Veronika Remišová

NAŽIVO

Jerusalem Post s odvolaním sa na zdroje informuje, že Irán je pripravený na rokovania a žiada dve krajiny – Katar a Omán – aby vystúpili ako sprostredkovatelia pri zastavení paľby.

Podľa informácií tohto vydania Teherán dnes odovzdal Kataru správu s žiadosťou o zorganizovanie rokovaní.

„Sme pripravení na rokovania s cieľom dosiahnuť dohodu s USA, ale Izrael musí „upokojiť situáciu“, uviedli Iránci podľa zdroja.

20:27

Izrael vyčerpáva svoje zásoby drahých raketových striel, informuje The Washington Post.

Bez doplnenia zásob zo Spojených štátov alebo väčšej účasti amerických síl bude Izrael podľa niektorých odhadov schopný udržať svoju protiraketovú obranu ešte 10 alebo 12 dní, ak Irán zachová stabilné tempo útokov, povedal denníku zdroj informovaný o odhadoch amerických a izraelských spravodajských služieb.

Vedúci izraelský finančný denník The Marker informoval, že protiraketová obrana stojí Izrael 1 miliardu šekelov, alebo približne 285 miliónov dolárov, za noc.

20:27

Trump hovoril obrazne, keď vyhlásil, že včera hovoril s Putinom, vysvetlil tlačový tajomník Kremľa Peskov.

„Vec je tá, že život je teraz natoľko nabitý politickými udalosťami, že keď poviete „včera“, máte na mysli retrospektívu za posledné tri-štyri dni, minimálne. Ide práve o ten rozhovor, o ktorom sme informovali v sobotu,“ povedal.

20:26

Žiadny iránsky predstaviteľ nikdy nepožiadal o to, aby sa mohol plaziť pred bránami Bieleho domu. Jediná vec, ktorá je podlejšia ako jeho (Trumpove) lži, je jeho zbabelá hrozba, že ,odstráni‘ iránskeho najvyššieho vodcu,“ napísala diplomatická misia na sociálnej sieti X.

20:25

„Horší ako Hitler“: turecký prezident Erdoğan vydal nové protizraelské vyhlásenie.

„Najhoršie fotografie a videá z druhej svetovej vojny sú nevinné v porovnaní s videami a fotografiami, ktoré dostávame z Gazy. Počas holokaustu v Nemecku neboli také neľudské, bezohľadné. Genocída Netanjahua, jeho krutosť – už prekonal Hitlera,“ vyhlásil Erdoğan.

20:24

Bývalá veľvyslankyňa USA na Ukrajine Bridget Brinková vyhlásila, že sa bude uchádzať o miesto v Kongrese za štát Michigan, aby mohla čeliť Trumpovi.

„Venovala som svoj život obrane demokracie a boju za slobodu. Preto sme sa postavili proti Putinovi, preto som vystúpila proti Trumpovi. Teraz je mojou ďalšou úlohou bojovať za správne veci doma,“ napísala Brinková na Twitteri.

20:20

„Bol som korisť, teraz som lovec“: Trump podľa všetkého vysvetlil novinárom, aký je rozdiel medzi jeho prvým a druhým prezidentským mandátom.

„Keď sa to stalo prvýkrát, vy ste ma prenasledovali. Povedal som, že sa musím sústrediť. Bol som obeťou. Teraz som lovec. Je to veľký rozdiel,“ povedal americký prezident.

20:19

Iránska delegácia na rokovania „pravdepodobne práve pristála v Ománe“, informuje izraelský denník Yeshiva World.

Podľa jeho informácií najmenej tri iránske vládne lietadlá opustili Irán a pristáli v Maskate.

Times of Israel tiež píše o pristátí iránskych lietadiel v Ománe a pripomína, že Omán vystupoval ako sprostredkovateľ pri nedávnych rokovaniach medzi USA a Iránom o jeho jadrovom programe, kým neboli prerušené izraelskými údermi.

20:14

Claudia Sheinbaumová Trumpovi ponúkla dohodu týkajúcu sa obchodu, bezpečnosti a migrácie. „Otvorila som otázku, prečo nemáme všeobecnú dohodu týkajúcu sa bezpečnosti, migrácie a tiež obchodu… a on súhlasil,“ uviedla Sheinbaumová počas tlačovej konferencie.

20:09

Mike Huckabee informoval, že USA pracujú na evakuácii svojich občanov z Izraela.

19:15

Iránu a Izrael s vzájomne obvinili z ohrozovania komerčných aktivít na lodných trasách v blízkosti Perzského zálivu a Červeného mora.

19:14

Trump rázne odmietol ponuku Putina sprostredkovať mierové rozhovory medzi Izraelom a Iránom. Podľa neho môže Putin zastávať túto úlohu vtedy, keď ukončí svoju vlastnú vojnu na Ukrajine.

19:13

Európsky dvor audítorov upozorňuje na nedostatočné riešenie osobitných rizík spojených s poskytovaním humanitárnej pomoci EÚ na diaľku. Poukazuje na problémy v riadení, nedostatočnú certifikáciu partnerov a nepresné či neúplné podávanie správ.

19:12

Péter Szijjártó informoval, že z Jordánska bolo evakuovaných ďalších 13 ľudí.

19:11

Nikol Pašinjan oznámil, že sa v piatok v Turecku stretne s Erdoganom. Pôjde rokovania, od ktorých si Jerevan sľubuje obnovenie napätých vzťahov a prípadné znovuotvorenie spoločnej pozemnej hranice.

19:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Veronika Remišová si v ťažení proti Hlasu zaslúži našu podporu! Prečo?

Zuzana Kepplová uverejnila včera v denníku Sme komentár, ktorý sa týkal víkendových výrokov Petra Pellegriniho. Okrem iného napísala: “Fico už mesiace žiarlivo viní Pellegriniho z chuti ísť po voľbách s liberálmi a žiadostivo si pýta záruky, že pôjde so Smerom.” Chmelár má pravdu, bez Hlasu to pôjde ťažko

Veronika Remišová
Na snímke Veronika Remišová
❚❚
.

Problém je jedine v tom, že takéto obletovanie zo všetkých strán Pellegrinimu hladká bruško a on má čoraz viac dôvodov sa usmievať. Kepplová ide tak ďaleko, že Hlasu prisudzuje úlohu akéhosi lepidla, ktoré dokáže udržať pohromade progresívcov, Sasku a KDH. Taká rola by vraj sedela temperamentu a témam Hlasu. Komentár vzbudil pozornosť Veroniky Remišovej, ktorá obvinila komentátorku z toho, že robí otvorenú kampaň pre “Smer 2.0″. ” Remišová píše: “… článok sa už ani nedá nazvať komentár, ale propagačný PR článok, ktorý by mal byť zaradený v sekcii platená inzercia.” Jej ďalšie slová sú ako pesnička na noty, ktoré napísal Matovič.

Posúďte sami: “Oslavný článok pre nový Smer, začína podnadpisom, že “Fica dokáže poraziť účinne len Hlas”. Áno, ten Hlas, ktorý je biznis krídlom Smeru a v IT pod vedením politikov Hlasu sa prešustrovalo na korupcii, úplatkoch a predražených projektoch viac, ako v akejkoľvek inej oblasti. Ten Hlas, kde sa napríklad schováva priekupník s drevom obvinený Žiga a vo veľkom sa škrabkalo do krabíc od šampanského. Komentátorka dokonca Hlasu prisudzuje rolu mediátora medzi ostatnými stranami – vraj oni budú vedieť vyjednať kompromis medzi SAS a PS (akoby v iných stranách boli nesvojprávni pajáci a nevedeli sa dohodnúť aj bez “mediátora”). Žiadnej inej strane tento denník nerobil takúto otvorenú kampaň ako práve Smeru 2.0.”

Remišová teda tvrdí, že strany “demokratického” spektra sa vraj vedia dohodnúť. V skutočnosti sa ešte nikdy nedohodli tak, aby to vydržalo po celý čas volebného obdobia. Svoj podiel má na tom aj ona. Ale, ako zvykne pripomínať Fico, ak nepriateľ robí chyby, nevyrušujme ho.

.

Remišová hádže Smer a Hlas do jedného vreca, nekompromisne: “Je úplne naivné si myslieť, že Pellegrini má iné, “lepšie” hodnoty ako Smer. Strana Hlas vznikla len preto, že Pellegrini chcel byť predsedom a biznis krídlu Smeru sa zdalo, že v novom kabáte sa bude lepšie kradnúť. Novinári sa dali oblbnúť peknými rečičkami, ale stačí si pozrieť, čo bolo ťažiskom politiky Smeru a nie je to ani tak veľmi dávno – Fico kade chodil, tade hovoril o mieste Slovenska v jadre EÚ, alebo sa fotil s americkým prezidentom a pripravoval obrovské nákupy zbraní s USA. Všetko sú to len pekné reči, v skutočnosti Pellegrini po voľbách spraví len to, čo bude dobré pre biznis jeho oligarchov.”

V skutočnosti po poctivom rozbore, Hlas je viac populistický než Smer. Na jednej strane bojuje o voliča neustálym zdôrazňovaním svojho zamerania sociálno demokratickým smerom, na strane druhej, líška sa tým, ktorých považuje za budúcich partnerov takmer doslovným prevzatím mantier oficiálnej propagandy. Smer je tvrdší, nielen na svojich protihráčov, ale i na seba a sľubuje, že chyby minulosti opakovať nebude.

Hlas sa teda vybral širokou cestou a je pripravený na rôzny typ spolupútnikov. Jeho sociálno-demokratická rétorika môže však tvrdo naraziť na liberálov Sasky, strany bohatých, na progresívcov, ale aj na pravicové KDH. Ak si vyberie túto zostavu, prvé vážne problémy možno očakávať už pri koncipovaní programového vyhlásenia vlády. A ak sa ho nepodarí vierohodne napísať, alebo sa dokonca vôbec dohodnúť na úsilí zostaviť ho, kabinet Ľudovíta Ódora si môže kancelárie na úrade vlády zariadiť na dlhé bivakovanie. To naozaj na druhej strane nikto nevidí, že by to prinieslo len nestabilitu a ďalší chaos?

Takže prekvapivo, Veronika Remišová si v ťažení proti Smeru i Hlasu zaslúži našu podporu. Ak to vzbudí pochybnosti u členov budúceho “zlepenca, potom určite. Dajme jej ešte slovo: “Ak porážka Smeru pre niektorých novinárov znamená, že starú partiu zlodejov nahradia noví, len v krajšom kabáte, tak sa nám snažia predať veľmi smutnú a neúspešnú víziu pre Slovensko. Ja som presvedčená, že Slovensko má na viac. Mohli sme urobiť počas troch obrovských svetových kríz mnoho chýb, ale napriek týmto chybám naša vláda nikdy neklesla na úroveň Pellegriniho, ktorý šíril v televízii pavedecké návrhy typu “ivermektín poštou do každej schránky”, alebo ktorý dnes sľubuje na bilbordoch zlacnenie energie, hoci experti si ťukajú na čelo, pretože Slovensko má už dnes jedny z najlacnejších cien energií v EÚ pre domácnosti. Nedajte sa oklamať, radšej poctivo a s chybami, ako kradnúť s ešte väčšími chybami!”

Nebudeme hodnotiť pravdivosť jej výrokov, plne však súhlasíme s tým, že Slovensko potrebuje dlhodobú víziu. A tá s určitosťou nevznikne v ďalšom “zlepenci”, ktorý sa viac bude venovať vzťahom vnútri koalície, než potrebám Slovenska. Snáď to voliči pochopia. Aj tí, pre ktorých Smer nie je ideálnou partiou. Na rozdiel od Hlasu je totiž Smer SSD pravdepodobnejšou zárukou stability, než “lepidlo” Hlas. A na to by mal myslieť aj Pellegrini.

.

 

Prečítajte si tiež:

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Dagmar Szabó

Marek Brna

Tibor Danáč

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Marián Tkáč

.
.
.

Rozprávka o KDH nemusí mať šťastný koniec

Horúcou témou posledných dní sú navrhované zmeny v Ústave Slovenskej republiky. Hlasovanie o toľko diskutovaných zmenách parlament nakoniec odsunul na september –…

18. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Poslanci zvolili Dubéciho z PS za podpredsedu parlamentu

Poslanci Národnej rady SR zvolili v stredu v tajnej voľbe na post podpredsedu parlamentu šéfa poslaneckého klubu opozičného PS Martina…

18. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Médiá podľa predsedu SNS naleteli na mediálnu hru Roberta Fica o neutralite Slovenska

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko si myslí, že médiá naleteli na mediálnu hru Robert Fica, ktorý nastolil tému možnej…

18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský zaslal list eurokomisárovi a opäť rieši Slovensko

Český europoslanec Tomáš Zdechovský zaslal list eurokomisárovi pre poľnohospodárstvo Christopheovi Hansenovi s výzvou na preverenie fungovania slovenskej Pôdohospodárskej platebnej agentúry…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Exces v NR SR: Dostál by sa spolčil s diablom, aby pomohol Ukrajine

Ondrej Dostál sa počas rokovania NR SR vyznamenal smutným spôsobom…

18. 06. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Mandátový výbor začal konanie voči Matovičovi za výroky v pléne

Igor Matovič čelí disciplinárnemu konaniu za výroky v pléne Národnej rady SR. Konanie voči nemu začal v stredu Mandátový a…

18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Veľká akcia na Slovensku: Polícia sa dnes ráno snažila zadržať Naďa. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie prokurátorom Európskej prokuratúry

Polícia sa dnes ráno mala snažiť zadržať exministra Jaroslava Naďa. Denníku N to potvrdili dva zdroje

18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že vie, kde sa Chameneí nachádza, ale „zatiaľ ho nezabije“

Konflikt medzi Izraelom a Iránom pokračoval v stredu už šiesty deň najintenzívnejšej konfrontácie v histórii oboch krajín, čo vyvoláva obavy…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zbrojár Kuracina pre HS: Otvorene poviem, že v minulosti tu bola animozita, ale to je minulosť a momentálne máme s ministerstvom obrany veľmi úzky a konštruktívny vzťah

Spoločnosť Grand Power zo Slovenskej Ľupče je jedinou slovenskou zbrojovkou, ktorá je – čo sa mechanického opracovania týka – 100%…

18. 06. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Exposlanec pripomína Hegerovi „slová chlapa“ a vyzýva na verejné ospravedlnenie

Špecializovaný trestný súd pár dňami oslobodil spod obžaloby bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského, ktorý bol obvinený v…

18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Česká polícia odhalila falošného zubára, liečil desiatky pacientov podľa videí na internete

Česká polícia obvinila falošného zubára a jeho dvoch asistentov, ktorí v meste Havlíčkův Brod liečili desiatky pacientov bez licencie a…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Logika rakúskej ľavice: Každý, kto nedovolí deťom chirurgické trans zákroky, pôjde do basy

Lekári, psychológovia a rodičia by v Rakúsku mohli čeliť finančným pokutám a dokonca aj trestom odňatia slobody za to, že…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Naď sa polícii vysmieva z Kanady: “Cirkus Humberto, Trapoši… Som hrdý na to, ako sme pomohli Ukrajine”

Ako sme vás dnes už informovali, polícia sa ráno snažila zadržať exministra Jaroslava Naď. Ten sa ale nachádza v Kanade,…

18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Róbert Kaliňák: Podnetom pre konanie Európskej prokuratúry bola zrejme správa od NKÚ

Európska prokuratúra koná v prípade týkajúcom sa darovania vojenského arzenálu Ukrajine zrejme na základe správy Najvyššieho kontrolného úradu SR. Myslí…

18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generál je zhrozený: Tieto hry neprijímam, som proti nim!

Politické hry miesto starostlivosti o občana. Takto vnímam tému o podpore 5% HDP na obranu a to či už zo…

18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posledný rebel Ferenčák má na sneme Hlasu skončiť v predsedníctve

Poslanec Národnej rady SR a šéf parlamentného európskeho výboru Ján Ferenčák by po sobotnom (21. 6.) sneme Hlasu-SD už nemal…

18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Aktualizované 18. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj odišiel zo samitu G7 v Kanade pred plánovaným termínom

Zelenskyj odišiel zo samitu G7 v Kanade pred plánovaným termínom, uviedol Suspilne s odvolaním sa na svoje zdroje

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „EÚ chce odpojiť Slovákov od lacných energií. Už máme toho vydierania a poučovania plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v ostrom prejave v Európskom parlamente vyčítal Bruselu monitorovaciu misiu českého europoslanca Tomáša Zdechovského, vyslovil námietky voči zákazu dodávok…

18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tieto slová by si mal v týchto dňoch prečítať každý poslanec, hlavne tí z KDH

V tieto dni je najhorúcejšou témou návrh ústavného zákona, ktorým sa okrem iného majú do Ústavy SR zakotviť dve pohlavia…

18. 06. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstaršie známe fotografie ikonických pamiatok, ktoré vás veľa naučia

Najstaršie známe fotografie ikonických pamiatok, ktoré vás veľa naučia: Hoci niektoré zo slávnych pamiatok na tomto zozname existujú už tisícky…

18. 06. 2025 | 0 komentárov

.

Izraelu dochádzajú rakety pre jeho systém protivzdušnej obrany

Izraelu dochádzajú rakety pre jeho systém protivzdušnej obrany Arrow, uviedol denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na amerického…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Samit G7 v Kanade – ďalšia rana pre Ukrajinu

Na samite G7 v Kanade nebolo prijaté vyhlásenie o vojne na Ukrajine, pretože delegácia USA chcela v texte zmierniť obvinenia…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Máte dobrý zrak? 99 % ľudí nedokáže nájsť pandu do 5 sekúnd, dokážete ju nájsť vy?

Máte dobrý zrak? 99 % ľudí nedokáže nájsť pandu do 5 sekúnd, dokážete ju nájsť vy? Toto nie je obyčajná…

18. 06. 2025 | 0 komentárov

Poslanci pozbavili riaditeľa Národného bezpečnostného úradu mlčanlivosti

Poslanci Národnej rady SR pozbavili na stredajšom rokovaní riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Romana Konečného mlčanlivosti. Parlament o tento krok…

18. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Britániou otriasa škandál: gangy mali znásilnilť stovky detí, polícia sa obáva rasového napätia

Podľa novej správy Louise Caseyovej sa úrady „vyhýbajú otázke etnického pôvodu“ ľudí zapojených do groomingových gangov, informuje BBC

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Je na Slovensku legálne šoférovať auto s pravostranným riadením? Pravidlá a výnimky

18.06.2025, Redakcia Auto trendy Na Slovensku môžete legálne jazdiť autom s pravostranným riadením, ale platia pre to prísne podmienky. Mnoho…

18. 06. 2025 | 0 komentárov

Hrádzu proti progresivizmu poctivo budujeme, vraví Fico

Hrádzu proti progresivizmu poctivo budujeme, vraví predseda vlády Robert Fico . Verí, že kolaudácia by mohla byť na jeseň. Zareagoval…

18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa dizajnéri rozhodnú porušiť štandardy, môže to skončiť takto

Keď sa dizajnéri rozhodnú prekročiť pomyselnú čiaru štandardov, môže to dopadnúť aj takto.  Neformálne toalety a stoličky môžu byť príliš…

18. 06. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Jerusalem Post s odvolaním sa na zdroje informuje, že Irán je pripravený na rokovania a žiada dve krajiny – Katar a Omán – aby vystúpili ako sprostredkovatelia pri zastavení paľby.

Podľa informácií tohto vydania Teherán dnes odovzdal Kataru správu s žiadosťou o zorganizovanie rokovaní.

„Sme pripravení na rokovania s cieľom dosiahnuť dohodu s USA, ale Izrael musí „upokojiť situáciu“, uviedli Iránci podľa zdroja.

20:27

Izrael vyčerpáva svoje zásoby drahých raketových striel, informuje The Washington Post.

Bez doplnenia zásob zo Spojených štátov alebo väčšej účasti amerických síl bude Izrael podľa niektorých odhadov schopný udržať svoju protiraketovú obranu ešte 10 alebo 12 dní, ak Irán zachová stabilné tempo útokov, povedal denníku zdroj informovaný o odhadoch amerických a izraelských spravodajských služieb.

Vedúci izraelský finančný denník The Marker informoval, že protiraketová obrana stojí Izrael 1 miliardu šekelov, alebo približne 285 miliónov dolárov, za noc.

20:27

Trump hovoril obrazne, keď vyhlásil, že včera hovoril s Putinom, vysvetlil tlačový tajomník Kremľa Peskov.

„Vec je tá, že život je teraz natoľko nabitý politickými udalosťami, že keď poviete „včera“, máte na mysli retrospektívu za posledné tri-štyri dni, minimálne. Ide práve o ten rozhovor, o ktorom sme informovali v sobotu,“ povedal.

20:26

Žiadny iránsky predstaviteľ nikdy nepožiadal o to, aby sa mohol plaziť pred bránami Bieleho domu. Jediná vec, ktorá je podlejšia ako jeho (Trumpove) lži, je jeho zbabelá hrozba, že ,odstráni‘ iránskeho najvyššieho vodcu,“ napísala diplomatická misia na sociálnej sieti X.

20:25

„Horší ako Hitler“: turecký prezident Erdoğan vydal nové protizraelské vyhlásenie.

„Najhoršie fotografie a videá z druhej svetovej vojny sú nevinné v porovnaní s videami a fotografiami, ktoré dostávame z Gazy. Počas holokaustu v Nemecku neboli také neľudské, bezohľadné. Genocída Netanjahua, jeho krutosť – už prekonal Hitlera,“ vyhlásil Erdoğan.

20:24

.

Europoslanec o Európskej únii: „Nebudete poslúchať? Zastavia vám vlastné peniaze!“

Milan Mazurek vystúpil v Európskom parlamente, kde otvorene povedal, že oklamali a podviedli občanov členských štátov v Európskej únii

18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako Mosad zaplavil Irán svojimi agentmi

Izrael, 18. jún 2025 - Všetky zdroje vrátane perzských uznávajú účinnosť izraelských úderov a cielených sabotáží proti jednotlivcom . Už…

18. 06. 2025 | 0 komentárov

Moskva tvrdí, že „svetová väčšina“ sa postavila proti útokom Izraela

V súvislosti s informáciami, že USA môžu čoskoro začať vojnu s Iránom, ruské ministerstvo zahraničných vecí vydalo vyhlásenie, v ktorom…

18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Parlamentná opozícia spustila na premiéra Fica oheň a síru

Parlamentná opozícia nenechala na premiérovi Robertovi Ficovi pre jeho postoje v energetike nitku suchú. Podľa strany Sloboda a Solidarita sa…

18. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dovolenka na Slovensku nie je lacnejšia, ceny hotelov a reštaurácií prevyšujú susedov aj niektoré prímorské destinácie

Letná dovolenková sezóna je za dverami a Slováci opäť stoja pred rozhodnutím, či stráviť voľné dni doma alebo vyraziť do…

18. 06. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 06. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Dagmar Szabó

Marek Brna

Tibor Danáč

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Marián Tkáč

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov