NAŽIVO

Thajsko oznámilo svoj zámer pokračovať vo vojenských operáciách proti Kambodži. To protirečí vyhláseniam prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa údajne s oboma krajinami telefonicky dohodol na zastavení bojov.

07:59

Severná Kórea vyslala v tomto roku vojakov do Ruska na odmínovanie Kurskej oblasti. Povedal to severokórejský vodca Kim Čong-un v prejave, ktorý odvysielali štátne médiá.

07:58

Hnev voči vláde maďarského premiéra Viktora Orbána by sa mohol ďalej stupňovať po tom, ako opozícia zverejnila správu z prieskumu v období od júla do novembra 2021, ktorá odhaľuje viac než 3000 prípadov podozrení zo zneužívania detí v štátnych zariadeniach, čo predstavuje viac ako pätinu mladistvých v štátnej starostlivosti.

07:58

Benin vydal zatykač na protizápadného aktivistu Kemiho Sebu z dôvodu „podnecovania k vzbure“ po tom, ako počas víkendu podporil prevrat, ktorý následne potlačila beninská armáda.

07:57

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Thajsko a Kambodža sa dohodli na obnovení prímeria po tom, ako si niekoľkodňové zrážky v pohraničnej oblasti vyžiadali najmenej 20 obetí. 

07:55

Spojené kráľovstvo čelí „bezprecedentnej vlne superchrípky“, varoval minister zdravotníctva Wes Streeting. Britský premiér Keir Starmer aj v súvislosti s tým kritizuje plány lekárov začať na budúci týždeň päťdňový štrajk.

07:54

Diaľničný tunel pod horou Mont Blanc medzi Francúzskom a Talianskom, ktorý má dĺžku jedenásť kilometrov, bol od piatka po 15 týždňoch rekonštrukčných prác na klenbovej konštrukcii opäť prejazdný.

07:53

Osobitný vyslanec prezidenta USA Donalda Trumpa Steve Witkoff sa tento víkend v Berlíne stretne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími európskymi lídrami.

07:52

Rozširovanie izraelských osád na okupovanom Západnom brehu dosahuje v súčasnosti najvyššie tempo minimálne od roku 2017, keď OSN začala tieto údaje sledovať.

07:51

Viac ako 30 ľudí vrátane detí utrpelo zranenia pri výbuchu, ktorý zasiahol svadobnú oslavu v meste Abdín v južnej Sýrii. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na štátne médiá a Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva.

07:48

Britský kráľ Karol III. v elevíznom príhovore oznámil, že vďaka včasnej diagnóze môže byť jeho onkologická liečba v roku 2026 zredukovaná.

06:47

Končiaci český premiér Petr Fiala oznámil, že v rámci českej muničnej iniciatívy Ukrajina od začiatku roka do piatku 12. decembra dostala 1,8 milióna kusov delostreleckej munície, teda počet prisľúbený začiatkom tohto roka.

06:45

Predpokladom akejkoľvek mierovej dohody sú konkrétne bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, ktoré musia byť zakotvené v právne záväznom dokumente, uviedla pre agentúru AFP ukrajinská veľvyslankyňa pri NATO Aľona Heťmančuková.

06:44

Desaťtisíce ľudí sa zúčastnili v Taliansku na generálnom štrajku proti vládnemu návrhu zákona o rozpočte na rok 2026, ktorý vyhlásil najväčší odborový zväz CGIL. Najväčšie problémy spôsobil vo verejnom sektore – školstve, doprave, zdravotníctve a poštových službách.

06:43

Demokrati z americkej Snemovne reprezentantov zverejnili ďalších 19 fotografií z pozostalosti odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, v ktorej sú snímky amerického prezidenta Donalda Trumpa i exprezidenta Billa Clintona.

06:42

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

Včera 20:16

Švajčiarsky víťaz pesničkovej súťaže Eurovízia Nemo vyhlásil, že sa vzdá svojej trofeje na protest proti účasti Izraela v nadchádzajúcom ročníku súťaže. Informuje agentúra Reuters.

Nemo
Na snímke spevák Nemo zo Švajčiarska / Foto: TASR/AP-Martin Meissner
Včera 19:28

V Iráne zadržali nositeľku Nobelovej ceny za mier a aktivistku za práva žien Narges Mohammadíovú. Irán sa k zadržaniu 53-ročnej Mohammadíovej bezprostredne nevyjadril.

Informovala agentúra AFP.

Včera 19:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Predajné ceny nehnuteľností na konci minulého roka zrýchlili rast

Predajné ceny bytov a domov na Slovensku na konci roka 2024 rástli už tretí štvrťrok za sebou. Medzikvartálne tempo zdražovania stúplo k štyrom percentám a medziročné k hranici osem percent. Vyplýva to z aktuálnej správy Štatistického úradu SR (ŠÚ SR)

Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Z regionálneho hľadiska najvyššie medziročné rasty zaznamenali Žilinský a Košický kraj. „Vo väčšine regiónov rástli ceny rýchlejšie pri starších nehnuteľnostiach v porovnaní s novostavbami,” uvádza ŠÚ SR.

Realizačné ceny nehnuteľností na Slovensku v štvrtom štvrťroku 2024 medzikvartálne vzrástli v priemere o 3,6 percenta. Tempo zdražovania bolo vyššie ako v predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch a malo takmer rovnakú dynamiku pri nových, aj pri existujúcich nehnuteľnostiach. Ceny v štvrtom kvartáli v porovnaní s tretím stúpli pri novostavbách o 3,6 percenta a pri existujúcich nehnuteľnostiach o 3,7 percenta.

„Nárast cien v priemere za všetky nehnuteľnosti bol zaznamenaný v šiestich z ôsmich krajov Slovenska,” konštatuje ŠÚ SR. V jednotlivých regiónoch nárast dosahoval od 0,4 percenta v Žilinskom kraji po 11,8 percenta v Nitrianskom kraji. „V Nitrianskom regióne si pritom vysokú, dvojcifernú dynamiku rastu predajných cien v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom udržali oba segmenty – nové aj existujúce nehnuteľnosti,” dodáva štatistický úrad.

Väčšie nárasty cien zaznamenali aj v Banskobystrickom kraji (+ 8,5 percenta) a v Košickom kraji (+ 5,4 percenta), pričom v oboch to bol dôsledok najmä rýchlejšieho zdražovania existujúcich nehnuteľností. „V Bratislavskom kraji, ktorý je dlhodobým lídrom realitného trhu, predajné ceny medzikvartálne vzrástli o štyri percentá a približne rovnaké tempo rastu platilo pre existujúce aj pre nové nehnuteľnosti v regióne,” priblížil ŠÚ SR.

Veľmi mierne zlacnenie do 1,1 percenta v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa prejavilo v Trnavskom a Trenčianskom kraji, v oboch to bolo podľa ŠÚ SR dôsledkom nižších predajných cien existujúcich nehnuteľností.

.

V rámci medziročného porovnania sa nehnuteľnosti na Slovensku v štvrtom štvrťroku 2024 predávali o 7,9 percenta drahšie ako pred rokom, pričom výraznejšie medziročné zdraženie zaznamenali existujúce nehnuteľnosti (+8,4 percenta), aj nové nehnuteľnosti (+5,7 percenta). Tempo medziročného rastu cien sa v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma štvrťrokmi zdynamizovalo.

V rámci regionálneho vývoja ceny medziročne vzrástli vo všetkých ôsmich krajoch, a to od 2,3 percenta v Trnavskom kraji do 20,3 percenta v Žilinskom kraji. Dvojciferné tempo rastu zaznamenali okrem Žilinského aj v Košickom kraji (+10,5 percenta), pričom v oboch regiónoch to bol dôsledok najmä vysokého rastu cien starších, teda existujúcich nehnuteľností.

Celkové zvýšenie predajných cien v rozpätí od piatich do ôsmich percent zaznamenali Prešovský a Bratislavský kraj, a to najmä pod vplyvom zdražovania existujúcich nehnuteľností, a tiež Nitriansky kraj s dominantnejším zdražovaním nových nehnuteľností. „Najmenší medziročný rast predajných cien od dvoch do štyroch percent zaznamenali nehnuteľnosti v Trnavskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji,” dodáva ŠÚ SR.

V dlhodobom porovnaní sa domy a byty na Slovensku v štvrtom štvrťroku 2024 predávali za ceny o 96,4 percenta vyššie ako v priemere počas roka 2010 (bázický index). Nárast cien sa líšil podľa typu nehnuteľnosti, pričom počas 14 rokov ceny nových nehnuteľností vzrástli o takmer 66 percent a existujúcich o 111 percent.

Finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik v nadväznosti na zverejnenú štatistiku uviedol, že rast cien bývania sa na Slovensku zrýchľuje, čím sa ďalej plošne zhoršuje dostupnosť bývania. „Ak vývoj bude ďalej pokračovať súčasným tempom, tak hrozí, že sa k bývaniu nedostane významná časť zamestnaných ľudí s priemernou mzdou,” poznamenal.

.

Kým v druhom a treťom kvartáli rástli ceny bývania medzikvartálne o 2,9 resp. 3 percentá, záverom minulého roka sa tempo rastu cien zrýchlilo na 3,6 percenta. „Pritom rýchlejší rast nejde len na vrub predčasného predaja novostavieb do konca roka 2024 v snahe vyhnúť sa výraznému zvýšeniu DPH od januára tohto roka. Ceny existujúcich nehnuteľností totiž rástli rýchlejšie (+3,7 %) ako ceny novostavieb (+3,6 %),” dodáva analytik.

Tento vývoj by podľa neho mohol teoreticky zmierniť vývoj úročenia hypoték. „Aktuálne existuje pri úrokoch pri štandardnej trojročnej viazanosti priestor na zníženie sadzieb o približne 0,4 percentného bodu,” poznamenal s tým, že ani takéto zníženie sadzieb však ani zďaleka nedokáže „vymazať“ výrazný rast cien bývania, ktorý vidíme za posledný rok. Situáciu navyše nezlepšia v najbližších rokoch ani štátom podporované projekty nájomných bytov, ktorých na trhu chýba viac ako 200-tisíc.

Podľa analytika dostupnosť výrazne nezlepšia ani projekty družstevných bytov, ktoré v posledných rokoch začali vznikať pri novostavbách vo veľkých mestách. „Je fakt, že tento model je riešením pre ľudí, ktorým v banke nevychádza dostatočný príjem na hypotéku. Na druhej strane však celkovo ide o finančne náročnejšie riešenie v porovnaní s hypotékou,” poznamenal. Okrem toho podľa jedného z najväčších developerov zrejme nie je reálne, aby družstevné bývanie presiahlo 10 percent jeho portfólia.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Európska únia zháňa „drobné“ na financovanie zbrojenia a zelenej agendy

EÚ zavedie od júla 2026 clo na balíky z elektronických obchodov

13. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa pridávajú k Slovensku a Maďarsku a sú proti zhabaniu ruských aktív v Európe

Štyri európske krajiny Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa vyslovili proti použitiu ruských aktív na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine a…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa nemeckého politika je predlžovanie vojny výhodné pre Európu

„Kým Ukrajina bojuje, Európa je v bezpečí“: predseda Mníchovskej medzinárodnej konferencie o bezpečnosti Wolfgang Ischinger v rozhovore pre Deutsche Welle…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump, Clintonová, Gates a princ Andrew… Zverejnili fotografie z Epsteinovej villy, ktoré nie sú v spise

Predstavitelia Demokratickej strany z výboru pre dohľad nad Snemovňou reprezentantov Kongresu USA zverejnili fotografie z vily sexuálneho zločinca Epsteina, medzi…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Musk vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie viery v Boha

Technologický magnát Elon Musk, ktorý sa netají tým, že nie je veriaci, nedávno vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie existencie Boha.…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Dostupnosť bývania na Slovensku: čo môžu urobiť štát, samosprávy aj súkromný sektor

Problém nedostupného bývania na Slovensku sa každý rok prehlbuje. Riešenie si vyžaduje koordinovaný prístup všetkých aktérov – štátu, obcí, zamestnávateľov…

13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spolu s migrantmi prišla aj lepra

V Rumunskom meste Kluž potvrdili prípad lepry u mladej ženy z Ázie, ďalší traja pacienti sú stále pod dohľadom -…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Dnešné stretnutie Zelenského s európskymi lídrami nebude

Stretnutie „eurotrojky“ a ukrajinských úradníkov v Paríži, naplánované na dnes 13. decembra sa neuskutoční, informuje poľská rozhlasová stanica RMF s…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dominik Hašek: "Každý ruský občan je reklamou na činy svojej krajiny"

Bývalý elitný brankár NHL, ktorý v minulosti uvažoval o kandidatúre na prezidenta Českej republiky a v súčasnosti kontroverzne komentuje politické…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Florida žaluje popredné lekárske skupiny za „nemorálnu“ propagáciu „zmeny pohlavia“ u detí. Dostanú tieto praktiky konečne stopku?

Florida žiada vysoké pokuty pre Americkú akadémiu pediatrie a ďalšie lekárske asociácie podporujúce transrodové osoby za ich „nemorálne“ snahy presadzovať…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusi v deň stretnutia Putin – Erdogan zasiahli raketou tureckú loď

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby s Ukrajinou vyhlásil moratórium na útoky na prístavy a…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budovy pre budúcnosť a slovenské bývanie. Kto v skutočnosti formuje pravidlá hry?

Kto dnes na Slovensku rozhoduje o tom, ako budeme bývať? Budovy pre budúcnosť vystupujú ako odborný hlas, no ich financovanie,…

13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Hlásia veľký útok rakiet a dronov na Odesu

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump tvrdí, že sa stretne s pápežom Levom napriek nesúladu v otázke migrácie

Americký prezident Donald Trump poprel, že by vedel o pápežovom ostrom odsúdení deportácie nelegálnych prisťahovalcov a poznamenal, že predchádzajúca politika…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI

Vedúci ukrajinskej vyjednávacej skupiny Rustem Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI Patelom, informovali zdroje denníka The Washington…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina bude musieť zvládnuť nevyhovujúce britské obrnené vozidlá

Veľká Británia, 13. decembra 2025 - Ešte nedávno britský minister pre obranné nákupy Luke Pollard vyhlásil, že britský priemysel konečne…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Jako tenkrát za Nečase…

Andrej Babiš byl v úterý jmenován premiérem, předal prezidentovi seznam ministrů bez Turka s tím, že Petr Macinka se bude…

13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hráči Slovenska ovládli domáci Vianočný Kaufland Cup, po Nóroch v Banskej Bystrici zdolali aj Lotyšov

Slovenskí hokejoví reprezentanti v Banskej Bystrici obhájili prvenstvo na turnaji o Vianočný Kaufland Cup. V piatkovom súboji spečatili turnajový triumf…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Metro vie byť poriadne zvláštnym miestom. Títo cestujúci ťa o tom presvedčia

Ak ste niekedy cestovali metrom, viete, že metro dokáže z bežného dňa spraviť absurdný zážitok skôr, než stihnete uvedomiť. Áno…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Alexander Veľký : Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku

V rukách môžete držať a začítať sa do druhého, rozšíreného vydania jedinečnej knihy slovenskej literatúry a historiografie o Alexandrovi Veľkom.…

12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Megalofóbia v praxi. Tieto obrovské veci vo vás vyvolajú strach

Megalofóbia - strach z obrovských objektov - môže spustiť úzkosť aj pri pohľade na niečo, čo väčšina ľudí považuje len…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nešťastný deň? Títo ľudia by o tom vedeli rozprávať

Nešťastný deň vie prísť v momente, keď to najmenej čakáme, a z obyčajného rána sa v priebehu pár sekúnd stane…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Strategická spolupráca s Nemeckom

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár včera rokoval s nemeckým veľvyslancom Thomasom Kurzom, čo potvrdzuje, že Nemecko je pre Slovenskú…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa mierového plánu by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

Západné médiá potvrdzujú, že podľa mierového plánu Trumpa by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Thajsko oznámilo svoj zámer pokračovať vo vojenských operáciách proti Kambodži. To protirečí vyhláseniam prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa údajne s oboma krajinami telefonicky dohodol na zastavení bojov.

07:59

Severná Kórea vyslala v tomto roku vojakov do Ruska na odmínovanie Kurskej oblasti. Povedal to severokórejský vodca Kim Čong-un v prejave, ktorý odvysielali štátne médiá.

07:58

Hnev voči vláde maďarského premiéra Viktora Orbána by sa mohol ďalej stupňovať po tom, ako opozícia zverejnila správu z prieskumu v období od júla do novembra 2021, ktorá odhaľuje viac než 3000 prípadov podozrení zo zneužívania detí v štátnych zariadeniach, čo predstavuje viac ako pätinu mladistvých v štátnej starostlivosti.

07:58

Benin vydal zatykač na protizápadného aktivistu Kemiho Sebu z dôvodu „podnecovania k vzbure“ po tom, ako počas víkendu podporil prevrat, ktorý následne potlačila beninská armáda.

07:57

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Thajsko a Kambodža sa dohodli na obnovení prímeria po tom, ako si niekoľkodňové zrážky v pohraničnej oblasti vyžiadali najmenej 20 obetí. 

07:55

.

Matovič podá trestné oznámenie na Zuzanu Plevíkovú za ohováranie

Poslanec a predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič podá trestné oznámenie na poslankyňu Zuzanu Plevíkovú za ohováranie. Dôvodom sú jej vyjadrenia…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírené predsedníctvo Hlas-SD jednomyseľne vyjadrilo dôveru Šutajovi Eštokovi

Rozšírené predsedníctvo Hlasu-SD po piatkovom zasadnutí jednomyseľne vyjadrilo dôveru predsedovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi a poverilo ho prípravou pracovnej programovej…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko kvôli zmrazeným aktívam žaluje európske banky

Ruská centrálna banka a niekoľko ruských miliardárov podali žaloby s cieľom získať späť svoje aktíva, ktoré sú zmrazené v Európe, informuje…

12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident ani po prelomení veta zákon o zmene ÚOO nepodpíše

Prezident SR Peter Pellegrini ani po prelomení veta zákon o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad nepodpíše

12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fico sľubuje zablokovanie reparačnej pôžičky pre Ukrajinu. Opäť hovorí o „mierovej politike“

Slovenský premiér Robert Fico uviedol, že na nadchádzajúcom zasadnutí Európskej rady nepodporí žiadne rozhodnutie o poskytnutí finančnej podpory Ukrajine na…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov