Boj OSN za zníženie populácie pokračuje. Prístup k antikoncepcii označila za všeobecné ľudské právo

Boj OSN za zníženie populácie pokračuje. Prístup k antikoncepcii označila za všeobecné ľudské právo
Mnoho ľudí dnes už začína chápať súvislosti a po celom svete sa organizujú protesty proti potratom a antikoncepcii. Táto fotografia je z protestu v Košíciach tohto roku

Ženeva 15. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

OSN vymyslela ďalšie ľudské právo, ktoré spôsobuje ženám dočasnú neplodnosť

Organizácia Spojených národov označila prístup k antikoncepcii za všeobecné ľudské právo, ktoré by mohlo výrazne zlepšiť životy žien a detí v chudobných krajinách. Tehotenstvo chudobných žien však nie je chorobou, chorobou je naopak neplodnosť.

Plánovanie rodiny je ľudským právom, konštatoval dnes prvýkrát Populačný fond OSN (UNFPA) vo svojej výročnej správe. UNFPA je kontroverznou organizáciou, ktorá sa stala neslávne známou kolaboráciou na nútených potratov v Číne. Celé desaťročia poskytovala technickú podporu čínskej vláde na politike jedného dieťaťa, čo potvrdili viaceré nezávislé medzinárodné vyšetrovania. V Peru asistovala na nútených sterilizáciach v deväťdesiatych rokoch, čo odsúdil v roku 2001 peruánsky kongres. Obvinenia voči UNFPA poukazujú na podporu násilných praktík aj v Mexiku, Vietname, Indii. Všetky tieto praktiky boli realizované v rámci šírenia „reprodukčných práv“, ktoré majú viesť k nereprodukcii.

Reklama

Aj pre tieto kontroverznosti napokon UNFPA neotvorila v Bratislave svoju regionálnu pobočku pre Východnú a strednú Európu a Strednú Áziu, o ktorú mala záujem. Prvá Ficova vláda uviedla ako dôvod nedostatok rozpočtových prostriedkov, hoci pôvodne odporúčala pobočku zriadiť pre benefit prestíže a tvorby pracovných miest. 

Dnes zverejnená správa nie je záväzná a nemá žiaden právny dopad na národné zákony. Prax je však taká, že sa vynaloží všetko možné úsilie na zavádzanie týchto myšlienok do legislatívy. UNFPA vyhlásila, že právne, kultúrne a finančné bariéry k prístupu ku antikoncepcii a ďalším opatreniam na plánovanie rodiny obmedzujú práva žien. T.z. že nesúhlas proti antikoncepcii sa bude označovať ako postoj proti ľudským právam. Všetky novovymyslené ľudské práva, ako právo ženy na potrat, práva homosexuálov, alebo teraz deklarované právo na antikoncepciu sledujú hlavne jeden cieľ a tým je znižovanie ľudskej populácie.

Reklama

 

Ide aj o dobrý biznis

Je to vynikajúci biznis pre farmaceutický priemysel. OSN v rámci tzv. Global Compact úzko spolupracuje s nadnárodnými korporáciami, ktorých záujmy následne aj presadzuje. Žena, ktorá nabehne na antikoncepciu, je potom na nej nastavená roky, niekedy celý život a to už je finančne veľmi zaujímavé.

Preto sa nemožno čudovať, že OSN tiež uviedla, že zvýšenie financovania plánovania rodiny o ďalších 4,1 miliardy dolárov by ročne ušetrilo 11,3 miliardy dolárov nákladov na zdravotnú starostlivosť o matky a novorodencov v chudobných krajinách. Ak žena nie je tehotná a teda ani nerodí, naozaj sa netreba ani o ňu či dieťa starať. Preto by mal podľa OSN štát uhrádzať za ženy v krajinách, kde si antikoncepciu zatiaľ nemôžu dovoliť, tieto platby za antikoncepčné tabletky a zvyšovať tak zisk firiem, ktoré ich produkujú.

Chudobným ženám sa odporúča najmä podkožná niekoľko rokov pôsobiaca antikoncepcia, ktorá vylučuje syntetický estrogén a progestin. V roku 2005 bola takto kombinovaná hormonálna antikoncepcia vyhlásená Svetovou zdravotníckou organizáciou za vysokokarcinogénnu pre ľudí. Keby sa vzali do úvahy výskumy, proti antikoncepcii by sa mal začať boj väčší ako proti fajčeniu a nie ju schvaľovať ako ľudské právo.

Reklama

Ženy v chudobných krajinách chcú mať veľa detí, lebo štát im nezabezpečí dôchodok ani dostatočnú zdravotnú starostlivosť, aby žiadne ich dieťa nezomrelo. Realita v mnohých rozvojových krajinách je taká, že zdravotné centrá nemajú obväzy, no sú dobre zásobené  antikoncepciou.

Dôsledok antikoncepčnej politiky je nakoniec taký, že vymiera západná civilizácia, nie národy žijúce v chudobných krajinách, pretože týmto národom, je antikoncepčná disciplína (pravidelné užívanie antikoncepcie) cudzia, rovnako ako im je povedzme cudzie používanie kondomu, ktorý je v niektorých častiach Afriky, ako prostriedok prevencie proti HIV, neúčinne rozdávaný zadarmo. Prof. Edward C. Green, riaditeľ Výskumného projektu prevencie AIDS v Harvardskom centre pre populáciu a rozvojové štúdie, potvrdil, že „podľa našich najlepších štúdií, vrátane Prieskumu demografického zdravia, financovaného vládou USA, je spojitosť medzi väčšou dostupnosťou a používaním kondómov a vyššou (nie nižšou) mierou nákazy HIV.“

 

 

Reklama

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

13:32

Ak chce daňovník poukázať podiel zo svojej zaplatenej dane za rok 2023 vybranej neziskovej organizácii, nadácii či občianskemu združeniu, má čas do konca mesiaca. Darovať 2 % alebo 3 % tretiemu sektoru je možné len na predpísanom tlačive v lehote do 30. apríla. Upozornila na to Drahomíra Adamčíková, hovorkyňa finančnej správy.

13:21

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba potvrdil medializované správy, že jeho rezort pripravil nový postup pri poskytovaní konzulárnych služieb v zahraničí pre mužov z Ukrajiny v mobilizačnom veku.

13:12

Národná diaľničná spoločnosť slávnostne začala raziace práce na 1,8 kilometra dlhom tuneli Okruhliak. Je súčasťou rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat, II. etapa.

13:11

Už len stiahnutie aplikácie čínskeho online trhoviska Temu do mobilného telefónu môže predstavovať bezpečnostné riziko. Upozornila na to spotrebiteľská organizácia dTest, podľa ktorej si aplikáciu stiahlo viac ako 100 miliónov ľudí po celom svete. Populárnou sa stala aj na Slovensku, kde si tiež ľudia objednávajú tovar za výhodné ceny.

13:10

Aktivita v súkromnom sektore eurozóny zaznamenala tento mesiac najvýraznejší rast za takmer rok, k čomu prispel najmä vývoj v kľúčovom sektore služieb. Zotavenie v tejto oblasti umožnilo vykompenzovať prehĺbenie poklesu aktivity vo výrobnom sektore.

13:09

Investičné podvody sa zameriavajú na nízku finančnú gramotnosť ľudí a emócie, pričom sľubujú rýchle zbohatnutie a zisk. S podozrivou ponukou na investovanie malo skúsenosť až 24 % opýtaných respondentov.

13:08

V súčasnej dobe je bežné nakupovať množstvo tovarov na splátky. Aj nákup na splátky je pritom pôžičkou, ktorú treba splácať. Preto je potrebné si takýto krok dobre premyslieť. Pred uzavretím zmluvy o akomkoľvek úvere by mal dlžník brať do úvahy všetky náklady rodiny a jej reálne možnosti.

13:07

V ruskej Belgorodskej oblasti údajne od začiatku vojny na Ukrajine zahynulo pri útokoch Kyjeva už 120 civilistov a ďalších 651 ľudí utrpelo zranenia. Tvrdí to gubernátor tejto oblasti hraničiacej s Ukrajinou Viačeslav Gladkov.

12:57

Arménsko a Azerbajdžan oznámili, že v rámci snáh o normalizáciu vzťahov začali s úpravou spoločnej štátnej hranice. 

12:57

Stovky nemeckých policajtov v rámci vyšetrovania činnosti nigérijskej mafie prehľadali početné nehnuteľnosti v spolkových krajinách Bavorsko, Hesensko, Bádensko-Württembersko a Hamburg. Na základe zatykačov bolo do väzby vzatých niekoľko mužov, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na krajinský kriminálny úrad (LKA) v Bavorsku, políciu a prokuratúru Mníchov I.

12:37

Po iránskom leteckom útoku na Izrael z 13. na 14. apríla 2024 sa na sociálnych sieťach objavilo video, ktoré údajne zobrazovalo izraelský systém protivzdušnej obrany Iron Dome (Železná kupola), ako zneškodňuje prilietajúce iránske drony a rakety. Nie je to pravda, zdieľané video sa totiž prvýkrát na sociálnych sieťach objavilo už v októbri 2023 počas jedného z raketových útokov na izraelské územie z Pásma Gazy. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s agentúrou AFP.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke vyvierajúci minerálny prameň na Sivej Brade neďaleko Spišského Podhradia

Autor: TASR-František Iván

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama
Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali