Podozrenia voči komisárke Stelle Kyriakides, že dostala 4 milióny eur za nákup vakcín pre EÚ, stále pretrvávajú

Bratislava 3. mája 2021 (HSP/Foto:TASR/AP – Stephanie Lecocq/Photo Pool via AP, SITA/AP-John Thys, Pool FILE via AP)

 

30. apríla sme publikovali článok pod titulom „Korupčný škandál v Bruseli – Stelle Kyriakides, komisárke Európskej únie pre zdravie a bezpečnosť potravín pribudla na účte suma 4 milióny Eur“. Niektorí čitatelia tomu nemohli/nechceli uveriť a písali nám do redakcie, že sa jedná o hoax. Bohužiaľ, nejde o hoax. Jedna z najvyšších predstaviteliek Európskej únie je podozrivá, že zobrala úplatok 4 milióny eur za podpísanie zmlúv na nákup vakcín. Zdá sa teda, že nebudeme zaočkovaní len kvôli tomu, že si to vyžaduje pandemická situácia ale aj kvôli tomu, že niekto za to, aby sa minulo dostatok vakcín, zobral peniaze. Podozrenia zatiaľ nie sú potvrdené a čo je horšie, systémové médiá tomuto škandálu ani nevenujú pozornosť

eurokomisarka Kyriakidis
Na snímke eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidisová

Vzhľadom na to, že pre mnohých čitateľov boli tieto podozrenia neuveriteľné, prinášame vám ďalšie a podrobnejšie informácie.

V článku sme uviedli, že v „V Európskom parlamente v rámci parlamentnej otázky jeden z poslancov napísal ešte pred týmto škandálom Výzvu na odstúpenie komisárky pre zdravie a bezpečnosť potravín Stelly Kyriakides. Pravdivosť našich informácii týmto preukazujeme upresnením, ktoré si čitatelia môžu sami vyhľadať: Predmetnú výzvu na odstúpenie komisárky aj s odôvodnením predložil európskemu parlamentu dňa 29. januára 2021 pod evidenčným číslom E-000574/2021 poslanec Vincenzo Sofo.

Nakoľko veci sa vyvíjajú a bez vetra sa ani vánok nepohne, o uvedené podozrenia a finančné pomery rodiny Kyriakides sa začali zaujímať aj iní poslanci, ktorí neuverili obrane komisárky, že tento jednorázový príjem pochádza z podnikania jej manžela a ona s tým nemá nič spoločné.

Európskemu parlamentu totiž dňa 6. apríla 2021 pod evidenčným číslom E-001844/2021 poslanec Sven Giegold predložil nasledovnú otázku, ktorá mu má byť zodpovedaná. Citujem: „Komisárka Stella Kyriakides vo svojom vyhlásení o finančných záujmoch vymenovala niekoľko riadiacich pozícií svojho manžela Kyriakosa Kyriakidesa. Spoločnosť MARALO LIMITED sa nejaví tak, hoci Kyriakos Kyriakodes je v nej uvedený ako konateľ, že by boli spoločnosti poskytnuté veľké pôžičky. Tieto úvery, ktoré spoločnosti poskytla družstevná banka, nedávno oznámil Kontrolný úrad Cyperskej republiky.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti chcem Komisii položiť tieto otázky:

1/ Môže potvrdiť, že Kyriakos Kyriakides, manžel Stelly Kyriakides, je riaditeľom MARALO LIMITED a ak áno, odkedy?

2/ Prečo presne sa táto riadiaca pozícia a uvedené pôžičky neuviedli vo vyhlásení Komisárky o finančných záujmoch?

3/ Je vyhlásenie o finančných záujmoch Stelly Kyriakides neúplné aj v iných ohľadoch a bude ho včas revidovať?“. Koniec citátu.

Z uvedeného vyplýva, že podozrenie naďalej pretrváva, pani komisárka svojimi verziami nepresvedčila každého a je možné, že raz na tieto otázky bude musieť dať odpoveď a vysvetlenie. A možno ani nie, pretože rodina Kyriakides je na Cypre známa tým, že v minulosti mala v rukách systém ošetrovania onkologických pacientov, avšak po neúmernom zvyšovaní cien za zdravotnú starostlivosť sa vecou zaoberal parlament, ktorý im po odhlasovaní poslancov tento monopol odobral a vrátil štátu s návrhom na zníženie cien ošetrení onkologických ochorení. Je to ekonomicky silná rodina, takže sa to môže podariť zamiesť pod koberec a komisárka neodstúpi, avšak morálny akcent sa nevymaže. Deja vu?

Pre čitateľov, ktorí naše informácie z overených zdrojov označili za hoax a prízvukovali, že takéto správy nikde neboli uverejnené, upresňujeme, že neboli uverejnené na Slovensku: Uvedenému podozreniu sa venovala aj cyperská tlač.

Kauza rezonovala na viacerých televíznych kanáloch vrátane maďarskej spravodajskej televízie Híradó dňa 27.04.2021, ktorej obsah je zaujímavý aj tým, že okrem uvedenej korupčnej aféry sa divák môže oboznámiť s priebehom zasadania parlamentu, kde predseda vlády Viktor Orbán prítomným poslancom ukázal dosjé so všetkými štyrmi zmluvami, ktoré Európska komisia podpísala so štyrmi farmaceutickými firmami s upozornením, že má ich síce k dispozícii, ale nakoľko sú tajné, nemôže im ich predložiť, lebo v prípade porušenia klauzuly ich utajenia by Európska komisia vyvolala sankčné konanie proti Maďarskej republike.

Viktor Orbán
Na snímke predseda maďarskej vlády Viktor Orbán

Obsahom tejto spravodajskej relácie bol aj tabuľkový prehľad nedodržania dohodnutých dodávok vakcín zo strany Európskej únie, ktorý svojim občanom prostredníctvom televízie predložil rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Výsledok? Objednal Sputnik V.

Slovensku ruský výrobca dal súhlas na zverejnenie zmluvy, čo sa aj stalo a tam aktivity protiruských síl skončili, rovnako ako ich volanie po transparentnosti, lebo zverejnenia zmlúv aj s ostatnými farmaceutickými spoločnosťami sa nedomáhajú. Účel svätí prostriedky. Úloha splnená.

O zmluve sa dokonca aj protisputnikovskí politici vyjadrili, že je štandardná a dokonca výhodnejšia ako tá, ktorá bola uzavretá s Maďarskom. To sme sa dostali až do takého marazmu, že na objektívne a racionálne porovnanie podmienok všetkých zmlúv sa u nás bude musieť znovu zrodiť disidentské hnutie, ktoré bude pred národom utajované listiny a dohody rozširovať prostredníctvom samizdatov? Deja voux.

Mám pocit, že minister zdravotníctva v konečnom dôsledku rozhodne o Sputniku V tak, aby sa Slovensko čo najviac priblížilo ku kolektívnej imunite, uvedomujúc si vysoké percento ľudí, ktorí najviac dôverujú práve tej vakcíne, ktorá je u nás na čiernej listine. Lenže môže byť neskoro, lebo dovtedy odrazu dostane Slovensko prednostné dávky iných vakcín, len aby v čo najvyššej miere zabránili vakcináciou Sputnikom V.

Uvedenému korupčnému podozreniu sa veľmi obšírne venovali aj iné médiá v Maďarsku: Pesti riporter dňa 28.04.2021, atď., ako aj viacero printových médií, ktoré budú kauzu ďalej sledovať a monitorovať.

Médiá, ktoré sú z istých dôvodov pomenované ako alternatívne, sú pripravené na to, že hlavne v predvolebnom a volebnom období budú atakované všetkými možnými metódami a formami, avšak čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Prvé signály sú už konkrétne a zreteľné. Všetko so všetkým súvisí. Viacerí novinári opozičnému SMERU SD už oznámili, že o obsahu časti tlačovky, kde sa dotkol významnej mediálnej udalosti v strednej Európe, ktorou PETIT PRESS, druhý najväčší vydavateľ predal svoj 34 % podiel v Investičnom fonde pre rozvoj médií so sídlom v New Yorku /MDIF /, čím sa zvýši vplyv Györgya Sorosa, čo je nedotknuteľná téma aj osoba, nebudú informovať. A toto sa nenazýva náhodou cenzúra?

V zahraničí sa už dávnejšie objavovali šumy, že „György Soros chce vidieť v Bratislave ľavicovo – liberálnu vládu, a preto by si mohol kúpiť podiel na slovenskom mediálnom trhu“.

Liberálne mediálne impérium sa stále nedokáže vyrovnať s tým, že Progresívne Slovensko získalo vo voľbách len 6,96 % a nedostalo sa do parlamentu, takže nezostáva nečinné. Podľa zahraničných pozorovateľov to potvrdzuje práve György Soros, /ktorého mediálny nákup za cenu, ktorú Penta označila za „atraktívnu ponuku“ a podmienky transakcie nezverejnila/, predznamenáva zameranie na pomoc budúcej ľavicovo – liberálnej vládnej koalícii na Slovensku.

Počíta sa s predčasnými voľbami a má pred sebou tri ciele: 1. Do budúcej vlády sa musí „vtlačiť“ Progresívne Slovensko 2.Výrazne sa musí zvýšiť popularita strany Petra Pellegrínyho ako liberála v sociálnodemokratickom ovčom kožúšku, 3. Svoj novonadobudnutý podiel využije aj na zvýšenie vplyvu maďarských novín na Slovensku proti svojmu krajanovi a rodákovi Viktorovi Orbánovi. Tri muchy jednou ranou, resp. kúpou.

Viktora Orbána považuje za „nepodvoľného rebela“, ktorého treba za každú cenu skrotiť.

Aký je rozdiel medzi Slovenskom a Maďarskom? Maďarsko očkuje vakcínami Sputnik, Slovensko nie. Maďarsko za „podozrenia“ bez dôkazov nevykázalo žiadneho ruského diplomata, Slovensko troch. Viktor Orbán zabránil aj tvrdšiemu vyhláseniu V4 proti Rusku, ktorým chceli Poliaci vyzvať Rusko, aby zastavilo plynovod Nord Stream 2, ktorý je výsostnou vecou Nemecka a postoj V4 je pre tento projekt irelevantný. Slovensko by určite podpísalo aj poľský návrh. Maďarsko má jasnú imigračnú politiku, Slovensko bude konať tak, ako mu bude prikázané. Nuž môže György Soros za takýchto podmienok mať rád Viktora Orbána? Slovenskí politici, to je už iný kujný materiál – mäkký a poddajný, obzvlášť keď je dobre stimulovaný.

Pre Hlas – SD už asi dozrel čas na to, aby sa až nepochopiteľne ostro pripojil k ťažkej protiruskej kampani, ktorá podľa prieskumov verejnej mienky nie je v záujme našich občanov a čas ukáže, že možno ani v záujme jej voličov, pretože protisputniková demagógia podpredsedu strany v relácii Na telo bola takého vysokého kalibru servilnosti, že to bola silná káva aj pre ministerku JUDr. Máriu Kolíkovú, ktorá to už proste „nedala“ – musela ho zastaviť a vysvetliť mu, že zmluva nie je „neštandardná a škandalózna“, pretože rovnaké podmienky o zodpovednosti štátu majú aj ostatné – teda všetky zmluvy a takisto ho poučila, že zmluva má klauzulu o vzájomnom vyjednávaní a úpravách podmienok zmluvy s priestorom na vzájomné rokovanie, takže jeho strašenie sankciami nehrozí. V tejto relácii akoby si vymenili úlohy. Zaujímavé.

Aj odstrašujúci prípad Brazílie, ktorý účelovo použil podpredseda MUDr. Richard Raši, má v Latinskej Amerike inú dimenziu, pretože rozhodnutie zablokovať príchod Sputnika bolo aj v tomto štáte veľmi kritizované. Brazília je jedným zo svetových epicentier pandémie, ktorá navyše zostala úplne bez kyslíka, ktoré do nemocníc poskytoval prostredníctvom týždenných zásielok Madura z Venezuely.

Bývalý brazílsky prezident Lula poukázal na to, že v Brazílii nebol zastavený len Sputnik a spolu s viacerými guvernérmi poukázal na to, že Bolsonara často konal tak, ako to vyhovovalo geopolitickým plánom Washingtonu bez toho, aby sa staral o vážne zdravotné problémy brazílskeho ľudu.

Títo konštatovali, že „Bohužiaľ, Brazília premeškala príležitosť dostať aprílovú dávku vakcíny Sputnik V a v Brazílii sa začali vytvárať dogmy typické pre západné kruhy. Zrazu je doteraz veľmi kritizovaná Bolsonarova Brazília braná ako model, ktorý bude osožný v práci démonizácie ruskej vakcíny“. Tento „model“ sme s veľkou dávkou agresivity videli aj v uvedenej relácii od subjektu, od ktorého to málokto čakal, ale aspoň sa vyfarbil.

Z uvedeného vyplýva, že Gyorgy Soros zasa raz dobre investoval a voliči sa budú musieť sami „bez nápovedy“ zorientovať v tom, kto je pravá opozícia a kto sa síce tvári ako opozícia, ale je to modlivka. Ak to volič neodhalí, Slovensku bude vládnuť Progresívne Slovensko, Hlas-SD plus niekto ďalší do partie. A to bude konečná.

Eva Zámocká

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení „Samit NATO v Madride obnažil okrem iného aj zúfalú plytkosť verejného diskurzu na Slovensku. Nedočkali sme sa žiadnych zásadných analýz a už vôbec nie polemických…

Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24 ľudí bolo prevezených do nemocnice, informuje portál iDNES Policajti zaistili zbraň, ktorú útočník použil. Podľa predbežných informácií strieľal útočník zo strechy jedného z okolitých domov.…

Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky. Podľa vyšetrovania BBC sa všetci, ktorí sa chcú stretnúť s Putinom, musia podrobiť karanténe Osoby, ktoré sa chcú stretnúť s Putinom, sa pred umiestnením do…

Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do Ruska. Zverejnila fotografiu z lietadla a uviedla, že bola „nútená“ vrátiť sa do Moskvy Ovsyannikovová má v úmysle žalovať svojho manžela pre svoju 11-ročnú dcéru,…

Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva "Najväčším rizikom je teraz dlhotrvajúci konflikt. Rusi sú majstrami vo vleklých konfliktoch. Stačí sa pozrieť na Gruzínsko - v Južnom Osetsku to trvá od roku…

Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z variantov považuje Dunaj „Turci sú na vyriešenie tohto problému absolútne nevyhnutní. Robia, čo môžu… Záleží však, či Rusi budú súhlasiť s tým, aby sa to…

Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

0 icon

Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred niekoľkými týždňami španielska mimovládna organizácia GATE Centre, vyhlásil, že COVID-19 bol pravdepodobne vytvorený v americkom biolaboratóriu. Sachs vyslovil tento záver na základe práv človeka, ktorý…

Český generál má pre Zelenského zlú správu: „Už vám nemáme čo poslať“

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru západné krajiny aktívne podporujú Ukrajinu slovami, ale čoraz menej sú schopné poskytnúť skutočnú pomoc Generál uviedol ako príklad Nemecko, ktoré sľúbilo veľa, ale urobilo málo.…

Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však tvrdí, že krátenie dodávok nemá žiadny vplyv na zákazníkov Podľa SPP sa malo podariť zaistiť dodatočné množstvá plynu dovozom skvapalneného plynu LNG lodnými tankermi a…

Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA má vážne obavy z čínskeho vesmírneho programu Šéf NASA Bill Nelson vyjadril obavy z čínskeho vesmírneho programu. "Mali by sme sa veľmi obávať, že Čína…

NAJNOVŠIE

BLOG

Oliver Kavický

Heger propagoval pitie vodky pred malými deťmi! A tým spáchal trestný čin ohrozovanie mravnej výchovy mládeže, za čo môže byť odsúdený na 6 mesiacov až 5 rokov

0icon

Heger sa pred vstupom do politiky živil ako predavač vodky. A neštítil sa propagovať pitie vodky aj pred malými deťmi! Sú na to nespochybniteľné dôkazy! Heger pred malými deťmi propagoval pitie vodky napríklad týmito slovami: "A čo je lepšie ako si dať koktejl aj cez deň poobede? A čo je lepšie,…

Gustáv Murín

MEGAKŠEFT ministerky Milanovej

0icon

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová.

Boris Mesár

Tu je 96 prípadov vytvárania umelého nedostatku potravín v USA .

0icon

Počuli ste o všetkých farmách, distribučných centrách a potravinárskych závodoch, ktoré boli záhadne vypálené alebo zničené?Vláda NEPREDPOVEDÁ nedostatok potravín. Oni ho VYTVÁRAJÚ ! Otvorte oči! Za posledný rok sa stalo príliš veľa incidentov na to, aby to bola náhoda.Pozri na to : 1. 4/30/21 Monmouth Smith

Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete– Davos spustil odpočítavanie.

0icon

Prednedávnom na svetovom ekonomickom fóre v Davose vystúpili, okrem iných, dve kľúčové postavy dnešnej svetovej politiky – H.Kissinger a G.Soros. Obaja predniesli veľmi dôležité posolstvá svetu a zároveň načrtli riešenia dnešnej kritickej situácie... i keď

Marek Brna

Načo je nám EU a NATO?

0icon

Tak a po 4 mesiacoch si zopakujme zopár základných údajov. V roku 1993 Slovensko malo zahraničný dlh okolo 2 miliardy USD. Dnes je to už cca 70 miliard dolárov. V roku 1993 malo Slovensko štátne podniky, banky, poisťovne. Vlastnilo majetok, ktorý mohol už skoro 30 rokov prinášať zisk pre rozvoj…

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Kvitnúca orchidea. Celkovo 6 400 druhov tropických rastlín vlastní vo svojich zbierkach Botanická záhrada SPU v Nitre. V skleníkoch sa nachádza 2 300 druhov pôvodných a 2 000 druhov hybridných orchideí

Autor: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Chmelár: Samotné „historické“ závery NATO mi pripadajú ako úlety šialencov, ktorí nie sú schopní vnímať realitu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Analytik Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k samitu NATO v Madride. Jeho názor prinášame v plnom znení „Samit NATO v Madride obnažil okrem iného aj zúfalú plytkosť verejného diskurzu na Slovensku. Nedočkali sme sa žiadnych zásadných analýz a už vôbec nie polemických…

Streľba v Chicagu: V sprievode ku Dňu nezávislosti zomrelo najmenej 6 ľudí

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   V sprievode ku Dňu nezávislosti na predmestí Chicaga sa strieľalo. Radnica mesta potvrdila najmenej šesť obetí, ďalších 24 ľudí bolo prevezených do nemocnice, informuje portál iDNES Policajti zaistili zbraň, ktorú útočník použil. Podľa predbežných informácií strieľal útočník zo strechy jedného z okolitých domov.…

Ukrajinské zdroje a BBC: Záujemcovia o stretnutie s Putinom sa musia testovať na 4 choroby

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Ukrajinské zdroje prinášajú informácie o Putinovi. Sprievod (lekári, piloti a personál) ruského prezidenta neopustil karanténu takmer dva roky. Podľa vyšetrovania BBC sa všetci, ktorí sa chcú stretnúť s Putinom, musia podrobiť karanténe Osoby, ktoré sa chcú stretnúť s Putinom, sa pred umiestnením do…

Po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, teraz sa vracia do Ruska

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalá redaktorka Prvého kanála Marina Ovsyannikovová, ktorá po protivojnovej akcii v priamom vysielaní odišla do Nemecka, sa vracia do Ruska. Zverejnila fotografiu z lietadla a uviedla, že bola „nútená“ vrátiť sa do Moskvy Ovsyannikovová má v úmysle žalovať svojho manžela pre svoju 11-ročnú dcéru,…

Bývalý šéf NATO: Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   "Vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť," vyhlásil bývalý šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Povedal to počas svojej návštevy Kyjeva "Najväčším rizikom je teraz dlhotrvajúci konflikt. Rusi sú majstrami vo vleklých konfliktoch. Stačí sa pozrieť na Gruzínsko - v Južnom Osetsku to trvá od roku…

Vyvezú ukrajinské obilie cez Dunaj? Johnson prišiel s návrhom

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Britský premiér Boris Johnson hľadá alternatívy na vývoz ukrajinského obilia, ak to nepôjde cez Bosporský prieplav. Za jeden z variantov považuje Dunaj „Turci sú na vyriešenie tohto problému absolútne nevyhnutní. Robia, čo môžu… Záleží však, či Rusi budú súhlasiť s tým, aby sa to…

Americký ekonóm Sachs hovorí, že Covid-19 môže mať pôvod v americkom biolaboratóriu

0 icon

Bratislava 3. júla 2022 AKTUALIZOVANE (HSP/Foto:Screenshot)   Zaujímavé vyhlásenie urobil ekonóm Jeffrey Sachs, riaditeľ Inštitútu Zeme na Kolumbijskej univerzite Na okrúhlom stole, ktorý zorganizovala vpred niekoľkými týždňami španielska mimovládna organizácia GATE Centre, vyhlásil, že COVID-19 bol pravdepodobne vytvorený v americkom biolaboratóriu. Sachs vyslovil tento záver na základe práv človeka, ktorý…

Český generál má pre Zelenského zlú správu: „Už vám nemáme čo poslať“

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Bývalý šéf českej spravodajskej služby Andor Šándor povedal, že NATO nie je pripravené na dlhotrvajúci konflikt. Podľa jeho názoru západné krajiny aktívne podporujú Ukrajinu slovami, ale čoraz menej sú schopné poskytnúť skutočnú pomoc Generál uviedol ako príklad Nemecko, ktoré sľúbilo veľa, ale urobilo málo.…

Na Slovensku pokračuje pokles dodávok ruského plynu

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Pokles dodávok ruského plynu o polovicu bude pokračovať aj tento týždeň. Spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel a. s. (SPP) však tvrdí, že krátenie dodávok nemá žiadny vplyv na zákazníkov Podľa SPP sa malo podariť zaistiť dodatočné množstvá plynu dovozom skvapalneného plynu LNG lodnými tankermi a…

Šéf NASA: Čína môže pristáť na Mesiaci a vyhlásiť ho za svoje územie

0 icon

Bratislava 4. júla 2022 (HSP/Foto:Pixabay)   Bude Mesiac čínsky? Začínajú sa nové preteky s novým súťažiacim, ktorého cieľom je vesmír a jeho telesá? Šéf NASA má vážne obavy z čínskeho vesmírneho programu Šéf NASA Bill Nelson vyjadril obavy z čínskeho vesmírneho programu. "Mali by sme sa veľmi obávať, že Čína…

Podkasty

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Všetko, čoho sa dotkne táto garnitúra, je v ohrození. Sú na rade kultúrne pamiatky?

icon

Bratislava 23. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann) Človek ani nestačí sledovať, čo všetko osvedčené a v mnohých ohľadoch aj z európskeho pohľadu špičkové, idú terajší vládcovia Slovenska za každú cenu zmeniť. Akoby všetko, čo tu bolo doteraz bolo zlé, a treba ho reformovať, často vlastne deformovať. A chcú to urobiť čo najrýchlejšie, v zásade bez diskusií...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Oliver Kavický

Heger propagoval pitie vodky pred malými deťmi! A tým spáchal trestný čin ohrozovanie mravnej výchovy mládeže, za čo môže byť odsúdený na 6 mesiacov až 5 rokov

0icon

Heger sa pred vstupom do politiky živil ako predavač vodky. A neštítil sa propagovať pitie vodky aj pred malými deťmi! Sú na to nespochybniteľné dôkazy! Heger pred malými deťmi propagoval pitie vodky napríklad týmito slovami: "A čo je lepšie ako si dať koktejl aj cez deň poobede? A čo je lepšie,…

Gustáv Murín

MEGAKŠEFT ministerky Milanovej

0icon

Osoba menom Milanová je klasickou ukážkou „odborníkov“, ktorý k moci priviedol sociopat Matovič. On sám je im vzorrrom, keď verejne vyhlásil, že sa vo financiách nevyzná (na všetko vraj má Pavlínku), ale drzo zastáva funkciu ministra financií s perspektívou, že našu krajinu privedie k bankrotu. Kultúrny bankrot zabezpečuje Milanová.

Boris Mesár

Tu je 96 prípadov vytvárania umelého nedostatku potravín v USA .

0icon

Počuli ste o všetkých farmách, distribučných centrách a potravinárskych závodoch, ktoré boli záhadne vypálené alebo zničené?Vláda NEPREDPOVEDÁ nedostatok potravín. Oni ho VYTVÁRAJÚ ! Otvorte oči! Za posledný rok sa stalo príliš veľa incidentov na to, aby to bola náhoda.Pozri na to : 1. 4/30/21 Monmouth Smith

Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete– Davos spustil odpočítavanie.

0icon

Prednedávnom na svetovom ekonomickom fóre v Davose vystúpili, okrem iných, dve kľúčové postavy dnešnej svetovej politiky – H.Kissinger a G.Soros. Obaja predniesli veľmi dôležité posolstvá svetu a zároveň načrtli riešenia dnešnej kritickej situácie... i keď

Marek Brna

Načo je nám EU a NATO?

0icon

Tak a po 4 mesiacoch si zopakujme zopár základných údajov. V roku 1993 Slovensko malo zahraničný dlh okolo 2 miliardy USD. Dnes je to už cca 70 miliard dolárov. V roku 1993 malo Slovensko štátne podniky, banky, poisťovne. Vlastnilo majetok, ktorý mohol už skoro 30 rokov prinášať zisk pre rozvoj…

TopDesať

Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

0 icon

Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

Dizajnéri nemali svoj deň. Na ich chyby doplatili obyčajní ľudia

0 icon

Ešte stále existujú ľudia, ktorí neberú svoju prácu dostatočne vážne a hľadajú "skratky". Ich majstrovské diela potom vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Niektoré sú natoľko epické, že sme neodolali a rozhodli sme sa ich ukázať aj tebe. Možno sa budeš diviť, že niekto na tejto planéte môže zlyhať takýmto smiešnym spôsobom. Títo dizajnéri to…

Ako vyzerá Bajkal - najstaršie a najhlbšie jazero sveta - v zime?

0 icon

Jazero Bajkal je najväčšou pýchou Ruska. Ide o najhlbšie a najčistejšie jazero na celej planéte. No ako vyzerá tento prírodný skvost v zime? Jeho neuveriteľné čistá voda vytvára v zime krásny rozprávkový svet. Ľad zakrývajúci jazero je až neprirodzene priezračný. Čistotu narúšajú len metánové a kyslíkové bubliny z vodných rastlín, ktoré vytvárajú…

Machu Picchu: Stratené mesto Inkov. 3. časť

0 icon

Hiram Bingham z Yaleovej univerzity zostal až do smrti presvedčený, že objavil mesto Vilcabamba, legendárne posledné útočisko porazenej inskej ríše. Na jednej z jeho pôvodných fotografií môžeme vidieť príkrov mrakov, ktoré sa spúšťajú na záhadnú citadelu. Pokračujeme treťou časťou článku. Poloha mesta v sedle medzi dvoma horami - teda medzi…

Desivé príbehy z Košíc a okolia: Vyčíňa tam duch?

0 icon

Asi každý z nás pozná nejaký ten strašidelný príbeh o duchoch. A či na duchov veríš alebo nie, niektoré veci sa môžu len ťažko vysvetliť reálne. Dnes ti prinášame tieto desivé príbehy, ktoré pochádzajú z Košíc a okolia. Tieto príbehy v tebe s určitosťou vyvolajú zimomriavky. Dóm svätej Alžbety - pýcha mesta Košice

Armádny Magazín

Manželky ukrajinských militantov zo skupiny Medvede SS, ktorí sa vzdali v Mariupole, bijú na poplach

0 icon

Ukrajina, 4.júla 2022 (AM) – "Jednotka medveďov bola odvezená neznámym smerom. Neviem, kde sú alebo čo sa s nimi stalo," povedala Marina Kravcovová na tlačovej konferencii."   Zajatých ukraj

The Independent: Armáda Ozbrojených síl Ukrajiny označila službu na východnom fronte za „peklo na zemi“

0 icon

USA, 4.júla 2022 (AM) – Vojaci berú drogy, aby sa vyrovnali so stresom. Pre ukrajinskú armádu sa služba na východnom fronte stala „peklom na zemi“. Píše o tom britské vydanie The Independent po rozhovore s niekoľkými bojovníkmi Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí súhlasili s rozhovorom len pod podmienkou anonymity. Uviedli, že o

Skupina modernizovaných frontových bombardérov Su-34M vstúpila do služby na východe Ruska

0 icon

Rusko, 4.júla 2022 (AM) – Podľa správy lietadlá dorazili k jednej z bombardovacích jednotiek letectva a protivzdušnej obrany rozmiestnených na území Chabarovsk. Počet lietadiel v dávke nie je hlásený, bombardéry už boli prijaté ženijným a technickým personálom jednotky a uvedené do prevádzky. Všetky lietadlá boli dodané ako súčasť štátneho obrann

"Priznať že sa mýliš niekedy bolí." Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine

0 icon

Izrael, 4.júla 2022 (AM) – Koľkokrát si globálny Západ vylámal zuby pri pokuse poraziť „kolos s hlinenými nohami“ z východu. Rusko, Sovietsky zväz, Ruská federácia... Obrovský, no podľa Západu „slabý“ štát, ktorý bol vždy hrčou v hrdle osvietenej Európy. Veril v Boha iným spôsobom. Zaobchádzal so západnými „hodnotami“ iným spôsobom. Žili len…

Američania oslavujú jeden z posledných Dní nezávislosti

0 icon

USA, 4.júla 2022 (AM) – "Bojkotujte 4. júla!" - táto výzva sa za posledných pár dní stala jednou z najpopulárnejších a najdiskutovanejších na sociálnych sieťach v Amerike. Až donedávna bolo ťažké si to predstaviť - Deň nezávislosti bol pre rôzne kategórie Američanov taký zjednocujúci. V rôznych častiach Spojených štátov bolo možn

Svetlo sveta

Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

0 icon

Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

0 icon

Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

0 icon

Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

0 icon

Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

FOTO DŇA

Kvitnúca orchidea. Celkovo 6 400 druhov tropických rastlín vlastní vo svojich zbierkach Botanická záhrada SPU v Nitre. V skleníkoch sa nachádza 2 300 druhov pôvodných a 2 000 druhov hybridných orchideí

Autor: FOTO TASR - Henrich Mišovič

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali