NAŽIVO

Ľudsky vyzerajúce roboty budú schopné zabehnúť 100 metrov za 10 sekúnd už v polovici tohto roka, predpovedá čínsky časopis EE Times China.

Svetový rekord v behu na 100 metrov medzi ľuďmi je 9,58 sekundy, ktorý 16. augusta 2009 stanovil Usain Bolt (Jamajka).

17:20

Generálny štáb armády Ukrajiny oznámil, že 16. a 17. marca zaútočil na letecké továrne v mestách Ulianovsk a Staraja Russa.

17:12

Hovorca rezortu zahraničia Ukrajiny Heorhij Tychyj uviedol, že Ukrajina zatiaľ nemá informácie o misii EÚ s poverením oboznámiť sa tým, do akej miery je poškodený ropovod Družba na Ukrajine.

17:10

Merz vyhlásil, že ak by sa USA s Nemeckom poradili ohľadom vojny proti Iránu, Nemecko by im odporučilo tento krok neurobiť.

17:04

Rusko odsúdilo útok na jadrovú elektráreň v meste Búšehr v Iráne. Podľa MAAE ju zasiahol projektil.

16:26

Zelenskyj vyzval EÚ, aby riešila veto Maďarska vo veci sľúbenej pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur.

16:14

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz označil Nawrockého veto k zákonu o mechanizme SAFE za chybu Vyzval ho, aby sa ospravedlnil.

16:09

Dôstojník NATO vyzýva Alianciu, aby rozšírila svoju sieť produktovodov z čias studenej vojny o stovky kilometrov na východ, kvôli zabezpečeniu dostatočných zásob pre jednotky NATO v prípade budúceho konfliktu s Ruskom.

16:08

Armáda Iránu vyhlásila, že zaútočí na energetickú infraštruktúru v celom Perzskom zálive. Urobí tak v reakcii na útok na plynárenské zariadenie v južnom Iráne.

16:07

Pakistan ohlásil dočasnú prestávku v útokoch na Afganistan. Je to na žiadosť viacerých krajín.

16:05

Španielsko poskytne Ukrajine ďalšiu miliardu eur. Časť prostriedkov pôjde na zorganizovanie spoločnej vojenskej výroby.

Vyhlásil to španielsky premiér Pedro Sánchez na stretnutí so Zelenským v Madride. Celkovo od roku 2022 investovalo Španielsko do Ukrajiny 4 miliardy eur.

15:47

Zo správy UNICEF vyplýva, že každú minútu zomrie vo svete približne deväť detí, ktoré nemajú ani päť rokov.

15:14

Pri protidrogovej razii v jordánskom meste Ammán zastrelili troch príslušníkov protidrogovej jednotky.

15:02

Poľská ministerka školstva Barbara Nowacka oznámila, že ministerstvo školstva Poľska chce od septembra zaviesť zákaz používania mobilov na základných školách.

15:01

Poľský súd schválil vydanie ruského archeológa Alexandra Buťagina na Ukrajinu. Pripomeňme, že ho Poľsko zadržalo v decembri za vykopávky na anektovanom Kryme, keď cestoval z Holandska na Balkán.

15:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Trump riskuje tretiu svetovú vojnu. Rakety dopadli na Sýriu

Prezident Spojených štátov Donald Trump vyhlásil, že nariadil zaútočiť proti Sýrii.

❚❚
.

“Práve prebieha kombinovaná operácia v spolupráci s ozbrojenými zložkami Francúzska a Spojeného kráľovstva,” vyhlásil podľa BBC Trump pri vystúpení k národu.

Spojenci zaútočili na mnoho cieľov “spojených s vývojom, výrobou a nasadením chemických zbraní”. Predmestia Damasku, kde je vojenské výskumné laboratórium, zasiahlo niekoľko vĺn amerických rakiet. Protivzdušná obrana ich však veľa zostrelila.

Americký vládny zdroj potvrdil agentúre Reuters, že USA použili v útoku rakety s plochou dráhou letu typu Tomahawk.

.

Prezident USA sa tiež vyjadril veľmi kriticky k Rusku a Iránu, ktoré podporujú Asadovu vládu. “Pýtam sa Iránu a Ruska, aký druh národa chce byť spájaný s masovou vraždou nevinných mužov, žien a detí?” Spýtal sa. “Rusko sa musí rozhodnúť, či bude pokračovať v temnej ceste alebo sa pripojí k civilizovaným národom,” dodal Trump.

 

Americký útok na Sýriu sa začal

Avizovaný vojenský útok USA, Veľkej Británie a Francúzska na Sýriu sa uskutočnil v sobotu 14. 4. 2017 d 3:42 do 5:10 MSK (2: 42-4: 10 SEČ).

Sýrske letctvo sa ešte v minulých dňoch presunulo na základňu v Hmeimmim, Američanmi, Francúzmi a Britmi vystrelené rakety dodržiavali kruhovú zónu približne 300 km okolo ruských základní Tartus a Hmeimmim a obchádzali ju, Sýrske vládne sily vraj zlikvidovali 1/3 rakiet. Všetky vystrelené rakety dopadali ďaleko od miest dislokácie ruských vojenských jednotiek.

.

Sýrske letiska, na ktoré zaútočili raketami USA so spojencami, neboli poškodené, vyhlásil náčelník Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF Sergej Rudskoj.

“Cieľmi útokov boli okrem iného Letecké základne sýrskeho letectva. Údaje objektívnej kontroly (stavu letísk) svedčia o nasledujúcom. Na letisko Duval mierili štyri rakety, všetky boli zostrelené. Na letisko Dumajr 12 rakiet, všetky zostrelené. Na letisko Blej 18 rakiet, všetky zostrelené. Na letisko Šajrat 12 rakiet, všetky zostrelené. Letiska nebola poškodené,” povedal Rudskoj na brífingu pre novinárov.

Ako dodal Rudskoj, z deviatich rakiet vystrelených na nepoužívané letisko Mezze bolo zostrelené päť. Navyše z 16 rakiet vystrelených na letisko Homs bolo zničených 13 a žiadne väčšie škody neboli zaznamenané.

Obyvatelia Damasku vyšli do ulíc mesta s národnými vlajkami, jazdia po meste s piesňami, povzbudzujú jeden druhého a vyslovujú podporu svojej vláde a prezidentovi Assadovi, oznámil agentúre Sputnik poslanec Štátnej dumy za Sevastopol Dmitrij Bjelík, ktorý sa nachádza v rámci jednej delegácie v Damasku.

“Sme v centre Damasku. Na námestí sú ľudia s vlajkami. V uliciach je veľa áut s vlajkami, ľudia spievajú národné piesne. Vyjadrujú tým svoje pobúrenie a pohŕdanie agresiou USA a ich spojencov,” oznámil Bjelík agentúre Sputnik.

.

Poslanec Štátnej dumy zverejnil fotografie toho, ako ľudia vyšli ráno do ulíc mesta na podporu svojej vlády a vyjadrili protest proti útoku západnej koalície na Sýriu.
Oficiálne delegácia ruských poslancov pricestovala v stredu na oficiálnu návštevu do Sýrie. V rámci programu návštevy sa plánuje stretnutie so sýrskym prezidentom Assadom.

Sýrčania tvrdia, že zostrelili všetky rakety Storm Shadow, ktoré majú vo výzbroji Briti a Francúzi. Ciele zasiahla len časť amerických Tomahawkov.

Agentúra Reuters uvádza, že Trump je pripravený pokračovať v útokoch proti Asadovi dovtedy, kým ten neprestane používať chemické zbrane. (Rozumej dovtedy, kým Biele Helmy prestanú dostávať pokyny z MI6 na ich inscenovanie).  Rusi a Sýrčania Američanmi iniciovaný útok považujú za porušenie medzinárodného práva. V Damasku zaznelo najmenej 6 hlasných výbuchov, najmä z oblasti Barzah kde sa nachádzajú sýrske centrá vedeckého výskumu, rakety zasiahli aj centrum vedeckého výskumu v Homse.

Na Briefingu Pentagonu hlava Generálneho štábu USA Joseph Dunford uviedol, že Američania útočili aj na sklady a vojenské postavenia sýrskej armády (najmä protivzdušná obrana). Podľa Mattisa Američania vystrelili 2x viac rakiet ako v apríli minulého roku na vojenské letisko Shayrat. Ak je to pravda tak to znamená, že  vystrelili približne cca 120 rakiet, z toho Sýrčania hlásia zostrelenie cca 40 rakiet (nevie sa zatiaľ koľko zo 40 zlikvidovaných rakiet sú rakety Storm Shadow, bližšie informácie o počte zostrelených rakiet ešte nie sú overené) so svojími starými S-125 a S-200. Zostáva teda ešte objasniť aké škody mohli utrpieť sýrske vojenské oddiely, tieto informácie však takisto ešte stále nie sú k dispozícii.

Ak však v najbližších dňoch bude aj naďalej úspešne pokračovať likvidácia proamerických bánd v Sýrii, bude to znamenať že americký útok na sýrske vládne sily nebol z vojenského hľadiska úspešný. Takisto ešte nie je istý počet Tomahawkov, ktoré skončili v okolitej púšti a vôbec nezasiahli ciele, pretože mali problémy s GPS navigáciou, alebo ich Američania naschvál vystrelili na miesta, kde nemohli spôsobiť žiadnu škodu.

V sýrskych tajných službách podotýkajú, že zmierniť následky útoku západnej koalície napomohla doba, ktorá bola pre útok zvolená.

Vzhľadom k tomu, že sobota je nepracovný deň, dve rakety, ktoré zasiahli budovu vedeckovýskumného centra v Damasku, si nevyžiadali žiadne obete, bola spôsobená len materiálne škoda, oznámil zdroj v sýrskych tajných službách.

“Okolo štyroch hodín ráno začalo ostreľovanie územia výskumného centra. Dve rakety zasiahli ubytovaciu budovu. Bola spôsobená len materiálne škoda. Dnes je nepracovný deň, a preto okrem strážnikov v budove nikto nebol, tí tiež neboli zranení,” oznámil zdroj ruským novinárom.

Rusko považuje za možné vrátiť sa k prerokovaniu dodávok S-300 Sýrii a tiež rozšíriť dodávky týchto komplexov do iných krajín, vyhlásili v Generálnom štábe RF.

“Za posledný rok a pol Rusko plne obnovilo systém protivzdušnej obrany v Sýrii a zdokonaľuje ho aj naďalej. Chcel by som poznamenať, že pred niekoľkými rokmi na naliehavú prosbu niektorých našich západných partnerov sme odmietli dodávať protilietadlové raketové komplexy S-300 do Sýrie. S ohľadom na to, čo sa stalo, pokladáme za možné vrátiť sa k prerokovaniu tejto otázky,” povedal náčelník Hlavnej operatívne správy Generálneho štábu RF Sergej Rudskoj na brífingu v sobotu, pričom dodal: “A to nielen do Sýrie, ale aj do iných štátov.”

.

Americký útok na Sýriu bol zameraný na zmarenie práce odborníkov OPCW pri vyšetrovaní údajných chemických útokov na území tejto arabskej krajiny, vyhlásil na brífingu v Moskve náčelník Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF generálplukovník Sergej Rudskoj.

“K útoku došlo práve v deň, keď mala v Damasku začať svoju prácu osobitná komisia OPCW pre vyšetrovanie incidentu v dume, kde boli údajne použité chemické zbrane. Chcel by som vás zvlášť upozorniť na skutočnosť, že žiadne objekty na výrobu chemických zbraní v Sýrii nie sú, čo bolo konštatované Organizáciou pre zákaz chemických zbraní. Tento fakt americkej agresie svedčí o nezainteresovanosti USA na objektivite vykonávaného vyšetrovania a o jeho snahe zmariť proces mierového urovnania v Sýrii a destabilizovať situáciu v blízkovýchodnom regióne, nemá nič spoločné s deklarovanými cieľmi v boji proti medzinárodnému terorizmu,” vyhlásil Rudskoj.

Rusi už 13. marca mali informácie o plánovanej provokácii s chemickými zbraňami. Informoval o tom šéf generálneho štábu. Video si môžete pozrieť tu:

 

.
Na snímke francúzskeho ministerstva obrany je stíhacie bojové lietadlo Dessault Rafale pred štartom zo základne Saint Dizier na spoločný útok USA, Veľkej Británie a Francúzska na ciele v Sýrii 13. apríla 2018.

 

Na snímke amerického námorníctva štart strely s plochou dráhou letu Tomahawk z paluby krížnika USS Monterey (CG 61) počas útoku USA, Francúzska a Veľkej Británie 13 apríla 2018 na ciele v Sýrii, ktoré sú spojené s tamojším programom chemických zbraní.

 

Záber z Damasku, 14. apríla 2018

 

Záber z Damasku, 14. apríla 2018

 

Záber z Damasku, 14. apríla 2018
Na snímke mapa cieľov útoku síl USA, Veľkej Británie a Francúzska počas tlačovej konferenie ministerstva obrany USA k výsledkom útoku v Sýrii 14. apríla 2018.

 

.
Na snímke dymiace trosky zničeného Sýrskeho vedeckého a výskumného centra v Barzehu neďaleko Damasku po útoku USA, Francúzska a Veľkej Británie 13 apríla 2018 na ciele v Sýrii, ktoré sú spojené s tamojším programom chemických zbraní.

 

 

 

 

Zostrelenie rakety západnej koalície zachytené na video

.

 

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“ , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Zelenskyj na návšteve v Madride vyzval EÚ na odblokovanie pôžičky pre Kyjev

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu vyzval Európsku úniu , aby prelomila veto Maďarska a odblokovala 90 miliardový úverový balík,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Slovensku chýba vízia, väčšinou sa riadi od jedných volieb k druhým

Slovensku chýba vízia, krajina sa riadi od jedných volieb k druhým a v štvorročnom cykle sa menia priority, ciele a…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mimoriadnu situáciu v areáli Bukózy bude riešiť odborná pracovná skupina

Ústredný krízový štáb pod vedením ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka dnes rokoval o riešení úniku nebezpečných látok v areáli bývalého…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.

Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“

Premiér Robert Fico na tlačovej konferencii polopate vysvetlil, prečo je taký problém s ropovodom Družba a prečo progresívci obhajujú konanie…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Oponoval Trumpovi, teraz mu idú po krku: Tucker Carlson tvrdí, že CIA ho vyšetruje ako „agenta cudzej mocnosti“

Konzervatívny komentátor Tucker Carlson vyjadril podozrenie, že CIA sleduje jeho súkromnú textovú komunikáciu v údajnej snahe obviniť ho z trestného…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Stratil Korčok súdnosť alebo priam zradil národné záujmy?,“ pýta sa generál

Ivan Korčok sa tento týždeň vybral do Bruselu presvedčiť svojich „partnerov“ o tom, koho záujmy v skutočnosti zastupuje. Zvesti o jeho návštevách sa…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

Merz pláta diery. Nemecká vláda využila 95% dlhu určeného na infraštruktúru na úplne iný účel

Nemecká vláda nezákonne použila 95 percent zadlženia, ktoré malo byť pôvodne určené na infraštruktúru, na úplne iný účel – zaplnila…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Jána Ferenčáka vylúčili z Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD vylúčila zo svojich radov Jána Ferenčáka. Informovala o tom strana v stanovisku. Verí, že Ferenčák dodrží prísľub…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán vyhlásil, že USA a Izrael zaútočili na jeho ložisko Južný Párs

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika

Belgický premiér Bart de Wever otvorene prezentoval názor, že po skončení vojny na Ukrajine bude musieť Európa nadviazať vzťahy s…

18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


Progresívci pri riešení krízy bývania upustili uzdu fantázii

Európa v posledných rokoch zápasí aj s krízou bývania, preto je táto téma pravidelne na pretrase v Európskom parlamente. Europoslanci…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda musela zbombardovať celú štvrť v Teheráne aby zabila Larijaniho aj s rodinou

Irán, 18. marca 2026 - V Iráne potvrdili smrť tajomníka Najvyššej rady pre národnú bezpečnosť Aliho Larijaniho.   Spojené štáty…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia a Francúzsko narazili na hranice ruskej trpezlivosti

USA, 18. marca 2026 - Veľká Británia má v súčasnosti množstvo vážnych problémov tak na vnútroštátnej, ako aj na medzinárodnej…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér pravdepodobne nepodporí závery samitu Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny

Predseda vlády SR Robert Fico pravdepodobne nepodporí závery blížiaceho sa samitu EÚ, ktoré sa budú týkať Ukrajiny. Avizoval to na…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ľudsky vyzerajúce roboty budú schopné zabehnúť 100 metrov za 10 sekúnd už v polovici tohto roka, predpovedá čínsky časopis EE Times China.

Svetový rekord v behu na 100 metrov medzi ľuďmi je 9,58 sekundy, ktorý 16. augusta 2009 stanovil Usain Bolt (Jamajka).

17:20

Generálny štáb armády Ukrajiny oznámil, že 16. a 17. marca zaútočil na letecké továrne v mestách Ulianovsk a Staraja Russa.

17:12

Hovorca rezortu zahraničia Ukrajiny Heorhij Tychyj uviedol, že Ukrajina zatiaľ nemá informácie o misii EÚ s poverením oboznámiť sa tým, do akej miery je poškodený ropovod Družba na Ukrajine.

17:10

Merz vyhlásil, že ak by sa USA s Nemeckom poradili ohľadom vojny proti Iránu, Nemecko by im odporučilo tento krok neurobiť.

17:04

.

Upalte čarodějnici!

V posledních dnech sleduju trampoty Milionu chlívek, kterak mají problém, proti čemu a za co vlastně mají demonstrovat. Prezident si…

18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruská dilema pri Svetovom pohári v hokeji

Niektoré krajiny hrozia bojkotom prestížneho hokejového Svetového pohára 2028, ktorý nedávno oznámilo vedenie NHL s tým, že na podujatí sa…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti kritizuje Európsku úniu za to, že chce ukrajinskému…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za menej ako 23 sekúnd!

Rozdiely sú jadrom tejto rýchlej vizuálnej výzvy, ktorá preverí vaše pozorovacie schopnosti. Dokážete nájsť tri skryté rozdiely medzi dvoma obrázkami…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Tento týždeň môže byť prelomový pre svetovú ekonomiku a finančný systém

Centrálne banky viacerých veľkých krajín budú prijímať rozhodnutia o zmenách svojich úrokových sadzieb. Ide okrem iného o americký Federálny rezervný…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Namiesto radostí cíti hnev. Matka paralympioničky Rexovej sa ohradila voči klamstvám v médiách

Mama a členka podporného tímu našej úspešnej paralympioničky Alexandry Rexovej, ktorá má s trojicou bronzových medailí z hier v Miláne…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovensko je na treťom mieste v počte prijatých Ukrajincov v celej EÚ. A čo sme za to dostali

V európskych krajinách našlo k 1. januáru 2026 útočisko celkovo 4,38 milióna ukrajinských utečencov. Vyplýva to zo štatistiky zverejnenej na…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov