Hodžovo námestie

NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

Včera 19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

Včera 19:19

Ozbrojené sily (OS) Slovenskej republiky dlhodobo pozorne monitorujú situáciu na Blízkom východe tak ako všetky ohniská napätia, ktoré môžu mať vplyv na ich činnosť. Pre TASR to uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič v reakcii na sobotnú situáciu na Blízkom východe.

„Vzhľadom na globálnu bezpečnostnú situáciu sú dlhodobo prijaté opatrenia, ktoré z pochopiteľných dôvodov nešpecifikujeme,“ doplnil Zemanovič.

Včera 18:53

Ministerstvo dopravy USA vyzýva komerčné lode, aby sa vyhýbali Hormuzskému prielivu, Perzskému zálivu, Ománskemu zálivu a Arabskému moru.

Včera 18:44

Irak vstúpil do konfliktu. Ich protivzdušná obrana zasahuje proti izraelským raketám. A začali strieľať na samotný Izrael.

Američania teraz strieľajú aj na Irak. Vojna sa veľmi rýchlo vyostruje.

Včera 18:43

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavit:

Prezident Trump sledoval situáciu v noci v Mar-a-Lago spolu s členmi svojho tímu národnej bezpečnosti. Prezident telefonoval s premiérom Netanjahuom.

Pred incidentmi minister zahraničných vecí Rubio zavolal všetkým členom „gang osmičky“ (Gang of eight), aby odovzdal správu Kongresu, a podarilo sa mu spojiť a informovať siedmich z ôsmich členov.

Prezident a jeho tím národnej bezpečnosti budú počas celého dňa pozorne sledovať situáciu.

Izraelské vzdušné sily vykonávajú novú vlnu leteckých útokov na iránske odpaľovacie zariadenia balistických rakiet a systémy protivzdušnej obrany v centrálnej časti Iránu, informuje Izraelská obranná armáda.

Včera 18:27

Britská polícia obvinila muža z poškodzovania majetku po tom, čo v centre Londýna posprejoval sochu bývalého premiéra Winstona Churchilla propalestínskymi heslami. Incident sa stal v piatok nadránom na námestí Parliament Square.

Podľa Metropolitnej polície 38-ročného Caspara San Giorgia, ktorý nemá trvalú adresu, obvinili približne 24 hodín po jeho zatknutí. Policajti ho zadržali v priebehu niekoľkých minút od nahlásenia incidentu. Pred súd v Londýne sa mal postaviť ešte v sobotu.

Včera 17:22

Francúzsko, Nemecko a Veľká Británia sa dištancovali od útoku USA a Izraela na Irán. Vyhlásili, že sa nezúčastňujú na útokoch na Irán a vyzvali na obnovenie rokovaní. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení troch krajín.

Včera 16:34

Rusko a Čína požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN k situácii okolo Iránu. Informuje o tom stála reprezentácia Ruska pri OSN.

Podľa jej údajov s iniciatívou zvolať mimoriadne zasadnutie vystúpili aj Francúzsko, Bahrajn a Kolumbia.

Čína už skôr odsúdila útok USA a Izraela na Irán.

Včera 15:30

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

Včera 15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

Včera 15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
Včera 14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

Včera 14:30

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo útok USA a Izraela na Irán za „nevyprovokovanú bezohľadnú ozbrojenú agresiu“.

„USA a Izrael vrhajú Blízky východ do priepasti nekontrolovateľnej eskalácie a podnecujú krajiny, aby si zaobstarali vážne prostriedky proti hrozbám,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie požaduje „okamžité návrat situácie okolo Iránu do koľají politicko-diplomatického urovnania“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že „USA a Izrael zaútočili na Irán pod rúškom obnoveného rokovacieho procesu“.

Včera 12:09

 

Včera 10:30

Masúd Pezeškiján, prezident Iránu, zostáva podľa štátnych médií v bezpečí napriek masívnym izraelsko-americkým útokom na sídla predstaviteľov režimu a armády. Agentúry IRNA a Tasním potvrdili, že je v poriadku. Izrael dal operácii názov Roaring Lion.

Masúd Pezeškiján
Na snímke iránsky prezident Masúd Pezeškiján / Foto: SITA/AP-Angelina Katsanis
Včera 10:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Demonštranti na Hodžovom námestí sa pokúsili blokovať cesty. Polícia vytlačila ľudí na chodník. Zakročili aj proti poslancovi Marekovi Kotlebovi, ktorý mal skončiť v nemocnici

Na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom v Bratislave momentálne napriek intenzívnemu dažďu protestujú desiatky až stovky ľudí. Na mieste sa nachádza veľký počet policajtov. Dopravná situácia je zatiaľ plynulá

Hodžovo námestie
Na snímke ťažkoodenci a príslušníci Policajného zboru SR dohliadajú na priebeh protestu proti pandemickým opatreniam a proti prezidentke SR, členom vlády a parlamentu pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave
❚❚
.

Dnes boli v Bratislave avizované dva protesty. Jeden sa začal o 8:00 na Hodžovom námestí pred Grasalkovičovým palácom. Druhý protest sa konal pred Úradom vlády SR na Námestí slobody.

Médiá uviedli, že polícia je na zhromaždenie pripravená a na mieste sú v pohotovosti skupiny ťažkoodencov.

Okolo štvrtkového poludnia sa účasť o čosi zvýšila. Niekoľko protestujúcich zablokovalo cestu pri Hodžovom námestí. Situáciu monitoruje polícia za prítomnosti zásahových jednotiek. Zatiaľ však k policajnej akcii nedošlo. Informáciu priniesol denník Pravda.

.

Pravda taktiež uviedla, že jedno zo zhromaždení je riadne ohlásene na mestskej časti Staré mesto osobou, ktorá nechce byť menovaná. Dokonca tento organizátor požiadal políciu, aby chránila ľudí na proteste pred aktivistami z Občianskeho tribunálu, ktorí boli aktívni jednak na proteste pred Parlamentom pred dvoma týždňami a aj na nedávnom zhromaždení pred Prezidentským palácom.

Podľa Denníka N už došlo k prvým korekciám v trasách MHD. Už sú zastavené trolejbusy cez Hodžovo námestie. Demonštranti sú vytlačení na chodník, časť cesty zostáva neprejazdná. “Po zásahu policajtov zostal na mieste otrasený starší muž, prišla preňho sanitka,” píše denník.

 

20:00 Polícia počas protestov v Bratislave zadržala troch ľudí

Počas štvrtkových protestov v hlavnom meste polícia zadržala a predviedla na policajné oddelenia celkovo tri osoby. Polícia zatiaľ nikoho neobvinila. Pre TASR to potvrdil Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Podľa informácií TASR medzi zadržanými by mal byť aj poslanec Národnej rady SR Marek Kotleba (ĽSNS). Aktuálne by sa malo voči nemu viesť priestupkové konanie. “V priebehu štvrtkového dňa boli v súvislosti s protestami predvedené na príslušné policajné oddelenia celkovo tri osoby. Obvinenie konkrétnym osobám vznesené nebolo,” dodal Szeiff.

.

Na Hodžovom námestí a na Námestí slobody v Bratislave sa vo štvrtok protestovalo proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám. Protesty doteraz narušili niekoľkominútové blokácie ciest pri Hodžovom námestí i pri Námestí slobody. Chvíľku blokovalo Panónsku cestu 12 áut. Polícii sa doteraz podarilo v krátkom čase zakročiť a dlhším blokáciám zabrániť.

Zdravotní záchranári zasahovali doteraz pri dvoch prípadoch na zhromaždení na Hodžovom námestí. Po policajnom zákroku bola ošetrená jedna osoba z dôvodu podozrenia na epileptický záchvat. Ošetrený bol aj jeden člen antikonfliktného tímu z dôvodu náhleho zhoršenia sa jeho zdravotného stavu.

 

16: 00 ĽSNS informuje o zákroku voči poslancovi parlamentu

Politická strana ĽSNS, ktorá pozývala na dnešné demonštrácie, po 13. hodine informovala, že polícia urobila zákrok proti poslancovi NR SR Marekovi Kotlebovi.

Šéf strany Marian Kotleba uviedol, že príslušník polícia “úplne bezdôvodne napadol” jeho brata Mareka.

.

“Brat skončil tak, že ho teraz vezú do nemocnice. Ideme za ním,” dodal.

Kotleba hovorí o zbytočnom a nezvládnutom policajnom manévri. Dodal, že na zajtrajší deň sa chystá “omnoho masovejšia účasť” občanov.

 

Zadržaný aktivista

Polícia na proteste zadržala aktivistu Jozefa Klaniho z Občianskeho tribunálu. Ľudia na policajtov nadávajú a kričia: “gestapo”.

V centre mesta sa začali tvoriť kolóny. Médiá uviedli, že na Hodžovo námestie sa presunula aj skupina protestujúcich, ktorá demonštrovala na neohlásenom proteste na Námestí slobody. Napätú situáciu na mieste rieši aj antikonfliktný tím.

13: 00 Polícia informovala, že v čase po 12.00 h. vošlo viacero osôb z verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí na vozovku v blízkosti zastávky MHD a pokúsili sa zablokovať premávku v smere na Štefánikovu ulicu. Poriadkoví policajti bezodkladne začali tieto osoby vyzývať aby opustili priestor cestnej komunikácie a následne ich začali vytláčať na miesto mimo vozovky.

Krátko pred 11.00 sa približne 12 motorových vozidiel pokúsilo blokovať premávku na Panónskej ulici v smere do mesta. Po príchode hliadok PZ na miesto vodiči viacerých vozidiel uposlúchli výzvy policajtov a v jazde pokračovali. Premávka bola sprejazdnená v ľavom jazdnom pruhu krátko pred 11.15 h. Na mieste zostali stáť tri motorové vozidlá, s vodičmi ktorých v súčasnosti komunikujú príslušníci PZ.

Polícia na Facebooku uviedla, že po 12. hodine prišlo viacero osôb z neoznámeného verejného zhromaždenia na Námestí slobody, medzi účastníkov oznámeného zhromaždenia na Hodžovom námestí, kde narušili jeho priebeh a následne vyprovokovali blokádu vozovky.

“Z uvedeného dôvodu došlo zo strany polície k vykonaniu služobného zákroku a obnoveniu premávky. Na osobnej slobode boli z tohto dôvodu obmedzené celkovo dve osoby, ktoré boli predvedené na príslušné policajné oddelenie.”

Policajti dodali, že po vykonaní služobného zákroku bola ošetrená jedna osoba z dôvodu podozrenia z epileptického záchvatu a jeden člen antikonfliktného tímu z dôvodu náhleho zhoršenia jeho zdravotného stavu.

 

.

Na dnešný protest zareagoval aj dopravný podnik, ktorý pri problémoch s dopravou pozmení trasy niektorých liniek. Linka 31 bude odklonená cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Vajanského nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Račianske mýto, Šancovú, Krížnu a Legionársku ulicu smerom na Cintorín Slávičie údolie. Linka 39 bude odklonená cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Vajanského nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Krížnu, Trnavskú cestu a naspäť sa napojí na svoju trasu obojsmerne.

PROTEST: Proti novele zákona o verejnom zdraví

Linka 59 bude odklonená z Mosta SNP na Vajanské nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Račianske mýto, Račiansku ulicu a naspäť sa napojí na svoju trasu. V opačnom smere bude premávať z Račianskej ulice cez Mýtnu, Vazovovu, Radlinského, Šancovú, Trnavské mýto, Krížnu, Karadžičovu, Dostojevského rad, Vajanského nábrežie smerom na Most SNP, odkiaľ bude pokračovať po svojej bežnej trase.

Linky 83 a 84 budú v smere z Petržalky odklonené z Mosta SNP cez nábrežie, Dostojevského rad, Legionársku a Šancovú ulicu. Linky 80 a 94 budú premávať po zastávku Zochova. Linka 93 bude v smere z Petržalky odklonená z Mosta SNP cez nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku a Šancovú ulicu na Hlavnú stanicu obojsmerne.

.

Linka 147 bude skrátená po Šulekovu. Linku 203 nahradí v úseku Koliba – Kollárovo námestie a Hroboňova – Mudroňova – Šuleková, kyvadlová doprava. Linky 207 a 212 budú medzi Prazskou a Zahradnickou ulicou odklonene cez Sancovu, Legionarsku a Karadzicovu ulicu.

 

 

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán dnes…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Americko-izraelsko-iránska vojna: perspektívy pre Irán…

V skutočnosti som dokonca trochu prekvapený tým, čo vidím, píše ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka. Úplne bezzubá iránska vláda v…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o Iráne, Samsungu a ďalších udalostiach

Prinášame vám video premiéra Roberta Fica v ktorom už tradične komentuje udalosti týždňa. Premiér sa venuje viacerým veľmi aktuálnym témam…

28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko ako jedna z mála európskych krajín odsúdilo útok na Irán

V súvislosti s novou vojenskou eskaláciou medzi Izraelom a Iránom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s poľutovaním konštatuje,…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prívrženci MAGA kritizujú Trumpa za útoky na Irán

Bývalý poradca Trumpa Michael Flynn považuje za nesprávne, že vojna sa začala bez súhlasu Kongresu

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 85 žiačok

Päťdesiatjeden žiačok zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba vidí svoju budúcnosť v SNS

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý z lúpeže v Košiciach policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou

Podozrivý z lúpeže policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou. O prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru…

28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva

Tlačový tajomník IDF: Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva: približne 200 bojových lietadiel vykonalo rozsiahly útok na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana a Trnavy spoločne ostro vynadali Kováčikovi

Obrovskí rivali, no v otázke názoru na staro-nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika sa vzácne zhodli. Tribúnami Tehelného poľa…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlé znamenie pre Trumpa: „brilantný úspech“ amerických síl ruší bolestivejšia iránska odpoveď

USA, 28. februára 2026 - Zlé znamenia? Zdá sa, že práve na tomto pozadí Donald Trump zrušil svoje druhé plánované…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slováci sú v boji o ME 2029 stále stopercentní. DeJulius sa uviedol parádne, nestratili sa ani mladíci

Slovenská reprezentácia basketbalistov v boji o majstrovstvá Európy 2029 zatiaľ kráča bez zaváhania. Zverenci trénera Olivera Vidina po novembrovom domácom…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa meteorologická zima, ojedinele sú prekonané teplotné rekordy, informujú meteorológovia

Sobotou sa končí meteorologická zima, ale počasie je už niekoľko dní vyslovene jarné. Popoludňajšia teplota pri slnečnom počasí dosahuje väčšinou…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

18 momentov, ktoré dokazujú, že vysokí ľudia to nemajú vždy jednoduché

Vysokí ľudia často počúvajú, aké majú šťastie, výhodu či „dar od prírody“, no realita vie byť podstatne menej pohodlná. Svet…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrij Jevstafiev: O slabých úderoch na Irán

Izrael, 28. februára 2026 - Hodnotenie v Izraeli: \"výsledky prvých likvidácií vysokopostavených osôb v Iráne sú veľmi dobré\" - Iránske…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď si zamestnanci povedali „Bude to v poriadku“, ale pravda bola opakom

Zamestnanci po celom svete denne nastupujú do práce s nádejou, že ich čaká pokojná smena bez stresu a nebezpečenstva. Realita…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

Včera 19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

Včera 19:19

.

Kováčik sa po voľbe cíti "dobre a zodpovedne". Kauzy SFZ už rieši polícia a prokuratúra

Médiá v piatok informovali, že polícia a prokuratúra sa už zaoberajú kauzou okolo sporných zmlúv na nákup desiatok tisíc mobilných…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Clinton čelil výsluchu pre väzby na Epsteina, demokrati žiadajú vypočuť aj Trumpa

Bývalý prezident USA Bill Clinton v piatok pred kongresovým výborom poprel akékoľvek pochybenie v súvislosti so svojimi kontaktmi s odsúdeným…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Spišskej Kapitule otvorili unikátnu výstavu vernej kópie Turínskeho plátna

V priestoroch Spišské diecézne múzeum na Spišská Kapitula slávnostne otvorili výstavu vernej kópie Turínskeho plátna, jednej z najznámejších relikvií kresťanskej…

28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko odhalilo svojim nepriateľom nepríjemné prekvapenie

Rusko, 28. februára 2026 - Posledné vyhlásenia a kroky ruských strategických protivníkov ukazujú, že sa nachádzajú v hlbokom, paralyzujúcom a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov