NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že ak budú pri atentátoch zabití ďalší iránski predstavitelia, tak začnú od 1. apríla útočiť na pobočky amerických technologických gigantov.

Včera 20:25

Zelenskyj vyhlásil, že prioritou je, aby EÚ odblokovala pôžičku pre Ukrajinu.

Včera 20:24

Macronova kancelára uviedla, že ju prekvapila Trumpova kritika, kvôli tomu, že Francúzsko totiž nepovolilo prelet americkým lietadlám prevážajúcim vojenské vybavenie.

Včera 20:22

Petr Pavel privítal obnovenie konzultácií českej a slovenskej vlády. Memorandum podľa neho neobsahuje nič nové.

Včera 20:21

V Nemecku došlo k útoku vlka na človeka. Incident sa stal v meste Hamburg a bola zranená žena.

Včera 20:20

Podľa Petra Pavla by Česko malo prehodnotiť vzťahy s Maďarskom aj čo sa týka toho, o aké informácie sa s ním bude deliť.

Včera 18:10

Hegseth odmietol potvrdiť záväzok USA v prípade kolektívnej obrany NATO. Podľa neho by to bolo na rozhodnutí Trumpa.

Včera 18:08

Polícia v Španielsku objavila podzemný tunel, ktorý slúžil na pašovanie hašiša z Maroka do Európy.

Včera 18:07

Izraelské médiá informovali, že Izrael už nebude nakupovať vojenský materiál od Francúzska.

Včera 18:06

Spoločnosť Sibur uviedla, že výbuch spôsobený poruchou zariadenia v ruskom chemickom podniku pripravil o život dvoch ľudí a ďalších 72 utrpelo zranenia.

Včera 18:05

Putin nevylučuje opätovné zblíženie s Európou. Uviedol, že je zrejmé, že vzťahy s Európou sú v kríze.

Včera 18:03

Szijjártó uviedol, že komunikoval s ruskými predstaviteľmi v čase, keď ministri EÚ uvažovali o nových sankciách voči Rusku.

Včera 18:01

Karol III. koncom apríla navštívi USA. Zúčastní sa tam na oslavách 250. výročia americkej nezávislosti.

Včera 17:52

Primátor mesta Győr Bence Pintér podáva trestné oznámenie na zamestnancov SBS, ktorí minulý piatok počas Orbánovho volebného podujatia násilne zasahovali proti protestujúcim.

Včera 16:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Matka napísala o pohodovom prekonaní čierneho kašľa, denník Postoj jej blog vymazal, hoci vakcína, zdá sa, nie je zaručené a bezpečné riešenie

Redakcia Postoja zjavne považuje informáciu o tom, ako sa dá liečiť čierny kašeľ vitamínom C za nebezpečnú azda až nemorálnu pre svojich čitateľov. Pritom počet ochorení na čierny kašeľ v SR rastie a hlavne medzi zaočkovanými, píše matka 4 detí, ktorá práve s celou rodinou prekonala čierny kašeľ

❚❚
.

Jana Tutková, riaditeľka Centra pre bioetickú reformu, uverejnila skúsenosť s prekonaním ochorenia vo svojej rodine so 4 deťmi, pričom poukázala na rozdiel medzi priebehom u očkovaných a neočkovaných, medzi horormi šírenými lekármi a realitou dneška, dlhodobou prirodzenou imunitou získanou prekonaním ochorenia a krátkodobou negarantovanou imunitou získanou očkovaním, ktoré má svoje zdravotné riziká pre pridané adjuvanty a konzervačné látky. Paradoxne, Markéta Šichtářová, ktorá v minulosti upozornila na riziká prídavných látok vo vakcínach so záverom „Takže se vlastně dětem povinně škodí. Ale výrobce vakcíny se napakuje,“ získala včera v Prahe cenu Žena roka 2019, na Slovensku kresťanský Postoj vymazal článok autorky.

Prinášame vám jej článok v plnom znení.

Nestrašte čiernym kašľom. Prekonali sme ho pohodovo

.

Vďaka vitamínu C – aj ročná dcéra! Iného sa radšej bojte.

Už sme mali letenky do USA, kam sme sa chystali na svadbu manželovej sesternice, keď nás v polovici augusta prekvapili záchvaty kašľu niektorých našich detí. Pokašliavali už od začiatku augusta, dávali sme im vitamín C, chodili sme sa príležitostne kúpať na Šíravu a fungovali ako normálne. Pri nástupe híkavých záchvatov kašľu sme však už obmedzili kontakt s inými, hoci sme boli v pohode vďaka informácií zo slovenského prekladu článku nemeckej lekárky o tom, ako bojovať proti čiernemu kašľu vysokými dávkami vitamínu C.

Naozaj netuším, kde sme sa mohli nakaziť, lebo žiadni naši neočko-kamaráti to nemali. A keď to mali nejakí očkovaní jedinci, čo je bežné, tak to ani nemohli tušiť, lebo po vakcíne je priebeh čierneho kašľa zmiernený, vyzerá skôr ako bežný kašeľ, no očkovaný chorý ďalej šíri čierny kašeľ! Ak by mal riadny priebeh, tak by sa azda ostatným vyhýbal a aj ostatní by sa vyhýbali jemu, hlavne rodičia s bábätkami. Samozrejme, vakcína negarantuje, že sa vytvorí dostatok protilátok a tiež, že ak ja máte dostatok protilátok, že neochoriete naplno.

S podozrením, že ide o čierny kašeľ, som najprv zavolala našej pediatričke, či nám vie urobiť výter z hrdla. Neskôr zistila, že sa to dá, no vtedy mi odpovedala, že len z krvi vedia potvrdiť čierny kašeľ a potom môžem rovno čakať návštevu hygieny. Moje deti vo veku 8, 6 a skoro 4 najprv mali červenú až fialovú tvár, keď sa objavil kašeľ. Veľmi rýchlo sme im však zvýšili dávku vitamínu C podľa ich váhy – viď článok a bez problémov sa hrali, študovali v našej domácej škole i spali so záchvatom kašľa asi v dĺžke jednej minúty v intervele raz za 2-3 hodiny. Jednoročná dcéra len príležitostne pokašliavala.

Bolo veľkým šťastím, že deti boli už od mala naučené jesť kyselinu askorbovú v prášku z lyžičky, samozrejme okrem bábätka. Začalo teda naháňanie môjho gangu, aby si dali vitamín C každú hodinu- dve. V tom čase sa objavilo nachladenie už aj u mňa a rapídne postupovalo. Vysiľoval sa mi hlas pri zintentívnenom podávaní vitamínu pre mojich pacientov. Za pár dní sme však na to postupne nabehli, zvykli si a medzitým som sa aj ja pozviechala zo zlého stavu. Ten bol neporovnateľne horší od mojich detí. Asi tri noci som prekašľala, cez deň som však musela fungovať. Za tie tri dni však moje telo dostalo konečne riadne vysokú dávku vitamínu C a už sa to stabilizovalo. Kašľu bolo postupne menej a menej.

.

Tiež pomohlo, že sme naučení, že pri chorobe sa úplne vyhýbame sladkostiam a pridávanému cukru do jedla. No a táto skúsenosť s čiernym kašľom ma utvrdila v tom, ako správne bolo rozhodnutie neočkovať naše deti. Vďaka tomu, že sú neočkované, mali skvelú imunitu toto ochorenie pohodovo zvládnuť. Na rozdiel odo mňa, ktorá som prešla v detstve všetkými očkovaniami, samozrejme mnohé už sú neúčinné, ale naučili moje telo reagovať na choroby z krvi – ináč ako u neočkovaných. Táto pasáž zo spomínaného článku to vysvetľuje:

Baktérie čierneho kašľa (Bordetella pertussis) vylučujú dva jedy:[18]pertusický toxín (PTx), ktorý zastaví posielanie neutrofilov (imunitných buniek) v tele, ktoré by zabili baktérie, a adenylát-cyklázový toxín (ACT). ACT spomaľuje činnosť imunitného systému a otravuje imunitnú odpoveď,[19]pôsobiac ako „silové pole“, ktoré ochráni baktérie pred imunitným systémom, zatiaľčo tieto začnú odstrihovať priedušnicové riasinky z epitelových buniek. Očkované deti si nevedia vytvoriť protilátky proti ACT.[20]Vitamín C neutralizuje tieto jedy, zatiaľčo si telo vytvára primeranú imunitnú odpoveď, čo trvá pár týždňov.

Práve pred odletom do Štátov začala aj naša najmladšia ročná dcéra so záchvatmi kašľa. Tie sa u nej prejavovali prvé tri dni viackrát zvracaním, čo u ostatných sme mali len po jedenkrát. Vedeli sme, že to spôsobuje reflex kašlu, ktorý sa ľahko dráždi jedlom v snahe vykašľať hlien. Veľmi rýchlo však vďaka vitamínu C začala hlien aj vykašliavať. No najprv som si robila obavy, ako do nej ten vitamín dostať. Pediatrička nám poradila dávať nasilu, lebo už všetky kvapky, tabletky, ešte aj med odmietala. Skúšali sme nasilu so striekačkou pár krát s lipozomálnym Céčkom, ale to hneď aj vyzvracala. Tak sme kúpili Céčko na cmúľanie dúfajúc, že ju nejako presvedčíme.

Mnohé vitamíny majú veľa cukru alebo sladidiel, no nakoniec sme našli taký so sorbitolom a sukralózou, ktoré nie sú veľmi v konflikte s absorbciou vitamínu C. Šumivé sme vylúčili pre tie najhoršie sladidlá ako aspertám. Cmúľacie tabletky len príležitostne ochutnala, nakoniec pomohlo jej ponúkať hlavne po jedle slaný sodium askorbát rozmiešaný vo vode, jedla paradajky, farebné papriky, kivi a pomaranče.Nejaký vitamín dostala aj odo mňa pri kojení zároveň aj s protilátkami, ktoré moje telo už muselo produkovať, keďže som sa nakazila skôr.

Ja som sa snažila jesť až takmer 10 g vitamínu C za deň. To stačilo, aby sa nič z hororov, ktoré bežne médiá či lekári opisujú v súvislosti s čiernym kašľom, nekonali. Tie azda boli typické pre storočie dozadu, keď neexistovala vedomosť o vitamínoch a neboli výživové doplnky. Azda jediné, čo je pravda na týchto mainstreamových článkoch, ale bez udania vysvetlenia je,že kašeľ trvá 100 dní, hoci je ho po mesiaci oveľa menej, a to preto, že trvá, kým zničené riasinky dorastú.

.

Ochorenie sa šíri prvé dva týždne po tom, čo kašeľ začal a teda najviac, keď ani nie je jasné, že ide o čierny kašeľ. My sme to už tušili, keď k nám na návštevu zavítala mladá matka so 4-ročným synom. Prišla si na základe inzerátu zobrať fľaše na zaváranie, takže sme sa prvýkrát videli. Hneď sme ju varovali, no a na naše prekvapenie nemala s tým problém. Sama bola farmaceutka a jej syn nemal žiadne očkovania. Obaja sa nakoniec nakazili s podobným priebehom. Syn to zvládol super a ona horšie ako ja. Dokonca im diagnózu potvrdil aj výter hrdla.

Ešte musím spomenúť našu cestu k pediatričke, lebo to bola vcelku zábavná epizóda.Ona totiž neverila, že máme čierny kašeľ, ktorý predtým videla len raz v živote u malého dieťaťa. Hneď nám núkala predpísať antibiotiká, čo sme ju informovali z anglických zdrojov, že sú efektívne len v prvom štádiu, kým záchvaty neprepuknú. My sme však už mali záchvaty nejaký týždeň, dva. Aj sme už medzitým zmenili letenky o mesiac /našťastie za malý poplatok/, aby sme azda niekoho nenakazili, resp. nedostali záchvat kašľu práve pri imigračnej kontrole pri prílete do USA.

Návštevu nám navrhla pediatrička s tým, aby sme sa prišli nechať aspoň popočúvať. Všetky deti popočúvala, mali úplne čisté dýchanie okrem bábätka, ktoré spalo v autosedačkea trochu mu v prieduškách chrapčalo. Boli sme tam aspoň 45 minút a veľmi som dúfala, že sa niekto rozkašle, aby videla a počula, no neúspešne. Ani sme len neteplotovali, okrem najstaršieho syna, keď jeden deň dostal zvýšenú teplotu, pretože si jeden deň nedal žiadne Céčko.Keď som si chcela ísť pred cestou do USA dať urobiť krvné cesty pre potvrdenie, že išlo o čierny kašeľ,môj lekár mal žiaľ práve dovolenku.

A tak sme už v USA, len najmladšia si ešte večer sem-tam zakašle – nakazila sa predsa posledná. Stále jeme vitamín C, čo je treba aspoň tie 3 mesiace. Teším sa, že máme imunitu voči čiernemu kašľu na ďalších 30 rokov, dokonca aj pre budúce možné bábätká na rozdiel od tých, ktorý ju z očkovania v materskom mlieku pre dieťa nemajú a pre seba tak azda na 3 roky. Môj manžel nejakú imunitu už má, lebo na strednej škole prekonal čierny kašeľ. On hoci sa od nás nakazil, jeho kašeľ mal veľmi slabý priebeh, čo ani nestojí za reč.

Zhrnutie: prekonanie čierneho kašľa s vitamínom C, ktorý je vo forme prášku dosť lacný, neočkovaní zvládajú oveľa lepšie ako tí, ktorí mali akékoľvek očkovanie a to vyprchalo. Prekonaním získajú dlhoročnú imunitu a nemusia každých pár rokov podstupovať očkovanie s jeho nežiaducimi účinkami vzhľadom na problematický obsah vakcíny vrátane: soli hliníka, derivátu ortute a karinogenného formaldehydu. Kombinovaný účinok týchto látok je ignorovaný ako aj vedecké štúdie, ktoréuž nejaký čas existujú a ukazujú na poškodzujúci účinok týchto adjuvantov a konzervatov vo vakcínach. To preto očkovacia lobby o to intenzívnejšie tlačí svoje výrobky ako náboženstvo cez zákony štátov priamo v rozpore so základným ľudským právom nainformovanýa slobodný súhlas s medicínskym zákrokom.

Jana Tutková

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Invalidita už nemá kompenzovať hendikep, ale len to, čo z neho ostane na trhu práce , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nitriansky samosprávny kraj nečakane uzavrel rekonštruovaný most, dôvodom je nehoda vozidla

Nitriansky samosprávny kraj v utorok večer náhle uzavrel most na ceste II/588 medzi Farnou a Veľkými Ludincami v okrese Levice.…

31. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blanár odmieta tvrdenia opozície o pozícii Slovenska pri sankčných zoznamoch EÚ

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár odmieta vyjadrenia opozície v súvislosti s pozíciou Slovenska pri vyradení konkrétnych Rusov zo sankčného zoznamu…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský letecký zväz pripravil pre žiakov vzdelávací program o letectve

Občianske združenie Slovenský letecký zväz generála Dr. M. R. Štefánika pripravilo pre žiakov siedmych až deviatych ročníkov základných škôl vzdelávací…

31. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.

Čo znamenajú slová Kallasovej o problémoch s úverom vo výške 90 miliárd eur?

Dnešné pesimistické vyhlásenie šéfky európskej diplomacie Kai Kallasovej, že zatiaľ nemá „žiadne dobré správy“ ohľadom úveru pre Ukrajinu vo výške…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je pripravený ukončiť vojnu pod jednou podmienkou

Iránsky prezident Pezeškján vyhlásil, že Irán je pripravený ukončiť vojnu pod podmienkou, že už nebude vystavený útokom, informuje agentúra IRNA

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal majetok. Niečo tu však nesedí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil svoje majetkové priznanie – väčšina peňazí však nepochádza zo skromného prezidentského platu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vzbura proti Trumpovi: Francúzsko a Taliansko zakázali prelet americkým lietadlám

Francúzsko a Taliansko nenechali preletieť americké lietadlá zapojené do vojny s Iránom

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nekompromisný svet súkromných žoldnierov

Peter Kijaba sa vo voľnom pokračovaní knihy Kontraktor opäť vracia do nekompromisného sveta súkromných bezpečnostných služieb – tentoraz do Afganistanu,…

31. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Bratislave sa koná protestný pochod kultúrnej obce

V Bratislave sa v utorok podvečer koná protestný pochod kultúrnej obce s názvom „Veľká kultúrna mobilizácia! Takú ešte nehrali“. Začína…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budúcnosť NATO bude závisieť od Trumpa

Budúcnosť NATO bude závisieť od Trumpa po vypuknutí konfliktu s Iránom, vyhlásil šéf Pentagónu Hegset

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: EÚ nemôže Ukrajine sľúbiť úver vo výške 90 miliárd eur

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Marketingové stratégie progresívcov: Prečo Šimečkova jednoduchosť funguje

Predstavujeme niekoľko kľúčových stratégií v opozičnom politickom marketingu najbližšieho obdobia

31. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Arabi sa z toho nespamätajú. Ďalšia Trumpova morová rana

Útok Izraela a USA na Irán Donald Trump nekonzultoval so svojimi kolegami z NATO a preto sa dá predpokladať, že…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó potvrdil rozhovor s Lavrovom a všetkých vysmial

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó potvrdil pravdivosť zverejneného rozhovoru s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom a obvinil západné tajné…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump opäť skritizoval „spojencov“, ktorí mu nepomáhajú vo vojne s Iránom

Americký prezident Donald Trump vyzval krajiny, ktoré trpia nedostatkom ropy, aby ju zabavili Iránu alebo nakupovali od USA

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo nás čaká…

Tak nám v poslednom týždni prebehli snemy troch relevantných opozičných strán a jednej nerelevantnej koaličnej strany. Ak niekto čakal nejaké…

31. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Peskov reaguje na Zelenského slová o veľkonočnom prímerí a pohrozil krajinám NATO

V Kremli „nevideli v Zelenského slovách o veľkonočnom prímerí žiadnu jasnú iniciatívu“, vyhlásil Peskov

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dubéci priznal priority PS. KDH skončí ako vyklepaný rezeň

Podpredseda parlamentu Martin Dubéci sa s tým nepára: pre médiá priznal, že s KDH musia hľadať riešenie vo veci legalizácie…

31. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Známa mimovládka opäť útočí na konzervatívne vlády. Spomína sa aj premiér Fico

Bruselom financovaná mimovládna organizácia opäť útočí na konzervatívne vlády. Európska komisia však nie je jediná, kto mimovládku financuje – dostáva…

31. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšie farizejstvo opozičného tábora

Opozičný tábor pravidelne opakuje, že by sme sa ako krajina mali odstrihnúť od ruských energetických zdrojov. Svoje slová podkladajú tvrdením,…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kauza „Mindič“ opäť ožíva? Prokurátor odmieta podpísať jeho vydanie z Izraela

Generálny prokurátor Ukrajiny Ruslan Kravčenko už dva týždne nepodpísal žiadosť NABU o vydanie Timura Mindiča z Izraela, uviedol hlavný vyšetrovateľ…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: USA môžu prehodnotiť vzťahy s NATO po ukončení vojny

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hojsík chcel „vystreliť“ na Uhríka a Mazureka. Trafil si rovno do čela

Progresívny europoslanec Martin Hojsík minulý týždeň upozornil na hlasovanie europoslancov z Republiky v niektorých kľúčových témach, údajne „hlasujú proti Slovákom“.…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budú chcieť americkí vojaci umierať za Trumpa?

Vo verejnom priestore sa objavili špekulácie, že požiar na palube americkej lietadlovej lode USS Gerald R. Ford mohla byť sabotáž.…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kollár prehral – musí sa ospravedlniť Čurillovi a zaplatiť mu 50-tisíc eur

Boris Kollár definitívne prehral súd s Jánom Čurillom. Za výroky o čurillovskej mafii musí zaplatiť 50 tisíc eur

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marta Šimečková je podozrivá z ďalšieho podvodu. Ide o tisíce eur

Marta Šimečková, matka opozičného lídra Michala Šimečku z Progresívneho Slovenska, má vážny problém. Ukazuje sa, že so svojou neziskovkou Projekt…

31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Ak sa toto stane na Slovensku, budeme ostro reagovať

Maďarsko bude „ostro reagovať“ v prípade potrestania svojho občana na základe slovenskej novely trestného zákona týkajúcej sa Benešových dekrétov, vyhlásil…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Invalidita už nemá kompenzovať hendikep, ale len to, čo z neho ostane na trhu práce

Ak sa človek po ťažkom poškodení dokáže uživiť inou prácou, má ešte dostať plnú kompenzáciu? Práve tu štúdia ÚHP mení…

31. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zemný plyn a jeho produkcia. Ktorá krajina si drží prvenstvo?

Zemný plyn je jedným z najdôležitejších zdrojov energie na svete a zohráva kľúčovú úlohu v globálnej ekonomike aj každodennom živote.…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Sága Pfizergate dosiahla bod zlomu. Polovica V4 môže mať ťažkosti

V najbližších troch týždňoch čaká Maďarsko, Poľsko a Rumunsko vážne súdne konanie s korporáciami Pfizer-BioNtech. Témou budú peniaze za nákup…

31. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že ak budú pri atentátoch zabití ďalší iránski predstavitelia, tak začnú od 1. apríla útočiť na pobočky amerických technologických gigantov.

Včera 20:25

Zelenskyj vyhlásil, že prioritou je, aby EÚ odblokovala pôžičku pre Ukrajinu.

Včera 20:24

Macronova kancelára uviedla, že ju prekvapila Trumpova kritika, kvôli tomu, že Francúzsko totiž nepovolilo prelet americkým lietadlám prevážajúcim vojenské vybavenie.

Včera 20:22

Petr Pavel privítal obnovenie konzultácií českej a slovenskej vlády. Memorandum podľa neho neobsahuje nič nové.

Včera 20:21

V Nemecku došlo k útoku vlka na človeka. Incident sa stal v meste Hamburg a bola zranená žena.

Včera 20:20

.

Ukrajinský veliteľ: Podcenili sme bojovníkov zo Severnej Kórey, ktorí pomáhali Rusku v Kurskej oblasti

Severná Kórea, 31. marca 2026 - KĽDR otestovala novú veľkú tryskovú časť raketového motora na tuhé palivo, vyrobenú z uhlíkového…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

„Kto odhalí podvod Zelenského?“ Trump ml. volá do boja

Trump ml. vyzval na vyšetrenie pomoci Ukrajine za Bidenovej vlády a označil ju za „rozsiahly podvod proti americkému ľudu“

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nepredajný artikel. Slováci sa snažia masovo predávať vstupenky na dnešný duel s Rumunskom

Viaceré médiá informovali o množiacich sa inzerátoch na internetových bazároch ponúkajúcich na predaj vstupenky na dnešný prípravný duel slovenskej futbalovej…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Marián Zeman: "Myslím, že rozhodnutie o Calzonovi už padlo" Hamšíka rýchlo zmietol zo stola

Ďalším expertom, ktorý sa vyjadril k budúcnosti talianskeho kouča nášho futbalového národného tímu Francesca Calzonu, je bývalý reprezentant a dnes…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj má strach. A priznal to už otvorene

Zelenskyj sa obáva, že po skončení vojny s Iránom Trumpova administratíva obnoví tlak na Kyjev, aby súhlasil so stiahnutím vojsk…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa vyhráža Iráncom genocídou: "Možno zničíme aj všetky odsoľovacie zariadenia"

USA, 30. marca 2026 - Izraelské médiá informovali, že Izraelské obranné sily sa nezúčastnia žiadnej pozemnej operácie USA na území Iránu,…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Efekt „Winchester“: Pentagón sa vo vojne s Iránom začína obávať o muníciu

Vo vojne s Iránom USA vystrelili za iba 4 týždne viac ako 850 rakiet Tomahawk. V Pentagóne rastú obavy, či…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov