Miloš Zeman Václav Klaus Ivan Gašparovič Peter Pellegrini Aleksandar Vučič

NAŽIVO

Trump obvinil Irán zo zmarenia dnešného stretnutia vo Švajčiarsku a pohrozil, že nevyplatí finančné prostriedky dohodnuté v rámcovej dohode. „Nie my sme sa zo zúfalstva nezúčastnili stretnutia, ale Irán. Je s nimi koniec! Tých 60 dní vydržíme. Peniaze nedostanú – ani cent!“ – napísal americký prezident na sociálnej sieti.

15:46

Izrael a „Hizballáh“ sa dohodli na prímerí, ktoré by malo nadobudnúť platnosť v najbližších minútach, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa USA.

Podľa jeho slov vyjednavači z USA a Kataru dosiahli dohodu za pomoci Iránu. „Pokiaľ vieme, po prestrelke, ku ktorej došlo dnes ráno, Izrael a „Hizballáh“ v súčasnosti dodržiavajú prímerie,“ uviedol zdroj.

Predtým sa objavili špekulácie, že kvôli porušeniu prímeria zo strany Izraela Irán uzavrel Hormuzský prieliv.

15:27

Ruská FSB oznámila, že zadržaného rumunského občana obvineného zo špionáže pre Ukrajinu odsúdili na 15 rokov v trestaneckej kolónii, informuje DPA.

15:23

Britský premiér Keir Starmer opäť potvrdil, že sa bude brániť pokusom o jeho zosadenie z čela labouristov. Reagoval na úspech Andyho Burnhama, ktorý vyhral dôležité doplňujúce voľby a získal kreslo v Dolnej snemovni, uvádzajú AFP a AP.

Starmer
Na snímke britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth
15:23

Afganistan v piatok oznámil, že dronmi zasiahol viaceré ciele na území Pakistanu. Ide o ďalšiu eskaláciu dlhodobého napätia medzi oboma susedmi, uviedla agentúra DPA.

15:21

UNICEF upozorňuje, že prímerie v Gaze je pre deti len ilúziou bezpečia. Podľa informácií agentúry AFP, od jeho vyhlásenia tam zahynulo 265 maloletých, väčšina pri izraelských útokoch. Deti zomierajú doma, v školách či pri hre a lekári zápasia s ťažkými, celoživotnými zraneniami. Organizácia vyzýva vlády, aby prestali normalizovať pokračujúce násilie.

15:18

Bild s odvolaním sa na iránske médiá píše, že Teherán opäť uzavrel Hormuzský prieliv kvôli pokračovaniu Izraela v bojových operáciách v Libanone.

Podľa správ už v oblasti prielivu zazneli varovné výstrely a Iránske islamské revolučné gardy (IRGC) prostredníctvom rádia vyzvali lode, aby sa k prielivu nepribližovali. Iné potvrdenia tejto informácie zatiaľ nie sú k dispozícii.

V iránskych médiách sa v súčasnosti uverejňujú odporúčania Úradu pre lodnú dopravu v Perzskom zálive pre komerčné lode, ktoré prechádzajú tranzitom cez Hormuzský prieliv, pričom sa zdôrazňuje, že dohoda je naďalej v platnosti.

Pripomeňme, že po ďalších izraelských útokoch na Libanon boli zrušené rokovania medzi USA a Iránom, ktoré boli naplánované na dnes.

14:44

Ruská centrálna banka v piatok rozhodla o znížení svojej kľúčovej úrokovej sadzby o 25 bázických bodov, čím ju upravila z pôvodných 14,5 % na súčasnú úroveň 14,25 %.

Predstavitelia menovej autority vo vyhlásení konštatovali, že po prechodnom poklese zaznamenanom v úvode tohto roka vykazuje národné hospodárstvo stabilizáciu a pokračuje v miernom raste. S odvolaním sa na ruskú agentúru TASS o tom informovala TASR.

13:30

V rakúskom Štajersku došlo vo štvrtok k požiaru maďarského turistického autobusu počas jazdy na diaľnici S6. Vo vozidle sa v tom čase nachádzalo 27 mladých futbalistov s doprovodom.

O incidente informoval spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na maďarský spravodajský portál telex.hu.

13:29

Podľa oficiálnej správy Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) dosiahla hrubá výroba elektrickej energie v Slovenskej republike za minulý rok objem 29,984 TWh, čo značí medziročný pokles o 1 %. V štruktúre domácej výroby sa však potvrdil narastajúci trend využívania ekologickejších alternatív.

Podiel obnoviteľných zdrojov energie (OZE) sa ustálil na úrovni 19,88 % a podiel kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET) dosiahol 15,61 %.

13:29

Slováci si rýchlo zvykli na platenie QR kódmi. Finančná správa hlási, že týmto spôsobom prebehlo už viac ako 100 000 transakcií, cez ktoré pretieklo vyše 4 miliónov eur.

Podľa hovorcu Daniela Kováča ide o jasný trend, ktorý so sebou prináša aj zvýšený záujem o bezplatnú štátnu aplikáciu VRP2 určenú pre virtuálne registračné pokladnice.

13:18

Ceny nemeckých výrobcov zaznamenali v máji medziročný nárast o viac ako 2 %, pričom išlo o ich druhé medzimesačné zvýšenie za sebou a najdynamickejšie tempo rastu za uplynulé tri roky.

Ako vyplýva z údajov nemeckého štatistického úradu Destatis, ktoré publikoval portál tradingeconomics, skutočné tempo rastu výrobných cien napriek tomu zaostalo za pôvodnými prognózami ekonomických analytikov.

13:17

Parížska prokuratúra v piatok oznámila zadržanie a obvinenie osoby narodenej v Bielorusku, ktorá je podozrivá zo špionáže v prospech Ruskej federácie. Podľa vyšetrovateľov mala táto činnosť smerovať proti záujmom francúzskej spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou bezpilotných lietadiel (dronov). Informácie zverejnila agentúra TASR na základe servisu AFP.

13:15

Európska centrálna banka (ECB) by mohla po júnovom sprísnení menovej politiky pristúpiť k ďalšiemu zvýšeniu úrokových sadzieb aj na svojom júlovom zasadnutí. V rozhovore pre agentúru Reuters to naznačil člen Rady guvernérov ECB Pierre Wunsch. Tento scenár je podľa neho pravdepodobný, ak sa preukáže sekundárny vplyv rastúcich cien energií na širšie spektrum produktov a služieb v ekonomike.

12:50

Irán pri rokovaniach s USA neustúpi zo svojich hodnôt. Hlavný iránsky vyjednávač Mohammad Báker Kálíbáf v piatok vyhlásil, že Teherán sa bude pri rozhovoroch so Spojenými štátmi aj naďalej držať svojich zásadných pravidiel a princípov. Správu priniesla agentúra AFP.

12:50

Český premiér Andrej Babiš skritizoval štvrtkovú debatu lídrov EÚ o Ukrajine a možných rozhovoroch s Ruskom. Podľa neho sa Európa nevie dohodnúť na tom, kto má vyjednávať a či vôbec.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron mu však mal povedať, že americký prezident Donald Trump je momentálne v otázke Ukrajiny prvýkrát „na jednej lodi“ s Európou, informuje spravodajkyňa TASR.

12:48

Izrael v Libanone zasiahol desiatky cieľov Hizballáhu. Izraelská armáda v piatok zaútočila na viac než 80 objektov militantného hnutia a zlikvidovala desiatky jeho členov.

Podľa agentúry AFP išlo o odvetu za nočné údery Hizballáhu, ktoré Tel Aviv označil za priame porušenie prímeria. Informovala o tom TASR.

12:46

Nečakaná diplomatická aktivita predsedu Európskej rady Antónia Costu vo vzťahu k Ruskej federácii vyvolala na bruselskom summite EÚ negatívne reakcie. Nemecké vládne kruhy označili jeho separátne rokovania s Moskvou za „urážku“.

Spolkový kancelár Friedrich Merz v tejto súvislosti pripomenul, že Costa disponuje mandátom na reprezentáciu Únie, nie však na rolu sprostredkovateľa. Podľa agentúry DPA kritické stanovisko k jeho konaniu zaujali viacerí najvyšší predstavitelia vrátane francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

12:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Trocha středoevropské geopolitiky…

Včera jsem jen zlehýnka nakousl Zemanovy narozeniny a zmínil se, kdo všechno tam byl (Uďo). Byl tam Babiš, Klaus, Orbán, Fico, Pellegrini, Duda, Vučič, Kateřina Konečná, byli tam lidé z byznysu a další a další. Navenek to nejde úplně dohromady. Klaus a Zeman byli političtí soupeři, Orbán není totéž co Fico, Duda se určitě neshodne s Kateřinou Konečnou na postoji k Rusku a Vučič vůbec není v Evropské unii. Přesto se všichni sešli, oficiálně oslavili Zemanovo jubileum. Politiku… tu samozřejmě vůbec nedělali…

Miloš Zeman Václav Klaus Ivan Gašparovič Peter Pellegrini Aleksandar Vučič
Na snímke zľava Miloš Zeman Václav Klaus Ivan Gašparovič Peter Pellegrini a Aleksandar Vučič
❚❚
.

Pojďme dnes krátce zapomenout na český politický rybníček. Pojďme zapomenout, že máme vysokou inflaci, máme bájivě lhavého prezidenta, máme vládní krizi, odstraňujeme následky po povodních, jsme ve válce s Ruskem, máme zdevastované veřejné finance, nevíme, kdy nám Ukrajinci zastaví ropu nebo plyn a nevíme, jestli nám Němci nějaký plyn přes hranice pustí. Pojďme na chvíli zapomenout na Dozimetr, nevyšetření střelce z fakulty, zapomeňme, že už tu máme zase politické vězně a svoboda slova je kriminalizovaná. Pojďme jednou zapomenout na domácí problémy, které nikoho kolem nás nezajímají a buďte si jisti, že Fiala před Uršulkou a Bidenem ani slovíčkem nezmínil, že naši občané mají nějaké problémy a že tyto problémy ovlivňují i jeho schopnost vlády.

Pojďme si odmyslet, že Lipavský zůstává ministrem zahraničí a defintivně potopil pirátskou stranu.

Pojďme si říct, že se hrají mnohem větší šachy, ve kterých celá naše republika hraje roli malého pěšáka a na názory našeho obyvatelstva z vysoka sere pes. Nikoho nezajímá, kolik lidí žije v chudobě. Nikoho nezajímá, kolik lidí do chudoby padá. Tohle se řeší jen kvůli volbám. Ale ať přijde jakákoliv vláda, jakýkoliv premiér či jakýkoliv prezident, vždycky přijde někam do předpokoje mocných a tam si vybírá, kterými geopolitickými větry se nechá hnát a kterým naopak bude čelit. Nikoho tam nezajímá, jak vlastně vypadá české politické prostředí. Maximálně vezmou na vědomí, že prezident nebo premiér se už zase jmenuje jinak. Jsou na to zvyklí… v USA, Rusku ani Číně žádné předčasné volby nejsou. Možná i to je znak velmoci.

.

V uplynulých dnech měl prezident Petr Pavel vysloveně chcimírský projev, ve kterém apeloval na Čínu, ať se chopí mírotvůrné role a zatlačí na Rusko. Říkal zhruba totéž, co jsme my říkali před dvěma roky. Znělo to směšně, když si uvědomíme, že mezitím Pekarová s Vystrčilem zlikvidovali v Číně pozice Škodovky, zkazili tam vztahy a Lipavský to pak ještě dorazil. A najednou tady prezident apeluje na to, co pomáhal ničit.

Já si nemyslím, že by Pavel najednou prohlédl a začal používat to šedé, co má v hlavě. On se jen jako prezident dostane dříve k informacím. A tak už podle mě ví, že příští jednání o míru na Ukrajině budou mít v rukou jiní a zřejmě už někdo kolem něj tuší, kdo asi a jak to bude vypadat. Přidejte si k tomu, že náš eurohodnotný prezident vyslovuje tak kacířské věci, jako že se Ukrajina bude muset (dočasně) vzdát části svého území (a prochází mu to), tak to vypadá, že příští mírová konference bude diskutovat úplně jiný plán, než ten od Zelenského. A když Petr Pavel mluví o Číně, tak v tom zřejmě Sitting Ping bude hrát větší roli, než bychom si teď připouštěli.

Do toho se nám na Hluboké sejdou ausgerechnet všichni, kteří jsou geopoliticky spíš na straně střední Evropy a není mezi nimi víceméně nikdo, kdo by byl na straně USA ve střední Evropě. Američtí hoši se scházejí na Hradě a slaví Kolářovy narozeniny. Nebo Pojarovy. Samozřejmě u toho také nedělají politiku, jen mají plná ústa lidských práv a nadšeně jim k tomu sekundují stážisté z americké ambasády.

Co čekáte? Jak myslíte , že se někdo jako Lipavský mohl stát ministrem zahraničí a ještě přežít odchod své strany z vládní koalice? Má mocné přátele, kteří vědí, že nic servilnějšího v České republice nenajdou. Kdyby přišel nový ministr, mohl by mít, ó hrůzo, třeba i vlastní názor. A jak vidno, zbylí Piráti jsou obětovatelní, i když měli plná ústa hodné Ameriky a zlého Ruska. V geopolitice jde o zanedbatelné ztráty. Nějaký Bartoš… kdo to je?

Včera navíc Kalousek oznámil, že vystupuje z TOP09… a samozřejmě se zmínil o své nové straně, kterou ještě neví, jestli založí. (Jestli si tam ještě vezme toho Hilšera, tak budu mít takřka stoprocentní prognostickou úspěšnost…) Proč myslíte, že je někdo ochoten dát vyšší desítky milionů do takové strany? Protože Fiala už pozice Američanů nezachrání. Selhal. O Pekarové ani nemluvím. Fialova barmská neziskovka už peníze nedostane… zato je dostane Kalousek. Žádné zvýšené náklady s tím nejsou, je to jen účetnictví. Udržovat tady panství, to prostě něco stojí. Je levnější tady živit Fialovu neziskovku nebo Kalouskovu stranu, než základnu plnou amerických vojáků.

.

Před dvěma roky začala americká strkačka s Ruskem. Naše vláda vsadila na americké vítězství. Uvěřila velkým klukům, co jim slibovali a nevěřili Lavrovovi, Orbánovi ani Číňanům. Dlužno říct, že nebyli sami. Víceméně celá EU na to vsadila. Ale pravdu měl Orbán, i když byl zpočátku úplně sám. Micheáš stál také proti čtyřem stům prorokům, ale pravdu měl on. Orbán už na začátku tušil, že výsledkem této války bude ruská dominace v Černém moři a oslabení amerického vlivu tamtéž. Tím se otevřou další koridory pro byznys s Čínou. Také tušil, že Baltské moře teď asi bude na delší dobu nepoužitelné a Polsko také, protože Poláci se s Rusy nikdy nesmíří. A tak si začal zařizovat plynovody nejen pro sebe, ale vlastně pro západní Evropu, protože bez ruských surovin bude Německo přesně tam, kde je teď.

U Zemana se sešli všichni ti, kteří to vidí stejně. Ukrajinské vítězství nebude. Bude nová geopolitická realita, ve které bude hrát evropský střed a Balkán významnější roli, protože surovinovému propojení Německa a Ruska přes Polsko a Baltské moře Američané zabránili. Že tam byl i Duda, to tak trochu signalizuje, že i Polákům už dochází, že nebudou mít ani vítězství ani nebudou řešit mír a napojovat globální obchodní vztahy. Ostatní se tam už neformálně baví o nových obchodních příležitostech, možná gratulují Polákům ke zničení Nordstrýmové konkurence a těší se, až střední Evropa získá na geopolitickém významu, protože větší význam znamená spousty peněz.

Porcování Ruska nebude. Říkají to hosté u Zemana, říká to de facto i Petr Pavel… jen Leyenová to ještě nechápe a myslí si, že se stane nějaký zázrak. Nová hedvábná stezka se právě prosazuje i kolem Černého moře, nové produktovody do Evropy se právě tady napojují a byznysmeni si už kolíkují svoje claimy.

Sázka na USA nevyšla. Přinesla jen bídu, ekonomický pokles a odpor obyvatelstva. Sázkaři právě přijímají vklady na střední Evropu. Ne naše vklady ve stokorunách, ale vklady toho opravdu velkého byznysu. A že někdo někde něco plácnul? Že zval Guaidóa? Že řekl o Putinovi, že je šílenec? To jsou marginálie…

A Scholz prý bude telefonovat Putinovi…

.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prečítajte si tiež

Miloš Zeman oslavuje 80 rokov. Blahoželajú mu lídri z celého sveta

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Dojímavý list Andrea Bocelliho. Vzdáva hold jeho matke, ktorá odmietla podstúpiť potrat , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Premiér ocenil otvorenie komunikácie s Ruskom zo strany Costovho úradu

Premiér Robert Fico v piatok na tlačovej konferencii privítal iniciatívu predsedu Európskej rady Antónia Costu, ktorého kancelária tento týždeň otvorila…

19. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Na ŠTS v prípade minuloročnej tragédie v Ružinove vypovedala znalkyňa

V prípade minuloročnej tragickej udalosti v bratislavskom Ružinove, pri ktorej zomreli dve deti, vypovedala v piatok na Špecializovanom trestnom súde…

19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Ďalší postup pri tendri na automatizované radary zohľadní závery ÚVO

Ministerstvo vnútra SR berie na vedomie výsledky kontroly Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) k verejnému obstarávaniu zákazky „Automatizovaný systém odhaľovania…

19. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Polícia preverila údajné lákanie detí do auta, protiprávne konanie nezistila

Policajti preverili oznámenie o údajnom lákaní detí do vozidla neznámou osobou v jednej z obcí v okrese Bánovce nad Bebravou.…

19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Na diaľnici D1 pri Spišskom Podhradí budú v noci dopravné obmedzenia

Vodiči musia v noci z piatka na sobotu počítať s čiastočnou uzávierkou diaľnice D1 medzi Spišským Podhradím a Beharovcami. Dôvodom…

19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

.
.

“Človeče, myslím, že nás podviedli”. Ukrajinskí vojaci hodnotia “reformu” platov

Ukrajinskí vojaci naďalej kritizujú nové zmluvy s ministerstvom obrany

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

.

Libanon musí zhorieť, reagoval minister bezpečnosti na smrť štyroch vojakov v Libanone, Bejrút po izraelských útokoch hlási 18 mŕtvych

Pravicový izraelský minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir v piatok vyhlásil, že „celý Libanon musí horieť“ potom, ako izraelská armáda…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Zahnali ho do kúta, priznal to aj sám Trump

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že s Iránom uzavrel mierovú dohodu za podmienok, ktoré pôvodne nechcel, aby sa vyhol hospodárskej…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Samit ASEAN – Rusko v Kazani: víťazstvo rozumu

Na samite ASEAN v Kazani lídri krajín juhovýchodnej Ázie ukázali, že národné záujmy sú pre nich dôležitejšie ako západné sankcie,…

19. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania |
19. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania |

Maďarsko presadilo vypustenie výzvy na zrýchlené prijatie Ukrajiny do Únie

Maďarsku sa podarilo dosiahnuť vypustenie formulácie o zrýchlenom vstupe Ukrajiny do Európskej únie zo záverečného vyhlásenia samitu lídrov členských štátov.…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 06. 2026 | Aktualizované 19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |
19. 06. 2026 | Aktualizované 19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |

Ruský tanker pokračuje v plavbe cez Lamanšský prieliv: britská loď vypla vysielač

Po prvýkrát od zadržania tankera Smyrtos minulú nedeľu v Lamanšskom prielive prekračuje prieliv ďalší tanker, na ktorý sa vzťahujú sankcie.…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Co nesmíte vědět!

Peniaze vládnu svetu! Ale kto vládne peniazom? Malá skupina súkromných bankárov vládne svetu z pozadia. Knihu nájdete tu

19. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

Izrael znovu útočí a tvrdí, že nikto mu nebude nič diktovať

Nikto nemôže Izraelu nič diktovať, vyhlásil minister obrany Israel Katz po nových útokoch na Libanon

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

Česko neprijme Istanbulský dohovor

Česko už nebude pokračovať v krokoch smerujúcich k zavedeniu takzvaného Istanbulského dohovoru proti násiliu páchanému na ženách a domácemu násiliu,…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

EÚ plánuje predĺžiť dočasnú ochranu ukrajinským utečencom o ďalší rok, ale s niekoľkými výnimkami

Európska únia plánuje predĺžiť dočasnú ochranu ukrajinským utečencom o ďalší rok, ale s niekoľkými výnimkami. Uviedla to predsedníčka Európskej komisie…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Tajný spolok a tajné stretnutia. Na uniknutom zozname sa objavila aj Kallasová

Objavenie sa Kaji Kallasovej na uniknutom zozname hostí tajného stretnutia politikov, vojenských veliteľov a technologických miliardárov vyvolalo nové otázky o…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Zelenskyj má plán a vojnu chce ukončiť pred zimou. Putina nazval bláznom

Ukrajina dúfa, že diplomatickým úsilím a zvýšeným tlakom na Rusko ukončí vojnu pred zimou. Zelenskyj to vyhlásil na zasadnutí Európskej…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

Trump po dohode s Iránom obracia pozornosť na Severnú Kóreu

Americký prezident Donald Trump sa po uzavretí dohody s Iránom chce viac sústrediť na Severnú Kóreu. Po stretnutí s Trumpom…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Rekonštrukcia niektorých nemocníc možno nebude financovaná z plánu obnovy

Rekonštrukcia niektorých nemocníc možno nebude financovaná z plánu obnovy. Dôvodom je, že výzvu z plánu obnovy za vyše 200 miliónov…

19. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Západní spojenci sľúbili Kyjevu vojenskú pomoc vo výške štyroch miliárd dolárov

Západní spojenci Ukrajiny spoločne sľúbili Kyjevu vojenskú pomoc vo výške štyroch miliárd dolárov . Uviedol to vo štvrtok minister obrany…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Ruský minister zahraničia reaguje na návrh EÚ ukončiť vojnu vlastným plánom

Sergej Lavrov odmietol navrhovaný formát ukončenia vojny na Ukrajine Európanmi a stanovil protipodmienky pre rokovania

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

.

Melicher opäť na GP kvôli darovaniu techniky: Nielenže nedostaneme stovky miliónov eur, ale ešte budeme dokonca musieť 3 milióny eur doplatiť z peňazí nás všetkých

Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Igor Melicher vo štvrtok odovzdal na Generálnej prokuratúre doplnenie podania k darovaniu vojenskej techniky bývalou…

19. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Orbána nahradil Radev. Bulharsko ide do boja s EÚ, rozhodlo sa pre zásadný krok

Bulharsko bude vetovať najnovší balík sankcií EÚ proti Rusku, pretože môžu mať negatívny vplyv na jeho ekonomiku a nesúhlasí s…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Manželka Jaroslava Haščáka poukazuje na pokrytectvo Denníka N

Progresívci v reakcii na mega kauzu mimovládok matky Michala Šimečku prešli do protiútoku a spomínajú syna premiéra Roberta Fica, syna predsedu poslaneckého…

19. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |

Je toho už veľa... Weiss sa vyjadril k trojminútovým prestávkam a rozhodcom

Staro-nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss bol ako expert hosťom STVR počas včerajšieho večerného programu MS 2026. Skúsený 61-ročný…

19. 06. 2026 |

Irán chce posilniť svoje letectvo o použité čínske stíhačky

Irán, 19. jún 2026 - Irán zvažuje možnosť získania použitých viacúčelových stíhačiek J-10B od Číny. Informuje iránsky denník Entekhab, ktorý cituje…

19. 06. 2026 |

Ruské sily riadenými leteckými bombami uzavreli Konštantinovské "vrecko"

Ukrajina, 19. jún 2026 - Prichádzajú nové podrobnosti a objektívne dôkazy o výsledkoch útokov ozbrojených síl RF na ukrajinské územie za…

19. 06. 2026 |

Exkluzívny rozhovor profesora Karaganova s ukrajinskou novinárkou

Ukrajina, 19. jún 2026 -  Rozhovor sa začína sériou krátkych otázok a výrokov týkajúcich sa jadrovej vojny, bezpečnosti Európy a budúcnosti…

19. 06. 2026 |

Momenty, keď sa ľudia naozaj snažili, ale výsledok dopadol úplne inak

Momenty, keď sa človek pustí do nového projektu s veľkým odhodlaním a sebavedomím, často prinášajú tie najlepšie príbehy. Nie vždy…

19. 06. 2026 |

VšZP chcela kalkulácie PCR testov. Laboratóriá sa podľa PMÚ dohodli, čo jej pošlú

Poisťovňa potrebovala testy okamžite. Podľa PMÚ však nerokovala so štyrmi nezávislými konkurentmi, ale s laboratóriami, ktoré si zjednocovali odpovede a…

19. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
19. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

Dojímavý list Andrea Bocelliho. Vzdáva hold jeho matke, ktorá odmietla podstúpiť potrat

Na 16. ročníku Národného pochodu za život v Ríme bol nahlas prečítaný list svetoznámeho tenora, v ktorom odhalil, že jeho…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Macron vyhlásil, že Trump si bol predtým istý porážkou Ukrajiny, ale situácia sa teraz zmenila

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil vo France TV, že americký prezident Donald Trump si bol predtým istý porážkou Ukrajiny, ale…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Fico sa stretol so Zelenským. Prvé detaily: „Ja sa z toho osobne teším“

Predseda slovenskej vlády Robert Fico sa vo štvrtok pred zasadnutím Európskej rady v Bruseli stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom…

19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Lavrov odhalil skutočný plán Európy

Skutočným cieľom európskych lídrov nie je rokovať s Ruskom, ale zachrániť režim Zelenského, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov,…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Moskvu zasiahol najväčší útok od začiatku vojny. Ľudia začínajú byť nespokojní s vedením ŠVO

Po masívnom útoku ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskvu a predmestia v noci z 17. na 18. júna vyzvala Štátna duma…

18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
18. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

.

NAŽIVO

Trump obvinil Irán zo zmarenia dnešného stretnutia vo Švajčiarsku a pohrozil, že nevyplatí finančné prostriedky dohodnuté v rámcovej dohode. „Nie my sme sa zo zúfalstva nezúčastnili stretnutia, ale Irán. Je s nimi koniec! Tých 60 dní vydržíme. Peniaze nedostanú – ani cent!“ – napísal americký prezident na sociálnej sieti.

15:46

Izrael a „Hizballáh“ sa dohodli na prímerí, ktoré by malo nadobudnúť platnosť v najbližších minútach, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa USA.

Podľa jeho slov vyjednavači z USA a Kataru dosiahli dohodu za pomoci Iránu. „Pokiaľ vieme, po prestrelke, ku ktorej došlo dnes ráno, Izrael a „Hizballáh“ v súčasnosti dodržiavajú prímerie,“ uviedol zdroj.

Predtým sa objavili špekulácie, že kvôli porušeniu prímeria zo strany Izraela Irán uzavrel Hormuzský prieliv.

15:27

Ruská FSB oznámila, že zadržaného rumunského občana obvineného zo špionáže pre Ukrajinu odsúdili na 15 rokov v trestaneckej kolónii, informuje DPA.

15:23

Britský premiér Keir Starmer opäť potvrdil, že sa bude brániť pokusom o jeho zosadenie z čela labouristov. Reagoval na úspech Andyho Burnhama, ktorý vyhral dôležité doplňujúce voľby a získal kreslo v Dolnej snemovni, uvádzajú AFP a AP.

Starmer
Na snímke britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth
15:23

.

Kanada dosiahla historické víťazstvo, ale všetci počuli prasknutie kosti a Koného odnášali s kyslíkom

Futbalisti Kanady si na domácich majstrovstvách sveta pripísali historicky prvé víťazstvo na svetovom šampionáte, keď v zápase B-skupiny zdolali Katar…

19. 06. 2026 |

Mezi Orbánem a Orbánovým dědicem

Tento týden jsem měl opět možnost zúčastnit se setkání v úzkém kruhu SuperVIP členů Ekonomického klubu Ilony Švihlíkové. Tématem byl…

19. 06. 2026 | Česky | 2 min. čítania |
19. 06. 2026 | Česky | 2 min. čítania |

Rokovania USA a Iránu sa odkladajú, Teherán však schválil mierovú dohodu

Rokovania medzi Spojenými štátmi a Iránom o ďalšom postupe po uzavretí dohody o ukončení vojny na Blízkom východe sa odkladajú.…

19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
19. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Falošné fotografie a videá: Ako rozpoznať obsah vytvorený umelou inteligenciou

Falošné fotografie a videá sú dnes na internete rozšírenejšie než kedykoľvek predtým a ich rozpoznanie je čoraz náročnejšie. Moderné nástroje…

19. 06. 2026 |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Premiér: Vyslovenie dôvery vláde znamená, že by nemali byť predčasné voľby

Štvrtkové vyslovenie dôvery vláde zo strany parlamentu považuje premiér Robert Fico za signál, že koalícia ide ďalej bez prekážok a…

18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
18. 06. 2026 | Aktualizované 18. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Súhrn 8. dňa: Česko si skomplikovalo postup remízou s JAR. Domáci Kanaďania i Mexičania zaknihovali víťazstvá

Južná Afrika skórovala z penalty sedem minút pred koncom zápasu a vo štvrtok večer tak vydrela nerozhodný výsledok 1:1 s…

19. 06. 2026 |

Nad slniečkárským festivalom Pohoda visí otáznik. Kaščák sa sťažuje, rezort reaguje

Festival Pohoda nevie, či bude môcť budúci rok pokračovať na trenčianskom letisku. Problémom je zmluva, ktorú ešte nepodpísal s Leteckými…

18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
18. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.
.

Blogy

Andrej Sablič

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov