Russia Ukraine War vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Ruskí vzpierači budú súťažiť s vlajkou a hymnou bez akýchkoľvek obmedzení.

Medzinárodný olympijský výbor prijal zmeny v Olympijskej charte týkajúce sa politickej neutrality.

17:25

Neďaleko Levíc vypukol požiar. Polícia prijala oznámenie o požiari poľa neďaleko kúpaliska Margita-Ilona. Na mieste zasahujú hasiči. Podľa predbežných informácií sa porast na poli mal chytiť od kombajnu. „Na miesto bol vyslaný odborník, ktorý zistí presnú príčinu vzniku požiaru,“ povedala Šinková.

17:00

Parlament Bulharska schválil novelu zákona na odblokovanie fungovania najvyššieho orgánu súdnej správy.

16:37

Na juhu Filipín bolo zemetrasenie s magnitúdou 6,5. Epicentrum bolo pri ostrove Mindanao.

16:36

Súd rozhodol o tom, že Ministerstvo vnútra ČR pri zaradení hnutia SPD do Správy o extrémizme za rok 2022 porušilo jeho práva.

16:34

Mimovládne organizácie vyzvali na medzinárodnú akciu kvôli situácii v sudánskom meste al-Ubajjid.

15:59

Malé lietadlo narazilo do najvyššej budovy v Pekingu – veže CITIC Tower (109 poschodí).

Troska lietadla spadla v blízkosti budovy, poškodilo sa niekoľko okien a fasáda. Informácie o zranených zatiaľ nie sú k dispozícii.

15:33

Delcy Rodríguezová oznámila, že počet obetí zemetrasenia vo Venezuele stúpol na 589.

15:22

Zelenskyj oznámil, že Rusko a Ukrajina si vymenili 160 vojnových zajatcov.

14:57

Sergej Lavrov požiadal Rubia, aby mu objasnil, akú úlohu zohrávajú USA pri sprostredkovaní rozhovorov o ukončení vojny na Ukrajine.

14:55

Ďalší traja poľskí politici sa vzdali ukrajinských vyznamenaní: bývalý minister obrany Mariusz Błaszczak, bývalý minister zahraničných vecí Zbigniew Rau a bývalý predseda Sejmu Marek Kuchciński.

Błaszczak vyhlásil, že ide o „gesto solidarity s rodinami obetí Volynského masakru a prejav podpory postoja prezidenta Karola Nawrockého“, informuje Rzeczpospolita.

Svoje vyznamenianie (rád) vrátil už skôr predseda strany PiS Kaczyński.

Dodajme, že vyznamenaní sa vzdávajú aj mnohí ukrajinskí politici.

14:18

Rusko na Kryme vyhlásilo kvôli ukrajinským útokom mimoriadnu situáciu.

14:15

Zomrel bývalý minister obrany Ruskej federácie a osobitný splnomocnenec prezidenta Sergej Ivanov vo veku 73 rokov.

14:05

Britský maršal John Stringer, pre agentúru AP uviedol, že od samitu NATO v Ankare očakáva diskusiu o zvýšení výdavkov na obranu a jednotu v Aliancii.

13:42
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Dnešné rokovania s USA v Londýne stroskotali

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Russia Ukraine War vojna na Ukrajine
Na snímke žena kráča pred viacposchodovou budovou poškodenou ruským útokom na obytnú štvrť v Záporožskej oblasti na Ukrajine / Foto: SITA/AP-Kateryna Klochko
❚❚
.

18:45 – Jermak sa nakonice predsa stretol s Kelloggom v Londýne. Uverejnil s ním spoločnú fotografiu.

„Odovzdali sme mu naše stanovisko a konštatovali sme, že okamžité, úplné a bezpodmienečné prímerie by malo byť prvým krokom k začatiu rokovaní s cieľom dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier. Vyjadrili sme nádej, že je to v súlade s víziou prezidenta USA Donalda Trumpa,“ uviedol Jermak.

Na tomto stretnutí sa zrejme nezúčastnili žiadni zástupcovia európskych krajín. Prítomná bola len ukrajinská delegácia.

Pripomenieme, že Trump dnes po prerušení rozhovorov na vysokej úrovni kritizoval Zelenského a obvinil ho z predlžovania vojny.

Predtým Rubio a Whitkoff odmietli ísť do Londýna po tom, ako Ukrajina de facto odmietla schváliť Trumpov plán na ukončenie vojny.

.
Jermak
Záber zo stretnutia / Foto: Screenshot

17:55 – Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v rozhovore pre Le Point uviedol, že Zelenského rezignácia nepatrí medzi požiadavky Ruska voči Ukrajine.

Peskov zároveň dodal, že „akékoľvek dokumenty, ktoré podpísal (Zelenskyj), môžu byť napadnuté z dôvodu jeho nelegitímnosti“.

Pripomenieme, že Putin predvčerom povolil priame rozhovory s Ukrajinou, ale Kremeľ požadoval zrušenie Zelenského dekrétu zakazujúceho rokovania.

Zelenskyj neskôr povedal, že súhlasí s priamymi rozhovormi s Ruskom, ale až po uzavretí prímeria.

Rozhovory o prímerí pritom dnes fakticky zlyhali.

.

 

17:00 – Šmygal pricestoval do Spojených štátov, čo oznámil na svojom telegramovom kanáli.

„Spolu s vládnym tímom začíname pracovať vo Washingtone na jarnom zasadnutí 2025 Svetovej banky a MMF,“ napísal premiér.

Podľa neho „sú naplánované stretnutia so zástupcami finančných a obchodných kruhov USA a EÚ“.

Predtým sa objavili informácie, že Šmygal v Štátoch má rokovať o dohode o podnájme, ktorá sa podľa memoranda má podpísať do 26. apríla. Premiér však rokovania o dohode vo svojom pláne neuvádza.

.

 

16:10 – V okrese Romny došlo k raketovému útoku na civilnú infraštruktúru, informoval OVA Sumy.

 

15:25 – Rusko je stále proti nasadeniu európskych mierových síl na Ukrajine po skončení vojny a „nikdy sa nezúčastní na rokovaniach“, na ktorých sa o takejto myšlienke diskutuje.

Uviedla to šéfka ruskej bezpečnostnej rady Matvijenková.

Pripomenieme, že Európania požadujú od USA, aby podporili myšlienku mierových síl Európy ako záruku bezpečnosti Ukrajiny.

V masmédiách sa uvádza, že Biely dom nemá námietky proti zavedeniu európskych síl na Ukrajine. Odmietajú im však poskytnúť akékoľvek vojenské záruky.

Británia a Francúzsko predtým uviedli, že nie sú pripravené zaviesť mierové sily bez takýchto záruk zo strany USA.

 

14:30 – Ruská armáda môže spustiť ofenzívu v Chersonskej oblasti a zvýšiť svoju aktivitu aj v Záporožskej oblasti, uviedol predstaviteľ Južných obranných síl Vladislav Vološin.

.

„Zvýšenie počtu útočných skupín je zaznamenané aj na dneperskom smere v oblasti Oleška. Preto nevylučujeme aktiváciu útočných akcií priamo v Záporožskej oblasti, ako aj nárast aktivity nepriateľa na Chersonskom smere“, – povedal Vološin.

Treba poznamenať, že na mape Deep State je severne od Oleška vyznačená sivá zóna a ďalej je Dneper a Cherson.

Pokiaľ ide o Záporožskú oblasť, podľa Vološina tam ruská armáda počas veľkonočného prímeria presunula ďalšie sily a pokračuje v šturmovaní na smeroch Gulajpole, Novopavlovka a Orechovka.

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

13:40 – V Londýne sa začali rozhovory o Ukrajine – na nižšej úrovni, ako sa pôvodne plánovalo, informovala spravodajská stanica Sky News.

Namiesto ministrov zahraničných vecí sa stretávajú poradcovia pre národnú bezpečnosť z Británie, Francúzska a Nemecka spolu so zástupcami USA a Ukrajiny.

.

Britský minister obrany John Healey sa má stretnúť aj s Trumpovým osobitným vyslancom Kelloggom, ktorý pricestoval bez Rubia a Whitkoffa.

 

12:45 – Viceprezident USA Vance povedal, že v súvislosti s vojnou na Ukrajine „by sa mali podniknúť posledné kroky na ukončenie bojov a zmrazenie hranice na úrovni blízkej tej súčasnej“.

Predtým Vance uviedol, že Ukrajina aj Rusko by mali urobiť územné ústupky.

Podľa mediálnych správ sú štáty pripravené uznať Krym za ruský v záujme ukončenia vojny, čomu sa Ukrajina bráni.

.

Z tohto a ďalších dôvodov stroskotali dnešné rokovania s USA v Londýne.

 

12:30 – „Čoskoro sa uskutoční ďalšie kolo rusko-amerických rokovaní,“ povedal Lavrov.

Pripomeňme, že tento týždeň do Ruskej federácie odchádza Trumpov osobitný zástupca Whitkoff. Predtým sa dvakrát stretol s Putinom.

Zároveň neodcestoval do Londýna na dnešné rokovania s Ukrajinou a Európou.

Je však možné, že Lavrov mal na mysli aj rokovania medzi ruským ministerstvom zahraničných vecí a americkým ministerstvom zahraničných vecí.

 

.

12:05 – Rusko „má šancu“ dosiahnuť dohodu s Washingtonom, uviedol riaditeľ ruskej zahraničnej spravodajskej služby Naryškin.

„Šance vždy existujú,“ povedal Naryškin v odpovedi na súvisiacu otázku.

Pripomeňme, že USA oznámili možnosť odstúpenia od mierového procesu o Ukrajine, pričom s Ruskou federáciou rokujú aj o iných témach.

 

11:00 – Japonský veľvyslanec dôrazne protestoval proti zámeru Tokia použiť výnosy z nezákonne „zmrazených“ ruských aktív, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Použitie ruských aktív Japonskom na pôžičku Ukrajine by bolo spoluúčasťou na zločinoch Kyjeva a znamenalo by tvrdé odvetné opatrenia, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

 

.

09:55 – Ministerské rokovania v Londýne o urovnaní ukrajinského konfliktu boli odložené a stretnutie sa uskutoční na úrovni expertov, uviedlo britské ministerstvo zahraničných vecí.

 

09:20 – Niektoré návrhy USA v rámci rokovaní o urovnaní situácie na Ukrajine sa ukázali ako neprijateľné pre Kyjev a Brusel, informovali zdroje agentúry Reuters. Napríklad uznanie Krymu za ruský je pre Ukrajinu a EÚ nemožným krokom; okrem toho je Európa rozhodne proti zrušeniu sankcií voči Rusku, uviedli respondenti agentúry.

 

08:45 – Ruské ostreľovanie v Chersone zničilo jedno z kľúčových zariadení energetickej infraštruktúry, ktoré zásobovalo mesto svetlom, informovala OVA.

Bolo zasiahnuté na viac ako 24 hodín, čo do rána vyradilo zariadenie z prevádzky.

Teraz sú v Chersone možné výpadky elektrickej energie.

.

Pripomenieme, že minulý týždeň Ruská federácia nepredĺžila energetické prímerie ohlásené na mesiac.

 

07:15 – Zajtrajších rokovaní s Ukrajinou a Európou v Londýne sa nezúčastní ani Trumpov osobitný vyslanec Whitkoff, informoval denník Financial Times.

Podľa amerických a európskych zdrojov novín Whitkoff, podobne ako americký minister zahraničných vecí Rubio, „odmietol účasť na stretnutí“.

USA bude zastupovať iba Kellogg.

To, že Rubio sa na stretnutí nezúčastní, oznámilo ministerstvo zahraničných vecí.

 

.

07:00 – Putin ponúkol zastavenie konfliktu na súčasnej frontovej línii, tvrdí denník Financial Times s odvolaním sa na tri zdroje. Podľa nich o tom prezident povedal Stevovi Whitkoffovi počas stretnutia v Petrohrade.

FT citujú Peskovov komentár: „Prebieha tvrdá práca. Rokujeme s Američanmi. Práca je zložitá a vyžaduje si veľa času, preto je ťažké očakávať okamžité výsledky a táto práca sa nemôže viesť verejne.“

Aj USA po stretnutí Putina s Trumpovým osobitným vyslancom Stevom Whitkoffom začali skloňovať myšlienky na uznanie príslušnosti Krymu k Rusku, uviedli zdroje. USA sú tiež za to, aby sa „aspoň uznala faktická kontrola Kremľa nad územiami štyroch regiónov“.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 22. apríla:

– Ruská armáda oslobodila osadu Suchá Balka v DĽR, uviedlo ministerstvo obrany.

– AFU stratila za deň približne 1 140 vojakov a jeden tank, zatiaľ čo v kurskom smere viac ako 160 vojakov a jeden tank.

.

– Pri zásahu bezpilotného lietadla AFU v obci Dolgoe v Belgorodskej oblasti bol zranený jeden civilista, uviedol gubernátor Gladkov.

– AFU počas prímeria presunula na líniu záporožského frontu nové sily vrátane Západom vycvičených špeciálnych skupín s útočnými dronmi, uviedol Rogov.

– Sily protivzdušnej obrany zničili od pondelka 20.00 do utorka 06.00 hod. 10 ukrajinských bezpilotných lietadiel: päť nad Krymom, tri nad Belgorodskou oblasťou a dve nad Orelskou oblasťou, uviedlo ministerstvo obrany.

– Ak je Ukrajina ochotná a otvorená, Kyjev by mal podniknúť kroky, ktoré by právne odstránili prekážky v rokovaniach s Ruskom, povedal Peskov.

– Neexistujú žiadne konkrétne plány na rokovania s Ukrajinou o moratóriu na neútoky na civilnú infraštruktúru, povedal Peskov.

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Nepomôže si. Pre ukrajinských nacionalistov Zelenskyj bol a aj naďalej bude ruským Židom , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Sú v hre aj jadrové zbrane?

Ruskí zástancovia tzv. tvrdej línie vyzývajú Putina, aby sa vzdal diplomacie a prešiel k eskalácii konfliktu, vrátane útokov jadrovými zbraňami,…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Na post predsedu Košického samosprávneho kraja podporí SMER-SSD Igora Šimka z Hlasu-SD

Strana SMER-SSD podporí v nadchádzajúcich voľbách na post predsedu Košického samosprávneho kraja kandidáta strany Hlas-SD Igora Šimka. Informovali o tom v…

26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Ministerstvo vnútra eviduje takmer 3400 žiadostí o prijatie do Policajného zboru

Ministerstvo vnútra SR aktuálne eviduje takmer 3400 žiadostí o prijatie do Policajného zboru. V tomto roku prijali viac ako 650…

26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Izraelská armáda oznámila zabitie siedmich členov Hizballáhu na juhu Libanonu

Izraelská armáda v piatok oznámila, že pri útoku na juhu Libanonu zabila siedmich členov militantného hnutia Hizballáh. Podľa jej vyhlásenia…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Japonsko môže zasiahnuť dvojitá tropická búrka. Úrady vyzvali na evakuáciu milión obyvateľov, rušia sa lety a zatvárajú fabriky

Úrady v Japonsku vyzvali v piatok viac ako milión obyvateľov na evakuáciu pred blížiacou sa dvojitou tropickou búrkou a varovali…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.

Americko-iránska dohoda je oficiálnou porážkou USA a Izraela, ktorý sa musí bezpodmienečne stiahnuť z Libanonu

Líder libanonského hnutia Hizballáh Naim Kásim v piatok vyhlásil, že dohoda medzi Spojenými štátmi a Iránom, ktorú podpísali minulý týždeň,…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

SMER v každom prieskume zvyšuje náskok, Matovič predbehol národniarov

Podľa júnového prieskumu agentúry SANEP pre TA3 by parlamentné voľby vyhrala strana SMER-SSD, ktorá si aj naďalej drží náskok pred…

26. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Lukašenko sa dnes stretne s Putinom

Stretnutie Lukašenka a Putina sa uskutoční dnes v Ruskej federácii, informovala administratíva bieloruského prezidenta

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Kyjev a Moskva si vymenili ďalších 320 vojnových zajatcov

Rusko a Ukrajina si v piatok vymenili ďalších vojnových zajatcov. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že Moskva získala späť 160 príslušníkov…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

USA zvažujú presun niektorých svojich vojenských základní ďalej od Iránu

USA zvažujú presun niektorých svojich vojenských základní ďalej od Iránu, píše The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Psychoterapeutka v akcii – mimoriadne zábavná detektívka

Mimoriadne zábavná detektívka od najobľúbenejšej britskej terapeutky a autorky kníh Toto mali čítať naši rodičia a Toto by si mali…

26. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Bukovský bude mať reláciu na STVR

Známy slovenský lekár a odborník na zdravú stravu Igor Bukovský bude mať vlastný rozhlasový program na verejnoprávnej STVR. Od júla…

26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Neviditeľná revolúcia na našich tanieroch: Brusel potichu odklepol nové GMO bez označovania

Európsky parlament pred pár dňami definitívne schválil dereguláciu nových geneticky modifikovaných organizmov . Čo to znamená pre bežného spotrebiteľa, slovenských…

26. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |
26. 06. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |

Ukrajina vedie protiútok na rozhraní Záporožskej, Doneckej a Dnepropetrovskej oblast

Ukrajina vedie protiútok na rozhraní Záporožskej, Doneckej a Dnepropetrovskej oblasti, východne od rieky Volčja a južne od Novopavlovky. Informujú ruské…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

O fiasku organizátorov a klamstvách médií a štátnej moci o verejnom rokovaní o veterných parkoch

V Hoteli Tatra v Bratislave bolo naplánované verejné prerokovanie strategického dokumentu o rozvoji akceleračných zón spojených s výstavbou veterných elektrární.…

26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

“Úplne mimo, hlupaňa.” Premiér sa ostro pustil do novinárky. Najradšej by ju oblial 100 litrami studenej vody

Predseda vlády SR Robert Fico sa vrátil k predvčerajšej tlačovej konferencii po stretnutí s lídrami krajín V4 a ku kontroverzným manierom slovenských progresívnych…

26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Pochybná zmluva. Spojili sme sa so starostom Látok, ktorý situáciu vysvetľuje

Mainstream vidí najmä podozrenie z kupovania podpory. Rozhovor so starostom Látok ukazuje konkrétnejší obraz: obec chce dar použiť na spoluúčasť…

26. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
26. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

Chvost, ktorý vrtí Západom

Ukrajina, 26. jún 2026 - Trump nemá rád Zelenského, Vance nemá rád Zelenského, dokonca ani Rubio nemá rád Zelenského. Hillary…

26. 06. 2026 |

Čo všetko pred vami zbabelo zatajujú?

Generál Jozef Viktorín kritizuje slovenské médiá za to, že podľa neho venujú viac pozornosti zahraničným politickým sporom než domácim témam.…

26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Čínsky veľvyslanec: Spolupráca na riešení globálnych výziev a budovaní lepšieho sveta: Predstavenie čínskych konceptov a praktík v oblasti globálneho riadenia

Prinášame vám článok, ktorého autorom je čínsky veľvyslanec na Slovensku pán Cai Ge. Prečítajte si článok v plnom znení

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |

Riaditeľ Valdajského fóra: Z Poľska sa opäť smeje celá Európa

Poľsko, 26. jún 2026 - \"Vojna rádov\" pokračuje medzi Poľskom a Ukrajinou: niektorí \"jazdci\" sú zbavení vyznamenaní, iní ich sami odmietajú.…

26. 06. 2026 |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ministerstvo obrany Ruskej federácie informuje o výmene zajatcov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 06. 2026 | Aktualizované 26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |
26. 06. 2026 | Aktualizované 26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania |

.

Ruská protivzdušná obrana zostrelila v noci 660 ukrajinských dronov, keď Kyjev zintenzívňuje útoky s dlhým dosahom

Ruské vzdušné sily v noci zostrelili 660 ukrajinských dronov nad desiatkami oblastí vrátane Moskvy, anektovaného Krymu, Čierneho a Azovského mora,…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Americká analytička varuje: Nedávajte Ukrajincom technológiu systému Patriot

USA, 26. jún 2026 - Kyjevský režim požiadal USA o licencie na výrobu rakiet Patriot na domácom území s cieľom…

26. 06. 2026 |

Ukrajinské čerpacie stanice sú ničené po stovkách: obchodníci vysvetlili vysoké ceny

Ruská armáda ničí čerpacie stanice po stovkách, čo ukrajinské siete stojí nemalé peniaze. Ukrajinskí obchodníci vysvetlili vysoké ceny v krajine

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Je pravdepodobné, že národný teplotný rekord bude prekonaný

Národný teplotný rekord z júla 2007 bude pravdepodobne prekonaný. Maximálna teplota vzduchu by mohla počas najbližších dní presiahnuť 40 stupňov…

26. 06. 2026 | Aktualizované 26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Aktualizované 26. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

AfD posilňuje svoj vplyv vo východnom Nemecku, podpora v Brandenburgu dosahuje 37 %

Podľa nového prieskumu si pravicová strana Alternative für Deutschland vybudovala výrazný náskok vo východonemeckej spolkovej krajine Brandenburg, čo poukazuje na…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Merz vyzval na zmrazenie frontovej línie na Ukrajine a na začatie rokovaní s Ruskom

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyzval na zmrazenie frontovej línie na Ukrajine a na začatie rokovaní s Ruskom

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

V NATO očakávajú, že najväčšie spory na samite v Ankare budú súvisieť s Ukrajinou

V NATO očakávajú, že najväčšie spory na samite v Ankare budú súvisieť s Ukrajinou, píše Politico

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Britský „prvý homosexuálny náhradný otec“ čelí novým obvineniam zo sexuálneho zneužívania detí

Barrie Drewitt-Barlow, člen prvého homosexuálneho páru vo Veľkej Británii, ktorý získal deti prostredníctvom náhradnej matky, teraz čelí ďalším obvineniam zo…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Trump ostro kritizuje Španielsko a obviňuje spojencov z NATO

Americký prezident vyzdvihol Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Španielsko a tvrdil, že počas šesťtýždňového konfliktu zradili Washington. Píše Brussels…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Najväčšia rafinéria spoločnosti „Lukoil“ zastavila prevádzku v dôsledku útoku bezpilotných lietadiel ukrajinských ozbrojených síl

Najväčšia rafinéria spoločnosti „Lukoil“ zastavila prevádzku v dôsledku útoku bezpilotných lietadiel ukrajinských ozbrojených síl, informuje agentúra Reuters

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Dánsko nebude poskytovať azyl ukrajinským mužom vo veku od 23 do 60 rokov

Dánsko oznámilo, že nebude poskytovať azyl ukrajinským mužom vo veku od 23 do 60 rokov, informuje Kyiv Independent

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Bielorusko buduje vojenskú infraštruktúru na ukrajinských hraniciach, podľa Kyjeva sa na niečo pripravujú

Podľa Zelenského chcú Bielorusi „rozšíriť možnú agresiu“ proti Ukrajine. Píše Mandiner

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

NAŽIVO

Ruskí vzpierači budú súťažiť s vlajkou a hymnou bez akýchkoľvek obmedzení.

Medzinárodný olympijský výbor prijal zmeny v Olympijskej charte týkajúce sa politickej neutrality.

17:25

Neďaleko Levíc vypukol požiar. Polícia prijala oznámenie o požiari poľa neďaleko kúpaliska Margita-Ilona. Na mieste zasahujú hasiči. Podľa predbežných informácií sa porast na poli mal chytiť od kombajnu. „Na miesto bol vyslaný odborník, ktorý zistí presnú príčinu vzniku požiaru,“ povedala Šinková.

17:00

.

Novela o energopomoci potvrdzuje oprávnenosť kritiky systému

Od 1. júla 2026 už energopomoc nebudú dostávať osoby vlastniace štyri a viac bytov. Toto opatrenie potvrdzuje, že pôvodné nastavenie…

26. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Blok Omega zasiahol Európu: Extrémne horúčavy lámu rekordy a ohrozujú milióny ľudí

Blok Omega je hlavným dôvodom, prečo veľkú časť Európy zasiahla mimoriadne intenzívna vlna horúčav s teplotami presahujúcimi 40 °C. Tento…

26. 06. 2026 |

Moskva „odpovedala“ Rumunsku zrkadlovým spôsobom

Na ruské ministerstvo zahraničných vecí bol dnes, 25. júna, predvolaný rumunský veľvyslanec v Moskve Cristian Istrate, ktorému bola doručená nóta…

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Táto bežná chyba môže do vášho domu privolať mravce

Mravce patria medzi najčastejších návštevníkov domácností a práve jedna bežná chyba môže spôsobiť, že sa ich počet náhle znásobí. Mnohí…

26. 06. 2026 |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prieskum AKO dáva Smer štandardne na druhé miesto

Voľby do Národnej rady SR by v júni vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom rovných 20 percent hlasov. Druhá…

25. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
25. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Architekti a 15 dverí, ktoré nevedú absolútne nikam

Architekti sú zodpovední za navrhovanie priestorov, ktoré majú byť praktické, bezpečné a funkčné, no niekedy vzniknú riešenia, ktoré vyvolávajú viac…

26. 06. 2026 |

Magyar potvrdil: Maďarsko spomalilo cestu Ukrajiny do EÚ

Maďarský premiér Péter Magyar potvrdil správy o tom, že jeho vláda spomalila proces prijatia Ukrajiny do EÚ

25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
25. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov