Podozrenia voči komisárke Stelle Kyriakides, že dostala 4 milióny eur za nákup vakcín pre EÚ, stále pretrvávajú

Bratislava 3. mája 2021 (HSP/Foto:TASR/AP – Stephanie Lecocq/Photo Pool via AP, SITA/AP-John Thys, Pool FILE via AP)

 

30. apríla sme publikovali článok pod titulom „Korupčný škandál v Bruseli – Stelle Kyriakides, komisárke Európskej únie pre zdravie a bezpečnosť potravín pribudla na účte suma 4 milióny Eur“. Niektorí čitatelia tomu nemohli/nechceli uveriť a písali nám do redakcie, že sa jedná o hoax. Bohužiaľ, nejde o hoax. Jedna z najvyšších predstaviteliek Európskej únie je podozrivá, že zobrala úplatok 4 milióny eur za podpísanie zmlúv na nákup vakcín. Zdá sa teda, že nebudeme zaočkovaní len kvôli tomu, že si to vyžaduje pandemická situácia ale aj kvôli tomu, že niekto za to, aby sa minulo dostatok vakcín, zobral peniaze. Podozrenia zatiaľ nie sú potvrdené a čo je horšie, systémové médiá tomuto škandálu ani nevenujú pozornosť

eurokomisarka Kyriakidis
Na snímke eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidisová

Vzhľadom na to, že pre mnohých čitateľov boli tieto podozrenia neuveriteľné, prinášame vám ďalšie a podrobnejšie informácie.

V článku sme uviedli, že v „V Európskom parlamente v rámci parlamentnej otázky jeden z poslancov napísal ešte pred týmto škandálom Výzvu na odstúpenie komisárky pre zdravie a bezpečnosť potravín Stelly Kyriakides. Pravdivosť našich informácii týmto preukazujeme upresnením, ktoré si čitatelia môžu sami vyhľadať: Predmetnú výzvu na odstúpenie komisárky aj s odôvodnením predložil európskemu parlamentu dňa 29. januára 2021 pod evidenčným číslom E-000574/2021 poslanec Vincenzo Sofo.

Nakoľko veci sa vyvíjajú a bez vetra sa ani vánok nepohne, o uvedené podozrenia a finančné pomery rodiny Kyriakides sa začali zaujímať aj iní poslanci, ktorí neuverili obrane komisárky, že tento jednorázový príjem pochádza z podnikania jej manžela a ona s tým nemá nič spoločné.

Európskemu parlamentu totiž dňa 6. apríla 2021 pod evidenčným číslom E-001844/2021 poslanec Sven Giegold predložil nasledovnú otázku, ktorá mu má byť zodpovedaná. Citujem: „Komisárka Stella Kyriakides vo svojom vyhlásení o finančných záujmoch vymenovala niekoľko riadiacich pozícií svojho manžela Kyriakosa Kyriakidesa. Spoločnosť MARALO LIMITED sa nejaví tak, hoci Kyriakos Kyriakodes je v nej uvedený ako konateľ, že by boli spoločnosti poskytnuté veľké pôžičky. Tieto úvery, ktoré spoločnosti poskytla družstevná banka, nedávno oznámil Kontrolný úrad Cyperskej republiky.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti chcem Komisii položiť tieto otázky:

1/ Môže potvrdiť, že Kyriakos Kyriakides, manžel Stelly Kyriakides, je riaditeľom MARALO LIMITED a ak áno, odkedy?

2/ Prečo presne sa táto riadiaca pozícia a uvedené pôžičky neuviedli vo vyhlásení Komisárky o finančných záujmoch?

3/ Je vyhlásenie o finančných záujmoch Stelly Kyriakides neúplné aj v iných ohľadoch a bude ho včas revidovať?“. Koniec citátu.

Z uvedeného vyplýva, že podozrenie naďalej pretrváva, pani komisárka svojimi verziami nepresvedčila každého a je možné, že raz na tieto otázky bude musieť dať odpoveď a vysvetlenie. A možno ani nie, pretože rodina Kyriakides je na Cypre známa tým, že v minulosti mala v rukách systém ošetrovania onkologických pacientov, avšak po neúmernom zvyšovaní cien za zdravotnú starostlivosť sa vecou zaoberal parlament, ktorý im po odhlasovaní poslancov tento monopol odobral a vrátil štátu s návrhom na zníženie cien ošetrení onkologických ochorení. Je to ekonomicky silná rodina, takže sa to môže podariť zamiesť pod koberec a komisárka neodstúpi, avšak morálny akcent sa nevymaže. Deja vu?

Pre čitateľov, ktorí naše informácie z overených zdrojov označili za hoax a prízvukovali, že takéto správy nikde neboli uverejnené, upresňujeme, že neboli uverejnené na Slovensku: Uvedenému podozreniu sa venovala aj cyperská tlač.

Kauza rezonovala na viacerých televíznych kanáloch vrátane maďarskej spravodajskej televízie Híradó dňa 27.04.2021, ktorej obsah je zaujímavý aj tým, že okrem uvedenej korupčnej aféry sa divák môže oboznámiť s priebehom zasadania parlamentu, kde predseda vlády Viktor Orbán prítomným poslancom ukázal dosjé so všetkými štyrmi zmluvami, ktoré Európska komisia podpísala so štyrmi farmaceutickými firmami s upozornením, že má ich síce k dispozícii, ale nakoľko sú tajné, nemôže im ich predložiť, lebo v prípade porušenia klauzuly ich utajenia by Európska komisia vyvolala sankčné konanie proti Maďarskej republike.

Viktor Orbán
Na snímke predseda maďarskej vlády Viktor Orbán

Obsahom tejto spravodajskej relácie bol aj tabuľkový prehľad nedodržania dohodnutých dodávok vakcín zo strany Európskej únie, ktorý svojim občanom prostredníctvom televízie predložil rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Výsledok? Objednal Sputnik V.

Slovensku ruský výrobca dal súhlas na zverejnenie zmluvy, čo sa aj stalo a tam aktivity protiruských síl skončili, rovnako ako ich volanie po transparentnosti, lebo zverejnenia zmlúv aj s ostatnými farmaceutickými spoločnosťami sa nedomáhajú. Účel svätí prostriedky. Úloha splnená.

O zmluve sa dokonca aj protisputnikovskí politici vyjadrili, že je štandardná a dokonca výhodnejšia ako tá, ktorá bola uzavretá s Maďarskom. To sme sa dostali až do takého marazmu, že na objektívne a racionálne porovnanie podmienok všetkých zmlúv sa u nás bude musieť znovu zrodiť disidentské hnutie, ktoré bude pred národom utajované listiny a dohody rozširovať prostredníctvom samizdatov? Deja voux.

Mám pocit, že minister zdravotníctva v konečnom dôsledku rozhodne o Sputniku V tak, aby sa Slovensko čo najviac priblížilo ku kolektívnej imunite, uvedomujúc si vysoké percento ľudí, ktorí najviac dôverujú práve tej vakcíne, ktorá je u nás na čiernej listine. Lenže môže byť neskoro, lebo dovtedy odrazu dostane Slovensko prednostné dávky iných vakcín, len aby v čo najvyššej miere zabránili vakcináciou Sputnikom V.

Uvedenému korupčnému podozreniu sa veľmi obšírne venovali aj iné médiá v Maďarsku: Pesti riporter dňa 28.04.2021, atď., ako aj viacero printových médií, ktoré budú kauzu ďalej sledovať a monitorovať.

Médiá, ktoré sú z istých dôvodov pomenované ako alternatívne, sú pripravené na to, že hlavne v predvolebnom a volebnom období budú atakované všetkými možnými metódami a formami, avšak čo ťa nezabije, to ťa posilní.

Prvé signály sú už konkrétne a zreteľné. Všetko so všetkým súvisí. Viacerí novinári opozičnému SMERU SD už oznámili, že o obsahu časti tlačovky, kde sa dotkol významnej mediálnej udalosti v strednej Európe, ktorou PETIT PRESS, druhý najväčší vydavateľ predal svoj 34 % podiel v Investičnom fonde pre rozvoj médií so sídlom v New Yorku /MDIF /, čím sa zvýši vplyv Györgya Sorosa, čo je nedotknuteľná téma aj osoba, nebudú informovať. A toto sa nenazýva náhodou cenzúra?

V zahraničí sa už dávnejšie objavovali šumy, že „György Soros chce vidieť v Bratislave ľavicovo – liberálnu vládu, a preto by si mohol kúpiť podiel na slovenskom mediálnom trhu“.

Liberálne mediálne impérium sa stále nedokáže vyrovnať s tým, že Progresívne Slovensko získalo vo voľbách len 6,96 % a nedostalo sa do parlamentu, takže nezostáva nečinné. Podľa zahraničných pozorovateľov to potvrdzuje práve György Soros, /ktorého mediálny nákup za cenu, ktorú Penta označila za „atraktívnu ponuku“ a podmienky transakcie nezverejnila/, predznamenáva zameranie na pomoc budúcej ľavicovo – liberálnej vládnej koalícii na Slovensku.

Počíta sa s predčasnými voľbami a má pred sebou tri ciele: 1. Do budúcej vlády sa musí „vtlačiť“ Progresívne Slovensko 2.Výrazne sa musí zvýšiť popularita strany Petra Pellegrínyho ako liberála v sociálnodemokratickom ovčom kožúšku, 3. Svoj novonadobudnutý podiel využije aj na zvýšenie vplyvu maďarských novín na Slovensku proti svojmu krajanovi a rodákovi Viktorovi Orbánovi. Tri muchy jednou ranou, resp. kúpou.

Viktora Orbána považuje za „nepodvoľného rebela“, ktorého treba za každú cenu skrotiť.

Aký je rozdiel medzi Slovenskom a Maďarskom? Maďarsko očkuje vakcínami Sputnik, Slovensko nie. Maďarsko za „podozrenia“ bez dôkazov nevykázalo žiadneho ruského diplomata, Slovensko troch. Viktor Orbán zabránil aj tvrdšiemu vyhláseniu V4 proti Rusku, ktorým chceli Poliaci vyzvať Rusko, aby zastavilo plynovod Nord Stream 2, ktorý je výsostnou vecou Nemecka a postoj V4 je pre tento projekt irelevantný. Slovensko by určite podpísalo aj poľský návrh. Maďarsko má jasnú imigračnú politiku, Slovensko bude konať tak, ako mu bude prikázané. Nuž môže György Soros za takýchto podmienok mať rád Viktora Orbána? Slovenskí politici, to je už iný kujný materiál – mäkký a poddajný, obzvlášť keď je dobre stimulovaný.

Pre Hlas – SD už asi dozrel čas na to, aby sa až nepochopiteľne ostro pripojil k ťažkej protiruskej kampani, ktorá podľa prieskumov verejnej mienky nie je v záujme našich občanov a čas ukáže, že možno ani v záujme jej voličov, pretože protisputniková demagógia podpredsedu strany v relácii Na telo bola takého vysokého kalibru servilnosti, že to bola silná káva aj pre ministerku JUDr. Máriu Kolíkovú, ktorá to už proste „nedala“ – musela ho zastaviť a vysvetliť mu, že zmluva nie je „neštandardná a škandalózna“, pretože rovnaké podmienky o zodpovednosti štátu majú aj ostatné – teda všetky zmluvy a takisto ho poučila, že zmluva má klauzulu o vzájomnom vyjednávaní a úpravách podmienok zmluvy s priestorom na vzájomné rokovanie, takže jeho strašenie sankciami nehrozí. V tejto relácii akoby si vymenili úlohy. Zaujímavé.

Aj odstrašujúci prípad Brazílie, ktorý účelovo použil podpredseda MUDr. Richard Raši, má v Latinskej Amerike inú dimenziu, pretože rozhodnutie zablokovať príchod Sputnika bolo aj v tomto štáte veľmi kritizované. Brazília je jedným zo svetových epicentier pandémie, ktorá navyše zostala úplne bez kyslíka, ktoré do nemocníc poskytoval prostredníctvom týždenných zásielok Madura z Venezuely.

Bývalý brazílsky prezident Lula poukázal na to, že v Brazílii nebol zastavený len Sputnik a spolu s viacerými guvernérmi poukázal na to, že Bolsonara často konal tak, ako to vyhovovalo geopolitickým plánom Washingtonu bez toho, aby sa staral o vážne zdravotné problémy brazílskeho ľudu.

Títo konštatovali, že „Bohužiaľ, Brazília premeškala príležitosť dostať aprílovú dávku vakcíny Sputnik V a v Brazílii sa začali vytvárať dogmy typické pre západné kruhy. Zrazu je doteraz veľmi kritizovaná Bolsonarova Brazília braná ako model, ktorý bude osožný v práci démonizácie ruskej vakcíny“. Tento „model“ sme s veľkou dávkou agresivity videli aj v uvedenej relácii od subjektu, od ktorého to málokto čakal, ale aspoň sa vyfarbil.

Z uvedeného vyplýva, že Gyorgy Soros zasa raz dobre investoval a voliči sa budú musieť sami „bez nápovedy“ zorientovať v tom, kto je pravá opozícia a kto sa síce tvári ako opozícia, ale je to modlivka. Ak to volič neodhalí, Slovensku bude vládnuť Progresívne Slovensko, Hlas-SD plus niekto ďalší do partie. A to bude konečná.

Eva Zámocká

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kommersant: Putin a Biden sa môžu stretnúť vo Švajčiarsku

0 icon

Moskva 18. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Stretnutie prezidentov Ruska a Spojených štátov Vladimira Putina a Joea Bidena, ktoré sa predpokladá v júni, sa môže uskutočniť vo Švajčiarsku, informoval v pondelok ruský denník Kommersant s odvolaním sa na svoje zdroje Podľa denníka Kremeľ odmietol komentovať informácie o možnom mieste konania…

Prezidentka vymenuje v utorok prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu SR

0 icon

Bratislava 18. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok (18. 5.) ráno vymenuje za prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR Pavla Naďa. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Naďa zvolila za kandidáta Súdna rada SR. Vznik NSS SR priniesla minuloročná…

Parlamentná schôdza bude v utorok 18. mája prerušená do budúceho týždňa. Dôvodom je Matovičov návrh

0 icon

Bratislava 18. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Rokovanie 28. schôdze Národnej rady SR (NR SR) bude v utorok 18. mája prerušené do budúceho týždňa. Agentúre SITA to potvrdila predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová. Ako prvý o tom informoval spravodajský portál Aktuality.sk Dôvodom má byť podľa…

Nedajú s tým pokoj: 12 veľvyslancov vyzvalo Slovensko na prijatie Istanbulského dohovoru. Západ voči nám vedie kultúrnu vojnu

0 icon

Bratislava 18. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Aj keď Slovensko jednoznačne odmietlo zvrátený Istanbulský dohovor, niektoré krajiny sa nám ho snažia pretlačiť za každú cenu. 12 prevažne západných veľvyslancov pôsobiacich v Bratislave vyzvalo Slovensko, aby prijalo Istanbulský dohovor. Začnime už otvorene hovoriť o kultúrnej vojne, ktorú voči nám vedú západné krajiny…

Do španielskej enklávy Ceuta dorazilo v pondelok najmenej 5000 migrantov

0 icon

Madrid 18. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Antonio Sempere/Europa Press)   Najmenej 5000 migrantov dorazilo v pondelok do oblasti španielskej enklávy Ceuta v severnej Afrike. Podľa španielskych úradov ide o rekordný počet migrantov, ktorí vstúpili za jediný deň do tejto enklávy, informovala v utorok agentúra AFP Migranti podľa španielskych úradov vstúpili na územie…

Americký prezident vyjadril podporu prímeriu medzi Izraelom a Hamasom

0 icon

Washington 18. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Joe Biden počas pondelňajšieho telefonátu s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom vyjadril podporu prímeriu v konflikte medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas, uviedol Biely dom "Prezident vyjadril podporu prímeriu a prediskutoval angažovanosť USA s Egyptom a ďalšími partnermi v tomto smere," citovala…

USA zablokovali tretí návrh vyhlásenia BR OSN ku kríze na Blízkom východe

0 icon

New York/Ramalláh 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Heidi Levine)   Spojené štáty v pondelok - už tretíkrát v priebehu týždňa - zablokovali prijatie spoločného vyhlásenia Bezpečnostnej rady (BR) OSN požadujúceho zastavenie izraelsko-palestínskych násilností a ochranu civilistov. Podľa agentúry AFP o tom informovali diplomatické zdroje Text, ktorý vypracovali Čína, Tunisko a Nórsko, bol  predložený…

Registrácie nových osobných automobilov v apríli medziročne stúpli takmer o 100 %

0 icon

Bratislava 17. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku sa v apríli tohto roka zaregistrovalo 6 787 nových osobných automobilov. V medziročnom porovnaní je to nárast o 98,22 %, pričom v absolútnom počte predaných osobných vozidiel zaostávame za päťročným priemerom o 11,6 %. O registrácii vozidiel informuje v tlačovej správe Zväz…

V ČR letné scény sa otvárajú, na budúci týždeň môžu začať premietať i kiná

0 icon

Praha 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   V Česku sa od pondelka môžu konať kultúrne podujatia pod holým nebom s účasťou 700 sediacich ľudí. Od 24. mája pritom bude podľa českého ministra kultúry Lubomíra Zaorálka už pravdepodobne možné organizovať tieto akcie vonku až pre 1000 ľudí a vnútri pre…

Stoltenberg: NATO chce budovať silné partnerstvo so Srbskom

0 icon

Brusel 17. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys, Pool via AP)   NATO je odhodlané budovať silné partnerstvo so Srbskom. Uviedol to v pondelok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po stretnutí so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom, ktoré sa uskutočnilo v bruselskom sídle Severoatlantickej aliancie "Srbsko je dlhoročným partnerom našej Aliancie a chcem…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Radovan Hrádek

Krátka úvaha nad podaním návrhu o súlade referendovej otázky s Ústavou SR podanej Čaputovou

0icon

Aby to bolo čitateľom jasné, vrelo odporúčam, aby si najprv prečítali samotné podanie Prezidentky SR na Ústavný súd SSR. Je na tejto linke: https://www.ustavnysud.sk/povinne-zverejnovane-navrhy-a-staznosti#!suggestionView Číslo konanie pred Ústavným súdom SR je Rvp1048/2021 V prvom rade je potrebné povedať, že sa jedná o veľmi obratne „podsunutý“ návrh na rozhodnutie Ústavného súdu SR aby…

Gustáv Murín

Sex so zvieratami a ich ochrancovia

0icon

Fašizmus, nacizmus, komunizmus a rasizmus boli len rôznymi variantmi zjednodušeného myslenia, ktoré je nám všetkým nebezpečne blízke. Všetky ponúkali výklad sveta, ktorý sa dá zhrnúť do jedinej vety: „Toto je nepriateľ a až ho zničíme, všetci budeme šťastní!“. Vyrovnávať sa každodenne s rôznosťou, premenlivosťou a nejednoznačnosťou sveta je náročné a namáhavé. Vyžaduje to abstraktné myslenie…

Boris Mesár

1. Rodičia zlyhali a nechali a stále nechávajú terorizovať svoje deti . Odpustia Vám to niekedy ? 2. Americký národ v ohrození: Penzionovaní generáli píšu otvorený list

0icon

1. „Nemôže existovať nijaké horšie odhalenie duše spoločnosti,“ vyhlásil Nelson Mandela, „ako spôsob, akým zaobchádza so svojimi deťmi.“ Podľa tohto štandardu má naša spoločnosť teraz dušu týrajúceho rodiča. Pandémia zmenila dospelých alebo prinajmenšom tých, ktorí stanovujú pravidlá, na sebeckých neurotikov, ktorí trestajú nevinné deti už rok . Deti sa nedokážu…

Ján Vydra

Celková analýza kauzy COVID a prečo nás zatvárajú do domácej karantény(5) aneb nie je mi to jedno

0icon

Či som chcel alebo nie, napísanie prvého a ďalšieho článku ku kaze COVID a reakcie naň, spôsobili že som musel reagovať a napísať tento ďalší článok, ako voľné pokračovanie tých predchádzajúcich. V príspevkoch som našiel aj reakciu čitateľa článku, tak trochu sklamaného, že asi očakával niečo úplne iné, ako tam…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Kam zmizla Jantárová komnata? 2. časť

0 icon

Vitajte pri pokračovaní druhej časti článku s názvom Kam zmizla Jantárová komnata? Po tom, čo očití svedkovia videli, že bola Jantárová komnata naložená na loď, ktorá vyplávala z prístavu z mesta Gotenhafen, a ktorá bola následne potopená ruskou ponorkou, všetko nasvedčovalo tomu, že Jantárová komnata leží niekde na dne oceánu. Bolo to skutočne tak?…

Aké výhody a nevýhody prináša pitie pomocou slamky?

0 icon

Ľudia používajú slamky už tisíce rokov, takže sú už tak nejak súčasťou nášho života. Oplatí sa ale klasické pitie z pohára vymeniť za slamky? História tohto pomocného nástroja na pitie siaha až do roku 3000 pre Kristom, keď Sumeri pili pivo cez rúrky zo zlata. V roku 1800 už používali ľudia…

Krvácajú ti ďasná, no nechceš ísť k zubárovi? Dá sa im pomôcť aj podomácky

0 icon

Krvácanie ďasien je jedným z najviac nepríjemných ochorení úst. Mnohí z nás čelia tomuto problému pri umývaní zubov. Dajú sa ďasná nejako posilniť? Gingivitída je počiatočné, mierne štádium ochorenia ďasien. Je nesmierne dôležité spozorovať známky gingivitídy čo najskôr, aby sme mohli rýchlo zasiahnuť a zastaviť vývoj tohto ochorenia skôr, než sa skomplikuje. Ak sa…

Hľadáš najlepší domáci liek proti alergiám? Odpoveďou je kurkuma

0 icon

Kurkuma je najlepšia bylina pri liečbe alergickej nádchy. Je to zároveň jedna z bezpečných bylín, ktoré sa vo veľkej miere používajú pri liečbe kožných porúch. Kurkuma údajne pôsobí proti zápalom, bolestiam kĺbov, baktériám a nadváhe. Urýchľuje odstraňovanie nepotrebných buniek z organizmu, zaceľuje jazvy, podporuje imunitu a činnosť neurónov. Rýchlo a úspešne…

Na čo bol postavený nepoužívaný staroveký sibírsky chrám?

0 icon

Na úpätí malého ostrova uprostred Sibíri leží tajomná zrúcanina starej pevnosti. Podľa vedcov sa ale chrám nikdy nepoužil. Archeológovia sa nedávno pustili do skúmania vzdialenej štruktúry komplexu a využili najmodernejšiu datovaciu technológiu. Najzvláštnejšie zo všetkého je, že sa chrám nikdy nepoužil, čo vedie ku konšpiráciám o jeho účele. Vďaka novej…

Vo svete IT

Astronómovia potvrdili tretiu najbližšiu planétu, podobnú Zemi: Ako ďaleko sa nachádza?

0 icon

Za posledných dvadsať rokov sa astronómom podarilo objaviť planéty, ktoré obiehajú okolo vzdialených hviezd. Problém je, že hoci vedci o ich existencii vedia, stále sú to len akési „bodky na mape“, píše portál SciTech Daily. Astrofyzik z University of Chicago, Jacob Bean tvrdí, že objaviť novú exoplanétu je ako nájsť na mape…

Pozrite sa, ako si môžete zmeniť zvuk upozornenia, keď napríklad začnete nabíjať váš smartfón

0 icon

Operačný systém Android umožňuje prispôsobiť si smartfón od výmyslu sveta. Nedávno sme vám napríklad ukázali, ako si môžete vytvoriť vlastné widgety, zmeniť ikony aplikácií, upraviť vzhľad rozhrania systému a podobne. Dnes by sme vám radi ukázali ďalší nástroj, prostredníctvom ktorého si môžete opäť o čosi viac personalizovať vaše zariadenie. Nastavte…

Na povrchu Marsu bol objavený čerstvý kráter! Ako sa tam dostal?

0 icon

Keď dopadne meteorit na Mars, zasiahne planétu oveľa väčšou silou, než keby dopadol na Zem. Sčasti za to môže redšia atmosféra, ktorá kozmický objekt nedokáže dostatočne spomaliť, píše portál Universe Today. Mars sa zároveň nachádza bližšie pri asteroidovom páse, čiže existuje väčšia pravdepodobnosť, že sa stretne so zblúdeným asteroidom. Dnes…

Populárna aplikácia Clubhouse oficiálne mieri aj do našich končín. Dostupná by mala byť už v piatok

0 icon

Netradičná sociálna sieť Clubhouse po niekoľko mesačnom čakaní prichádza aj na zariadenia s mobilným operačným systémom. Populárnu diskusnú aplikáciu mohli doposiaľ využívať iba používatelia konkurenčnej mobilnej platformy iOS, kde bola aplikácia pilotne spustená ešte pred niekoľkými mesiacmi. Nedávno bola aplikácia sprístupnená aj na prvých Android zariadeniach, no táto možnosť bola…

Zložiť si vlastný smartfón? Pre Xiaomi žiadny problém, pozrite sa, na čom pracuje!

0 icon

Odvážne prevedenia smartfónov pre Xiaomi nie sú cudzie a výnimkou nie je ani tento model. Xiaomi však na takomto niečom aj reálne pracuje a koncept smarfónu s vymeniteľnými súčiastkami je o to zaujímavejší. Vedeli by ste si predstaviť, že by ste si jednoducho vymieňali kameru smartfónu podľa potreby? Alebo pri…

Armádny Magazín

"Múdra" ruská raketa v Čiernom mori. Prečo sa jej hovorí "zabijak lietadlových lodí"?

0 icon

Rusko, 17.máj 2021 (AM) – Vulkan je raketa, ktorá by možno neexistovala, keby ZSSR vo svojej dobe "nezaspal" trend zvyšovania obranyschopnosti nepriateľských lietadlových lodí. Čí dedič je tento systém, komu sa podobá svojim "mozgom" a komu svojím vzhľadom?   Dňa 13. mája oslávila Čiernomorská flotila RF 238.

Video: Výsadok v Tuve. Minister Šojgu prezradil kto učí špeciálne sily prežiť v Tajge a v horách

0 icon

Rusko, 17.máj 2021 (AM) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že staroverci žijúci v ťažko dostupných oblastiach sa zúčastňujú výcvikového programu špeciálnych síl. Sergej Šojgu prezradil, že staroverci sú prijímaní na pomoc s výcvikom vojakov špeciálnych síl. Ministerstvo vytvorilo špeciálne centrá, do programu ktorých

Ukrajinská vláda využíva na zastrašovanie republík Donbasu nacistov a radikálov. Tí navrhujú koncentračné tábory

0 icon

Ukrajina, 17.máj 2021 (AM) – Okrem nástroja rusofóbie ukrajinská vláda bohato využíva na zastrašovanie republík Donbasu nacistov, tvrdí člen Rady pre ľudské práva pri kancelárii prezidenta Ruskej federácie Alexander Brod.   „Popri zúrivej rusofóbii nová vláda naďalej využíva nacistov na dráždenie obyvateľstva, ako aj nástroj na zastrašovanie No

Eduard Chmelár: Na palestínskych životoch záleží. Video

0 icon

Palestína, 17.máj 2021 (AM) – Má na obranu právo len Izrael, alebo aj utláčaní Palestínčania? Aká je primeraná obrana ľudí, ktorí sú vystavení permanentnému teroru, vyhnaní z ich pôdy, násilne deportovaní? Nad týmto aj nad udalosťami v Palestíne sa zamýšľa politológ Eduard Chmelár vo svojom najnovšom videu:  

Politológ predpovedá konflikt s Izraelom na štyri kroky dopredu. O Palestíne ani zmienka

0 icon

Izrael, 16.máj 2021 (AM) – Známy novinár a politológ Alexander Sosnovskij dokázal vypočítať spôsob riešenia konfliktu s Izraelom na štyri kroky vpred. Zároveň o Palestíne neuviedol ani slovo. Odborník navrhol, aby sa americké orgány pokúsili obrátiť ďalšie zhoršenie arabsko-izraelského konfliktu v ich prospe

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali