NAŽIVO

V noci zo soboty na nedeľu (19. 4.) sa môže na juhu a východe SR vyskytnúť mráz. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí od polnoci do 7.00 h pre celý Košický kraj, takmer celý Prešovský a Banskobystrický kraj. „Ojedinele sa očakáva prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Vo výške päť centimetrov nad povrchom sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu nula až mínus dva stupne,“ priblížili meteorológovia.

18:27

Hizballáh popiera zodpovednosť za útok na vojakov UNIFIL. Libanonský premiér Nawáf Salám v sobotu informoval, že príslušníci Dočasných síl OSN sa stali terčom útoku na juhu Libanonu a nariadil vyšetrenie incidentu.

18:21

Irán skúma nové návrhy, ktoré mu podľa Teheránu zaslali Spojené štáty. Iránska armáda v sobotu vyhlásila prieliv, cez ktorý prechádza asi pätina celosvetových dodávok ropy a skvapalneného zemného plynu, za opätovne uzavretý.

18:00

Aktuálne je pre dočasnú uzáveru diaľnice D1 kolóna od výjazdu na bratislavskú mestskú časť Vajnory. Polícia bratislavského kraja o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že tam je aj zdržanie.
Úseky ciest I/61 Cesta na Senec a II/127 medzi Bernolákovom a výjazdom na D1 sú plne prejazdné. „Zhustená premávka je pri veľkoobchode s potravinami pri Ivanke pri Dunaji,“ doplnili policajti.
Diaľnica D1 v smere do Trnavy v úseku od bratislavských Zlatých pieskov po križovatku Bernolákovo (Triblavina) je cez víkend dočasne uzatvorená. K uzávere diaľnice došlo v piatok (17. 4.) a potrvá do nedele (19. 4.) večera. V opačnom smere je doprava nezmenená.

17:59

Auto narazilo do skupiny ľudí v Melbourne, zahynula tam jedna osoba. Páchateľ bol na mieste zadržaný a podrobuje sa výsluchu, oznámila polícia a doplnila, že „okolnosti nehody aktuálne nie sú zrejmé a prebieha vyšetrovanie“.

16:25

Medveď hnedý zničil v extraviláne obce Topoľa v okrese Snina 12 úľov. Škodu spôsobil v noci na sobotu 60-ročnému majiteľovi na oplotenom pozemku. Ako informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, o prípade už boli informované príslušné orgány aj zásahový tím pre medveďa hnedého.

15:43

Irán tvrdí, že pre ďalšie kolo rokovaní s USA nebol stanovený dátum. Irán je podľa jeho slov „verný“ diplomacii a nechce vstúpiť do rokovaní, ktoré sú určené na neúspech a môžu „slúžiť ako zámienka pre ďalšie kolo eskalácie“.

15:37

Estónska polícia pátra po osobách, ktoré poškodili pamätník holokaustu. Pamätník obetí holokaustu bol postavený v roku 1967 na mieste bývalého tábora pre vojnových zajatcov v Erede.

15:20

Hasiči zasahujú pri požiari, ktorý vypukol vo výrobnej hale spoločnosti Eissmann Automotive Slovensko v Holíči v okrese Skalica. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová pre TASR potvrdila, že v jednej z výrobných hál došlo k požiaru hydraulického lisu na textilné tkanivo.
Požiar si vyžiadal evakuáciu štyroch osôb. Nikto neutrpel žiadne zranenia. Hasiči aktuálne na mieste odvetrávajú priestory výrobnej haly.

15:20

Na ceste I/19 v úseku horského priechodu Dargov je dočasne obmedzená doprava. Dôvodom je odstránenie zhoreného autobusu z vozovky. Ako informuje košická krajská polícia na sociálnej sieti, práce by podľa predbežných informácií mali trvať približne dve hodiny.
Cesta bude uzavretá z oboch strán a doprava bude odklonená. Obchádzková trasa povedie cez Slanec. Na odklon vozidiel a usmerňovanie premávky budú dohliadať policajné hliadky. „Vodičov žiadame, aby rešpektovali pokyny policajtov na mieste, rátali so zdržaním a ak je to možné, zvolili si inú trasu,“ dodala polícia.

14:58

Pri útoku na jednotky UNIFIL zahynul jeden vojak a ďalší sú zranení. Pri údere zahynul jeden francúzsky vojak a traja ďalší utrpeli zranenia, upresnil francúzsky prezident na X.

14:58

Izraelská armáda vytvorila tzv. žltú líniu na juhu Libanonu. Podľa libanonských úradov v tejto vojne zahynulo takmer 2300 ľudí a milión obyvateľov je vysídlených.

14:38

Na Západnom brehu zastrelili Palestínčana. Podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva bol obeťou 25-ročný muž.

14:24

 Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia v Nitre. V nedeľu 19. apríla o 18:00 sa totiž začína tretia etapa plánovanej uzávery zjazdov a výjazdov na Rýchlostnej ceste R1, na križovatke Nitra – Západ (Lehota). Uzávera potrvá do 26. apríla. Nitrianska polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a prispeli tak k bezproblémovému priebehu prác.

13:53

Polícia vyšetruje prečin krádeže, ktorého sa dopustili doposiaľ neznámi páchatelia 4. januára v pivničných priestoroch bytového domu na Špitálskej ulici v Bratislave. Doposiaľ presne nezisteným spôsobom prekonali vchodové dvere a následne uzamykací mechanizmus v pivničnej kobke, odkiaľ ukradli starožitný pozlátený porcelánový servis a sadu náradia. Týmto konaním spôsobili škodu vo výške približne 1500 eur. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

13:39

Irán útočí na lode snažiace sa prejsť Hormuzským prielivom

13:36

 V obci Ladice v okrese Zlaté Moravce sa dnes ráno stala tragédia. Ako informoval portál noviny.sk, pred miestnymi potravinami našli telo 52-ročného muža. Ten podľa predbežných zistení spadol zo strechy a podľahol zraneniam. Nitrianska policajná hovorkyňa Viktória Borloková pre regiony.sk priblížila, že k tragédia sa stala v ranných hodinách. Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Na miesto prišiel aj obhliadajúci lekár, ktorý nariadil pitvu pre presné určenie príčiny smrti.

13:26

Vo veku 77 rokov zomrela francúzska herečka Nathalie Bayeová, známa z filmu režiséra Stevena Spielberga Chyť ma, ak to dokážeš, a držiteľka niekoľkých francúzskych filmových cien Cézar. O smrti herečky informovala v sobotu jej rodina, píše TASR podľa správy agentúry AFP.

13:12

Rutte odmietol obavy z možného odchodu Spojených štátov z NATO. V posledných týždňoch vyvolali obavy výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý kritizoval podľa neho nedostatočnú podporu spojencov v súvislosti s vojnou proti Iránu.

13:10

Moskva uvítala krok USA predĺžiť výnimku na nákup sankcionovanej ropy. Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predĺžila výnimku, ktorá krajinám umožňuje nakupovať sankcionovanú ruskú ropu a ropné produkty naložené na tankeroch.

13:10

V týchto dňoch prebiehajú posledné dokončovacie práce na Karáčoniho paláci v Bratislave. Zamestnanci by sa do neho mohli nasťahovať v priebehu mája. Na sociálnej sieti o tom informoval vedúci Úradu vlády (ÚV) SR Juraj Gedra.

13:09

Na diaľnici D1 v smere na Trnavu sa začína tvoriť kolóna v bode, kde sa zbiehajú jazdné pruhy do jedného jazdného pruhu. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.
„Premávka je na obchádzkovej trase zhustená, ale plynulá. Upozorňujeme vodičov, aby sa aj naďalej riadili dočasným dopravným značením a pokynmi polície,“ uviedla Šimková.
Diaľnica D1 v smere do Trnavy v úseku od bratislavských Zlatých pieskov po križovatku Bernolákovo (Triblavina) je cez víkend dočasne uzatvorená. K uzávere diaľnice došlo v piatok (17. 4.) a potrvá do nedele (19. 4.) večera. V opačnom smere je doprava nezmenená.

12:29

Na úseku diaľnice D1 medzi Prešovom a Popradom platí v sobotu dopravné obmedzenie. Ako upozornila prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, v úseku medzi 375. a 379. kilometrom vykonávajú ochranný regeneračný postrek vozovky.
Práce sa realizujú v smere z Prešova do Popradu a potrvajú do 17.00 h. Z dôvodu mokrej vozovky je v oboch jazdných pruhoch znížená maximálna povolená rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu. Vodiči by mali v danom úseku jazdiť opatrne a prispôsobiť rýchlosť stavu vozovky. „Spomaľte, držte si odstup a sledujte dopravné značky,“ dodala polícia.

11:15

Irán opäť zaviedol obmedzenia v Hormuzskom prielive

10:57

Izraelská armáda tvrdí, že podnikla viac ako 10.000 útokov na Irán. Podľa americkej organizácie Human Rights Activists News Agency (HRANA) zahynulo v Iráne do začiatku prímeria, na ktorom sa USA a Irán dohodli minulý týždeň v noci na stredu, 1701 civilistov.

10:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ľuboš Blaha: „Kde sú teraz všetky tie slávne liberálne mimovládky?! Vidíte ich akokoľvek pomáhať?!

A ozaj, kde sú tie slávne mimovládky? Svetové média každý deň prinášajú množstvo správ, ako tie alebo iné spolky, kluby, organizácie pomáhajú ľuďom v období svetovej pandémie koronavírusu. Milióny dobrovoľníkov po celom svete pomáhajú, kde sa len dá: v zdravotníckych zariadeniach, sociálnych službách, pracujú, ako kuriéri a pod. Ale kde sú všetky mimovládky, ktoré v bežných časoch preukazujú búrlivú činnosť, vystupujú v médiách, kritizujú, radia, vyvolávajú protesty. Kde sú, kam sa podelí?..

❚❚
.

No fakt, tu je práve ten čas, kedy treba pomáhať, keď pomoc potrebujú milióny ľudí, celá krajina, celá Európska únia, celá Zem. A nič, ticho, akoby sa nechumelilo… Kde sú, kam sa poschovávali? A hlavne prečo? Sú v médiách, sú v uliciach, burcujú, vyzývajú, kritizujú, činia sa? Prečo odrazu zmizli? V mimovládkach panuje mrazivé ticho, ako na cintoríne…

Žeby ich patróni a sponzori platili iba za presadzovanie určitej politiky a obhajovanie záujmov istých skupín? Iba za túto činnosť? Inú činnosť nefinancujú, nesponzorujú? Číže za pomoc ľuďom v núdzi, za pomoc svojej vlasti, ktorá je v problémoch, zahraniční sponzori a šéfovia mimovládkam neplatia a preto mimovládky nekonajú a hrajú sa na mŕtvych chrobákov? Číže bezplatne nerobia nič a v prospech svojej vlasti konať nechcú? Nemajú to zaplatené, tak nepohnú ani prstom? Možno sa nakoniec istej časti verejnosti otvoria oči a pochopí, načo sú tu mimovládky a čie záujmy obhajujú?..

V podobnom duchu zverejnil svoj príspevok na facebooku aj rekordne už trikrát nevymenovaný za predsedu parlamentného výboru Ľuboš Blaha.

.

Ľuboš Blaha si všimol skutočnosť, ktorú si nevšímajú mainstreamové média, aj keď vždy  ochotne zverejňujú rôzne škandály, kauzy a nepodstatné veci. Prečo ani slovom nespomenú, že pod mimovládkami akoby sa zľahla zem… Štyri roky boli tu, hrmeli, kričali, rozkazovali, trhali na kusy – a z ničoho nič sú ticho, akoby všetky boli v tej najprísnejšej karanténe… Ani stopa, ani zvuk, ani pach… Ľuboš Blaha sa zaujíma, kam odrazu zmizli, prečo sa dlhé roky tvárili, že „pomáhajú“ Slovensku a Slovákom – tak prečo nepomáhajú teraz, keď to Slovensko a Slováci najviac potrebujú? Je to ozaj záhada: kam zmizli „naše patriotické“  mimovládky?..

Ľuboš Blaha sa snaží odpovedať na tieto otázky: „Kde sú teraz všetky tie slávne liberálne mimovládky?! Vidíte ich niekde, ako pomáhajú starším ľuďom s nákupmi?! Vidíte ich, ako dobrovoľnícky rozdávajú rúška?! Vidíte ich, ako šijú rúška pre tých, čo nemajú?! Vidíte ich akokoľvek pomáhať?!

 

TRETÍ SEKTOR PRE SLOVENSKO V ČASE KRÍZY NEROBÍ ABSOLÚTNE NIČ!

Nie, nerobia nič. Lejú sa do nich milióny zo štátneho rozpočtu, z Bruselu, z Washingtonu a od najrôznejších milionárov a finančníkov. Za tieto milióny si chodia poklábosiť na slniečkarske workshopy pri kávičke, organizujú nenávistné majdany, kopú do ľavicových vlád a vypisujú nezmysly do liberálnych plátkov. A keď treba konečne pomôcť, tak sa vyparia ako gáfor. Aj s miliónmi na účte,“ zdôrazňuje Ľuboš Blaha

.

 

 

ČO ROBIA PRACHÁČI Z NADÁCIE OTVORENEJ SPOLOČNOSTI?

Schválne si pozrite, čo dnes robí Nadácia otvorenej spoločnosti. Podľa svojej stránky organizuje súťaž Novinárska cena, aby mohla rozdávať Sorosove peniaze liberálnym novinárom zo SME a Denníka N. Lebo presne toto dnes Slovensko potrebuje.

.

 

ŽOBRONIA O 2% A VYZÝVAJÚ NA POMOC MIGRANTOM

Čaputovej Via Iuris nerobí ani to. Jej posledná aktivita, o ktorej informuje na svojom webe, je zo začiatku marca – ide o oznam, v ktorom žobroní o 2% z vašich daní. Vaše prachy by chceli, ale pohnúť prstom pre ľudí v čase krízy, to ani za svet. Slávnu Amnesty International v týchto temných časoch nenapadlo nič lepšie, ako vyzývať politikov na pomoc migrantom zo Sýrie.

 

PRE SENIOROV NEROBIA NIČ!

Ďalšia mimovládka, IVO, na čele s Bútorom a Mesežnikovom takisto ako najväčší aktuálny problém rieši „migračnú politiku v čase globalizácie“. A militaristi z Globsecu, do ktorých sa lejú státisíce, akurát tak presunuli svoju zbrojársku konferenciu a vyvaľujú si šunky. Toto je, prosím pekne, ten slávny tretí sektor. V boji proti koronavírusu nerobia nič. Pre seniorov nerobia nič. Pre komunitu nerobia nič.

 

NECH ŠTÁT VEZME PENIAZE MIMOVLÁDKAM A DÁ ICH NA ZÁCHRANU PRACUJÚCICH ĽUDÍ!

Mám taký nápad. Štát dnes potrebuje veľa peňazí na to, aby zachránil ekonomiku. Čo tak všetky prachy, ktoré idú do mimovládneho sektora presunúť na pomoc zamestnanom, na pomoc živnostníkom, na pomoc seniorom?

 

.

A ČO TAK POMÔCŤ S NÁKUPOM SENIOROM! ALEBO ŠIŤ RÚŠKA?

Čo tak mimovládnemu sektoru naznačiť, že keď sa konečne nepostavia zo svojich zaprdených gaučov a nezačnú niečo robiť pre komunitu, tak už im štát nikdy nedá ani deravý groš a na ich špinavé finančné toky z Washingtonu a Bruselu vyrubí 99% daň? Lebo to, čo si dovoľuje táto banda kaviarenských povaľačov, presahuje všetky medze. Kde ste, keď môžete pomôcť?!“ kladie čisto rétorickú otázku Ľuboš Blaha v závere svojho komentáru. Odpoveď určite poznáme všetci…

Eugen Rusnák

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


S jarným upratovaním dvorov narastá množstvo odpadu

S jarným upratovaním dvorov, orezávaním stromov a ďalšími záhradnými prácami narastá množstvo biologicky rozložiteľného a veľkorozmerného odpadu

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izrael porušil prímerie

Prímerie vyhlásené včera v Libanone už bolo porušené, informuje The New York Times

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Víťazi majstrovstiev mládeže v šachu budú reprezentovať SR vo svete

Víťazi Majstrovstiev Slovenskej republiky mládeže v šachu 2026 budú reprezentovať Slovensko na vrcholných medzinárodných podujatiach v Gruzínsku, Taliansku a v…

18. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chaos v osade v okrese Sabinov. Napadli zasahujúcich policajtov a vojakov

Televízia Markíza v sobotu informovala, že v Ostrovanoch v okrese Sabinov sa v piatok večer strhla hromadná bitka. Osadníci mali…

18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Advokáti budú 22. apríla bezplatne pomáhať v 24 slovenských mestách

Slovenská advokátska komora pripravuje aj tento rok celoslovenský projekt bezplatného právneho poradenstva. Tímy skúsených advokátov budú k dispozícii všetkým záujemcom…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Uhrík odkryl karty ohľadom spolupráce s Matovičom

Milan Uhrík fandí matovičovcom v boji proti korupcii. Europoslanec a predseda hnutia Republika to vyhlásil v diskusnej relácii STVR Sobotné…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Izrael porušil prímerie

Prímerie vyhlásené včera v Libanone už bolo porušené, informuje The New York Times

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chaos v osade v okrese Sabinov. Napadli zasahujúcich policajtov a vojakov

Televízia Markíza v sobotu informovala, že v Ostrovanoch v okrese Sabinov sa v piatok večer strhla hromadná bitka. Osadníci mali…

18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lukašnko si našiel novú milenku

Bieloruský líder Alexandr Lukašenko má mladú milenku – slávnu modelku a súťažiacu o ceny Miss BRICS a Miss Bielorusko Aliju…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V prípade s exšéfom polície Kovaříkom majú vypovedať ďalší svedkovia

Exšéf polície Peter Kovařík sa má po viac ako dvojmesačnej pauze opäť postaviť pred súd. Najbližší termín hlavného pojednávania je…

18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V Južnej Amerike hrozí povstanie proti USA

V Latinskej Amerike vypukne protiamerické povstanie, pokiaľ USA neprehodnotia svoju politiku v regióne. Kolumbijský prezident Gustavo Petro to povedal na…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Celoročná ochrana záhradných plodín 2026

Celoročná ochrana záhradných plodín je ročenka, vychádzajúca už 32 rokov. Je určená predovšetkým záhradkárom, ale dobre poslúži aj farmárom a…

18. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nová európska dystopia? Brusel sanuje energokrízu po svojom

Sumy za elektrinu, plyn a palivo v dôsledku konfliktu Západu s Iránom rastú. EÚ sa teraz snaží zachrániť situáciu novými…

18. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Turecký minister zahraničných vecí volá po regionálnej koalícii proti Izraelu

Turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan obvinil Izrael, že vytvára medzinárodnú ilúziu a používa bezpečnostné obavy, ako zámienku na získavanie…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Partnerka Šimečku údajne „tancuje“ za minimálnu mzdu. Koľko v skutočnosti dostala od štátu?

Vládny poslanec a bývalý prezident polície, generál Tibor Gašpar, sa vo videu na Facebooku venoval tanečnej kariére partnerky šéfa Progresívneho…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dohoda padla. Trump povolil obnovenie vojenských akcií proti Iránu

„Možno nepredĺžim prímerie,“ naznačil dnes v noci prezident USA

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Teherán odmietol ďalšie kolo rozhovorov

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trumpovo vyhlásenie vyvolalo v Izraeli šok: „Izrael nesmie vykonávať ďalšie letecké údery na Libanon“

USA, 18. apríl 2026 - Trumpovo vyhlásenie vyvolalo v Izraeli šok. Podľa portálu Axios Trump v príspevku, ktorý zverejnil na…

18. 04. 2026 | 0 komentárov

Potrebuje Ukrajina migrantov z Afriky?

Téma lákania migrantov na Ukrajinu s cieľom riešiť pracovné a demografické problémy sa v posledných dňoch široko diskutuje. Budanovovo vyhlásenie…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hnutie Slovensko je pripravené podporiť Majerského v krajských voľbách

Hnutie Slovensko je pripravené podporiť šéfa KDH Milana Majerského vo voľbách na post predsedu Prešovského kraja. Určite nepodporí kandidáta „fašistu“…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hovorí o slobode slova, štát platí filtre na online obsah

Plán obnovy, voucher cez SBA aj zmluva s Finančným riaditeľstvom ukazujú, že TrollWall nie je len súkromný startup. Súčasná moc…

18. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský problém menom Donald. A prečo Zelenskyj oznámil možný útok z Bieloruska?

Jednou z hlavných správ na začiatku tohto víkendu bolo Zelenského vyhlásenie, že Bielorusko pripravuje útok na Ukrajinu na príkaz Ruska.…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


Trump naznačil, čo bude s Kubou

Donald Trump vo svojom príhovore znovu spomenul aj Kubu. Venoval jej päť poznámok. Sľúbil, že „veľmi skoro“ vraj pre krajinu…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako zareagujú USA, ak Rusko zaútočí na člena NATO?

USA, 18. apríl 2026 - Otázka z The Washington Post: Ako zareagujú USA, ak Rusko zaútočí na člena NATO? Známy komentátor WaPo…

18. 04. 2026 | 0 komentárov

Kanadská ratingová agentúra ohodnotila Slovensko, rezort financií prezradil, ako obstálo

Kanadská ratingová agentúra Morningstar DBRS potvrdila Slovensku nezmenený rating na úrovni A so stabilným výhľadom. Informovalo o tom ministerstvo financií…

18. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliak tvrdí, že chráni Slovensko pred „nezmyslami“ Tarabu

Na sociálnych sieťach sa odohráva ďalšia etapa súboja medzi ministrami vládnej koalície Rudolfom Huliakom a Tomášom Tarabom, ktorí obaja vzišli z rovnakej…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzi Iránom a USA nebola dosiahnutá nová dohoda, uviedla iránska strana

Iránske ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že medzi Iránom a USA nebola dosiahnutá žiadna nová dohoda týkajúca sa Hormuzského prielivu

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina zase spúšťa ofenzívu veď Európa to všetko zaplatí

Ukrajina, 18. apríl 2026 - Mnohokrát a s veľkým rozruchom ohlásená ukrajinská ofenzíva triumfálne začala a úspešne sa odohráva na…

18. 04. 2026 | 0 komentárov

Hrozí trhu s americkým štátnym dlhom kolaps? Exminister USA varuje

Bývalý minister financií USA sa vyjadril k hrozbe kolapsu trhu s americkým štátnym dlhom, prostredníctvom ktorého USA financujú rozpočtový deficit

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA opäť na mesiac zrušili sankcie na ruskú ropu

Washington povolil predaj ruskej ropy naloženej na tankery do 17. apríla až do 16. mája. Platnosť predchádzajúcej výnimky zo sankcií…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Polícia vyšetruje incident v blízkosti izraelského veľvyslanectva v Londýne

Podľa polície našli policajti v danej oblasti odhodené predmety po tom, čo skupina tvrdila, že zaútočila na veľvyslanectvo pomocou dronov.…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Energopomoc priebežne pokračuje, aktuálne je v záverečnej fáze prehodnocovania nároku

Energopomoc prebieha kontinuálne, aktuálne je v záverečnej fáze prehodnocovania nároku. Informovalo o tom ministerstvo hospodárstva

18. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť vyťahuje UFO

Prezident Spojených štátov Donald Trump oznámil, že USA sa pripravujú na zverejnenie materiálov o UFO a iných „neidentifikovaných javoch“

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pripravujú prísnejšie tresty pre ukrajinských dezertérov

Pokuty až do výšky 170-tisíc hrivien a trest odňatia slobody až na tri roky. Ukrajinská vláda chce zaviesť trestnú zodpovednosť…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V noci zo soboty na nedeľu (19. 4.) sa môže na juhu a východe SR vyskytnúť mráz. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí od polnoci do 7.00 h pre celý Košický kraj, takmer celý Prešovský a Banskobystrický kraj. „Ojedinele sa očakáva prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Vo výške päť centimetrov nad povrchom sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu nula až mínus dva stupne,“ priblížili meteorológovia.

18:27

Hizballáh popiera zodpovednosť za útok na vojakov UNIFIL. Libanonský premiér Nawáf Salám v sobotu informoval, že príslušníci Dočasných síl OSN sa stali terčom útoku na juhu Libanonu a nariadil vyšetrenie incidentu.

18:21

Irán skúma nové návrhy, ktoré mu podľa Teheránu zaslali Spojené štáty. Iránska armáda v sobotu vyhlásila prieliv, cez ktorý prechádza asi pätina celosvetových dodávok ropy a skvapalneného zemného plynu, za opätovne uzavretý.

18:00

Aktuálne je pre dočasnú uzáveru diaľnice D1 kolóna od výjazdu na bratislavskú mestskú časť Vajnory. Polícia bratislavského kraja o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že tam je aj zdržanie.
Úseky ciest I/61 Cesta na Senec a II/127 medzi Bernolákovom a výjazdom na D1 sú plne prejazdné. „Zhustená premávka je pri veľkoobchode s potravinami pri Ivanke pri Dunaji,“ doplnili policajti.
Diaľnica D1 v smere do Trnavy v úseku od bratislavských Zlatých pieskov po križovatku Bernolákovo (Triblavina) je cez víkend dočasne uzatvorená. K uzávere diaľnice došlo v piatok (17. 4.) a potrvá do nedele (19. 4.) večera. V opačnom smere je doprava nezmenená.

17:59

Auto narazilo do skupiny ľudí v Melbourne, zahynula tam jedna osoba. Páchateľ bol na mieste zadržaný a podrobuje sa výsluchu, oznámila polícia a doplnila, že „okolnosti nehody aktuálne nie sú zrejmé a prebieha vyšetrovanie“.

16:25

.

Hrabko: Orbána zomlel volebný systém, ktorý vybudoval

Od politikov, najmä od premiérov Maďarska a Slovenska závisí, či budú dobré vzájomné vzťahy pokračovať, alebo sa vrátia časy nedôvery…

18. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

NTS zaviedla opatrenia pri darovaní krvi v súvislosti s výskytom ochorenia mpox

Národná transfúzna služba SR zaviedla v súvislosti s epidemiologickou situáciou týkajúcou sa ochorenia mpox, pôvodne tzv. opičích kiahní, preventívne opatrenia…

18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Országh má ďalšie dve elitné ospravedlnenky

Na májové Majstrovstvá sveta v hokeji nepocestujú dvaja 26-roční hráči Adam Ružička a Martin Fehérváry, ktorí boli dôležitými súčasťami reprezentácie…

18. 04. 2026 | 0 komentárov

Dozvuky rokovaní v Anchorage: Prečo Rusko hrozí údermi na európske mestá?

Vzťahy medzi Ruskom a Európou sa naďalej vyhrocujú

17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európska únia v rýchlej akcii

Len 5 dní po voľbách v Maďarsku prichádza Európska komisia rokovať s budúcim premiérom Péterom Magyarom o odblokovaní eurofondov

17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov