Američania inkasovali v Sýrii tvrdý úder

Moskva 23. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Susan Walsh)

 

Andrej Polunin na portáli svpressa venoval svoju pozornosť poslednému vývoj v Sýrii, kde Američania vyšli s novou iniciatívou obnoviť dialóg s Ruskom

Na snímke generál H.R. McMaster

O potrebe nového dialógu s Ruskom hovoril Herbert McMaster, špeciálny poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre otázky štátnej bezpečnosti V interview pre CNN Herbert McMaster uviedol, že Biely Dom rieši momentálne tri hlavné ciele. V prvom rade musia USA zabrániť destabilizačným krokom Ruska v Sýrii, pritom však Američania musia riešiť problémy s Ruskom veľmi opatrne, pretože Rusko je jadrová veľmoc. Rusko a USA by si podľa Herberta McMastera mali sadnúť za rokovací stôl a hľadať riešenia, ktoré by vyhovovali obom krajinám.

Bližšie informácie o prejave McMastera publikoval aj portál sputniknews.

Prejav Herberta McMastera predstavuje odpoveď USA na obvinenie zo strany Ruska, pri ktorom Sergej Rudskoj, šéf ruského Operačného veliteľstva generálneho štábu ozbrojených síl RF obvinil členov amerických tajných služieb zo zinscenovania útoku na 29 ruských vojenských policajtov v provincii Idlib, v blízkosti Hama. Pri tomto útoku sa ruskí policajti a sýrski vojaci niekoľko hodín bránili pred teroristami, kým sa im podarilo dostať z obkľúčenia.

Rusi a Sýrčania potom nemilosrdne zničili skupinu sýrskych teroristov Al Kaidy, ktorá sa snažila ruských vojenských policajtov zajať. Časť teroristov sa dostala do zajatia a pri výsluchu potvrdila, že za útokom stáli členovia amerických tajných služieb, Rusi poukázali na to, že teroristi priamo komunikovali s americkým spravodajským centrom v Katare.

Americkí vojaci sa od činnosti tajných služieb dištancujú a demonštrovali svoju pripravenosť k ďalšej spolupráci s Ruskom. Podľa slov plukovníka Ryana Dillona, Rusko a USA majú k dispozícii priamu telefónnu linku medzi oboma stranami, aby dokázali predchádzať možným incidentom. Ruskí a americkí vojaci sa už stretli a vyjasnili si svoje pozície, pričom garantovali z oboch strán pokračovanie útokov namierených proti ISIS.

Podľa viacerých ruských analytikov americká pozícia v Sýrii nie je dobrá. Ak naozaj existujú kontroverzie medzi Pentagonom a CIA a Pentagon nevedel nič o útoku iniciovanom americkými tajnými službami, svedčí to o rozkole v americkom tábore. Ak Američania len kamuflujú, a žiadajú obnoviť dialóg, potvrdzuje to fakt, že situácia sa nevyvíja tak, ako si predstavujú.

Zaujímavé sú slová, ktoré uviedol turecký prezident Erdogan. Ten otvorene v posledných dňoch kúpil ruský protilietadlový systém S-400 a vysmial sa z amerických pokusov zabrániť tureckej kúpe tohto ruského systému. V interview pre agentúru Reuters Erdogan uviedol, že Rusko a Sýria spoločne pokračujú v stabilizácii situácie v Sýrii, pričom Rusi zabezpečujú situáciu mimo Idlibu, priamo v Idlibe vykonávajú svoje aktivity Turci.

Turecký prezident Erdogan potom uviedol, že spolu s ruským prezidentom Vladimírom Putinom sa pri najbližšom avizovanom stretnutí dňa 28. 9. 2017 chystá posúdiť ďalšie kroky, potrebné k riešeniu situácie v Sýrii. Erdogan doslovne povedal, že “Rusko a Turecko spoločne a navždy zlikvidujú teroristov v Sýrii a zabezpečia mier tejto ťažko skúšanej krajine”. Ani slovo o USA a ich predstavách z úst tureckého lídra nezaznelo, čo má takisto zrejmú vypovedaciu hodnotu. Pritom netreba zabúdať, že turecká armáda patrí k najlepším a najpočetnejším kontingentom NATO.

Podľa doktora politických vied Michaila Alexandrova, experta Centra vojensko-politického výskumu z MGIMO v Moskve je viac ako zrejmé, že situácia v Sýrii sa nevyvíja tak, ako by si Američania predstavovali.

Aj v minulosti Američania neustále žiadali o možnosť viesť partnerský dialóg s Ruskom, keď Rusko a sýrske jednotky likvidovali americkú zástupnú armádu v Aleppe. Cieľom Američanov bolo v takýchto prípadoch spomaliť ruské aktivity a zabrániť, aby Rusko dosiahlo rýchle víťazstvo.

Situácia na fronte v Sýrii je momentálne pre teroristov ISIS a Al Kaidy katastrofálna a Američania to dobre vedia. V prípade, ak by sa americké plány darili, žiadne návrhy na dialóg by z americkej strany nezazneli. Podľa Alexandrova si netreba o Američanoch robiť žiadne ilúzie, potrebujú len získať čas, aby upevnili svoje postavenie a prišli s ďalším destabilizujúcim plánom voči Rusku a Asadovi. Preto treba práve teraz ešte pritvrdiť ruské a sýrske aktivity a čo najskôr teroristov eliminovať.

Michail Alexandrov okomentoval aj načasovanie amerických snáh nadviazať dialóg s Ruskom ohľadne Sýrie. Podľa jeho slov Američania potrebovali zajať 29 ruských vojenských policajtov. Sieť by potom zaplavil materiál s týranými ruskými vojakmi, čo by znamenalo pokles Putinovho ratingu.

Teroristi by ruských rukojemníkov využili na presadzovanie svojich cieľov, napríklad k prepusteniu teroristov zo sýrskych väzníc, odchodu Rusov z niektorých strategických pozícii, spomalenie alebo zastavenie vojenských operácii. Ruskí vojenskí policajti o takomto scenári samozrejme vedeli a doslovne bojovali na život a na smrť, pretože zajatie neprichádzalo do úvahy. Poškodilo by nielen ich, ale aj Rusko.

Podľa Alexandrova ruskí vojenskí predstavitelia práve kvôli tomuto zákernému plánu vystríhali Američanov, že ak budú v podobných aktivitách pokračovať, stanú sa cieľom ruských útokov (nasledovalo by handlovanie smerujúce k výmene zajatých Rusov a Američanov). Informácia smerovala aj k príliš aktívnym Kurdom, ktorí sa cítia byť s americkou podporou na koni. Ak sa budú opakovať kurdské útoky na sýrske vládne sily na východnom brehu Eufratu, nasledovať bude tvrdá odpoveď Ruska, Sýrie a najmä Turecka, z ktorého majú Kurdi oprávnené obavy.

Michail Alexandrov potom znova uviedol, že Američania dobre vedia, že v Sýrii prehrávajú a preto bazírujú na diskusiách a rozhovoroch, len aby spomalili ruský postup. Alexandrov takisto okomentoval aj Erdoganove slová z ktorých je zrejmé, že sa Idlib čoraz viac dostáva do tureckej sféry vplyvu.

Podľa Michaila Alexandrova Turci majú momentálne problém, pretože pred niekoľkými týždňami tvrdili, že proturecké skupiny neopustia hranice Idlibu, Turkami kontrolovaná Islamská strana Turkestanu sa však na príkaz amerických tajných služieb útoku na skupinu 29 ruských vojenských policajtov zúčastnila.

To znamená že Turci nemajú situáciu v Idlibe pevne vo svojich rukách a Američania sú v Idlibe stále aktívni. Na stretnutí Vladimíra Putina a Erdogana si obaja lídri budú musieť tieto skutočnosti vyjasniť a Alexandrov uviedol, že nevie presnejšie určiť, akým spôsobom sa bude Erdogan vykrúcať.

Čo však Rusko a Turecko v určitej miere spája je vzťah ku Kurdom. Kurdi sa rozhodli vsadiť na Američanov a rozhodli sa pokračovať v boji proti Bašárovi Asadovi. Kurdi plnia americké rozkazy a snažia sa zastaviť postup regulérnych sýrskych síl na ľavom brehu Eufratu, to sa im však môže stať osudné. Navyše Kurdi opustili vlastné územie a na americký príkaz pôsobia na území s arabským obyvateľstvom, ktoré Kurdov nenávidí aj kvôli ich vzťahom s Izraelom.

Podľa Alexandrova Kurdi by nemali zabúdať na skutočnosť, že za chrbtom majú Turkov a Irán. Rusko už raz pred niekoľkými mesiacmi pustilo Turkov z reťaze a Turci zaútočili na kurdské pozície na severe Sýrie. Vtedy sa kurdské aktivity veľmi rýchlo stlmili a Kurdi boli ochotní sadnúť si za rokovací stôl. Ak sa Putin a Erdogan dohodnú, Turkom sa uvoľnia ruky a budú môcť voľne reagovať, Kurdov očakáva množstvo nepríjemností (samozrejme okrem proamerických Kurdov, existujú aj proruskí a proiránski Kurdi).

Michail Alexandrov uviedol, že podľa jeho slov je možné rátať aj s možnosťou, že Donald Trump bude blufovať a znova zaútočí Tomahawkami alebo letecky na pozície sýrskych vládnych síl. V takomto prípade by mali Sýrčania a Rusi reagovať maximálne tvrdo a naniesť brutálny a likvidačný útok na proamerické skupiny “umiernenej opozície i ISIS”.. To zapríčiní, že sa Američania takisto veľmi rýchlo upokoja a začnú sa korektnejšie správať. Slušné jednanie považujú Američania za znak slabosti, rozumejú len hrubej sile.

Podľa slov plukovníka ruského letectva Vladimíra Karjakina, ktorý prednáša na Vojenskej univerzite Ministerstva obrany, vyhlásenia Herberta McMastera o potrebe obnoviť dialóg s Ruskom sú jednoznačne svedectvom ruských úspechov na sýrskom fronte.

Američania strácajú svoje pozície a snažia sa momentálne zistiť nakoľko pevné sú pozície a zdroje Ruska. Ak bude Rusko potrebovať doplniť svoje zdroje, znamená to, že ruskí predstavitelia vstúpia do dialógu s Američanmi. Ak však je zdrojov dostatok, dialóg zahrajú ruskí predstavitelia do stratena a budú pokračovať v likvidácii americkej zástupnej armády.

Netreba zabúdať na to, že ak príde k zničeniu ISIS a “umiernenej opozície” bude to znamenať totálny krach americkej politiky na Blízkom východe. Washington sa samozrejme takéhoto scenára obáva a urobí všetko preto, aby sa takýto scenár neuskutočnil.

Podľa Vladimíra Karjakina je možné očakávať v najbližšom období diplomatické iskrenie medzi Moskvou a Washingtonom. Rozhovory medzi oboma krajinami budú určite koncipované v širokom duchu a súčasťou rokovaní bude aj otázka sankcií či Ukrajiny. Ak Američania do takéhoto dialógu nepôjdu, čaká ich v Sýrii krach. Porážka Američanov v Sýrii bude po amerických neúspechoch so Severnou Kóreou ďalším potvrdením faktu, že USA už nie sú žiadnou superveľmocou, ale len jednou z krajín multipolárneho sveta s množstvom problémov.

Andrej Polunin

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Kalifornský guvernér Trumpovi na klimatickom summite: “Ustúp z cesty”

Paríž 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michel Euler)   Kalifornský guvernér Jerry Brown vyzval v utorok v Paríži amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby začal bojovať proti klimatickej zmene, alebo "ustúpil z cesty" a nechal zvyšok sveta pracovať na znižovaní emisií a investovať do čistej energie. Brown počas klimatického summitu v Paríži pre…

Egyptský minister: Pravdepodobnosť mierovej dohody na Blízkom východe sa znížila

Káhira 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Petros Karadjias)   Pravdepodobnosť uzatvorenia blízkovýchodnej mierovej dohody sa s rozhodnutím vlády USA o sťahovaní amerického veľvyslanectva do Jeruzalema znížila, povedal v utorok egyptský minister obrany Sedki Sobhí. "Pravdepodobnosť urovnania palestínskej otázky sa znížila, predovšetkým po rozhodnutí USA presťahovať americké veľvyslanectvo do Jeruzalema," povedal Sobhí pri…

Svetová banka prestane po roku 2019 financovať prieskum i ťažbu ropy a plynu

Paríž 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Frank Augstein)   Svetová banka (SB) už nebude po roku 2019 finančne podporovať prieskum ložísk ropy a plynu, vrtné práce ani ťažobné projekty. Na klimatickom summite v Paríži to v utorok oznámil prezident SB Jim Yong Kim. "Dnes oznamujeme, že Skupina Svetovej banky už nebude po…

Ústavný súd odmietol štyri sťažnosti na novembrové voľby do VÚC

Košice 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Dve sťažnosti boli podľa Ústavného súdu neopodstatnené Ústavný súd (ÚS) SR na utorkovom neverejnom zasadnutí pléna rozhodol o štyroch volebných sťažnostiach na neústavnosť alebo nezákonnosť volieb do orgánov územnej samosprávy, ktoré sa konali 4. novembra. Sťažnosti sa týkali volieb v Žilinskom, Trenčianskom a…

Zimenová chce, aby na školách pôsobili pomocní vychovávatelia

Bratislava 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Na školách by mali pôsobiť pomocní vychovávatelia. Navrhuje to nezaradená poslankyňa Zuzana Zimenová v novele zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení. Plénu Národnej rady (NR) SR ju predstavila v závere deviateho rokovacieho dňa 23. parlamentnej schôdze. Zimenová je presvedčená,…

Nového člena Súdnej rady SR poslanci nezvolili, bude nová voľba

Bratislava 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Novú voľbu spolu s termínom vyhlási predseda parlamentu Andrej Danko Poslancom Národnej rady SR sa v utorkovej tajnej voľbe nepodarilo zvoliť nového člena Súdnej rady SR. Jediný kandidát Allan Böhm, ktorého navrhol Ondrej Dostál (SaS), získal od 133 hlasujúcich členov snemovne len 30…

Ústava sa meniť nebude, šéfovia VÚC a starostovia môžu byť aj poslancami

Bratislava 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Liberáli tak podľa nich chceli predísť kumulovaniu funkcií a konfliktu záujmov pri hlasovaní Predsedovia vyšších územných celkov (VÚC), starostovia aj primátori budú môcť naďalej vykonávať aj funkciu poslanca NR SR. Plénum NR SR v utorok nepodporilo novelu Ústavy SR od predstaviteľov SaS, ktorí…

Tiroler Tageszeitung: ÖVP a FPÖ sa dohodli na princípoch európskej politiky

Viedeň/Innsbruck 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ronald Zak)   Rakúski ľudovci a slobodní, ktorí pokračujú v rokovaniach o vytvorení budúcej vlády, sa dohodli aj na princípoch európskej politiky. O úlohe Rakúska v Európe a prihlásení sa novej spolkovej vlády k Európskej únii niet sporov, vyplýva z informácií, ktoré v utorok zverejnilo internetové…

Merkelová navštívila miesto teroristického útoku spred roka

Berlín 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Sohn)   Týždeň pred prvým výročím teroristického útoku na jeden z vianočných trhov v Berlíne, ktorý si 19. decembra 2016 vyžiadal 12 obetí a ďalších okolo 70 zranených, navštívila v utorok večer miesto činu neohlásene nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová. Šéfka spolkovej vlády sa na…

Nemecký prezident odsúdil pálenie izraelských vlajok na zhromaždeniach

Berlín/Akkra 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/PA/AP/Victoria Jones)   Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v utorok odsúdil pálenie izraelských vlajok ako spôsob protestu proti tomu, že Spojené štáty uznali Jeruzalem za oficiálne a legitímne hlavné mesto židovského štátu. Takéto činy "nie sú len neprípustné, ale aj neúnosné," povedal Steinmeier počas návštevy v západoafrickej…

EÚ: Diplomati vyjadrujú optimizmus ohľadom 2. fázy rokovaní o brexite

Brusel 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Virginia Mayo)   Európski diplomati na utorňajšom zasadnutí Rady EÚ pre všeobecné záležitosti v Bruseli vyjadrili optimizmus v súvislosti s možným prechodom do druhej fázy rokovaní o brexite. Príslušné rozhodnutie by mali prijať premiéri a prezidenti členských krajín na tohtotýždňovom summite EÚ v Bruseli (14-15.12). V…

V Hamburgu zažili popoludní chemický poplach

Hamburg 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:AnwohnerIniSchanze Twitter)   Chemický poplach zažili v utorok v severonemeckom Hamburgu. V areáli priemyselnej firmy v prístavnej oblasti mestskej časti Veddel došlo k prevráteniu a poškodeniu sudov s vysokotoxickou chemikáliou. Polícia v reakcii v plnom rozsahu uzavrela popoludní na dve hodiny komunikáciu A 255 spájajúcu centrum…

Vybrali sme z blogu

Vládna moc úmyselne nehovorí občanom, čo chystá EÚ. Časť VI.

Ak sa vrátim k tomu, aká je filozofia EÚ podľa Schulza, tak je to o tom, že dav nesmie ( ! ) rozhodovať o svojom osude a teda občania – voliči nie sú tí, čo o smerovaní EÚ majú rozhodnúť alebo či smú vôbec o tomto probléme rozmýšľať a s…

Padla kosa na kameň. Ján Benčík píše anglickej kráľovnej – časť 5.

Pán Ján Benčík je veľký tolerantný demokrat, liberál a lovec fašistov a extrémistov. Je to ale najmä lovec

Roztáhni řiť, Evropo

Evropská komise se rozhodla postavit Českou republiku před evropský soud za to, že odmítla přijímat jí vnucenou kvótu migrantů. Čeští politici se hrdě bili v hruď, že v žádném případě nedopustí, aby byl jejich lid ohrožován či vysáván pochybnými přivandrovalými existencemi, jež nelze bezpečnostně prověřit, a nyní…

Tentoraz k dvom „horúcim“ témam v jednom, k Schulzovmu a Trumpovmu vyhláseniam...

K Schulzovmu vyhláseniu: „Urobme z EÚ federáciu. Kto nebude chcieť, nech odíde!“ Martin Schulz, politologicky sociálny demokrat a protagonista ekonomickej a sociálnej globalizácie, vo svojej voluntaristickej (vôľa je vydávaná za pravdu, alebo, čo sa babe chcelo, to sa jej aj snilo...) vízii federálnej Európskej únie, takej, akou je americká únia USA, nezohľadňuje alebo…

Vieme to prví. Rok 2018 bude znamenať koniec FICA. Prečítajte si, čo všetko nastane, keď FICO skončí v politike a padne jeho skorumpovaná a mafiánska vláda. Prečo bude okamžite dosť peňazí na zdravotníctvo, na dôchodcov, na cesty, diaľnice, parkoviská, na školstvo atď.

Z našich dejín vieme, že zmeny na Slovensku sa udiali v rokoch, ktoré obsahovali osmičku. A teraz bude rok 2018 a tento rok bude znamenať, že skorumpovaný politik a mafián FICO skončí. To je dobrá správa pre Slovensko. Ľudia už teraz prehovorili a povedali nahlas, pre

Zločinecká podstata ekonomickej náuky (ideológie) a z nej plynúcej praxe

(Spracované metódou základnej bunky) Nadväzuje na: "Ekonómia - úhlavný nepriateľ človeka" kde som sa pozrel na ekonomickú náuku v jej širších historických s

TopSpeed

7 vynálezov, ako zastaviť nebezpečne unikajúce auto!

0

Nebezpečne unikajúce auto na našich cestách nie je veľmi častým javom. Ale deje sa to aj u nás. A možno o tom ani nevieme. Väčšinou sú medializované len tie naháňačky, ktoré si vyžiadali daň v podobe veľkej škody, alebo v podobe obetí na živote a zdraví. Ako ale zastaviť unikajúce…

Režú Mustangy a vyrábajú z nich luxusné hodinky!

3

Na prvý pohľad si poviete, že sa chalani zbláznili. Oni to však majú v hlave úplne v poriadku. Vyrábajú jedny z najoriginálnejších hodiniek sveta! Nie je za nimi len drahá značka a snobské materiály, ale v tomto prípade aj špecifický príbeh. Každý vyrobený kus je svojim spôsobom originálom! Ako by aj…

Je dovolené parkovanie v protismere?

9

Parkovanie. To je téma, ktorá je veľmi sporná, a vznikajú pri nej konflikty. V malých mestách s tým zatiaľ až taký problém nie je, podstatne horšie sú na tom tie veľké, do ktorých denno-denne prichádzajú nedomáci za prácou. Dnes si zhrnieme základné zásady parkovania. Jednou z nich je parkovanie v protismere.

MX-5 turbo BBR má korenistú ingredienciu. O čo je silnejšia?

0

Ak kultový roadster nepovažujete za mimoriadne podarené športové auto alebo vám chýba výkon, britský úpravca BBR má riešenie. Po turbokite pre 2,0 l benzíniak SkyActiv-G prichádza Stage 1 Turbo aj pre menší 1,5 l SkyActiv! A viete čo, možno pôjde ešte o lepšie riešenie, ako v prípade väčšieho súrodenca MX-5 turbo…

Renault Symbioz má autonómnosť úrovne 4. Začali reálne testy

0

O koncepte elektromobilu Renault Symbioz sme už informovali pri jeho predstavení na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte. Nedávno však Renault uverejnil, že koncept už jazdí prvé kilometre a prebiehajú tak aj prvé demonštračné skúšky. To, že je ozaj zaujímavým vozidlom budúcnosti nemusím zdôrazňovať. Dizajn však nie je až tak sci-fi, ako veľakrát…

OMV MaxxMotion Diesel vydrží arktické teploty -40 stupňov Celzia!

2

OMV MaxxMotion Diesel poskytuje vynikajúce zimné vlastnosti, ktoré umožnia spoľahlivú prevádzku vozidla v zime za každých podmienok. Vďaka špeciálnej receptúre, vyvinutej v Rakúsku, umožňuje vysoko kvalitná zimná nafta OMV MaxxMotion Diesel nielen bezpečné štartovanie aj za drsných zimných podmienok, ale maximalizuje výkon motora a predlžuje jeho životnosť.     OMV…

KAMzaKRÁSOU

Sebarozvoj s koučkou: Čo s nerovnováhou?

6

Povzdychnete si zavše, že sa vám niekam vytráca vitalita? Dôležité je nájsť rovnováhu medzi myšlienkami, pocitmi a fyzickou námahou – objaviť to, čo sa dá vystihnúť ako „obmedzenie vnútornej rýchlosti“ – akúsi prijateľnú hranicu aktivít, ktorá vám dovolí splniť každodenné úlohy bez toho, aby ste dostali „pokutu“ za prekročenie svojich limitov. Keď máte zvyk…

Ako vyčistiť sprchový záves? Takto sa zbavíš mastnoty a plesní!

10

Vstúpite do vane a všimnete si zvláštne fľaky na obľúbenom sprchovom závese. Už ste to zažili? Každého z nás pri predstave plesne vo vani poriadne strasie. O to horšie, ak by to mala zbadať návšteva. Máme však pre vás dobrú správu. Nie vždy je potrebné takto zanesený záves "zlikvidovať". Ako…

Video Súťaž o kefku, ktorá čistí zuby k zdraviu a kráse

18

Dostať na Vianoce vhodné prekvapenie, to je naozaj čarovné. Zároveň je však super dostať aj to, čo máme presne vyhliadnuté. Ak však naši blízki nepoznajú naše najtajnejšie priania, niekedy si musíme vystačiť sami, a darovať si pod stromček niečo extra. Ak sa teda naskytne šanca darček si pre seba vyhrať, netreba…

Šupky z mandarínok - prečo ich nevyhadzovať? Toto si zamiluješ!

23

Už aj u vás začal maratón ich šúpania? Tak v tom prípade by ste mali rozhodne vedieť, že šupky z mandarínok nepatria do koša. Častokrát vyhadzujeme suroviny, ktoré majú obrovský potenciál a ďalšie možnosti využitia. Takými sú aj šupky z mandarínok. Šupky z mandarínok - zistite, ako ich využiť! Možno vás to prekvapí, no ukrývajú…

Vyhrajte 4x Sérum na riasy EYELASH BOOSTER (v hodnote 24,71 €)

2

Keď sa ráno zobudíte a všimnete si na vankúši 2 alebo 3 vypadnuté riasy, môže to byť frustrujúce, ale nie znepokojujúce, pretože riasy majú svoj vlastný cyklus a ich vypadávanie je úplne prirodzené. Takže, nemusíte robiť paniku. Každopádne, sérum na riasy patri medzi obľúbené a mnohými vyhľadávané kozmetické produkty, ktoré sľubujú hustejšie,…

5 chýb, ktoré ťa stoja majland: Návod, ako kúriť šetrnejšie!

14

Vonku mrzne a sneží a naše radiátory sú zasa po dlhom období v plnom nasadení. Účty za vykurovanie domácnosti sa však môžu pri zúčtovaniach šplhať až do astronimických výšok, čo nepoteší ani vaše bankové kontá, ani rodinný rozpočet. Prečítajte si o piatich základných chybách, ktoré robíme každú zimu aj o tom, ako kúriť šetrnejšie. 

TopDesat

Byť anjelom nikdy nebolo jednoduchšie. Kúp si tieto funkčné anjelské krídla!

0

Alexis Noriegová, dizajnérka kostýmov, povzniesla svoju vášeň k umeniu na novú úroveň v projekte The Crooked Feather. Alexis vytvára realistické mechanické krídla, lepí na ne perá a uvádza ich do pohybu za pomocou piestu. Mať anjelské krídla nikdy nebolo jednoduchšie! Podľa Alexis od tej doby, kedy pred šiestimi rokmi vytvorila svoj…

Ako sa zdravia ľudia z rozličných krajín?

0

Ak sa chystáš vycestovať to úplne neznámej krajiny prvýkrát, v hlave máš mnoho nezodpovedaných otázok. Ako tam ľudia hovoria? Aké sú zvyky? Ako sa zdravia? Na túto otázku tu pre teba máme odpoveď. :)   1. Spojené štáty V Amerike je

Neočakávané problémy a ich bizarné riešenia

0

Každý z nás sa dennodenne stretáva s rôznymi malými problémami. Na každý z nich existuje osobitné riešenie a nič ako univerzálne riešenie neexistuje. Niektorí ľudia dávajú prednosť overeným návodom, ale vždy sa nájde zopár ľudí, ktorí si nájdu svoje vlastné a mnohokrát aj bizarné riešenie. Musíme však oceniť kreatívny prístup,…

Ulicou novozélandského Aucklandu prešla "rakva na kolesách"

0

Na internete sa objavilo video pohrebného vozu, z ktorého vypadli a "odkotúľali sa" nosidlá, zrejme s mŕtvolou. K incidentu došlo v novozélandskom meste Auckland. Vodičom sa určite nesnívalo ani v najhoršej nočnej more, že im cestu skríži rakva na kolesách. Vodič pohrebného vozu nezavrel kufor a v pravotočivej zákrute na križovatke sa nosidlá…

Pozor! 10 tých najstupídnejších varovaní, aké si kedy vo svojom živote videl

0

Určite to poznáš. Minimáne raz za život si si všimol hlúpe varovanie, nad ktorým si len krútil hlavou. Veď to musí každému človeku so zdravým rozumom dôjsť! Nuž, máme podozrenie, že aj tá najhlúpejšia ceduľka, ktorú si kedy videl, sa nevyrovná ani jednej z táchto najstupídnejších varovaní. Alebo si myslíš,…

Inšpiratívne premeny: Títo ľudia si zaslúžia poklonu

0

Ľudia nás často posudzujú podľa nášho vzhľadu. Ak sa však rozhodneš zmeniť svoj vzhľad, nerob to podľa ostatných. Rob to s vlastným komfortom a šťastím. Musíš sa riadiť jedine podľa seba. Pomôcť ti však môžu tieto inšpiratívne premeny, ktoré ti určite dodajú energiu a silu, aby si mohol pokračovať. Bright…