Saudská Arábia
.
.

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vylúčil diskusiu o vlastníctve okupovanej jadrovej elektrárne v Záporoží, ktorú by podľa návrhu prezidenta USA Donalda Trumpa mohol prevziať Washington. Táto elektráreň sa nachádza v meste Enerhodar na Ruskom okupovanom území Ukrajiny. Informovala o tom agentúra AFP.

20:12

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét. V ňom sa uvádza, že ukrajinskí štátni príslušníci, ktorí nemajú zákonné dôvody zdržiavať sa na území Ruskej federácie, musia do 10. septembra zlegitimizovať svoj status alebo odísť. Informuje TASS.

20:10

Ruský prezident Vladimir Putin podporil dočasného prezidenta Sýrie Ahmada Šaru. Ocenil jeho úsilie o zabezpečenie územnej celistvosti krajiny a ponúkol mu “praktickú spoluprácu” v ďalších oblastiach. Informoval Kremeľ podľa agentúry Reuters.

19:38

Prostredníctvom telemostu sa na dnešné zasadnutie Európskej rady v Bruseli pripojil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval, aby ponechali v platnosti sankcie proti Rusku až do momentu, keď Moskva začne sťahovať svoje sily z Ukrajiny.

Upozornil, že napriek dohode s USA pokračuje Rusko v útokoch na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. Informuje AFP.

19:38

Slovenská pošta v minulom roku zaznamenala medziročný pokles objemu listových zásielok o 15 %. Zatiaľ čo v roku 2023 bolo doručených viac ako 108 miliónov listov, tak vlani len necelých 92 miliónov. Za posledných 19 rokov, teda oproti roku 2005, klesol počet podaných listov o 68 %.

Tradičné posielanie listov vytláča elektronická komunikácia a digitálne alternatívy doručovania správ. Vo štvrtok na to upozornila Slovenská pošta.

19:05

Predseda Európskej rady António Costa na spoločnej tlačovej konferencii s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Gutteresom zdôraznil význam multilateralizmu a pripomenul, že EÚ je spoľahlivým a dôveryhodným partnerom.

Guterres Costa
Na snímke generálny tajomník Organizácie Spojených národov Antonio Guterres (vľavo) kráča s predsedom Európskej rady Antoniom Costom / Foto: SITA/AP-Omar Havana
19:02

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár dnes slávnostne otvoril honorárny konzulárny úrad SR v indickej Kalkate. Honorárnym konzulom sa stal podnikateľ Vivek Lohia, člen významných obchodných a priemyselných komôr v Indii a výkonný riaditeľ indickej spoločnosti Jupiter Wagons Limited, ktorá je významným partnerom slovenskej Tatravagónky Poprad.

Blanár
Na snímke zľava minister financií SR Ladislav Kamenický, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár a honorárny konzul skúsený podnikateľ, člen významných obchodných a priemyselných komôr v Indii a výkonný riaditeľ indickej spoločnosti Jupiter Wagons Limited Vivek Lohia (vpravo) počas slávnostného otvorenia honorárneho konzulárneho úradu SR v indickej Kalkate / Foto: SITA-MZV
Čítať viac | 18:46

Aktuálna finančná situácia krajov bola témou dnešného zasadnutia Združenia Samosprávne kraje Slovenska (SK8) v Martine. Županka a župani riešili dôležité ekonomické a legislatívne otázky a ich dopad na samosprávy. Vyjadrili obavy z nižšieho plnenia daňových príjmov v prvom kvartáli roka 2025.

SK8
Na snímke zľava podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) za oblasť regionálneho rozvoja Ján Beljak, predseda SK8 a predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič, v popredí predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová, v pozadí podpredseda SK8 a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, v popredí predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Branislav Becík a v pozadí podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Štekláč / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | 17:53

17:31

Súčasná spoločnosť je veľmi polarizovaná a výrazný vplyv na to majú politici. Zhodol sa na tom prezident Peter Pellegrini so študentmi v stredu počas prvého tohtoročného zasadnutia Parlamentu detí a mládeže v Častej – Papierničke.

Zasadnutie zorganizoval predseda Úradu komisára pre deti Jozef Mikloško.

„Som nešťastný z toho, ako sme na Slovensku začali cúvať, ak hovoríme o tolerancii alebo rovnocennému prístupu ku každému. Na celom svete aj politici začínajú prekračovať červené čiary a hranice, ktoré nikdy nechceli prejsť,“ povedal Pellegrini.

Dodal, že by sme mali vážiť slová, ktoré použijeme, pretože slová sú nebezpečná zbraň, ktorá spôsobuje extrémne rany a nedajú sa vziať späť. Jediným liekom na takéto formy správania je podľa neho prestať ich sledovať.

Pellegrini
Na snímke sprava v popredí prezident SR Peter Pellegrini, komisár pre deti Jozef Mikloško a členovia Parlamentu detí a mládeže / Foto: SITA-Kancelária prezidenta SR
Čítať viac | 17:11

Kirsty Coventryová sa stala desiatou prezidentkou Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Do pozície ju zvolili vo štvrtok v Grécku spomedzi siedmich kandidátov.

Kirsty Coventryová
Na snímke bývalý prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach (vpravo) a nová prezidentka MOV Kirsty Coventryová / Foto: TASR/AP-Thanassis Stavrakis
Čítať viac | 17:08

Európa pripravuje rôzne varianty medzinárodnej mierovej operácie na Ukrajine po skončení vojny, uviedol poľský náčelník generálneho štábu Wieslaw Kukula.

„Pripravuje sa viacero variantov operácie, ktorá do veľkej miery závisí od toho, ako budú prebiehať mierové rokovania na Ukrajine, a zatiaľ je vo veľmi ranom štádiu plánovania. Určili sme usmernenia, línie zapojenia a možný vývoj, teraz to odovzdávame plánovacím orgánom. Ide o schému niekoľkých možných variantov operácie a predstavu o tom, aké sily budeme potrebovať na poskytnutie takéhoto druhu bezpečnostných záruk,“ povedal Kukula pre RAR.

Poľsko nemá v úmysle vyslať na Ukrajinu svoje mierové sily, ale je pripravené poskytnúť svoje základne.

16:24

Polovica ukrajinských masmédií môže bez amerických dotácií ukončiť svoju činnosť už tento rok, povedal poslanec Poturev na stretnutí OBSE.

„51 % z nich sa môže zatvoriť. A z nich až 70 % tvoria regionálne médiá, to znamená, že môžeme prísť o takmer všetky regionálne médiá na Ukrajine. Prečo? Pretože USA znižujú financovanie. Je mi to ľúto, ale je to pravda. A viete, kto neznižuje financovanie? Rusko. A, samozrejme, Čína,“ povedal šéf výboru Rady pre humanitárnu a informačnú politiku.

Predtým sa uvádzalo, že 90 % masmédií na Ukrajine je financovaných prostredníctvom USAID.

16:03

16:00

Ukrajina bude o podrobnostiach navrhovaného prímeria rokovať s USA v pondelok v Saudskej Arábii, uviedol Zelenskyj. V ten istý deň sa tam uskutoční aj stretnutie USA s Ruskou federáciou.

Zelenskyj poznamenal, že zatiaľ nie je jasné, či rozhovory budú prebiehať paralelne alebo postupne.

15:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Výsledek se nakonec dostavil…

Dnes by měly v Saúdské Arábii začít rozhovory mezi USA a Ruskem o Ukrajině… a Evropě… a byznysu… a rozdělení sfér vlivu. Vyjednávací týmy jsou prý už kompletní a i když se v Paříži hodně prskalo a dělaly se vzdoroakce, předpokládám, že tam pánům euromaršálům nějaký voják šetrně vysvětlil, že když Američané vypnou svoje družicové datalinky, tak žádné rakety do hloubi Ruska nedoletí… a doletí-li, netrefí. To platí i pro slavné stíhačky F-35, které Černochová prozřetelně nakoupila… ty bez amerického souhlasu ani nenastartují

Saudská Arábia
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Bavit se o nějaké evropské válce proti Rusku bez USA je naprostý nesmysl. EU v uplynulých třech letech nad Ruskem nevyhrávala ani s Amerikou za zády, že by se to teď bez Ameriky zlepšilo, to tedy upřímně pochybuji. Potrefené kejhání různých Danuší, které teď, chtějí rychle odstraňovat nesmyslné evropské regulace (které ještě před měsícem slavnostně zaváděly), přichází poněkud pozdě.

Spojené státy prostě začínají s perestrojkou… Státní pokladna je sice prázdná, ale zato rekordně zadlužená, obchodní bilance není nic moc, spotřební zboží se doma prakticky nevyrábí a tvrdá i měkká americká síla stojí víc peněz, než si USA mohou dovolit. Donald Trump to bude řešit přesně stejně, jako to řešil kdysi Vladimír Putin. Udělá ze Spojených států benzínovou pumpu s atomovkami. Pokusí se vydělat na ropě a plynu, seškrtá zbytné výdaje, stáhne svoje vojáky z Afghanistánu… totiž z Evropy i z dalších míst, začne chránit vlastní ekonomiku a do toho se pokusí zařídit, aby místo něj nevyrostl nový světový hegemon. Když už Spojené státy nemohou být jednička, mohou se ještě pokusit, aby tou jedničkou nebyl ani nikdo jiný.

Pavel Šik včera psal, jak Trump velkolepě přijal indického premiéra Módího a jak spolu podepisovali byznys za opravdu hodně moc dolarů. Na Putina je Trump také hodný, protože jedna věc je, měřit se s Čínou a druhá věc je, měřit se s Čínou, Indií, Ruskem a dalšími zeměmi dohromady. Jak se asi v sedmdesátých letech museli cítit Tchajwanci, když ze dne na den nebyli tou správnou Čínou a místo toho se Američané začali kamarádit s Velkými kormidelníky? Přemýšlím, jestli tam také tehdy přijel nějaký americký Vidlák a vysvětlil jim, že všechno je jinak.. Možná tam pak také někdo brečel.

Pokud nechtějí mít Spojené státy proti sobě Čínu i Rusko zároveň, musejí Rusku nabídnout lukrativnější byznys, než mu nabízí Čína… na hodnoty se to nehraje, hraje se to normálně na dolary, jak jsme zjistili v případě USAID. Překvapuje to jen některé lepševiky, kteří to dělali zdarma, zatímco ostatní Pánci a Rozumci si za to nechali platit.

Asi takto bude vypadat vyjednávání u mladého Saúda… Co chceš Voloďo za to, abys nekývnul Číňanům na nové trubky s plynem? Oni nám teď zvavádějí cla na naše molekuly svobody… Co chceš za to, aby strýček Si dál nakupoval plyn od USA a ze Středního Východu a ne od Ruska? Aha, trubky do Evropy… jasně, Ukrajina tam překáží. Potřebuješ vlády, v Evropě, které budou přátelské k USA a k Rusku zároveň. Už na tom pracujeme, oni jsou tam všichni ti papaláši strašně neoblíbení, takže to nebude zas až tak velký problém. O kšeft se podělíme. Dodávky po moři my, dodávky po souši vy. A tu sílu Sibiře 2 odpískejte, když chce Číňan slevu.

.

Cenu plynu budeme držet vysoko, ať nám evropští ratlíci moc nevyskakují. Oni pak mají tendenci šturmovat na Moskvu a to nikdo nepotřebujeme… Vysoká cena plynu se hodí nám oběma.

Pavel Šik se ve svém včerejším textu správně zamýšlí, že v posledních dnech o Číně není moc slyšet. Snad jen v tom, že najednou čínští soudruzi ukazují přátelskou tvář k Evropě a téměř nabízejí poníženému unijnímu papalášstvu kapesníček na osušení slz. Vzájemný obchod je veliký a nějaký Fiala či Vystrčil v tom přece nehraje roli… Když teď máme společného nepřítele… Trump nám chce vzít Tchajwan a vám chce vzít Ukrajinu… Potřese si Leyenová s Číňanem rukou? Klidně se to může stát.

Události příštích dní nám ukáží, o kolik byla lepší Orbánova taktika, být zadobře se všemi. On je vlastně v klidu. S Číňany dělal Hedvábnou stezku, s Rusy dělal plyn, ropu a jadernou elektrárnu, s Američany dělal zbraně. Ať dopadne vyjednávání jakkoliv, Maďarsko na tom vydělá. Ukázkový příklad vyvažování vlivů.

Stejně tak se ukáže, jak blbá byla politika našeho světového lůzra a jeho Knedlíčka na Zamini. Má to nahnuté úplně všude. Rusové ho nenávidí za muniční iniciativu, Američané ho nenávidí za podporu Bidenovi, Číňané ho nenávidí za podporu Tchajwanu… Dokonce i ta neschopná perfidní Evropa reprezentovaná Macronem, Leyenovou a Scholzem, ho k ničemu raději nezve. Oni prostě vědí, jaký je.

Když o tom přemýšlím, on vlastně ani nemá kam zdrhnout…

.

Ne, vážně! Co je teď naše zahraniční politika a kdo ji formuluje? Česká republika dostala výprask ze všech stran. Výsledek hodnotové politiky se nakonec dostavil. Priority vlády (hlavně podporovat Ukrajinu) došly svého naplnění. V Saúdské Arábii začíná koncert velmocí, budou se překreslovat sféry vlivu, budou se měnit hranice i národní sebeurčení a ať to dopadne jakkoliv, pro naši zemi to bude za všech okolností špatně.

Tato vláda nás proklela třikrát. Schválením grýndýlu, schválením migračního paktu a hodnotovou politikou. Výsledkem premiérování Petra Fialy jsou tři kletby a mezinárodní izolace. To prosím nepřeháním, to se teď prostě projevilo.

Hele, tohle se nevyřeší nějakou drobnou korekcí ve volbách. Nikdo příštímu premiérovi neuvěří, že jsme teď už jiní, když ta menší polovina sněmovny bude pořád plná Hollanů, Rakušanů, Farských, Danuší a podobných tajtrlíků. Tohle se vyřeší jedině úplným přeformátováním české politiky. Jako v roce 89. Nikdo nám jen tak zadarmo nesežere, že jsme se změnili a pochopili nové uspořádání.

I o tom budou volby. Nejenže se rozhodujeme, z čích peněz zaplatíme obnovu naší země, ale také se budeme rozhodovat, jestli budeme moci světu slíbit, že se taková pětikoaliční katastrofa už nikdy v bledě fialovém nevrátí.


Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

.

Daniel Vidlák

 

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.cz

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

René Pavlík

Erik Majercak

Milan Šupa

Peter Lipták

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

.
.
.

Premiér opäť čelil rýchlopaľbe otázok. S manželom opozičnej poslankyne majú rovnaký názor na…

Predseda vlády Robert Fico čelil vo štvrtok na zasadnutí parlamentného Výboru pre európske záležitosti tlaku zo strany opozičných poslancov. Vyberáme…

20. 03. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko môže vetovať ďalšie sankcie proti Rusku, odkazuje Fico z Bruselu

Slovensko môže vetovať nové sankcie EÚ voči Rusku, ak ohrozia mierové riešenie vojny Ruskej federácie proti Ukrajine, uviedol slovenský premiér…

20. 03. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kobachidze: Sankcie EÚ voči gruzínskej vláde sú “vyhlásením vojny”

Kobachidze označil sankcie EÚ voči gruzínskemu premiérovi a vicepremiérovi za „útok“, napísal Haqqin. A v politickom a diplomatickom jazyku možno…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko v Kursku ulovilo “veľkú rybu”. Trumpov príhovor dáva teraz iný zmysel

Po dlhých bojoch v Kurskej oblasti ruská armáda konečne ulovila „veľkú rybu“ a Putin ju tak ľahko nepustí

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tréner sexuálne zneužíval mladú hviezdičku. Zmaril obrovský talent a zničil jej kariéru

Tri roky, ktoré zničili jej kariéru a ovplyvnili jej život. Bývalá ukrajinská tenistka Julia Vakulenková už nedokázala udržať v sebe…

20. 03. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Našli v Dubaji stratenú ukrajinskú “modelku” – v hororovom stave

Ukrajinskú modelku zo Ľvova, ktorá sa stratila v Dubaji, našli so zlomeninami rúk, nôh a chrbtice na okraji cesty, informovali…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump odmietol jednu z Putinových požiadaviek

Spojené štáty americké budú pokračovať v zdieľaní spravodajských informácií s Ukrajinou napriek odporu vodcu Kremľa Vladimira Putina. Informuje o tom…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Presakujú plány o európskom vojenskom kontingente na Ukrajine

Ak Európa vytvorí vojenský kontingent na vstup na Ukrajinu, bude zahŕňať letectvo a námorníctvo. Informovala o tom agentúra Bloomberg po stretnutí…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko opäť zablokovalo záverečný dokument samitu EÚ o Ukrajine

Maďarsko opäť zablokovalo záverečný dokument summitu hláv štátov a vlád EÚ o podpore Ukrajiny, podporilo ho len 26 krajín, povedal…

20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nie je to, ako tvrdí Inakosť. Skutočný dôvod, prečo LGBTI mimovládka prišla o grant

Ministerstvo spravodlivosti vysvetlilo dôvod, prečo Iniciatíva Inakosť nedostala 100-tisíc eur z grantov – a nebolo to kvôli tomu, že vláda…

20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Environmentalista Sudovský pre HS o nebezpečenstve GMO: Návrh EK je absurdný a nebezpečný

GMO, geneticky modifikované organizmy – teda aj rastliny, z ktorých sa následne vyrábajú potraviny – sú tu už desiatky rokov.…

20. 03. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Vojnový stav sa po 9. máji na Ukrajine vraj nepredĺži

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

V USA Greenpeace odsúdili na zaplatenie odškodného 660 miliónov dolárov

Súd v Severnej Dakote nariadil organizácii Greenpeace zaplatiť stovky miliónov dolárov ako odškodné v súdnom spore, ktorý podal americký prevádzkovateľ…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ministerské kreslo bude pre Samuela Migaľa zrejme jeho labuťou piesňou v politike

Nominácia Samuela Migaľa na post ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie je mimoriadne problematická. Pre agentúru SITA to povedal politológ…

20. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Arménsky premiér sa rozhodol opäť vrhnúť do náručia Ruska

Arménsky premiér Pašinjan poveril svoju vládu, aby začala pracovať na obnovení vzťahov s Ruskom, citoval arménsky denník Hraparak svoje zdroje

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: “Neboli dobré riešenia, ani toto nie je dobré riešenie”

Na rozuzlenie koaličnej krízy neboli dobré riešenia. Ani vymenovanie nezaradeného poslanca Samuela Migaľa za ministra investícií nebolo dobrým riešením, no…

20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šéfka európskej diplomacie víta Trumpovu ponuku pomôcť Kyjevu získať protivzdušnú obranu

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová privítala súhlas amerického prezidenta Donalda Trumpa s pomocou Ukrajine pri obstarávaní ďalších systémov protivzdušnej obrany

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Macron posadnutý vojnou? Francúzsko rozošle príručku s pokynmi, ako prežiť

Francúzske orgány plánujú v najbližších mesiacoch distribuovať všetkým občanom príručku s pokynmi, ako sa správať v prípade vojny, prírodnej či…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump obvinili Bidena z úmyselného masakru sliepok

Trump obvinil Bidena, že v predvečer Trumpovej inaugurácie zabil milióny sliepok, aby spôsobil nedostatok vajec. Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline…

20. 03. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko je už ôsmy rok po sebe najšťastnejšou krajinou sveta, Slovensko sa umiestnilo omnoho horšie

Fínsko je už ôsmy rok po sebe najšťastnejšou krajinou sveta. Za ním nasledujú Dánsko, Island a Švédsko. Slovensko sa umiestnilo…

20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ministerka kultúry podala trestné oznámenie na bývalého riaditeľa SND Drličku

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová podala trestné oznámenie na bývalého riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) Mateja Drličku pre ohováranie a poškodzovanie…

20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Kultúra | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

SaS volá po zastavení finančnej účasti štátu na projekte výstavby Olympic Areny

Opozičná strana SaS volá po zastavení finančnej účasti štátu na projekte plánovanej výstavby multifunkčnej Olympic Areny v Šamoríne. Výzvu predniesli…

20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Aktualizované 20. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev pohrozil susedom z EÚ obchodnou vojnou

Ukrajina vysiela Európskej únii a najmä svojim susedom jasný odkaz: Ak nevyriešite naše obchodné vzťahy, bude to mať následky. Informuje…

20. 03. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Pellegrini štátnickým prejavom zničil Migaľa. Ten usvedčil sám seba…

Slovensko má nového ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, Samuela Migaľa . Pri menovaní do funkcie si musel vypočuť nepríjemnú…

20. 03. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Svetové rekordy, ktoré by ste sa nemali pokúšať prekonať

Svetové rekordy, ktoré by ste sa nemali pokúšať prekonať: Držali ste niekedy rekord? Napríklad v žonglovaní s najviac želé fazuľkami…

20. 03. 2025 | 0 komentárov

.

Orbán tvrdí, že viaceré štáty EÚ ticho podporujú postoj Maďarska proti vstupu Ukrajiny do EÚ

Maďarsko je jedinou krajinou EÚ, ktorá otvorene vystupuje proti urýchlenému členstvu Ukrajiny v únii, ale za zatvorenými dverami ostatní členovia…

20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stelvio: Kráľovná horských ciest, ktorá láka motorkárov z celého sveta

20.3.2025 Redakcia Auto trendy . Vedeli ste, že Passo Stelvio je jednou z najznámejších horských ciest v Európe? S 48…

20. 03. 2025 | 0 komentárov

Európska obrana – Progresívci a KDH nás chcú pripraviť o právo veta v ďalšej životne dôležitej oblasti. Také ľahké to nebude

V schválenom uznesení TA-10-2025-0034 europoslanci podporili aj návrh na zriadenie Rady ministrov obrany a navrhli prechod od jednomyseľného rozhodovania ku kvalifikovanej…

20. 03. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Putin: "Nebolo by šťastia." Sankcie zvýšujú výkony ruského lodného staviteľstva

Rusko, 19. Marec 2025 - Zároveň, určité problémy odvetvia nezakryjú luxusné párky, ktoré našiel Andrej Danko v moskovskom supermarkete, ostáva len…

20. 03. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vylúčil diskusiu o vlastníctve okupovanej jadrovej elektrárne v Záporoží, ktorú by podľa návrhu prezidenta USA Donalda Trumpa mohol prevziať Washington. Táto elektráreň sa nachádza v meste Enerhodar na Ruskom okupovanom území Ukrajiny. Informovala o tom agentúra AFP.

20:12

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét. V ňom sa uvádza, že ukrajinskí štátni príslušníci, ktorí nemajú zákonné dôvody zdržiavať sa na území Ruskej federácie, musia do 10. septembra zlegitimizovať svoj status alebo odísť. Informuje TASS.

20:10

Ruský prezident Vladimir Putin podporil dočasného prezidenta Sýrie Ahmada Šaru. Ocenil jeho úsilie o zabezpečenie územnej celistvosti krajiny a ponúkol mu “praktickú spoluprácu” v ďalších oblastiach. Informoval Kremeľ podľa agentúry Reuters.

19:38

.

Migaľ si prevzal ministerstvo, prioritou bude rýchlejšie čerpanie eurofondov slovenskými regiónmi

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ sa oficiálne ujal svojej funkcie. Ako uviedol na tlačovej besede po zasadnutí…

20. 03. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenská opozícia sa záhadne prebudila a začala sa zaoberať oblasťou bezpečnosti

Strana SaS včera zvolala okrúhly stôl, kde spolu s ďalšími opozičnými stranami diskutovali o obrane a bezpečnosti Slovenska a Európy.…

20. 03. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Krása, sila a technológia: KGM Actyon mieri na slovenský trh!

20.3.2025 Redakcia Auto trendy . Slovenský trh s SUV sa pripravuje na silného hráča, ktorý prináša poriadnu dávku luxusu a…

20. 03. 2025 | 0 komentárov

Z kolapsu si nič nepamätá, v sanitke bol ako posadnutý. Taliansky mladík spomína na moment, ktorý všetko zmenil

Taliansky futbalista Edoardo Bove v decembri minulého utrpel zástavu srdca počas duelu medzi jeho Fiorentinou a Interom Miláno, pripomenul web…

20. 03. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Celebrity na vzácnych fotografiách, ktoré ste ešte nikdy nevideli

Tieto fotografie ste pravdepodobne ešte nevideli. Celebrity a ich vzácne fotografie z histórie sú naozajstnou raritou! V dnešnej dobe, keď…

20. 03. 2025 | 0 komentárov

„Novinári opäť cenzurujú, klamú a dezinformujú,“ upozornil europoslanec

Europoslanec Milan Mazurek upozornil na dvojtvárnosť slovenského mainstreamu. Médiá odignorovali státisícové protesty v Rumunsku, zatiaľ čo protestom v Srbsku venujú…

20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Erik Majercak

Milan Šupa

Peter Lipták

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov