Miroslav Kollár, poslanec, migranti

NAŽIVO

V Číne popravili 11 ľudí napojených na zločinecké gangy v Mjanmarsku. Medzi popravenými boli aj kľúčoví predstavitelia centier online podvodov, ktoré od používateľov internetu získavajú peniaze prísľubmi na ľúbostné vzťahy s neexistujúcimi osobami alebo na pochybné investície do kryptomien.

12:20

Poľské ministerstvo poľnohospodárstva plánuje zaviesť jednotný systém, v ktorom bude každý pes povinne začipovaný a zaregistrovaný, oznámil štátny tajomník ministerstva Jacek Czerniak.

12:10

Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v Bruseli schválili nové sankcie voči Iránu. Zameriavajú sa na jednotlivcov a subjekty, ktoré sa zúčastnili na násilnom potlačení nedávnych protestov v Iráne a podieľajú sa na podpore Ruska vo vojne na Ukrajine. Očakáva sa, že ministri dosiahnu dohodu aj o zaradení iránskych Revolučných gárd na zoznam teroristických organizácií.

12:02

Nákup stíhačiek F-35, o ktorom rozhodla predchádzajúca česká vláda, je podľa súčasného premiéra Andreja Babiša v takom štádiu, že musí pokračovať. Povedal to po návšteve leteckej základne v Čáslavi, odkiaľ by v budúcnosti mali stíhačky F-35 štartovať. Pred voľbami projekt kritizoval a hovoril aj o možnom odstúpení od zmluvy.

11:41

Kauza penziónu Fafokan, ktorého zriadenie bolo financované z Pôdohospodárskej platobnej agentúry, bude mať dohru aj v Národnej rade SR. Opozičná strana SaS sa pre penzión pokúsi zvolať mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Informoval o tom na brífingu poslanec NR SR za SaS Alojz Hlina. Avizoval, že na rokovanie výboru bude pozvaný minister pôdohospodárstva, ako aj šéf PPA.

11:40

Minulý rok bol pre mliekarenský priemysel veľmi dynamický a napriek nepriaznivej situácii v dôsledku nákazy slintačky a krívačky na začiatku roka ho možno hodnotiť aj ako silný a stabilizačný.

11:40

Spojené štáty obnovia distribúciu potravín v rámci Svetového potravinového programu v Somálsku po tom, ako tamojšia vláda prevzala zodpovednosť za kroky, ktoré tam začiatkom mesiaca narušili humanitárne operácie.

11:39

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lökke Rasmussen je podľa vlastných slov optimistickejší po technických rokovaniach so Spojenými štátmi v súvislosti s Grónskom. Povedal, že rokovanie malo konštruktívnu atmosféru.

11:37

Na Slovensku je za súčasnej vlády ohrozené vyčerpanie minimálne 1,3 miliardy eur z plánu obnovy. Z posledných dvoch žiadostí o platbu je totiž splnené minimum míľnikov, vláda však namiesto toho rieši „hlúposti“. Upozornili na to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR opoziční poslanci Veronika Remišová a Michal Šipoš (Hnutie Slovensko – Za ľudí).

11:12

Domácnosti na začiatku roka brzdia ekonomiku výraznejšie než firmy. Úvod roka 2026 potvrdil, že pozitívny impulz z konca minulého roka sa v slovenskej ekonomike neudržal. Zhoršenie nálady pritom prišlo plošne – naprieč podnikateľským sektorom i u spotrebiteľov, no práve domácnosti zohrávajú v tomto vývoji kľúčovú úlohu.

11:12

Český premiér Andrej Babiš neplánuje odvolať ministra zahraničných vecí Petra Macinku pre kauzu SMS správ, na základe ktorých ho prezident Petr Pavel obvinil z pokusu o vydieranie. Predseda vlády podotkol, že s Macinkom sa mu spolupracuje výborne. Povedal to počas návštevy leteckej základe v Čáslavi.

11:11

Maďarský premiér Viktor Orbán je unavený a neschopný. Podľa výsledkov najnovšieho prieskumu inštitútu Publicus zverejneného  si to myslí 55 percent Maďarov. Väčšina voličov vládnej strany Fidesz by vo funkcii premiéra radšej videla súčasného šéfa diplomacie Pétera Szijjártóa, píše server nepszava.hu, ktorý si prieskum objednal.

11:09

Demokratický člen Snemovne reprezentantov Spojených štátov Joaquin Castro má obavy o duševný stav päťročného chlapca, ktorého zadržal Imigračný a colný úrad. Po návšteve zadržiavacieho centra v meste Dilley v štáte Texas povedal, že Liam Conejo Ramos je „deprimovaný a smutný“.

11:08

Počas cvičného letu sa v zalesnenej oblasti v severnom Thajsku zrútilo vojenské lietadlo. O život prišli obaja piloti na palube. Úrady v súčasnosti vyšetrujú príčinu havárie, informovali thajské vzdušné sily.

10:38

Francúzsky Senát schválil návrh zákona, ktorý má zjednodušiť vrátenie umeleckých diel ukoristených počas koloniálnej éry do krajín ich pôvodu. Návrh zákona bol schválený jednomyseľne. Odobriť ho ešte musí dolná komora parlamentu, Národné zhromaždenie.

10:38

Najvyšší vodca Iránu v podstate odmietol Trumpov návrh, ktorý počíta s postupným ukončením obohacovania uránu, informuje The Wall Street Journal.

09:50

V januári slovenskí podnikatelia a spotrebitelia prejavili obavy z nastávajúceho vývoja slovenskej ekonomiky. Indikátor ekonomického sentimentu klesol o 4,5 bodu na úroveň 97,4. Nálada sa zhoršila vo všetkých sledovaných odvetviach, najviac v stavebníctve a v službách. Zhoršila sa však aj v priemysle, obchode aj u spotrebiteľov. V porovnaní s januárom minulého roka je ekonomická nálada horšia o 4,5 bodu, za dlhodobým priemerom zaostáva o 8,3 bodu.

09:49

Vysokopostavený ruský diplomat obvinil Európsku úniu, že zmrazené ruské aktíva už „rozdelila“ medzi Ukrajinu a svoj vlastný zbrojársky priemysel. Tvrdí to riaditeľ oddelenia európskych záležitostí ruského ministerstva zahraničných vecí Vladislav Maslennikov, ktorý plány EÚ s ruskými aktívami prirovnal k „túžbe rozdeliť si kožušinu z nezabitého medveďa“.

09:41

Vysoká predstaviteľka Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová očakáva, že ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ sa dohodnú na zaradení iránskych Revolučných gárd na zoznam teroristických organizácií.

Kallasová očakáva označenie iránskych Revolučných gárd za teroristickú skupinu
Na snímke redstaviteľka Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Kaja Kallasová / Foto: TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert
09:35

Do vzdušného priestoru Poľska vstúpili zo smeru z Bieloruska neznáme objekty. Na základe analýz, vrátane letových charakteristík, dospelo operačné velenie poľských ozbrojených síl k záveru, že s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o objekty podobné balónom, ktoré sa pohybovali v súlade s meteorologickými podmienkami.

08:35

Demokrati v americkom Senáte vyzvali na prijatie nových obmedzení pre agentov imigračných úradov, čím pripravili pôdu pre konfrontáciu s administratívou prezidenta Donalda Trumpa, ktorá by mohla viesť k čiastočnému pozastaveniu činnosti vlády (shutdownu).

08:26

Ruská spoločnosť Lukoil oznámila, že jej zahraničné aktíva kúpi jeden z najväčších amerických investičných fondov Carlyle.

Strany už podpísali dohodu, podľa ktorej Američania získajú všetky aktíva spoločnosti LUKOIL International GmbH okrem objektov v Kazachstane. Suma transakcie nie je známa.

Dohodu ešte musí schváliť Úrad pre kontrolu zahraničných aktív Ministerstva financií USA, preto Rusi pokračujú v rokovaniach aj s ďalšími potenciálnymi kupcami.

08:23
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vládny poslanec Kollár: Bol som v Nemecku, aby som sa naučil ako integrovať migrantov. Môžu prispieť k rozvoju spoločnosti. Sme súčasťou EÚ, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je solidarita

Poslanec vládnej strany Za ľudí, Miroslav Kollár, má k migrácii vrúcny vzťah. Tvrdí, že migranti nie sú nebezpečenstvom, ale pri zvládnutej integrácii môžu prispieť k rozvoju našej spoločnosti. Za týmto účelom sa bol aj osobne “zaúčať” v Nemecku. Kollár trdí, že keďže sme v Euŕopskej únii, neoddeliteľnou súčasťou toho je aj solidarita. Preto by sme podľa neho mali pomáhať krajinám, ktoré zažívajú veľký nápor migračnej vlny

Miroslav Kollár, poslanec, migranti
Na snímke Miroslav Kollár
❚❚
.

Predstavitelia Európskej únie zverejnili nový konroverzný  plán na riešenie migračnej krízy. Znova sú v hre kvóty na migrantov, aj tzv. povinná solidarita.

O tejto téme sa v diskusnej relácii “V politike” na TA3 zhovárali poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Miroslav Kollár (Za ľudí).

 

.

V hre sú opäť povinné kvóty na migrantov

Podľa opozičného poslanca Blahu je “nový” plán Európskej únie len oprášením starého stroskotaného plánu o povinných kvótach na migrantov:

” My sme tie kvóty vyhodili oknom a vracajú sa nám dverami. Tento návrh síce hovorí, že to prerozdeľovanie migrantov bude platiť iba v krízových situáciách, ale šak o tie krízové situácie ide. To zn. zase sa nám vytvorí nejaká migračná kríza ako v roku 2015 a v tej chvíli budú platiť kvóty. “

V návrhu EÚ sa hovorí aj o tzv. období migračného tlaku(teda mimo migračnej krízy- počas menšieho náporu migrantov), kedy sa jednotlivé krajiny vrátane Slovenska budú môcť “vykúpiť” od povinných kvót tým, že budú “sponzorovať návraty” migrantov do ich domovských krajín.

Podľa Blahu je však aj tento návrh EÚ neprijateľný:

.

“Sponzorovať návraty znamená, že vy dostanete toho migranta a vy hoteraz máte vrátiť do tej Nigérie, Mali …, do tej krajiny, ktorá ho nechce prijať. Takže vám sa to nepodarí a o osem mesiacov tým pádov, tam máte ten limit, ten migrant ostane na vašom území. Čiže ide iba o odklad tých kvót, ale znova ide o prerozdeľovanie migrantov.”

Blaha preto takéto riešenia, aké predstavila Euŕopska únia, rázne odmieta: “Toto je neuveriteľne nebezpečné a práve preto my musíme odmietnuť takéto všetky predstavy bruselských slniečkárov, aby sa tu prerozdeľovali migranti.”

 

Kollár sa bol pozrieť v Nemecku ako integrovať migrantov

Vládny poslanec Miroslav Kollár zo strany Za ľudí s Blahom nesúhlasí a kritizuje jeho rétoriku:

.

„Práve tento typ rétoriky tú spoločnosť rozdeľuje, vytvára tu nejaké fiktívne nebezpečenstvá, za dvoch vlád SMERu tu tak narástla netolerantnosť v spoločnosti voči všetkým od migrantov, po Rómov, Židov, nezamestnaných atď.“

Kollár najprv ozrejmil, že postoj jeho strany Za ľudí je taký, že povinné kvóty na migrantov odmietajú, no následne svojimi názormi ukázal svoj otvorený vzťah k migrácii:

„Je ideálne, pokiaľ pomôžeme tým krajinám, ktoré sú v tej nárazníkovej zóne, aby vedeli lepšie tých migrantov menežovať,aby vedeli oddeliť ekonomických migrantov od utečencov, aby sme našli mechanizmus, aby tí ľudia neumierali po ceste.“

Vládny poslanec tiež vyslovil známe klišé:

„Sme súčasťou Európskej únie, sme súčasťou európskeho civilizačného priestoru, ktorého jednoducho neoddeliteľnou súčasťou je aj solidarita.“

Podľa Kollára by sme nemali strašiť ani strkať hlavu do piesku, ale hľadať riešenia.

Následne uviedol konkrétny príklad:

„Ja som si v roku 2016 ako primátor zašiel so skupinou ďalších kolegov do Nemecka, keď nebolo jasné, ako to skončí, či na Slovensku nakoniec nebudeme prijímať imigrantov a namiesto toho, aby som tu strašil, tak sme sa s kolegami išli pozrieť, akým spôsobom to tí Nemci normálne zvládajú a pripravme sa na to, ak sem náhodou budeme musieť prijať migrantov. Aby sme to zvládli bez toho, aby sme tu vyrábali nepriateľa, povedzme integrovali do spoločnosti, aby na konci dňa prispeli k rozvoju spoločnosti, máme demografický problém, atď.“

Zo slov vládneho poslanca Miroslava Kollára teda vyplýva, že namiesto strašenia by sme sa skôr mali pokúsiť o integráciu migrantov. Nedá sa však povedať, že by to bolo oficiálne stanovisko vlády Slovenskej republiky.

Premiér Igor Matovič ale svojím „záhadným“ vyjadrením na túto tému taktiež vyvolal pchybnosti, či to skutočne s odmietnutím prijímnia migrantov myslí vláda vážne:

.

„Povinné kvóty nebudú, ale nebláznime, prosím!“ napísal na Facebooku predseda vlády Igor Matovič.

Vysvetlil, že Európska komisia po štyroch rokoch urobila druhý pokus, ako riešiť migračné krízy, nakoľko ten prvý jej celkom nevyšiel.

„Ale poučila sa. Všetci čakajú, že sa nezmôžeme na viac ako len opakovať mantru, ako odmietame povinné kvóty… a neponúkame žiadne alternatívne riešenia. Tieto doby skončili.“

„Nebudeme hrať na podprízemné pudy, ale úprimne a odvážne našim európskym partnerom oznámime, že s povinnými kvótami zásadne nesúhlasíme, ale zároveň solidárne ponúkneme pomocnú ruku tým krajinám, ktoré kvôli nelegálnej migrácii veľmi trpia,“ uviedol Matovič.

Samuel Gdovin

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Lindtner pre HS o prípade Bombic: Výroky o Kovačič Hanzelovej nie sú trestným činom

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v týchto dňoch prebieha ostro sledovaný proces s Danielom Bombicom, ktorý je obvinený z viacerých trestných činov, súvisiacich…

29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov

.

Český vedec podáva trestné oznámenie na Kotlára

Český biochemik a profesor imunológie Zdeněk Hel podáva trestné oznámenie na splnomocnenca vlády pre vyšetrovanie pandémie Petra Kotlára

29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zlato prudko stúpa k 5 600 dolárom, zatiaľ čo Trump „štrngá šabľami“ kvôli Iránu

Cena zlata vo štvrtok prudko vzrástla na nový rekord blízko 5 600 USD, zatiaľ čo ropa sa zotavila po tom,…

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

700 miliónov ročne pre mimovládky? Je to len časť príbehu

Občan dnes nevie jednoducho rozlíšiť verejnoprospešnú službu od politickej infraštruktúry. A bez jednotných dát nevidí, kto komu, koľko a za…

29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Fico má pravdu, píše Rafael Pinto Borges

Slovenský premiér Robert Fico často hovorí priamo. A je v tom aj dobrý. Keď sa 23. januára verejne opýtal, na…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Zaujímajú vás udalosti najdôležitejších bitiek? Toto si potom musíte prečítať!

Monografia rokov 1689 až 1791 mapuje závažné historické medzníky a udalosti po skončení tridsaťročnej vojny. Venuje sa vojne o falcké…

29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Klamári a propagandisti

Médiá sa radi pasujú do role morálnych arbitrov a strážcov pravdy. Denne nám kážu, čo je správne si myslieť, koho…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko chce „Úniu v Únii“. Berlín navrhuje obísť brzdiacich členov a tlačí na dvojrýchlostnú Európu

Nemecká vláda oficiálne otvorila debatu o vytvorení takzvanej „dvojrýchlostnej“ Európskej únie

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ovládli ich blázni a šialenci! Ringo Čech nešetril kritikou voči Nemecku a jeho klip sa stal virálnym

Český spisovateľ Tomáš Lukavec vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí s českým hudobníkom Františkom Ringo Čechom o tom, že…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Závažné podozrenia z obchodovania s ukrajinskými deťmi ukazujú na Londýn

Moderný západ je z hľadiska štátnej bezpečnosti postavený na sledovaní, veď kamery sú na každom rohu a elektronická evidencia sprostredkuje…

29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podozriví s nožmi „majú len bielu pleť“, tvrdí bývalá členka Strany zelených. Jej názor je úplne odtrhnutý od reality

Vysoko postavená aktivistka Strany zelených tvrdí, že na nemeckých železničných staniciach by mali byť kontrolovaní bieli muži, nie cudzinci, ale…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký kancelár vyhlásil, že Ukrajina nebude môcť vstúpiť do Európskej únie v roku 2027

Podľa informácií denníka Financial Times USA v prípade, že Ukrajina bude súhlasiť s mierovou dohodou, jej sľubujú nielen bezpečnostné záruky,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Djokovič ukázal neuveriteľný cit pre fair-play

Po tom, čo srbský tenisový velikán Novak Djokovič v stredu v noci postúpil do semifinále dvojhry na prestížnom Australian Open,…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Strana vidieka zásadne nesúhlasí s legislatívnymi návrhmi, ktoré podľa nej smerujú k ďalšiemu šikanovaniu občanov a zvyšovaniu ich finančného zaťaženia

Strana vidieka zásadne nesúhlasí s legislatívnymi návrhmi, ktoré podľa nej smerujú k ďalšiemu šikanovaniu občanov a zvyšovaniu ich finančného zaťaženia

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vonnová o zmenách na svojom tele. Od ukončenia kariéry pribrala, no má rada svoje krivky a zadok

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová prežíva po návrate na súťažné svahy azda najlepšie momenty, keď jej forma postupne graduje. O to…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Otec odmietal vydať deti, v Golianove zasahovala polícia osem hodín

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre potvrdilo úspešné ukončenie zásahu v Golianove v okrese Nitra. V jednom z rodinných domov…

29. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Starostu Budapešti stíhajú za „zakázaný“ pochod Budapest Pride

Budapeštiansky starosta Gergely Karácsony čelí obvineniu a hrozí mu pokuta za usporiadanie pochodu Budapest Pride, ktorý sa napriek zákazu konal…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Infarktový záver zápasu Benficy s Realom Madrid. Nevídaným gólom o všetkom rozhodol ukrajinský gólman

V stredu večer sa odohralo celé posledné kolo skupinovej fázy prestížnej LIgy majstrov UEFA a rozhodovalo sa o postupujúcich tímoch.…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Koniec anonymity kryptomien, štát získa prehľad o transakciách investorov

Od začiatku roka sa trh s kryptoaktívami na Slovensku zásadne mení. Do platnosti vstúpila novela zákona o automatickej výmene informácií…

29. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev: „Úspechy ruského obranného priemyslu sú sedatívom pre neurotikov z klubu nepriateľov Ruska“

Rusko, 29. januára 2026 - Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev o kľúčovej rusko-americkej dohode, ktorej platnosť vyprší vo…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Výběr akreditovaných médií nesouvisí se svobodou projevu

Hysterie kolem akreditace médií na tiskové konference vlády, ministerstev nebo jiných státních úřadů je úplně absurdní. Výběr médií nijak neovlivňuje…

29. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spoľahlivé autá, ktoré automechanici takmer vôbec nevidia

V autoservisoch sa už roky traduje, že ak chcete spoľahlivé autá, mali by ste si kúpiť Japonca. Je to však…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Hodnotová hloupost…

Dnes se ještě jednou vrátím ke strašlivě šikanovanému prezidentovi, kterému ministr zahraničí nebezpečně vyhrožoval tím, že jeho příteli po boku…

29. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rubio hrozí na všetky strany

Objavilo sa video s vyhlásením amerického ministra Marca Rubia o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu. Komentoval aj sitáciu v Iráne

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Len amorálne bábky môžu presadzovať takúto stratégiu na rozpad Ruskej federácie

Rusko, 28. januára 2026 - Dnes v rubrike „Píšu nám“ sa objavuje článok Vladimíra Vasiljeviča Kuznecova, kandidáta ekonomických vied, zamestnanca…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Kremeľ pozval Zelenského do Moskvy

Kremeľ vyhlásil, že ak sa Zelenskyj chce stretnúť s Putinom, nech príde do Moskvy

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf SIS Pavol Gašpar prehovoril o nehode pri Nitre. Priznal prekročenie rýchlosti a prezradil detaily

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Pavol Gašpar mal pri svojej nehode v Nitre prekročiť rýchlosť o štyri kilometre za hodinu (km/h).…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zub času v praxi: Každodenné predmety, ktoré roky premenili na nepoznanie

Zub času je nenápadný, ale neúprosný proces, ktorý sa podpisuje na všetkom okolo nás - od drobných domácich predmetov až…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Číne popravili 11 ľudí napojených na zločinecké gangy v Mjanmarsku. Medzi popravenými boli aj kľúčoví predstavitelia centier online podvodov, ktoré od používateľov internetu získavajú peniaze prísľubmi na ľúbostné vzťahy s neexistujúcimi osobami alebo na pochybné investície do kryptomien.

12:20

Poľské ministerstvo poľnohospodárstva plánuje zaviesť jednotný systém, v ktorom bude každý pes povinne začipovaný a zaregistrovaný, oznámil štátny tajomník ministerstva Jacek Czerniak.

12:10

Ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v Bruseli schválili nové sankcie voči Iránu. Zameriavajú sa na jednotlivcov a subjekty, ktoré sa zúčastnili na násilnom potlačení nedávnych protestov v Iráne a podieľajú sa na podpore Ruska vo vojne na Ukrajine. Očakáva sa, že ministri dosiahnu dohodu aj o zaradení iránskych Revolučných gárd na zoznam teroristických organizácií.

12:02

Nákup stíhačiek F-35, o ktorom rozhodla predchádzajúca česká vláda, je podľa súčasného premiéra Andreja Babiša v takom štádiu, že musí pokračovať. Povedal to po návšteve leteckej základne v Čáslavi, odkiaľ by v budúcnosti mali stíhačky F-35 štartovať. Pred voľbami projekt kritizoval a hovoril aj o možnom odstúpení od zmluvy.

11:41

Kauza penziónu Fafokan, ktorého zriadenie bolo financované z Pôdohospodárskej platobnej agentúry, bude mať dohru aj v Národnej rade SR. Opozičná strana SaS sa pre penzión pokúsi zvolať mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Informoval o tom na brífingu poslanec NR SR za SaS Alojz Hlina. Avizoval, že na rokovanie výboru bude pozvaný minister pôdohospodárstva, ako aj šéf PPA.

11:40

.

V banke Deutsche Bank bola vykonaná razia

Nemecká banka Deutsche Bank je v súčasnosti predmetom vyšetrovania Spolkového úradu kriminálnej polície. Úrady prehľadávajú priestory banky vo Frankfurte a…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vedúci ako nočná mora: Ľudia prezradili, prečo ho nenávidia

Vedúci dokáže zásadne ovplyvniť to, či je práca miestom rozvoja alebo každodenného stresu, a tieto príbehy to dokazujú viac než…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Von der Leyenová by najradšej natrvalo pripravila členské štáty o právo veta

V Európskej únii sa čoraz viac diskutuje o zrušení jednomyseľného rozhodovania, najmä v otázkach zahraničnej a bezpečnostnej politiky, píše maďarský…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Progresívne Slovensko prvé, Hlas si polepšil

Infostat, štátna prieskumná agentúra, zverejnila januárový prieskum preferencií politických strán. O výsledkoch informuje denník Pravda

28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Čo sa to, preboha, opýtala redaktorka na Markíze Šimečku?“

Poslanec Richard Glück vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí o tom, že líder opozície Michal Šimečka (PS) dostal po…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov