K nehode došlo v stredu večer na ceste I/66. “Podľa predbežných informácií sa zrazili dve osobné autá. Žiaľ, nehoda si vyžiadala obete na životoch,” uviedla polícia.
Z miesta hlásia šesť obetí a jednu zranenú osobu, ktorá bola prevezená do nemocnice. „Bližšie informácie k nehode bude možné poskytnúť neskôr. Polícia miesto dokumentuje, cesta I/66 je momentálne úplne neprejazdná,“ podotkla polícia.
Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby na sociálnej sieti informovalo, že na tiesňovú linku 155 prijali volanie o čelnej zrážke dvoch osobných vozidiel v okrese Brezno. „Na miesto sme vyslali tri ambulancie záchrannej zdravotnej služby. Z miesta, žiaľ, máme hlásených šesť obetí. Jedna osoba bola po prvotnom ošetrení záchranármi transportovaná do nemocnice,“ uviedli zdravotní záchranári.
Záchranná zdravotná služba NsP Brezno na sociálnej sieti spresnila, že na mieste sa nachádzalo sedem účastníkov dopravnej nehody, z toho šesť osôb pri zrážke utrpelo zranenia nezlučiteľné so životom.
„Medzi účastníkmi sa nachádzali aj dve maloleté osoby, z ktorých, žiaľ, jedna svojim zraneniam podľahla na mieste a druhej bola poskytnutá prednemocničná zdravotná starostlivosť a následne bola transportovaná na urgentný príjem Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici,“ uviedla záchranná zdravotná služba.
.
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) vyjadril na sociálnej sieti úprimnú sústrasť rodinám obetí nehody. Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) na sociálnej sieti uviedol, že sú momenty, keď aj profesionáli cítia len bezmocnosť. „Ako dnes večer, keď tri posádky záchranárov dorazili na miesto tragickej nehody pri Závadke nad Hronom, pri ktorej vyhaslo šesť ľudských životov. Úprimnú sústrasť pozostalým,“ napísal minister.
Úprimnú sústrasť vyjadril aj splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Alexander Daško. “V oboch autách sa nachádzali rómske rodiny,” uviedol na sociálnej sieti úrad splnomocnenca.
Polícia začala pre tragickú nehodu na Horehroní trestné stíhanie
Polícia začala pre stredajšiu (8. 10.) tragickú dopravnú nehodu medzi obcami Heľpa a Závadka nad Hronom trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Informovalo o tom na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Zároveň spresnilo, že najmladšou obeťou nehody je 14-ročný chlapec. Ďalších päť osôb, ktoré pri nehode zomreli, bolo vo veku 36, 35, 23, 28 a 20 rokov.
“Jedna osoba – chlapček vo veku sedem rokov bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice,” informovala polícia. Na miesto nehody boli prizvaní znalci z odboru cestnej dopravy a tiež z odboru súdneho lekárstva. “Všetky okolnosti, za ktorých k tragickej zrážke vozidiel došlo, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania,” uviedla polícia.
Na ceste I/66 medzi obcami Heľpa a Závadka nad Hronom sa v stredu večer zrazili dve osobné autá. Nehoda si vyžiadala šesť obetí a jednu zranenú osobu, ktorá bola prevezená do nemocnice. V oboch autách sa podľa Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity nachádzali rómske rodiny.
Chlapec pri nehode utrpel početné zranenia
Sedemročný chlapec, ktorý bol účastníkom stredajšej (8. 10). tragickej dopravnej nehody na Horehroní, utrpel početné zranenia. Po prevoze do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici podstúpil chirurgické zákroky. Pre TASR to uviedla referentka komunikácie nemocnice Alena Šperková.
„Pacienta sme prijali s početnými zraneniami. Podstúpil chirurgické zákroky a momentálne je pod dohľadom lekárov intenzívnej zdravotnej starostlivosti. Jeho stav naďalej monitorujeme,“ uviedla Šperková s tým, že viac informácií vzhľadom na citlivosť prípadu nateraz nie je možné poskytnúť.
Úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí vyjadril prezident SR Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR Richard Raši, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, minister zdravotníctva Kamil Šaško, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Alexander Daško i predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.
„Je mi nesmierne ľúto tragédie na ceste medzi obcami Heľpa a Závadka nad Hronom, na ktorej vyhaslo šesť ľudských životov. Rodinám a blízkym vyslovujem úprimnú sústrasť pri tragédii, ktorá im zobrala ich najbližších,“ napísal prezident Peter Pellegrinina sociálnej sieti.
„Táto správa ma hlboko zasiahla. Myslím na rodiny a priateľov, ktorých sa táto tragédia dotkla,“ uviedol Lunter.
Obete tragickej nehody na Horehroní boli zo Šumiaca, v obci pracujú na pomoci
Obete tragickej dopravnej nehody na Horehroní pochádzali z obce Šumiac v Breznianskom okrese. V jednom aute sa viezla mladá rodina, v druhom mladí muži, ktorí sa vracali z práce. V obci sa uskutoční krízové stretnutie, na ktorom sa bude koordinovať pomoc pozostalým. Na sociálnej sieti o tom informoval Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity (ÚSVRK).
„Naši kolegovia z regionálnej kancelárie sú už v Šumiaci, kde zvolávajú krízové zasadnutie obecných poslancov, pomocných profesií a našich členov miestnej občianskej a preventívnej služby, aby sa ťažkú situáciu podarilo zvládnuť,“ priblížil úrad splnomocnenca s tým, že na mieste budú pozostalým rodinám pomáhať aj pracovníci krízovej linky pomoci IPčko.
Regionálna kancelária ÚSVRK v súčinnosti s obcou takisto pripravuje zriadenie transparentného účtu, ktorý pomôže rodinám s nákladmi na poslednú rozlúčku s blízkymi. „Veríme, že sa nám aspoň sčasti podarí zmierniť náročné nastávajúce dni všetkých pozostalých a pomôcť im v maximálnej možnej miere zvládnuť nesmierne ťažkú situáciu,“ uviedol úrad.
Pri tragédii prišlo o život šesť ľudí vrátane 14-ročného chlapca. Jedna osoba, 7-ročný chlapec, bola z miesta nehody s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice. Polícia v súvislosti s udalosťou začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, okolnosti nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania.
Na mieste tragédie v stredu večer zasahovali všetky záchranné zložky, cesta bola niekoľko hodín v oboch smeroch uzavretá. V teréne boli okrem policajtov, záchranárov a profesionálnych hasičov aj dobrovoľní hasiči z Heľpy a zo Závadky nad Hronom.
„Zasahujúci príslušníci a členovia dobrovoľných hasičských zborov zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru, úniku prevádzkových kvapalín, proti pohybu, vyslobodzovali osoby z dvoch havarovaných osobných motorových vozidiel pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia, asistovali posádkam zdravotnej záchrannej služby pri resuscitácii a ošetrení zranených osôb, prehľadávali okolie dopravnej nehody z dôvodu podozrenia ďalších účastníkov nehody,“ priblížilo na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici.
V obci Šumiac po tragickej dopravnej nehode vyvesili čiernu vlajku
V obci Šumiac po stredajšej (8. 10.) tragickej dopravnej nehode na Horehroní vyvesili čiernu vlajku. Všetkých šesť obetí i ťažko zranený chlapec pochádzajú zo Šumiaca, obec na pomoc pozostalým zriadi transparentný účet. Pre TASR to uviedol obecný poslanec a zástupca starostky Marek Tuhovčák.
Informácie o tragickej nehode prijala samospráva i obyvatelia obce veľmi ťažko. „Je to obrovská tragédia, je to zdrvujúce,“ skonštatoval Tuhovčák s tým, že na pomoc rodinám a pozostalým obec zriadi transparentný účet.
„Jedna posádka išla z práce domov, druhá posádka išla na ošetrenie do ambulancie do Brezna,“ priblížil Tuhovčák.
Rožňavský biskup Stolárik vyjadril ľútosť nad tragickou nehodou na Horehroní
Rožňavský biskup Stanislav Stolárik vyjadril ľútosť nad stredajšou (8. 10.) tragickou nehodou na Horehroní. Svoju spoluúčasť vyjadruje všetkým, ktorých sa dotkla táto udalosť, osobitne najbližším rodinám zosnulých. TASR o tom vo štvrtok informovali z tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (KBS).
„Modlí sa za všetkých, ktorí pri havárii zomreli, aby ich nesmrteľné duše odpočívali v Pánovom pokoji a ich blízkym vyprosuje od Pána Boha silu v týchto ťažkých chvíľach,“ dodala kancelária KBS. Ako uviedla, Stolárik ďakuje lekárom, zdravotníkom, záchranným zložkám a všetkým, ktorí sa na mieste nehody snažili o záchranu životov. Zároveň je vďačný aj tým, ktorí poskytujú zdravotnícku starostlivosť zranenému dieťaťu. „K modlitbe za zosnulých, pozostalých a uzdravenie zraneného dieťaťa pozýva aj všetkých veriacich,“ podotkla.
Gorillaz vystúpili na Pohode s 20-člennou zostavou
Kultová kapela Gorillaz vystúpila prvýkrát na Slovensku. Na festivale Pohoda sa vo štvrtok na pódiu predstavila s približne 20-člennou zostavou.…
Ukrajina v najbližších dňoch dostane od USA rakety pre systém Patriot
Ukrajina v najbližších dňoch dostane od USA rakety pre systém Patriot, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Pôvodný stav pre koho? Pri Šuranoch sa hrá aj o pôdu, ktorú fabrika nevráti
Pri Šuranoch nestačí hovoriť o investícii za miliardu. Treba povedať, či „návrat do pôvodného stavu“ znamená návrat pôdy ľuďom, alebo…
Čo nejesť popri rannej káve? Dávajte si pozor na túto potravinu
Túto obľúbenú potravinu by ste nemali kombinovať s rannou kávou, varujú výživoví poradcovia
ZMOS rokoval s vedením Slovenskej pošty o pripravovanej optimalizácii služieb
Združenie miest a obcí Slovenska rokovalo vo štvrtok s generálnym riaditeľom Slovenskej pošty Vladislavom Kupkom o pripravovanej optimalizácii poštových služieb.…




























