Igor Matovič

NAŽIVO

Armáda Izraela oznámila, že jeden z dvoch vrátených mŕtvych rukojemníkov bol identifikovaný ako Ronen Engel. Hamas ich vrátil predchádzajúci deň a identifikácia druhého tela stále pokračuje.

08:10

Organizátori tvrdia, že takmer sedem miliónov ľudí sa v sobotu v USA zúčastnilo na protestoch proti Trumpovi pod názvom No Kings (Žiadni králi), tvrdia ich organizátori.

07:41

Podľa japonských médií sa japonská Liberálnodemokratická strana a hlavná opozičná strana chystajú vytvoriť koalíciu, ktorá umožní, aby sa líderka LDP Sanae Takaičiová stala premiérkou Japonska.

07:32

Libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pri dronovom útoku Izraela v južnom Libanone zahynula jedna osoba.

07:31

Ministerstvo zahraničných vecí USA oznámilo, že má „dôveryhodné správy“ o tom, že Hamas plánuje bezprostredný útok na civilistov v Pásme Gazy, čo Spojené štáty označili za porušenie prímeria.

07:30

Hamas uviedol, že uzavretie hraničného priechodu Rafah spôsobí značné oneskorenie pri odovzdávaní tiel rukojemníkov.

07:19

Ukrajinská protivzdušná obrana uviedla, že ruské sily podnikli v sobotu večer útoky na ukrajinské mestá.

07:18

Netanjahu sa podľa svojich slov chce znova uchádzať o funkciu predsedu vlády v nadchádzajúcich voľbách, ktoré sú naplánované na november 2026.

07:17

Ministerstvo zahraničných vecí Kataru oznámilo, že Afganistan a Pakistan sa dohodli na okamžitom prímerí, ktoré zastaví pohraničné potýčky medzi týmito susednými štátmi.

07:17

Parlament Republiky srbskej  vymenoval za dočasnú prezidentku Anu Trišičovú-Babičovú, ktorá vo funkcii nahradí Milorada Dodika.

07:15

Motocykel podpísaný pápežom Levom XIV vydražili za 130.000 eur. K dosiahnutej sume sa ešte prirátajú poplatky a dane.

06:37

Assange požiadal Španielsko, aby udelilo 20-ročný trest odňatia slobody šéfovi bezpečnostnej firmy, ktorý ho údajne špehoval pre USA. Assange bol prepustený z britského väzenia s vysokým stupňom stráženia v júni minulého roka po uzatvorení dohody o vine a treste s americkou vládou ohľadom činnosti platformy WikiLeaks

06:36

Witkoff vyhlásil, že sa cítil „zradený“, keď Izrael v septembri v Katare zaútočil na vyjednávačov Hamasu.

06:35

Palestínske veľvyslanectvo v Egypte uviedlo, že hraničný priechod Rafah bude opäť otvorený v pondelok.

06:34

Námorná misia EÚ Aspides uviedla, že tanker prevážajúci LNG zachvátili v sobotu pri pobreží Jemenu plamene po výbuchu, ktorý prinútil členov posádky opustiť loď.

06:31

Zelenskyj vyhlásil, že Trump nedal jednoznačnú odpoveď na otázku o možnom dodaní rakiet Tomahawk Ukrajine.

„Trump nepovedal ‚nie‘, ale ani ‚áno‘,“ povedal ukrajinský prezident.

„Myslím si, že Putin sa bojí, že Spojené štáty nám dodajú Tomahawky. A myslím si, že sa naozaj bojí, že ich použijeme,“ dodal.

Pripomíname, že západné médiá písali, že Trump jednoznačne odmietol Ukrajine dodávku Tomahawkov.

Včera 19:29

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí v sobotu oznámilo, že na nadchádzajúcom summite napokon podporí najnovší 19. balík európskych sankcií proti Rusku.

Včera 18:24

Podľa zdrojov televízie CNN predstavitelia americkej prezidentskej administratívy rokujú o organizácii štvrtého osobného stretnutia šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť v najbližších týždňoch.

Včera 18:23

Vo veku 96 rokov zomrela v sobotu v Jeruzaleme Dita Krausová. Krausová bola jednou z posledných pamätníčok holokaustu českého pôvodu.

Rodáčka z Prahy bola v mladosti väznená v Terezíne, Auschwitzi, Hamburgu a Bergen-Belsene. Informuje portál iDNES.cz.

Včera 18:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matovič: Naď mal svoje tvrdenie o ruských peniazoch Smeru buď podložiť dôkazmi alebo mal držať hubu a krok

Dnes bol hosťom u Braňa Závodského bývalý premiér a minister Financií Igor Matovič. Prvá otázka smerovala k predstaveniu programového vyhlásenia vlády (PVV) Ódora

Igor Matovič
Igor Matovič dal dnes Braňovi Závodskému poriadne zabrať.
❚❚
.

Matovič žiadal od Ódora, aby nesiahal na jeho 200 € na dieťa a aby podporil jeho 500 € za účasť na voľbách. “SaS už týždne návrh programového vyhlásenia k dispozícii malo, my sme ho dnes museli gúgliť,” povedal doslova Matovič. “Keď najväčší poslanecký klub si musí gúgliť na internete, čo je teda vlastne napísané v tom programovom vyhlásení, to je najlepší dôkaz toho, ako pánovi premiérovi záleží na tom, aby mal podporu.” Matovič bol viditeľne urazený, že mu súbor s programovým vyhlásením Ódor neposlal pred svojou tlačovou konferenciou. Pravdaže, počas prvých slov sa Matovič nevyhol útoku na Fica a Smer, a šíril poplašnú správu, že po výhre Fica nastane koniec demokracie a diktatúra.

Matovič odmieta hovoriť o vláde odborníkov, pripadá mu trápne, že sama vláda sa tak označuje, “skôr by som hovoril prezidentkina vláda alebo vláda úradníkov. Ja mám pocit, že mesiac sú v robote, mesiac hovoria, že budú analyzovať…” Po prečítaní prvých strán PVV mu to pripadá ako materiál typu “vybudujme svetový mier a alibizmus.” Odcitoval niekoľko viet z prehlásenia a označil ich za hlúposti. PVV obsahuje podľa neho veľmi málo konkrétnych vecí a záväzkov. Strany, ktoré dali vláde bianco šek prísľubom podpory PVV, robia politický biznis, spomenul SaS, ktorá výmenou dosadila “neschopného človeka” do úradu vlády. Slovo “neschopný” niekoľko krát zopakoval.

Matovič znovu citoval z PVV, tento krát vetu o tom, že vláda sa zaväzuje zvýšiť zamestnanosť a sociálnu pomoc u znevýhodnených skupín. “Svetový mier! Vata!” označil vetu Matovič ako zoskupenie prázdnych slov. “Toto je bla bla bla a verte tomu, 30. septembra si podčiarknete a zistíte, že nič z toho neurobil. Pre zaujímavosť, možno práve v tej chvíli hovorila ministerka Soňa Gaborčáková o konkrétnych zvyšovaniach konkrétnych príspevkov pred novinármi. Matovič tak opäť nechtiac dokázal, že jediné, čo ho naozaj zaujíma, je emocionálna odozva ľudí, ktorí sú ešte ochotní ho počúvať.

.

Závodský mu však pripomenul, že ani Matovičovo PVV nebolo jednoznačné, dokonca dochádzalo k tomu, že jeho slová si každá časť koalície vysvetľovala inak. Matovič pri odpovedi až sčervenel, začal znovu kritizovať postoj Ódorovej vlády. Podľa neho ambícia vlády doviesť krajinu k predčasným voľbám je príliš slabá, vláda musí počítať s tý,. že po voľbách sa nepodarí zostaviť vládu ani po dvoch rokoch, ako to bolo v Bulharsku. Matovič znovu, už snáď po tretí krát, spomenul, že PVV si musel vygúgliť, bol viditeľne urazený, povedal, že vláda pohŕda parlamentom. Závodský ho upozornil na oxymoron, na jednej strane požaduje od vlády plnohodnotné PVV a aby sa správala, akoby tu mala byť roky, na strane druhej jej odmieta dať dôveru.

S viditeľnou škodoradosťou hovoril Matovič o návrhu Krajniaka, aby vláda predložila štátny rozpočet v skoršom termíne. Využil to, že vo vláde sedia ľudia, ktorí sú tvorcovia zákona o rozpočtovej zodpovednosti, to oni tento zákon spískali, nech si to vyžerú, hovoril Matovičov výraz, keď sa téme venoval. V podstate to aj povedal, len použil miernejšie výrazy. Znovu mu oponoval, celkom rozumne Závodský, v minulom roku sa o rozpočte hovorilo ešte v decembri, dávno po termíne jeho predloženia, a Matovič chce od súčasnej vlády predloženie vyrovnaného rozpočtu podľa zákona, aj keď je jasné, že vláda po voľbách ním viazaná nebude. (Čerstvá vláda po voľbách sa totiž v zákone teší výnimke – pozn. redakcie). Závodský sa pri tom neubránil úsmevu.

Závodský napokon po prekáračke formuloval otázku priamo: Čo z toho budú mať občania, ak vláda bude musieť na politické želanie Matoviča predložiť vyrovnaný rozpočet už koncom augusta? Matovič argumentoval rozdielom v cenách energií vlani a dnes, ale pripojil: “Kto iný vie lepšie tvoriť rozpočet ako ten, kto napísal zákon o rozpočtovej zodpovednosti? Títo ľudia, ktorí napísali recept, nech podľa toho receptu uvaria, a všetkým nám ukážu, aký má byť ten vyrovnaný rozpočet.” Po tejto replike sa už obaja prekrikovali. Argumenty Závodského stratili zmysel, Matovič si šiel svoje, žiada od Ódora, aby za každú cenu naplnil zákon, ktorý napísal. Závodský už strácal trpezlivosť, krčil plecami, takého diskutujúceho asi veľmi často nemá. Postavil Matoviča pred dôsledky jeho požiadavky. Vláda napíše vyrovnaný rozpočet, budú nutné škrty a tie sa urobia hlavne na sociálnych opatreniach, občania si to brutálnym spôsobom odnesú.

Tomuto sa už Matovič čelom postaviť nedokázal. Stále viac silnel dojem, že sa snaží len sťažiť život Ódorovi. Matovič vraj presne vie, kde by päť miliárd vzal, prezradiť to však odmietol. Žiada Ódora, aby si priznal chybu, že zostavil zákon odtrhnutý od reality v čase, keď “robil za 20 tisíc mesačne” analytika v národnej banke. Ódor má prestať rozprávať o tom, v akom stave prevzali verejné financie a priznať si, aké bludy napísal do zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Takže nakoniec to z neho vyliezlo. Hoci Ódor nebol nijako tvrdý pri kritike hospodárenia Matovičovej vlády, predsa len si dovolil ho kritizovať, čím si vyslúžil nehynúcu pomstu.

Matovič potom ešte využil tému 500 € za účasť na voľbách na možnosť zaútočiť na Smer a Hlas. Robert Fico podľa neho ľudí demoralizuje a snaží sa čo najviac znížiť volebnú účasť. Znovu povedal, že po jeho víťazstve by hrozila totalita. Strany “demokratického” spektra podľa neho len snívajú o tom, že ich Pellegrini zoberie do vlády. Manipulácia volieb podľa Matoviča nehrozí, tá skôr prebieha zo strany médií, a to už tri roky. Obvinil z nej Haščáka a ním vlastnené médiá, ktoré podporujú vznik vlády Smer, Hlas, Republika, SNS, a ak to nevyjde, aby Pellegrini zradil Fica a spojil sa s demokratickými silami. Naď mal svoje tvrdenie o ruských peniazoch Smeru buď podložiť dôkazmi alebo mal držať hubu a krok.

.

Na záver prezradil Matovič “miliónový biznis,” ktorý dnes schválila vláda Ľudovíta Ódora. Schválila do bankovej rady NBS človeka extrémne blízkeho Kažimírovi, ktorý za 5 rokov dostane približne milión eur. Je ním Dr. Dušan Ďurčák.

Kto si pamätá Matoviča z čias, keď vyvolával škandály z opozičných lavíc parlamentu, ten ho dnes u Závodského opäť spoznával. Svedčil o tom aj spôsob jeho verbálneho prejavu, keď si vyberie jednu myšlienku alebo fakt, a ten dookola balí do emotívnej cukrovej vaty. Aj jeho neverbálne prejavy svedčili o tom, že už sa opäť cíti, ako opozičný politik. Za zmienku stojí, že opäť nepripustil kritiku, k Ódorovi sa vyjadroval spôsobom, ktorý navodzoval istý spôsob pomsty a nezmieriteľnosti. Matovič konštruktívnu politiku robiť nevie, už si znepriatelil politické strany na všetky štyri smery. Ak sa mu podarí získať 5 %, môžeme sa opäť  tešiť na srandu. Našťastie, na tú srandu už nebudú doplácať občania Slovenska inak, než jeho poslaneckým platom. Jeho konšpiračné teórie, poplašné správy a emotívne manipulácie nemusí už nik brať vážne.

Prečítajte si tiež:

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

Krátky, ktorý pomohol k novele Ústavy, pre HS: Matovič z toho spravil telenovelu. On bol sudca, boli vinníci aj zachránení. Marek Krajčí bol „zachránený“, ja som bol potrestaný

Pred dvoma týždňami 90 poslancov NR SR – pomerne prekvapujúco a nečakane – schválilo novelu Ústavy SR. Dva chýbajúce hlasy…

19. 10. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Witkoff požadoval od Zelenského, aby súhlasil s ústupkami Putinovi v otázke Doneckej oblasti

Trumpov osobitný predstaviteľ v piatok požadoval od Zelenského, aby súhlasil s ústupkami Putinovi v otázke Doneckej oblasti

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemci si myslia, že ukrajinskí utečenci by už nemali dostávať príspevok Bürgergeld

Väčšina občanov Nemecka sa domnieva, že ukrajinskí utečenci by už nemali dostávať príspevok Bürgergeld

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump odmietol Zelenského. Scenáre ďalšieho vývoja udalostí

Podľa komentárov Trumpa, Zelenského, ako aj informácií západných médií, americký prezident odmietol svojmu hosťovi prakticky všetky požiadavky, s ktorými ten…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pomoc Ukrajine stále klesá

Napriek vyhláseniam o jednotnosti sa vojenská a finančná pomoc Ukrajine zo strany Západu výrazne znižuje, píše švajčiarske vydanie Neue Zürcher…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

V USA sa konali protesty proti Trumpovi

V USA organizácie blízke demokratom organizujú rozsiahle pouličné protesty proti Trumpovi pod sloganom „Nie kráľom“

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predavačku napadol motorovou pílou

Motorovou pílou zaútočil v stredu v českom mestečku Horní Blatná v okrese Karlove Vary cudzinec na predavačku vietnamského pôvodu v…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku objavili obrovské ložisko lítia

V Nemecku objavili obrovské ložisko lítia, informuje Bild s odvolaním sa na energetickú spoločnosť Neptune Energy

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Politickou nočnou morou je pre Brusel Budapešť ako miesto schôdzky Trump-Putin

Európska únia považuje za urážku to, že americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin si naplánovali stretnutie v…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Afganistan a Pakistan sa dohodli na prímerí na hranici

Informovalo o tom ministerstvo zahraničných vecí Kataru, ktoré vystúpilo ako sprostredkovateľ pri rokovaniach, ktoré sa konali v Dauhe za účasti…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ještě na mě počkal…

Přátelé, dnešní článek bude vzpomínkou na posledních deset let mého života mezi domácími zvířaty a především pak vzpomínkou na mého…

19. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Netanjahu sa chce opäť uchádzať o funkciu premiéra

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa podľa svojich slov chce znova uchádzať o funkciu predsedu vlády v nadchádzajúcich voľbách, ktoré sú…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Letisko v Mníchove uzavrelo dráhu pre podozrivú aktivitu

Dráhu na letisku v Mníchove v sobotu dočasne uzavreli z dôvodu zjavnej podozrivej aktivity. Podľa hovorcu polície pozastavili letovú prevádzku…

19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Blahoslavený Jerzy Popieluszko

Blahoslavený Jerzy Aleksander Popiełuszko sa narodil 14. septembra 1947 v dedinke Okopy neďaleko Suchowoli v Poľsku v hlboko veriacich rodinných…

19. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev naznačil, čo bude pre Zelenského znamenať koniec vojny

Trump počas stretnutia s plačlivým žobrákom povedal zrejmú, ale dosť zaujímavú vec: „Nech Rusko a Ukrajina uznajú seba za víťazov…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

O mužské zdobivosti

Čeští muži tvoří už skoro pětinu zákazníků kosmetických klinik a jsou schopni utratit jednorázově za kosmetické přípravky skoro 10 tisíc…

19. 10. 2025 | Česky | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 10. 2025 | Česky | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V Českej republike policajti pri nácviku zásahu proti strelcovi v škole omylom vtrhli do inej školy

Policajti, ktorí v českom meste Varnsdorf na severe Čiech, nacvičovali zásah proti aktívnemu strelcovi v škole, omylom vtrhli nie do…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico – Orbán – neporovnávajte neporovnateľné, vyzýva Belousovová

Bývalá politička zverejnila svoj názor na dvoch premiérov susediacich krajín, dvoch mužov, ktorí sú v EÚ vnímaní ako rebeli a…

18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

“A to je všetko.” Čo sa deje v Pokrovsku?

Včera vojenský komentátor nemeckých novín Bild vyhlásil, že Rusi už vstúpili do centra Pokrovska a ich drony “berú do zajatia”…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Nemôžeme so sebou nechať zametať

Koaličný poslanec Roman Michelko nevidí šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v prípade predĺženia volebného obdobia primátorov a starostov na päť…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Keď varenie nejde podľa predstáv šéfkuchárov

Ako to vyzerá, keď sa varenie nepodarí a šéfkuchár zlyhá? Keď nie ste šéfkuchár, varenie sa môže stať výzvou. Pripálené,…

19. 10. 2025 | 0 komentárov

Ako sa Putin dostane do Budapešti? Nebude to ľahké. Pozrite si mapu

Najpravdepodobnejšia trasa Putinovho letu do Budapešti vedie cez Čierne more, Turecko, Stredozemné more, Čiernu Horu a Srbsko. A zo Srbska…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chatár si po páde zo schodov na Martinských holiach poranil hlavu a chrbticu

Horskí záchranári z Veľkej Fatry zasahovali v sobotu dopoludnia na chate na Martinských holiach. Sedemdesiatročný chatár po páde zo schodov…

18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská novinárka: Zelenský sa ma snaží 3 roky dostať do väzenia za to čo teraz sám navrhuje

USA, 18. októbra 2025 - „Musíme sa zastaviť tam, kde sme teraz“: Zelenskyj súhlasil s Trumpovými slovami, že konflikt na…

19. 10. 2025 | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Petičnému výboru neumožnili odovzdať petíciu za odvolanie predsedu Klubu slovenských turistov v Žiline

Predstaviteľom petičného výboru neumožnili na sobotnom zasadnutí Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov v Žiline odovzdať petíciu za odvolanie súčasného predsedu…

18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa identikit nepodarí. To najlepšie z policajných pátračiek

Takto to dopadne, keď sa identikit nepodarí. Toto sú najlepšie fotografie z policajných pátračiek. Správy očitých svedkov sú pre vyšetrovanie…

18. 10. 2025 | 0 komentárov

Stretnutie Trumpa a Zelenského. Napätie a krik. Čo sa stalo a (ne)dohodlo?

Hlavným výsledkom je, že Ukrajina zrejme nedostane rakety Tomahawk. Aspoň nie v najbližšom čase. USA sa dostali na pokraj prudkého…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením 15. septembra

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením sviatku Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra ako dňa pracovného pokoja na budúci rok. Potvrdila…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Armáda Izraela oznámila, že jeden z dvoch vrátených mŕtvych rukojemníkov bol identifikovaný ako Ronen Engel. Hamas ich vrátil predchádzajúci deň a identifikácia druhého tela stále pokračuje.

08:10

Organizátori tvrdia, že takmer sedem miliónov ľudí sa v sobotu v USA zúčastnilo na protestoch proti Trumpovi pod názvom No Kings (Žiadni králi), tvrdia ich organizátori.

07:41

Podľa japonských médií sa japonská Liberálnodemokratická strana a hlavná opozičná strana chystajú vytvoriť koalíciu, ktorá umožní, aby sa líderka LDP Sanae Takaičiová stala premiérkou Japonska.

07:32

Libanonské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pri dronovom útoku Izraela v južnom Libanone zahynula jedna osoba.

07:31

.

Chová sa ako posledný marketingový šmejd

Opozícia reaguje na ostatnú „atomofku” Igora Matoviča. Ten radosť mať nebude…

18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Blaha po vylúčení z PES pre HS: Dnešní socialisti – Marx, Che Guevara a ďalší ľavicoví hrdinovia sa musia v hroboch obracať

Vo štvrtok sa v Amsterdame začal kongres Strany európskych socialistov, na ktorom zo svojich radov definitívne vylúčili stranu Smer-SSD. Premiér…

18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a “bezprecedentný krok späť”: keď ľudskoprávny aktivizmus nahrádza pravdu a poškodzuje záujmy štátu

Stačilo pridať do ústavy vetu o biologickom pohlaví – a Brusel, Amnesty a dúhové organizácie vyhlásili Slovensko za hrozbu pre…

18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia agentúra zhoršila rating Francúzska

Ratingová agentúra S&P v piatok oznámila, že znížila známku úverovej spoľahlivosti Francúzska z úrovne AA na A+. Odôvodnila to rizikom,…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj zažil v Bielom dome ďalšie fiasko. Na tému Tomahawkov s ním Trump odmietol diskutovať

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do bieleho domu na stretnutie s prezidentom Trumpom s meškaním. Po krátkej verejnej časti, kde…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov