do vlasti. Americký prezident Donald Trump však po januárovej intervencii podporil ako dočasnú hlavu štátu namiesto Machadovej bývalú viceprezidentku Rodríguezovú.

Včera 20:03

Merz vyzval Irán, aby ukončil útoky; predpokladá, že režim padne. Iránci si podľa Merza zaslúžia lepšiu budúcnosť a mnohým sa uľaví, keď uvidia koniec režimu.

Včera 19:09

Irán podľa Ománu volá po mieri; Arákčí zdôraznil právo na obranu. Omán bol jediným štátom Perzského zálivu, ktorý Irán v sobotu ušetril od svojich útokov.

Včera 19:05

Demonštranti protestne pochodovali k ambasádam USA a Izraela v Aténach. Grécko v sobotu v dôsledku americko-izraelských útokov a odvety Iránu sprísnilo bezpečnostné opatrenia na námornej základni Souda.

Včera 18:13

Trump tvrdí, že pri útoku na Irán už zahynulo 48 iránskych lídrov. V rozhovore pre časopis The Atlantic tiež prezradil, že súčasné velenie Iránu s ním chce hovoriť.

Včera 18:12

STREĽBA V AMERICKOM BARE: O život prišli traja, 14 zranených. Šéfka miestnej polície Lisa Davisová ozrejmila, že jednou z obetí je aj útočník, ktorého policajti zastrelili po príchode na miesto.

Včera 17:49

Izraelský premiér nariadil zintenzívniť údery na Teherán. Premiér pripustil, že Izrael v súčasnosti zažíva „bolestivé dni“.

Včera 17:49

Pri operácii Ohromujúca zúrivosť doteraz zomreli traja americkí vojaci. V nedeľu popoludní o tom na sociálnej sieti X informovalo Ústredné velenie ozbrojených síl USA (CENTCOM), píše TASR.

Včera 17:48

Necielime na krajiny v regióne, terčom sú americké základne. Irán v sobotu a nedeľu reagoval na vzdušné útoky Izraela a Spojených štátov odvetnými raketovými a dronovými údermi na ciele naprieč krajinami Blízkeho východu.

Včera 16:25

Pri operácii Ohromujúca zúrivosť doteraz zomreli traja americkí vojaci. V nedeľu popoludní o tom na sociálnej sieti X informovalo Ústredné velenie ozbrojených síl USA (CENTCOM), píše TASR.

Včera 16:24

Pre vojnu s Iránom varujú v Nemecku pred teroristickou hrozbou. Rovnako, predseda parlamentného kontrolného výboru Spolkového snemu (Bundestagu) pre dohľad nad spolkovými spravodajskými službami Marc Henrichmann vyzýva na ostražitosť.

Včera 16:11

Juhokórejský export vo februári stúpol o 29 %. Prebytok zahraničného obchodu Južnej Kórey vo februári prudko vzrástol na rekordných 15,51 miliardy USD zo 4,15 miliardy USD v rovnakom mesiaci minulého roka.

Včera 15:18

Iránske útoky si v SAE od soboty vyžiadali tri obete a 58 zranených. Abú Zabí 1. marca (TASR) – Traja ľudia zahynuli a 58 ďalších utrpelo poranenia v dôsledku odvetných útokov Iránu na území Spojených arabských emirátov (SAE), oznámilo tamojšie ministerstvo obrany. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP. SAE podľa vyhlásenia rezortu obrany zostrelili 152 zo 165 iránskych balistických rakiet, ako aj dve strely s plochou dráhou letu.

Včera 15:17

Chameneího smrť je podľa Kaca bodom zlomu, Francúzsko ju víta. Vojenská konfrontácia medzi Izraelom a Iránom je podľa Herzoga „historickou príležitosťou zmeniť trajektóriu Blízkeho východu smerom k inej budúcnosti, budúcnosti mieru“.

Včera 15:02

Polícia upozorňuje vodičov na úplnú uzáveru cesty III/1656 v obci Lúčnica nad Žitavou v okrese Nitra. Naplánovaná je od pondelka (2. 3.) od 8.30 h do polovice júla. Dôvodom je rekonštrukcia mosta ponad potok Lúžtek, ktorý je v havarijnom stave, informovala polícia.
„Vzhľadom na šírkové parametre cesty a technológiu stavby je nevyhnutné úsek cesty v rámci mosta úplne uzavrieť. Na obmedzenie bude upozorňovať dočasné dopravné značenie,“ priblížila polícia. Obchádzková trasa povedie cez mesto Vráble a po ceste II/511 v smere na Žitavce.

Včera 15:01

Šiesti mŕtvi po iránskom raketovom útoku na centrálny Izrael. Záchranári najprv informovali, že pri priamom zásahu v obytnej štvrti v meste Bejt Šemeš zomreli štyri ľudia a viac ako 20 ďalších utrpelo zranenia.

Včera 14:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Médiá znovu živia v občanoch nenávisť. Kedy to praskne?

Po víkende sa opäť vyrojili kritické či zosmiešňujúce príspevky médií starého typu na adresu predstaviteľov vládnej koalície. Už stačí aj veľmi málo, aby v čitateľoch prebudili desivú nenávisť…

Prezident SR Peter Pellegrini
Na snímke prezident SR Peter Pellegrini / Foto: TASR-Jaroslav Novák
❚❚
.

Uvážte sami, čo sa to deje vo verejnom priestore:

Prezident Peter Pellegrini reagoval po úvahe na transakčnú daň slovami, že by ju bolo treba zrušiť, pretože mu nedáva ekonomickú logiku. Túto správu zverejnil aj denník SME. Na ich Facebooku sa k tomu vyjadril Andrej Stančík zo strany Demokrati (keď sa nič iné nezmôžu, aspoň komentujú statusy na sociálnych sieťach, že áno…). Napísal: „Nedava to logiku z hladiska preferencii Hlasu, to je jedina starost pana prezidenta.”

Tak málo stačilo, aby sa ozval istý občan, ktorého meno ponechám v anonymite, s tým, že „nech zhori v pekle kazdy volic smeru a hlasu… idealne v nejakom ich vlastnom.”

A vyslúžili si aj so Stančíkom nejaké tie lajky – takto málo dnes stačí k prebudeniu nenávisti v človeku…

Ale to nie je všetko. Pod statusom s názvom „Keby Bombica niekto kryl, nevyzeralo by to inak”, nájdeme tento komentár: „Extremisti a komunisticka mafia nam unasaju stat a mladi ludia sa necinne prizeraju.Podme konecne do ulic a zastavme ich.”

.

Extrémisti? Komunistická mafia? Unášajú štát? Čo to, prosím vás, znamená?

Len toľko, že názov filmu „Ukradnutý štát” tendenčne protivládnej režisérky Zuzany Piussi sa ujal ako okrídlený výraz más. Hrozivejšia je však výzva „poďme konečne do ulíc a zastavme ich.” Veď v tých uliciach už niektorí prešľapovali – našťastie, za uplynulé týždne ich bolo čoraz menej. Možno aj vďaka medializovaným informáciám o chystanom prevrate, kedy sa mali zablokovať vládne budovy, resp. ich riadna prevádzka.

Tu inak pripomeňme, že minulý týždeň robila časť takzvaných umelcov pred ministerstvom kultúry taký hurhaj, že vyrušovala úradníkov v pracovnej činnosti. A nikto nič. Tak aký unesený štát, aký koniec demokracie?

Naopak, tu si už asi každý robí, čo chce! Nie práve toto vyčítal naposledy Andrej Danko premiérovi? Že moc treba uchopiť poriadne za opraty?

Čitatelia Denníka N sa zasa odbavujú na fotke prestreleného odevu predsedu vlády pod článkom „Kaliňák zverejnil fotky Ficovho prestreleného saka.” Vyše tisíc „vyrehotaných” emotikonov veľa prezrádza o ich vnútornom nastavení…

.

Sú to naši spoluobčania a máme sa vzájomne tolerovať, no uznajte, že z niektorých vecí nie je vhodné robiť si žarty, ani ich zľahčovať. Jeden komentár za všetky: „To zháňali doteraz krajčíra čo vie spraviť diery do saka?”

Ja by som sa hanbil pod taký výrok podpísať.

Minister obrany bol na rozhovore u influencera Oskara Baramiho, ktorý pozýva okrem osôb z oblasti šoubiznisu aj politikov. Kaliňák, mimochodom, hovoril aj o svojej väzbe. A opäť sa – tentoraz na instagrame – objavili zlostné komentáre typu „Tento človek tam mal zostať”, alebo „Keby Lucansky zaspieval, vsetci smeraci su v base…”

Kam sme sa to dopracovali? Znovu začnú po demonštráciách behať ľudia s transparentmi Atentát sa nestal?! To tvrdenie im, mimochodom, nepríde ako konšpiračná teória?

Kto je tu vlastne hoaxer, kolegovia?

.

Ale vo víkendovom útoku na vládu „nezaostávajú” ani Aktuality. Tie píšu: „Slovensko k prežitiu určite nepotrebuje „okydávanie“ Ukrajiny ani zmeny Ústavy zamerané na pohlavia.” Lebo taký Bárdy (či v tomto prípade Grman) určite vie, čo potrebujeme, a čo nie…

A na základe akých výrokov hovoria o „okydávaní” nášho východného suseda? Legitímna kritika vo vecnej rovine (otázka tranzitu plynu) je azda zakázaná?

Ešte taká perlička na záver. Denník N zverejnil rozhovor s komikom Jakubom Gulikom (relácia Ťažký týždeň – urobil aj rozhovor so študentom Omaníkom, ktorý nepodal prezidentovi ruku pri preberaní ocenenia za úspech v matematickej olympiáde). Ten otvorene vyhlasuje, ako sa mu uľavilo, keď stratil poslednú kvapku viery v Boha. Prišlo mu to „strašne oslobodzujúce”, že zrazu nad ním nikto nie je s varovným prstom. A tento životný postoj „vyslobodenia” spod akejkoľvek vyššej autority, ktorá by nám v dospelosti naprieč spoločnosťou poskytovala návod na správny život, čiže etický kódex, propaguje Denník N.

Ale čo sa vlastne čudujem – pri ich neoliberálnom progresivistickom nastavení je propagácia zavrhnutia Boha už len pomyselný posledný klinec do rakvy nadčasových hodnôt.

A vraj „človek si má cez víkend odpočinúť”…

 

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

NAŽIVO: Tretí deň vojny. Čo sa aktuálne deje

Aj v pondelok sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po dni keď Spojené štáty americké Izrael zaútočili na Irán. Následne…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

„Sopliak, zasran.” Na výbore to iskrilo, ako ešte nikdy

Parlamentný Výbor pre obranu a bezpečnosť zažil nevídané: na jeho piatkovom sedení sa totiž niekto rozčúlil tak, že by ste…

02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto tu podporuje medzinárodný teror?

Reakcie slovenských politikov na americkú/izraelskú intervenciu v Iráne nenechali na seba dlho čakať. Niektoré vyjadrenia sú však viac, než na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin: Vražda Chameneího porušila všetky normy ľudskej morálky

Vražda najvyššieho vodcu Iránu Alího Chameneího bola cynickým porušením všetkých noriem ľudskej morálky a medzinárodného práva, vyhlásil Vladimir Putin v…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ačohentisti vo vytržení

Každý, kto v súvislosti s vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine poukazoval na to, že obdobné problémy riešili veľmoci v minulosti…

02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Metoda Maduro

Vidlákovy kydy jsou blog, který popisuje svět z pohledu venkovana spjatého s tradičním způsobem života a s půdou. Nikdy jsem…

02. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA chcú rozdrviť iránsku obranu, skôr než im dôjdu rakety do Patriotov

Spojené štáty chcú zničiť iránske raketové a bezpilotné sily skôr, ako im dôjde munícia na boj s odvetnými útokmi Teheránu.…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok USA na Irán ešte viac posilní vzťahy Číny s Ruskom

Útok USA na Irán ešte viac posilní vzťahy Číny s Ruskom, píše agentúra Bloomberg. To umožní Si zabezpečiť dodávky ropy,…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO: Irán odvetnými údermi zasahoval americké základe. USA potvrdili tri svoje obete a 48 mŕtvych iránskych vodcov

Aj v nedeľu sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po včerajšom prvom leteckom útoku Spojených štátov amerických a Izraela na…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 20 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 20 min. čítania | 0 komentárov

Najnebezpečnejšia kniha, aká kedy bola vydaná

Brilantné „povinné čítanie“ pre každého, kto chce nájsť pravdu. “Najnebezpečnejšia kniha, aká kedy bola vydaná” je o tom, čo sa…

01. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Porážka vo vojne s Iránom spustí proces nezvratného rozpadu USA

Cielené likvidácie iránskych vodcov neprinesú Washingtonu želanú výhru kvôli jedinečnému systému zdvojenia moci a ochote Pekingu financovať odpor, píše Ljubov…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blanár: Apelujeme na zdržanlivosť a návrat k diplomatickým rokovaniam

Akékoľvek eskalácie v regióne Blízkeho východu môžu mať ďalekosiahle dôsledky. Vo výzve na zdržanlivosť v súvislosti s aktuálnym konfliktom to…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Američania naznačili, či príde aj pozemná operácia v Iráne

Trump v nedeľu vyhlásil, že neplánuje pozemné operácie v Iráne, povedal to pre kanál CBS News republikánsky predseda senátneho výboru…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA potvrdili útok na lietadlovú loď USS Abraham Lincoln

Spojené štáty v nedeľu podvečer potvrdili útok na lietadlovú loď USS Abraham Lincoln, ktorá sa nachádza v Perzskom zálive. Uviedli…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Francúzi zastavili ďalší ruský tieňový tanker

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tento "čestný" Trump pod rúškom rokovaní o mieri na Ukrajine môže pripravovať likvidačný úder aj voči Rusku

Rusko, 1. marca 2026 - \"Otázka nepoliticky korektná: Tu sa hovorí, že Trump a Netanjahu pod rúškom rokovaní s Teheránom…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Čo je známe o dočasnom najvyššom vodcovi Iránu po smrti Chameneího

V Iráne došlo k zmene vedenia, píše Times of India. Dočasným najvyšším vodcom krajiny bol menovaný Alireza Arafí. Rozsiahle skúsenosti…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nahradí Trump Irán na futbalových MS napríklad Izraelom?

Politika do športu nepatrí, no dostáva sa tam čoraz častejšie. Po víkendových masívnych útokoch USA a Izraela na Irán sa…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Ropovod Družba nie je poškodený, máme fotodokumentáciu, zastavenie ropy je politické rozhodnutie Kyjeva

Ropovod Družba nie je poškodený, funguje a zastavenie dodávok ruskej ropy do strednej Európy je politickým rozhodnutím ukrajinského prezidenta Volodymyra…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana vyzvali, aby Weiss odstúpil. Ten neprišiel na tlačovku

Slovan Bratislava síce v sobotu v derby deklasoval Spartak Trnava 4:0, no ako sme už písali, zápas mal niekoľko kontroverzii.…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Premiér Fico komunikoval so Samsungom

Slovenský premiér Robert Fico aj ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) komunikovali so spoločnosťou Samsung pred oznámením o ukončení jej výroby…

01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

15 fotiek, pri ktorých zdravý rozum úplne opustil miestnosť

Zdravý rozum je niečo, o čom si všetci myslíme, že ho máme, no tieto zábery dokazujú pravý opak. Čakajú vás…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán pripravuje „najsilnejšiu“ odpoveď

Irán pripravuje rozsiahle údery v reakcii na smrť ajatolláha Chameneího. Informovala o tom tlačová agentúra Fars, ktorá má blízko k…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V ktorej krajine dominujú kokosové palmy?

Kokosové palmy sú jedným z najtypickejších symbolov tropických oblastí sveta. Práve palmy, na ktorých rastú kokosy zohrávajú v jednej krajine…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Blízky východ v plameňoch, svet v napätí. Čo to spraví s cenami palív?

Vojenský úder Spojených štátov a Izraela na Irán z 28. februára posunul napätie na Blízkom východe do novej fázy a…

01. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa stane, ak Irán padne? Budeme už ale naozaj “v hajzli”, myslí si exminister

Bude to Irak 2.0, len vo väčšej škále. Tento predpoklad vyslovil exminister školstva a politický komentátor Juraj Draxler. Jeho status…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budanov: Rusko súhlasilo s bezpečnostnými zárukami Američanov

Rusko súhlasilo s prijatím bezpečnostných záruk, ktoré Ukrajine ponúkli Spojené štáty, oznámil počas telefónu vedúci prezidentskej kancelárie Kirill Budanov

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

A nič iné ako vojna: od Mexika po Irán

Mexiko, 1. marca 2026 - Čo nás majú naučiť posledné svetové konflikty.   22. februára mexické ministerstvo obrany oznámilo likvidáciu…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Britský premiér Keir Starmer umožnil Spojeným štátom používať ich základne na „obranné“ útoky zacielené na zničenie iránskych rakiet. Poznamenal však, že Británia sa aktuálne nezapája do úderov na Teherán.

07:05

Donald Trump sa vyjadril, že boje proti Iránu by mohli trvať ďalšie štyri týždne. Podľa jeho slov je nové vedenie Iránu otvorené možnosti rokovania.

07:01

Z Libanonu boli vystrelené projektily na severný Izrael. Bol to prvý útok z Libanonu od začiatku amerických a izraelských útokov na Irán.

06:58

Britská základňa na Cypre bola zasiahnutá. Podľa dostupných informácií sa útok dronom odohral o polnoci na základni Akrotiri.

K danému incidentu došlo po tom, čo Británia povolila USA používať jej vojenské základne na „obranné“ útoky voči iránskym raketám.

06:51

Pred 95 rokmi sa narodil Michail Gorbačov. Bol generálnym tajomníkom Ústredného výboru (ÚV) Komunistickej strany Sovietskeho zväzu (KSSZ), prvým i posledným prezidentom Zväzu sovietskych socialistických republík (ZSSR) a nositeľom Nobelovej ceny za mier (1990).

Otec glasnosti a perestrojky v Sovietskom zväze sa považuje za jedného z iniciátorov ukončenia studenej vojny či nemeckého zjednotenia.

06:44

.

Trump podľahol izraelskej lobby

Trump spustil kampaň proti Iránu po týždňoch lobovania zo strany Izraela a Saudskej Arábie, informoval denník Washington Post s odvolaním…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začína sa nová éra Blízkeho Východu? Smrť iránskeho ajatolláha vyvolala búrlivé oslavy aj hnev

Svet sa v nedeľu ráno zobudil do správy, ktorá môže patriť medzi najzásadnejšie udalosti posledných desaťročí. Iránsky najvyšší vodca Alí…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico hovorí o absolútnom rozklade svetového poriadku

Premiér Robert Fico, podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák a podpredseda NR SR Tibor Gašpar zvolali na nedeľné ráno…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

KDH vyzýva vládu na zvolanie Bezpečnostnej rady pre situáciu na Blízkom východe

Opozičné KDH vyzýva vládu SR na bezodkladné zvolanie Bezpečnostnej rady SR v súvislosti s aktuálnou geopolitickou situáciou a eskalujúcimi nepokojmi…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalšia vojna na obzore? Britské koloniálne „dedičstvo“ na hranici Pakistanu a Afganistanu

V tieni útoku „mierotvorcu“ Trumpa riadeného izraelskou loby na Irán, hroziaceho jadrovou eskaláciou, sa odohráva ďalší nebezpečný konflikt s účasťou…

01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov