Blaha: Čo sa údajne malo stať v kauze Lučanský, to by nebolo uveriteľné ani v béčkovom filme

Bratislava 13. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

Keď ktosi zastrelil novinára a jeho snúbenicu, bola z toho niekoľko rokov mediálna téma číslo jedna a padla vláda. Keď je vo väzení veľmi podivne samodobitý a potom zasamovraždený policajný prezident nepohodlný režimu, je ticho…

Milan Lučanský
Na archívnej snímke Milan Lučanský

Poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha v piatok priniesol na svojom telegramovom účte status o tom, že počas výjazdu v Prešove sa mu dostali do rúk závažné dokumenty, ktoré dokazujú, že generál Milan Lučanský sa nezavraždil sám (písali sme o tom tu). Vzhľadom na to, že je to mimoriadne závažná téma, ktorej médiá venujú pozoruhodne málo priestoru, položili sme poslancovi Blahovi na túto túmu niekoľko otázok.

 

Hlavné správy: Je pochopiteľné, že asi nebudete chcieť prezradiť zdroj vašich informácií o tejto veci, ale predsa; môžete bližšie uviesť o aké informácie ide, s akou váhou, z akých kruhov?

Blaha: Samozrejme, nemôžem prezrádzať zdroj, ale sú to dokumenty z právnického prostredia, z procesu vyšetrovania, čiže ide o veci, o ktorých sú oboznámené aj orgány činné v trestnom konaní, pričom je tu podozrenie, že sa snažia tento prípad ututlať.

Ide o listinné dôkazy, ktoré potvrdzujú, že na krku Milana Lučanského neboli nájdené žiadne stopy po údajnej samovražde, čo odporuje oficiálnej verzii, že sa mal obesiť, či uškrtiť. Toto vnáša nové svetlo do celého prípadu, pretože v tom prípade im chýba kľúčový dôkaz pre tú verziu.

Spomínal som to aj v mojom videu z minulého týždňa: znalec, ktorý pri opakovanej, dodatočnej a zjavne účelovej obhliadke vraj videl nejaké stopy, ich nevidel tri dni predtým pri pôvodnej obhliadke. To samo osebe je veľmi podozrivé, ale je tam aj veľa ďalších vecí, ktoré v tejto chvíli nebudem hovoriť. Poviem však aspoň toľko, že všetko, na čom postavili verziu o samovražde, je pochybné.

Naviac, a to som v tom videu nespomenul, je tu ešte ďalšia vec: tá verzia je postavená na výpovediach svedkov, dozorcov z tej väznice, ktorí sú vlastne všetci potenciálne podozriví. Také závažné tvrdenie, že si niekto sám vzal život, nemôže byť postavené len na informáciách „z počutia“, alebo takých, ktoré sú automaticky „kontaminované“ tým, že nie je jasná ich objektivita.

Skrátka, v prípade je toľko pochybností, že verzia, že by Milan Lučanský spáchal samovraždu, je dosť absurdná.

 

Hlavné správy: Sú vôbec v prospech tejto verzie k dispozícii aj nejaké objektívne svedectvá, alebo naozaj všetky svedectvá sú spochybniteľné tým, že ide o možný konflikt záujmov?

Blaha: V zásade tu ani nemôžu byť objektívne svedectvá, pretože on bol zatvorený v cele a všetci tí, ktorí mali prístup k tej cele, keby sa to stalo inak, ako vypovedali, by boli sami ohrození, mohli by byť stíhaní.

Toto je situácia, kde sa musí vychádzať z objektívnych faktov znalcov, lenže keď v prvom posudku dvaja znalci povedia, že na krku nie je žiadna škrtiaca ryha a o tri dni pri dodatočnej obhliadke už zjavne účelovo jeden znalec (aj to je v rozpore so zákonom, pri obhliadke musia byť vždy najmenej dvaja) povie, že ryhu našiel, tak čo si pomyslíte o takejto objektívnosti? Potom naozaj nie je možné sa čudovať podozreniam, že sa niekto silou-mocou snaží vraždu Milana Lučanského ututlať.

 

Hlavné správy: Vy ste sa k tejto téme dostali počas vášho výjazdu na východ Slovenska. Rozprávali ste sa tam aj s miestnymi ľuďmi, ktorí mali s vecou priamo niečo do činenia, napríklad s rodinnými príslušníkmi generála Lučanského?

Blaha: Toto je ďalšia vec. Okrem toho, že som sa stretol s človekom, ktorý mi posunul tieto dokumenty a informácie, a ktorého meno nechcem v tejto chvíli uvádzať, mám aj informácie aj od ďalších ľudí z okolia rodiny Milana Lučanského, pričom viacerí sa k tomu stavajú tak, že jedného dňa, keď odíde lipšicovská mafia a vráti sa poriadok do polície a do orgánov činných v trestnom konaní, pomôžu pravde, aby sa dostala na povrch.

A možno sa zistí aj to, čo sa dialo v inkriminovanom čase, keď sa záhadne vypol videozáznam z kamery, ktorá snímala kľúčové priestory. Aj toto je jedna z tých „náhod“ spojených s týmto prípadom: že tá kamera nenahrávala akurát vtedy, keď mohli do Lučanského cely prísť páchatelia. Nateraz však nie je politický záujem, aby sa tieto veci objasnili. Je to škandalózne.

 

Hlavné správy: Váš spomínaný status prevzal na svoj facebook aj europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý je zároveň aj právnym zástupcom rodiny Lučanských, a ktorý za tie dva roky zhromaždil veľké množstvo dôkazov a informácií o tejto veci. Konzultovali ste vec aj s ním?

Blaha: S pánom europoslancom priebežne som v kontakte, máme veľmi dobrý vzťah, on robí veľmi dobrú robotu, ale samozrejme, on informácie, ktoré má, nemôže zverejňovať, aby nebol obvinený, že z procesu niečo vynáša, čo by mohlo celý prípad ohroziť. Ale aj s ním, samozrejme, komunikujem v tej rovine a do tej miery, do akej je mu to ako právnikovi rodiny umožnené.

 

Hlavné správy: Bývalý predseda Špecializovaného trestného súdu, sudca Michal Truban, ktorý v minulosti bol aj vyšetrovateľom a prokurátorom a vo svojej kariére sa stretol naozaj s veľkým počtom samovrážd, či už dokonaných, alebo v štádiu pokusu, v jednom rozhovore pre Hlavné správy povedal: „Nielen ja, ale ani moji kolegovia prokurátori v tom čase dlhodobo pôsobiaci v rámci prokurátorského dozoru nad miestami, v ktorých sa vykonáva väzba, a teda majúci skúsenosti so samovraždami, nepoznajú ani jeden prípad, kedy by takýto obvinený, ktorý si siahol na život, nezanechal po sebe dopis na rozlúčku, prípadne iný prejav odôvodňujúci samovražedné konanie – jedinou výnimkou je prípad generála Lučanského.“ Ako by ste hodnotili oficiálnu „samovražednú“ verziu z hľadiska tejto skutočnosti?

Blaha: To je len ďalší kúsok v skladačke podozrivých faktov v celej kauze. Aj o tom som sa rozprával s ľuďmi, ktorí mi dali tie dokumenty: on si z knižnice objednal tri knihy, chcel ich čítať. Napísal domov, že je to tam síce zlé, ale bude bojovať, bude brániť svoju česť. A vzápätí sa mal zasamovraždiť? Aký zmysel to dáva?

Oni si vymýšľajú, že to bol skrat. Človek ako Milan Lučanský, ktorý bojoval s vrahmi, mafiánmi, že by náhle, z ničoho nič urobil takú vec? Neexistuje žiadna informácia, že by v minulosti mal nejaké také skraty. To sú jednoducho absurdné nezmysly.

Od zdroja, ktorý mi poskytol tie dokumenty, mám aj informáciu, že existuje fotodokumentácia toho, že na krku nemal žiadnu ryhu. Aj orgány činné v trestnom konaní by mali mať k tejto fotodokumentácii prístup. Napriek tomu však nekonajú. Tu zjavne je záujem zamiesť veci pod koberec.

Potom je tu ten príbeh o tom údajnom „samovylúpnutí“ oka, keď sa mal potknúť o papuču a spôsobiť si také zranenia ako po brutálnej bitke obuškami a päsťami. Naozaj tomuto máme veriť?

Nemôžem hovoriť o všetkom, čo mi bolo povedané, ale je tu podozrenie, že aj príslušníci NAKA sa môžu dostávať do týchto priestorov bez toho, že by o tom boli vedené záznamy, a môžu veľmi silno tlačiť na svedkov. Je tu napríklad nedávne svedectvo bývalého spolupracovníka vyšetrovateľov NAKA Jána Kaľavského, ktorý hovoril, čo robili Milanovi Lučanskému, ako zakazovali, aby dostával poštu od dcérky a vraj dochádzalo aj k iným formám trýznenia. To by nakoniec mohlo vysvetliť aj údajné samovylúpnutie oka, keď je zjavné, že Milana Lučanského brutálne zbili. Tu de facto môžeme hovoriť o mučení nevinného človeka vo väzbe, ktoré možno napokon viedlo aj k jeho smrti. To už sú veci, ktoré by mal vyšetrovateľ brať veľmi vážne do úvahy.

 

Hlavné správy: A ako to bolo s tou jazvou na hlave?

Blaha: Vo vojenskej nemocnici v Ružomberku zjavne došlo k zraneniu hlavy, ktoré bolo veľmi nebezpečné. Ide o päťcentimetrovú jazvu, pri ktorej znalci opäť veľmi ľahko zmenili stanovisko: znalec najprv povedal, že tá jazva má dva týždne, teda to presne sedelo na čas, keď Lučanský bol vo vojenskej nemocnici v Ružomberku, ale keď bolo treba účelovo zmeniť výpoveď, odrazu to zranenie bolo staršie. Lenže keď sa pozriete do zdravotnej dokumentácie generála Lučanského, žiadne zranenie, ktoré by si žiadalo toľko stehov, v záznamoch nemá. Tu sú dve možnosti: buď si ako „Rambo“ zašil jazvu na temene hlavy sám, alebo to bolo urobené vo vojenskej nemocnici a opäť tu niekto niečo ututláva.

Dôvodov na podozrenia, že v tom je politika, a že niekto chce, aby sa vražda Milana Lučanského nevyšetrila, je naozaj enormne veľa. A zjavne to budú ľudia, ktorí majú momentálne v rukách politickú moc. Tu jednoducho nemôžeme nespomínať ľudí z lipšicovskej a matovičovskej mafie. Ja mám veľké obavy, že kým tu budú títo ľudia, vražda Milana Lučanského sa nevyšetrí.

 

Hlavné správy: No a ešte je tu celý rad tých ďalších záhadných úmrtí, ktoré spomínal aj Kaľavský…

Blaha: Kto číta ten rozhovor, tomu až môžu behať po chrbte zimomriavky. Tam šlo už nielen o toho mafiána, ktorého našli obeseného, ale dokonca ešte aj jeho žena, keď začala hovoriť, že by v tom mohli mať prsty elitní vyšetrovatelia z NAKA, tak jej vtrhli do domu a zastrelili ju. Samozrejme, nevie sa kto, ale Kaľavský vyslovuje podozrenie, že by to mohli byť títo istí ľudia.

Alebo ten Böhm, človek, ktorý usvedčoval Milana Lučanského, zjavne klamlivo, zjavne účelovo, sa zrazu ocitne doma so zbraňami, ktoré by nemal mať v držbe, lebo bol vo väzbe, a jednou z tých zbraní sa zastrelí… To sú naozaj „kozmické“ náhody, ktorým sotva môže niekto veriť.

V takýchto podozrivých kauzách, ako je prípad Milana Lučanského, kde väčšina Slovenska pochybuje, či to naozaj bolo tak, ako tvrdí pani Kolíková a ďalší, ak sa zrazu kľúčový svedok sám zastrelí, to by bolo trápne aj v béčkovom filme. Takéto veci sa jednoducho nedejú.

Som presvedčený, že ak takto do radu zomierajú ľudia, ktorí by mohli poukazovať na špinavé veci, ktoré sa dejú v NAKA, v prokuratúre či medzi niektorými sudcami – mám na mysli najmä konkrétnych vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov – sú to príliš veľké náhody na to, aby sme ich nebrali vážne.

Ivan Lehotský

 

Súvisiace články: Blaha prišiel so závažným obvinením. Tvrdí, že Milan Lučanský sa nezabil sám

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

06:48

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky cez územie Česka až 33 ľudí. V piatok preto skončil vo väzbe a hrozí mu osem rokov väzenia.

Policajti všetkých migrantov zaistili a previezli ich na pracovisko odboru cudzineckej polície v Jihlave. Keďže tieto osoby nemali pri sebe žiadne doklady, ktoré by ich oprávňovali na pobyt v Českej republike, po vykonaní nutných identifikačných úkonov si prevzali výjazdné príkazy, ktoré im nariaďujú opustiť územie ČR do siedmich dní.

06:45

Nemecký kancelár Olaf Scholz a lídri piatich stredoázijských štátov sa v piatok zaviazali, že budú v sankciách úzko spolupracovať. Uviedli to v starostlivo naformulovanom vyhlásení, v ktorom sa však nespomína Rusko.

Stretnutie Scholza a lídrov Kazachstanu, Kirgizska, Uzbekistanu, Turkménska a Tadžikistanu v Berlíne bolo prvým tohto druhu v nejakej členskej krajine Európskej únie.

06:40

Svedka streľby na amerického rapera Tupaca Shakura obvinili z vraždy. Predstavuje to prelom vo vyšetrovaní vraždy rapera, ktorého zastrelili v roku 1996 v Las Vegas.

Veľká porota v Nevade obvinila Duanea Davisa (60) z vraždy, oznámili v piatok na súde prokurátori. Polícia mesta Las Vegas vykonala v polovici júla raziu v dome, ktorý je s Davisom spojený. Zhromaždili vtedy niekoľko počítačov, mobilný telefón, pevný disk, časopis Vibe s článkom o Shakurovi, niekoľko nábojov, fotografie a kópiu Davisových pamätí.

06:30

Španielsky kráľ Filip VI. v piatok pozval zástupcov politických strán na rokovania so zámerom zostaviť novú vládu. Schôdzka sa uskutoční v pondelok a utorok.

Kráľ k takémuto rozhodnutiu pristúpil po tom, ako sa víťazovi júlových parlamentných volieb, lídrovi Ľudovej strany (PP) Albertovi Núňezovi Feijóovi v piatok ani na druhý pokus nepodarilo získať dostatočnú podporu poslancov, ktorá by mu umožnila stať sa novým premiérom.

Včera 20:23

Vladimir Pogosjan, bývalý asistent hlavného poradcu arménskeho prezidenta pre národnú bezpečnosť, vyjadril svoje nároky na Krym.

“Môžeme si vziať Armavir, Soči a Krym. Krym je vo všeobecnosti zo 70 percent arménsky,” povedal.

Včera 20:19

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 6:1 v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách. Trenčania nebodovali v troch stretnutiach po sebe a dosiahli v nich nepriaznivé skóre 4:19.

Včera 20:17

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v piatkovej “prestrelke” 9. kola Niké ligy nad MFK Skalica 5:3 a posunuli sa na druhé miesto v tabuľke o bod za Trenčín. Ich súperi však odohrajú svoje stretnutia cez víkend. Skalica prehral tretí duel po sebe.

Včera 20:10

Britská vláda v piatok oznámila, že uvalí nové sankcie na približne desať popredných predstaviteľov Ruska a tamojšiu ústrednú volebnú komisiu (CIK) v súvislosti s voľbami, ktoré Moskva zorganizovala v oblastiach Ukrajiny a na Krymskom polostrove.

Včera 20:06

Člen významnej srbskej politickej strany v Kosove sa priznal, že viedol skupinu ozbrojencov, ktorá sa koncom minulého týždňa dostala do konfliktu s kosovskou políciou. Uviedol to v piatok jeho právnik.

Včera 19:50

Ukrajina urobila ústupok Maďarsku, aby odblokovala 500 miliónov eur z vojenského fondu EÚ.

Uvádza sa to na webovej stránke NAPK.

NAPK oznámila pozastavenie štatútu “medzinárodného vojnového sponzora” pre maďarskú OTP banku, ktorý Budapešť opakovane požadovala.

Včera 19:03

Francúzskeho miliardára Bernarda Arnaulta a ruského oligarchu Nikolaja Sarkisova vyšetrujú pre údajné pranie špinavých peňazí v luxusnom lyžiarskom stredisku Courchevel, informovala parížska prokuratúra.

Včera 18:52

Poľsko a Maďarsko sa nezúčastnili na zasadnutí koordinačnej platformy pre vývoz a tranzit ukrajinského obilia.

Na brífingu to oznámil zástupca Európskej komisie Olof Gill.

Poznamenal, že Komisia naďalej spolupracuje so všetkými zainteresovanými stranami v rámci platformy aj mimo nej.

Podľa jeho slov sa na zasadnutí diskutovalo o pláne Ukrajiny týkajúcom sa udeľovania licencií a kontroly štyroch druhov poľnohospodárskych výrobkov.

Včera 18:24

Šojgu sa stretol s ministrom obrany Južného Sudánu, informovalo ruské ministerstvo obrany.

Strany rokovali o projektoch obrannej spolupráce a vymenili si názory na regionálnu bezpečnosť.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke vzácne územie Kláštoriska v Slovenskom raji

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Táto voda dobre poslúži ako prírodné hnojivo pre kvety. Nevylievajte ju do umývadla

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Kvety je dobré zalievať akváriovou vodou. Možno ju použiť ako jemné hnojivo pre črepníkové, záhradné a zeleninové rastliny. Je dobrou náhradou za tradičné hnojivo. Zistite, prečo má akváriová voda pozitívny vplyv na kvety a či ju možno použiť na orchidey.

Len tri prísady! To je všetko, čo potrebujete, aby váš domov voňal ako nikdy predtým. A len za pár drobných

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Na tento produkt môžeme minúť veľa €. A ukazuje sa, že si ho môžete ľahko vyrobiť sami. A takmer za nič. Potrebujete len tri ingrediencie, ktoré nájdete prakticky v každej domácnosti.

Do hrnca vložte plátky uhorky. Tento jednoduchý patent môže zachrániť vaše rastliny

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Rastliny v kvetináčoch sú krásnou dekoráciou pre domácnosť, dodávajú jej jedinečný charakter a zútulňujú ju. Bohužiaľ, starostlivosť o ne môže byť náročná a niekedy ich napádajú škodcovia a choroby, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Ako zistíte, či sú zdravé?

Dcéra Brucea Willisa o chorobe svojho otca. "Je zničenejší deň čo deň"

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Bruce Willis s chorobou zápasí už nejaký čas. Demencia úplne zmenila jeho život. O tomto stave hovorila jeho dcéra Tallulah.

Zabudnite na niekoľkohodinové rozmrazovanie. Potrite ním vnútornú stranu spotrebiča. Na stenách sa nebude usadzovať ľad

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zamrznutá mraznička je postrachom mnohých z nás. Aby sme sa zbavili ľadu, najčastejšie spotrebič rozmrazujeme. Našťastie to už nemusíme robiť. Navrhujeme šikovný patent, ktorý zabráni usadzovaniu ľadu na stenách mrazničky.

Armádny Magazín

Kedy si bude Rusko ctiť územnú celistvosť Ukrajiny?

0 icon

Rusko, 30.september 2023 - Vraj to bude za podmienok plnenia ustanovení, prijatých Ukrajinou v roku 1991 v deklarácii o jej nezávislosti, kde je, okrem iného, uvedený mimoblokový stav, vyhlásil minister zahraničia RF Sergej Lavrov na tlačovej konferencii k výsledkom 78. VZ OSN. Lavrov pripomenul, že M

USA vo Vietname - na rovnakých hrabliach ako v Číne

0 icon

USA, 30.september 2023 - Washington sa vo svojej stratégii udržania globálnej dominancie čoraz častejšie vracia k modelom, ktoré ho v minulosti už mnohokrát zlyhali. Snaží sa ich však opäť uplatniť aj s rizikom, že dostane ďalšiu geopolitickú ranu. USA napríklad vynaložili veľké úsilie na to, aby si v Číne vypestovali…

Rozdiely vo vzdelávaní zahraničných diplomatov v Rusku a na Západe

0 icon

USA, 30.september 2023 - Ešte pred desiatimi rokmi sa absolventi medzinárodných vzťahov domnievali, že vychádzajú do zavedeného, predvídateľného sveta - v ktorom sú všetky bilaterálne vzťahy plne ustálené, všetky multilaterálne organizácie fungujú a neexistuje žiadna príležitosť presadiť sa. Dnes, naopak, študenti, podobne ako v 40. rokoch minulého storočia,

Oneskorené "pokánie" Kanady za búrlivý potlesk nacistovi v parlamente by nemalo nikoho oklamať

0 icon

Kanada, 29. september 2023 - Čím silnejšia bude Ukrajina, tým bližšie budeme k ukončeniu ruskej agresie. Rusko môže zložiť zbrane a ukončiť vojenský konflikt hneď teraz. Ukrajina túto možnosť nemá. Kapitulácia Ukrajiny nebude znamenať mier, ale povedie k brutálnej ruskej okupácii. Mier za každú cenu nebude vôbec mierom. Ukrajina potrebuje…

Ruské letectvo zasahuje mosty cez rieku Oskol

0 icon

Ukrajina, 29. september 2023 - V noci 29. septembra a dnes ráno ruské jednotky zaútočili na ciele kyjevského režimu v zadných oblastiach. Jeden z ôtokov sa uskutočnil v zariadení na umiestnenie personálu a vojenského vybavenia v Nikolaeve. Podľa niektorých správ bolo zasiahnuté výcvikové stredisko pre námorných sabotérov a p

TopDesať

Nenapodobnili iba staré fotografie, ale oživili dávnu minulosť

0 icon

Títo ľudia nenapodobnili iba staré fotografie, ale tak trochu oživili dávnu minulosť. To všetko vďaka starým fotografiám a odhodlaniu. Pohľad na staré fotky môže byť nostalgický. Dosť na to, aby ste tú fotografiu chceli znovu vytvoriť... Je to žiaľ nemožné, ale čo môžete urobiť, je znovu vytvoriť novú fotografiu s nádychom tej…

Nájdete všetky chyby na tomto obrázku za 10 sekúnd?

0 icon

Dnešný rýchly hlavolam vám nezaberie viac ako 1 minútu. Nájdete všetky chyby na tomto obrázku? A podarí sa vám to v časovom limite? Táto vizuálna hádanka preverí vaše analytické a pozorovacie schopnosti. Skúste svoje šťastie! Podarí sa vám nájsť všetky chyby na tomto obrázku? 1-minútová hlavolam: Začnite víkend s touto…

Základom tohto umenia je drevo a kreativita umelcov

0 icon

Drevo sa ako materiál na výrobu rôznych doplnkov používa už stáročia. Títo ľudia sa však rozhodli prácu s drevom posunúť na vyššiu úroveň. Viac sa dozviete v článku. Už mnoho rokov je viackrát dokázané, že staré dobré drevené veci nikdy nevyjdú z módy. Či už ide o nábytok, výzdobu interiéru…

Vysokorýchlostný internet a jeho skryté výhody

0 icon

Internet sa plne integroval do našich životov. Od komunikácie s rodinou a priateľmi až po zarábanie na živobytie a organizovanie obchodných stretnutí zohráva internet kľúčovú úlohu. Vysokorýchlostné internetové pripojenie môže firme pomôcť zvýšením produktivity a elimináciou prevádzkových nákladov. Podľa Federálnej komunikačnej komisie (FCC) je vysokorýchlostný internet definovaný ako rýchlosť sťahovania minimálne…

Láska sa skrýva v maličkostiach a jednoduchých gestách

0 icon

Láska v maličkostiach: Kórejská umelkyňa "Puuung" vytvorila niekoľko naozaj milých, srdcervúcich ilustrácií, ktoré poukazujú na jednoduché, ale veľmi dôležité detaily toho, ako vyjadrovať lásku k našim partnerom v každodennom živote. Láska je v maličkostiach - a keď sme sa pozreli na tieto kresby, opäť sme sa o tom presvedčili. Jej…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali