Blaha: Čo sa údajne malo stať v kauze Lučanský, to by nebolo uveriteľné ani v béčkovom filme

Bratislava 13. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

Keď ktosi zastrelil novinára a jeho snúbenicu, bola z toho niekoľko rokov mediálna téma číslo jedna a padla vláda. Keď je vo väzení veľmi podivne samodobitý a potom zasamovraždený policajný prezident nepohodlný režimu, je ticho…

Milan Lučanský
Na archívnej snímke Milan Lučanský

Poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha v piatok priniesol na svojom telegramovom účte status o tom, že počas výjazdu v Prešove sa mu dostali do rúk závažné dokumenty, ktoré dokazujú, že generál Milan Lučanský sa nezavraždil sám (písali sme o tom tu). Vzhľadom na to, že je to mimoriadne závažná téma, ktorej médiá venujú pozoruhodne málo priestoru, položili sme poslancovi Blahovi na túto túmu niekoľko otázok.

 

Hlavné správy: Je pochopiteľné, že asi nebudete chcieť prezradiť zdroj vašich informácií o tejto veci, ale predsa; môžete bližšie uviesť o aké informácie ide, s akou váhou, z akých kruhov?

Blaha: Samozrejme, nemôžem prezrádzať zdroj, ale sú to dokumenty z právnického prostredia, z procesu vyšetrovania, čiže ide o veci, o ktorých sú oboznámené aj orgány činné v trestnom konaní, pričom je tu podozrenie, že sa snažia tento prípad ututlať.

Ide o listinné dôkazy, ktoré potvrdzujú, že na krku Milana Lučanského neboli nájdené žiadne stopy po údajnej samovražde, čo odporuje oficiálnej verzii, že sa mal obesiť, či uškrtiť. Toto vnáša nové svetlo do celého prípadu, pretože v tom prípade im chýba kľúčový dôkaz pre tú verziu.

Spomínal som to aj v mojom videu z minulého týždňa: znalec, ktorý pri opakovanej, dodatočnej a zjavne účelovej obhliadke vraj videl nejaké stopy, ich nevidel tri dni predtým pri pôvodnej obhliadke. To samo osebe je veľmi podozrivé, ale je tam aj veľa ďalších vecí, ktoré v tejto chvíli nebudem hovoriť. Poviem však aspoň toľko, že všetko, na čom postavili verziu o samovražde, je pochybné.

Naviac, a to som v tom videu nespomenul, je tu ešte ďalšia vec: tá verzia je postavená na výpovediach svedkov, dozorcov z tej väznice, ktorí sú vlastne všetci potenciálne podozriví. Také závažné tvrdenie, že si niekto sám vzal život, nemôže byť postavené len na informáciách „z počutia“, alebo takých, ktoré sú automaticky „kontaminované“ tým, že nie je jasná ich objektivita.

Skrátka, v prípade je toľko pochybností, že verzia, že by Milan Lučanský spáchal samovraždu, je dosť absurdná.

 

Hlavné správy: Sú vôbec v prospech tejto verzie k dispozícii aj nejaké objektívne svedectvá, alebo naozaj všetky svedectvá sú spochybniteľné tým, že ide o možný konflikt záujmov?

Blaha: V zásade tu ani nemôžu byť objektívne svedectvá, pretože on bol zatvorený v cele a všetci tí, ktorí mali prístup k tej cele, keby sa to stalo inak, ako vypovedali, by boli sami ohrození, mohli by byť stíhaní.

Toto je situácia, kde sa musí vychádzať z objektívnych faktov znalcov, lenže keď v prvom posudku dvaja znalci povedia, že na krku nie je žiadna škrtiaca ryha a o tri dni pri dodatočnej obhliadke už zjavne účelovo jeden znalec (aj to je v rozpore so zákonom, pri obhliadke musia byť vždy najmenej dvaja) povie, že ryhu našiel, tak čo si pomyslíte o takejto objektívnosti? Potom naozaj nie je možné sa čudovať podozreniam, že sa niekto silou-mocou snaží vraždu Milana Lučanského ututlať.

 

Hlavné správy: Vy ste sa k tejto téme dostali počas vášho výjazdu na východ Slovenska. Rozprávali ste sa tam aj s miestnymi ľuďmi, ktorí mali s vecou priamo niečo do činenia, napríklad s rodinnými príslušníkmi generála Lučanského?

Blaha: Toto je ďalšia vec. Okrem toho, že som sa stretol s človekom, ktorý mi posunul tieto dokumenty a informácie, a ktorého meno nechcem v tejto chvíli uvádzať, mám aj informácie aj od ďalších ľudí z okolia rodiny Milana Lučanského, pričom viacerí sa k tomu stavajú tak, že jedného dňa, keď odíde lipšicovská mafia a vráti sa poriadok do polície a do orgánov činných v trestnom konaní, pomôžu pravde, aby sa dostala na povrch.

A možno sa zistí aj to, čo sa dialo v inkriminovanom čase, keď sa záhadne vypol videozáznam z kamery, ktorá snímala kľúčové priestory. Aj toto je jedna z tých „náhod“ spojených s týmto prípadom: že tá kamera nenahrávala akurát vtedy, keď mohli do Lučanského cely prísť páchatelia. Nateraz však nie je politický záujem, aby sa tieto veci objasnili. Je to škandalózne.

 

Hlavné správy: Váš spomínaný status prevzal na svoj facebook aj europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý je zároveň aj právnym zástupcom rodiny Lučanských, a ktorý za tie dva roky zhromaždil veľké množstvo dôkazov a informácií o tejto veci. Konzultovali ste vec aj s ním?

Blaha: S pánom europoslancom priebežne som v kontakte, máme veľmi dobrý vzťah, on robí veľmi dobrú robotu, ale samozrejme, on informácie, ktoré má, nemôže zverejňovať, aby nebol obvinený, že z procesu niečo vynáša, čo by mohlo celý prípad ohroziť. Ale aj s ním, samozrejme, komunikujem v tej rovine a do tej miery, do akej je mu to ako právnikovi rodiny umožnené.

 

Hlavné správy: Bývalý predseda Špecializovaného trestného súdu, sudca Michal Truban, ktorý v minulosti bol aj vyšetrovateľom a prokurátorom a vo svojej kariére sa stretol naozaj s veľkým počtom samovrážd, či už dokonaných, alebo v štádiu pokusu, v jednom rozhovore pre Hlavné správy povedal: „Nielen ja, ale ani moji kolegovia prokurátori v tom čase dlhodobo pôsobiaci v rámci prokurátorského dozoru nad miestami, v ktorých sa vykonáva väzba, a teda majúci skúsenosti so samovraždami, nepoznajú ani jeden prípad, kedy by takýto obvinený, ktorý si siahol na život, nezanechal po sebe dopis na rozlúčku, prípadne iný prejav odôvodňujúci samovražedné konanie – jedinou výnimkou je prípad generála Lučanského.“ Ako by ste hodnotili oficiálnu „samovražednú“ verziu z hľadiska tejto skutočnosti?

Blaha: To je len ďalší kúsok v skladačke podozrivých faktov v celej kauze. Aj o tom som sa rozprával s ľuďmi, ktorí mi dali tie dokumenty: on si z knižnice objednal tri knihy, chcel ich čítať. Napísal domov, že je to tam síce zlé, ale bude bojovať, bude brániť svoju česť. A vzápätí sa mal zasamovraždiť? Aký zmysel to dáva?

Oni si vymýšľajú, že to bol skrat. Človek ako Milan Lučanský, ktorý bojoval s vrahmi, mafiánmi, že by náhle, z ničoho nič urobil takú vec? Neexistuje žiadna informácia, že by v minulosti mal nejaké také skraty. To sú jednoducho absurdné nezmysly.

Od zdroja, ktorý mi poskytol tie dokumenty, mám aj informáciu, že existuje fotodokumentácia toho, že na krku nemal žiadnu ryhu. Aj orgány činné v trestnom konaní by mali mať k tejto fotodokumentácii prístup. Napriek tomu však nekonajú. Tu zjavne je záujem zamiesť veci pod koberec.

Potom je tu ten príbeh o tom údajnom „samovylúpnutí“ oka, keď sa mal potknúť o papuču a spôsobiť si také zranenia ako po brutálnej bitke obuškami a päsťami. Naozaj tomuto máme veriť?

Nemôžem hovoriť o všetkom, čo mi bolo povedané, ale je tu podozrenie, že aj príslušníci NAKA sa môžu dostávať do týchto priestorov bez toho, že by o tom boli vedené záznamy, a môžu veľmi silno tlačiť na svedkov. Je tu napríklad nedávne svedectvo bývalého spolupracovníka vyšetrovateľov NAKA Jána Kaľavského, ktorý hovoril, čo robili Milanovi Lučanskému, ako zakazovali, aby dostával poštu od dcérky a vraj dochádzalo aj k iným formám trýznenia. To by nakoniec mohlo vysvetliť aj údajné samovylúpnutie oka, keď je zjavné, že Milana Lučanského brutálne zbili. Tu de facto môžeme hovoriť o mučení nevinného človeka vo väzbe, ktoré možno napokon viedlo aj k jeho smrti. To už sú veci, ktoré by mal vyšetrovateľ brať veľmi vážne do úvahy.

 

Hlavné správy: A ako to bolo s tou jazvou na hlave?

Blaha: Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku zjavne došlo k zraneniu hlavy, ktoré bolo veľmi nebezpečné. Ide o päťcentimetrovú jazvu, pri ktorej znalci opäť veľmi ľahko zmenili stanovisko: znalec najprv povedal, že tá jazva má dva týždne, teda to presne sedelo na čas, keď Lučanský bol vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, ale keď bolo treba účelovo zmeniť výpoveď, odrazu to zranenie bolo staršie. Lenže keď sa pozriete do zdravotnej dokumentácie generála Lučanského, žiadne zranenie, ktoré by si žiadalo toľko stehov, v záznamoch nemá. Tu sú dve možnosti: buď si ako „Rambo“ zašil jazvu na temene hlavy sám, alebo to bolo urobené vo vojenskej nemocnici a opäť tu niekto niečo ututláva.

Dôvodov na podozrenia, že v tom je politika, a že niekto chce, aby sa vražda Milana Lučanského nevyšetrila, je naozaj enormne veľa. A zjavne to budú ľudia, ktorí majú momentálne v rukách politickú moc. Tu jednoducho nemôžeme nespomínať ľudí z lipšicovskej a matovičovskej mafie. Ja mám veľké obavy, že kým tu budú títo ľudia, vražda Milana Lučanského sa nevyšetrí.

 

Hlavné správy: No a ešte je tu celý rad tých ďalších záhadných úmrtí, ktoré spomínal aj Kaľavský…

Blaha: Kto číta ten rozhovor, tomu až môžu behať po chrbte zimomriavky. Tam šlo už nielen o toho mafiána, ktorého našli obeseného, ale dokonca ešte aj jeho žena, keď začala hovoriť, že by v tom mohli mať prsty elitní vyšetrovatelia z NAKA, tak jej vtrhli do domu a zastrelili ju. Samozrejme, nevie sa kto, ale Kaľavský vyslovuje podozrenie, že by to mohli byť títo istí ľudia.

Alebo ten Böhm, človek, ktorý usvedčoval Milana Lučanského, zjavne klamlivo, zjavne účelovo, sa zrazu ocitne doma so zbraňami, ktoré by nemal mať v držbe, lebo bol vo väzbe, a jednou z tých zbraní sa zastrelí… To sú naozaj „kozmické“ náhody, ktorým sotva môže niekto veriť.

V takýchto podozrivých kauzách, ako je prípad Milana Lučanského, kde väčšina Slovenska pochybuje, či to naozaj bolo tak, ako tvrdí pani Kolíková a ďalší, ak sa zrazu kľúčový svedok sám zastrelí, to by bolo trápne aj v béčkovom filme. Takéto veci sa jednoducho nedejú.

Som presvedčený, že ak takto do radu zomierajú ľudia, ktorí by mohli poukazovať na špinavé veci, ktoré sa dejú v NAKA, v prokuratúre či medzi niektorými sudcami – mám na mysli najmä konkrétnych vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov – sú to príliš veľké náhody na to, aby sme ich nebrali vážne.

Ivan Lehotský

 

Súvisiace články: Blaha prišiel so závažným obvinením. Tvrdí, že Milan Lučanský sa nezabil sám

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Matovič obvinil šéfredaktora denníka N zo šírenia podlých lží: Ľudia nie sú hlúpi

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sa pre svoje výroky dostal do sporu s novinármi. V najnovšom príspevku reaguje na Denník N, ktorý podľa jeho slov "hrubo klame, podsúva a manipuluje" "Povedal som si, že na zaujatých novinárov už budem reagovať, len…

Poslanci majú v utorok hlasovať o viacerých návrhoch i odvolaní Matoviča

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanci Národnej rady (NR) SR zasadnú do lavíc opäť v utorok (4. 10.), čaká ich ešte viacero neprerokovaných bodov z programu 72. schôdze. Okrem toho by mali o 11.00 h rozhodnúť o všetkých doteraz prerokovaných návrhoch, medzi nimi o návrhu na skrátené legislatívne…

Prezidenti štátov strednej a východnej Európy podporujú suverenitu Ukrajiny

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Prezidenti stredoeurópskych a východoeurópskych členských štátov NATO podporujú suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Neuznávajú a nikdy neuznajú snahy Ruskej federácie o anexiu akejkoľvek časti ukrajinského územia. Uviedli to v spoločnom vyhlásení, ktoré TASR v nedeľu poskytol hovorca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Martin Strižinec "Podporujeme…

Aký bude trest za zákerný zločin na dne Baltu? Rusi vôbec nemusia prestrihávať podmorské káble – karma má rôzne podoby

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Swedish Coast Guard)   Orientálne filozofie hovoria o karme, Západ používa výrazy ako akcia a reakcia, príčina a následok. Odporný teroristický zločin, ktorý môže ohroziť prosperitu celého európskeho kontinentu, bude mať nevyhnutne následky aj pre jeho páchateľa Nasledujúca rádiová komunikácia sa údajne kedysi naozaj odohrala, kdesi…

Ukrajinské ozbrojené sily zaplatia vysokú cenu za Krasnyj Liman

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Svpressa/Foto:Twitter)   Už na budúci týždeň - prvýkrát po 78 rokoch - bude ruské mesto pod kontrolou nepriateľských vojsk, píše Alexandr Sitnikov v článku ruských novín Svobodnaja Pressa Zatiaľ čo ukrajinskí vlastenci tancujú okolo "víťazstva" nad Krasným Limanom, adekvátnejšie telegramové kanály krajiny informujú, že Rusko posilňuje…

Macron chce posielať migrantov na francúzsky vidiek. Hovorí o demografickom prechode

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Rmx/Foto:TASR/AP-Seth Wenig,Aurelien Morissard)   Plán francúzskeho prezidenta môže byť nádejou na posilnenie hlasov ľavice na vidieku, informuje REMIX Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil, že od začiatku roka 2023 bude predložený nový zákon o azyle a prisťahovalectve, pričom francúzsky líder zdôrazňuje potrebu poslať viac migrantov na francúzsky…

Putin prekročil Rubikon

0 icon

Moskva 2. októbra 2022 (HSP/nationalinterest/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Teraz sa nachádzame v neprebádaných vodách a to, čo sa skrýva za rohom, môže byť nebezpečnejšie ako všetko, čo svet doteraz videl na Ukrajine, píše National Inerest Ruskí predstavitelia dali jasne najavo, že územia Donecka, Luhanska, Chersonu a Záporožia sú suverénnymi…

Fasáda verejnej jednoty zakrýva skryté napätie v NATO

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Thehill/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Portál zameraný na americký Kongres The Hill uverejnil zamyslenie bývalého coloradského komisára pre vzdelávanieWilliama Moloneya nad navonok proklamovanou jednotou NATO. Moloney je starším spolupracovníkom v oblasti konzervatívneho myslenia na Storočnicovom inštitúte Kresťanskej univerzity v Colorade, ktorý študoval na Oxforde a Londýnskej univerzite a…

Ruský raper sa zabil na protest proti mobilizácii. Nechal odkaz fanúšikom

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Ruský raper Walkie (vlastným menom Ivan Petunin) spáchal samovraždu na protest proti mobilizácii. 27-ročný raper vyskočil z 10. poschodia výškovej budovy v Krasnodare Podľa správ ruských médií predtým na svojom kanáli Telegram zverejnil výzvu, v ktorej uviedol: "Nemôžem a ani nechcem vziať na svoju…

Malová: Nejsť voliť je rezignáciou na základné demokratické právo

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Nevyužiť svoj hlas v spojených regionálnych voľbách je výrazom odcudzenia a rezignácie na základné demokratické právo. Občania zvyčajne dobre poznajú svojich miestnych politikov. Pokiaľ im záleží na rozvoji ich samosprávy, mali by ísť 29. októbra voliť. Myslí si to politologička z Univerzity Komenského…

NAJNOVŠIE

BLOG

Pavel Jacz

Charakter sa s poslancom Krúpom nikdy ani nekrižoval! Je to totálna kombinačná nemožnosť!!!

0icon

  Politický či skôr len politizujúci pracovník, nie politik Krúpa sa totiž zrazu zrodil ako objavujúci Kolumbus a začal búrkovať ako 5 centimetrové krúpy! Doslovne a do písmena môžeme šéfa branno-bezpečnostného výboru parlamentu (Čudujem sa, že ešte stále sedí na tejto stoličke!) charakterizovať nielen ako p

Boris Mesár

Je Krasnyj Liman pripravená ruská pasca ? + dobré správy z bojov 

0icon

Americká rozviedka varovala Kyjev, že tvrdohlavá obrana Krasného Limanu by sa mohla ukázať ako diverzná taktika na zakrytie smeru hlavnej ofenzívy spojeneckých síl.Zatiaľ čo Zelenského generáli presúvajú posledné rezervy pri Limane, znižujú počet vojakov v Donbase a dokonca aj pri Kyjeve, Rusko pripravuje Ukrajine nepríjemné a dosť možno zdrvujúce prekvapenie.

Marek Bičík

Ako sa "alzak" odkopal.

0icon

Mnohí sme zaregistrovali slávne vyhlásenie kokaínového prezidenta Ukrajiny o tom ako podáva urýchlenú prihlášku do NATO. Odhliadnuc od stanov na prijatie a splnenia podmienok je to zase len jedno vyhlásenie, ktoré sa bude Európanom stále pripomínať napriek tomu, že z toho nič reálne nemôže byť. To by však nebol problém.…

Juraj Tušš

Súvislosť medzi energetickou, migračnou krízou v Európe, brexitom a konfliktom na Ukrajine.

0icon

Žijeme vo veľmi zaujímavej dobe, v ktorej vplyv mocenských skupín na riadenie obyvateľstva prebieha extrémne vysokým tempom. Doposiaľ ľudstvo nezažilo dynamickejšiu dobu riadiacich manévrov elít uplatňovaných na svojom obyvateľstve. V tomto článku sa vám pokúsim vysvetliť súvis

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke dobový kostýmový sprievod cez Staré mesto Bratislavy pri príležitosti rekonštrukcie historického boja Bitka o Bratislavu - Prešporok 1620. V Bratislave 1. októbra 2022

Autor: TASR-Martin Baumann

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Matovič obvinil šéfredaktora denníka N zo šírenia podlých lží: Ľudia nie sú hlúpi

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sa pre svoje výroky dostal do sporu s novinármi. V najnovšom príspevku reaguje na Denník N, ktorý podľa jeho slov "hrubo klame, podsúva a manipuluje" "Povedal som si, že na zaujatých novinárov už budem reagovať, len…

Poslanci majú v utorok hlasovať o viacerých návrhoch i odvolaní Matoviča

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanci Národnej rady (NR) SR zasadnú do lavíc opäť v utorok (4. 10.), čaká ich ešte viacero neprerokovaných bodov z programu 72. schôdze. Okrem toho by mali o 11.00 h rozhodnúť o všetkých doteraz prerokovaných návrhoch, medzi nimi o návrhu na skrátené legislatívne…

Prezidenti štátov strednej a východnej Európy podporujú suverenitu Ukrajiny

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Prezidenti stredoeurópskych a východoeurópskych členských štátov NATO podporujú suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Neuznávajú a nikdy neuznajú snahy Ruskej federácie o anexiu akejkoľvek časti ukrajinského územia. Uviedli to v spoločnom vyhlásení, ktoré TASR v nedeľu poskytol hovorca prezidentky SR Zuzany Čaputovej Martin Strižinec "Podporujeme…

Aký bude trest za zákerný zločin na dne Baltu? Rusi vôbec nemusia prestrihávať podmorské káble – karma má rôzne podoby

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Swedish Coast Guard)   Orientálne filozofie hovoria o karme, Západ používa výrazy ako akcia a reakcia, príčina a následok. Odporný teroristický zločin, ktorý môže ohroziť prosperitu celého európskeho kontinentu, bude mať nevyhnutne následky aj pre jeho páchateľa Nasledujúca rádiová komunikácia sa údajne kedysi naozaj odohrala, kdesi…

Ukrajinské ozbrojené sily zaplatia vysokú cenu za Krasnyj Liman

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Svpressa/Foto:Twitter)   Už na budúci týždeň - prvýkrát po 78 rokoch - bude ruské mesto pod kontrolou nepriateľských vojsk, píše Alexandr Sitnikov v článku ruských novín Svobodnaja Pressa Zatiaľ čo ukrajinskí vlastenci tancujú okolo "víťazstva" nad Krasným Limanom, adekvátnejšie telegramové kanály krajiny informujú, že Rusko posilňuje…

Macron chce posielať migrantov na francúzsky vidiek. Hovorí o demografickom prechode

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Rmx/Foto:TASR/AP-Seth Wenig,Aurelien Morissard)   Plán francúzskeho prezidenta môže byť nádejou na posilnenie hlasov ľavice na vidieku, informuje REMIX Francúzsky prezident Emmanuel Macron prisľúbil, že od začiatku roka 2023 bude predložený nový zákon o azyle a prisťahovalectve, pričom francúzsky líder zdôrazňuje potrebu poslať viac migrantov na francúzsky…

Putin prekročil Rubikon

0 icon

Moskva 2. októbra 2022 (HSP/nationalinterest/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Teraz sa nachádzame v neprebádaných vodách a to, čo sa skrýva za rohom, môže byť nebezpečnejšie ako všetko, čo svet doteraz videl na Ukrajine, píše National Inerest Ruskí predstavitelia dali jasne najavo, že územia Donecka, Luhanska, Chersonu a Záporožia sú suverénnymi…

Fasáda verejnej jednoty zakrýva skryté napätie v NATO

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Thehill/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Portál zameraný na americký Kongres The Hill uverejnil zamyslenie bývalého coloradského komisára pre vzdelávanieWilliama Moloneya nad navonok proklamovanou jednotou NATO. Moloney je starším spolupracovníkom v oblasti konzervatívneho myslenia na Storočnicovom inštitúte Kresťanskej univerzity v Colorade, ktorý študoval na Oxforde a Londýnskej univerzite a…

Ruský raper sa zabil na protest proti mobilizácii. Nechal odkaz fanúšikom

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Ruský raper Walkie (vlastným menom Ivan Petunin) spáchal samovraždu na protest proti mobilizácii. 27-ročný raper vyskočil z 10. poschodia výškovej budovy v Krasnodare Podľa správ ruských médií predtým na svojom kanáli Telegram zverejnil výzvu, v ktorej uviedol: "Nemôžem a ani nechcem vziať na svoju…

Malová: Nejsť voliť je rezignáciou na základné demokratické právo

0 icon

Bratislava 2. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Nevyužiť svoj hlas v spojených regionálnych voľbách je výrazom odcudzenia a rezignácie na základné demokratické právo. Občania zvyčajne dobre poznajú svojich miestnych politikov. Pokiaľ im záleží na rozvoji ich samosprávy, mali by ísť 29. októbra voliť. Myslí si to politologička z Univerzity Komenského…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

Charakter sa s poslancom Krúpom nikdy ani nekrižoval! Je to totálna kombinačná nemožnosť!!!

0icon

  Politický či skôr len politizujúci pracovník, nie politik Krúpa sa totiž zrazu zrodil ako objavujúci Kolumbus a začal búrkovať ako 5 centimetrové krúpy! Doslovne a do písmena môžeme šéfa branno-bezpečnostného výboru parlamentu (Čudujem sa, že ešte stále sedí na tejto stoličke!) charakterizovať nielen ako p

Boris Mesár

Je Krasnyj Liman pripravená ruská pasca ? + dobré správy z bojov 

0icon

Americká rozviedka varovala Kyjev, že tvrdohlavá obrana Krasného Limanu by sa mohla ukázať ako diverzná taktika na zakrytie smeru hlavnej ofenzívy spojeneckých síl.Zatiaľ čo Zelenského generáli presúvajú posledné rezervy pri Limane, znižujú počet vojakov v Donbase a dokonca aj pri Kyjeve, Rusko pripravuje Ukrajine nepríjemné a dosť možno zdrvujúce prekvapenie.

Marek Bičík

Ako sa "alzak" odkopal.

0icon

Mnohí sme zaregistrovali slávne vyhlásenie kokaínového prezidenta Ukrajiny o tom ako podáva urýchlenú prihlášku do NATO. Odhliadnuc od stanov na prijatie a splnenia podmienok je to zase len jedno vyhlásenie, ktoré sa bude Európanom stále pripomínať napriek tomu, že z toho nič reálne nemôže byť. To by však nebol problém.…

Juraj Tušš

Súvislosť medzi energetickou, migračnou krízou v Európe, brexitom a konfliktom na Ukrajine.

0icon

Žijeme vo veľmi zaujímavej dobe, v ktorej vplyv mocenských skupín na riadenie obyvateľstva prebieha extrémne vysokým tempom. Doposiaľ ľudstvo nezažilo dynamickejšiu dobu riadiacich manévrov elít uplatňovaných na svojom obyvateľstve. V tomto článku sa vám pokúsim vysvetliť súvis

Armádny Magazín

Incident so stíhačkou. Čo sa stalo na letisku v Sevastopole

0 icon

Rusko, 2.október 2022 (AM) – Na letisku Belbek, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Sevastopolu neďaleko pobrežia Čierneho mora, došlo 1. októbra k mimoriadnej situácii. Niektoré podrobnosti o tom, čo sa stalo, uviedol vo svojom telegramovom kanáli guvernér mesta Michail Razvožaev.  

Americký film Southern Comfort, alebo likvidácia amerických vojakov Louisiane, ktorá nenudí a celkom pobaví

0 icon

Slovensko, 2.október 2022 (AM) – Dnes by som rád predstavil americký film Souther Comfort (1981), ktorý mám ozaj rád a ktorý má prednostné miesto v mojej zbierke filmov. K tomuto filmu sa z času na čas rád vraciam, aj keď môže dnes niekomu kamera tohto filmu pripadať trochu pomalá a scenár príliš…

Šojguova prefíkanosť odpísala americké raketomety HIMARS

0 icon

Rusko, 2.október 2022 (AM) – Rozpory medzi Kyjevom a Washingtonom sú čoraz silnejšie. Velenie NATO rozhodne odmieta dodať kyjevskému režimu diaľkové delá ATACMS. Ide o húfnice, ktoré by mohli umožniť Ozbrojeným silám Ukrajiny zasiahnuť takmer celé územie Belgorodskej, Rostovskej a dokonca aj Voronežskej oblasti. Reakcia NATO na vydieranie Kyjeva je dôkazom, že…

Andrej Fursov: Starý svet už neexistuje. Kam ľudstvo vykročí z bodu maximálnej voľby

0 icon

Slovensko, 2.október 2022 (AM) – Súčasná situácia je charakteristická tým, že keďže sa nenachádzame len v bode rozvetvenia, ale v bode mnohorozvetvenia, je tu veľmi ťažké predpovedať. Čo je mnorozvetvenie? Keď existuje možnosť implementácie niekoľkých možností naraz. A v tomto prípade na mnohom záleží – nie je to náhoda – v…

„Kornet“ sa naučil prerážať aktívnu ochranu tankov

0 icon

Rusko, 2.október 2022 (AM) – Pre ruský protitankový raketový komplex (PTRK) „Kornet“ sa spracúva algoritmus „dvojakého odpalu“, ktorý mu umožní oklamať systémy aktívnej ochrany tankov a ďalšej obrnenej techniky, tvrdí riaditeľ klastru výzbroje spoločnosti Rostech Bekchan Ozdojev.   [caption id="attachment_29659" align="alignnone"

Vášeň v Tebe

Čo môžete urobiť pre mozog vašich detí? Povedzte im o troch návykoch pri učení

0 icon

„,Nemusím si robiť poznámky na hodine, pretože to všetko mám v knihe. Na písomku sa naučím deň vopred,“ aj takto argumentujú žiaci v súvislosti s učením. Niektorí vysokoškoláci môžu ešte dodať: „Nemusím ísť na prednášku, pretože si ju môžem pozrieť cez sociálne siete, alebo si nahrávku prednášky pozriem neskôr.“ Každý…

5 typov pre zdravé manželstvo

0 icon

Cvičenie a zdravá strava prospieva vášmu telu. Vzdelávanie a čítanie prospieva vašej mysli. Modlitba či meditácia prospieva vašej duši. A čo prospieva vášmu manželstvu? Prinášame vám 5 typov, ako posilniť vaše manželstvo. Spoznajte najprv samú seba Dajte si záležať na sebapoznávaní. Mnoho ľudí totiž vstupuje do vzťahov be

Modelka prišla na mólo takmer nahá. A potom sa to začalo ... šaty na mieru a na počkanie

0 icon

Počas finále show Coperni, ktorá uzatvárala Paris Fashion Week, kráčala modelka Bella Hadid do stredu móla. Mala na sebe len nohavičky a držala si prsia. Zrazu sa stalo niečo, čo mnohých určite prekvapilo... Šaty modelky vznikli priamo pred očami divákov K modelke Belle Hadid pristúpili dvaja muži, ktorí začali na ňu sprejovať…

Vajíčka by mali byť klasifikované ako superpotravina. Prinášame 5 dôvodov

0 icon

O vajíčkach sa už toho veľa napísalo. Nielen o ich prospechu pre naše zdravie, ale aj o ich škodlivosti v súvislosti so zvyšovaním cholesterolu. My vám prinášame 5 benefitov pre vaše zdravie. Vajcia sú totiž jednou z mála potravín, ktoré by mali byť klasifikované ako „superpotraviny“, informuje

Vitajte na portáli VÁŠEŇ V TEBE

0 icon

Vitajte na novom webovom portáli VÁŠEŇ v TEBE, ktorý je venovaný najmä ženám. Ale aj muži tu určite nájdu dosť informácií, ktoré ich upútajú a zároveň nahliadnu do (pre nich niekedy) tajomného sveta žien. Cez články zamerané na manželstvo, deti, krásu, životný štýl, rodinu a priateľov i celebrity chceme vo vás prebudiť vášeň, ktorá…

FOTO DŇA

Na snímke dobový kostýmový sprievod cez Staré mesto Bratislavy pri príležitosti rekonštrukcie historického boja Bitka o Bratislavu - Prešporok 1620. V Bratislave 1. októbra 2022

Autor: TASR-Martin Baumann

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali