Volodymyr Zelenskyj

NAŽIVO

Po zemetrasení hlási Afganistan malé škody a jednu zranenú osobu. Epicentrum zemetrasenia bolo podľa americkej geologickej služby (USGS) približne 130 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Kábul v hĺbke približne 79 kilometrov.

12:24

Nemecké koncerny napriek kríze zvyšujú dividendy. V Nemecku sa dividendy zvyčajne vyplácajú raz ročne po valnom zhromaždení na jar.

12:24

V Iráne hrozí trest smrti najmenej 30 osobám. V ôsmich prípadoch už bol rozsudok smrti vynesený, ďalších 22 prípadov je stále pred súdmi, uviedla organizácia. Iránske súdy zatiaľ oficiálne nepotvrdili žiadnu z týchto popráv.

11:44

Predaj nových rezidenčných nehnuteľností v USA v decembri klesol. Mediánová cena nových domov predaných v decembri dosiahla 414.400 USD (352.171 eur), čo je o 4,2 % viac ako novembri, no o 2 % menej ako v rovnakom mesiaci pred rokom.

11:39

Produkcia vína v Rakúsku sa v roku 2025 výrazne zvýšila. Rozhodujúcim faktorom pre tento nárast boli priaznivé poveternostné podmienky s dostatočnými zrážkami bez rozsiahlych škôd spôsobených mrazom alebo krupobitím.

11:39

Ukrajina útočila v ruskej Udmurtskej republike, zranených je 11 ľudí. Z dôvodu leteckého poplachu letisko v meste Iževsk dočasne pozastavilo prevádzku.

11:12

V Maďarsku začala predvolebná kampaň aprílových parlamentných volieb. Kandidáti majú do 6. marca vyzbierať aspoň 500 odporúčaní od voličov, pričom pravidlá kampane upravujú umiestňovanie plagátov, financovanie a povinnosti médií.

11:11

Kyjev navrhol EÚ využiť ropovod Odesa–Brody pre dodávky na Slovensko. Ukrajina zároveň zdôraznila, že nepretržité a stabilné fungovanie ropnej infraštruktúry je možné len v prípade, že Rusko zastaví masívne raketové a dronové útoky na energetické zariadenia.

11:09

Polícia odvolala pátranie po nezvestnej 39-ročnej Barbore Kozičovej zo Žiliny. Ženu našla hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky zo Žiliny, je živá a v poriadku. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Daniela Kocková.
Žena bola nezvestná od 19. februára.

 

11:02

Pasívne saldo agroobchodu k novembru 2025 dosiahlo 2,612 mld. eur. V medziročnom porovnaní sa zvýšilo o 0,5 %.

10:42

Kyjev navrhol EÚ využiť ropovod Odesa–Brody pre dodávky na Slovensko. Ukrajina zároveň zdôraznila, že nepretržité a stabilné fungovanie ropnej infraštruktúry je možné len v prípade, že Rusko zastaví masívne raketové a dronové útoky na energetické zariadenia.

10:41

Slovensko zlyháva v identifikovaní i vzdelávaní ľudí. MŠVVaM reagovalo, že s cieľom udržania mladých na Slovensku realizuje kroky ako implementácia nového zákona o vysokých školách či investovanie do infraštruktúry vysokých škôl a internátov.

10:41

Úrady vo Venezuele udelia amnestie pre 379 politických väzňov. Amnestia sa však nevzťahuje na osoby stíhané alebo odsúdené za podnecovanie vojenských operácií proti krajine.

09:23

Dánsko plánuje sprísniť ochranu pre Ukrajincov. Podľa nového návrhu by osoby vylúčené z programu mohli naďalej požiadať o pobyt prostredníctvom štandardných imigračných alebo azylových postupov.

08:37

Orbán: Maďarsko bude blokovať pôžičku EÚ pre Kyjev. Do Maďarska a na Slovensko neprúdi ropa cez ropovod Družba od 27. januára. Dôvodom má byť ruský útok na zariadenie ropovodu v meste Brody v Ľvovskej oblasti.

08:09

USA pri ďalšom útoku na údajnú pašerácku loď zabili troch ľudí. Kritici však spochybňujú, či sú takéto smrteľné útoky v medzinárodných vodách v súlade s medzinárodným právom.

07:41

Trump zaviedol nové globálne 10% clá po zásahu Najvyššieho súdu. Nové dodatočné 10-percentné clo pre všetky krajiny sveta má nadobudnúť účinnosť 24. februára a bude platiť 150 dní, vyplýva z informačného dokumentu Bieleho domu.

07:25

USA plánujú opäť otvoriť ambasádu v Damasku po 14 rokoch. Plány na obnovenie fungovania veľvyslanectva sú utajené a ministerstvo zahraničných vecí odmietlo zverejniť bližšie detaily.

07:24

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo najmenej 8 ľudí. Izraelská armáda uviedla, že zasiahla „veliteľské centrá Hizballáhu“ v okrese Baalbek.

07:23

V Tirane došlo k stretu polície s účastníkmi opozičného protestu. Na piatkovom zhromaždení tisíce priaznivcov opozičnej Demokratickej strany (PD) niesli albánske a stranícke vlajky a skandovali „Rama, odíď“ či „Rama do väzenia“.

07:22

Alan Rickman, alias mág Severus Snape by mal 80 rokov. Alan Rickman, zomrel 14. januára 2016 v Londýne vo veku 69 rokov. Skonal na rakovinové ochorenie.

06:25

Dnes je Medzinárodný deň materinského jazyka. Pri príležitosti tohto medzinárodného dňa sa konajú rôzne kultúrne a vzdelávacie podujatia, výstavy, tvorivé dielne alebo čitateľské súťaže, ktoré organizujú školy, knižnice a ďalšie

06:25

NASA stanovila 6. marec ako najskorší termín štartu misie Artemis 2. NASA vo štvrtok na floridskom Myse Canaveral úspešne dokončila veľkú predštartovú generálnu skúšku – Wet Dress Rehearsal.

06:24

Britská vláda zváži vylúčenie Andrewa z poradia nasledovníkov trónu. Akékoľvek zmeny týkajúce sa nástupníctva by si vyžadovali konzultáciu a dohodu s ostatnými členmi britského Spoločenstva národov (Commonwealth).

06:23

Minister energetiky Šmygal vyhlásil, že „má informácie o príprave nových útokov nepriateľa na energetiku“.

Včera 20:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zelenskyj v spore s Trumpom vážne zariskoval

Donald Trump trvá na urýchlenom uzavretí mierovej dohody o Ukrajine a požaduje príslušné kroky predovšetkým od Vladimíra Zelenského. Plány novozvoleného prezidenta Spojených štátov však narážajú na tvrdohlavosť hlavy kyjevského režimu. Prečo si Zelenskyj dovoľuje voči americkým orgánom takmer hulvátstvo a čo v tejto situácii urobí Trump? pýta sa Vasilij Stojakin v ruských novinách Vzgljad

Volodymyr Zelenskyj
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Foto: TASR/AP-Denes Erdos
❚❚
.

Trumpov plán, ktorého kľúčovým autorom je Keith Kellogg, vymenovaný osobitný vyslanec pre ukrajinskú krízu, zverejnilo poľské Centrum východných štúdií ešte v októbri. Plán predpokladal: ukončenie izolácie Ruska; vyvíjanie tlaku na Moskvu a Kyjev, aby začali rokovania; stanovenie súčasnej demarkačnej línie medzi stranami (bez uznania nových území za ruské); zmrazenie euroatlantickej integrácie Ukrajiny na 10 rokov a postupné zrušenie sankcií; bilaterálne bezpečnostné záruky a vojenskú podporu pre Ukrajinu; zastavenie vojenskej pomoci Kyjevu, ak nebude súhlasiť s mierovými rokovaniami.

Je zrejmé, že v podmienkach nedôvery medzi stranami sa takáto dohoda môže opierať len o autoritu sprostredkovateľa – Spojených štátov (otázku, či takéto podmienky môžu byť prijateľné pre Rusko, si v tomto článku nekladieme – zdá sa, že ani autori plánu sa nad tým nezamysleli). Ak sa tento plán zrealizuje, USA zvýšia svoju autoritu na medzinárodnej scéne a získajú ďalší vplyv na Rusko, Ukrajinu a samotný konflikt (ten by sa len zmrazil, ale nezanikol by). No a sám Trump by dosiahol úspech v prípade, ktorý sa demokratom nepodarilo vyriešiť.

Spočiatku bolo jasné, že Kyjev nebude s takýmto plánom spokojný, keďže Zelenskyj má svoj vlastný plán, ktorý zahŕňa odmietnutie rokovaní s Ruskom a obnovenie Ukrajiny v jej hraniciach z roku 1991. Realizácia tohto plánu však narazila na určité ťažkosti – Rusko sa z nejakého dôvodu nechcelo vzdať a plán by bez jeho súhlasu nefungoval. Medzitým spojenci Ukrajiny, ktorí trpia hospodárskymi stratami, začali vyjadrovať nespokojnosť s tým, že sa nedosiahol jednoznačný výsledok.

Víťazstvo Donalda Trumpa napokon zamiešalo karty Zelenskému. Bolo jasné, že realizácia plánu je nemožná – a Zelenskyj sa rozhodol predbehnúť hru. V rozhovore pre Sky News 29. novembra šéf kyjevského režimu predstavil svoj nový plán: je pripravený zastaviť vojnu, začať rokovania s Ruskom a dokonca súhlasiť s tým, aby si Rusko ponechalo kontrolu nad územiami, ktoré už nie sú pod kontrolou kyjevských orgánov (samozrejme, bez formálneho uznania) – výmenou za členstvo Ukrajiny v NATO.

Zelenského slová sa chápali tak, že záruky NATO sa budú vzťahovať len na územie kontrolované Kyjevom. To bolo potrebné vyvrátiť: „Nemôže existovať pozvanie do NATO len pre časť územia Ukrajiny. To by automaticky znamenalo uznanie, že všetky ostatné územia nielen že nie sú ohrozené, ale nie sú ani ukrajinské…. Ak bude existovať pozvanie, musí sa vzťahovať na všetky územia Ukrajiny.” V Kyjeve nikto nebol ochotný vyvrátiť vyhlásenie o pripravenosti „zastaviť vojnu“ a odvolať dekrét zakazujúci rokovania s ruskou stranou.

.

Nasledovala návšteva vedúceho prezidentskej kancelárie Andrija Jermaka vo Washingtone za účelom rokovaní s Trumpovým tímom. S najväčšou pravdepodobnosťou bolo hlavným cieľom Jermaka získať záruku, že nová americká administratíva nebude požadovať okamžitý odchod duumvirátu od moci. Túto záruku zrejme dostal – Jermak vyhlásil, že voľby na Ukrajine sa budú konať až po podpísaní mierovej zmluvy. Ako sme pochopili, prímerie je teraz dosiahnuteľné, ale mierová zmluva… Napríklad s Japonskom ju Rusko podpisuje už od roku 1945.

Pokiaľ ide o podmienky mierových rokovaní, nestretol sa s pochopením. Podľa medializovaných informácií „Jermak tam vzal určité návrhy: o hraniciach 2022, o tom, čo musíme získať späť… a o vstupe Ukrajiny do NATO, čo sa vo všeobecnosti u trumpovcov prijíma veľmi chladne, veľmi negatívne“. Okrem toho Jermakovi vyjadrili nespokojnosť s údajmi, ktoré prezentoval o situácii na fronte – podľa informácií amerických tajných služieb, ktoré má Trumpova skupina k dispozícii, nie je všetko také ružové.

Jermak sa očividne snažil svojich hostiteľov oklamať a získať isté „čriepky“ dokonca nie pre krajinu, ale pre seba. Tie sa dajú uhádnuť pomerne ľahko.

Hranice roku 2022 sú oveľa bližšie a reálnejšie ako hranice roku 1991. A čo je najdôležitejšie, tento scenár vylučuje inváziu na Krym, ktorú Washington považuje za veľmi horúcu červenú líniu. Na druhej strane je možné bojovať o dosiahnutie hraníc v roku 2022 niekoľko rokov, pričom by sa naďalej dostávala vojenská a finančná pomoc od USA a nekonali by sa voľby. Samozrejme, pokiaľ by im nedôjdu ľudia.

Získanie záruk členstva Ukrajiny v NATO nielenže zvyšuje Zelenského rating, ale v podstate z neho robí najväčšieho prezidenta v dejinách Ukrajiny – členstvo v NATO je jedným z hlavných smerov ukrajinskej politiky minimálne od roku 2008. Okrem toho Kyjev verí, že členstvo v NATO mu priblíži členstvo v EÚ.

.

Ďalej nasledovalo stretnutie Zelenského s Trumpom v Paríži. Trump sa nechcel stretnúť, pravdepodobne preto, že vedel, že Zelenskyj cestuje na stretnutie s ním. Trumpa presvedčil Macron, jeden z hlavných ukrajinských lobistov. No a potom došlo k bleskovej výmene názorov. Dnes sú známe podrobnosti týchto rozhovorov: Trump povedal, že chce okamžité prímerie na Ukrajine, zatiaľ čo Zelenskyj požadoval bezpečnostné záruky.

Hneď po rozhovoroch Trump oznámil stanovisko Ukrajiny: „Zelenskyj a Ukrajina by chceli uzavrieť dohodu a zastaviť toto šialenstvo…. Musí dôjsť k okamžitému prímeriu a rokovaniam. Príliš veľa životov je zmarených, príliš veľa rodín je zničených.“ Zelenskyj okamžite reagoval, že Trump sa mýli: „Boje zastavené bez záruk môžu byť kedykoľvek obnovené….“.

Zelenskyj účinne postavil Trumpa do pozoru tým, že vyvrátil jeho tvrdenie, že Ukrajina je pripravená na rokovania. Trump predvídateľne reagoval, že Ukrajina by v budúcnosti nemala očakávať rovnakú vojenskú pomoc. Ale po prvé, tá budúcnosť nepríde, kým sa nestane prezidentom – teda koncom januára. Po druhé, ak dovtedy dôjde k eskalácii (a Zelenskyj má všetky možnosti ju zorganizovať), Trump sa ocitne v nepríjemnej situácii – „obeť agresie“ je porazená a on jej odmieta pomôcť….

Zelenskyj, samozrejme, podstupuje veľké riziko. Ale už si zvykol, že môže zasahovať do vnútornej politiky západných krajín a nútiť ich konať vo vlastnom záujme. Nebude sa jednoducho podriaďovať Trumpovi na milosť a nemilosť. Trump má teda tri možnosti postupu:

1. Pokračovať v súčasnej línii diplomatického riešenia konfliktu. Má dostatok nástrojov na to, aby si vynútil Zelenského poslušnosť teraz aj v budúcnosti, pokiaľ ide o implementáciu dohôd. To je v súlade s jeho názorom na seba ako na vynikajúceho vyjednávača, ale je to dlhé, bolestivé, nespoľahlivé a nakoniec jednoducho nepríjemné.

.

2. Urobiť ústupky Zelenskému a pokračovať v pomoci Ukrajine. V zásade to ani nebude pre Trumpa porážka, pretože Kellogov plán predpokladá možnosť takéhoto vývoja udalostí (tam ide o dočasné zmrazenie, a ako ukazujú skúsenosti z Karabachu a Sýrie, všetko zmrazené sa v správnej chvíli dokonale rozmrazí). Verejná mienka a predovšetkým mienka medzinárodných politikov sa bude k pokračovaniu línie demokratickej správy stavať s pochopením. Zároveň koniec podpory Zelenského režimu so zodpovedajúcimi výsledkami preň bude určite porážkou USA a Trumpa.

3. Neunáhlil sa Trumpov tím, keď poskytol Zelenskému záruky na zotrvanie vo funkcii? A nemal by Trump Zelenského úplne odstrániť z funkcie?

Nie je jasné, kedy, ale určite USA Zelenského odpíšu v rámci toho, čo tam nazývajú demokratickým postupom. Momentálne je Zelenskyj, aj keď sa mu skončilo funkčné obdobie, na Západe považovaný za legitímneho prezidenta. Voľby, v ktorých prehrá (Moldavsko a Rumunsko nám poskytujú jednoduchý spôsob, ako predpovedať výsledok), môžu byť vypísané až po zrušení stanného práva. V súčasnosti je to kolektívny názor Západu.

Na ukončenie stanného práva potrebujeme produktívne rokovania s Ruskom. Zelenskyj s Ruskom rokovať nechce. Podľa jeho „plánu víťazstva“ musí Rusko samo splniť podmienky Ukrajiny – pod tlakom medzinárodného spoločenstva.

Trump túto myšlienku od začiatku odmietal a tvrdil, že jeho cieľom je priviesť strany k rokovaciemu stolu. Rusko v zásade súhlasí s rokovaniami: v rozhovore s Tuckerom Carlsonom ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov spomenul Zelenského dekrét o zákaze rokovaní s ruským prezidentom, ale nespomenul právny status samotného Zelenského. To možno považovať za ústupok – sme predsa pripravení rokovať aj s trocha prestárlym ukrajinským lídrom (samozrejme, pod garanciou USA).

Pre Trumpa je teraz dôležité odpovedať na otázku: chce Zelenského (s podporou kolektívneho Západu) alebo rokovania? Zdá sa, že Trump sa prikláňa k tomu druhému, čo vyvoláva hysterickú reakciu ukrajinského lídra. Jeho najnovším krokom je požiadať Bidena, aby pozval Ukrajinu do NATO. A to spochybní nielen Kelloggov plán, ale aj samotnú možnosť rokovaní s Ruskom.

 

Prečítajte si tiež:

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Maďarsko hrozí blokovaním 90-miliardovej pôžičky EÚ pre Ukrajinu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v piatok na tlačovej besede uviedol, že Maďarsko bude v EÚ blokovať kroky potrebné…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gáborík a Valábik nazvali amerických hráčov "potkanmi"

Americkí hokejoví bratia Brady Tkachuk a Matthew Tkachuk sa v semifinálovom zápase ZOH 2026 so Slovenskom prezentovali svojou typickou provokatívnou…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vlhová: Dnes budem pre istotu komentovať od začiatku

Slovenská lyžiarka sa v piatok večer v tretej tretine semifinálového zápasu hokejového turnaja medzi Slovenskom a USA na pár minút…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko prehralo v semifinále s USA 2:6. Stále máme šancu na bronz zajtra proti Fínom

Je tu historické semifinále olympijského hokejového turnaja aj so slovenskou účasťou. Súperom nášho tímu v boji o postup do nedeľného…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Historické fotografie: 15 fascinujúcich, ale zriedka videných záberov minulosti

Historické fotografie nám umožňujú nahliadnuť do momentov, ktoré učebnice dejepisu často obchádzajú, a práve historické fotografie dokážu zachytiť realitu minulosti…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Taliansko zvažuje vekové obmedzenia pre sociálne siete. Tínedžeri sú závislí od svojich telefónov

Taliansko varuje pred rastúcou digitálnou závislosťou u tínedžerov, pričom odborníci ju spájajú s rodinnými a vzdelávacími problémami a tvrdia, že…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa zo skvelých nápadov, ktoré pokazili zlé prevedenia

Katastrofa pri domácich projektoch nie je ničím výnimočným, najmä keď sa do DIY pustia nadšenci bez dostatočných skúseností. Stačí trochu…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania rozdelili Zelenského gang na dva tábory

Ukrajina, 20. februára 2026 - Ďalšie kolo rokovaní je ukončené. Nadchádzajúce bolo ohlásené . Predstavitelia všetkých troch zúčastnených strán -…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Silný a skúsený spojenec sa nečakane pridáva na stranu Iránu

Je veľkou otázkou či USA napriek tomu zaútočia na Irán. V regióne sa totiž formuje nová protizápadná os: Irán a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na Bali uniesli Čečenci synov dvoch ukrajinských “autorít”, informujú médiá

Podľa ich informácií ide o Jermaka Petrovského a Igora Komarova. Prvému sa podarilo utiecť, druhý je stále v rukách únoscov.…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Po zemetrasení hlási Afganistan malé škody a jednu zranenú osobu. Epicentrum zemetrasenia bolo podľa americkej geologickej služby (USGS) približne 130 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Kábul v hĺbke približne 79 kilometrov.

12:24

Nemecké koncerny napriek kríze zvyšujú dividendy. V Nemecku sa dividendy zvyčajne vyplácajú raz ročne po valnom zhromaždení na jar.

12:24

V Iráne hrozí trest smrti najmenej 30 osobám. V ôsmich prípadoch už bol rozsudok smrti vynesený, ďalších 22 prípadov je stále pred súdmi, uviedla organizácia. Iránske súdy zatiaľ oficiálne nepotvrdili žiadnu z týchto popráv.

11:44

Predaj nových rezidenčných nehnuteľností v USA v decembri klesol. Mediánová cena nových domov predaných v decembri dosiahla 414.400 USD (352.171 eur), čo je o 4,2 % viac ako novembri, no o 2 % menej ako v rovnakom mesiaci pred rokom.

11:39

Produkcia vína v Rakúsku sa v roku 2025 výrazne zvýšila. Rozhodujúcim faktorom pre tento nárast boli priaznivé poveternostné podmienky s dostatočnými zrážkami bez rozsiahlych škôd spôsobených mrazom alebo krupobitím.

11:39

.

Nemecký politológ: Európa má jednu možnosť ako sa stať globálnym hráčom, no vojnovým štváčom sa nebude páčiť

Nemecko, 20. februára 2026 - Rok 2026 pravdepodobne určí budúci smer Európy. Európy, s ktorou bude Rusko musieť naďalej spolupracovať,…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Už to dávno malo byť. Premiér Fico zvažuje zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico v diskusii so študentmi Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom naznačil, že Slovensko môže…

20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia lietadlová loď na svete vplávala do Stredozemného mora, aby posilnila americkú prítomnosť na Blízkom východe

Americká lietadlová loď USS Gerald R. Ford vplávala v piatok do Stredozemného mora, informovala agentúra AFP na základe fotografií, ktoré…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri obrany piatich európskych krajín volajú po robustných bezpečnostných zárukách pre Kyjev

Akákoľvek mierová dohoda medzi Ukrajinou a Ruskom musí obsahovať pevné bezpečnostné záruky pre Kyjev, aby bola životaschopná, zhodli sa v…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nenažraté USA varovali Európu, že urobí “vážnu chybu”

Zdá sa, že Trumpove USA sa nevedia zmestiť do kože a už to ani nezastierajú za frázy o slobode a…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov