Prezidentské voľby v USA

NAŽIVO

Babiš uviedol, že by chcel ísť na samit NATO v Ankare miesto Petra Pavla. Ako dôvod uviedol, že on bude lepšie vysvetľovať, prečo Česko nemohlo dať na obranu viac peňazí.

Včera 20:06

Tedros Adhanom Ghebreyesus oznámil, že vojna na Blízkom východe od konca februára má už viac než 2300 civiliných obetí.

Včera 20:03

Peter Pavel uviedol, že keďže ČR nezvýšila výdavky na obranu o plánovaných 0,2 percenta HDP, tak by ich mala na budúci rok zvýšiť o 0,4 percenta.

Včera 19:55

Péter Szijjártó uviedol, že EÚ a Ukrajina predstierajú, že hľadajú riešenie problému v súvislosti s ropovodom Družba, ide však iba o podfuk.

Včera 19:54

Patriarcha pravoslávnej cirkvi v Gruzínsku, katolikos Ilia II. zomrel vo veku 93 rokov.

Včera 19:52

Izraelská armáda uviedla, že letisko Bena Guriona v Izraeli zasiahli trosky z iránskych raketových útokov.

Včera 19:51

Misia Medzinárodného menového fondu začala rokovať s ukrajinskou vládou. Žiada od nej ekonomické kroky, vrátane zvyšovania daní pre malé firmy a podnikateľov.

Včera 19:48

Španielsko evakuuje vojakov z Iraku uprostred rastúceho napätia v Iráne a Perzskom zálive.

Včera 19:09

Macron oznámil, že francúzska lietadlová loď na jadrový pohon, ktorá má byť uvedená do prevádzky v roku 2038, sa bude volať France libre.

Včera 18:36

V Anglickom meste Canterbury epidémia meningitídy B zabila dvoch mladých ľudí.

Včera 18:34

Cena ropy typu Brent stúpla takmer na 110 dolárov za barel po izraelských útokoch na najväčšie iránske ložisko SOUTH PARS a po hrozbe Teheránu, že v odvete zaútočí na ropné a plynárenské zariadenia svojich nepriateľov na Blízkom východe.

ropa
Vývoj ceny ropy / Foto: Telegram
Včera 18:31

Server hang.hu oznámil, že komponenty pre ropovod Družba dodajú z Česka na Ukrajinu budúci týždeň.

Včera 18:18

Afganistan oznámil dočasné prímerie s Pakistanom, ktoré súvisí so sviatkom íd al-fitr.

Včera 18:16

Ľudsky vyzerajúce roboty budú schopné zabehnúť 100 metrov za 10 sekúnd už v polovici tohto roka, predpovedá čínsky časopis EE Times China.

Svetový rekord v behu na 100 metrov medzi ľuďmi je 9,58 sekundy, ktorý 16. augusta 2009 stanovil Usain Bolt (Jamajka).

Včera 17:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

NAŽIVO. Americké voľby. Trump zvíťazil. Republikáni obsadili senát

Dnes sa dozvieme výsledky dlho očakávaných volieb v USA. Trump alebo Harrisová? V tomto článku sa dozviete všetky dôležité informácie

Prezidentské voľby v USA
Na snímke Donald Trump
❚❚
.

19:25 – Prvé kroky Trumpa po návrate do Bieleho domu sa budú týkať nelegálneho prisťahovalectva a ťažby ropy.

V televízii CBS to uviedol Jason Miller, hlavný poradca Trumpovej kampane.

„Celá politika ochrany hraníc, ktorú Trump zaviedol, sa môže jednoducho vrátiť do pôvodného stavu. Nepotrebuje rozhodnutie Kongresu, aby vrátil bezpečnosť hraníc,“ povedal.

.

Okrem toho by Trump mohol zaviesť viacero opatrení, ktoré znižujú ceny energií.

„Ostatné opatrenia si samozrejme budú vyžadovať legislatívne kroky a príslušné riešenia,“ zdôraznil Trumpov poradca.

Miller uviedol, že Trump zmenil Republikánsku stranu na „stranu pracujúcej triedy“, ktorá vykazuje nárast podpory zo strany černošských a hispánskych voličov.

 

18:30 – Majiteľ Amazonu Jeff Bezos, ktorý trval na tom, že jeho noviny Washington Post nevyzývali na hlasovanie za Harrisovú, zablahoželal Donaldovi Trumpovi k jeho „mimoriadnemu politickému návratu a rozhodujúcemu víťazstvu“.

.

„Veľká gratulácia nášmu 45. a teraz už 47. prezidentovi k mimoriadnemu politickému návratu a rozhodujúcemu víťazstvu. Žiadna krajina nemá väčšie možnosti. Želám Donaldovi Trumpovi veľa úspechov pri vedení a zjednocovaní Ameriky, ktorú všetci milujeme,“ napísal Bezos v X.

CNN píše, že Bezos, ktorý pred voľbami deklaroval neutralitu tradične demokratov podporujúceho denníka The Washington Post, čelil pred voľbami obštrukciám, keď odstúpila takmer tretina redakčnej rady novín a 250 000 čitateľom bolo zrušené predplatné.

Bezprostredne po voľbách však akcie Amazonu vzrástli a počas obchodovania pridali 3 %.

 

18:10 – Kremeľ predloží svoje požiadavky, ak bude Trump sprostredkovať rokovania o Ukrajine, uviedol denník The Guardian.

.

Podľa novín môžu byť medzi požiadavkami prevod Záporožskej, Chersonskej a Doneckej oblasti pod ruskú kontrolu, vytvorenie nárazníkovej zóny, odškodnenie za škody na Donbase a neutrálny štatút Ukrajiny mimo NATO.

Guardian pripomína, že „Trumpovi asistenti už skôr načrtli možnú ‚mierovú dohodu‘: zahŕňa odovzdanie východných regiónov Ukrajiny Rusku so zmrazením existujúcej frontovej línie, ako aj Krymu, ktorý bol obsadený v roku 2014“.

 

17:40 – Alexander Lukašenko zablahoželal Donaldovi Trumpovi k volebnému víťazstvu. V blahoželaní sa uvádza, že republikán vykonal „osobný výkon“, „predovšetkým v záujme Ameriky a jej občanov“.

 

16:50 – Vojna na Ukrajine sa „dostala do slepej uličky“ a treba ju zastaviť, vyhlásil prominentný republikánsky senátor Marco Rubio (Florida), ktorého médiá označujú za kandidáta na post ministra zahraničných vecí za Trumpa.

„Myslím si, že Ukrajinci boli neuveriteľne odvážni a silní, keď sa postavili Rusku. Ale nakoniec to, čo tu financujeme, je patová vojna a treba ju ukončiť. Myslím si, že by tu mal byť zdravý rozum. Ukrajine bude trvať 100 rokov, kým obnoví krajinu,“ povedal Rubio v relácii Today.

Dodal, že Trump chce, aby sa vojna skončila, ale to z neho nerobí „Putinovho fanúšika“.

Podľa denníka The Hill sa o Rubiovi uvažuje ako o možnom ministrovi zahraničných vecí v Trumpovej administratíve.

 

.

16:10 – Harrisová v stredu okolo 18.00 h vystúpi s prejavom, v ktorom uzná svoju porážku v prezidentských voľbách, uviedla agentúra Reuters.

O jej ochote priznať porážku predtým informovala televízia NBC.

 

15:15 – Bitcoin dnes ráno v súvislosti so správami o Trumpovom víťazstve dosiahol hodnotu 75 000 USD, čím stanovil nový rekord všetkých čias.

Teraz už klesol na 73,3 tis.

.

Pripomeňme, že Trump sľúbil, že zo Štátov urobí „kryptohlavné mesto planéty“ a vytvorí „strategickú rezervu“ bitcoinov.

Aj médiá vypočítali, že teraz vo voľbách do Kongresu vedú zástancovia kryptomien – 247 proti 113 v Snemovni reprezentantov a 15 proti 10 v Senáte.

 

14:30 – Macron vyzval krajiny EÚ, aby sa po Trumpovom víťazstve dohodli na spoločných krokoch a zabránili tak zásade „každý za seba“.

Francúzsky prezident tvrdí, že o tejto téme už diskutoval so Scholzom.

.

„V nových podmienkach budeme pracovať na jednotnejšej, silnejšej a suverénnejšej Európe. Spolupracovať so Spojenými štátmi americkými a brániť naše záujmy a hodnoty,“ píše Macron.

 

13:40 – Do mája klesne cena ropy na 50 dolárov za barel a na planéte zavládne mier, predpovedá ruský oligarcha Oleg Deripaska v komentári k Trumpovmu víťazstvu.

„Zdá sa, že mier bude všade,“ dodáva podnikateľ.

Treba poznamenať, že už od začiatku invázie sa jeden zo spôsobov nátlaku USA na Rusko volá znižovanie ceny ropy. V tomto smere sa však nedosiahol žiadny veľký úspech a ropa je stále na pomerne vysokej úrovni.

Deje sa tak okrem iného aj preto, že Rusko a OPEC (formát OPEC+) koordinujú svoju činnosť pri regulácii úrovne ťažby ropy, aby nedošlo k prílišnému poklesu ceny. A vplyv USA na najväčšieho člena OPEC Saudskú Arábiu sa za Bidena výrazne znížil.

Predpokladá sa, že Trump má so Saudmi oveľa lepšie vzťahy. Či však bude budúci americký prezident schopný a ochotný využiť tento nástroj na vyvíjanie tlaku na Rusko, je zatiaľ nejasné.

.

 

12:55 – Časopis Time uverejnil obálku nového čísla s Trumpom, ktorý bol zvolený za prezidenta USA.

Trump bol zobrazený v celej svojej veľkosti na pozadí americkej vlajky.

Donald Trump
Na snímke Donald Trump

12:01 – Aktuálne údaje agentúry Associated Press, ktorá, hoci neskôr ako samotný Trump, svojou prognózou prisúdila republikánovi víťazstvo v prezidentských voľbách.

Podľa štatistík za Trumpa hlasovalo takmer 70,9 milióna voličov, kým za Harrisovú len približne 66 miliónov.

 

11:43 – Médiá blízke demokratom potvrdzujú Trumpovo víťazstvo.

.

Podľa CNN má republikán už 276 z potrebných 270 hlasov voliteľov.

Podľa denníka The New York Times má Trump 277 hlasov voliteľov.

Aktuálne výsledky
Aktuálne výsledky podľa CNN

10:44 – Uvádzame, ako médiá hodnotia priebeh hlasovania v prezidentských voľbách v USA. Len Fox News zatiaľ „prisúdila“ Trumpovi plnohodnotné víťazstvo, zatiaľ čo republikánsky kandidát sa už vyhlásil za víťaza.

Aktuálny stav
Iba Fox News zatiaľ prezentuje Trumpa ako víťaza volieb

10:35 – Kremeľ uviedol, že Putin neplánuje zablahoželať Trumpovi k víťazstvu, ale je „otvorený dialógu“.

Peskov vysvetlil, že USA sú „nepriateľskou krajinou, ktorá je zapojená do konfliktu proti“ Rusku.

Pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine, Peskov uvádza, že nie je možné ju ukončiť za„ jednu noc“ (pripomeňme, že to bol Trumpov sľub, že vojnu ukončí do 24 hodín hneď po svojom zvolení). Moskva sa tiež domnieva, že Trump môže ešte zmeniť svoj postoj.

„Počas volebnej kampane v USA padali pokojné vyhlásenia, po víťazstve zmenia svoj tón – Kremeľ ich pozorne sleduje. USA môžu prispieť k ukončeniu ukrajinského konfliktu, pretože ho podnecujú. Či to urobia, bude známe v januári,“ – povedal Peskov.

.

Pripomeňme, že Trump po víťazstve povedal, že počas jeho prezidentovania „nebudú žiadne vojny“.

Prezidentské voľby v USA Harrisová
Na snímke šamani držia plagát s podobizňou demokratickej prezidentskej kandidátky a americkej viceprezidentky Kamaly Harrisovej počas rituálu na pláži v peruánskej metropole Lima

10:25 – Erdogan pri blahoželaní Trumpovi k volebnému víťazstvu spomenul Ukrajinu.

„Dúfam, že vzťahy medzi Tureckom a Spojenými štátmi sa posilnia, regionálne a globálne krízy a vojny, najmä palestínska otázka a rusko-ukrajinská vojna, sa zastavia; verím, že sa vynaloží viac úsilia na vytvorenie spravodlivejšieho sveta,“ napísal turecký prezident.

Trumpovi zablahoželal aj nemecký kancelár Scholz.

 

10:06 – Katarský emir zablahoželal Trumpovi k jeho zvoleniu za prezidenta USA a vyjadril nádej na posilnenie strategického partnerstva

Prezidentské voľby v USA
Na snímke republikánsky prezidentský kandidát a americký exprezident Donald Trump prichádza na volebnú noc v americkom West Palm Beach

09:27 – Trumpovi zablahoželali aj generálny tajomník NATO Mark Rutte, rakúsky kancelár Karl Nehammer, gruzínska prezidentka Salome Zurabišviliová a premiér Irakli Kobachidze a srbský prezident Aleksandar Vučič.

.

Iba Fox News zatiaľ prezentuje Trumpa ako víťaza volieb09:16 – Zelenskyj zablahoželal Trumpovi k víťazstvu.„Oceňujem záväzok prezidenta Trumpa uplatňovať v globálnych záležitostiach prístup ‘mier prostredníctvom sily’. Práve táto zásada skutočne priblíži spravodlivý mier na Ukrajine. Dúfam, že ho spoločne uvedieme do praxe,“ napísal ukrajinský prezident.

A dodáva, že Kyjev „počíta s ďalšou silnou dvojstrannou podporou Ukrajiny v Spojených štátoch“.

Prezidentské voľby v USA Trump
Na snímke republikánsky prezidentský kandidát a americký exprezident Donald Trump bozkáva svoju manželku Melaniu Trumpovú počas volebnej noci v americkom West Palm Beach

08:32 – Na pódium spolu s Trumpom a jeho rodinou vystúpil aj budúci viceprezident s rodinou a jeho hlavní podporovatelia. Trump uviedol, že k víťazstvu viedlo silné politické hnutie. Krajina je zdevastovaná a potrebuje pomoc. Zaviazal sa bojovať za ľudí, prosperujúcu Ameriku a sľúbil zlatý vek Ameriky a že Amerika bude opäť veľkou.

Uviedol, že vyhral aj ľudové hlasovanie v celkovom počte hlasov, nielen hlasov voliteľov.

Dodal, že Amerika dala republikánom bezprecedentný mandát, vyhrali Senát aj Smenovňu.

Poďakoval podporovateľom, svojej žene Melanii ktorá napísala dobre predávaný bestseller ako aj svojim deťom.

Prezidentské voľby v USA Trump oznamuje víťazstvo
Na snímke republikánsky prezidentský kandidát a americký exprezident Donald Trump, jeho manželka Melanie Trumpová a syn Barron Trump prichádzajú počas volebnej noci v americkom West Palm Beach 5. novembra 2024

Pogratuloval viceprezidentovi Vanceovi a jeho žene.

.

Odovzdal mikrofón viceprezidentovi. Ten poďakoval za dôveru a to, že mohol byť súčasťou najväčšieho politického comebacku v politickej histórii USA.

Spomenul svojho priaznivca a podporovateľa Elona Muska a jeho úspešný Space-X program a to ako spoločne pozorovali pristátie rakety. Opýtal sa ho, či vratnú raketu dokáže spraviť Rusko, alebo Čína. Dostal odpoveď že nie a uviedol, že preto ho má rád. Spomenul aj jeho družicový systém Skylink.

Poďakoval miliónom ťažko pracujúcich Američanov a sľúbil, že ich podporu im splatí. Uviedol, že príde moment, keď Američania znovu získajú kontrolu nad svojou krajinou.

Privítal Bobbyho Kennedyho mladšieho a jeho politiku ozdravenia Ameriky – Make America Healthy Again (MAHA).

Uviedol, že ho podporili voliči všetkých rás a náboženstiev, ktorí sa spojili v boli za spoločný cieľ.

.

Pochválil sa tým, že počas jeho obdobia Amerika neviedla vojny.

V rámci volebnej kampane usporiadali po celej krajine 900 mítingov.

Ľudia mu povedali, že boh uchránil jeho život aby mohol slúžiť svojej krajine a dodržať svoje sľuby.

Amerika musí byť opäť na prvom mieste, sľúbil voličom, že ich nesklame.

 

 

08:30 – Rubeľ a akciové indexy v Rusku po správach o Trumpovom víťazstve vzrástli.

Dolár klesol pod 96 rubľov, Gazprom vzrástol o 5 %, index MosBirch sa zvýšil na 2680 bodov.

Prezidentské voľby v USA volebná noc
Na snímke veľkoplošná obrazovka počas volebnej noci republikánskeho prezidentského kandidáta a amerického exprezidenta Donalda Trumpa v kongresovom centre v americkom West Palm Beach

08:27 – Donald Trump prichádza na pódium. “Ďakujem”, začal Trump. Dav skanduje.

Supporters for Republican presidential nominee former President Donald Trump celebrate presidential polling results at a Michigan Republican Senate candidate Mike Rogers watch party on election night, Wednesday, Nov. 6, 2024, at Suburban Showplace Collection in Novi, Mich. (AP Photo/Paul Sancya)

08:26 –  Ako pre CNN uviedol expert Kevin Liptak, po víťastve Trumpa v Pennsylvánii Harrisová už stratila šancu vyhrať. Tento štát bol tým rozhodujúcim klincom do rakvy demokratických nádejí, pritom v ňom Harrisová viedla najintenzívnejšiu kampaň.

Prezidentské voľby v USA stúpenci Trumpa oslavujú víťazstvo
Na snímke stúpenci republikánskeho prezidentského kandidáta a amerického exprezidenta Donalda Trumpa počas volebnej noci v americkom West Palm Beach

08:25 – Predseda Snemovne reprezentantov Johnson vyhlásil Trumpa za zvoleného prezidenta Spojených štátov, informovala agentúra Reuters.

Prezidentské voľby v USA štát Giorgia
Na snímke stúpenci republikánskeho prezidentského kandidáta a amerického exprezidenta Donalda Trumpa oslavujú jeho víťazstvo v americkom štáte Georgia

 

08:22 – Prezident Salvádoru bol prvý, kto zablahoželal Trumpovi k jeho predpokladanému volebnému víťazstvu.

Víťazstvu republikánov verí aj Viktor Orbán.

.

„Dobré ráno, Maďarsko! Na ceste ku krásnemu víťazstvu,“ napísal premiér.

Gratulujú Trumpovi
Gratulujú Trumpovi
Gratulujú Trumpovi
Viktor Orbán gratuluje Trumpovi k víťazstvu

 

08:20 – Trump je druhý prezident v histórii USA, ktorý vyhral voľby druhý raz vo volebných obdobiach nenasledujúcich po sebe.

 

08:11 – Bývalý prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr. sa pripojil k volebnému štábu a priaznivcom, ktorí čakajú v Palm Beach na Floride na príchod Trumpa a jeho prvý povolebný prejav.

Po výsledkoch volieb môže nastať unikátna situácia, keď republikáni ovládnu nielen Biely dom, ale aj Kongres.

CNN a NBS
Televízie CNN a NBC označili Trumpa za víťaza v kľúčovom štáte Pensylvánia.

08:10 – Pripomeňme, že stanica Fox News už Trumpa za víťaza volieb vyhlásila.

 

08:05 – Televízie CNN a NBC označili Trumpa za víťaza v kľúčovom štáte Pensylvánia. Podľa ich údajov má teraz 265 alebo 266 voliteľov.

 

08:01 – Víťazstvo Trumpa v prezidentských voľbách v USA oznámila aj televízia Fox News.

Uvádza sa, že získal 277 hlasov voliteľov (pričom na víťazstvo je potrebných 270 hlasov).

Médiá blízke demokratom zároveň tvrdia, že Harrisová má stále šancu dostať sa pred Trumpa, ak získa štát Pensylvánia. Republikán tam po spočítaní 93 % hlasov stále vedie s 51 %.

A ak Trump nakoniec v Pennsylvánii zvíťazí, Harrisová nebude mať žiadnu šancu.

Aktuálne výsledky USA
Víťazstvo Trumpa v prezidentských voľbách v USA predpokladá aj televízia Fox News.
Uvádza sa, že získal 277 hlasov voliteľov (pričom na víťazstvo je potrebných 270 hlasov

07:54 – Priaznivci predpokladaného víťaza volieb a 47. prezidenta USA Donalda Trumpa sa zhromaždili v jeho centre v Palm Beach. Po oznámení výhry Trumpa vo voľbách na základe predpovede analytikov Fox News sa dav pustil do nadšeného jasania. Očakáva sa vystúpenie Donalda Trumpa.

.
Výsledky USA
Bývalý prezident Trump podľa prognóz vyhrá prezidentské voľby, uvádza agentúra Decision Desk HQ (DDHQ). DDHQ urobila tento odhad po tom, ako vyhlásila Trumpa za predpokladaného víťaza v Pensylvánii a na Aljaške, vďaka čomu získal presne 270 hlasov voliteľov

07:51 – Trump už vyhral prezidentské voľby v USA. Píše to publikácia The Hill s odvolaním sa na spoločnosť DDHQ, ktorá analyzuje výsledky hlasovania.

Tvrdí, že republikán už získal 270 hlasov voliteľov, čo stačí na víťazstvo.

Publikácia píše, že Trump zvíťazil v Pensylvánii.

Aktuálny stav
Aktuálny stav

 

07:44 – Washington Post: Na Howardovej univerzite vo Washingtone sa v stredu v skorých ranných hodinách rozišli tisíce priaznivcov viceprezidentky Kamaly Harrisovej po tom, čo sa dozvedeli, že Harrisová tu nebude mať prejav. Hlavný trávnik, ktorý bol ešte pred niekoľkými hodinami plný tisícov tancujúcich a mávajúcich americkými vlajkami, je posiaty rozdrvenými fľašami od vody a prázdnymi taškami od Chick-fil-A.

 

07:43 – Po prvýkrát po dlhom čase podporili hispánski muži v prezidentských voľbách v USA skôr republikánov ako demokratov.

Hlasovali za Trumpa, čo dokazujú aj výsledky exit pollu televízie NBC.

 

07:42 – Fox News Decision Desk predpovedá, že viceprezidentka Harrisová vyhrá v Minnesote. Jej protikandidát Tim Walz je guvernérom tohto štátu.

 

07:38 – Očakáva sa, že Trump čoskoro osloví svojich priaznivcov a podporovateľov.

 

07:25 – Komentátori Fox News tvrdia, že Trump vyhráva v Pennsylvánii a tým by boli voľby zrejme rozhodnuté. Aj podľa POLITICO matematika začína byť pre Harrisovú v Pensylvánii zúfalá. Vo Filadelfii zostáva spočítať už len 37 000 hlasovacích lístkov.

A píše, že tak má 267 voliteľov – teda už len tri hlasy na víťazstvo v prezidentských voľbách.

.

Ostatné médiá o Trumpovom víťazstve v Pensylvánii zatiaľ nepíšu. Dávajú mu 51 % náskok, pričom Harrisová má 47,8 %. Spočítaných bolo 93 % hlasovacích lístkov.

Aktuálny stav
Aktuálny stav

07:19 – Trumpov štáb tvrdí, že republikán dnes vydá verejné vyhlásenie k voľbám.

Harrisovej štáb informujú, že Kamala sa vyjadrí najskôr zajtra. Médiá píšu o „pohrebnej nálade“ v centrále demokratov.

Pripomeňme, že Trump má teraz pred Harrisovou náskok približne 50 hlasov voliteľov.

Aktuálny stav
Aktuálny stav

07:12 – Denník New York Times zvýšil šance na Trumpovo víťazstvo.

Publikácia píše, že presahujú 95 % a republikánovo víťazstvo je „veľmi pravdepodobné“.

 

07:05 – Zmena v dvoch štátoch.

V Nevade po sčítaní takmer 70 % hlasov vedie Trump s 50,7 %.

V Nebraske sa Harrisová dostala do vedenia s 53,2 % (po spracovaní 75 % hlasovacích lístkov).

Sčítavanie hlasov v týchto štátoch pokračuje.

 

06:54 – Harrisová večer k davu na Howardovej univerzite neprehovorí, očakáva sa, že vystúpi zajtra.

Harrisová plánovala sledovať výsledky volieb zo svojej alma mater, Howardovej univerzity, počas volebnej noci.

Tri zdroje blízke Harrisovej vyjadrili obavy, že Harrisovej cesta k víťazstvu môže byť príliš úzka na to, aby ju prekonala.

Jeden zo zdrojov na večierku priateľov a rodiny Harrisovej hovorí: „Jej cesta je taká úzka a ona nerobí to, čo potrebuje v PA, MI, WI….Všetky exit polly, ktoré som videl pred hodinami, sú presné, musí ich zrazu prekonať. Neverte, že sa to stane.“

Druhý zdroj blízky Harrisovej na túto tému pre Jacqui Heinrichovú z Fox News povedal: „Stopercentne súhlasím… Cesta k víťazstvu je veľmi ťažká… Jeho čísla sú vyššie, ako sa očakávalo, v okresoch, kde by mal prehrávať väčším rozdielom v PA a MI.“

Tretí zdroj blízky kampani povedal: „Myslím, že to prehrávame“.

 

06:49 – V Harrisovej centrála je nervózna atmosféra.

Podľa nich sa nálada v Harrisovej štábe za posledných pár hodín výrazne zhoršila. Všetci teraz pozorne sledujú spravodajstvo CNN.

 

06:45 – Trump zvíťazil v ďalšom kľúčovom štáte Georgia a pripísal si 16 hlasov voliteľov, odhaduje CNN po sčítaní 97 percent hlasov.

Prezidentské voľby v USA
Na snímke predavačka predáva tovar s podobizňou demokratickej prezidentskej kandidátky a americkej viceprezidentky Kamaly Harrisovej neďaleko Howardovej univerzity v hlavnom meste Washington

06:41 – Republikáni medzitým vyhrávajú voľby do amerického Senátu, ktoré prebiehajú súčasne s prezidentskými voľbami.

Podľa agentúry Associated Press má Trumpova strana v súčasnosti v Senáte 51 kresiel, zatiaľ čo demokrati 42.

O ďalších dvoch kreslách nie je rozhodnuté, ale rozloženie síl nezmenia.

Pripomeňme, že republikáni teraz kontrolujú dolnú komoru Kongresu – Snemovňu reprezentantov.

trump voľby
Na snímke republikánsky prezidentský kandidát a americký exprezident Donald Trump

06:37 – Kandidát na prezidenta USA za Republikánsku stranu Donald Trump vyhrá voľby so 75 % pravdepodobnosťou, píše denník New York Times.

Podľa prognózy New York Times bude Trump schopný získať hlasy 295 voliteľov. Jeho súperka Kamala Harrisová podľa odhadu vydania získa 243 hlasov.

Popredný politický analytik New York Times Nate Cohn uviedol, že Trump má v prezidentských voľbách v USA výraznú výhodu, vedie v kľúčových štátoch Pensylvánia, Michigan a Wisconsin.

.

 

06:33 – Fox News predpokladá, že republikáni ovládnu americký Senát

Fox News Decision Desk môže predpovedať, že republikáni ovládnu Senát.

Strana bude mať najmenej 51 kresiel, čo stačí na absolútnu väčšinu.

Rozhodujúcim miestom je Nebraska, kde podľa prognóz Fox News republikánska senátorka Deb Fischerová porazí nezávislého vyzývateľa Dana Osborna.

Zatiaľ nie je jasné, kto bude zastávať funkciu budúceho predsedu väčšiny v Senáte.

Líder republikánov Mitch McConnell, ktorý je najdlhšie slúžiacim predsedom Senátu v histórii, začiatkom roka oznámil, že odstúpi.

 

06: 32 – Viceprezidentka Kamala Harrisová zvíťazí vo Virgínii, predpokladá CNN. Vo Virgínii je v hre 13 hlasov voliteľov. Viceprezidentka Kamala Harrisová vyhrá podľa CNN aj Havaj. Na Havaji sú v hre štyri hlasy voliteľov. Na víťazstvo v prezidentských voľbách v roku 2024 je potrebných najmenej 270 hlasov voliteľov.

 

06:31 – Stávkové kancelárie, ako aj americké médiá v tejto chvíli predpovedajú víťazstvo Donalda Trumpa.

Agentúra Polymarket odhaduje pravdepodobnosť Trumpovho víťazstva na 96,8 %, Harris na 3,4 %.

Na snímke stávkové kurzy na výsledky amerických prezidentských volieb sú zobrazené na obrazovkách v Las Vegas 5. novembra 2024

06:29 – CNN zverejňuje aktualizované údaje. Harrisová má 182 voliteľov (+29 k predchádzajúcemu výsledku) a Trump 230 voliteľov (+3).

 

06:23 – Donald Trump má nakročené do Bieleho domu, Kamale Harrisovej ostáva jediná šanca ako zvíťaziť. Predbežné výsledky naznačujú, že Trump sa pravdepodobne znova stane americkým prezidentom. Podľa projekcie NY Times je 89-percentá šanca, že porazí demokratickú kandidátku. Favoritom je v tejto chvíli aj podľa projekcie Washington Post.

 

06:12 – Trump získal náskok vo všetkých kľúčových štátoch: Georgia, Severná Karolína, Pensylvánia, Arizona, Michigan, Wisconsin a Nevada.

Prehľad situácie v jednotlivých štátoch 6:10

Harrisová podľa prognóz zvíťazila v Nebraske, hoci tam je len jeden volebný obvod.

voľby SUA
Na snímke Kamala Harrisová

05:51 – CNN aktualizovala prognózu volebných hlasov.

Kamala Harrisová má 153 voliteľov (bez zmeny) alebo 47,5 %, zatiaľ čo Trump má 227 voliteľov (+13) alebo 51 %.

voľby usa
Na snímke Stúpenci republikánskeho prezidentského kandidáta a americkeho exprezidenta Donalda Trumpa tancujú počas volebnej noci

05:48 – CNN aktualizovala prognózu volebných hlasov.

Kamala Harrisová má 153 voliteľov (bez zmeny) alebo 47,5 %, zatiaľ čo Trump má 227 voliteľov (+13) alebo 51 %.

voľby USA
Záber z volebnej noci

05:45 – Predpokladaný víťaz je určený v prvom kolísavom štáte – Severnej Karolíne.

Túto prognózu zverejňuje NBC po spracovaní 89 % na základe dynamiky sčítania.

Donald Trump teraz získava 50,7 % oproti 47,8 % Harrisovej.

.

Toto víťazstvo kandidáta bude veľmi dôležité, pretože mu prinesie až 16 voliteľov.

voľby usa
Na snímke Šamani držia plagáty s podobizňami demokratickej prezidentskej kandidátky a americkej viceprezidentky Kamaly Harrisovej a jej republikánskeho protikandidáta a amerického exprezidenta Donalda Trumpa

05:30 – V Spojených štátoch sa hlasy v prezidentských voľbách sčítavajú rýchlo – v mnohých štátoch je už spočítaných viac ako 50 percent hlasov.

Z predbežných údajov však nie je jasný konečný výsledok.

Médiá informujú o Trumpovom vedení vo väčšine rozhodujúcich štátov, ale vo všetkých prípadoch je rozdiel medzi kandidátmi minimálny.

V Arizone po spočítaní 51 % hlasov vedie Trump pred Harrisovou o jednu desatinu percentuálneho bodu – 49,6 % oproti 49,5 %.

Podľa priority, ktorá sa určuje počtom voliteľov, sú swingové štáty rozdelené nasledovne:

Pennsylvánia (19 voliteľov)

Georgia (16 voliteľov)

Severná Karolína (16 voličov)

Arizona (11 voliteľov)

Michigan (15 voliteľov)

Wisconsin (10 voliteľov)

Nevada (6 voliteľov)

Nebraska (1 volič)

Na snímke Republikánsky prezidentský kandidát a americký exprezident Donald Trump

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Kardinál Gugerotti opäť pozýva k solidarite a podpore počas Veľkého piatku , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie kvôli prudkému nárastu cien palív

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brusel a Reykjavík podpísali obrannú dohodu

Európska únia podpísala v stredu obranný pakt s Islandom, a to len niekoľko mesiacov pred augustovým referendom, v ktorom sa…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Historická tragédia v obci Kalište varuje, kam až môže zájsť extrémizmus

Historická tragédia, ktorá sa odohrala v obci Kalište 18. marca 1945 varuje, kam až môže zájsť extrémizmus. Pri príležitosti 81.…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie

Egypt zavádza obmedzenia spotreby elektrickej energie kvôli prudkému nárastu cien palív

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ružička nečakane odchádza z Ruska. Náhle ukončenie zmluvy!

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička, ktorý hral centra prvého útoku v olympijskom tíme, nečakane končí v ruskej KHL. Informoval o…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán vyhlásil, že USA a Izrael zaútočili na jeho ložisko Južný Párs

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Stratil Korčok súdnosť alebo priam zradil národné záujmy?,“ pýta sa generál

Ivan Korčok sa tento týždeň vybral do Bruselu presvedčiť svojich „partnerov“ o tom, koho záujmy v skutočnosti zastupuje. Zvesti o jeho návštevách sa…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“

Premiér Robert Fico na tlačovej konferencii polopate vysvetlil, prečo je taký problém s ropovodom Družba a prečo progresívci obhajujú konanie…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Oponoval Trumpovi, teraz mu idú po krku: Tucker Carlson tvrdí, že CIA ho vyšetruje ako „agenta cudzej mocnosti“

Konzervatívny komentátor Tucker Carlson vyjadril podozrenie, že CIA sleduje jeho súkromnú textovú komunikáciu v údajnej snahe obviniť ho z trestného…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Vémola má ďalší problém. Viezol matku na letisko, keď došlo k autonehode

Český bojovník MMA Karlos Vémola viezol svoju matku a jej sestru na letisko, keď došlo k dopravnej nehode. Let jeho…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jána Ferenčáka vylúčili z Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD vylúčila zo svojich radov Jána Ferenčáka. Informovala o tom strana v stanovisku. Verí, že Ferenčák dodrží prísľub…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz pláta diery. Nemecká vláda využila 95% dlhu určeného na infraštruktúru na úplne iný účel

Nemecká vláda nezákonne použila 95 percent zadlženia, ktoré malo byť pôvodne určené na infraštruktúru, na úplne iný účel – zaplnila…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika

Belgický premiér Bart de Wever otvorene prezentoval názor, že po skončení vojny na Ukrajine bude musieť Európa nadviazať vzťahy s…

18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci pri riešení krízy bývania upustili uzdu fantázii

Európa v posledných rokoch zápasí aj s krízou bývania, preto je táto téma pravidelne na pretrase v Európskom parlamente. Europoslanci…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda musela zbombardovať celú štvrť v Teheráne aby zabila Larijaniho aj s rodinou

Irán, 18. marca 2026 - V Iráne potvrdili smrť tajomníka Najvyššej rady pre národnú bezpečnosť Aliho Larijaniho.   Spojené štáty…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Babiš uviedol, že by chcel ísť na samit NATO v Ankare miesto Petra Pavla. Ako dôvod uviedol, že on bude lepšie vysvetľovať, prečo Česko nemohlo dať na obranu viac peňazí.

Včera 20:06

Tedros Adhanom Ghebreyesus oznámil, že vojna na Blízkom východe od konca februára má už viac než 2300 civiliných obetí.

Včera 20:03

Peter Pavel uviedol, že keďže ČR nezvýšila výdavky na obranu o plánovaných 0,2 percenta HDP, tak by ich mala na budúci rok zvýšiť o 0,4 percenta.

Včera 19:55

.

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia a Francúzsko narazili na hranice ruskej trpezlivosti

USA, 18. marca 2026 - Veľká Británia má v súčasnosti množstvo vážnych problémov tak na vnútroštátnej, ako aj na medzinárodnej…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér pravdepodobne nepodporí závery samitu Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny

Predseda vlády SR Robert Fico pravdepodobne nepodporí závery blížiaceho sa samitu EÚ, ktoré sa budú týkať Ukrajiny. Avizoval to na…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov