Milan Šimečka

NAŽIVO

Medzinárodný deň lesov si každoročne pripomíname 21. marca. Valné zhromaždenie OSN ho vyhlásilo v roku 2012 a dátum zámerne spojilo s prvým jarným dňom na severnej pologuli – symbolom obnovy a rastu.

 

12:52

Nedostatočný príjem, vysoké výdavky či zdravotné obmedzenia patria medzi hlavné prekážky dlhodobej spokojnosti. Podľa prieskumu Ipsosu pre Finax dve tretiny Slovákov priznávajú, že ich pocit šťastia výrazne ovplyvňujú financie, hoci samy osebe ho nezaručujú.

12:51

Vedúci ekonomický index v USA pokračoval na začiatku roka v poklese, hoci miernejšom než predtým. Šesťmesačné údaje sú ešte priaznivejšie – tempo poklesu sa oproti predchádzajúcemu obdobiu znížilo na polovicu, uvádzajú RTTNews a tradingeconomics na základe prieskumu Conference Board.

12:50

Iránska armáda v sobotu varovala Spojené arabské emiráty, aby neumožnili útoky na dva sporné ostrovy v Perzskom zálive neďaleko Hormuzského prielivu. V opačnom prípade hrozí odvetou, uvádza AFP.

12:49

USA a Izrael v sobotu zaútočili na iránske jadrové zariadenie Natanz. Podľa agentúry Tasním nedošlo k úniku rádioaktívnych látok a obyvatelia nie sú v ohrození. Komplex bol terčom bombardovania aj počas minuloročnej 12‑dňovej iránsko‑izraelskej vojny, uvádzajú AFP a al‑Džazíra.

12:46

Nemecko v piatok oznámilo, že pre zhoršenú bezpečnostnú situáciu dočasne stiahlo diplomatický personál z Nigeru. Informuje o tom agentúra AFP.

Podľa tamojšieho ministerstva zahraničných vecí bol personál veľvyslanectva v Niamey presunutý mimo krajiny a momentálne nemôže poskytovať konzulárnu pomoc.

12:34

Maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril podporu českému predsedovi vlády Andrejovi Babišovi aj českému ľudu po požiari haly v Pardubiciach, pre ktorý Babiš zrušil účasť na sobotňajšej konferencii CPAC Hungary. Uviedol to v sobotu na Facebooku, informuje server 24.hu.

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán. / Foto: Screenshot Facebook video

 

12:19

Kubánska vláda odmietla žiadosť americkej ambasády v Havane o dovoz nafty pre generátory, keďže USA naďalej uplatňujú palivovú blokádu ostrova. Podľa agentúry AP to potvrdili dvaja americkí predstavitelia oboznámení so situáciou.

Miguel Díaz-Canel
Na snímke Miguel Díaz-Canel / Foto: SITA/AP-Ramon Espinosa

 

08:13

Kuvajtská armáda oznámila, že jej protivzdušná obrana v sobotu reagovala na raketový a dronový útok.

Vo vyhlásení uviedla, že zasahuje proti „nepriateľským hrozbám“, informovala agentúra AFP.

 

08:12

Irán je pripravený zabezpečiť japonským lodiam bezpečný prechod cez Hormuzský prieliv, uviedol minister zahraničných vecí Abbás Arakčí v rozhovore pre Kyodo News. Tokio je silne závislé od ropy z Blízkeho východu, pričom väčšina dodávok prechádza práve touto strategickou trasou. Informovala o tom agentúra AFP.

Abbás Arákčí
Na snímke Abbás Arákčí / Foto: SITA/AP-Khalil Hamra
08:10

Americký prezident Donald Trump uviedol, že USA zvažujú „postupné ukončenie“ vojenskej operácie na Blízkom východe. Jeho slová však kontrastujú s krokmi vlády, ktorá do regiónu posiela ďalších vojakov a lode a zároveň žiada Kongres o ďalších 200 miliárd dolárov na financovanie vojny, uvádza agentúra AP.

08:08

Medzinárodný deň lesov si každoročne pripomíname 21. marca. Valné zhromaždenie OSN ho vyhlásilo v roku 2012 a dátum zámerne spojilo s prvým dňom jari na severnej pologuli – symbolom obnovy a rastu.

07:48

Ministerstvo financií USA v piatok dočasne uvoľnilo sankcie na iránsku ropu už naloženú na tankeroch, aby zmiernilo výpadky dodávok spôsobené vojnou na Blízkom východe. Informovala o tom agentúra AFP.

Povolenie sa vzťahuje na ropu a ropné produkty naložené pred 20. marcom a platí do 19. apríla, uviedol rezort vo vyhlásení.

 

07:46

Americký prezident Donald Trump v piatok odmietol prímerie s Iránom a vyhlásil, že USA majú v trojtýždňovej vojne navrch. Ako povedal pri odchode z Bieleho domu, prímerie sa podľa neho neuzatvára v momente, keď „drvíte druhú stranu“. Informovala o tom agentúra AFP.

Donald Trump
Na snímke Donald Trump / Foto: TASR/AP-Mark Schiefelbein
07:18

Medzinárodný deň boja proti rasovej diskriminácii si pripomíname 21. marca. Dátum odkazuje na tragédiu z roku 1960, keď polícia v juhoafrickom Sharpeville strieľala do účastníkov pokojného protestu proti rasistickým zákonom apartheidu.

07:17

Timothy Dalton si úlohu Jamesa Bonda zahral dvakrát – vo filmoch Dych života a Povolenie zabíjať. Už v roku 1970 stvárnil Heatcliffa v televíznych Búrlivých výšinách, čo inšpirovalo mladú Kate Bush k napísaniu hitu Wuthering Heights. V sobotu 21. marca oslávi britský herec 80 rokov.

07:12
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Státisícové príjmy nadácie Šimečku

Politické mimovládne organizácie si užívajú život zo štátnych peňazí. Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová chce, aby štát mal väčšiu kontrolu nad hospodárením verejnoprávnych umeleckých fondov. Ako jeden z príkladov spomenula Nadáciu Milana Šimečku. Ide o zhubný systém vyciciavania štátnych prostriedkov združeniami tretieho sektora, ktoré sa pritom ani len netvária, že by boli politicky nezaujaté. Nadácia Milana Šimečku vznikla 19. februára 1991 ako vôbec prvá ponovembrová domáca nadácia na Slovensku. Pripomeňme si tých, ktorí ju založili. Boli to čelní predstavitelia nežnej revolúcie a Verejnosti proti násiliu ‒ Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac. Článok pre Slovenské národné noviny napísal Ivan Krajčovič

Milan Šimečka
Na snímke Milan Šimečka
❚❚
.

Rodina Šimečkovcov

Desať mesiacov, až do svojej smrti, bol Milan Šimečka najstarší poradcom prezidenta ČSFR Václava Havla. Narodil sa 6. marca 1930 v Novom Bohumíne a zomrel 24. septembra 1990 v Bratislave. Vyštudoval v Brne filozofiu a učil aj marxizmus-leninizmus na Komenského univerzite a na VŠMU. Ešte pred rokom 1968 údajne narobil podľa webového portálu eREPORT problémy mladému študentovi Milanovi Lasicovi. Asi, že nebol ten správny komunista. Zbytočne, takzvanú Antichartu, ktorá podporila totalitný režim v Československu, podpísal neskôr aj samotný Lasica. Nebol sám, podpísalo ju ďalších 7 250 hercov, spisovateľov, spevákov, skladateľov a výtvarníkov. Až 360 z nich malo titul zaslúžilý umelec a 76 národný umelec. Strach o budúcnosť aj z takýchto kádrovníkov urobil svoje.

Jeho syn Martin Milan Šimečka priznal, že George Soros je jeho priateľ, pomocou jeho peňazí mimovládnym organizáciám mu pomohol zvrhnúť Mečiara. Povedal to v roku 2017 na besede Denníka N. A aká náhoda ‒ za účasti aj historika Ústavu pamäti národa Patrika Dubovského, terajšieho kandidáta na prezidenta SR. Šimečka sa „preslávil“ aj inými výrokmi ‒ slovenský jazyk je „fialový, drevený a napuchnutý ako jazyk obesenca“. Nedávno sa dokonca verejne vyjadril o slovenskom národe ako o národe zbabelcov, ktorý nikdy nebojoval. Šimečka je evidentne nedovzdelaný v histórii Slovenska. Stačí spomenúť len výpravy Štúrovcov so zbraňou v ruke, Malú vojnu či Slovenské národné povstanie. Strana  Smer-SSD zato na neho podala trestné oznámenia za hanobenie národa. Koncom 90. rokov bol šéfredaktorom týždenníka Domino-fórum. V rokoch 1999 až 2006 šéfredaktorom denníka SME, potom šéfredaktorom a neskôr editorom českého časopisu Respekt. Od vzniku Denníka N bol šéfom jeho redakčnej rady. Na jeseň 2016 prešiel z Respektu do Denníka N ako komentátor a vzdal sa funkcie predsedu redakčnej rady denníka. Komentuje politické dianie na Slovensku samozrejme z pozície opozičného novinára, pričom jeho syn je predsedom najsilnejšej opozičnej strany. Aj takto si na Slovensku niekto predstavuje svoju nezaujatosť.

Vnuk Milana Šimečku Michal Šimečka, najmladší z rodinného klanu, je verným dedičom týchto protislovenských myšlienok. Aj preto sa za dva roky v europarlamente vypracoval na pozíciu podpredsedu liberálnej frakcie Renew Europe (Obnovme Európu), ktorá ho navrhla za podpredsedu Európskeho parlamentu. Už ako predseda Progresívneho Slovenska potom obetoval svoju kariéru v Bruseli v „prospech“ Slovenska.

.

 

Rozšafný fond

Nadácia Milana Šimečku dostala v priebehu roka 2023 z Fondu na podporu umenia na rozvoj  národnostných menšín z rezortu kultúry pod vedením bývalej ministerky Silvie Hroncovej celkovo 69 000 eur. V marci 2020 dostala od fondu 22 000 eur na organizovanie festivalu nových menšín. V roku 2021 jej  bolo z tohto fondu  pridelených 22 700 eur. Vo februári a máji 2022  fond pridelil nadácii 42 000 eur. V máji dostala od fondu ďalších 15 000 eur na nič nehovoriacu realizáciu vzdelávacích aktivít pre deti, mládež a dospelých. V novembri 2023 dostala od Fondu na podporu kultúry národnostných menšín 15 000 eur, na kultúrne podujatia so zameraním na multikultúrny dialóg. Nuž, ak sa pozrieme na Centrálny register zmlúv, číslo sa zvýši. Iba v roku 2023 dostala nadácia od ministerstiev a im podliehajúcich organizácií 213 150 eur.

 

Roky hojnosti

Umelecké fondy sú však vrcholom ľadovca v mori politického ryžovania štátnych peňazí. Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu Národná agentúra programu Erasmus+ schválila Nadácii Milana Šimečku v septembri 2022 rovných 60 000 eur. Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky v apríli 2023 jej schválilo 25 000 eur na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Mesto Bratislava pod vedením progresívca Matúša Valla pridelilo v septembri 2023 nadácii 24 000 eur na projekt Strategická podpora kultúrnych podujatí Porozumej svetu, ktorý máme doma. Predtým na rovnaký projekt dostala 25 000 eur v auguste 2022. Bratislavský samosprávny kraj jej pridelil ďalších 8 500 eur. V júli 2022 dostala od mesta 11 500 eur.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v júli 2023, v zastúpení ministra Daniela Bútoru, odkleplo Nadácii Milana Šimečku 20 000 eur na dobrovoľnícky projekt Výzvy podpory organizácií, ktoré rozvíjajú informačné služby a poradenské služby pre mládež.

.

 

Polmiliónový účet

Celkovo za Matovičovej, Hegerovej a Ódorovej vlády iba Nadácia Milana Šimečku dostala na projekty ťažko skontrolovateľné v praxi vyše pol milióna eur. Netreba sa teda čudovať hysterickým pokrikom politikov, progresívnych denníkov alebo ich priaznivcov na sociálnych sieťach. Odstrihnutie politických mimovládok od vládnych peňazí je potrebné. Treba financie štátu dať tým, ktoré sa o ľudí tam, kde štát nemá dosah, starajú s výsledkami.

Článok pôvodne vyšiel na portáli Slovenské národné noviny

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Ministerstvo vnútra: Minister vnútra nevydal žiadne nariadenie, ktorým by žiadal od policajných útvarov citlivé informácie , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Podľa Ukrajiny je protivzdušná obrana Izraeala otázna

Ukrajinský veľvyslanec v Izraeli Jevgenij Kornijčuk hodnotil výkonnosť izraelských systémov protivzdušnej obrany s určitou dávkou skepticizmu. Podľa neho tento systém…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Predseda KBS Bernard Bober vladykovi Milanovi: Slúž Kristovi v pravde a láske

Prinášame plné znenie pozdravu Mons. Bernarda Bobera, košického arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska, ktorý predniesol dnes, v sobotu…

21. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Bratislave uviedli do úradu bratislavského eparchiálneho biskupa Milana Lacha

V bratislavskej Katedrále Povýšenia vznešeného a životodarného Kríža sa dnes uskutočnila slávnostná intronizácia vladyku Mons. Milana Lacha SJ. Obrad, ktorým…

21. 03. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vladyka Jonáš pri intronizácii: Milan, buď apoštolom, ktorý otvára prameň nádeje

Prinášame plné znenie homílie prešovského arcibiskupa metropolitu Mons. Jonáša Maxima, ktorú predniesol počas slávnostnej intronizácii vladyku Milana Lacha SJ v…

21. 03. 2026 | Svetonázor | 9 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Svetonázor | 9 min. čítania | 0 komentárov

Iránske ozbrojené sily varovali Spojené arabské emiráty, aby neumožnili útoky z ich územia na dva sporné ostrovy v Perzskom zálive

Iránske ozbrojené sily varovali Spojené arabské emiráty , aby neumožnili útoky z ich územia na dva sporné ostrovy v Perzskom…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

.
.
.
.
.

Polícia rozširuje vyšetrovanie podvodov v mimovládke Marty Šimečkovej

Denník Sme informoval, že elitní policajti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite doteraz riešili združenie Projekt Fórum matky šéfa Progresívneho…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Podľa Ukrajiny je protivzdušná obrana Izraeala otázna

Ukrajinský veľvyslanec v Izraeli Jevgenij Kornijčuk hodnotil výkonnosť izraelských systémov protivzdušnej obrany s určitou dávkou skepticizmu. Podľa neho tento systém…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: NATO sa môže rozpadnúť, OSN nemá vplyv na udalosti vo svete

Severoatlantická aliancia sa môže kedykoľvek rozpadnúť. Spôsobiť by to mohol aj odchod USA. Na medzinárodnej scéne sa rozpadá svetový poriadok…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Dezolát, antivaxer, nácek.” Prostriedky politického boja sú čoraz ostrejšie

Špičky z radov politológov analyzovali vývoj prostriedkov politického boja, ktorý sa radikálne vyostril niekedy s nástupom svetovej pandémie COVID –…

21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán priznal vojenskú podporu od Ruska a Číny, nový blok mení globálnu rovnováhu síl

Irán urobil vo svojich strategických vyhláseniach bezprecedentný krok – oficiálne potvrdil, že v rámci otvorenej konfrontácie so Spojenými štátmi a…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vučić prekvapil vyjadrením o tretej svetovej vojne

Tretia svetová vojna sa už možno začala, vyhlásil srbský prezident Vučić. Podľa neho súčasné konflikty postupne prerastajú do väčšej konfrontácie

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Historia gentis Slavae/ Prvé dejiny slovenského národa

V roku 1780 napísal náš prvý historik, učenec a katolícky kňaz Juraj Papánek Prvé dejiny slovenského národa. Viac než 238…

21. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel americký herec Nicholas Brendon

Americký herec Nicholas Brendon zomrel vo veku 54 rokov

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán použil novú raketu

Napriek tvrdeniam amerického prezidenta Donalda Trumpa o úplnom rozdrvení iránskej armády jednotky Islamskej republiky neustále podnikajú protiútoky s využitím nových…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrijev predpovedá Európe energetickú izoláciu

Európu čaká energetická izolácia kvôli krokom predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, vyhlásil šéf RFPI a osobitný predstaviteľ ruského…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tri týždne vojny v Iráne a Trumpov hlavný problém

Dnes uplynuli presne tri týždne od začiatku americko-izraelskej vojny proti Iránu. V roku 2003 presne toľko trvalo Američanom poraziť irackú…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Ruské tajné služby sa dostali do účtov amerických osobností v aplikáciách ako Signal

Riaditeľ FBI Kash Patel uviedol, že ruské spravodajské agentúry získali prístup k účtom vplyvných amerických osobností vo viacerých aplikáciách na…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán tvrdí, že Izrael a USA zaútočili na jeho jadrové zariadenia

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump nemá záujem o ukrajinské drony?

Napriek Zelenského opakovaným ponukám Spojeným štátom na zdieľanie „technológie dronov“ Trump už niekoľkokrát odmietol, často dosť tvrdo. Prečo?

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Akcie na Wall Street a európskych trhoch klesli, zatiaľ čo ceny ropy výrazne stúpli

Akcie na Wall Street a európskych trhoch v piatok klesli, zatiaľ čo ceny ropy výrazne stúpli po sérii útokov na…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Duda: Zobudil som sa na to, že začali padať bomby a drony

Slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda po príchode na Slovensko na zraz pred barážovým duelom o postup na MS 2026 proti…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

.


Oceľové argumenty namiesto sloganov: Americké tajné služby uznávajú kvalitatívny skok ruskej armády

USA, 21. marca 2026 - Washington oficiálne uznal vlastnú bezmocnosť. Správa americkej národnej spravodajskej agentúry nie je len dokumentom, ale…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Merz priznal krach vzťahu s Trumpom

Nemecký kancelár Friedrich Merz v piatok vyhlásil, že s americkým prezidentom Donaldom Trumpom „nemá veľmi dobrý vzťah“

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo FPU nepadá kultúra. Padá systém starých istôt

Fond na podporu umenia ich naučil na život v istote. Dnes tento režim prerušil. Otázka je, či to urobil v…

21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Rýchly globálny úder“: ako USA eliminujú jadrové zbrane

Ukrajina, 21. marca 2026 - Vladimir Zelenskyj na tlačovej konferencii v Londýne 17. marca oznámil, že Ukrajina bude čoskoro disponovať…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

„Dadaizmus“ Bieleho domu

Bizarnosť týždňa: Biely dom zvažuje dočasne zastaviť sankcie na ropu z Iránu s cieľom znížiť ceny ropy, ktoré stúpili kvôli…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NATO pre bezpečnostnú situáciu stiahlo slovenských vojakov z Iraku

Severoatlantická aliancia pre bezpečnostnú situáciu stiahla slovenských vojakov z medzinárodnej misie v Iraku. Na Slovensko ich prepravilo lietadlo Ministerstva obrany…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Syrskyj hlási zvýšenú aktivitu ruských síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Britský denník píše, že je treba drasticky znížiť spotrebu energií. Navrhuje návrat k home officom pre všetkých ako za covidu

Celému svetu sa odporúča vrátiť sa k práci z domu, informuje denník The Guardian

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kapitán Spartaka Moskva Mironov o vyhadzove Ružičku: "Stalo sa toho veľa..."

Nečakaný koniec slovenského hokejového útočníka Adama Ružičku v ruskom klube KHL Spartak Moskva, o ktorom tento týždeň informoval samotný klub,…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Prevažná väčšina migrantov vstupuje do Nemecka bez dokladov

Dve tretiny žiadateľov o azyl, ktorí vlani prišli do Nemecka, nemali žiadny doklad totožnosti, píše portál The European Conservative. Nemecké…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jeho odchod z Trumpovho tímu otriasol vzťahmi medzi USA a Izraelom

USA, 21. marca 2026 - Šéf Národného protiteroristického centra USA Joe Kent podal výpoveď na protest proti útoku na Irán.…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Ruce pryč, senhor Manoel Varga!

Tak jsme zjistili že u nás působí jakási skupina Earthquake Faction, která je dostatečně sebevědomá na to, aby zapálila v…

21. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Medzinárodný deň lesov si každoročne pripomíname 21. marca. Valné zhromaždenie OSN ho vyhlásilo v roku 2012 a dátum zámerne spojilo s prvým jarným dňom na severnej pologuli – symbolom obnovy a rastu.

 

12:52

.

Za požiarom izraelskej spoločnosti v Pardubiciach môžu byť cudzie tajné služby

Podľa Noviniek.cz došlo k podpaľačskému útoku, ktorý spôsobil rozsiahly požiar v českom obrannom zariadení v Pardubiciach, ktoré je spojené s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zvýšenie volebného kvóra je len vypustený balónik, podľa publicistu nie je reálne

Téma zvýšenia volebného kvóra na vstup do parlamentu zo súčasných piatich na sedem alebo desať percent je len vypustením balónika…

21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Optická ilúzia, ktorá vás potrápi. Dokážete nájsť skrytý banán?

Optická ilúzia dokáže potrápiť váš mozog a preveriť schopnosť vnímať detaily. Tento typ vizuálnych hádaniek je obľúbený nielen pre zábavu,…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci sa scvrkli na menej ako polovicu

Počet obyvateľov Ukrajiny dnes dosahuje 20 miliónov ľudí. Vyhlásil to zástupca šéfredaktora britského časopisu New Statesman Will Lloyd v podcaste…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zomrel Chuck Norris

Americký herec Chuck Norris zomrel, informuje denník The Sun. Mal 86 rokov

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov