Izraelská herečka a autorka dokumentu o škodlivosti vakcín: Chcem, aby sa svet dozvedel pravdu!

Bratislava 31. januára 2022 (HSP/Foto:HSP-Archív)

 

Odmietla sa podieľať na diskriminácii a segregácii – radšej kvôli tomu zavesila na klinec kariéru profesionálnej herečky a speváčky. Bola čoraz viac zhrozená z príbehov ľudí, u ktorých sa po očkovaní začali objavovať vážne zdravotné problémy. Rozhodla sa precestovať Izrael a priniesť „Svedectvá“ tých, ktorí sa nebáli rozprávať. Rovnomenný dokument berie dych. Je závažným výkrikom a nezvratným dôkazom, svedčiacim proti globálnej, masívnej a nátlakovej očkovacej kampani. Jeho autorkou je odvážna žena, matka dvoch synov. AVITAL LIVNY

Avital Livny
Avital Livny

Avital, na úvod nám, prosím, prezraď niečo o sebe – si herečka, speváčka a samozrejme – autorka dokumentu „Svedectvá“. Čo by sme ešte mali vedieť? Prečo si sa rozhodla nakrúcať príbehy ľudí, ktorým zmenilo život očkovanie proti covidu – 19? Čo bolo tvojou hlavnou motiváciou?

Bola som herečkou v Habima – Národnom divadle Izraela. Predtým, ako začal covid, som hrala v jednom veľkom a známom muzikáli. Pred mesiacom sa rozhodli obnoviť predstavenia, ja som sa však odmietla vrátiť naspäť, pretože odmietam kooperovať so systémom covid pasov. Odmietam sa podieľať na segregácii a diskriminovať ľudí, ktorí covid pasy nemajú. Nebudem súčasťou tejto agendy. Celý život som bola aktivistkou, vždy som riešila veci, ktoré som považovala za podstatné. Okrem toho som začala od ľudí, ktorých poznám, počúvať rôzne príbehy o tom, čo sa im stalo po vakcinácii. Vedľajších účinkov bolo veľa, najčastejšie sa objavovalo vaginálne krvácanie, rôzne ženské problémy, časté boli aj problémy s kožou.

Neskôr som zistila, že čoraz viac ľudí sa na facebooku obracia na druhých s otázkou: „Hej, stalo sa aj vám po vakcíne niečo podobné? Mali ste podobné vedľajšie účinky? V skupinách ich boli najskôr stovky, neskôr tisíce. V izraelských médiách sa o tom neobjavila ani zmienka. Všetko je podľa nich úžasné, žiadne vedľajšie účinky pochopiteľne neexistujú. Izraelská vláda a minister zdravotníctva pôvodne začali s očkovaním starých ľudí, potom pokračovali so šesťdesiatnikmi, päťdesiatnikmi, štyridsiatnikmi… až začali pichať vakcíny tínedžerom vo veku šestnásť až osemnásť rokov. Vtedy som sa definitívne rozhodla, že spustím projekt.

Vedela som, že časom pôjdu po menších deťoch. Síce som vedela aj to, že tie moje budú v poriadku, pretože ich ochránim – pre mňa ako matku však táto vec bola a stále je veľmi citlivá, pretože mi záleží na všetkých deťoch. Kontaktovala som veľa organizácií, ktoré boli v tomto smere veľmi aktívne a pýtala som sa ich, prečo neskúšali nakrútiť nejaké video svedectvá. Bolo mi povedané, že je to nemožné, pretože ľudia sa príliš boja a nechcú verejne vystúpiť. Sú ako obete znásilnenia – majú strach a z nejakého dôvodu sa hanbia. Ja som si však povedala, že vždy existuje cesta, ako ľudí osloviť a začala som to robiť na vlastnú päsť. Hľadala som ich cez facebookové skupiny, prešla som tisíce komentárov a svedectiev.

Všetkých, ktorí mali po očkovaní jasné a vážne vedľajšie účinky, som kontaktovala cez messenger a pokúsila sa dodať im odvahu k tomu, aby prehovorili. Dala som im svoje slovo, že pokiaľ nenazbieram štyridsať svedectiev, nič nebudem publikovať verejne. Chcela som, aby mali istotu, že v tom nie sú sami. Začala som cestovať po celej krajine, v tíme bol okrem mňa aj editor a päť fotografov. Na začiatku som si myslela, že budeme nakrúcať krátke šesť – sedem minútové virálne videá, ale rýchlo som pochopila, že to bolo odo mňa veľmi naivné. Nazbierali sme totiž štyridsať silných svedectiev, ktoré si zaslúžia čas a rešpekt. Preto som sa rozhodla, že z nich urobíme dokument.

Svedectvá sme rozdelili do viacerých kategórií, podľa typu vedľajších účinkov – srdcové choroby, neurologické problémy, vaginálne krvácanie a potraty, kožné problémy, autoimunitné problémy, krvné zrazeniny. 21. septembra, len pár minút po tom, ako sme s dokumentom vyšli von, ho v reálnom čase pozeralo až osemnásťtisíc ľudí. Naša webová stránka skolabovala. Za prvé tri dni sme mali až tristotisíc zhliadnutí, dnes sú to asi dva milióny. Myslím, že v skutočnosti je to oveľa viac, pretože ľudia dokument nahrávajú na rôzne ďalšie videoplatformy, takže nad tým nemáme kontrolu a netušíme, kde všade sa už objavil. A to je dobre. Momentálne ho máme preložený do dvanástich jazykov, ďalšie preklady sa chystajú.

 

Na začiatku si spomenula médiá – v Izraeli fungujú rovnako, ako všade inde na svete. Médiá sú okrem iného aj hlásnou trúbou covidovej a vakcinačnej propagandy, nehovoria a nepíšu o negatívnych účinkoch očkovania… akoby nijaké ani neboli. Existujú u vás nejaké alternatívne médiá a platformy, prostredníctvom ktorých by sa ľudia dostali aj k iným informáciám a zároveň by vďaka nim mohli zdieľať vlastné skúsenosti?

Jedinými ,,nezávislými médiami” v Izraeli sú samotní ľudia, ktorí začali robiť vlastné vysielania na sociálnych sieťach. Informácie sa objavujú všade, akurát v médiách sa o nich mlčí. Neexistuje nijaké silné a nezávislé médium, ktorému by mohli ľudia dôverovať. Jeden mediálne veľmi známy človek, ktorý sa neustále objavuje v televízii a je politicky veľmi nekorektný, pretože si rozpráva, čo chce, pred časom v jednom interview otvorene povedal: ,,Vyložme karty na stôl. Na začiatku vakcinácie bolo nám všetkým, ktorí pôsobíme v médiách povedané, aby sme sa nevyjadrovali proti vakcínam.” V médiách sa teda objavuje len jeden jediný naratív a ak si ktokoľvek dovolí povedať niečo iné, snažia sa ho znemožniť, umlčať, úplne ho odstaviť. Bude si vyžadovať veľa času, kým si ľudia uvedomia všetky tieto súvislosti.

 

V emaile som ti spomínala, že som mala možnosť robiť rozhovor so Slovákom, ktorý skončil v nemocnici s diagnózou Guillain – Barrého syndróm a úplne ochrnul po jedinej dávke od Astry Zenecy. Bol prvým človekom u nás, ktorý sa rozhodol otvorene prehovoriť a ja som si veľmi vážila jeho odvahu. Aké boli tvoje skúsenosti? Nebáli sa ľudia rozprávať? Covid časy, v ktorých žijeme, si totiž v mnohých ohľadoch vyžadujú práve odvahu…

Treba pochopiť, aká je situácia a atmosféra v Izraeli. Samotný premiér Naftali Bennett sa vyjadril, že neočkovaní sú ako ľudia, ktorí chodia po ulici so samopalom a „strieľajú“ vírus po všetkých naokolo. Je pritom dávno jasné a oficiálne potvrdené, že infikovať sa môžu neočkovaní aj očkovaní – práve tých častejšie a viac napadá omikron. Napriek tomu v médiách stále opakujú, že neočkovaní zaberajú postele v nemocniciach. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že očkovaní by mali mať prednosť pri transplantácii. Výsledkom toho celého je, že tisíce neočkovaných ľudí v Izraeli vrátane mňa, už ďalej nie sú ochotní byť darcami. Nedostanete naše orgány, zabudnite na to! Minister zdravotníctva minul dvestopäťdesiat miliónov šekelov z našich peňazí na vakcinačnú reklamu a kampaň. Všetky televízie žijú z reklamy – každý, koho ukázali v televízii s tým, že má covid… skoro už vyzeralo, že tam umrie, bol platený. Netvrdím, že sa také veci nediali, vravím len, že títo ľudia boli často zaplatení. Atmosféra bola zložitá. Prvá vec, ktorú mi povedali takmer všetci, čo boli ochotní vydať svedectvo, bola táto: „V prvom rade chcem povedať, že nie som antivaxer.“

Odpovedala som, že nechápem, ako ich môže niekto označiť za antivaxerov, keď už majú dávku v ramene. Na tomto je pekne vidieť, aké je to celé absurdné. Poznám matku pätnásťročného chlapca, ktorý dostal myokarditídu len pár dní po očkovaní. Matka o tom nechce verejne rozprávať, pretože sa bojí. Pracuje v samospráve na veľmi vysokom poste a bojí sa oň. Jednoducho nie je ochotná. Poznám aj jedného veľmi známeho muzikanta, ktorý tiež nechce prehovoriť o tom, čo sa mu stalo. Bojí sa o vlastnú kariéru. Izrael je jedna z najviac zaočkovaných krajín sveta a zároveň sme jedným z najviac „pozitívnych“ a infekčných národov. Objavilo sa sedemstotisíc nových prípadov omikronu, zomrel len jeden človek. A ten človek mal booster. Zaočkovaní sú viac náchylní na chorobu, pretože ich imunitný systém je poškodený. Všetky nové prípady počas poslednej vlny sa objavili najmä u zaočkovaných ľudí, ktorí mali okrem dvoch vakcín aj booster. A aj napriek tomu je schválená štvrtá vakcína… Ak by ste mali naozaj dobrý produkt, nepotrebovali by ste ho takto nasilu pretláčať. Ten produkt nie je dobrý. Nefunguje. Myslím, že ľudia sa vďaka tomu začali trošku prebúdzať.

 

Ktoré z príbehov a ľudských osudov, s ktorými si sa počas nakrúcania stretla, ti najviac utkveli v pamäti?

Napríklad príbeh štyridsaťštyriročnej ženy – dala sa zaočkovať, pretože sa chcela znovu vrátiť do fitness centra. Bol to jej život. Behávala desať kilometrov okolo mesta, nebol to pre ňu žiaden problém. Mala doslova „tehličky“ na bruchu, bola jednoducho športovkyňa. Po očkovaní sa u nej objavila autoimunitná choroba, telo začalo napádať jej vlastné svaly. Strávila päť mesiacov v nemocnici a dodnes nie je v poriadku. Predtým to bola zdravá žena. Ďalší prípad: štyridsaťročný boxer. Po druhom očkovaní dostal dvakrát mŕtvicu. Po tom, ako sme nakrútili dokument, si dal ešte tretiu dávku a teraz je na vozíčku. Celú ľavú stranu tela má ochrnutú. Mladá, dvadsaťpäťročná žena, ortodoxná – týždeň po očkovaní dostala strašné bolesti hlavy, našli jej v mozgu nejaké tekutiny. Museli ju operovať, aby ich odstránili. Pri operácii však nastali nejaké komplikácie a ona zomrela. Alebo dvadsaťšesťročný mladý muž, ktorý bol dva mesiace po očkovaní nájdený mŕtvy, ležal vedľa postele. Neviem, ktorý z príbehov je najkomplikovanejší. Všetky sú smutné.

 

Očkovanie detí a tínedžerov je samostatnou kapitolou… Majú oň rodičia záujem? Stretla si sa s nejakými prípadmi, ktoré neskončili dobre? Aká je momentálna situácia v Izraeli?

Vakcinácia detí a tínedžerov našťastie nepokračuje dobre, teda spôsobom, aký vláda očakávala. Ľudia začínajú veci chápať, vidia všetky vedľajšie účinky, ktoré sa objavujú a boja sa dávať to deťom. Myslím, že dodnes je očkovaných zhruba dvadsaťpäť percent detí, čo je podľa môjho názoru aj tak dosť. Ale nie je to toľko, koľko si želala vláda. Ja osobne som zaznamenala dva prípady myokarditídy u pätnásťročných, mám jeden prípad štrnásťročného chlapca s infarktom, vieme o trinásťročnom dievčati z okupovanej zóny, ktoré zomrelo pár dní po očkovaní. Pred niekoľkými dňami začala veľká debata, pretože sa objavila správa o deväťročnom dievčati, ktoré skolabovalo v škole – zastavilo sa mu srdce. Zdravotník potvrdil, že bolo dvakrát očkované. Ministerstvo zdravotníctva sa teraz snaží všetko utajiť a tvrdí, že to nie je pravda. Dva mesiace dozadu zomrel na zástavu srdca šestnásťročný chlapec. Ministerstvo zdravotníctva to označilo ako postcovidový syndróm, ale jeho otec potvrdil, že nebol nikdy chorý.

 

Existuje v Izraeli systém, obdoba amerického VAERS-u, ktorý zaznamenáva vedľajšie účinky po vakcinácii? Čo sa deje s ľuďmi, ktorí boli takto poškodení?

V Izraeli nijaký podobný systém neexistuje. Ak aj chce človek nejaký vedľajší účinok nahlásiť, má na výber len z niekoľkých možností, ktoré sú mu ponúkané. Ak sa u neho ale objaví nejaký iný zdravotný problém, má smolu. Takéto hlásenie má okrem iného aj limitovaný text, takže človek nemôže presne a podrobne opísať to, čo by potreboval. Navyše v tom neexistuje transparentnosť – aj keď človek vedľajší účinok nahlási, nevie, čo sa s jeho správou bude diať ďalej a nedokáže dohľadať ani nahlásenia vedľajších účinkov od iných ľudí. Dôležité je aj to, že 99,9 percenta lekárov nielenže nie je ochotných napísať, že poškodenie nastalo po vakcíne, ale dokonca ani to, že človek bol očkovaný napríklad dva dni predtým, ako mu začali nejaké symptómy. Ak všetci robia to isté, núti vás to premýšľať.

 

Zaujímali by ma ortodoxné komunity v Izraeli… Existuje v nich väčší odpor?

Ortodoxní Židia, tí skutočne ortodoxní, sa riadia tým, čo im povie rabín. Čo povie, to urobia. Ak im povie, aby sa očkovať nešli, viac sa nestarajú o to, čo hovorí vláda. Vždy boli nezávislí. Veľká väčšina to pochopila už na začiatku, ešte pred spustením očkovania. Napríklad mladí chlapci chodia do náboženských škôl a domov sa vracajú len na víkend. Keď začal covid, rabín im povedal: „Počúvajte, zostaňte tu celý mesiac, všetci sa navzájom nakazíte, a tak dosiahneme kolektívnu imunitu.“ A mal pravdu. Keď bola veľká vlna delty, percentuálne zastúpenie chorých ľudí v ortodoxných mestách bolo veľmi, veľmi malé. Rovnako tak percentuálny podiel zaočkovaných. V ortodoxných mestách je to okolo dvadsaťpäť až dvadsaťsedem percent populácie. Nikdy tam nebol problém s chorobnosťou. Takže áno, to je najlepšia cesta – aby sa v prvom rade mladí ľudia infikovali a vytvorili si imunitu.

 

Už vieme, že covid pasy sa nezavádzajú z medicínskych, ale výhradne z politických dôvodov. Stávajú sa nástrojom donucovania a kontroly. Vieme o nesmierne „inšpiratívnom“ čínskom sociálnom kreditnom systéme, ktorý delí ľudí na poslušných a neposlušných – tí si kvôli zlému osobnému skóre nemôžu kúpiť už ani lístok do vlaku. Aplikácia v mobile im to jednoducho nedovolí. QR kódy sa stávajú bežnou súčasťou našich životov a „nového normálu“, v ktorom už nie je ďaleko k zavedeniu jednotnej digitálnej identity a digitálnej meny. Ako vyzerá život a segregácia ľudí v Izraeli? Ako sa žije s covid pasmi a najmä – ako sa žije bez nich?

V Izraeli žije okolo 9,2 milióna ľudí. Takmer 5,5 milióna je očkovaných dvoma dávkami. Detí, ktoré mali covid pas tak či tak, je zhruba 2,5 milióna. Väčšina obyvateľstva teda covid pasy mala. Počas delty ochorelo veľmi veľa zaočkovaných ľudí a vláda nechcela, aby jej rástli čísla. Prišli teda so zmenou: ak máš len dve dávky a nedáš si booster, si považovaný za nezaočkovaného. Prípadne – ak máš booster a od očkovania neuplynul aspoň týždeň, stále si považovaný za neočkovaného. Ľudí, ktorí zomrú pár dní po tom, ako si dajú pichnúť booster, teda zapisujú medzi „nezaočkovaných“.

Na začiatku boli všetci „za“ a covid pas chceli. Teraz však vidia, že ochorieť môže ktokoľvek. Začínajú chápať, že keď neurobia to, čo vláda chce, covid pas nedostanú. Začínajú byť veľmi nahnevaní, mnoho ľudí si už booster nedá. Veľká väčšina izraelskej populácie je teda momentálne „nezaočkovaná“, keďže booster má len 3,8 milióna ľudí. Covid pas bol potrebný na vstup do kín, divadiel, alebo reštaurácií, neskôr sa zoznam pokúsili rozšíriť o nákupné strediská. Výsledkom bolo, že väčšina ľudí do nich neprišla a obchody stratili tridsať až štyridsať percent príjmov. Po týždni boli covid pasy v nákupných strediskách zrušené. Peniaze diktujú, ako vždy. Mimochodom, už je to pár mesiacov, čo bol náš premiér zachytený na videu ako hovorí, že covid pasy nemajú nijaké medicínske opodstatnenie. Sú len nástrojom toho, aby sa ľudia podriadili vakcinácii. A teraz pár slov o deťoch. Vláda vidí, že mnoho rodičov ich nechce dať očkovať, takže vyhlásila: „Ak ste boli v blízkom kontakte s niekým covid pozitívnym, musíte sa izolovať!“

Zaočkované deti si teda môžu urobiť test a po jednom dni sa vrátiť do školy, nezaočkované však musia zostať v karanténe sedem až desať dní. Teraz je pekne vidieť, že nezaočkované a zdravé deti posielajú do karantény zaočkovaní učitelia, ktorí sú sami chorí. A do školy môžu chodiť len zaočkované deti. Až teraz začínajú rodičia konečne chápať, o čo tu ide. Je to len otázka kontroly ľudí, nič viac. Veľa rodičov už kvôli tomu deti do školy neposiela. Radšej nech je dieťa doma a slobodne si chodí, kam chce, ako keby malo ísť na jeden deň do školy a potom byť desať dní zavreté v izbe. Práve školy a situácia v nich je veľkým spúšťačom toho, že sa ľudia prebúdzajú.

 

V súvislosti s covid pasmi mi prišla na um jedna vec, ktorú si spomínala v jednom z rozhovorov. Vravela si o tom, že pamätníci holokaustu nemohli navštíviť spomienkovú slávnosť, pretože nemali covid pasy…

Neexistuje spôsob, akým sa to dá okomentovať… V Jeruzaleme je miesto, ktoré sa volá Jad Vašem, je to pamätník, múzeum holokaustu. Dovnútra dnes pustia už len ľudí s covid pasom. Nezaočkovaní musia stáť vonku… (smiech).

 

Vždy zostanem v nemom úžase, keď vidím a počujem, ako do boja proti neočkovaným ľuďom vyzývajú Židia, obhajujúci segregáciu. Jedným z nich je napríklad basgitarista skupiny KISS Gene Simmons, vlastným menom Chaim Witz, narodený v Izraeli, o ktorom som pred nejakým časom písala článok. Vyhlásil, že nezaočkovaní ľudia by mali byť „označení“. Alebo jeden nemenovaný slovenský novinár, ktorý sa vyjadril, že „neočkovaní by mali kvičať ako svine na bitúnku“… Je paradoxné a poburujúce, keď takéto slová vychádzajú práve z úst Židov… Ako je toto vôbec možné? Ako sa to dá pochopiť?

Nikdy som tomu nerozumela, ale teraz už rozumiem. Je to pomalé vymývanie mozgov. Rovnaké, ako napríklad u gejov, ktorí útočia na neočkovaných. Tak vy ste sa cítili celé roky diskriminovaní a vy teraz útočíte na ľudí, ktorí sa nedajú zaočkovať?! Médiá sú najväčšími zločincami, pretože ľudí strašia a presne takto im vymývajú hlavy. Vakcinácia prišla rok po tom, ako začal covid. Médiá mali celý rok na to, aby strašili ľudí! Ľudia sa báli chodiť von, nosili na hlavách pomaly igelitky! Neviem, kto je autorom pravdivej vety: ,,Strach je niekedy silnejší ako láska”. To je celé.

 

Mnohí lekári už v dnešnej dobe ľudí neliečia, prípadne ich ,,liečia” cez telefón. Svojich pacientov sa boja a zatvárajú sa pred nimi do ambulancií, aby sa pri kontakte s nimi náhodou nenakazili… Propagujú vakcináciu a obracajú sa proti ľuďom, akoby zabudli na to, že zložili Hippokratovu prísahu a vybrali si povolanie, ktoré je v prvom rade ,,poslaním”. Niektorí z nich sú súčasťou agendy, niektorí vedia, čo sa deje – sú však ticho, neprehovoria. Mnohí lekári sú dnes súčasťou problému a podieľajú sa na zločinoch proti ľudskosti… ľudia si ich budú pamätať. Na druhej strane musíme zmieniť aj lekárov, ktorí svoje poslanie vykonávajú rovnako, ako predtým a ľudí sa nestránia. Lekárov, ktorí majú iný názor a neboja sa ho navzdory propagande prezentovať, hoci sa im naspäť dostáva len výsmech a pohŕdanie. Aká je v tomto ohľade situácia v Izraeli?

Niektorí z lekárov majú doslova vymyté mozgy a niektorí sa jednoducho boja o svoju prácu a pozíciu. Niekoľko mesiacov dozadu som na facebook napísala: „Teraz idú po deťoch. Je to veľmi jednoduché. Musíte sa pozrieť do zrkadla a rozhodnúť sa. Kariéra a peniaze alebo život? Je to na vás, sú to vaše hodnoty, je to vaša voľba. Je to váš test ľudskosti.“ Musím však povedať aj niečo optimistické, pretože som optimista. Keby som neverila v to, že môže nastať zmena, nikdy by som nerobila projekt svedectiev. Ľudia v Izraeli sa snažia naštartovať alternatívny systém života vo všetkých ohľadoch. Päťstotisíc detí napríklad nechodí do škôl a škôlok kvôli tomu, čo sa tam deje. Sú mimo systému, pretože rodičia sa rozhodli vzdelávať ich alternatívnym spôsobom. Učitelia tiež opúšťajú systém kvôli tomu, ako funguje. A títo ľudia – rodičia a učitelia, sa vzájomne hľadajú a nachádzajú. Toto isté sa deje aj v medicíne. Veľa lekárov sa spája, aby liečili ľudí „mimo systému“. Poskytujú im zdravotnú starostlivosť bez toho, aby tí ľudia museli ísť do nemocnice. Radia im, hovoria, čo a ako robiť, čo použiť, ako sa liečiť rôznymi prostriedkami. Ale hlavne ľudí upokojujú, učia ich veriť vlastnému telu, vlastnému imunitnému systému a sebe celkovo.

 

V očkovaní proti covid-19 sa pokračuje aj napriek tomu, že na celom svete sa množia prípady závažných zdravotných poškodení. Pripúšťaš možnosť, že sa toto všetko deje zámerne?

Keď som začala robiť projekt, myslela som, že je to len nezodpovedný experiment. Teraz som si istá, že vláda čísla pozná a vie o obrovských počtoch ľudí poškodených po vakcínach – a napriek tomu v tom stále pokračuje. Chcú očkovať aj malé deti, hoci vedia, že covid nie je choroba, ktorá by ich ohrozovala. Každé vysvetlenie môže byť logické. Nijaká interpretácia už pre mňa nie je šialená. Myslím, že odpoveď leží niekde v kontrakte Izraela s Pfizerom, ktorý je celý začiernený a my vôbec netušíme, čo je jeho obsahom. Telá obyvateľov Izraela sa stali súčasťou experimentálneho testovania. Bez toho, aby ľudia vôbec vedeli, čo sa deje.

 

Šéf Pfizeru Albert Bourla označil Izrael za „svetové laboratórium“. V Izraeli sa totiž očkuje výhradne Pfizer vakcínami a zaočkovaná je už väčšina populácie. Je to ten istý Albert Bourla, ktorý sa pred pár dňami stal laureátom „Ceny Genesis“ za rok 2022, ktorú magazín Time označil za „židovskú Nobelovu cenu“. Pridám krátky citát: „Cena Genesis oceňuje výnimočných jednotlivcov za ich profesionálne úspechy, prínos k ľudskosti, oddanosť židovským hodnotám, službu židovskej komunite a štátu Izrael.“ Mám pre teba dve zvedavé otázky, Avital. Prvá – prečo bol podľa teba za „svetové laboratórium“ vybraný práve Izrael?

Myslím, že tomu veľmi dobre poslúžila politická situácia Izraela. Bývalý premiér Benjamin Netanjahu je veľmi, veľmi skorumpovaný človek, ktorý nedokázal vyhrať už tretie voľby po sebe. Musel niečo urobiť, aby sa zachránil a aby sa objavil ako „spasiteľ“ krajiny. Chcel byť prvý, kto príde s vakcináciou, aby sa stal najväčším lídrom na svete. Myslím, že kvôli tomu by bol ochotný podpísať čokoľvek. Čokoľvek! Za vakcíny sme tiež platili trojnásobne viac, ako iné krajiny. Niekto si musí platiť, aby sa z neho stala laboratórna krysa?! Zvyčajne, keď sa robia experimenty, výskumníci platia tým, ktorí sa ich zúčastňujú! Benjamin Netanjahu je najskorumpovanejším politikom Izraela vôbec, ľudia sú mu úplne ukradnutí a absolútne sa o nich nestará. Stará sa len o seba. Jedinou vecou, „tromfom“, ktorý mal vo vrecku, bola vakcinácia. Kvôli tomu, aby uspel, by predal aj vlastnú matku.

 

A teraz druhá časť otázky… Prečo ,,židovskú Nobelovu cenu” dostal človek, ktorý si urobil z Izraela laboratórium? Človek, ktorý je tiež zodpovedný za to, že s obyvateľmi Izraela, ktorí v obrovskej miere trpia kvôli vedľajším účinkom vakcín, je zachádzané ako s laboratórnymi potkanmi? Vyzerá to, ako by sa niekto arogantne vysmieval ľuďom do tvárí…

Je to tak absurdné, že ani neviem, ako to celé uchopiť…nedá sa to logicky zdôvodniť. Nemám na to slov. Absurdné… Ľudia na celom svete začínajú vidieť vedľajšie účinky vakcinácie – ľudia v Británii, v USA. Izraelská vláda zatajuje negatívne účinky u nás a tvári sa, že sa nič nedeje. Kvôli tomu si vraj ľudia vo svete začínajú myslieť, že populácia Izraela bola zaočkovaná placebom. Aj preto robím tieto rozhovory. Chcem, aby sa svet dozvedel pravdu: ,,Počúvajte, my trpíme na vedľajšie účinky! Akurát vám to zatajujú!”

Presne kvôli tomuto som sa do projektu pustila. Zavádzanie dosahuje obrovských rozmerov. Objavuje sa mnoho otázok, ktoré stále nie sú zodpovedané. Mnohí ľudia, ktorí mali vedľajšie účinky a išli do nemocnice mi vraveli zaujímavú vec… Vieš, čo je prvý krok, ktorý sa lekári po príchode pacientov do nemocnice snažia urobiť? Umiestniť ich na covid oddelenia! Počula som zdôvodnenie, že pokiaľ tam človek chytí covid, budú sa ho snažiť presvedčiť o tom, že všetko, čo sa s nim deje, sa deje práve kvôli covidu. Máš účinky po vakcinácii, si však umiestnený na covid oddelení a zomrieš – zomrel si na covid! Asi pred dvoma týždňami sa objavili správy o tom, že vedľajším účinkom omikronu je myokarditída! Takže, trikrát zaočkovaný človek má myokarditídu kvôli omikronu! Ide to pomaly, ale cítim, že prebudenie ľudí začalo.

Napríklad mnohí z mojich kamarátov, o ktorých som nepočula viac ako rok a ktorí sa nikdy k ničomu nevyjadrovali, sa začínajú pýtať, začínajú komentovať dianie. Jedna z matiek, ktorú poznám zo škôlky, je dvakrát očkovaná a na tretiu dávku už nepôjde. Uvedomila si, kde je problém, až keď sa pokúsila zavesiť náš dokument na youtube, odkiaľ ho zmazali. Takže otvorila oči a začala pátrať po dôvode. Vo svete vládne obrovská cenzúra a je načase začať sa pýtať, prečo. Jedna z našich spolupracovníčok, ktorá projekt prekladala do nemčiny, zdieľala dokument na facebookovej stránke ministerstva zdravotníctva. O pätnásť minút neskôr zistila, že ju zablokovali na jeden mesiac.

 

Dalo by sa teda povedať, že v Izraeli sa objavujú známky prebudenia, nesúhlasu a začína silnieť odpor?

Ľudia v Izraeli sa dali očkovať len kvôli tomu, aby mali covid pasy. Uverili vláde, ktorá im povedala, že si dajú dve dávky a budú sa môcť vrátiť do normálu. Napríklad jeden z účastníkov dokumentu – dostal myokarditídu po vakcíne, ktorú si dal pichnúť len preto, aby mohol ísť na dovolenku…a teraz bude mať zdravotné problémy do konca svojho života. Už som spomenula, že obyvatelia Izraela sú v súvislosti s novými kritériami vlády momentálne považovaní za neočkovaných. Veľká väčšina obyvateľov. Ľudia nemajú platný covid pas, pretože si nechcú dať booster. Rovnako sú na tom ľudia so zdravotnými výnimkami, ktorým doktor dokonca vystavil potvrdenie o tom, že sa jednoducho nemôžu dať zaočkovať.

Vláda im covid pas neprizná – buď sa dajú zaočkovať, alebo ho nedostanú. Povedali im, že si majú dať aspoň Astru Zenecu, ktorú mimochodom mnohé krajiny stiahli z obehu práve kvôli častému výskytu krvných zrazenín. Nejaká časť ľudí už pochopila, že covid pas je zlá vec a nechcú sa na tom podieľať. Nechcú ho viac používať, pretože to podľa nich nie je správne. Teraz už naozaj vidia, že dve dávky ich do normálneho života nevrátia. Nebudú ,,slobodní”, kým neurobia to, čo im prikáže vláda. Pred niekoľkými mesiacmi som na facebook napísala, že sa nebojím nových extrémnych opatrení. Práve naopak – vítam ich s otvorenou náručou, pretože len vtedy, keď sa situácia zdramatizuje, sa budú musieť ľudia rozhodnúť. Buď si otrok a hra skončila, alebo si uvedomíš, že si slobodný človek. Myslím teda, že odpor v Izraeli je, bohužiaľ to však nevidíme napríklad na demonštráciách. Izrael je v tomto v porovnaní so zvyškom sveta veľmi pozadu.

Samozrejme, že aj my nejaké demonštrácie máme, nikdy sa ale neobjavili v televízii. Som presvedčená, že odpor spočíva v konaní. Jednoducho v tom, že ľudia sa nebudú testovať, nebudú používať covid pasy, nebudú posielať deti do škôl. V tom, že si povedia, že idú von zo svojho domu, pretože nie sú chorí. A hotovo! Otázkou ešte je, či sú ľudia naozaj rebeli, alebo sa len boja vziať si ďalšiu dávku. Mnohí z nich sú proti, no nedávajú svoje postoje nijako najavo. Sú ticho. Za dobré znamenie však môžeme považovať aj to, ak sa niekto rozhodne nevziať si booster. Keď bude dostatok ľudí, ktorí nebudú mať covid pasy, ekonomiku to pritlačí. Napríklad svet kultúry, divadiel, kde sú podľa môjho názoru tí najpatetickejší ľudia…Všetky tie celebrity, ktoré majú moc a mohli by povedať : „Nie. Nebudeme pracovať s covid pasmi, prepáčte.“ Ale oni sú ochotní segregovať ľudí, spolupracovať so systémom a teraz sa to otáča proti nim. Zrazu totiž nie je dosť ľudí, ktorí covid pasy majú. Z tohto dôvodu sa rušia predstavenia a umelci sa chodia vyplakávať vláde. Nariekajú, že potrebujú dotácie, lebo majú straty. Tomu sa však hovorí karma. A karma je sviňa.

 

Ako vidíš budúcnosť projektu Svedectvá?

Keďže som videla, že vláda sa nechystá zastaviť očkovanie ani brať do úvahy vedľajšie účinky, rozhodla som sa pokračovať a urobiť druhý diel Svedectiev. Bude to trošku odlišné, pôjde o krátke trojminútové videá, ktoré robím cez Zoom a už teraz ich mám viac ako dvadsať. Mám štrnásťročného chlapca, ktorý dostal infarkt dva dni po očkovaní, mám ženu, ktorej manžel dostal mŕtvicu a zomrel. Po niekoľkých týždňoch sa to isté stalo jej bratovi.

Zopakovalo sa to ešte do tretice, kedy presne týmto spôsobom zomrela ďalšia blízka členka jej rodiny. Mám aj tridsaťročnú mladú ženu, ktorej sa spustilo vaginálne krvácanie okamžite po zaočkovaní. O dva mesiace som nakrúcala svedectvo jej sestry, u ktorej sa objavili tumory v prsníkoch. Pred pár dňami som hovorila so ženou, ktorá začala mať niekoľko týždňov po očkovaní ťažkosti pri prehĺtaní. Objavili sa u nej závažné problémy so štítnou žľazou – našli jej nádor o veľkosti 3,8 centimetra, ktorý o ďalšie dva týždne meral už viac ako 5 cm. Jej vlastnému dedkovi našli krátko po očkovaní veľký nádor v pľúcach. Predtým, ako podstúpil vakcináciu, absolvoval zhodou okolností aj vyšetrenie a pľúca mal v perfektnej kondícii. Doktor mu povedal, že takýto druh nádoru rastie roky. Neprežil to. Bola som veľmi naivná.

Myslela som si, že dokončím projekt a vrátim sa naspäť do normálneho života, pretože som ho počas nakrúcania stopla na tri a pol mesiaca. Uvedomila som si, že sa to nestane. Mám emaily z celého sveta, robím rozhovory, pretože chcem, aby sa ľudia dozvedeli, čo sa v Izraeli naozaj deje. Často ich kvôli časovým posunom robím aj neskoro večer, prípadne v noci. Nemôžem prestať, musím všetky svedectvá dostať von. Len keď sa ľudia správne nahnevajú, dokážu povedať: „Už nie!“ Verím, že sa všetko dostane k súdom a tí, ktorí sú za túto situáciu zodpovední, skončia vo väzení… v tom lepšom prípade.

Venujem tomu etapu svojho života, pretože si myslím, že je to silná a dôležitá vec. Robím to tiež kvôli neuveriteľnému mediálnemu vymývaniu mozgov, ktorému ľudia zo strachu podliehajú. Sú doslova vygumovaní. To, čo im pomôže prebudiť sa, nie sú čísla a štatistiky. Sú to svedectvá. Pretože tie sa nedotknú ich mozgu, ale srdca. Je to ako keď je niekto v hypnóze – jedinou cestou, ako ho odtiaľ dostať, je poriadne ho prefackať. A spôsob, akým sa to dá urobiť, sú práve tieto svedectvá.

 

Čo by sme mali urobiť ako spoločnosť, ako ľudia? Kadiaľ vedie cesta? Čo by si odkázala ľuďom v Slovenskej a Českej republike?

Po prvé – buďte optimistickí. Existuje veľa dobrých ľudí, ktorí povstávajú všade vo svete. Mali by sme urobiť jednu jednoduchú vec… spojiť sa a povedať: „Nie. Už nie. Už na tomto nebudeme spolupracovať.“ Je nás viac, ako ich a oni sa nás boja. Ak sa spojíme, nič nezmôžu. Takže, spojme sa, bojujme za svoje práva a povedzme: „Nie“. To je všetko.

Za rozhovor poďakovala Lucia Žatková

 

Vzájomne si pomáhame

Vážení čitatelia, ďakujeme Vám, že ste si prečítali článok a ak si myslíte, že si zaslúži, aby si ho prečítali viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať, ktoré nájdete pod článkom. Pomôžete tak rozšíriť informačné pole o faktoch, ktoré sa z iných médií verejnosť nemá ako dozvedieť.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:02

Najmenej jedného mŕtveho a deviatich zranených si v piatok popoludní vyžiadal rozsiahly požiar viacposchodovej obytnej budovy v Ríme. Oznámil to tamojší hasičský zbor.

Včera 19:58

Český prezident Petr Pavel usporiadal v piatok na Pražskom hrade schôdzku s premiérom Petrom Fialom a predsedom najsilnejšej opozičnej strany Andrejom Babišom. Témou bola zahraničná politika. Na prístupe k summitu NATO vo Vilniuse našli podľa prezidenta základnú zhodu. Dohodli sa tiež na tom, že obrannú dohodu s USA, ktorú Česko nedávno uzavrelo, je nutné viac verejnosti vysvetliť.

Včera 19:51

V piatok večer sa v Indii zrazil osobný vlak s nákladným vlakom.

Niekoľko vagónov sa vykoľajilo. Hlásené sú desiatky mŕtvych: podľa predbežných odhadov ich je 30 až 50. Skutočný počet môže byť ešte vyšší: mnohí cestujúci sú uväznení v rozbytých vagónoch, a o ich stave nie sú žiadne informácie.

Celkovo bolo do nemocnice prevezených približne 180 obetí a ich počet sa môže zvýšiť. Na mieste nešťastia pracujú záchranné zložky.

india vlak nehoda
Záber z miesta nehody

Včera 19:45

Bývalý grécky premiér Kyriakos Mitsotakis, ktorý je favoritom parlamentných volieb vypísaných na 25. júna, v piatok oznámil, že pozastavuje svoju predvolebnú kampaň pre pozitívny výsledok testu na infekčné ochorenie COVID-19.

Včera 19:32

Novozvolení tureckí poslanci sa vo štvrtok od volieb zo 14. mája zišli na ustanovujúcej parlamentnej schôdzi a zložili poslaneckú prísahu.

Včera 19:20

Francúzske úrady dali do ponuky na predaj luxusný zámok v hodnote niekoľkých miliónov eur, ktorý bol zhabaný ruskému oligarchovi Borisovi Berezovskému.

Včera 19:19

Piatkový summit lídrov EÚ a krajín Strednej Ázie v Kirgizsku sa zameral na tri hlavné oblasti – spoluprácu medzi EÚ a Strednou Áziou, regionálnu spoluprácu a medzinárodné otázky. Informoval o tom predseda Európskej rady Charles Michel po skončení podujatia.

Včera 19:03

Muž zorganizoval akciu na podporu Ukrajiny, keď nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne.

Informoval o tom denník Bild.

Publikácia uviedla, že dnes večer, krátko pred zatvorením hlavnej katolíckej baziliky, vyliezol na centrálny oltár nahý muž oblečený len v teniskách.

Podľa talianskych médií chcel upozorniť na ťažkú situáciu ukrajinských detí, ktoré trpia ruským ostreľovaním. Svedčili o tom tetovania na jeho chrbte, ktoré ukázal šokovaným farníkom.

Muž bol zadržaný a vypočúvaný. Polícia sa pýtala na jeho duševný stav, pretože sa do krvi sám nechtami poškriabal po tele.

nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne
Na snímke muž, ktorý nahý vyliezol na oltár Katedrály svätého Petra vo Vatikáne

Včera 18:50

Krátke pozastavenie premávky na jednej z najdôležitejších vlakových trás vo Viedni spôsobilo v piatok viacero lám, ktoré utiekli z cirkusu. Zvieratá sa pohybovali medzi koľajnicami neďaleko viedenskej železničnej stanice Meidling, oznámila rakúska štátna železničná spoločnosť ÖBB.

Včera 18:33

Európska únia sa prostredníctvom svojho rozšírenia o Ukrajinu a potenciálne ďalších deväť krajín chystá na “malú revolúciu”. Uviedla to v piatok francúzska ministerka pre európske záležitosti Laurence Booneová, keď komentovala vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Bratislave, kde sa rozhodne postavil za rozšírenie 27-člennej EÚ.

Včera 18:14

Vláda Spojených štátov ponúka Rusku a Číne rozhovory o kontrole jadrového zbrojenia bez predbežných podmienok. Neznamená to však, že nukleárne veľmoci nebudú brané na zodpovednosť za “bezohľadné správanie”, uviedol v piatok poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Včera 17:51

Šéf CIA Burns navštívil v máji Peking, kde sa stretol so svojimi čínskymi partnermi a zdôraznil dôležitosť udržiavania spravodajských kontaktov, informoval denník Financial Times.

Biden poveruje Burnsa “citlivými zahraničnými misiami”, uviedli Financial Times.

Včera 17:48

Volodymyr Zelenskyj priznal, že Ukrajina sa nestane členom NATO, kým budú prebiehať vojenské operácie.

Povedal to na spoločnej tlačovej konferencii s estónskym prezidentom Alárom Karisom.

Včera 17:47

Traja Európania zadržiavaní Iránom boli prepustení na slobodu a sú na ceste do Belgicka, oznámil v piatok belgický premiér Alexander De Croo.

Včera 17:44

Iránske bezpečnostné sily strieľali na demonštrantov v prevažne kurdskom regióne na západe Iránu. Zranenia pri tom utrpelo najmenej 25 protestujúcich, informovala v piatok nórska kurdská ľudskoprávna organizácia Hengaw.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Čínska stíhačka J-16 zasiahla americké prieskumné lietadlo RC-135. Obe strany sa nebezpečne priblížili ku konfliktu v Juhočínskom mori

0 icon

Peking 2. júna 2023 (HSP/asiatimes/Foto:TASR/AP-U.S. Navy via AP)   Tento týždeň začali Spojené štáty, Japonsko a Filipíny svoje vôbec prvé spoločné cvičenia pobrežnej stráže v Manilskom zálive uprostred rastúceho napätia v Juhočínskom mori, informuje o tom Asia Times Cvičenia, na ktorých sa zúčastňujú štyri plavidlá filipínskej pobrežnej stráže (PCG) spolu…

Napätie medzi USA a Čínou narušilo globálny poriadok, varuje Jamie Dimon

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Predseda predstavenstva JPMorgan hovorí, že medzinárodná situácia je pre podnikanie zložitejšia ako v časoch studenej vojny, informuje o tom Financial Times Napätie medzi USA a Čínou narušilo medzinárodný poriadok a pre podnikateľov sa stal zložitejším ako počas studenej vojny, varoval šéf banky JPMorgan…

Na strednom a severnom Slovensku sa môže v noci a nadránom vyskytnúť mráz

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na strednom a severnom Slovensku sa môže v noci a nadránom vyskytnúť prízemný mráz, ktorý predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá platí v sobotu (3. 6.) od 3.00 do 7.00 h. Informuje o tom…

Fico: Na zložitú situáciu domácností zaťažených hypotékou má Smer overené riešenie – Štátnu bonifikáciu úrokov

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Robert Fico v tejto súvislosti uviedol, že sa obáva, že kroky Európskej centrálnej banky nasvedčujú tomu, že pri hypotekárnych úveroch treba rátať s až 6 % úrokmi. A vláda sa tvári, že to má vyriešiť trh. Výsledkom týchto stúpajúcich sadzieb je, že prudko…

Prezidentka súhlasí s úpravou nároku na vdovský výsluhový dôchodok

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vdova po policajtovi alebo vojakovi bude mať nárok na výplatu vdovského výsluhového dôchodku počas dvoch rokov od úmrtia manžela. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, ktorú v piatok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval jej hovorca…

Kollár už polemizuje nad vládou s PS a KDH

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Hnutie Sme rodina si vie predstaviť byť súčasťou konzervatívno-liberálnej koalície, no záležalo by to od obsahu programového vyhlásenia vlády (PVV). Program vlády by nemal obsahovať kultúrno-etické otázky. Vyhlásil to predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár. Ak nemá vládnuť Smer-SD a Republika, budú…

Nový prieskum – šokujúce výsledky: Progresívne Slovensko prvé. Komu najviac odoberá táto ultraliberálna strana

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook M.Š.) Aktualizované 2. júna 2023 Liberálne Progresívne Slovensko (PS) aj naďalej stúpa vo viacerých prieskumoch verejnej mienky a dokonca v niektorých posledných prieskumoch predbehlo aj dosiaľ druhý Hlas-SD. V poslednom prieskume však Progresívne Slovensko predbehlo všetkých Prelomovým prieskumom je v tejto súvislosti piatkové vydanie priebežného…

Čo je známe o útoku Ruska na sídlo ukrajinskej tajnej služby v Kyjeve

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Úder na rozhodovacie centrá v Kyjeve bol vykonaný už 30. mája a o okolnostiach zásahu cieľov sa viedli vášnivé diskusie Ako bol tento úder pripravený? Dva dni pred raketovým úderom na budovu GUR - tajnej služby, bol Kyjev napadnutý bezpilotnými lietadlami. Celkovo bolo zistených…

Pred voľbami zrejme nastane zmena v televíznych diskusiách RTVS. Žiada to samotná Rada

0 icon

Bratislava 2. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot RTVS)   Dočkáme sa konečne spravodlivejších televíznych diskusií? Rada RTVS vyzýva generálneho riaditeľa Ľuboša Machaja, aby vypracoval transparentné kritéria obsadzovania politických relácií vo verejnoprávnej televízii Agentúra SITA v piatok informovala, že Rada RTVS požaduje od riaditeľa Machaja vypracovanie kritérií obsadzovania hostí v politických reláciách. Kritériá…

Ministri zahraničných vecí BRICS sa stretli s tými, ktorí majú záujem o vstup

0 icon

Kapské Mesto 2. júna 2023 (HSP/globaltimes/Foto:Twitter)   Ministri zahraničných vecí krajín BRICS - Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Južnej Afriky - začali vo štvrtok v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike stretnutie, na ktorom by mali diskutovať o širokom spektre otázok vrátane prípravy nadchádzajúceho samitu lídrov, možného rozšírenia skupiny, ako aj…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Kohút

Vlastenecký blok – ďalšie spájanie vlastencov s cieľom záchrany Slovenska a obnovy jeho suverenity

0icon

Blížiace sa voľby sa stanú pre Slovensko zlomové. Ak v nich zvíťazia liberálno-progresívne sily, bude to pre Slovensko znamenať koniec jeho existencie. Zločinná mocenská garnitúra na čele s prezidentkou, ktorá doteraz devastovala Slovensko, ho priviedla na pokraj kolapsu. Hospodársky ho ochromila a enormne zadlž

Gustáv Murín

Neo-náckovia na Slovensku?

0icon

História sa opakuje. Zvlášť, keď jej niekto pomôže. Mnoho príslušníkov SS utieklo po II. svetovej vojne z Európy za výdatnej pomoci ilegálnej siete Odessa, ako o tom píše Frederick Forsyth v knihe „Spis Odessa“ a významnou prestupnou stanicou bol aj Vatikán! Viacerí sa usadili v USA a Kanade, kde nie je dodnes nacizmus považovaný

Marek Brna

Sloboda a demokracia v praxi

0icon

Máme tu slobodu a demokraciu. A tak si môžeme slobodne vyjadrovať svoje názory a presvedčenia. Ľudia nie sú hlúpi. Tušia, že v televízii ide len propaganda. Že všetko je presne naopak. Tak, ako aj za socializmu nás v televízii neustále presviedčali o zaručene sa blížiacich svetlých zajtrajškoch, hoci v obchodoch…

Radovan Hrádek

Politické strany

0icon

Politické strany   Pozdravujem. Pre potrebu orientácie sa v našich politických stranách a hnutiach vám dávam informáciu o politický

Erik Majercak

Nemecko je v ekonomickej realite katastrofa. Celá EU už funguje iba na dlh

0icon

V EU je jeden z primárnych cieľov, aby si „nikto nič nevšimol ako ide v realite, pokiaľ si budú robiť zmeny tak, aby boli neodvrátiteľné“. Ak máme volebné prieskumy aké máme, ak politici idú proti záujmom občanov, tak manipulácia ekonomickej štatistiky je relatívne malý hriech. Dnešná štatistika nevychádza z rea

Vášeň v Tebe

Zvieratko za vysvedčenie? Dobrý nápad alebo chyba?

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/Pexels). Blíži sa ten čas, keď sa školské triedy vyprázdnia, brána sa zatvorí a študáci si budú užívať (ne)zaslúžené dva mesiace a nejaký ten deň voľna k tomu. Mnoho rodičov motivuje svoje ratolesti k dobrým výsledkom na koncoročnom vysvedčení práve prísľubom zvieratka. Aktivisti za slobodu zvierat nás zas varujú,…

Ako odhalíte manipulátora? Zistite jeho slabiny a začnite sa brániť

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Yomare). Notorické klamstvá, vyvolávanie pocitu viny, selektívne prejavy náklonnosti, neustála kritika - to sú len niektoré príklady manipulácie, ktorú môžu používať skúsení manipulátori. Sú to nestáli, cieľavedomí jedinci, ktorí sa snažia ovládať druhých rôznymi, často nezjavnými metódami. Takmer každý prišiel do kontaktu s manipulátorom…

Zabudnite na chemický čistič skla. Zmiešajte jednu zložku s vodou. Vaše okná sa budú lesknúť a budú bez šmúh

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/Khaligo). Ak chcete, aby vaše okná žiarili čistotou, zabudnite na výrobky z drogérie. Na umývanie okien použite prísady, ktoré máte doma. Vďaka nim budú vaše okná hneď žiariť a vy sa vyhnete zbytočnému drhnutiu. Umývanie okien a zrkadiel je úloha, ktorá mnohým ľuďom nedá…

Mali to byť vysnívané medové týždne. Prerušila ju záhadná smrť ženy

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/ymon). Michaela Harteová zomrela na cestách len tri týždne po svadbe. Ženu pochovali v jej svadobných šatách. Páchatelia vraždy sú dodnes neznámi. Foto:pixaba

Ktoré znamenia zverokruhu sa k sebe hodia? Sú pre seba ako stvorené

0 icon

3.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/3194556). Každé znamenie zverokruhu sa vyznačuje inými vlastnosťami. Niektoré z nich tvoria výnimočne dobre zladené dvojice. Plotek prináša prehľad najlepšie sa hodiacich znamení.

Armádny Magazín

Imaginárna demokracia Európanov už otvorene slúži vojenskému konfliktu na Ukrajine

0 icon

Irán, 2.jún 2023 (AM) –  \"V týchto dňoch vrcholí konfrontácia medzi členmi EÚ o pravdepodobných hraniciach vojenskej podpory Ukrajine v jej konflikte s Ruskom. Jedným z členských štátov EÚ a NATO, ktorý dlhodobo kritizuje politiku starších členov Severoatlantickej zmluvy v súvislosti s konfliktom na Ukrajine, je

"Nepotopiteľné lietadlové lode" Spojených štátov sa obávajú Severnej flotily Ruska

0 icon

Rusko, 3.jún 2023 (AM) –Rusko môže mať ťažkosti s vedením špeciálnej operácie na Ukrajine, ale zostáva obrovskou arktickou veľmocou. A klimatické zmeny otvárajú nové námorné cesty pre obchod a... problémy pre NATO. Keď sa polárny ľad topí, arktický štát má v úmysle posilniť zónu svojho vplyvu. Čína má navyše ambície vytvoriť…

Sýrska facka a iracký dinár

0 icon

Sýria, 2.jún 2023 (AM) –  Sýrsky front, ktorý ustúpil na perifériu pozornosti, oddeľujúc Anglosasov od západnej Ázie a vznikajúceho východného centra svetového vplyvu, vstúpil do fázy rokovaní. Objektívne to znamená ďalšiu porážku americkej zahraničnej politiky tam, kde na ňu bol Washington najmenej pripravený.   V máji iránsky prezident Ibrahim Raisi dal…

Ruská armáda objednala rekordnú dávku špeciálnych nábojov na prerážanie pancierovania

0 icon

Rusko, 2.jún 2023 (AM) – Ústredný výskumný ústav presného strojárstva (Cnitočmaš) uzavrel zmluvu na výrobu a presun rekordnej šarže nábojov na prerazenie pancierovania „pištole“ kalibru 9x21 mm do armády. Podľa tlačovej služby

Západ a Ukrajina tlačia Gruzínsko umierať vo vojne pre záujmy niekoho iného

0 icon

Rusko, 1.jún 2023 (AM) – Od Gruzínska sa žiada, aby otvorilo druhý front proti Rusku. "Požiadavky na začatie vojny k nám prišli priamo z kancelárie ukrajinského prezidenta. Pripomeňme si, ktorí

TopDesať

Ak začnete pravidelne plávať, udejú sa tieto pozitívne zmeny

0 icon

Začať pravidelne plávať môže takmer každý z nás. Plávanie vám pomôže nielen fyzicky ale aj psychicky. Poďme sa spoločne pozrieť na pozitívne zmeny, ktoré sa v našich životoch udejú vďaka pravidelnému plávaniu.  Plávanie je nenáročná a efektívna tréningová metóda, z ktorej môže mať úžitok každý bez akýchkoľvek problémov. Odborníci naznačujú,…

Fotografie svadobných outfitov starých rodičov, ktoré vyžarujú krásu

0 icon

Fotografie sú záznamom minulosti, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do predošlých generácií a objavovať krásu a štýl ich svadobných dní. V tejto zaujímavej zbierke 21 historických fotografií sa zamierime na svadobné outfity starých rodičov, ktoré nám s láskou pripomínajú ich výnimočné momenty radosti a slávnosti. Tieto snímky nám prinášajú jedinečný pohľad na…

Cestovanie je zábava: To najlepšie z ciest zachytené na fotoaparát!

0 icon

Na cestách sa často stretávame s nevyspytateľnými situáciami, ktoré nám dokážu vykúzliť úsmev a priniesť nám nádherné spomienky. Cestovanie môže byť poriadne zábavné! V dnešnom článku uvidíte, ako cestovanie dokáže priniesť okamihy, kedy sa nemôžete dočkať, čo sa stane ďalej. Sme presvedčení, že tieto úsmevné situácie na cestách vám pripomenú, že neexistuje…

Smiech cez slzy: Zábavné zlyhania na staveniskách

0 icon

Zažili ste už niekedy zábavu v práci? Títo ľudia na internete zdieľali svoje úlovky z prostredia stavebníctva. Zlyhania na staveniskách sú dookola omieľanou témou, tieto sú však trocha špeciálne. Dokážu vás rozosmiať cez slzy. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko nezabudnuteľných okamihov, keď robotníci na stavbách zažili trochu smiechu cez slzy.…

9 vlastností, ktoré zdedíme iba od jedného z rodičov

0 icon

Každý z nás má jedinečnú kombináciu génov a vlastností, ktoré nám dávajú naši rodičia. Vďaka dedičnosti získavame nie len fyzické atribúty, ale aj osobnostné charakteristiky, ktoré nás robia tým, kým sme. V tomto článku sa zameriavame na zaujímavý fenomén dedičnosti, konkrétne na vlastnosti, ktoré zdedíme jednotlivo od jedného rodiča. Premýšľali ste…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali