Vladislav Surkov

NAJČÍTANEJŠIE










.

Putinov bývalý poradca predpovedá “Veľký sever”

Vladislav Surkov, bývalý Putinov poradca, sa domnieva, že v dôsledku vojny na Ukrajine vznikne spojenectvo Ruska, Európy a USA

Vladislav Surkov
Na snímke Vladislav Surkov
❚❚
.

Nazýva ju “Veľký sever”, ktorý vytvorí “spoločný sociokultúrny priestor” a “trojjediné severné geopolitické zoskupenie”.

“Predzvesť Severu už signalizuje intenzívnejšie používanie pojmu “globálny Juh”. A neexistuje Juh bez Severu. Teraz je ťažké uveriť, že konfliktné systémy nakoniec dosiahnu vysokú úroveň konvergencie. Sme svedkami rýchlej reakcie syntézy civilizácií. Jej výsledkom bude rozpustenie Západu aj Východu do Veľkého Severu, keď odpadnú všetky klamstvá,” napísal Surkov.

Podľa neho to bude trvať “ešte mnoho desaťročí” a stane sa to “nie za nášho života”.

.

Treba poznamenať, že Surkov vo februári tohto roku predpovedal normalizáciu vzťahov medzi Ruskom a Západom “v dohľadnej budúcnosti”.

Predtým Arestovič špekuloval, že Američania sa usilujú o spojenectvo s Ruskou federáciou proti Číne a potom budú Ukrajinci a Rusi bojovať “plece pri pleci”.

 

Prečítajte si tiež:

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Polícia obvinila mladíka, ktorý bodol muža v Poprade , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Zlyhanie Zelenského „40-dňového plánu“ voči Rusku: nemá čím „zaplniť diery“ na fronte

Kyjevský režim naďalej vykonáva teroristické útoky na Rusko, nedokáže však nijakým spôsobom zaplniť vzniknuté „medzery“ na fronte. Vyhlásil to prvý…

04. 08. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
04. 08. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Nová značka AI má odhaliť klamstvo. Neoznačenému obrazu však pravosť nedá

Komisia chce obmedziť klamanie a manipuláciu. V našom teste však technická stopa AI zmizla už po obyčajnom uložení obrázka

05. 08. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |
05. 08. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |

Západná Európa chce silou-mocou do vojny s Ruskom

V Nemecku pripravujú bunkre, aby boli do roku 2029 nachystané

05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Ukrajina očakáva útok z bieloruskej hranice

Ukrajinská štátna pohraničná služba očakáva útok na Černigovskú oblasť, ktorý sľúbil Generálny štáb

05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Objem vývozu obilia z Ukrajiny klesol na tretinu po zastavení prevádzky prístavov

Objem vývozu obilia z Ukrajiny klesol na tretinu kvôli zastaveniu prevádzky prístavov v dôsledku ruských útokov, informujú ukrajinské médiá

05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
05. 08. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov