Univerzita Komenského

NAŽIVO

V nedeľu ráno protivzdušná obrana Izraela reagovala na dve vlny rakiet vypálených z Iránu smerom k ich územiu. Obyvateľom nariadili, aby sa uchýlili do krytov alebo bezpečných miestností.

08:16

Predstaviteľ ropnej spoločnosti Kerámat Vejskaramí informoval, že USA a Izrael zasiahli počas nočných útokov päť ropných zariadení v iránskom hlavnom meste a jeho okolí.

08:12

Izraelské útoky zasiahli v sobotu večer baštu militantného hnutia Hizballáh na južnom predmestí libanonského hlavného mesta Bejrút.

08:07

Trump vyhlásil, že „dve lietadlové lode“ z Veľkej Británie už nepotrebuje na podporu vojny na Blízkom východe. Ide o jeho najnovšiu kritiku postoja Londýna k prebiehajúcemu konfliktu v Iráne.

08:05

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel povedal, že latinskoamerický summit, ktorý zvolal Trump, bol „neokoloniálny“. 

08:02

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I opätovne odsúdil vojnu na Blízkom východe.  Požiadal Spojené štáty, aby urovnali svoje nezhody s Pekingom.

07:58

Vyslanec USA Steve Witkoff oznámil, že Rusko dostalo pokyn, aby Teheránu neposkytovalo informácie o vojne v Iráne.

07:57

Niektoré oblasti USA v uplynulých dňoch zasiahli tornáda. Zahynulo už celkovo najmenej osem ľudí a ďalších viac ako 12 utrpelo zranenia.

07:55

Talianska premiérka Giorgia Meloniová oznámila, že Taliansko vysiela na Cyprus svoju fregatu. Sú za tým bezpečnostné dôvody.

07:47

Izraelská operácia špeciálnych síl v Libanone, ktorej cieľom bolo nájsť pozostatky izraelského letca Rona Arada nezvestného od roku 1986, si vyžiadala najmenej 41 mŕtvych a 40 zranených. K zásahu došlo na východe krajiny v meste Nabí Šít.

Libanon Izrael útok Nabí Šít
Na snímke ľudia si prezerajú materiálne škody po nočnom leteckom útoku izraelskej armády na mesto Nabí Šít na východe Libanonu v sobotu 7. marca 2026 / Foto: SITA/AP-Ali Salem
Čítať viac | Včera 20:12

Americký prezident Donald Trump v sobotu vyzval krajiny Latinskej Ameriky, aby proti drogovým kartelom použili vojenskú silu, ktorú označil za jediný účinný spôsob boja proti organizovanému zločinu v regióne. Zároveň ponúkol podporu Spojených štátov vrátane presných raketových úderov proti lídrom kartelov.

Trump
Na snímke americký prezident Donald Trump rozdáva perá po podpísaní vyhlásenia, v ktorom sa zaväzuje bojovať proti kartelovej trestnej činnosti na summite Shield of the Americas v sobotu 7. marca 2026 v Trump National Doral Miami v Dorale na Floride / Foto: SITA/AP-Rebecca Blackwell
Čítať viac | Včera 20:07

Irán bude naďalej útočiť na susedné krajiny, ktoré napomáhajú nepriateľským štátom v agresii proti nemu, uviedol najvyšší predstaviteľ iránskej justície Gholám Hosejn Mohsení Ežeí.

Včera 20:05

Americké a ekvádorské ozbrojené sily vykonali spoločné útoky na území Ekvádoru. Ide o prebiehajúce operácie zamerané na boj proti obchodovaniu s drogami v tejto juhoamerickej krajine. Informuje AFP.

Včera 20:04

Americký prezident Donald Trump oznámil založenie novej vojenskej koalície. Tá má byť zameraná na „odstránenie kartelov“ zo západnej pologule.

Členstvo v nej podľa jeho slov formálne potvrdilo zatiaľ 17 krajín.

Včera 20:03

USA začali počas vojny na Blízkom východe využívať britské základne na určité operácie proti Iránu, oznámila vláda v Londýne.

USA Británia Irán
Bombardér amerických vzdušných síl B1-B Lancer pristáva na leteckej základni vo Fairforde v grófstve Gloucestershire v západnom Anglicku v sobotu 7. marca 2026 / Foto: TASR/AP-Ben Birchall/PA via AP
Včera 20:00

Tisíce ľudí sa v sobotu zhromaždili na protestoch v nemeckých mestách Berlín a Düsseldorf. Protestujúci požadovali slobodu pre Irán, približne týždeň po tom, ako Izrael a Spojené štáty zaútočili na túto krajinu. Informuje DPA.

Berlín Protest
Na snímke demonštrant drží transpert s nápisom Vďaka Bibi na proteste za slobodu Iránu pri Brandenburskej bráne v Berlíne v sobotu 7. marca 2026 / Foto: TASR/DPA-Christoph Soeder
Včera 19:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podriadenie sa politickej moci ako vo fašistickom a komunistickom režime? Slovenské univerzity vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Nepáči sa im novela z dielne ministra školstva Gröhlinga

Univerzita Komenského v Bratislave a Trnavská univerzita v Trnave vyhlásili štrajkovú pohotovosť. Dôvodom je pripravovaná novela zákona o vysokých školách z dielne ministerstva školstva. Univerzity síce oceňujú niekoľko  dobrých námetov a riešení, tie však podľa vyhlásenia Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) neriešia kľúčové problémy slovenského vysokého školstva

Univerzita Komenského
Na snímke Univerzita Komenského v Bratislave
❚❚
.

Koncom februára 2021 sa rektori slovenských univerzít stretli s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom a štátnym tajomníkom ministerstva Ľudovítom Paulisom, aby prerokovali dôležitú novelu vysokoškolského zákona a tiež prerozdelenia financií z Plánu obnovy.

 

Financie z plánu obnovy

Ministerstvo školstva navrhlo poskytnúť univerzitám sumu 200 miliónov eur, ktorá by bola určená na hĺbkové reformy vysokého školstva. Túto sumu považuje SRK za absolútne nedostatočnú a demotivujúcu. Vyzvali preto premiéra Igora Matoviča a ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby túto sumu dodatočne navýšili.

.

Bez razantného navýšenia týchto financií sa slovenské vysoké školstvo ocitne v ešte väčšej izolácii v porovnaní s významnými vysokými školami v zahraničí, čím sa prehĺbi odliv talentovaných slovenských študentov a mladých vedcov do zahraničia,“ uvádza na svojej stránke SRK.

SRK taktiež nesúhlasí s plánovanou reformou vysokoškolského zákona a žiada ministerstvo o jej stiahnutie. Podľa komory totiž „nerieši kľúčové problémy slovenského vysokého školstva. Je vyjadrením pretrvávajúcej nedôvery vo vysoké školy a snahy o ich ovládnutie a podriadenie štátu.“

 

Snaha o politické ovládnutie akademickej pôdy

Snahy o obmedzenie autonómie vysokých škôl, akademickej samosprávy a legislatívnej  deregulácie vnútorných mechanizmov vysokých škôl považuje SRK za „škodlivé, nebezpečné, neprijateľné. Sú v rozpore s moderným definovaním „univerzity“ ako samosprávnej inštitúcie.“

Ako tvrdí Klub dekanov fakúlt vysokých škôl, k takýmto snahám o obmedzenie nezávislosti a podriadeniu vysokých škôl politickej moci došlo v histórii Slovenska iba dvakrát. „Prvý raz v rokoch 1938 až 1940, s nástupom fašistického režimu a druhý raz v roku 1950, s nástupom komunistického režimu.“

.

Rektori vyzývajú ministerstvo k dialógu, v ktorom by spoločne hľadali možnosti efektívneho riešenia problémov vysokého školstva na Slovensku. Podľa Klubu dekanov by bolo dobré, keby ministerstvo zriadilo pracovnú komisiu zloženú zo zástupcov reprezentácií vysokých škôl a Klubu dekanov fakúlt vysokých škôl. Vysoké školy sú na tento dialóg pripravené.

 

Vyhlásenie Univerzity Komenského v Bratislave k návrhu novely vysokoškolského zákona a k budúcnosti akademickej samosprávy na Slovensku podporili:

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Slovenská technická univerzita v Bratislave

Technická univerzita v Košiciach

.

Filozofická fakulta Katolíckej univerzity v Ružomberku

Slovenská akadémia vied

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Žilinská univerzita v Žiline

Vedecká rada Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

Vysoká škola múzických umení v Bratislave

Akademický senát Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Akademický senát Fakulty riadenia informatiky Žilinskej univerzity v Žiline

Ekonomická univerzita v Bratislave

.

Predsedníctvo Akademického senátu Trnavskej univerzity v Trnave

Orgány akademickej samosprávy Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Akademický senát Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

Klub dekanov fakúlt vysokých škôl SR

Rada vysokých škôl Slovenskej republiky

.

Slovenská rektorská konferencia

 

Stanovisko Ministerstva školstva SR

“Znenie novely ešte nie je definitívne, ale sa na ňom pracuje. Od začiatku sú k spolupráci prizývaní aj zástupcovia vysokých škôl, odborníci z externého prostredia a zahraniční konzultanti,” uviedol pre TASR odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Ako dodali z rezortu školstva, predbežný návrh zavádza opatrenia na vysokých školách, ktoré doteraz v systéme chýbali. “Podobné systémy riadenia fungujú aj vo viacerých krajinách Európskej únie, ako napríklad v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku či Škandinávii. Výsledná verzia znenia však bude oficiálne prezentovaná,” spresnilo ministerstvo školstva.

Rezort školstva verí, že reprezentácie vysokých škôl pristúpia k diskusii o skvalitnení vysokoškolského prostredia zodpovedne, vecne a odborne.

.

 

Stanovisko Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technickej univerzity v Košiciach a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

Vysoké školy sa ohradzujú voči politizácii vysokého školstva a obmedzovaniu jeho autonómie. Vyplýva to z ich odpovedí pre agentúru SITA k otázke, či sa pripoja k protestu UK. Rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Vladimír Hiadlovský uviedol, že univerzita sa pripája k protestu vyhlásenému UK proti politizácii riadenia vysokých škôl a politike znižovania financií dlhodobo podfinancovaným verejným vysokým školám. „Akademický senát Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici plne podporuje odmietavé stanovisko a argumenty Rady vysokých škôl SR a Slovenskej rektorskej konferencie zo dňa 23. februára 2021 k návrhu novely zákona o vysokých školách,“ doplnil.

Aj vedenie, Akademický senát a Vedecká rada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach podporujú tieto vyhlásenia. Ako uviedol hovorca UPJŠ Tomáš Zavatčan, zástupcovia univerzity zásadne odmietajú uskutočňovanie akýchkoľvek kľúčových zmien vo vysokom školstve bez riadnej diskusie. Zároveň vyzvali ministerstvo na začatie konštruktívneho dialógu so všetkými zainteresovanými stranami. UPJŠ požaduje, aby novela zákona o vysokých školách, ako im bola predložená, nebola v danom znení daná do legislatívneho procesu. „UPJŠ v Košiciach zváži ďalší postup v nadväznosti na kroky MŠVVaŠ SR a v koordinácii s postupom ostatných vysokých škôl,“ dodal. Rektor Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) Stanislav Kmeť podotkol, že univerzita sa k zmene vysokoškolského zákona vyjadrila ešte 28. januára. Dodal, že sa stotožňuje s uzneseniami prijatými na 97. zasadnutí Slovenskej rektorskej konferencie, ktoré sa konalo 23. februára v Bratislave.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Slovensko je podľa premiéra pripravené blokovať pôžičku pre Ukrajinu, ak bude treba

Premiér SR Robert Fico sa v utorok (10. 3.) stretne v Paríži s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan pred konaním na strane Izraela

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči v sobotu zasahovali pri požiari drevenej chatky v bratislavskom Lamači

Hasiči v sobotu zasahovali pri požiari chatky na Furmanskej ulici v bratislavskom Lamači. Ľahko sa zranila jedna osoba, ktorá bola…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koho už takto v zákulisí vydieral a čoho je ešte schopný, ak si to budú vyžadovať jeho záujmy?

Tento týždeň sa v európskej politike odohrala ďalšia šokujúca scéna. Volodymyr Zelenskyj sa otvorene vyhrážal Viktorovi Orbánovi, predsedovi vlády suverénneho…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán podnikol vlnu raketových a dronových útokov na Izrael

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán podnikol vlnu raketových a dronových útokov na Izrael

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko je podľa premiéra pripravené blokovať pôžičku pre Ukrajinu, ak bude treba

Premiér SR Robert Fico sa v utorok (10. 3.) stretne v Paríži s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan pred konaním na strane Izraela

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koho už takto v zákulisí vydieral a čoho je ešte schopný, ak si to budú vyžadovať jeho záujmy?

Tento týždeň sa v európskej politike odohrala ďalšia šokujúca scéna. Volodymyr Zelenskyj sa otvorene vyhrážal Viktorovi Orbánovi, predsedovi vlády suverénneho…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tri nebezpečia pre svet, ktoré môžu nasledovať po útoku na Irán

Pripomeniem, útok prišiel po tom, ako Irán v diplomatických rozhovoroch výrazne ustúpil USA a súhlasil s tým, že nebude skladovať…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

EC: Brusel plánuje monitorovať online komunity mladých mužov. Majú na to absurdný dôvod a ešte šialenejšie odôvodnenie

Brusel plánuje monitorovať online komunity, v ktorých mladí muži diskutujú o mužskosti a rodovej politike, a to s odôvodnením, že…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lesk a bieda slovenskej politiky

Najskôr niekoľko všeobecných poznámok. Je to smutné konštatovanie, ale je to fakt. Slováci nemajú základný pud všetkého živého, čo je…

08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký priemysel na kolenách. Merza vyzývajú, aby začal konať

Popredné nemecké podnikateľské združenia vydali varovné upozornenie pre kancelára Friedricha Merza, v ktorom tvrdia, že Nemecko ako miesto pre podnikanie…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pri vchode do americkej ambasády v Osle došlo k výbuchu

V noci došlo k výbuchu pri veľvyslanectve USA v Osle, informujú nórske médiá

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Napadnutie Iránu vytvára podľa premiéra obrovský tlak na rozsiahlu krízu

Napadnutie Iránu vytvára obrovský tlak na ďalšiu rozsiahlu krízu spojenú s nelegálnou migráciou. Myslí si to premiér SR Robert Fico…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri nehode neďaleko Nového Mesta nad Váhom zomrel štvorročný chlapec

Tragická nehoda sa stala počas sobotňajšej noci na čerpacej stanici pri Novom Meste nad Váhom. Ako pre TASR potvrdila trenčianska…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom meste Mínáb

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom Minabe, pri ktorom zahynulo 175 školačiek

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty nechcú zapojiť Kurdov do konfliktu s Iránom

Spojené štáty nechcú zapojiť Kurdov do konfliktu s Iránom, aby nekomplikovali situáciu, vyhlásil Donald Trump

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Ľudia, ktorí premenili niť na úžasné umenie

Niť dokáže v rukách talentovaných ľudí vytvoriť neuveriteľné umelecké diela. Niť sa v týchto projektoch mení na obrazy, sochy, šaty…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Kurdi urobili rázne rozhodnutie, môže to veľa ovplyvniť

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Bývalá tenisová jednotka ukázala sexi fotky z jachty. Poklonu krásnemu telu zložila aj Lindsey Vonnová

Niekdajšia jednotka ženského tenisového rebríčka WTA Caroline Wozniacka pridala na svoj instagramový profil sériu fotografii z rodinnej dovolenky len v…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina má ďalší vážny problém

Za tri mesiace zimy Ukrajina minula 700 protilietadlových rakiet pre systém Patriot. To je rovnako , ako USA a ich…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský s najlepším výkonom od ZOH. Dvomi gólmi a asistenciou zostrelil LA Kings

Montreal Canadiens aj so Slovákom Jurajom Slafkovským v zostave a v elitnom útoku zvíťazil na ľade Los Angeles Kings 4:3.…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Izraelské komando zabilo na východe Libanonu desiatky ľudí

Izraelská operácia špeciálnych síl v Libanone, ktorej cieľom bolo nájsť pozostatky izraelského letca Rona Arada nezvestného od roku 1986, si…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šeliga a Naď tvrdia, že rebelujúci poslanec Hlasu je obvinený pre podozrenia z korupcie, minister vnútra o tom nemá žiadne informácie

Demokrati tvrdia, že rebelujúci poslanec Hlasu je obvinený pre podozrenia z korupcie. „Dostali sa k nám informácie, že jeden zo…

07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Legendárnych počítače z 80. rokov, ktoré odštartovali domácu digitálnu éru

Počítače z 80. rokov priniesli revolúciu, ktorá navždy zmenila spôsob, akým ľudia pracujú, hrajú sa aj komunikujú. Práve domáce počítače…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Spor o ropovod Družba sa vyostruje, Orbán hrozí zastavením tranzitu tovaru

Napätie medzi Maďarskom a Ukrajinou sa vyostruje v súvislosti s prerušením dodávok ropy cez ropovod Družba. Európska komisia potvrdila, že…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Guardiola tvrdí, že Manchester City nie je kompletný tím. Verí, že ďalšia sezóna bude lepšia

Pep Guardiola vie, že Manchester City nie je \"kompletný tím\", ale je presvedčený, že stále dokáže predbehnúť Arsenal v boji…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Kongres SaS odmietol návrh, aby bol Sulík na kandidátke do ďalších volieb. V republikovej rade skončili Bittó Cigániková a Barto

Opozičná strana SaS je stabilným prvkom. Je pevnou súčasťou politickej alternatívy a naši partneri s nami môžu rátať ako s…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump

USA, 7. marca 2026 - „Dobre chápem pocity Američanov, ktorí sú unavení z 25-ročného konfliktu s Blízkym východom. A zdieľam…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku prepustil súd na slobodu

Policajtov Jána Č. a Pavla Ď., ktorých Úrad inšpekčnej služby zadržal v rámci akcie Kajúcnik, nevzal Mestský súd Bratislava I…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší trójsky kôň EÚ proti slobode

Komisia opakovane využívala krízy vo svoj prospech a rozvážne využívala každú ťažkosť na ospravedlnenie ďalšej centralizácie moci na úkor členských…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán varoval Európu: Stávate sa legitímnym cieľom

Iránsky námestník ministra zahraničných vecí Majid Tacht-Ravanchi upozornil, že Európa sa stáva legitímnym cieľom, ak podporuje USA a Izrael:

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské jednotky výrazne postúpili na východ od Sumy

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Seriál vhodný nielen v období pôstu. “Vyvolení” prekonal svoj vlastný Guinnessov svetový rekord

Úspešný seriál „Vyvolení“ , ktorý zobrazuje život a službu Ježiša Krista, sa opäť zapísal do histórie. Na fanúšikovskej konferencii „ChosenCon“…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov