Dan Jørgensen Paulina Hennigová-Klosková

NAŽIVO

V USA žiadajú trest smrti pre aktéra vraždy 2 zamestnancov ambasády. Rodriguez bol zadržaný bezprostredne po streľbe, ku ktorej došlo 21. mája 2025 pred budovou Židovského múzea vo Washingtone.

07:52

V Ugande potvrdili úmrtie na ebolu u muža z KDR. Podľa vyhlásenia rezortu zdravotníctva obeťou je 59 ročný občan KDR, ktorého 11. mája prijali do nemocnice Kibuli Muslim Hospital v ugandskej metropole Kampala.

07:16

Americkú influencerku z hnutia MAGA obvinili z napadnutia. Podľa polície k tomu došlo po incidente, pri ktorom údajne v londýnskom metre vyslovila rasovo motivované urážky a voči jednej rodine použila paprikový sprej.

07:14

USA a Nigéria zneškodnili popredného predstaviteľa Islamského štátu. Nebohý Abú Bilál al-Minúkí (44) pochádzal z Nigérie a podľa neziskovej organizácie The Counter Extremism Project bol vedúcim predstaviteľom IS v oblasti Čadského jazera.

07:14

Muž v Austrálii je po útoku žraloka v kritickom stave. Podľa databázy stretov týchto predátorov s ľuďmi bolo v Austrálii od roku 1791 zaznamenaných takmer 1300 incidentov spojených so žralokmi, z ktorých viac než 260 malo za následok smrť.

07:08

Súd zamietol odvolanie proti prerozdelení obvodov vo Virgínii. Návrh na prekreslenie volebných obvodov, ktorý minulý mesiac schválili voliči v štátnom referende, by demokratom výnimočne umožnil prekresliť kongresové obvody Virgínie skôr.

07:07

Džihádisti na severovýchode Nigérie uniesli desiatky školákov. K útoku došlo dopoludnia miestneho času, krátko po tom, čo z mesta odišli nigérijskí vojaci, uviedol Bukar Buba, ktorého dcéra a neter boli medzi unesenými.

07:07

Janet Jacksonová, najúspešnejší súrodenec M. Jacksona, má 60 rokov. Sestra Michaela Jacksona prerazila ako 19-ročná platňou Control, z ktorej sa až 5 singlov dostalo do prvej desiatky amerického rebríčka.

06:44

V Číne sa pred 60 rokmi začala Mao Ce-tungova kultúrna revolúcia. Kultúrna revolúcia trvala až do Maovej smrti v roku 1976.

06:43

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v júli dosiahla do 19.00 h SELČ 109,26 USD za barel. Cena ropy WTI s júnovým kontraktom dosiahla 105,18 USD/barel.

Včera 20:11

Vláda Somálska vyhlásila prechodné obdobie. Urobila tak po tom, ako sa funkčné obdobie prezidenta Hasana Šajcha Muhamúda skončilo.

Včera 20:07

Moskovský súd vyhovel žalobe ruskej centrálnej banky proti depozitáru Euroclear a priznal jej náhradu škody vo výške 18,17 bilióna rubľov.

Včera 19:44

Trpasličí španiel menom Lazare, ktorý bol kandidátom na titul najstaršieho psa na svete, uhynul vo veku 30 rokov.

Včera 19:30

EÚ vyzvala politikov v Kosove na vytvorenie stabilnej vlády. Kosovu inak hrozí, že príde o viac ako jednu miliardu dolárov z fondov na podporu rastu.

Včera 19:29

Ruská ekonomika sa v marci vrátila k rastu, informuje agentúra Rosstat.

Podľa jej údajov dosiahol rast HDP v marci 1,8 %. A to napriek tomu, že v januári a vo februári došlo k poklesu o 1,8 %, resp. 1,1 %.

Celkovo za prvý štvrťrok ruská ekonomika poklesla o 0,2 %.

Hospodársky rast v Ruskej federácii sa obnovil na pozadí výrazného zlepšenia situácie pre ruský export na svetových trhoch po začatí vojny v Iráne.

Včera 19:28

Lukašenko prijal amerického misionára Franklina Grahama. V Bielorusku bude predsedať zhromaždeniu evanjelikálnych kresťanov.

Včera 18:53

Pri pobreží ostrova Anholt našli mŕtvolu veľryby. Odborníci zisťujú, či ide o samca vráskavca obrovského Timmyho.

Včera 18:27

V Helsinkách zrušili 400 spojov prímestských autobusov kvôli hrozbe útoku bezpilotných lietadiel, informuje Yle.

„Od 5:00 do 10:00 ráno zostali vodiči doma na základe pokynov. V dôsledku narušenia dopravy sa časť zdravotníckych a sociálnych pracovníkov oneskorila alebo neprišla do práce,“ píšu fínske médiá.

Medzitým armáda uviedla, že v vzdušnom priestore krajiny nezistila žiadne drony a že táto reakcia bola neprimeraná.

Včera 18:07

Ukrajinec, ktorý je podozrivý zo špionáže pre Rusko bol vydaný do Nemecka. V súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe.

Včera 18:04

Zelenskyj uviedol, že Ukrajina má po štvrtkovom útoku na Kyjev právo na odvetné údery na ruský ropný priemysel a obranný sektor,

Včera 17:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

25 krajín EÚ je pripravených na zastavenie dodávok ruského plynu. Slovensko a Maďarsko sú proti

Poľské predsedníctvo Rady EÚ nedosiahlo jednomyseľnú dohodu o politických záveroch týkajúcich sa energetickej bezpečnosti. Budapešť sa obáva o suverenitu, predložené návrhy odmieta aj Slovensko. Podľa najnovších informácií sa k týmto dvom krajinám pridáva aj Rakúsko. Návrh Európskej komisie na zákaz spotových a dlhodobých zmlúv má byť predložený dnes – črtá sa však medzera v právnych predpisoch EÚ, ktorá by obišla veto týchto krajín

Dan Jørgensen Paulina Hennigová-Klosková
Na snímke vľavo eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen a poľská ministerka pre klímu a životné prostredie Paulina Hennigová-Klosková na zasadnutí Rady EÚ pre telekomunikácie a energetiku v Luxemburgu 16. júna 2025. / Foto: X @DanJoergensen
❚❚
.

 

Poľské predsedníctvo Rady EÚ v pondelok na zasadnutí Rady EÚ pre telekomunikácie a energetiku v Luxemburgu, s podporou 25 z 27 členských štátov, prijalo závery o posilnení energetickej únie prostredníctvom posilnenia energetickej bezpečnosti. Slovensko a Maďarsko závery vetovali pre návrh zakázať dovoz plynu z Ruska do konca roka 2027. Informuje o tom spravodajca TASR

Dnes má byť predložený legislatívny návrh Komisie na zákaz spotových a dlhodobých zmlúv.

 

Veto sa dalo čakať

Tesne pred predložením plánu, ktorým sa Brusel zamýšľa natrvalo oslobodiť od ruského plynu a ropy, dostal eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen odmietavú odpoveď od Slovenska a Maďarska. V predvečer debaty medzi vedúcimi predstaviteľmi členských štátov sa ministri energetiky EÚ na stretnutí v Luxembursku nedokázali jednohlasne dohodnúť na dokumente, ktorý obsahoval zmienku o potrebe obmedziť dodávky z Moskvy.

.

Odpor Budapešti a Bratislavy voči záverom o energetickej bezpečnosti, ktoré včera predložilo poľské predsedníctvo Rady EÚ, bol predvídateľný, píše portál Eunews.

Obe krajiny, ktoré sú silne závislé od ruských palív, už 6. mája prisľúbili boj – Európska komisia vtedy v kalendári označila rok 2027 ako konečný termín na odrezanie dodávok z Ruska.

Poľská ministerka pre klímu a životné prostredie Paulina Hennigová-Klosková  po zasadnutí v Luxemburgu zdôraznila, že energetická bezpečnosť Európy závisí od jej suverenity. „Musíme diverzifikovať naše partnerstvá, posilniť infraštruktúru, investovať do obnoviteľných zdrojov energie a dokončiť jednotný trh s energiou. Je čas konať. Energetická bezpečnosť je najvyššou prioritou poľského predsedníctva. Som hrdá, že naše úsilie prispelo k bezpečnejšej energetickej situácii v Európe,“ vyhlásila poľská ministerka.

„Dve delegácie (Slovensko a Maďarsko) neboli pripravené schváliť text, ktorý bol veľmi ambiciózny a jasne načrtával plán na posilnenie energetickej bezpečnosti EÚ,“ vyjadril poľutovanie poľský námestník ministerstva pre klímu a životné prostredie Krzysztof Bolesta.

 

.

Legislatívny návrh príde dnes

Eurokomisár Dan Jørgensen dnes predloží konkrétny legislatívny návrh na postupné ukončenie dovozu energie z Ruska. V porovnaní s plánom načrtnutým začiatkom mája, ktorý počíta aj s prerušením dodávok uránu pre európske jadrové elektrárne, sa Brusel teraz zameria len na plyn.

„ Aj to príde,“ prisľúbil komisár, pričom priznal, že „jadrová otázka je samozrejme zložitá, pretože musíme zabezpečiť, aby sa krajiny nedostali do situácie, keď nebudú mať istotu dodávok.“

Európska komisia v podstate navrhne zákaz dovozu ruského plynu na základe nových zmlúv a existujúcich spotových zmlúv do roku 2025. Do roku 2027 navrhne dovoz aj na základe existujúcich dlhodobých zmlúv.

Inými slovami, nové zmluvy s ruskými dodávateľmi plynu (plynovody a LNG) nebudú možné a existujúce spotové zmluvy budú do konca roka 2025 pozastavené. To znamená, že približne jedna tretina dovozu bude musieť byť pozastavená už tento rok.

 

.

Európska komisia nebude kompenzovať odstavenie od ruských energií

Európska komisia odmieta možnosť finančných kompenzácií pre členské štáty za ukončenie dovozu ruského plynu. Eurokomisár pre energetiku Dan Jørgensen po zasadnutí Rady EÚ uviedol, že aj keď ide o náročný proces, EÚ je pripravená konať rozhodne, no postupne.

Jørgensen jasne uviedol, že Európska komisia nemá v úmysle ponúknuť kompenzáciu za zastavenie dovozu plynu z Ruska a že „spoločnosti nebudú mať žiadne právne problémy“. Uviedol, že Komisia sa chystá predstaviť nové pravidlá zakazujúce nákup ruských fosílnych palív vrátane LNG, ktoré by mali byť právne nezávadné vďaka argumentu „vyššej moci“.

Zdôraznil tiež, že viaceré štáty už prestali nakupovať ruské energie napriek vysokým nákladom a „ostatné by ich mali nasledovať“. Zopakoval, že  Komisia plánuje technickú pomoc a podporu pri diverzifikácii zdrojov, nie však priame finančné náhrady.

Dodal, že zákaz ruského plynu má platiť aj po skončení vojny na Ukrajine.

 

Medzera v európskej legislatíve

V prípade sankcií voči Rusku je boj s maďarským premiérom Viktorom Orbánom teraz na dennom poriadku, pretože rozhodnutia týkajúce sa zahraničnej politiky Únie vyžadujú jednomyseľný súhlas členských štátov. Budapešť tvrdí, že takéto rozhodnutie „podkopáva suverenitu.“

Portál Eunews však poznamenáva, že Európska komisia by v tomto prípade mohla využiť článok 207 Zmluvy o EÚ, ktorý zakotvuje výlučnú právomoc Bruselu v oblasti obchodnej politiky a stanovuje, že na prijatie takéhoto návrhu stačí kvalifikovaná väčšina členských štátov (a teda nie jednomyseľný súhlas).

Ide o medzeru v právnych predpisoch, ktorá by obišla veto Orbána a slovenského premiéra Roberta Fica. Portál tiež špekuluje nad tým, že otázka zbavenia sa ruského plynu má viac dočinenia so zahraničnou politikou ako s obchodnou politikou (na ktorú sa článok 207 Zmluvy o EÚ vzťahuje).

Viktor Orbán Robert Fico summit
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán a slovenský premiér Robert Fico počas summitu Európskej rady v Bruseli vo štvrtok 20. marca 2025. / Foto : TASR AP Photo/Omar Havana

Naopak, energetická politika je spoločnou kompetenciou EÚ a členských štátov, ako to zdôraznil aj maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. „Energetická politika je národnou kompetenciou a ohrozuje našu suverenitu a energetickú bezpečnosť. Vzhľadom na eskaláciu napätia na Blízkom východe sme navrhli, aby sa takýto plán vôbec nepredkladal,“ napísal na svojom účte na sociálnej sieti X, kde oznámil vetovanie záverov poľského predsedníctva o energetickej bezpečnosti.

Na druhej strane Varšava poukázala na to, že dokument podporilo 25 hlavných miest, čo je „jasným znakom prevažujúceho konsenzu“.

.

Poľsko teraz presúva zodpovednosť na Dánsko, ktoré od 1. júla prevezme šesťmesačné predsedníctvo Rady EÚ a bude musieť „zabojovať“ o to,  aby návrh, ktorý bude predstavený dnes, dostal zelenú.

Dánsky minister energetiky Lars Aagaard sľúbil, že „tento dokument bude mať najvyššiu prioritu“, pretože nejde „len o energetický balík“, ale o „balík pre slobodu Európy“.

Hoci si je vedomý, že „niektoré členské štáty majú obavy o vplyv tohto balíka“, cieľom Kodane je „dosiahnuť politickú dohodu a začať rokovania s Európskym parlamentom pred odovzdaním predsedníctva Cypru“.

Podľa najnovších informácií sa na stranu Slovenska a Maďarska v tejto veci pridalo aj Rakúsko. Vyzvalo EÚ, aby si ponechala možnosť obnoviť dovoz ruského plynu, ak sa dosiahne mierová dohoda o Ukrajine. Ministerstvo energetiky tejto krajiny uviedlo, že Brusel „si musí ponechať možnosť prehodnotiť situáciu po skončení vojny“.

Prečítajte si tiež:

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Zatiaľ čo Zelenskyj tlačí na víťazstvo vo vojne, členstvo Ukrajiny v EÚ je nereálne , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


V Bratislave sa cez víkend koná Vedetský festival Aurelium

V Zážitkovom centre vedy na Bojnickej ulici v Bratislave sa cez víkend koná Vedetský festival Aurelium. Prinesie program pre všetky…

16. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Lopeji slávnostne otvoria medzinárodný projekt EU Route 66

V Lopeji v okrese Brezno v sobotu za účasti ministra cestovného ruchu a športu SR Rudolfa Huliaka slávnostne otvoria medzinárodný…

16. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Privedie úpadok USA ku konfrontácii s Čínou?

V Pekingu sa včera skončil samit USA a Číny. Mnohí analytici ho označili za „samit 3T“ – čo je skratka…

16. 05. 2026 | Komentáre | 15 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Komentáre | 15 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Nové eurofondy budú môcť samosprávy čerpať, ak pripravíme reformy

Predpokladom úspešného čerpania eurofondov samosprávami v novom programovacom období je príprava reforiem. Rezort vnútra preto predložil do medzirezortného pripomienkového konania…

16. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského moc slabne

Sága okolo kaucie pre Andrija Jermaka sa mení na ďalší signál vážneho oslabenia Zelenského moci

16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Michal Durila

.
.

Privedie úpadok USA ku konfrontácii s Čínou?

V Pekingu sa včera skončil samit USA a Číny. Mnohí analytici ho označili za „samit 3T“ – čo je skratka…

16. 05. 2026 | Komentáre | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemusíte nič zakázať, iba vám to dôrazne odporúčame. Vatikán hrá do kariet Bruselu

Reštriktívny charakter západoeurópskeho štýlu vládnutia začína pripomínať diktatúru v ružovej. Zdá sa, že to bude „s požehnaním” katolíckej cirkvi

16. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pacient kartel nevidel. Zaplatiť ho mohol cez zdravotné poistenie

PMÚ uložil laboratóriám pokutu takmer 15 miliónov eur. Pre pacienta je však dôležitejšie, či poisťovne vyčíslia škodu, zmenia zmluvy a…

15. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dubinského bumerang. Prečo vznikli problémy so zháňaním kaucie pre Jermaka

Tí, ktorí chcú zaplatiť kauciu za Andrija Jermaka, môžu teraz skutočne naraziť na problémy s bankami, čo dnes uviedol jeho…

16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zhrnutie Trumpovej návštevy v Číne

V piatok sa skončila dvojdňová návšteva amerického prezidenta v Pekingu

16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina udrela pri Moskve

Ukrajinské dronové útoky v noci na piatok zabili v ruskom meste Riazaň juhozápadne od Moskvy štyroch ľudí vrátane dieťaťa. Informovali…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom zasiahla európsky chemický priemysel

Vojna s Iránom výrazne zhoršuje problémy európskeho chemického priemyslu, píše Financial Times

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov poodhalil zákulisie rokovaní

Sergej Lavrov vyhlásil, že Trumpov tím ako prvý predložil Putinovi návrhy na ukončenie vojny na Ukrajine, ktoré následne tvorili základ…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpova cesta do Číny nebola žiadnou „výhrou“

Západné médiá naďalej negatívne hodnotia Trumpovu cestu do Číny – americký prezident opustil Peking s minimálnymi výsledkami, zatiaľ čo Si…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sever Japonska zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,3

Severné Japonsko v piatok zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,3. Japonská meteorologická agentúra uviedla, že otrasy nastali o 20.22 hod. miestneho…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok z Handlovej sa môže stať opäť, varoval premiér

Pravdepodobnosť podobného útoku, aký sa udial v máji 2024 v Handlovej, je stále obrovská. Povedal to v piatok na tlačovej…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Legendárny Stephen Fry: Trója padla. Vojna sa skončila. No pre Odysea sa najťažší boj len začína

Najhoršie rande v živote môže byť tým najdôležitejším. Trója, Mýty a Hrdinovia, k týmto už ikonickým knihám od Stephena Fry…

15. 05. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Spojené arabské emiráty urýchlia výstavbu ropovodu mimo Hormuzského prielivu

Spojené arabské emiráty urýchlia výstavbu nového ropovodu, ktorý obíde Hormuzský prieliv, po tom, čo vojna na Blízkom východe vážne narušila…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský veľvyslanec reaguje na Takáčove výroky o tom, že Zelenský berie drogy

Výroky ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča na adresu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyvolali ostrú reakciu ukrajinského veľvyslanca na Slovensku Myroslava Kastrana.…

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský dvojkríž ako análny kolík. Prečo hľadia ministri iným smerom?

Hrubý výsmech symbolov štátu, národa i viery nemožno donekonečna maskovať ako „slobodnú umeleckú činnosť”. Ako môžu byť rezortní ministri voči…

15. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Chaos na fotkách: 15 momentov, pri ktorých nikto netuší, čo sa vlastne deje

Chaos na internete má mnoho podôb, no niektoré fotografie posúvajú zmätok na úplne novú úroveň. Pri pohľade na tieto bizarné…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

2 roky po: Atentát na premiéra bol najzávažnejším bezpečnostným incidentom na Slovensku

Atentát na predsedu vlády SR Roberta Fica v roku 2024 bol najzávažnejší bezpečnostný incident, ktorý sa v Slovenskej republike stal.…

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova návšteva Číny a najkontroverznejšia otázka

Podľa amerických médií zostáva po návšteve Donalda Trumpa v Číne najkontroverznejšou otázkou Taiwan

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý agent CIA obvinil tajnú službu a Fauciho z utajovania pôvodu covidu

Oznamovateľ CIA James Erdman tvrdí, že Anthony Fauci „ovplyvnil“ vyšetrovanie informácií o pôvode COVID-19 v rámci „utajovania“ úniku z laboratória.…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bruselský migračný pakt čelí ostrému odporu

Bruselský pakt o migrácii a azyle má nadobudnúť platnosť budúci mesiac, 12. júna. Mnohé politické sily v celej Európe však…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý poslanec: Takýmto europeniaze nestopnú, ani sa tým nevyhrážajú

Bývalý poslanec György Gyimesi sa v najnovšom príspevku na sociálnej sieti vyjadril ku korupčným škandálom na Ukrajine

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koso pre HS: ETS-2 môže benefit nielen vymazať, ale dostať nás hlboko do mínusu

Igor Koso, predseda petičného výboru StopETS , v najnovšom rozhovore pre Hlavné správy neponúkol veľa dobrých správ. Naša súčasná vláda…

15. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Byty pre mladých z registra nevzniknú

Ak má byť cieľom dostupnejší byt pre mladú rodinu, treba sa pýtať, či register hostiteľov na platformách ako Airbnb a…

16. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci sa snažia kauzu Šimečkovej mamy nechať „vyhniť“. Politológ dvíha varovný prst a upozornil aj na správanie Matoviča

Po kauze matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku hnutiu neklesajú preferencie ako sa spočiatku očakávalo. Politológ Radoslav Štefančík pre SITA…

15. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia výmena tiel, ktorá vyvracia západné správy

Ukrajina, 15. máj 2026 - Dnes prebehla ďalšia výmena tiel padlých. Ruská strana priviezli domov 41 svojich vojakov. Kyjev si…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Trump s čínskym lídrom vyslali svetu nečakaný odkaz

Čínsky líder Si Ťin pching na bankete na záver prvého dňa pozorne sledovaného samitu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vyhlásil,…

14. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ľudstvu hrozí najväčšia klimatická katastrofa

Ľudstvu hrozí najväčšia klimatická katastrofa: vedci očakávajú nový cyklus El Niña, ktorý pred 150 rokmi pripravil o život množstvo miliónov…

15. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V USA žiadajú trest smrti pre aktéra vraždy 2 zamestnancov ambasády. Rodriguez bol zadržaný bezprostredne po streľbe, ku ktorej došlo 21. mája 2025 pred budovou Židovského múzea vo Washingtone.

07:52

V Ugande potvrdili úmrtie na ebolu u muža z KDR. Podľa vyhlásenia rezortu zdravotníctva obeťou je 59 ročný občan KDR, ktorého 11. mája prijali do nemocnice Kibuli Muslim Hospital v ugandskej metropole Kampala.

07:16

Americkú influencerku z hnutia MAGA obvinili z napadnutia. Podľa polície k tomu došlo po incidente, pri ktorom údajne v londýnskom metre vyslovila rasovo motivované urážky a voči jednej rodine použila paprikový sprej.

07:14

USA a Nigéria zneškodnili popredného predstaviteľa Islamského štátu. Nebohý Abú Bilál al-Minúkí (44) pochádzal z Nigérie a podľa neziskovej organizácie The Counter Extremism Project bol vedúcim predstaviteľom IS v oblasti Čadského jazera.

07:14

Muž v Austrálii je po útoku žraloka v kritickom stave. Podľa databázy stretov týchto predátorov s ľuďmi bolo v Austrálii od roku 1791 zaznamenaných takmer 1300 incidentov spojených so žralokmi, z ktorých viac než 260 malo za následok smrť.

07:08

.

Jak se svět pootočil…

Tak nám na Ukrajině zavřeli Andrije Jermaka do vyšetřovací vazby, protože už se na něj posbíralo dost důkazů, že kradl…

15. 05. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Putinove slová o skorom ukončení špeciálnej vojenskej operácie boli úplne nesprávne pochopené

Rusko, 15. máj 2026 - Ako je známe, každý zložitý problém má jedno zjavné, jednoduché, zrozumiteľné a nesprávne riešenie.  …

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Pohonné látky zlacneli, najviac ušetrili motoristi na nafte

Najpredávanejšie pohonné látky na Slovensku zaznamenali začiatkom mája pokles cien. Benzíny zlacneli v priemere o takmer 1 cent za liter,…

15. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Požiar bytového domu vo Vranove nad Topľou si vyžiadal jednu obeť

Pri požiari bytového domu v mestskej časti Lomnica vo Vranove nad Topľou prišla o život jedna osoba. K požiaru došlo…

15. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zverejnili Weissov plat. Prečo Slovan od SFZ nežiadal žiadne odstupné?

Tréner Vladimír Weiss st. mal zmluvu v majstrovskom Slovane Bratislava aj pre budúcu sezónu 2026/27, no klub z hlavného mesta…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Henten hantavirus

Hantaviry dostaly svůj název od korejské řeky Hantan, kde je korejský virolog Ho Wang Lee v r. 1976 identifikoval u…

15. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov