Donald Trump

NAŽIVO

Prezident USA Donald Trump oznámil, že na summite G20 v Južnej Afrike sa nezúčastnia žiadni americkí predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej Trump opäť oživil už raz vyvrátené tvrdenia o systematickom „zabíjaní a masakrovaní“ bielych Afrikáncov v JAR. Juhoafrická vláda tieto obvinenia opakovane odmieta.

09:43

Izraelská armáda oznámila, že telesné pozostatky, ktoré palestínske militantné organizácie Hamas a Islamský džihád vydali Izraelu, patria 61-ročnému rukojemníkovi Liorovi Rudaeffovi.

09:42

Srbský parlament schválil zákon, ktorý umožní výstavbu luxusného hotelového areálu s logom Trump v Belehrade. Komplex má vyrásť na mieste ruín budovy juhoslovanského ministerstva obrany, ktorá bola zbombardovaná v roku 1999 počas náletov aliancie NATO.

09:29

Najvyšší súd USA rozhodol, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa nemusí okamžite obnoviť vyplácanie potravinových dávok, ktoré bolo pozastavené počas tzv. shutdownu – čiastočného alebo úplného zastavenia činnosti federálnej vlády spôsobeného neschválením rozpočtu.

08:02

Svitlovodsk – mesto, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších ukrajinských vodných elektrární Kremenčuk, zasiahlo najmenej 40 dronov a niekoľko rakiet.

Podľa miestnych médií je priehrada elektrárne momentálne „zablokovaná“. Susedné mesto Kremenčuk momentálne trpí výpadkom prúdu.

07:58

Afganská vláda pod správou hnutia Taliban oznámila, že najnovšie kolo rokovaní s Pakistanom v Turecku zlyhalo. Na vine je podľa nej „nezodpovedný a nekooperatívny“ prístup Islamabadu.

07:54

Iránske veľvyslanectvo v Mexiku odmietlo tvrdenia Spojených štátov a Izraela, že Teherán plánoval atentát na izraelskú veľvyslankyňu Ejnat Kranz Neigerovú v Mexiku.

07:54

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že akékoľvek snahy v rámci boja proti obchodovaniu s drogami musia rešpektovať suverenitu všetkých krajín. Podľa agentúry AFP tak išlo o nepriamu kritiku kontroverznej protidrogovej kampane USA v Karibiku a Tichomorí.

07:44

Parížske múzeum Louvre oznámilo nové opatrenia na zlepšenie bezpečnosti. Došlo k tomu niekoľko týždňov po krádeži šperkov vo francúzskej metropole.

07:35

Grécko oznámilo zavedenie nových opatrení pre incident, pri ktorom na Kréte zomreli dvaja ľudia po prestrelke medzi znepriatelenými rodinami.

07:34

Azerbajdžan vyšle svoje jednotky do Pásma Gazy len v prípade, že tam úplne skončia boje medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. V piatok to agentúre Reuters prezradil zdroj z azerbajdžanskej vlády.

07:22

Rozsiahle ruské útoky zasiahli ukrajinskú energetickú infraštruktúru a zapríčinili výpadky elektrickej energie v niekoľkých oblastiach, uviedla ukrajinská ministerka energetiky Svitlana Grinčuková.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má v úmysle zabezpečiť, aby „v Európe nebola žiadna ruská ropa“ napriek snahám Maďarska zachovať dovoz z Ruska.

07:21

Spojené štáty poskytli Maďarsku výnimku zo sankcií na nákup ruskej ropy a plynu na jeden rok, uviedol predstaviteľ Bieleho domu po rokovaniach predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vo Washingtone.

Trump prijal Orbána - 2025110803md
Na snímke americký prezident Donald Trump (vľavo) a madarský premiér Viktor Orbán / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
07:12

Spojené štáty oficiálne vyradili sýrskeho prezidenta Ahmada Šaru zo zoznamu teroristických subjektov. Došlo k tomu niekoľko dní pred zahraničnou cestou sýrskeho lídra do Washingtonu.

07:10

Katolícka cirkev v Slovinsku poprela obvinenia, že nepovolene zasahuje do kampane pred referendom o zákone o asistovanej smrti, ktoré sa bude konať 23. novembra.

07:10

Ruskí opoziční predstavitelia v exile kritizovali nové obmedzenia Európskej únie pre udeľovanie víz pre občanov Ruskej federácie. Podľa nich to nespravodlivo postihuje bežných ľudí.

07:09

Zaradil sa do najvyššej kategórie európskej kinematografie, hral v desiatkach hodnotných filmov pod taktovkou významných režisérov starého svetadielu. Od narodenia charizmatického francúzskeho herca, režiséra, producenta, scenáristu, ale aj speváka a podnikateľa Alaina Delona uplynie v sobotu 8. novembra 90 rokov.

07:08

Kendrick Lamar a Lady Gaga patria k umelcom, ktorí môžu získať najviac ocenení hudobných cien Grammy.

Včera 20:17

Námorné sily EÚ dorazili k tankeru Hellas Aphrodite po tom, čo naň v Indickom oceáne zaútočili piráti. Z plavidla zachránili všetkých 24 členov posádky.

Včera 20:16

Zdroj oboznámený so súčasnou situáciou pre Reuters povedal, že USA plne podporujú plán Európskej komisie, ktorá chce využiť zmrazené ruské aktíva na podporu Ukrajiny.

Včera 20:12

Donald Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine sa čoskoro skončí, ale niekedy strany pred uzavretím mieru „potrebujú vypustit paru“.

Včera 19:54

Trump označil Bidena za človeka zodpovedného za vojnu na Ukrajine.

„V skutočnosti to bol Biden, kto sa zasadil za to, aby vojna na Ukrajine začala. Nikto tomu nemôže uveriť. Pozrite sa, čo sa stalo s Ukrajinou – je to oveľa menšia krajina a zomrelo tam veľa ľudí. Rusko tiež z tejto vojny príliš nezískalo,“ povedal.

Včera 19:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Európski lídri po Trumpových výrokoch panikária

Lídri EÚ prepadli panike po tom, ako ich Trump postavil do pozoru v otázke výdavkov na obranu NATO. Správu prináša The European Conservative

Donald Trump
Na snímke Donald Trump
❚❚
.

Lídri Európskej únie vyjadrili nedôveru a pobúrenie po nevhodnej poznámke Donalda Trumpa na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne. Bývalý americký prezident narážal na to, že sa nebude ponáhľať s obranou spojencov NATO, ktorí si neplnia svoje záväzky v oblasti výdavkov na obranu. Možno tento odkaz nebol príliš diplomatický, ale práve preto bude mať pravdepodobne zamýšľaný účinok.

„Jeden z prezidentov veľkej krajiny sa postavil a povedal: ‘No, pane, ak nebudeme platiť a napadne nás Rusko, ochránite nás?,“ pripomenul Trump počas zhromaždenia. „Vy ste nezaplatili. Vy ste delikventi. Nie, nechránil by som vás,“ odpovedal. Potom žartom dodal: „V skutočnosti by som ich povzbudil, aby si robili, čo chcú. Musíš zaplatiť. Musíte platiť účty.“

 

.

Je tu niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť 

Jednou z nich je, že Trump hovoril k svojim vlastným voličom. Väčšina z nich má pocit, že USA vynakladajú príliš veľa na bezpečnosť Európy bez toho, aby sa väčšina európskych krajín vôbec snažila ťahať za kratší koniec.

Druhou je, že išlo o predvolebný prejav muža, ktorý bol už raz zvolený nie napriek tomu, ale práve preto, že sa otvorene vyjadroval ku kontroverzným témam a zámerne využíval kritické médiá na bezplatnú publicitu.

Jediné, čo by Európania mali konečne pochopiť o Trumpovi, je to, že ho nikdy nemajú brať príliš doslovne. Samozrejme, to je obzvlášť ťažké, najmä keď sa chcete uraziť.

 

Znepokojenie spojencov

„Sú to slová seriózneho kandidáta na prezidenta, takže by sme ich mali brať vážne,“ povedal námestník poľského ministra zahraničných vecí Pawel Zalewski. „Správne vyzýva členské krajiny, aby vynakladali viac prostriedkov na obranu. Zároveň ale vyzýva Rusko, aby útočilo. To je úplne nepochopiteľné.“

.

Aj ďalší predstavitelia vyjadrili znepokojenie, ale väčšina z nich sa problémom výdavkov na obranu vôbec nezaoberala.

„Akýkoľvek návrh, že spojenci sa nebudú navzájom brániť, podkopáva bezpečnosť nás všetkých,“ povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. „Očakávam, že USA zostanú silným a oddaným spojencom NATO. Nech už prezidentské voľby vyhrá ktokoľvek.“

Predseda Európskej rady Charles Michel povedal, že ide o “bezohľadné” vyhlásenie, ktoré slúži “len Putinovým záujmom”. Využil príležitosť, aby vyzval EÚ na “ďalší rozvoj jej strategickej autonómie”. Komisár pre vnútorný trh Thierry Breton zopakoval rovnaký názor: „Nemôžeme každé štyri roky hazardovať s našou bezpečnosťou. … Americká demokracia je chorá.“

Ak však táto poznámka podnieti vedúcich predstaviteľov EÚ, aby začali viac vynakladať na svoju obranu, tak možno Trump už dosiahol to, čo si predsavzal.

 

.

Pravidlo 2%

Z 31 členov NATO iba 11 prekročilo v minulom roku pravidlo 2 % HDP výdavkov na obranu stanovené NATO. Dokonca aj tí, ktorí tak urobili, sú takmer všetci vo východnej a strednej Európe a ich blízkosť k Rusku uľahčuje rozhodovanie o ich dodržiavaní. Na druhej strane, najbohatšie krajiny EÚ v západnej Európe – vrátane Nemecka, Francúzska, Španielska a Talianska – sú tesne pod 2 % HDP a takmer tretina aliancie pod 1,5 %.

Ignorovanie záväzkov v oblasti výdavkov na obranu v takomto rozsahu by mohlo tiež ohroziť kolektívnu bezpečnosť. Prinajmenšom rovnako ako “neuvážené” vyhlásenia na predvolebných mítingoch. Ale pod všetkým tým falošným rozhorčením to vedia aj vedúci predstavitelia EÚ.

„Je dôležité počúvať Trumpa,“ povedal Stoltenberg len pred niekoľkými týždňami. Exprezidentove vyhlásenia “nie sú kritikou NATO, ale nedostatočných investícií do NATO”. Generálny tajomník tiež pripomenul silnú dvojstrannú podporu NATO v USA a vyjadril presvedčenie, že Trump zostane “verným spojencom”.

Holandský premiér Mark Rutte bol vo svojom tohtoročnom prejave v Davose ešte úprimnejší. „Hlavným Trumpovým problémom bolo to, že sme nemali dostatočné výdavky. A mal pravdu,“ povedal Rutte. „Amerika tvorí približne 50 % ekonomiky NATO, … vynakladá približne 70 – 75 % rozpočtu NATO a zvyšok NATO robí len 25 %. Takže mal úplnú pravdu, keď nás nútil, aby sme splnili záväzok 2 %.“

Keď sa Trump stal v roku 2016 prezidentom, iba štyri krajiny NATO dokázali prekročiť 2 %. Keď v roku 2020 odchádzal, bolo to desať členov. Hneď v prvom roku Bidenovho prezidentovania ich počet klesol na osem. Tí, ktorí to medzitým dohnali, za to nevďačia ani tlaku Bieleho domu, ale vojne, vďaka ktorej si uvedomili svoju zraniteľnosť.

Napriek tomu je pred nami dlhá cesta, kým všetci členovia NATO prispejú ku kolektívnej bezpečnosti. Nie rovnako, len podľa pravidiel a záväzkov, na ktorých sa dohodli.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.

Orbán vo Washingtone vybojoval ústupky

Maďarsko si zabezpečilo výnimku z amerických sankcií na dodávky ruskej energie, oznámil Orbán na tlačovej konferencii po stretnutí s Donaldom…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Temná stránka Zelenského vlády

Opoziční zákonodarcovia a občianski aktivisti tvrdia, že ukrajinské vedenie využíva právo na zastrašovanie oponentov a umlčanie kritikov, uvádza Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

SNS predložila návrh na zriadenie Národného mediálneho úradu

Rada pre mediálne služby by sa mohla pretransformovať na Národný mediálny úrad. Zachované by malo ostať postavenie tohto orgánu ako…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty sú za to, aby Európa ukradla zmrazené ruské aktíva

USA podporili plán EÚ použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič kritizuje “arogantné reči” progresívcov: “Ženú masy ľudí do náručia Fica!”

Opozičný politik Igor Matovič sa v piatok vyjadril k šumom z prostredia Progresívneho Slovenska o tom, že aj keby sa…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Najväčšia reforma za 15 rokov — a návrat štátu do každej školy

Reforma školstva, ktorú vláda označila za najväčšiu za 15 rokov, mení nielen štruktúru riadenia, ale aj samotnú podstatu slobody vo…

08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov

Žiadne skratky pre Kyjev. Roth Neveďalová hovorí, že pre všetkých uchádzačov o vstup do EÚ majú platiť rovnaké podmienky

Katarína Roth Neveďalová si myslí, že všetci by pri vstupe do Európskej únie mali mať rovnaké podmienky a nemali by…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia a Európa smerujú k rozpočtovej katastrofe

Británia a Európa smerujú kvôli svojej hospodárskej politike k ekonomickému kolapsu, uvádza článok portálu Bloomberg. Británia už dosiahla dno v…

08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Minister Šaško: K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti

K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško . Ozrejmil, že rezort už…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko znovu masívne útočilo na energetickú infraštruktúru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním manželov. Taktiež by sa mohol zaviesť inštitút tzv. nesporového rozvodu. Novým…

08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Progresívna kapitulácia: legalizuje Európa aj mnohoženstvo?

Európsky súd pre ľudské práva práve rozhoduje o tom, či je mnohoženstvo ľudským právom, po tom, čo Jemenčan Khaled Al-Anesi,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

SIS plánuje vybudovať nové sídlo s centralizovanou ochranou

Slovenská informačná služba plánuje vybudovať svoje nové sídlo. Sľubuje si od neho lepšiu centralizovanú ochranu. Vyplýva to zo Stratégie rozvoja…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu ústavy

Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu Ústavy SR. Na tlačovej konferencii v Poprade to vyhlásil slovenský premiér Robert…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyzdvihuje stredoázijských lídrov, ktorí chcú nadviazať spoluprácu v oblasti kritických surovín

Stretnutie v Bielom dome sa uskutočnilo po tom, ako sa Trumpovi podarilo aspoň dočasne zmierniť napätie medzi USA a Čínou…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bude zamračené, poobede so zrážkami a teplotami do 11 stupňov

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, lokálne hmlisto. Na mnohých miestach, neskôr popoludní miestami, sa vyskytnú prehánky alebo dážď,…

08. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Špaček, ktorý sa zúčastnil v Moskve konferencie o dezinformáciách, pre HS: Západ šíri propagandu a obviňuje z nej ostatných

Z úst predstaviteľov EÚ, NATO, našej politickej opozície, ako aj z médií tzv. hlavného prúdu neustále počúvame, že Rusko na…

07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje, informuje vojak ukrajinských ozbrojených síl s prezývkou „Mučnoj“

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 15 rokmi zastrelili právnika Valka, proces s údajným strelcom sa ešte len začne

Pred 15 rokmi, 8. novembra 2010 zastrelili v Limbachu prominentného právnika Ernesta Valka. Prípad jeho smrti však stále nie je…

08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Známy rusko-anglický MMA zápasník chce na školách učiť bojové umenie ako prevenciu pred častými útokmi nožom

Vo Veľkej Británii sa v posledných rokoch zvyšuje kriminalita a narastajú hlavne útoky tzv. chladnými zbraňami ako sú nože, mačety,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinské firmy si nadhodnotili cenu energií

Dočasná Vyšetrovacia komisia Verchovnej rady pre vyšetrovanie porušení zákonov pri tvorbe tarifnej politiky dospela k záveru, že tarify za elektrickú…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Londýn a slovenská suverenita: export demokracie alebo import vplyvu?

Slovensko, 8. novembra 2025 - Slovensko sa stalo arénou tichej, ale agresívnej hry. V roku 2023 Spojené kráľovstvo spustilo operáciu,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinský dron s dlhým doletom zasiahol petrochemický závod v Baškirsku

Ukrajinská armáda vo štvrtok zasiahla ruský petrochemický závod Sterlitamak v Baškirskej republike, ktorá leží južne od Uralu. Ako informuje spravodajský…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chodí vôbec Jakab na Výbor NR SR pre financie a rozpočet? Hnutie Igora Matoviča hovorí o falšovaní prezenčnej listiny

Poslanec Národnej rady SR Július Jakab podá námietku voči sankcii, ktorú mal dostať za to, že neospravedlnil svoju neúčasť na…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Oravskí partizáni – poznatky, ktoré doteraz k tejto problematike neboli publikované

Juraj Slaný vás vo svojej novinke prevedie životom partizánov z Oravy. Pútavú novinku si môžete zakúpiť TU

07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Čečenci varujú: "Zelenského pokusy vyprovokovať ruských moslimov sú márne. 200 národov sa zjednotí okolo Putina"

Čečensko, 7. novembra 2025 - V Čečensku bolo všetkých 200 ostatných etnických skupín v Rusku vyzvaných, aby sa zjednotili okolo…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Tieto fotografie odhaľujú, ako vyzerali hlavné mestá dávno pred modernou dobou

Je ťažké predstaviť si dnešné hlavné mestá sveta bez rušných ulíc, moderných áut a žiariacich svetiel nočných panorám. No nebolo…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Hanba na hanbu: Od Šimečku sa už dištancuje aj časť opozície

Matovič bráni KDH a útočí na progresívcov. Opäť tak napomáha rozkladu opozície

07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odhľate svoju osobnosť výberom jedneho predmetu

Odhaľte svoju osobnosť na základe výberu! Testy osobnosti ponúkajú vhľad do našich myšlienok a činov, čím podporujú sebapoznanie a osobný…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prezident USA Donald Trump oznámil, že na summite G20 v Južnej Afrike sa nezúčastnia žiadni americkí predstavitelia. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej Trump opäť oživil už raz vyvrátené tvrdenia o systematickom „zabíjaní a masakrovaní“ bielych Afrikáncov v JAR. Juhoafrická vláda tieto obvinenia opakovane odmieta.

09:43

Izraelská armáda oznámila, že telesné pozostatky, ktoré palestínske militantné organizácie Hamas a Islamský džihád vydali Izraelu, patria 61-ročnému rukojemníkovi Liorovi Rudaeffovi.

09:42

Srbský parlament schválil zákon, ktorý umožní výstavbu luxusného hotelového areálu s logom Trump v Belehrade. Komplex má vyrásť na mieste ruín budovy juhoslovanského ministerstva obrany, ktorá bola zbombardovaná v roku 1999 počas náletov aliancie NATO.

09:29

Najvyšší súd USA rozhodol, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa nemusí okamžite obnoviť vyplácanie potravinových dávok, ktoré bolo pozastavené počas tzv. shutdownu – čiastočného alebo úplného zastavenia činnosti federálnej vlády spôsobeného neschválením rozpočtu.

08:02

.

„Ukrenergo“zradil štát, je to tak?

Dočasná vyšetrovacia komisia Verchovnej rady Ukrajiny obvinila úradníkov Agentúry pre obnovu podniku NPC „Ukrenergo“ zo zrady štátu kvôli faktickému zlyhaniu…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dúbravka dostal ocenenie pre najlepší zákrok mesiaca

Slovenský brankár FC Burnley Martin Dúbravka si v piatok prevzal ocenenie pre najlepší zákrok za mesiaca október v anglickej Premier…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Hromadná otrava jedlom v Budapešti, desiatky detí skončili v nemocnici

Detská nemocnica Heim Pál uverejnila na Facebooku tlačovú správu, v ktorej informuje o hromadnom prípade otravy jedlom, informuje Mandiner

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuchynské vychytávky, ktoré premenia chaos na pohodlie a zábavu

Priznajme si to - kuchyňa je srdcom domova, ale občas aj miestom drobných katastrof. Občas si povieme, že by sme…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Na stretnutí Orbána a Trumpa padla aj otázka, či Ukrajina môže vyhrať vojnu: „Zázraky sa stávajú“

Maďarský premiér Viktor Orbán pricestoval do Bieleho domu na rokovania s prezidentom USA Donaldom Trumpom

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov