Američania inkasovali v Sýrii tvrdý úder

Moskva 23. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Susan Walsh)

 

Andrej Polunin na portáli svpressa venoval svoju pozornosť poslednému vývoj v Sýrii, kde Američania vyšli s novou iniciatívou obnoviť dialóg s Ruskom

Na snímke generál H.R. McMaster

O potrebe nového dialógu s Ruskom hovoril Herbert McMaster, špeciálny poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre otázky štátnej bezpečnosti V interview pre CNN Herbert McMaster uviedol, že Biely Dom rieši momentálne tri hlavné ciele. V prvom rade musia USA zabrániť destabilizačným krokom Ruska v Sýrii, pritom však Američania musia riešiť problémy s Ruskom veľmi opatrne, pretože Rusko je jadrová veľmoc. Rusko a USA by si podľa Herberta McMastera mali sadnúť za rokovací stôl a hľadať riešenia, ktoré by vyhovovali obom krajinám.

Bližšie informácie o prejave McMastera publikoval aj portál sputniknews.

Prejav Herberta McMastera predstavuje odpoveď USA na obvinenie zo strany Ruska, pri ktorom Sergej Rudskoj, šéf ruského Operačného veliteľstva generálneho štábu ozbrojených síl RF obvinil členov amerických tajných služieb zo zinscenovania útoku na 29 ruských vojenských policajtov v provincii Idlib, v blízkosti Hama. Pri tomto útoku sa ruskí policajti a sýrski vojaci niekoľko hodín bránili pred teroristami, kým sa im podarilo dostať z obkľúčenia.

Rusi a Sýrčania potom nemilosrdne zničili skupinu sýrskych teroristov Al Kaidy, ktorá sa snažila ruských vojenských policajtov zajať. Časť teroristov sa dostala do zajatia a pri výsluchu potvrdila, že za útokom stáli členovia amerických tajných služieb, Rusi poukázali na to, že teroristi priamo komunikovali s americkým spravodajským centrom v Katare.

Americkí vojaci sa od činnosti tajných služieb dištancujú a demonštrovali svoju pripravenosť k ďalšej spolupráci s Ruskom. Podľa slov plukovníka Ryana Dillona, Rusko a USA majú k dispozícii priamu telefónnu linku medzi oboma stranami, aby dokázali predchádzať možným incidentom. Ruskí a americkí vojaci sa už stretli a vyjasnili si svoje pozície, pričom garantovali z oboch strán pokračovanie útokov namierených proti ISIS.

Podľa viacerých ruských analytikov americká pozícia v Sýrii nie je dobrá. Ak naozaj existujú kontroverzie medzi Pentagonom a CIA a Pentagon nevedel nič o útoku iniciovanom americkými tajnými službami, svedčí to o rozkole v americkom tábore. Ak Američania len kamuflujú, a žiadajú obnoviť dialóg, potvrdzuje to fakt, že situácia sa nevyvíja tak, ako si predstavujú.

Zaujímavé sú slová, ktoré uviedol turecký prezident Erdogan. Ten otvorene v posledných dňoch kúpil ruský protilietadlový systém S-400 a vysmial sa z amerických pokusov zabrániť tureckej kúpe tohto ruského systému. V interview pre agentúru Reuters Erdogan uviedol, že Rusko a Sýria spoločne pokračujú v stabilizácii situácie v Sýrii, pričom Rusi zabezpečujú situáciu mimo Idlibu, priamo v Idlibe vykonávajú svoje aktivity Turci.

Turecký prezident Erdogan potom uviedol, že spolu s ruským prezidentom Vladimírom Putinom sa pri najbližšom avizovanom stretnutí dňa 28. 9. 2017 chystá posúdiť ďalšie kroky, potrebné k riešeniu situácie v Sýrii. Erdogan doslovne povedal, že “Rusko a Turecko spoločne a navždy zlikvidujú teroristov v Sýrii a zabezpečia mier tejto ťažko skúšanej krajine”. Ani slovo o USA a ich predstavách z úst tureckého lídra nezaznelo, čo má takisto zrejmú vypovedaciu hodnotu. Pritom netreba zabúdať, že turecká armáda patrí k najlepším a najpočetnejším kontingentom NATO.

Podľa doktora politických vied Michaila Alexandrova, experta Centra vojensko-politického výskumu z MGIMO v Moskve je viac ako zrejmé, že situácia v Sýrii sa nevyvíja tak, ako by si Američania predstavovali.

Aj v minulosti Američania neustále žiadali o možnosť viesť partnerský dialóg s Ruskom, keď Rusko a sýrske jednotky likvidovali americkú zástupnú armádu v Aleppe. Cieľom Američanov bolo v takýchto prípadoch spomaliť ruské aktivity a zabrániť, aby Rusko dosiahlo rýchle víťazstvo.

Situácia na fronte v Sýrii je momentálne pre teroristov ISIS a Al Kaidy katastrofálna a Američania to dobre vedia. V prípade, ak by sa americké plány darili, žiadne návrhy na dialóg by z americkej strany nezazneli. Podľa Alexandrova si netreba o Američanoch robiť žiadne ilúzie, potrebujú len získať čas, aby upevnili svoje postavenie a prišli s ďalším destabilizujúcim plánom voči Rusku a Asadovi. Preto treba práve teraz ešte pritvrdiť ruské a sýrske aktivity a čo najskôr teroristov eliminovať.

Michail Alexandrov okomentoval aj načasovanie amerických snáh nadviazať dialóg s Ruskom ohľadne Sýrie. Podľa jeho slov Američania potrebovali zajať 29 ruských vojenských policajtov. Sieť by potom zaplavil materiál s týranými ruskými vojakmi, čo by znamenalo pokles Putinovho ratingu.

Teroristi by ruských rukojemníkov využili na presadzovanie svojich cieľov, napríklad k prepusteniu teroristov zo sýrskych väzníc, odchodu Rusov z niektorých strategických pozícii, spomalenie alebo zastavenie vojenských operácii. Ruskí vojenskí policajti o takomto scenári samozrejme vedeli a doslovne bojovali na život a na smrť, pretože zajatie neprichádzalo do úvahy. Poškodilo by nielen ich, ale aj Rusko.

Podľa Alexandrova ruskí vojenskí predstavitelia práve kvôli tomuto zákernému plánu vystríhali Američanov, že ak budú v podobných aktivitách pokračovať, stanú sa cieľom ruských útokov (nasledovalo by handlovanie smerujúce k výmene zajatých Rusov a Američanov). Informácia smerovala aj k príliš aktívnym Kurdom, ktorí sa cítia byť s americkou podporou na koni. Ak sa budú opakovať kurdské útoky na sýrske vládne sily na východnom brehu Eufratu, nasledovať bude tvrdá odpoveď Ruska, Sýrie a najmä Turecka, z ktorého majú Kurdi oprávnené obavy.

Michail Alexandrov potom znova uviedol, že Američania dobre vedia, že v Sýrii prehrávajú a preto bazírujú na diskusiách a rozhovoroch, len aby spomalili ruský postup. Alexandrov takisto okomentoval aj Erdoganove slová z ktorých je zrejmé, že sa Idlib čoraz viac dostáva do tureckej sféry vplyvu.

Podľa Michaila Alexandrova Turci majú momentálne problém, pretože pred niekoľkými týždňami tvrdili, že proturecké skupiny neopustia hranice Idlibu, Turkami kontrolovaná Islamská strana Turkestanu sa však na príkaz amerických tajných služieb útoku na skupinu 29 ruských vojenských policajtov zúčastnila.

To znamená že Turci nemajú situáciu v Idlibe pevne vo svojich rukách a Američania sú v Idlibe stále aktívni. Na stretnutí Vladimíra Putina a Erdogana si obaja lídri budú musieť tieto skutočnosti vyjasniť a Alexandrov uviedol, že nevie presnejšie určiť, akým spôsobom sa bude Erdogan vykrúcať.

Čo však Rusko a Turecko v určitej miere spája je vzťah ku Kurdom. Kurdi sa rozhodli vsadiť na Američanov a rozhodli sa pokračovať v boji proti Bašárovi Asadovi. Kurdi plnia americké rozkazy a snažia sa zastaviť postup regulérnych sýrskych síl na ľavom brehu Eufratu, to sa im však môže stať osudné. Navyše Kurdi opustili vlastné územie a na americký príkaz pôsobia na území s arabským obyvateľstvom, ktoré Kurdov nenávidí aj kvôli ich vzťahom s Izraelom.

Podľa Alexandrova Kurdi by nemali zabúdať na skutočnosť, že za chrbtom majú Turkov a Irán. Rusko už raz pred niekoľkými mesiacmi pustilo Turkov z reťaze a Turci zaútočili na kurdské pozície na severe Sýrie. Vtedy sa kurdské aktivity veľmi rýchlo stlmili a Kurdi boli ochotní sadnúť si za rokovací stôl. Ak sa Putin a Erdogan dohodnú, Turkom sa uvoľnia ruky a budú môcť voľne reagovať, Kurdov očakáva množstvo nepríjemností (samozrejme okrem proamerických Kurdov, existujú aj proruskí a proiránski Kurdi).

Michail Alexandrov uviedol, že podľa jeho slov je možné rátať aj s možnosťou, že Donald Trump bude blufovať a znova zaútočí Tomahawkami alebo letecky na pozície sýrskych vládnych síl. V takomto prípade by mali Sýrčania a Rusi reagovať maximálne tvrdo a naniesť brutálny a likvidačný útok na proamerické skupiny “umiernenej opozície i ISIS”.. To zapríčiní, že sa Američania takisto veľmi rýchlo upokoja a začnú sa korektnejšie správať. Slušné jednanie považujú Američania za znak slabosti, rozumejú len hrubej sile.

Podľa slov plukovníka ruského letectva Vladimíra Karjakina, ktorý prednáša na Vojenskej univerzite Ministerstva obrany, vyhlásenia Herberta McMastera o potrebe obnoviť dialóg s Ruskom sú jednoznačne svedectvom ruských úspechov na sýrskom fronte.

Američania strácajú svoje pozície a snažia sa momentálne zistiť nakoľko pevné sú pozície a zdroje Ruska. Ak bude Rusko potrebovať doplniť svoje zdroje, znamená to, že ruskí predstavitelia vstúpia do dialógu s Američanmi. Ak však je zdrojov dostatok, dialóg zahrajú ruskí predstavitelia do stratena a budú pokračovať v likvidácii americkej zástupnej armády.

Netreba zabúdať na to, že ak príde k zničeniu ISIS a “umiernenej opozície” bude to znamenať totálny krach americkej politiky na Blízkom východe. Washington sa samozrejme takéhoto scenára obáva a urobí všetko preto, aby sa takýto scenár neuskutočnil.

Podľa Vladimíra Karjakina je možné očakávať v najbližšom období diplomatické iskrenie medzi Moskvou a Washingtonom. Rozhovory medzi oboma krajinami budú určite koncipované v širokom duchu a súčasťou rokovaní bude aj otázka sankcií či Ukrajiny. Ak Američania do takéhoto dialógu nepôjdu, čaká ich v Sýrii krach. Porážka Američanov v Sýrii bude po amerických neúspechoch so Severnou Kóreou ďalším potvrdením faktu, že USA už nie sú žiadnou superveľmocou, ale len jednou z krajín multipolárneho sveta s množstvom problémov.

Andrej Polunin

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Katalánski politici označili postup Madridu za pokus o štátny prevrat

Barcelona/Madrid 21. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Emilio Morenatti)   Na rozhodnutie španielskej vlády prevziať čiastočnú kontrolu nad Katalánskom, rozpustiť tamojší kabinet a vypísať nové voľby reagoval v sobotu ako prvý podpredseda katalánskej vlády Oriol Junqueras, informovala agentúra AP "Dnes viac, než kedykoľvek predtým, bráňme demokraciu, občianske a politické práva," napísal…

Víťazom českých parlamentných volieb je so ziskom 29,64 percenta hnutie ANO

Praha 21. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   Volebná účasť vo väčšine krajov v Česku dosiahla v sobotu predpoludním vyše 50 percent, na niektorých miestach to bolo až 60 percent, vyplýva z informácií jednotlivých krajov a obcí. O 14.00 hod. sa v sobotu uzavreli hlasovacie miestnosti, v…

Vodič po havárii nafúkal, má ísť o exministra vnútra

Spišský Hrušov 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Štefan Puškáš)   K dopravnej nehode došlo v sobotu napoludnie pri Spišskom Hrušove v okrese Spišská Nová Ves, keď vodič pod vplyvom alkoholu skončil s autom v priekope. Podľa televízie JOJ išlo o bývalého ministra vnútra Gustáva Krajčiho Polícia pre TASR uviedla, že podľa predbežných informácií…

Putin hovoril o technológii, ktorá bude nebezpečnejšia ako jadrová zbraň

Soči 21. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik - Grigoriy Sisoev)   Ruská hlava štátu hovorila na stretnutí s účastníkmi Svetového festivalu mládeže a študentstva o tom, čo je z jeho pohľadu väčším nebezpečenstvom pre ľudstvo ako jadrové zbrane. Ruský prezident Vladimir Putin sa domnieva, že v najbližšej budúcnosti genetické programovanie ľudí…

Polícia zadržala muža podozrivého z útoku nožom v Mníchove

Berlín 21. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ  (TASR/HSP/Foto: screenshot video)   Štyroch ľudí zranil v sobotu v Mníchove muž vyzbrojený nožom. Z miesta činu utiekol. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na nemeckú políciu. Tá medzitým už aj muža zadržala Nikto zo zranených nie je v ohrození života. Muž útočil…

Fico: Imidž Rady Európy je momentálne úplne na dne

Bratislava/Brusel 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Martin Baumann)   Vďaka škandálom, v ktorých sa momentálne doslova topí Rada Európy (RE), môže byť ohrozené aj fungovanie Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) - unikátneho mechanizmu ochrany ľudských práv, ktorý funguje práve na pôde tejto inštitúcie. Myslí si to premiér Robert Fico, podľa…

Sládek viedol naďalej nezákonnú kampaň. Šlechtová: Babiš je jediným kandidátom ANO na premiéra

Praha 21. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ II (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Petr David Josek)   V Českej republike pokračujú dnes voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR. Volebné miestnosti sa otvorili o 8.00 hod., zatvoria ich o 14.00 hod. Voľby sa začali v piatok o 14.00 hod. Volebné miestnosti zatvorili s úderom 22.00 h. Záujem…

Kaliňák: Je potrebné zaviesť štatistiku rómskych trestných činov

Nitra 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR - Henrich Mišovič)   Slovenská republika je bezpečným štátom, o čom svedčí aj umiestnenie krajiny v medzinárodných rebríčkoch, v ktorých sa Slovensko umiestnila ako 30. najlepšie miesto pre život a skončilo sa na 18. priečke v otázke bezpečnosti. Skonštatoval to minister vnútra SR Robert Kaliňák na konferencii strany Smer-SD, ktorá…

Naša prekvapivá minulosť: Slovania sa na území Európy objavili minimálne pred 8 tisíc rokmi a práve slovanská písomnosť vznikla na svete ako prvá

Nitra 21. októbra 2017 (HSP/Foto: Eugen Rusnák)   Včera večer v Ponitrianskom múzeu v Nitre sa uskutočnila zaujímavá prednáška o niekoľkotisícročnej histórii, tradíciách, zvykoch, písomnosti a kultúre Slovanov, ktorú predniesol predseda nitrianskeho občianskeho združenia Slavica Miloš Zverina. V úvode všetkých prítomných privítal bývalý primátor Nitry Ing. Arch. Vladimír Libant, ktorý veľa času venuje bádaniu histórii…

“Nemôžeme sa nechať uspať,” vyzýva po prieskume kandidát na šéfa BBSK Ján Lunter

Banská Bystrica 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Branislav Račko)   Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter (nezávislý) reagoval na výsledky prieskumu voličských preferencií, ktoré v piatok (20.10.) večer zverejnila televízia TA3, zdržanlivo. Pre televíziu ich urobila agentúra AKO a jej prieskum ho jasne favorizuje za šéfa kraja pred…

Žitňanská: Systémová zmena v polícii môže zvýšiť jej dôveryhodnosť

Bratislava 21. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Michal Svítok)   Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) je presvedčená, že systémové zmeny v polícii môžu pomôcť zvýšiť jej dôveryhodnosť. Vyhlásila to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy s tým, že budú apelovať na to, aby personálne nominácie na pozíciu policajného prezidenta i šéfa policajnej inšpekcie nestáli na jednom…

Astronóm NASA povedal, prečo vedci dodnes neobjavili mimozemšťanov

Svet 21. októbra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP-NASA/ESA/Hubble Heritage Team/A. Nota, Westerlund 2 Science Team via AP)   Ľudstvo zatiaľ nedokázalo naviazať kontakt s mimozemskými civilizáciami alebo neobjavilo stopy mimozemského života z toho dôvodu, že veľkú časť potenciálne obývateľných planét tvoria pravdepodobne vodné svety, ktoré sú pokryté ľadom, prehlásil Alan Stern, vedúci misie…

Vybrali sme z blogu

Viac, než len pár poznámok k „Vysoká úradníčka MPSVaR opakovane závažne porušuje zákon“

A dodávam, že pod záštitou a z poverenia MPSVaR, s jeho vedomím, aj Ústavu Slovenskej republiky. Vo svojom článku reagujem na tento článok: http://www.hlavnespravy.sk/nadacia-slovakia-christiana-vysoka-uradnicka-ministerstva-prace-olga-pietruchova-opakovane-zavazne-porusuje-zakon/1179122

Komentár: Špinavá hra okolo kandidáta Bačinského

Doteraz bolo okolo kandidáta na predsedu Košického samosprávneho kraja Róberta Bačinského z pohľadu zapredaných médií podozrivé ticho. Čím sa blížia voľby, začali sa okolo tohto kandidáta robiť špinavé ťahy, ktoré sú pod morálnou hranicou každého normálneho človeka. Je jasné, že štandardní politici a politickí nominanti sa Róberta a jeho programu…

Dvojí metr Evropy

Je chvályhodné, kolik úsilí vynaložily evropské státy při vyrovnávání se s minulostí. Čímž mám na mysli především druhou světovou válku. Od které už sice uplynulo učiněné moře času, ale přesto je dosud známo, jak se s nacistickými pohlaváry zatočilo třeba v Norimberku a jak se jiní i druhořadí provinilci z jejich řad trestali i…

CIGÁNSKA KARTA VO VOĽBÁCH DO VÚC

CIGÁNSKA KARTA     Cigánska karta sa zdá byť opäť veľmi nápomocná a určite pomôže rozhodnúť voľby do VÚC 2017, hlavne v Prešovskom samosprávnom kraji. Na mušku som si zobral kandidátov na predsedu PSK, ktorí majú najväčšiu šancu zvíťaziť. NOVÁ ENERGIA PRE NÁŠ KRAJ   Začnem u demokratov, pravicových, keďže svedomie…

Eduard Hakl: SIS Slovenská informačná služba má záujem zlikvidovať diskreditáciou Andreja Babiša a ďalších politikov zákerným a pre občanov nebezpečným spôsobom…

Bývalý príslušnik SIS odhaľuje ďalšie nezákonné konania SIS Slovenskej informačnej služby - LIKVIDÁCIA OBČANOV a vykonštruované trestné činy so šokujúcich dôvodov pod jednotným heslom „jednou ranou tri muchy“ 1. zastrašovanie obyvateľstva, 2. získanie majetku občanov, 3. zahladzovanie trestnej činnosti príslušníkov SIS, povedal Eduard Hakl, bývalý príslušník SIS, ktorý vypovedal o…

Alahov Kód 1: Deti v Útoku

Približne koncom októbra roku 2016 na chvíľku zavládla v britských médiách veľmi čudná polemika ohľadne detí - nedetí. Schyľovalo sa totiž k úradnej likvidácii niekoľko tisícového ilegálneho geta vo francúzskom Calai odkiaľ premáva pod morom vlak Eurostar do Anglicka a odkiaľ vyrážajú takisto trajekty plné cestujúcich do Doveru. Britské médiá…

TopSpeed

Ako funguje pruženie a tlmenie v praxi?

3

Iste vás niekedy zaujímalo, ako funguje pruženie a tlmenie v praxi. Konkrétny youtube kanál súčasť podvozku otestoval. Protagonisti natočili prejazd vozidla cez jamu pri rôznych rýchlostiach. Výsledok na spomalených záberoch naozaj stojí za to. Po tomto už možno budete jamy na našich skvelých cestách obchádzať ešte obozretnejšie. Napriek tomu, že auto je…

Volkswagen a lacné autá? V Ázii už čoskoro

1

Pred časom sme vás informovali o rozpadnutí spolupráce VAG s Tata motors. Lenže v koncerne sa nechcú vzdať plánov vstúpiť na trh v ázijských najľudnatejších krajinách. Logicky, chcú si ukrojiť kus z veľkého koláča. Kde je veľa ľudí, tam predsa potrebujú autá. Do roku 2020 chce Volkswagen pripraviť až 3 lacné autá pre Áziu.…

Akcia vidieť a byť videný prebehne už po tretíkrát

8

Okrem bŕzd a správne fungujúceho podvozku sú svetlomety jedným z najdôležitejších súčastí moderných vozidiel. V zimnom období ich správna funkcia môže znížiť množstvo nehôd voči rovnakému obdobiu v letných mesiacoch. Akcia vidieť a byť videný sa tak zameriava na stav svetlometov a ich správne nastavenie. Vodiči si v rámci tretieho ročníka budú…

Poznáte Budackov cyklus motora? VW ho nasadil do 2,0 TSI

10

Konštruktéri VW vyvinuli nový pracovný cyklus motora. Pomenovali ho „Budackov cyklus“, alebo B-cyklus po vynálezcovi Ralfovi Budackovi. Ide o variáciu Millerovho alebo, ak chcete, Atkinsonovho cyklu. Princíp je iný, riešenie prináša podobné výhody ako spomíname M a A-cykly. Volkswagen ho nasadil v americkom Tiguane pri motore 2,0 TSi EA 888 3B. O…

Najväčšia EÚ továreň na batérie LG Chem bude v Poľsku!

0

Schyľuje sa ku zlatým časom pre elektrické autá? Najväčšia továreň na batérie bude v susednom Poľsku. LG Chem ju vybuduje budúci rok na základe zvýšeného dopytu po článkoch pre „módne“ elektromobily a hybridy. Podľa Reuters, firma z Južnej Kórei zainvestuje 1,63 miliardy dolárov a postaví haly v okolí Wroclawi. Baterky budú…

Škaredá Alfa Romeo? Veru áno, je ňou AR Sprint Zagato

11

Môže byť Alfa Romeo škaredá? Môže byť vôbec talianske auto škaredé? História nás presvedčila, že áno. Pri pojme "nepríťažlivé talianske auto" každému hneď napadne Fiat Multipla. Na druhej strane tu je Alfa Romeo. Značka, ktorú po dizajnovej stránke nie je možné kritizovať. A predsa aj majster tesár sa niekedy utne. Tak to…

KAMzaKRÁSOU

Zarastené chĺpky na Instagrame? Tento účet musíš sledovať!

0

Zarastené chĺpky už nie raz potrápili nejedného človeka. Z tohto pomerne nepríjemného zážitku sa však stáva doslova bláznivý trend. Milióny ľudí na celom svete sledujú videá, v ktorých sa tieto chĺpky vyberajú, vytláčajú a odstraňujú. Okrem videí sa dokonca môžete kochať aj detailnými fotografiami, ktoré nájdete na zaujímavom Instragram účte.…

Čerstvé, sušené a kandizované ovocie: Spoznaj ich výhody aj nevýhody!

0

Čerstvé ovocie by malo byť bezpochyby súčasťou zdravej a vyváženej stravy človeka. Táto kategória potravín v sebe zahŕňa nespočetné množstvo živín. Taktiež má mnoho pozitívnych účinkov na organizmus, o ktorých sa v súčasnosti môžeme dočítať už z každej strany. Na sušené ovocie sa však veľakrát už bez námietok nepozerá. A čo tak ešte ovocie kandizované? Čerstvé,…

Vieš, čo je chemický píling tváre? Zisti, či je vhodný aj pre teba!

0

Chemická rejuvenizácia je len iný názov pre všeobecne známy chemický píling. Ide o kozmetickú procedúru, ktorá dokáže radikálne zlepšiť stav pleti, avšak rovnako jej tak poškodiť. Zveriť sa do rúk skutočného odborníka bude zárukou úspechu. Je rozdiel, či procedúru prevádza kozmetička, alebo dermatologička. Málokto vie, že kozmetička môže robiť s menšími…

Kolostrum: Vraj univerzálny liek na imunitu. Ale, aká je pravda?

1

Kolostrum pre niekoho možno úplne neznámy pojem. Kolostrum nazývané aj mledzivo je tekutina, ktorá sa začína tvoriť v prsníkoch matky tesne pred pôrodom a tesne, po ňom. Obsahuje obrovské množstvo rôznych účinných látok, ktoré sú veľmi dôležité pre imunitu malého dieťaťa. Kolostrum však existuje ako ako výživový doplnok, ktorý sa vyrába z kravského či…

Luxusné spoločenské šaty dýchajúce príbehom ťa okúzlia!

0

Prichádza sezóna stužkových a každá z budúcich maturantiek, či ich maminky, hľadajú tie správne spoločenské šaty. V tomto prípade sme sa pre vytvorenie jesennej inšpirácie spojili so svadobným salónom zo Zlatých Moraviec Svadobné centrum Luan, v ktorom nám nesmierne milé majiteľky Ľudka a Anička zapožičali nádherné šaty. Luxusné spoločenské šaty sme fotili v…

Zázračný trik, ako odstrániť mliečny povlak od umývačky riadu!

6

Bohužiaľ sa niekedy stane, že namiesto toho, aby bol riad čistý a lesklý, je po vybratí z umývačky matný a špinavší. Kde je chyba? Nevieš, ako nadobro odstrániť mliečny povlak od umývačky riadu? A čo tak skúsiť umývačku vyčistiť octom? Postaraj sa o ňu týmto jednoduchým trikom!

TopDesat

Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

0

Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa…

Ak dokážeš vyriešiť tento test do pár sekúnd, máš perfektný zrak

0

Ak dokážeš vyriešiť tento test do pár sekúnd, tak máš s určitosťou perfektný zrak. Dokážeš si všimnúť aj ten najmenší detail. Dôkladne sa pozri na nasledujúce fotografie a nájdi malý detail, ktorý už na prvý pohľad nezapasuje do zbytku fotografie. Správne odpovede nájdeš na konci článku. TEST: 1.

10 skutočných ľudí, ktorí majú superschopnosti

0

Väčšina z nás zbožňuje  filmy a komixy o superhrdinoch. Malí chlapci túžili  mať superschopnosti Spidermana, alebo byť silný ako Hulk, alebo sa stať Ľudskou pochodňou či pánom Fantastickým. Bohužiaľ (alebo našťastie) sme všetci bežní ľudia: chodíme do školy, neskôr do práce a náš život je nudný a monotónny. Napriek tomu sú (respektíve boli) medzi nami ľudia s…

Architekt a pečenie dezertov. Smrteľne dobrá kombinácia

0

Architekt a pečenie dezertov? Výsledok je naozaj úžasný. Dezerty môžu byť nielen chutné, ale aj esteticky krásne. Opäť nás o tom presvedčil Dinar Kasko, šéfkuchár, ktorý pečie nádherné algoritmické dezerty a koláče. Tentokrát sa snažil prezentovať novú čokoládu. Šéfkuchár sa inšpiroval Matthewom Shlianom. Dezert navrhol z 81 jedinečných tvarov z ktorých…

10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

0

Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

0

Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…