Čo napísal Soros Orbánovi a čo odpovedal Orbán Sorosovi – zaujímavé čítanie

Bratislava 29. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-John Thys)

 

George Soros vyzval európskych politikov, aby sa rázne vysporiadali s vetom Maďarska a Poľska, ktorým blokujú vyplácanie peňazí z európskeho rozpočtu a Fondu obnovy. Viktor Orbán mu na to tvrdo odpovedal

Viktor Orban, Maďarsko, premiér
Na snímke Viktor Orban

Americký finančný špekulant a manipulátor židovsko-maďarského pôvodu George Soros napísal na jednom z veľkých propagandistických kanálov Project Syndicate článok, v ktorom vyzýva európskych politikov, aby tvrdo prevalcovali „rebéliu“ Maďarska a Poľska pri vetovaní európskeho rozpočtu a Fondu obnovy. Tieto dve krajiny majú problém s požiadavkou, aby EÚ rozhodovala o prideľovaní európskych peňazí podľa toho, či sa Bruselu bude pozdávať „dodržiavanie kritérií právneho štátu“ v jednotlivých členských štátoch.

Článok Georgea Sorosa v plnom znení (originál nájdete tu):

 

„Európa sa musí postaviť Maďarsku a Poľsku

Maďarsko a Poľsko vetovali navrhovaný sedemročný rozpočet Európskej únie vo výške 1,15 bilióna eur (1,4 bilióna dolárov) a európsky Fond obnovy vo výške 750 miliárd eur. Aj keď sú tieto dve krajiny najväčšími príjemcami rozpočtu, ich vlády sú tvrdo proti podmienenosti vyplácania týchto peňazí kritériami právneho štátu, čo EÚ prijala na pokyn Európskeho parlamentu. Vedia, že závažným spôsobom porušujú zásady právneho štátu, a nechcú za to znášať následky.

Nejde ani tak o abstraktný pojem, akým je právny štát, proti ktorému bojujú maďarský premiér Viktor Orbán a v menšej miere aj faktický vládca Poľska Jarosław Kaczyński. Vláda zákona pre nich predstavuje praktické obmedzenie ich osobnej a politickej korupcie. Ich veto je zúfalé hazardovanie dvoch notorických porušovateľov práva.

Vo chvíli, keď Európa trpí nebezpečným nárastom prípadov Covid-19, to bol bezprecedentný krok, ktorý uvrhol predstaviteľov ostatných krajín EÚ do zmätku. Ale keď šok vyprchal, bližšia analýza odhalila, že existuje cesta ako veto obísť.

Podmienka dodržiavania princípov právneho štátu už bola prijatá. Ak nedôjde k dohode o novom rozpočte, starý rozpočet, ktorého platnosť sa končí koncom roka 2020, sa bude rok po roku predlžovať. Maďarsko a Poľsko by z tohto rozpočtu nedostali žiadne platby, pretože ich vlády porušujú zásady právneho štátu.

Rovnako by sa Fond obnovy s názvom Next Generation EU mohol implementovať pomocou mechanizmu ,rozšírenej spolupráce‘, ako to navrhol Guy Verhofstadt. Ak by EÚ išla touto cestou, mohla by veto Orbána a Kaczyńského obísť. Otázkou je, či EÚ a nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorá je možno hlavnou predstaviteľkou tohto spôsobu riešenia, dokáže získať dostatočnú politickú podporu.

Som oddaným podporovateľom EÚ ako modelu otvorenej spoločnosti postavenej na zásadách právneho štátu. Keďže som maďarského židovského pôvodu, obzvlášť ma znepokojuje situácia v Maďarsku, kde som ako filantrop aktívny už viac ako 30 rokov.

Orbán v Maďarsku skonštruoval prepracovaný kleptokratický systém na vyrabovanie krajiny. Je ťažké odhadnúť sumu, o ktorú obohatil svoju rodinu a priateľov, ale mnohí z nich extrémne zbohatli. Orbán teraz využíva novú vlnu Covid-19 na zmenu maďarskej ústavy a volebného zákona (opäť raz), aby sa doživotne zabetónoval vo funkcii premiéra ústavnými prostriedkami. Pre maďarský ľud je to tragédia.

Dovoľte mi uviesť niekoľko príkladov toho, ako Orbán okradol maďarský ľud. Previedol obrovské sumy verejných peňazí na množstvo súkromných nadácií, ktoré nepriamo kontroluje. Pomocou rafinovanej ústavnej finty teraz Orbán tieto aktíva presúva definitívne preč z verejnej sféry; vrátenie maďarskému ľudu by vyžadovalo dvojtretinovú väčšinu parlamentu. Jedná sa o takmer 2,8 miliardy dolárov.

V sérii podvodných transakcií spoločnosti blízke Orbánovi nakúpili v mene Maďarska viac ako 16 tisíc ventilátorov za takmer 1 miliardu dolárov, čo výrazne prevyšuje počet lôžok intenzívnej starostlivosti a zdravotníckeho personálu, ktorý by ich mohol prevádzkovať. Analýza údajov z medzinárodného obchodu ukazuje, že Maďarsko platilo za ventilátory z Číny najviac v EÚ, v jednom prípade viac ako 50-krát viac ako Nemecko.

Jedna z týchto spoločností zabezpečila objednávku aj zo Slovinska, ktorého predseda vlády Janez Janša je Orbánovým blízkym politickým spojencom. Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) musí preskúmať, či bola EÚ podvedená. Je potrebné preskúmať aj nedávnu zmluvu o ruskej vakcíne, vďaka ktorej sa Maďarsko stane prvou európskou krajinou, ktorá ju bude používať.

Orbán sa zároveň snaží zabrániť zodpovednosti za tieto činy a podniká kroky, aby zabránil opakovaniu miestnych volieb z roku 2019, keď jeho strana Fidesz stratila kontrolu nad samosprávou v Budapešti a ďalších veľkých mestách. Snaží sa pripraviť Budapešť o finančné zdroje, vetoval žiadosť mesta o pôžičku od Európskej investičnej banky na nákup nového vybavenia hromadnej dopravy, umožňujúceho dodržiavanie sociálneho odstupu medzi cestujúcimi. Budapešti v súčasnosti hrozí schodok rozpočtu na rok 2021 vo výške 290 miliónov dolárov. Podobné podmienky panujú aj v ďalších mestách so samosprávami, ktoré nie sú kontrolované agentúrou Fidesz.

Maďarské opozičné strany sa statočne snažia postaviť proti Orbánovi vytvorením spoločnej kandidátky do všeobecných volieb v roku 2022. Ich šance na úspech sú však obmedzené, pretože Orbán môže v krátkom čase zmeniť pravidlá, ako to už urobil niekoľkokrát predtým. Orbán si pohodlne plánuje zaviesť ďalšie zmeny volebného zákona, zatiaľ čo zúri pandémia, Budapešť je v zákaze vychádzania a v uliciach hliadkujú vojaci.

Okrem toho, Orbán má takmer úplnú kontrolu nad vidiekom, kde žije väčšina obyvateľstva. Kontroluje informácie, ktoré dostávajú, a hlasovanie v mnohých dedinách nie je tajné. Prakticky neexistuje spôsob, ako by opozícia mohla zvíťaziť.

Pomôcť môže iba EÚ. Napríklad prostriedky EÚ by mohli dostávať tie miestne orgány, kde v Maďarsku ešte stále funguje demokracia, na rozdiel od celoštátnej úrovne.

Európska únia si nemôže dovoliť robiť kompromisy, pokiaľ ide o pravidlá právneho štátu, pri vyplácaní finančných prostriedkov, ktoré prideľuje členským štátom. Ako EÚ odpovie spochybňovanie tejto požiadavky zo strany Maďarska a Poľska, to určí aj jej ďalšie smerovanie, či zostane zachovaná ako otvorená spoločnosť v súlade s hodnotami, na ktorých bola založená.

18,.novembra 2020

George Soros“

 

Toľko článok Georgea Sorosa. Je bizarné, že z nelegálneho zbohatnutia a tunelárstva obviňuje Orbána a jeho ľudí práve on, ktorý zbohatol takým nechutným podvodom. A takisto je fascinujúce, ak Orbánovcov obviňuje z manipulácie práve on, kto je asi najväčším manipulátorom na planéte… Ponechajme stranou, prečo sa vlastne tento americký podvodník stará do európskej politiky (nemal by sa radšej zaoberať škandalóznym volebným megapodvodom vo vlastnej krajine?) a pozrime sa radšej, ako na jeho útok odpovedal Viktor Orbán.

Odpoveď maďarského premiéra Viktora Orbána v plnom znení (originál nájdete tu):

 

Európa nesmie podľahnúť Sorosovej sieti

Odpoveď na článok Georgea Sorosa

Veľa ľudí si myslí, že predseda vlády štátu by sa nemal púšťať do hádok s Georgeom Sorosom. Zdôvodňujú to tým, že Soros je ekonomický zločinec, pretože svoje peniaze zarobil špekuláciami, ktoré ničili životy miliónov ľudí, ba dokonca vydieral celé národné ekonomiky. Hovoria, že tak ako vlády nesmú vyjednávať s teroristami, premiéri tiež nesmú debatovať s ekonomickými zločincami.

Teraz však musím tak urobiť, pretože v článku, ktorý sa objavil 18. novembra na webovej stránke Project Syndicate, špekulant a miliardár George Soros, ktorý sa narodil v Maďarsku, vydáva otvorené príkazy vodcom Európskej únie. Vo svojom článku im dáva pokyn, aby prísne potrestali tie členské štáty, ktoré sa nechcú stať súčasťou vznikajúcej Európskej ríše pod hlavičkou globálnej „otvorenej spoločnosti“.

V histórii sila Európy vždy pochádzala od jej národov. Hoci mali rôzny pôvod, európske národy vždy spájali spoločné korene našej viery. Základom našich komunít bol európsky model rodiny, ktorý vychádzal zo židovsko-kresťanských tradícií. Bola to kresťanská sloboda, ktorá zaisťovala slobodu myslenia a kultúry, a ktorá vytvorila mierovú konkurenciu medzi národmi kontinentu. Táto nádherná zmes kontrastov urobila z Európy v priebehu stáročí vedúcu silu sveta.

Každý pokus o zlúčenie Európy do jedného impéria zlyhal. Historická skúsenosť nám teda hovorí, že Európa bude opäť veľká, ak sa jej národy stanú opäť veľkými a budú odolávať všetkým formám imperiálnych ambícií.

Veľké sily sa opäť raz usilujú vykoreniť národy Európy a zjednotiť kontinent pod záštitou globálnej ríše. Sorosova sieť, ktorá sa votkala do európskej byrokracie a jej politických elít, už roky pracuje na tom, aby sa z Európy stal prisťahovalecký kontinent. Sorosova sieť, ktorá podporuje globálnu otvorenú spoločnosť a snaží sa zrušiť národné rámce, je dnes najväčšou hrozbou, ktorej čelia štáty Európskej únie. Ciele siete sú zrejmé: urýchlením migrácie vytvoriť multietnické a multikultúrne otvorené spoločnosti, odstrániť rozhodovacie štruktúry na národnej báze a odovzdať rozhodovanie do rúk globálnej elity.

Európska únia trpí mnohými trápeniami: od roku 2008 hospodárska kríza rozmerov, nevídaných po celé generácie, od roku 2015 migračná kríza a v roku 2020 ničivá globálna pandémia. Európa sa ešte nezotavila z predchádzajúcich kríz, a preto môže mať vplyv pandémie koronavírusu ešte horší dopad. Niektoré javy už signalizujú, že sa to deje: v niektorých krajinách verejný dlh, miera nezamestnanosti a všeobecná ekonomická situácia dosiahli kritickú úroveň. Potreba európskej solidarity, aby sa európske národy spojili a navzájom si pomáhali, nikdy nebola väčšia.

Počas všetkých týchto kríz tento špekulant – ktorý si hovorí filantrop – nemyslel na záujmy obyvateľov Európy, ale konal vo svoj prospech. Pamätáme si, ako zaútočil na maďarský forint a najväčšiu maďarskú banku v čase hospodárskej krízy a plánoval urýchlenie, prideľovanie a financovanie presídľovania prisťahovalcov počas migračnej krízy; a teraz navrhuje, aby sa členské štáty vzájomne trestali namiesto solidarity a vzájomnej pomoci.

Sieť riadená Georgom Sorosom teraz už odhodila akékoľvek váhanie, aké prípadne kedy mala, nad otvorenou intervenciou. Chce vyvinúť väčší tlak na národné štáty ako kedykoľvek predtým. Štve národy Európy jeden proti druhému. Sieť funguje ako neprehľadný spletenec, ktorý je prítomný v rôznych sférach verejného života. Výplatná listina Georgea Sorosa je dlhý zoznam politikov, novinárov, sudcov, byrokratov a politických agitátorov vydávajúcich sa za členov organizácií občianskej spoločnosti. A hoci miliardár obviňuje všetkých svojich nepriateľov z korupcie, on sám osobne je tým najkorupčnejším človekom na svete. Platí a kupuje si každého, koho môže – a koho nemôže podplatiť, toho jeho sieť ohovára, ponižuje, zastrašuje a ničí svojou strašnou zbraňou: ľavicovými mediálnymi bataliónmi.

Mnoho vysokopostavených byrokratov EÚ pracuje so Sorosovou sieťou na vytvorení jednotnej ríše. Pod záštitou otvorenej spoločnosti chcú vybudovať inštitucionálny systém, ktorý by vnútil slobodným a nezávislým národom Európy jednotný spôsob myslenia, jednotnú kultúru a jednotný sociálny model. Snažia sa zrušiť právo jednotlivých národov rozhodovať o svojom osude. To je tiež účelom ich návrhu na ,právny štát‘, ktorý v skutočnosti neuznáva právny štát, ale silu. Bolo by čestnejšie nazývať to ,vládou väčšiny‘.

Rozdiely medzi nami sú zjavné. Soros chce otvorenú spoločnosť, zatiaľ čo my chceme bezpečnú spoločnosť. Podľa neho môže byť demokracia iba liberálna, zatiaľ čo my si myslíme, že môže byť kresťanská. Podľa neho môže sloboda slúžiť iba na sebarealizáciu, zatiaľ čo my veríme, že slobodu je možné použiť aj na nasledovanie Kristovho učenia, na službu vlasti a na ochranu našich rodín. Základom kresťanskej slobody je sloboda rozhodovania. A tá je teraz v ohrození.

My vo východnej časti EÚ veľmi dobre vieme, čo to znamená byť slobodní. Dejiny národov strednej Európy boli neľútostným bojom za slobodu proti veľkým impériám, opakovaným bojom o získanie nášho práva rozhodovať o našich vlastných osudoch. Máme trpké skúsenosti z prvej ruky, že všetky imperiálne snaženia prinášajú zotročenie. V bývalom východnom bloku, od Estónska po Slovinsko, od Drážďan po Sofiu, je stále dosť ľudí z generácie bojovníkov za slobodu, ktorí si pamätajú, čo prináša postaviť sa proti tyranii, diktatúre a jej komunistickej verzii: zastrašovanie, materiálne a morálne ničenie, fyzické a psychické týranie. To už viac nechceme.

Západní lídri, ktorí prežili celý život vo svete zdedenej slobody a vlády zákona, by teraz mali počúvať tých, ktorí bojovali za slobodu, a ktorí na základe svojich osobných skúseností dokážu rozlišovať medzi vládou zákona a tyraniou, diktatúrou. Títo západní vodcovia musia akceptovať, že my sa v 21. storočí nevzdáme slobody, ktorú sme si vybojovali na konci 20. storočia.

Boj za a proti novej bruselskej ríši ešte nie je rozhodnutý. Zdá sa, že Brusel sa vzdáva, ale mnoho národných štátov naďalej odoláva. Ak si chceme zachovať našu slobodu, Európa nesmie podľahnúť Sorosovej sieti.

25. novembra 2020

Viktor Orbán“

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Bieloruská polícia zatkla 100 demonštrantov, ktorí vytvorili ľudskú reťaz

0 icon

Minsk 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/BelTA-Nikolai Petrov)   Bieloruská polícia zadržala v sobotu približne 100 demonštrantov, ktorí v hlavnom meste Minsk tvorili ľudské reťaze a požadovali odstúpenie dlhoročného autoritatívneho lídra Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentúra AP Podľa bieloruskej polície vytvorili demonštranti v Minsku viacero živých reťazí, v rámci ktorých sa…

Provizórne premostenie Hornádu je poškodené, nutná je oprava

0 icon

Košice 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR–František Iván)   Provizórne premostenie cez rieku Hornád medzi Kysakom a Veľkou Lodinou na mieste zrúteného mosta je poškodené a potrebná je jeho oprava. Ak k nej v krátkom čase nedôjde, premostenie bude uzavreté a autá budú musieť opätovne využívať obchádzku. Informoval o tom v sobotu…

EÚ odsúdila rozsiahle zatýkanie na protestoch v Rusku

0 icon

Brusel 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Olivier Hoslet)   Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell vyjadril znepokojenie nad "rozsiahlym zatýkaním" a "neprimeraným použitím sily" počas sobotňajších protestov v Rusku, ktoré zorganizovali stúpenci opozičného lídra Alexeja Navaľného. Informovala o tom agentúra AFP Demonštrácie za prepustenie Navaľného z väzby sa v sobotu konali v desiatkach…

Podľa prezidentky budú v boji s pandémiou kľúčovú úlohu zohrávať mobilné odberové miesta

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Pokiaľ nebude zaočkované dostatočné množstvo ľudí, bude testovanie súčasťou ľudských životov. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá v piatok 22. januára navštívila jedno z mobilných odberných miest v Bratislave. Kľúčovú úlohu v boji s pandémiou koronavírusu…

V Českej republike otvorili stovky reštaurácií a barov na protest proti reštrikciám

0 icon

Praha 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V Česku otvorili v sobotu svoje prevádzky reštaurácie a pohostinstvá, ktoré podporujú iniciatívu Chcípl PES. Spravili tak na protest proti epidemiologickým opatreniam, ktoré otvorenie takýchto podnikov nepovoľujú. Cieľom protestu nie je na pandémii zarábať, ale prežiť, uviedol podľa portálu Novinky.cz spoluorganizátor protestu Jakub Olbert…

Na kandidatúru na špeciálneho prokurátora je potrebná previerka NBÚ. Lipšicovi ju pomohol získať jeho známy – minister práce Milan Krajniak

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Médiá v piatok informovali o tom, že advokát a bývalý minister Daniel Lipšic kandidujúci na post šéfa špeciálnej prokuratúry, donedávna nemal previerku NBÚ na stupeň prísne tajné a získal ju údajne "narýchlo" vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny pod vedením Milana Krajniaka…

Sudkyňa ukončila výsluch sudkyne Evy K., rozhodnutie bude známe večer

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začal v sobotu ráno rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať sudkyňu Krajského súdu v Žiline Evu K. Výsluch obvinenej sa začal približne o 9.00 h, keď krátko predtým…

Lekári radia Francúzom, aby sa nerozprávali vo verejnej doprave

0 icon

Paríž 23. januára (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Francúzska lekárska akadémia vydala v piatok usmernenie, podľa ktorého by sa ľudia mali vyhnúť „rozhovorom alebo telefonovaniu“ v metre, autobusoch alebo kdekoľvek na verejnosti, kde nie je možné dodržiavať spoločenské rozostupy. Napriek tomu, že vo Francúzsku obyvatelia musia nosiť rúška, cestujúci si ich pri telefonovaní…

Služobný odev pre jedného policajta vyjde približne na 1000 eur

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/Polícia SR)   Hodnota služobného odevu pre jedného príslušníka Policajného zboru SR predstavuje 1033,70 eura. Vyplýva to z Opatrenia Ministerstva vnútra SR o hodnotách výstrojných súčastí pre príslušníkov Policajného zboru na výkon služby v roku 2021 Do výstroje sú podľa dokumentu zahrnuté napríklad zimná čiapka, šiltovka,…

Žilinka uložil Úradu špeciálnej prokuratúry, aby preveril združenie Pre lepšiu budúcnosť bývalého premiérovho poradcu Kalinského

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uložil zástupcovi špeciálneho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Alexandrovi Bíróvi preveriť, či v súvislosti s poskytnutím podpory občianskemu združeniu Pre lepšiu budúcnosť nedošlo k spáchaniu trestného činu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie alebo niektorého z…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Mária Šamierová

HNUSOBA a JA

0icon

Nie    som  opica ,ovca, mudrosráč ,idiot ,lúza, politik ani politológ ,nepatrím medzi plagiátorov, mafiánov, donášačov ani milionárov. Som   len normálna, slovenská žena, ktorá získala vzdelanie a všetko čo s tým súviselo, poctivo, zodpovedne a s veľkou skromnosťou.Patrím do skupiny „nerozhodnutých“ (moja chyba),  bola som dlho ticho. Konečne som si uvedomila, že…

Rastislav Slovák

Nejaká osoba menom Pavlína Matovičová vlastní majetok v hodnote desiatok možno až stoviek miliónov €

0icon

Mimochodom táto osoba menom Pavlína Matovičová je manželkou Matoviča. Matovič sa sám aj pochválil, že všetok svoj majetok prepísal na jeho manželku Pavlínu Matovičovú. Nahonobili toho dosť, otázka je len či zákonným spôsobom. Matovič vo všetkých svojich predvolebných kampaniach sľuboval  zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Je podozrivé, že Matovič je…

Ivan Holek

A je to tu! Čo predpovedali proroci sa napĺňa!

0icon

Doba, o ktorej sa hovorilo už pred stáročiami nadchádza! Hovorili o nej proroci, hovoril o nej Kristus a po ňom ešte mnohí iní. Našej zeme sa dotkol prvý lúč Pánovho Svetla a udalosti sa dali do pohybu. Súd nad ľudstvom započal!

Boris Mesár

Čo všetko už stihla napáchať Matovičova fašistická chunta na Slovensku za necelý rok !

0icon

Fašistický puč vo februári 2020 (novinárskymi prostitútkami milne označovaný za voľby 2020 ) bol vlastne zavŕšením prevzatia moci na Slovensku americkou ambasádou , Sorosovými mimovládkami a tajnými službami USA a GB. Prvá časť puču bolo zvolenie sorošovej handry za prezidentku . O tom ,že Matovič je ťažký psychopat a notorický…

Ivan Malý

Strach je horší ako pandémia

0icon

Ako sa môžem vyhnúť pandémii? Táto otázka bola položená indickému guruovi Oshovi asi pred 40 rokmi počas éry AIDS! „ Kladiete nesprávnu otázku,“ odpovedal Osho, ,,Správna otázka by mala znieť: Ako sa dá vyhnúť strachu zo smrti, spôsobeným pandémiou? Pretože je veľmi ľahké vyhnúť sa vírusu, je veľmi ťažké vyhnúť…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Ploštice: Ako zistíš, či sú aj v tvojej posteli?

0 icon

Aj keď ploštice v posteli neprinášajú žiadne infekčné choroby, stále môžu byť nepríjemné a dokonca spôsobiť určité zdravotné problémy. Od fyzických reakcií, ako sú vyrážky alebo alergie, až po psychologické účinky, ako sú úzkosť, stres a nespavosť - tieto dôvody sú viac než dostatočné na to, aby sa ploštice stali nevítanými hosťami v tvojej…

Neuveriteľné miesta: Svojou krásou ti vyrazia dych

0 icon

Na Zemi je množstvo úžasných miest. Tie boli vytvorené prirodzene alebo umelo. Dnes ti takéto neuveriteľné miesta ukážeme na týchto zaujímavých fotografiách. Tieto neuveriteľné miesta ti najskôr svojou krásou vyrazia dych. Niektoré sú naozaj nádherné a ty len ťažko uveríš, že sa nachádzajú na našej planéte. Napríklad taká "Brána do…

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor? 1. časť

0 icon

"Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

Halley a záhady vesmírnych telies (3. časť)

0 icon

Prinášame vám záverečné pokračovanie trojdielneho článku s názvom Halley a záhady vesmírnych telies. Nebudeme zdržiavať a vrhnime sa spoločne naspäť medzi vesmírne telesá. Až v roku 1472 pozoroval nemecký astronóm Johann Muller (žil v rokoch 1436 až 1476) kométu ako kozmický jav a nie ako božské znamenie. V jeho šľapajách pokračovali Talian Girolamo Fracastoro (1483 až 1553)…

Prečo sa v ponorkách používa vždy červené svetlo?

0 icon

Možno si si už aj ty zopárkrát kládol otázku, prečo sa vo filmoch alebo seriáloch v ponorkách vyskytuje vždy iba červené svetlo. No, dnes je tvoj šťastný deň a niečo sa o tejto záhade dozvieš. V prvom rade treba povedať, že červené svetlo v ponorkách sa nepoužíva neustále. Osvetlenie v ponorke sa prepne na červené iba…

Vo svete IT

Záhadný patent Microsoftu môže naznačovať nepeknú budúcnosť

0 icon

Portál inputmag.com získal informácie o niekoľkých technologických patentoch. Tie nám dávajú lepší obraz o tom, čo nás môže v budúcnosti čakať. Tieto patenty hovoria o dlhšej životnosti batérií pre hodinky Apple Watch, alebo o personalizovaných správach od Googlu. Prekvapila však spoločnosť Microsoft, ktorá si dala patentovať niečo naozaj zvláštne. Patent…

Ako Einstein vymyslel teóriu relativity, ktorá navždy zmenila chápanie vesmíru?

0 icon

Einstein po prvýkrát publikoval svoju teóriu relativity v roku 1905. V tej dobe však bol buď zosmiešnený, alebo ignorovaný. Jeho teórie boli pre ľudí tej doby príliš zvláštne, či radikálne na to, aby mohli byť pravdivé, hovorí YouTube kanál Arvin Ash. Teória relativity napádala Newtonove teórie, ktoré boli overené a…

Málo známe, ale aj napriek tomu šikovné funkcie v Messengeri, ktoré mnohí nepoznajú

0 icon

V súčasnosti jednou z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete je Messenger. Ide o službu, ktorá je automaticky aktivovanou pre všetkých používateľov sociálnej siete Facebook.  Paradoxom je, že hoci túto službu používa väčšina z nás, tak aj napriek tomu nepoznáme mnoho funkcií, ktoré ponúka. End-to-end šifrovanie Súkromie je čoraz viac frekventovanejšou…

Google mení vzhľad výsledkov vyhľadávania pre smartfóny. Pozrite sa, ako bude vyzerať

0 icon

Nový rok je pre mnohých z nás začiatkom niečoho nového. Dávame si predsavzatia, že dačo chceme zmeniť a pokúšame sa tieto ciele naplniť. Rovnako, ako ľudia, tak aj spoločnosti robia razantné rozhodnutia a zmeny. Jednou z takýchto spoločností je aj Google, ktorý upravuje vzhľad výsledkov vyhľadávania pre mobilné vyhľadávanie. Informuje…

Už čoskoro si budeme môcť vypočuť, ako znie Mars: Vedci tvrdia, že zvuk bude iný ako na Zemi

0 icon

Rover americkej vesmírnej agentúry, NASA, Perseverance, má na červenej planéte pristáť 18. februára. Misia sa zameriava primárne na zber pôdy, no rover nám prinesie aj ďalšie dychberúce zábery Marsu. Okrem toho by nám však mohol priniesť aj zvuky červenej planéty, píše portál NASA. Rover si totiž so sebou nesie pár…

Armádny Magazín

Naživo z Moskvy: Demonštrácie na podporu zatknutého Navaľného

0 icon

Rusko, 23. január 2021 (AM) - Navaľného zadržali 17. januára po návrate z Nemecka do Ruska, kde sa takmer päť mesiacov zotavoval a rehabilitoval po údajnej otrave. V pondelok bol uväznený na 30 dní za porušenie podmienok podmienečného prepustenia na základe podmienečného odsúdenia za spreneveru z roku 2014:

Šéf Pentagonu skritizoval stíhací bombardér F-35

0 icon

USA, 23. január 2021 (AM) - Úradujúci minister obrany USA Christopher Miller krátko pred svojou demisiou označil stíhacie lietadlo piatej generácie F-35 za "kus ...". Stenogram tlačovej konferencie bol zverejnený na webových stránkach Pentagonu. V priebehu tlačovej konferencie Miller pre

Geostrategický partner: Rusko dodá do Mjanmarska - Pancire , drony Orlan-10E“ a radary

0 icon

Mjanmarsko, 23. január 2021 (AM) - Ozbrojené sily Mjanmarska prejavujú záujem o ďalšie moderné ruské modely vojenskej techniky. Rusko dodá do Mjanmarska raketové systémy protivzdušnej obrany Pantsir-S1, drony Orlan-10E a radarové stanice.   Dokument bol podpísaný za prítomnosti ruského ministra obrany Sergeja Šojgua, ktorý bol v Mjanmarsku na oficiálnej

Tajný palác Alexeja Navaľného. Vyšetrovanie

0 icon

Rusko, 23. január 2021 (AM) - V reakcii na posledné „vyšetrovanie“ Navaľného a jeho fanúšikov, pri ktorom sa pokúsili vydávať  penzión v Gelendžiku za „Putinov palác“, som vykonal vlastné „vyšetrovanie“, zhruba to isté.   Vážne, niekto skutočne verí, že človek navrhne svoj domov ako sanatórium hotelového typu? Alebo niekto váž

FRANCÚZSKO : Nexter úspešne testoval riadené 155mm delostrelecké granáty KATANA

0 icon

Francúzsko, 23. január 2021 (AM) - CAESAr je špičkové 155 mm delo a patrí do skupiny najmodernejších zariadeniam francúzskej armády. Bol použitý vo viacerých konfliktoch a skúsenosti priamo z boja sú starostlivo analyzované.   Výrazne sa mohol preukázať v službách Francúzskej armády v bojoch proti DAESH (Islamský štát) v Iraku. Francúzsky…

Svetlo sveta

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali