NAŽIVO

Súd zbavil troch aktivistov hnutia Just Stop Oil, ktorí vlani postriekali Stonehenge do oranžova zafarbeným kukuričným škrobom, obvinení z poškodenia majetku a rušenia verejného poriadku.

Včera 19:53

Geert Wilders uviedol, že v predčasných parlamentných voľbách v Holandsku došlo k nezrovnalostiam v sčítavaní hlasov.

Včera 19:42

Spojené štáty uzavreli vzdušný priestor v blízkosti Portorika, informuje Newsweek.

Publikácia píše, že to môže svedčiť o príprave BBC USA na možné údery na územie Venezuely.

Včera 18:37

Moldavský parlament schválil Alexandra Munteana za predsedu novej vlády. Alexandru Munteanu až doteraz nezastával žiadnu politickú funkciu.

Včera 18:36

Trump vyhlásil, že nezvažuje útoky na území Venezuely, o ktorých sa v posledných dňoch špekuluje v rámci možného rozšírenia protidrogovej operácie v Latinskej Amerike.

Včera 18:35

Podľa hovorcu nemeckého ministerstva vnútra hrozí sýrskym utečencom, ktorí sa vracajú z Nemecka do svojej vlasti, strata štatútu medzinárodnej ochrany. „Spolkové ministerstvo vnútra sa po dôkladnom zvážení rozhodlo neuľahčovať Sýrčanom cestu späť do vlasti bez toho, aby to malo dosah na ich štatút medzinárodnej ochrany,“ povedal.

Včera 18:33

Maďarská mediálna skupina Indamedia, ktorú spolovice vlastní provládny podnikateľ Miklós Vaszily, odkúpila menej než polroka pred parlamentnými voľbami od švajčiarskej spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG portfólio médií, ktoré zahŕňa aj najčítanejší maďarský denník Blikk.

Včera 18:11

Hakan Fidan oznámil, že Turecko bude v pondelok hostiť stretnutie ministrov zahraničných vecí moslimských štátov o americkom mierovom pláne pre Pásmo Gazy.

Včera 18:10

Šéf ukrajinskej tajnej služby Vasyľ Maľuk uviedol, že Ukrajina tento rok podnikla takmer 160 úspešných útokov na ruské ropné zariadenia.

Včera 18:08

Donald Trump nesúhlasil s udelením výnimky Maďarsku z „ropných“ sankcií proti Rusku.

„Maďarský premiér Orbán požiadal o výnimku zo sankcií proti Rusku, ale ja som mu ju neudelil,“ vyhlásil americký prezident.

Včera 17:41

Lukašenko prezradil, že bieloruský novinár Raman Pratasevič, ktorý bol považovaný za predstaviteľa opozície, je v skutočnosti dôstojníkom bieloruskej spravodajskej služby.

Včera 17:03

USA môžu v najbližších dňoch alebo dokonca hodinách zaútočiť na Venezuelu, informuje The Miami Herald s odvolaním sa na zdroje.

„Maduro sa čoskoro ocitne v pasci a zistí, že nemôže utiecť z krajiny, aj keby sa tak rozhodol,“ hovorí zdroj. „Čo je pre neho ešte horšie, teraz je viac ako jeden generál, ktorý je pripravený ho zatknúť a odovzdať úradom, pričom si uvedomuje, že jedna vec je hovoriť o smrti a druhá je vidieť, ako sa blíži.“

Včera 16:59

Lukašenko pohrozil Európe úderom „“Orešnikom“, ktorý má Rusko odovzdať Bielorusku v decembri.

„Chcem, aby pochopili, že ak to pôjde zle, môžeme udrieť. Sadneme si s Putinom, prijmeme rozhodnutie a udrieme. Preto sa neprovokujte. Prečo sa provokujete? Žili ste normálne. Poliaci, Litovci a tak ďalej,“ vyhlásil prezident Bieloruska.

Včera 16:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Keď vás ministri zbabelo umlčia a potom sú hustí, že kde majú kritikov

V posledných dňoch ministri Rastislav Káčer, Jaroslav Naď a Ivan Korčok šíria v médiách svoje názory na tému „kto klamal a kto hovoril pravdu“ o DCA. Najnovšie sa rozhodol svoj postoj k uverejnenému článku poskytnúť aspoň prostredníctvom sociálnej sieti publicista Eduard Chmelár

Vľavo publicista Eduard Chmelár, vpravo minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. Zdroj: facebook
❚❚
.

Publicista v statuse spomína, že ešte pred rokom mal možnosť napísať svoj dvojčlánok v denníku Pravda. Keďže však nové vedenie tohto denníka mu neumožnilo reagovať na podľa jeho slov mimoriadne demagogický a zavádzajúci agitprop troch ministrov, bol nútený napísať svoj názor prostredníctvom statusu na Facebooku.

K článku, pod ktorý sa minulý piatok podpísali v denníku Pravda ministri Káčer, Naď a Korčok, píše Chmelár len toľko, že podobne ako ich ďalšie propagandistické materiály zámerne odvádza pozornosť od podstaty veci a používa nekorektnú až stupídnu argumentáciu opierajúcu sa o zveličené výroky okrajových alebo nepodstatných skupiniek o údajnom zotročení národa, páchaní najťažších zločinov, vraždení nevinných ľudí a ničení všetkého, čo príde Američanom do cesty.

Načrtol, že asi najočividnejšou lžou obhajcov DCA je tvrdenie, že zmluva nijakým spôsobom nenarušuje našu suverenitu a jurisdikciu. Z porovnania bilaterálnych vojenských zmlúv s USA navyše jednoznačne vyplýva, že naši diplomati nevyrokovali pre Slovensko vôbec nič, a nie som si istý, či sa o niečo podobné vôbec snažili, alebo im len Američania ukázali, kde to majú podpísať. Napríklad často spomínané Maďarsko alebo Chorvátsko sa nevzdali vlastnej jurisdikcie v takom rozsahu ako Slovensko. Poľsko podrobne upravuje celý rad otázok, ktoré v našom návrhu chýbajú,” píše Chmelár.

.

Argumentácia vládnej moci je postavená na zvrátenom predpoklade, že keď sa nejaká hrozba nenaplnila, tak reálne neexistuje. Za takýto logický nezmysel by ich vysmial aj podpriemerný právnik. Je to podobná hlúposť, akoby niekto opieral svoju bezpečnosť o slepú dôveru bez zmluvných vzťahov. „Americkí vojaci tu mali touto dobou rozmiestňovať jadrové zbrane,“ slaboducho sa vysmievajú Káčer, Naď a Korčok. Opäť ide o hrubé zavádzanie, lebo toto nikto netvrdil,” podotkol.

Keď sme žiadali zakotviť do DCA zákaz rozmiestnenia jadrových zbraní na území Slovenska, vláda sa vyhovárala, že je to zbytočné, lebo medzinárodné dohody to vraj neumožňuj.” Vraj už v tom čase Chmelár poukazoval na to, že klamú ako pohania. Ďalej vysvetľuje, že zmluva o nešírení jadrových zbraní síce zakazuje výrobu, vlastníctvo a rozmiestňovanie nukleárnych hlavíc štátom, ktoré ich dosiaľ nevlastnia (teda napríklad nám), ale to sa netýka rozmiestňovania atómových náloží vo vlastníctve nukleárnych mocností na území iných štátov. Inak by Spojené štáty nemohli mať rozmiestnené jadrové zbrane v Turecku, Nemecku, Taliansku, Belgicku a Holandsku. Po schválení DCA nám tak podľa jeho slov nemôže zaručiť, že tu Američania nebudú skladovať lietadlové jadrové nálože alebo že nepoužijú naše letiská na tranzit nukleárnych náloží.

Ministri v článku vraj hanebne klamú aj v tom, že „obranná dohoda nám uľahčila prijatie batérie americkej protivzdušnej obrany Patriot“. Prítomnosť českých, nemeckých alebo holandských vojakov a ich techniky totiž názorne ukazuje, že na to, aby si členské štáty NATO plnili spojenecké záväzky o kolektívnej obrane, nepotrebujú bilaterálnu zmluvu s USA.

„A mimochodom, kde je tých 100 miliónov dolárov, ktoré nám vraj mali Američania za našu servilnosť tak veľkoryso darovať? Zvláštne, že to nezaujíma žiadneho novinára,“ pripomína Chmelár. Išlo tak podľa vtedajšieho premiéra Eduarda Hegera o dvôvod schválenia obrannej dohody s USA, ktorá vychádza podľa neho z obchodu, ktorý zrealizovala predchádzajúca vláda, keď kúpila 14 stíhačiek F-16 za dve miliardy eur. Heger tvrdil, že potrebujeme investovať do prestavby našej infraštruktúry okolo stíhačiek a Spojené štáty nám na to poskytnú 100 miliónov dolárov.

„Napokon, chrapúnstvo týchto lotrov najlepšie ilustruje ich otázka: „Kde sú teraz všetci tí kritici? Pozaliezali ako potkany!“ Nie, darebáci. My sme stále tu. Stojíme pevne ako hradné bralá pripravení kedykoľvek si to s vami argumentačne rozdať. To vy ste zbabelí, vyľakaní ako plchy v noci, že vás zasa prichytia pri klamstvách,“ dodal v závere statusu.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

Minister Susko koná: Transľudia už zákon neobídu

Ministerstvo spravodlivosti avizuje automatický zánik manželstiev, kde si zúčastnené osoby dali dodatočne zmeniť pohlavie

31. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako môže Brusel ovplyvniť slovenské voľby – a čo s tým môžeme robiť

Európska komisia zaviedla mechanizmus, ktorý môže počas volieb zasahovať do informačného priestoru členských štátov – bez ich súhlasu a bez…

01. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Premiér je pre nich dravec na odpis, zlý ako diktátor

Novinári si znovu zgustli na Robertovi Ficovi. Už to hraničí s fanatizmom, čo robia – veď posúďte sami…

01. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Temná stránka Zelenského vlády“

Ďalší tvrdý článok proti Zelenskému v západných médiách

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Spoja sa proti Trumpovi? Maduro požiadal o vojenskú pomoc nielen Rusko

Prezident Venezuely Maduro požiadal Rusko o vojenskú pomoc, informuje The Washington Post

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Takáč vzdoruje. Slovensko opäť ako „čierna ovca“ Bruselu

Tri stredoeurópske krajiny – Poľsko, Maďarsko a Slovensko – sa vzpierajú Bruselu. Obchodná dohoda s Ukrajinou totiž nadobúda platnosť. Európska…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina: Európska únia by mala na dovoz z Ruska zvýšiť clá

Ukrajina v piatok vyhlásila, že Európska únia by mala zvýšiť clá na dovoz z Ruska, ak ho nemôže úplne zakázať.…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Španielsku sa uskutoční tajná schôdzka lídrov “koalície ochotných”. Prvé detaily

V Španielsku sa v utorok uskutoční tajná schôdzka lídrov „koalície ochotných“, pred vstupom na ktorú im odoberú mobilné telefóny, informuje…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Speváčku Lenku Filipovú odviezla sanitka po desivom páde zo schodov

Speváčku Lenku Filipovú v stredu odviezla záchranná služba do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe po tom, ako spadla vo svojom…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Séria Pôvodný slovenský zločin v knižnej podobe búra rebríčky. Nová neuerovka Pikový kráľ si získava popularitu

Ďalší prípad komisára Ledeckého a jeho kolegov z oddelenia vrážd začína nálezom mŕtveho muža ázijského pôvodu vo vyschnutom koryte jedného…

31. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

J.D. Vance počas diskusie so študentmi prirovnal potrat k detským obetiam: „Mali by sme sa snažiť chrániť každý nenarodený život.“

Viceprezident USA J.D. Vance odpovedal na otázky študentov Univerzity v Mississippi na podujatí Turning Point USA –  kde nahradil svojho…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské nočné útoky poškodili rozvodné stanice, ktoré zásobujú ukrajinské jadrové elektrárne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„NATO vymaže Moskvu z povrchu Zeme“

Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda bezpečnostnej rady Ruska, sa pustil do belgického ministra obrany Thea Franckena –…

31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Draxler pre HS: Poviem to otvorene – Igor Matovič by už dávno nemal behať po slobode

Juraj Draxler v rozhovore pre Hlavné správy otvorene hovorí o tom, prečo považuje aktuálne školské reformy za nedotiahnuté a bez…

31. 10. 2025 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa pripravuje na vojnu? Štáty sa vracajú k povinnej vojenskej službe

Európa sa pripravuje na potenciálny „konflikt s Ruskom“ a tak sa opäť do popredia dostáva téma povinnej vojenskej služby

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

SIS by chcela vytvoriť špecializované pracovisko na činnosť v kyberpriestore

Slovenská informačná služba by chcela vytvoriť nové špecializované pracovisko na operatívne a analytické činnosti v kybernetickom priestore. Vyplýva to zo…

31. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa zdá byť oveľa menej ochotný pomáhať Kyjevu alebo nútiť Rusko, aby ukončilo vojnu

Trumpov zápal voči Rusku slabne: sťahuje vojská z Európy, nedáva „Tomahawky“ a netlačí na Čínu v otázke ropy, píše Fox…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Na každého iný meter?

Michal Šimečka si s chuťou rýpne do šéfa SIS Pavla Gašpara ohľadom jeho záverečnej diplomovej práce. Líder progresívcov však akoby…

31. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší predstavitelia USA sa boja a sťahujú sa zo svojich domovov na vojenské základne

Najvyšší predstavitelia USA, vrátane ministra zahraničných vecí Marca Rubia a šéfa Pentagónu Pita Hegsetha, sa po vražde konzervatívneho aktivistu Charlieho…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

ECB drží sadzby, no Slováci platia viac. Hypotéky u nás sú drahšie než v šestnástich krajinách eurozóny

Sadzby Európskej centrálnej banky zostávajú bez zmeny na úrovni 2 %. Sadzby hypoték na Slovensku však podľa ekonóma Finaxu Patrika…

31. 10. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina a spol. šíria hoaxy, v tempe 6 kilometrov za hodinu

Zmena zákona, ktorá zavádza šesťkilometrový rýchlostný limit na slovenské chodníky, okamžite vzbudila záujem verejnosti. Na počiatku to však boli najmä…

31. 10. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nechceme bruselskú ríšu

Pod názvom „Namiesto bruselskej ríše potrebujeme silnejšie národné štáty” zverejnil maďarský Inštitút pre ochranu suverenity svoju najnovšiu analýzu, ktorá zahŕňa…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Viktor Orbán to pomenoval bez servítky: „Kto podporuje Ukrajinu, podporuje vojnu!“

Maďarský premiér Viktor Orbán v  rozhovore  pre Kossuth Radio, o ktorom píše denník Mandiner,  hovoril o nadchádzajúcom stretnutí s Donaldom…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Postrehy z Niké ligy: Faško žiari a môže byť hlavným strojcom titulu "šošonov"

MŠK Žilina je momentálne na priebežnej vedúcej pozícii v našej najvyššej futbalovej súťaži s 25 bodmi pred druhým Slovanom ,…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

India obnovila nákup ropy z Ruska

India obnovila nákup ropy z Ruska, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Juraj Draxler o Rusku

31. 10. 2025


Arogantná politika USA tentokrát narazila. Čo bude ďalej

Obchodné bariéry sa hromadia, geopolitické rivality sa prehlbujú a multilaterálny obchodný systém je pod čoraz väčším tlakom. Svet zápasí s…

31. 10. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že príroda a človek sú dokonalí umelci

Niektoré fotografie nepotrebujú žiadne filtre ani úpravy - stačí správny okamih, svetlo a trochu šťastia. Keď sa spojí tvorivý pohľad…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Senát USA hlasoval za zrušenie globálnych ciel zavedených Trumpom

Senát USA hlasoval za zrušenie globálnych ciel zavedených Trumpom, informuje The Hill

31. 10. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Svet“ zlyhal?

Slovensko, 31. októbra 2025 - Pár dní po tom, ako začal konflikt a genocída v Gaze,  som si prečítala článok…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

.


.

Úroveň Macronovej podpory spadla na najnižšiu za 50 rokov robenia meraní

Úroveň podpory Macronovej činnosti vo Francúzsku dosiahla rekordne nízku úroveň, informuje Le Figaro

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA stiahnu časť svojich vojsk z krajín východnej Európy

Stiahnutie vojsk bude pokračovať aj v budúcom roku, píše denník Kyiv Post s odvolaním sa na zdroje

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Smola, kam sa pozrieš: 15 ľudí, ktorým sa jednoducho nič nevydarilo

Niektoré dni sú jednoducho proti nám - rozliate smoothie, spálený telefón či vtáky, ktoré si z vášho auta spravia terč.…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Pri rozsiahlom zásahu proti drogám v Riu zahynulo viac ako 130 ľudí

Najsmrteľnejšia policajná operácia v histórii Brazílie si vyžiadala najmenej 132 obetí, uviedli v stredu verejní obhajcovia, zatiaľ čo obyvatelia Rio…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Emisné povolenky treba zmeniť alebo úplne zrušiť,“ tvrdí predseda Národnej rady

Richard Raši, predseda NR SR a podpredseda strany HLAS-SD zdôrazňuje, že pokiaľ sa nenájde riešenie, ktoré emisné povolenky zmení, bude…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov