vojna na ukrajine

NAŽIVO

Azerbajdžanský súd odsúdil na osem rokov väzenia ľudskoprávneho aktivistu Rufata Safarova za úmyselné ublíženie na zdraví, výtržníctvo a finančný podvod.

20:14

Veľvyslanci EÚ schválili začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskou. Prvá fáza rokovaní sa začne v pondelok.

20:13

Hizballáh oznámil, že sa dostal do zrážok s izraelskou armádou na juhu Libanonu. 

20:12

Putin uviedol, že dronové útoky Ukrajiny na Rusko majú za cieľ rozdeliť ruskú spoločnosť.

19:25

Expremiéra Španielska Josého Luisa Rodrígueza Zapatera oficiálne vyšetrujú pre podozrenia z daňových podvodov a pašeráctva.

19:24

Arménska opozičná strana požiadala o prepočítanie hlasov odovzdaných v parlamentných voľbách.

19:23

Arákčí informoval, že memorandum o porozumení medzi USA a Iránom nebolo nikdy nebolo bližšie.

19:21

Premiér Pakistanu oznámil dosiahnutie znenia mierovej dohody medzi USA a Iránom.

19:20

Vyšetrovatelia potvrdili nález najmenej 29 pozostatkov ľudských plodov a zdravotníckeho odpadu v obci Lutoryž pri Rzešove.

19:18

Biely dom informoval, že Irán súhlasil s ukončením jadrového programu a likvidáciou jadrového materiálu.

17:59

Vo veku 88 rokov zomrel britský výtvarník David Hockney. Podľa slov jeho tlačovej tajomníčky umelec zomrel pokojne vo svojom dome v Londýne.

17:33

Pápež kritizoval prevádzačov nelegálnych migrantov. Vyzval ich , aby so svojimi aktivitami prestali.

17:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Na snímke ukrajinský vojak vynáša psa z domu poškodeného ruským náletom v obytnej štvrti v Kyjeve na Ukrajine vo štvrtok 24. apríla 2025 / Foto: TASR/AP-Evgeniy Maloletka
❚❚
.

16:00 – Ústupkom Rusku je ukončenie vojny a odmietnutie prevzatia celej Ukrajiny, povedal Trump.

Jeho ďalšie vyhlásenia:

„Myslím si, že Rusko bude súhlasiť s dohodou, ktorú podporí Ukrajina aj Európa.“

„Sme pod veľkým tlakom kvôli ruským leteckým útokom a do týždňa by sme chceli odpovedať na otázky týkajúce sa ruských sankcií.“

 

.

15:15 – Trump verí, že Ruská federácia už nebude podnikať raketové útoky na Ukrajinu.

Reportér sa ho opýtal: “Povedali ste Putinovi, aby zastavil útoky. Myslíte si, že vás poslúchne?”

„Áno,“ odpovedal americký prezident.

 

14:20 – Trump hovorí, že nie je spokojný s údermi Ruska na Kyjev.

.

“Nie som spokojný s údermi Ruska na Kyjev. Bolo to úplne zbytočné a mimoriadne zle načasované. Vladimíre, prestaň s tým! Každý týždeň zomiera 5 000 vojakov. Uzavrime konečne mierovú dohodu!” – Napísal Trump.

 

14:00 – Zelensky reagoval na slová hovorcu Bieleho domu, ktorý povedal, že Trumpovi „dochádza trpezlivosť“.

“Neviem, kto tam vnútri niečo má, ale sú to Ukrajinci, ktorým dochádza trpezlivosť. Pretože my sme pod útokom, nikto iný. Nikomu to neželám, ale sme pod útokom ruských rakiet,” povedal ukrajinský prezident v Južnej Afrike.

 

.

13:45 – Nový dokument s úpravami Trumpovho mierového plánu bol včera dohodnutý v Londýne, teraz bol odovzdaný prezidentovi USA, povedal Zelenskyj.

“USA ponúkli svoju víziu. V Londýne sa uskutočnilo stretnutie. Tam bola navrhnutá príslušná stratégia. Náš tím, európsky tím a zástupcovia USA viedli konštruktívne rokovania a príslušné body sa objavili na papieri. Po návrhu USA sa objavil ďalší dokument. A verím, že dnes je tento formát, tento dokument na stole prezidenta Trumpa,” povedal prezident.

Podrobnosti navrhovaného plánu nespresnil, ale povedal, že „nič, čo je v rozpore s našimi hodnotami alebo našou ústavou, nemôže byť v žiadnej dohode“.

Ide zrejme o narážku na štatút Krymu, ktorý chce Trump uznať ako ruský.

 

13:00 – Včerajšie rozhovory v Londýne „neboli jednoduché, ale konštruktívne“, povedal Zelenskyj v Južnej Afrike.

Podľa neho sa stretnutie „neskončilo nezhodami, ale túžbou ďalej pracovať“.

Pripomeňme, že po stretnutí Kellogga a Jermacka v Londýne Trump kritizoval Zelenského a obvinil ho z predlžovania vojny.

Aj s kritikou prezidenta Zelenského kritizoval predseda Bieleho domu.

 

.

12:06 – Británia a Francúzsko ustúpili od svojich pôvodných plánov vyslať na Ukrajinu vojakov, informoval denník The Times s odvolaním sa na svoje zdroje.

„Po rozhovoroch v Londýne došlo k určitému zmierneniu záväzkov v týchto plánoch,“ píšu noviny bez toho, aby spresnili, o čom hovoria.

Niektorí predstavitelia sa medzitým obávajú, že Rusko „nikdy nebude akceptovať prítomnosť britských a európskych jednotiek na ukrajinskom území, pretože by to bolo vnímané skôr ako ‚jednostranná intervencia‘ než ako skutočná ‚mierová misia‘“.

Napriek tomu „Spojené kráľovstvo nie je pripravené vzdať sa plánov na vyslanie vojakov na Ukrajinu s cieľom zaručiť jej bezpečnosť“, píše denník.

Pripomeňme, že Trumpov mierový plán, ktorý zverejnili médiá, umožňuje nasadenie európskych mierových síl na Ukrajine po uzavretí prímeria, ale nedáva im bezpečnostné záruky USA, bez ktorých Londýn a Paríž nechcú vyslať svoje jednotky.

.

Rusko uviedlo, že nasadenie európskych mierových síl na Ukrajine by mohlo viesť k tretej svetovej vojne.

 

11:57 – Po EÚ zakázala aj Veľká Británia dodávky herných joystickov do Ruska, ktoré sa používajú aj na ovládanie dronov, uvádza Politico.

Londýn celkovo zaviedol 150 nových sankcií voči Rusku. Zakázané boli niektoré technológie, chemikálie, elektronika, stroje a kovy. Napríklad softvér na prieskum ropných a plynových polí.

 

.

11:52 – Šéf ruskej SVR Naryškin povedal, že telefonoval s riaditeľom CIA Ratcliffom a stretnutie by sa mohlo uskutočniť čoskoro.

„Taký veľmi konštruktívny rozhovor. Takže nevylučujem, že v priebehu nejakého času dôjde aj k stretnutiu,“ povedal Naryškin.

Nedávno povedal, že Rusko „má šancu“ dosiahnuť dohodu s Washingtonom.

 

11:40 – Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že v noci zasiahlo „podniky ukrajinského leteckého, raketového a kozmického priemyslu, výroby raketového paliva a strelného prachu“.

Pripomenieme, že v troch okresoch Kyjeva došlo k zrúteniu domov v dôsledku ruských úderov raketami a dronmi. Zahynulo najmenej osem ľudí.

 

.

10:12 – Zelenskyj uviedol, že v dôsledku nočného útoku čiastočne ruší svoju prvú návštevu Juhoafrickej republiky a po stretnutí s prezidentom Ramaphosom sa vráti na Ukrajinu.

“Dnes budem informovať prezidenta Juhoafrickej republiky Ramaphosu, ktorý predsedá skupine G20, o situácii a o našej potrebe zintenzívniť globálne diplomatické úsilie. Je potrebné okamžite a bezpodmienečne zastaviť štrajky. Ruším časť programu tejto návštevy a po stretnutí s prezidentom Juhoafrickej republiky sa okamžite vraciam na Ukrajinu,” napísal Zelenskyj.

 

10:09 – Mapa nočného ruského útoku na Ukrajinu.

Mapa / Foto: Telegram

 

08:34 – Trumpova administratíva diskutuje o zrušení sankcií voči Nord Stream-2 a prípadne aj ďalším ruským aktívam v Európe v rámci mierových rokovaní o Ukrajine, uviedol Politico s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich je hlavným zástancom zrušenia sankcií Trumpov osobitný vyslanec Steve Whitkoff, ktorý sa podľa svojich slov spriatelil s Putinom. Svoj tím poveril zostavením zoznamu všetkých energetických sankcií, ktoré USA uvalili na Rusko.

.

Whitkoff údajne predložil myšlienku zrušenia týchto sankcií, ale zatiaľ nenašla veľkú podporu v Bielom dome, pričom minister zahraničných vecí Rubio sa ju pokúša zmariť.

Whitkoff a minister Rubio zároveň popierajú, že by „rokovali o zrušení sankcií voči Rusku v rámci mierovej dohody s Ukrajinou“, a tvrdia, že ide „len o úplne vymyslenú a nezodpovednú správu treťotriednej publikácie Politico“.

 

07:39 – Trump povedal, že Rusko je pripravené na mierovú dohodu, ale so Zelenským je ťažšie súhlasiť.

Americký prezident to povedal na brífingu v Oválnej pracovni.

“Myslím si, že Rusko je pripravené, a mnohí ľudia povedali, že Rusko je ochotné ísť do toho naplno. A myslím si, že sme s Ruskom dosiahli dohodu. Musíme dosiahnuť dohodu so Zelenským,” povedal Trump.

“Myslel som si, že bude jednoduchšie dosiahnuť dohodu so Zelenským. Zatiaľ je to ťažšie… Ale myslím si, že sa dohodneme s oboma stranami. Dúfam, že to urobia, pretože chcem zachrániť situáciu, a ako viete, minuli sme veľa peňazí, ale ide o osudy mnohých ľudí,” – dodal Trump.

.

Pripomenieme, že včera ostro kritizoval Zelenského a obvinil ho z predlžovania vojny na Ukrajine.

Aj americký prezident povolil stretnutie s Putinom po ceste na Blízky východ.

Dostal otázku, či sa s ruským prezidentom stretne počas svojej návštevy Saudskej Arábie, Spojených arabských emirátov a Kataru v dňoch 13. – 16. mája.

“Je to možné, ale pravdepodobne nie. Myslím si, že sa s nimi stretneme krátko po tom,” odpovedal Trump.

 

06:55 – „Je čas pokračovať v Trumpovom pláne“: osobitný zástupca Bieleho domu pre Ukrajinu Keith Kellogg komentoval svoje rozhovory s ukrajinskou delegáciou.

“Pozitívne rokovania v Londýne s Andrijom Jermakom. Je čas pohnúť sa vpred podľa smernice prezidenta Trumpa o vojne medzi Ukrajinou a Ruskom: zastaviť zabíjanie, dosiahnuť mier a dať Ameriku na prvé miesto,” napísal Kellogg a označil Jermakov príspevok .

.

 

06:51 – Šmygaľ rokoval o dohode o nerastných surovinách s ministrom financií USA Bessentom a prisľúbil, že do 26. apríla podá správu o „pokroku“.

Premiér uviedol, že ukrajinská vláda podporuje uzavretie dohody a vytvorenie „fondu na obnovu investícií“.

“Naše vyjednávacie tímy pokračujú v aktívnej práci, ako sa uvádza v podpísanom memorande. O pokroku budú rokovacie tímy informovať do 26. apríla tohto roku,” povedal Šmygaľ.

Ukrajinský premiér dodal, že dohoda by sa mala ratifikovať v Rade.

 

06:49 – Európske krajiny sú pripravené na dohodu, na základe ktorej Ukrajina prenechá svoje územia, citoval denník Financial Times zdroje oboznámené s rokovaniami.

.

Británia, Francúzsko a Nemecko sa „snažia nájsť priestor pre dohodu, ktorá by neviedla k tomu, že Ukrajina bude nútená porušiť všetky svoje červené línie, ale mohla by znamenať určitý posun Kyjeva smerom k odstúpeniu územia ako konečnému bodu rokovaní“.

Zároveň sú proti oficiálnemu uznaniu zvrchovanosti Ruska nad Krymom, na čo sa Kyjev spolieha.

„Zelenskyj, ktorý si zabezpečil podporu európskych hlavných miest, dôsledne odmieta oficiálne uznať zvrchovanosť Ruska nad akýmkoľvek územím,“ uvádza sa v článku.

Trump predtým povedal, že nikto od Ukrajiny nežiada, aby uznala Krym za ruský. Súdiac podľa mediálnych publikácií, samotné USA to plánujú urobiť v rámci mierového urovnania. To znamená, že ani Ukrajina, ani Európa nemusia prijímať žiadne rozhodnutia týkajúce sa Krymu.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Útoky Kyjeva vyradili z prevádzky Čongarský most pri vstupe na Krym , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Premiér s matrikármi dospeli k jasnému záveru: Manželstvo môže na Slovensku podľa Ústavy SR uzavrieť len muž a žena

Manželstvo na Slovensku môže podľa Ústavy SR uzavrieť len muž a žena. Vyhlásil to v piatok popoludní predseda vlády SR…

12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

V Lozorne došlo na železničnom priecestí k zrážke vlaku s autom

Na železničnom priecestí v Lozorne došlo v piatok večer k zrážke nákladného vlaku s motorovým vozidlom. Premávka je v tomto…

12. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
12. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Amsterdamom otriasol mohutný výbuch, drony a záchranárske psy hľadajú ľudí uväznených pod troskami

Najmenej sedem ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu a následnom požiari v amsterdamskej štvrti Nieuw-West v piatok nadránom; stav jedného zo…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby: Rendezvous systém skrátil príjazd lekára k pacientovi

Pilotný projekt rendezvous systému v Košiciach priniesol rýchlejší príchod lekára k pacientom a zároveň zvýšil dostupnosť lekárskych posádok pre ďalšie…

12. 06. 2026 | Regióny | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Regióny | 3 min. čítania |

Matica slovenská otvorila v Martine výstavu Odkaz štúrovskej generácie

Matica slovenská otvorila v piatok v Martine výstavu Odkaz štúrovskej generácie, venovanú mladšej štúrovskej generácii. Súčasťou podujatia bolo i slávnostné…

12. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.

Putin: „Nikdy nebojujte s Ruskom, ani sa o to nepokúšajte. Žime v mieri“

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí s účastníkmi špeciálnej operácie poslal krajinám NATO dôležité posolstvo

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

.

Premiér s matrikármi dospeli k jasnému záveru: Manželstvo môže na Slovensku podľa Ústavy SR uzavrieť len muž a žena

Manželstvo na Slovensku môže podľa Ústavy SR uzavrieť len muž a žena. Vyhlásil to v piatok popoludní predseda vlády SR…

12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Amsterdamom otriasol mohutný výbuch, drony a záchranárske psy hľadajú ľudí uväznených pod troskami

Najmenej sedem ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu a následnom požiari v amsterdamskej štvrti Nieuw-West v piatok nadránom; stav jedného zo…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Lukašenko predpovedal, kedy sa ukončia vojny na Ukrajine a Blízkom východe

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko sa domnieva, že vojny na Ukrajine a na Blízkom východe skončia ešte do konca tohto roka

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli

Po rekordnom vstupe spoločnosti SpaceX na burzu prekročil majetok jej spoluzakladateľa Elona Muska symbolickú hranicu jedného bilióna dolárov. Akcie firmy…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Premiér hovoril s Metsolovou, vytkol jej politiku dvojakého metra

Predseda vlády SR Robert Fico počas piatkového stretnutia na Úrade vlády SR s predsedníčku Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou hovoril o…

12. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Navždy mladí – návod na zvrátenie chorôb a zmiernenie bolesti

Byť navždy mladý? Už to nie je sci-fi! Moderná veda dnes vníma starnutie len ako „chorobu“, ktorú je možné liečiť.…

12. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

Európsky parlament odmietol diskutovať o vražde Henryho Nowaka

Európsky parlament opäť mimoriadne symbolickým spôsobom napľul do tváre miliónom Európanov, ktorých má zastupovať. Píše European Conservative

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Kyjev údajne požiada spojencov o ďalších 20 miliárd dolárov, aby „Rusko naďalej horelo“

Ukrajina chce od svojich spojencov ďalších 20 miliárd dolárov na upevnenie svojej dočasnej výhody na bojisku nad Ruskom. Referuje o…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

Marta Šimečková má na rováši už aj pofidérny „prenájom“

Politici vládnej strany Smer-SD už pred pár dňami zazančili, že Projekt Fórum Marty Šimečkovej má okrem viacnásobného faktúrovania či falšovania…

12. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Európske obranné spoločnosti strácajú miliardy

Rast akcií európskych obranných spoločností sa spomalil kvôli obavám o financovanie, píše Financial Times

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Putinova voľba: Uskutočnia sa voľby do Štátnej dumy Ruskej federácie?

20. septembra by sa v Rusku mali konať voľby do Štátnej dumy. Bude to prvýkrát, čo sa voľby uskutočnia uprostred…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |

Kým Európa zvažuje rokovania s Putinom, Bruselu hrozí, že zostane mimo hry

Fínsky prezident Alexander Stubb v stredu vyzval Európu, aby nadviazala priame diplomatické rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, čím sa…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
.

Šutaj Eštok sa obáva,že migračný pakt EÚ nedokáže zabrániť problémom s migráciou

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa obáva, že migračný pakt EÚ nedokáže zabrániť problémom s migráciou. Pri pakte má problém…

12. 06. 2026 | Aktualizované 12. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
12. 06. 2026 | Aktualizované 12. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda môže do konca leta obsadiť Konsťantynivku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 06. 2026 | Aktualizované 12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |
12. 06. 2026 | Aktualizované 12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |

Zradia občanov, ktorí parky odmietajú? Slovensko vytipovalo osem oblastí pre veternú energiu

Ministerstvo hospodárstva SR navrhlo vytvorenie ôsmich akceleračných zón pre veternú energiu. Vo vytipovaných územiach by sa mohli v budúcnosti povoľovať…

12. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |

Bestro pre HS: Naď aktívne oslovuje vojakov a snaží sa z nich vytiahnuť citlivé údaje

Výroky a klamstvá bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa, aktuálny stav protivzdušnej obrany Slovenska, otázka preplatenia vojenskej techniky darovanej Ukrajine, postoj…

12. 06. 2026 | Rozhovory | 11 min. čítania |
12. 06. 2026 | Rozhovory | 11 min. čítania |

.


Úvaha o názve Tisza

V Maďarsku zažiarila nová hviezda v podobe víťaza posledných maďarských volieb Pétera Magyara a jeho strany Tisza. Pozerajúc sa na…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

„Zbohom, čarodejnica!“ Kallasová môže prísť o svoj post

Profesor Helsinskej univerzity Tuomas Malinen označil možné odvolanie šéfky európskej diplomacie Kai Kallasovej za najlepšiu správu z EÚ

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Podvod storočia: Trumpa prvýkrát v živote oklamali o pol bilióna kvôli Rusku

USA, 12. jún 2026 - Kedysi veľmi medializovaná kauza týkajúca sa takzvaného obchodu s vzácnymi zemnými kovmi medzi Trumpom a…

12. 06. 2026 |

Hlas vyzval opozíciu podporiť zakotvenie referenda k predčasným voľbám do ústavy

Koaličný Hlas-SD vyzýva opozičné strany, aby v Národnej rade SR podporili jeho návrh zakotviť do Ústavy SR možnosť skrátiť volebné…

12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Plán Pétera Magyara môže vyvolať medzinárodný škandál

Péter Magyar a Strana Tisza naďalej plánujú odvolanie prezidenta republiky Tamása Sulyoka a podľa najnovšieho stanoviska predsedu vlády sú v…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

„Symbiotické parazitovanie “. Od lesbičiek po lety vládnym špeciálom

Známy influencer, ktorý vo svojej online diskusnej šou prešiel od bizarných postavičiek zo sociálnych sietí a plytkého šoubiznisu k politikom,…

12. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
12. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Strašili útekom zo Slovenska. Rok 2024 im pokazil príbeh

Dáta za rok 2024 neukazujú povolebný exodus, ale kladnú migračnú bilanciu. Slovensko sa nestalo rajom. Skôr sa ukazuje, že Západ…

12. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
12. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

„Kama“ – pretože „kamikadze“

Rusko, 12. jún 2026 - Ukrajinskí analytici odviedli pôsobivú prácu, keď určili taktické určenie ruského bezpilotného plavidla „Kama“ od známeho…

12. 06. 2026 |

Bude raz elektrina na prídel? Constantini sa obáva extrému do ktorého nás môže dotlačiť EÚ

S rastúcou spotrebou elektrickej energie v EÚ, za ktorou sú najmä veľké datacentrá, by sa v budúcnosti mohlo stať, že…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Kellogg vyhlásil, že rokovania medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sú „v podstate pozastavené, a to je dobre“

Bývalý osobitný predstaviteľ prezidenta USA Keith Kellogg vyhlásil, že rokovania medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sú „v podstate pozastavené, a…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Závažne zistenia: Miliardy pomoci financovanej z britských daní putovali do rúk gangov, teroristov a zločincov

Tajná správa, ktorú získal denník The Telegraph, odhaľuje, že zahraničnú pomoc a úvery na zmiernenie dopadov pandémie COVID-19 skončili v…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |

Jadrové zbrane vo svete. Tieto krajiny ich majú najviac

Jadrové zbrane zostávajú jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich globálnu bezpečnosť a vojenskú rovnováhu. Hoci ich vlastní len niekoľko štátov, ich…

12. 06. 2026 |

.

NAŽIVO

Azerbajdžanský súd odsúdil na osem rokov väzenia ľudskoprávneho aktivistu Rufata Safarova za úmyselné ublíženie na zdraví, výtržníctvo a finančný podvod.

20:14

Veľvyslanci EÚ schválili začatie prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskou. Prvá fáza rokovaní sa začne v pondelok.

20:13

Hizballáh oznámil, že sa dostal do zrážok s izraelskou armádou na juhu Libanonu. 

20:12

.

Kam povedie odmietnutie “dohody z Anchorage”?

Konečné odmietnutie Donalda Trumpa dodržať dohody z Anchorage s Vladimirom Putinom – k čomu ho podľa médií chcú v najbližších…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Pred štartom MS vo futbale v „ríši zla“

Len by som to zopakoval:

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Koniec šialencom? Belgicko zasahuje proti radikálnym klimatickým aktivistom

Niekoľko aktivistov bolo zadržaných na výsluch, pričom aspoň niektorí z nich zostávajú vo vyšetrovacej väzbe. Píše Brussels Signal

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Bude aj Slovensko hraničiť so Slovenskom – aspoň symbolicky, na jeden deň?

Verejnosť je pobúrená nedávnymi výrokmi maďarského predsedu vlády Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí s Maďarskom. Nebolo by dobré…

12. 06. 2026 | Kultúra | 6 min. čítania |
12. 06. 2026 | Kultúra | 6 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Medzi Putinom a Trumpom existuje „osobná chémia“

Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump majú medzi sebou „osobnú chémiu“ a poverili diplomatov, aby obnovili normálne…

12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
12. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov