útok ruskej armády na mesto Charkov

NAŽIVO

Peking podľa čínskych médií prvýkrát otestoval letové vlastnosti najväčšieho bezpilotného lietadla Ťiou-tchien (Jiutian). Vyvinuli ho ako bezpilotný lietajúci systém pre desiatky menších dronov s cieľom zaťažiť protivzdušnú obranu USA a spojencov pôsobiacich v indicko-tichomorskom regióne. Informoval o tom web armyrecognition.com.

07:34

Spojené kráľovstvo podľa informácií denníka The Guardian v stredu oznámi dosiahnutie dohody o opätovnom pripojení sa k výmennému programu Európskej únie pre študentov Erasmus.

Podľa denníka ide o súčasť snáh britskej vlády o užšiu spoluprácu s Bruselom.

07:32

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že v stredu vystúpi s televíznym prejavom k národu. V statuse na platforme Truth Social uviedol, že pre Spojené štáty bol tento rok „skvelým rokom“, odkedy sa v januári vrátil k moci, informuje správa agentúry AFP.

„Moji americkí spoluobčania: Zajtra večer o 21.00 h (3.00 h SEČ) vystúpim s príhovorom k národu, naživo z Bieleho domu. Teším sa, že sa vtedy ‚uvidíme‘“, uviedol Trump. „Bol to skvelý rok pre našu krajinu, a to najlepšie ešte len príde,“ zdôraznil.

07:29

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil námornú blokádu „sankciovaných ropných tankerov“, ktoré smerujú do Venezuely. Informovali o tom sprágy agentúr AFP a AP.

„Dnes nariaďujem ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ BLOKÁDU VŠETKÝCH SANKCIONOVANÝCH ROPNÝCH TANKEROV, ktoré smerujú do a z Venezuely,“ napísal Trump v utorok večer na svojej platforme Truth Social.

07:28

Náčelník ruského námorníctva admirál Alexander Moisejev v utorok oznámil, že začiatkom roka 2026 sa v lodeniciach Admirality v Petrohrade začnú stavať dve nové dieselelektrické ponorky triedy Lada. Krátko predtým sa zúčastnil na ceremónii vztýčenia Andrejevskej vlajky – oficiálnej vlajky ruského námorníctva – na novej ponorke „Velikije Luki“ rovnakého typu. Informovali o tom správy agentúry TASS a webu armyrecognition.com.

 

07:26

Peruánske námorníctvo ukončilo pátranie po 30 nezvestných po zosuve pôdy v riečnom prístave, uviedol v utorok regionálny guvernér. Konečný počet obetí tragédie v odľahlom prístave Iparia v amazonskom regióne Ucayali z 1. decembra tak stúpol na 44, z ktorých väčšinu tvoria domorodí obyvatelia. Informovala o tom správa agentúry AFP.

07:14

Americká prokuratúra v utorok obžalovala syna známeho hollywoodskeho režiséra Roba Reinera z dvoch vrážd prvého stupňa v súvislosti s brutálnym zabitím svojich rodičov. Tridsaťdvaročný Nick Reiner môže v prípade uznania viny čeliť doživotnému väzeniu bez možnosti podmienečného prepustenia alebo trestu smrti, uviedol okresný prokurátor Nathan Hochman. Informovali o tom správy agentúr AFP, AP a Reuters.

Zadržali syna zosnulého režiséra Reinera, Trump jeho smrť pripisuje politike
Na snímke americký režisér Rob Reiner / Foto: TASR/AP-Richard Shotwell
07:09

Kyjev a Moskva si vymenili civilistov na hranici medzi Ukrajinou a Bieloruskom, uviedli v utorok predstavitelia ľudských práv na oboch stranách. Informovala o tom správa agentúry DPA.

„Väčšina navrátilcov má obmedzenú mobilitu. Budú prevezení do nemocnice, kde im poskytnú prvú pomoc,“ napísal ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec na siciálnej sieti Telegram.

06:57

Americký prezident Donald Trump v utorok rozšíril zákaz vstupu do USA na príslušníkov ďalších siedmich krajín vrátane Sýrie, ako aj na držiteľov pasov Palestínskej samosprávy. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

06:55

Druhého z lekárov, ktorí nelegálne dodávali ketamín hercovi Matthewovi Perrymu, v utorok federálny súd v Los Angeles v americkom štáte Kalifornia odsúdil na osem mesiacov domáceho väzenia. Súd mu tiež nariadil 300 hodín verejnoprospešných prác. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP a televízie NBC News.

06:54

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Maďarsko blokuje stanovisko EÚ k rozširovaciemu procesu vzhľadom na to, že odmieta prístupové rokovania s Ukrajinou.

Včera 19:52

Libanonské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že útoky Izraela na Libanon si vyžiadali dve obete, jedna z nich neďaleko Bejrútu. Izrael tvrdí, že úder zacielil na objekty Hizballáhu.

Včera 19:28

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová vyhlásila, že boj proti syntetickej droge fentanyl by sa mal zamerať na základné príčiny krízy. Kritizovala tým USA, ktoré drogu zaradili medzi „zbrane hromadného ničenia“.

Včera 19:02

Taraba uviedol, že Slovensko nepovažuje ústupky v oblasti emisných povoleniek ETS 2 za dostatočné.

Včera 19:01

Spotová cena zlata dosiahla do 16.07 h SEČ 4316,67 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to znamená rast o 0,4 %.

Včera 19:00

Z novely zákona o dani z pridanej hodnoty, ktorú podpísal prezident vyplýva, že od začiatku roka 2027 budú mať firmy na Slovensku povinnosť vyhotovovať elektronické faktúry.

Včera 18:59

Ford Motor plánuje zmeniť svoje investičné plány tak, že sa sústredí na hybridné vozidlá, zruší zámer vyrábať novú generáciu veľkých, úplne elektrických nákladných automobilov a namiesto toho sa bude orientovať na cenovo dostupnejšie menšie elektromobily.

Včera 18:58

Zelenskyj zdôraznil potrebu bezpečnostných záruk od Európy a USA v rámci potenciálnej mierovej dohody. Ukrajina potrebuje „právne záväzné garancie“, povedal Zelenskyj.

Včera 18:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: EÚ sa dohodla, že do konca roka poskytne Ukrajine novú pôžičku bez ohľadu na účasť USA

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

útok ruskej armády na mesto Charkov
Na snímke požiar, ktorý zachvátil obytnú budovu po ruskom leteckom útoku na ukrajinské mesto Charkov
❚❚
.

18:00 – Odchádzajúci generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa domnieva, že povolenie Kyjevu uskutočniť údery raketami dlhého doletu na územie Ruska by nebolo červenou čiarou.

Povedal to v rozhovore pre denník Times.

„Odmietol (Stoltenberg) Putinovo varovanie, že použitie rakety by bolo ‘červenou čiarou’, po ktorej by Rusko bolo ‘vo vojne’ s NATO,“ uviedol denník.

.

„On (Putin) už mnohokrát oznámil ‘červené čiary’ a nestupňoval ich, pričom sa odvolával aj na priame zapojenie spojencov NATO do konfliktu,“ citovala Stoltenberga publikácia.

Generálny tajomník uviedol, že podporuje krajiny ako Británia a Francúzsko, ktoré sa vyslovili za to, aby Kyjev dostal povolenie používať rakety dlhého doletu.

Zároveň tvrdí, že ich použitie Ukrajinou nezatiahne Severoatlantickú alianciu do konfliktu s Ruskom.

 

17:05 – Syn Donalda Trumpa a bývalý prezidentský kandidát Robert Kennedy Jr. sa vyslovil proti tomu, aby Ukrajina mohla povoliť diaľkové údery na ruské územie.

.

Napísali o tom v stĺpčeku pre denník The Hill .

Sú presvedčení, že ak sa Bidenova administratíva rozhodne povoliť údery dlhého doletu na ciele na ruskom území, vyvolá tým jadrovú vojnu.

Trump ml. a Kennedy ml. píšu, že nedostatočná reakcia Ruska na prekročenie predchádzajúcich „červených čiar“ – od úderov na ruské územie „vrátane Krymu“ až po dodávky lietadiel F-16 – je „zdržaním sa“ Kremľa, nie prejavom slabosti.

„Jastrabi v Bidenovej administratíve zrejme zabudli, že Rusko je jadrový štát… Putin dal opakovane jasne najavo, že Rusko použije jadrové zbrane za extrémnych okolností,“ napísali mladší Trump a Kennedy a pripomenuli Putinove slová o použití jadrových zbraní v reakcii na ohrozenie ruskej územnej celistvosti.

 

.

16:10 – Črtá sa koniec vojny? Západ je rozdelený na dva tábory

Západ diskutuje o možnosti ukončenia vojny na Ukrajine na budúci rok prostredníctvom rokovaní, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Posledné slovo má Kyjev, jeho spojenci naňho s takýmito výzvami netlačia, ale diskutujú o možnosti „vystúpiť z trate“. Hoci Zelenskyj aj Rusko zatiaľ neprejavili ochotu tak urobiť.

„Kľúčovým hlavolamom je, ako zabezpečiť, aby Ukrajina nebola zraniteľná voči budúcemu ruskému útoku, ale aby Západ nebol zatiahnutý do priameho konfliktu s Kremľom. Ukrajina chce vstúpiť do NATO, ale Aliancia má „obavy“.

Niektorí spojenci sa domnievajú, že Bidenova administratíva by mohla uzavrieť dohodu medzi novembrovými voľbami v USA a inauguráciou nového prezidenta v januári, keď by mal Biden „rozviazané ruky“.

Pre Zelenského bude „politicky ťažké“ podpísať akúkoľvek dohodu, ktorá bude obsahovať územné ústupky.

Bloomberg tiež píše o rozdelení Západu na dva tábory. Prvý sa obáva eskalácie a Putinových hrozieb a je naklonený rokovaniam, zatiaľ čo druhý je proti rokovaniam v blízkej budúcnosti a chce ďalšie dodávky zbraní na Ukrajinu.

 

15:20 – Situácia na fronte 17. septembra 2024

Situácia na fronte 17. septembra 2024
Situácia na fronte 17. septembra 2024
Situácia na fronte 17. septembra 2024
Situácia na fronte 17. septembra 2024

15:10 – Zalužnyj bol proti ofenzíve na ruské územie, keď Zelenskyj prvýkrát otvoril túto tému začiatkom tohto roka a trval na takejto operácii, uviedol Politico s odvolaním sa na zdroje.

.

Vtedajší vrchný veliteľ sa prezidenta opýtal, čo má robiť ďalej v prípade narušenia hraníc a vytvorenia predmostia.

„Od Zelenského nikdy nedostal jasnú odpoveď. Mal pocit, že je to hazard,“ uviedol zdroj.

Proti operácii bol aj Emil Iškulov, veliteľ 80. výsadkovej brigády. Obaja boli odvolaní – Zalužnyj vo februári a Iškulov v júli.

Proti Iškulovovmu odvolaniu verejne vystúpili niektorí velitelia. Médiá napísali, že dôvodom prepustenia bolo, že „sa postavil proti úlohe, ktorá nezodpovedala veľkosti brigády“.

Zdroje uviedli, že Iškulov namietal proti Kurskej operácii, pretože sa obával, že jeho brigáda by mohla byť na ruskom území príliš zraniteľná a počet obetí by sa mohol prudko zvýšiť.

.

V súčasnosti podľa Politico rýchly postup Ruska v Donbase prinútil hlavného veliteľa Syrského, aby už začal presúvať niektoré jednotky z okolia Kurska na posilnenie obrany pri Pokrovskom.

A bojovníci v Kursku tvrdia, že sa teraz zastavili, aby doplnili zásoby a uistili sa, že ich logistické linky nie sú príliš vyťažené, čo naznačuje, že ukrajinské vedenie sa rozhodlo zatiaľ držať kurské predmostie.

 

14:55 – Pentagónu dochádzajú zbrane, ktoré môže poslať na Ukrajinu, uviedla CNN s odvolaním sa na svoje zdroje.

Podľa novín USA už niekoľko mesiacov posielajú Ukrajine menej vojenskej pomoci, pretože sa zmenšili ich vlastné zásoby, napríklad munície 155 mm a rakiet pre Patriot.

.

Američania sa obávajú poškodenia vlastnej vojenskej pripravenosti, zatiaľ čo ich priemysel sa snaží zvýšiť výrobu, čo bude trvať roky.

Biely dom má teda k dispozícii ďalších 6 miliárd dolárov na vyzbrojenie a vybavenie Ukrajiny, ale Pentagon nemá žiadne zásoby, ktoré by bol ochotný poslať.

Podľa hovorcu ministerstva obrany Pata Rydera požiadali Kongres, aby im dal viac času na vyčerpanie týchto peňazí, ktorých možnosť prideľovania sa teraz končí koncom septembra.

„Je to prudký obrat oproti minulej zime, keď administratíva prosila zákonodarcov o viac finančných prostriedkov na podporu Ukrajiny proti ruskej invázii,“ komentovala to CNN.

 

14:00 – Podoljak popiera, že Zelenského „plán víťazstva“ znamená zmrazenie vojenských operácií na frontovej línii.

„Žiadne zmrazenie konfliktu neexistuje, pretože nepovedie k ukončeniu vojny ako takej, ale povedie len k tomu, že Rusko získa možnosť akumulovať ďalšie zdroje a pokračovať. Preto, samozrejme, neexistujú žiadne koncepcie odstúpenia území, neexistujú žiadne koncepcie zmrazenia konfliktu,“ povedal poradca vedúceho OP.

.

Podľa neho je Kyjev pripravený ukončiť vojnu len porážkou Ruska. A medzi bodmi Zelenského plánu je aj Kurská operácia.

„To v prvom rade výrazne ovplyvní sociálne nálady, ktoré sú v Rusku. Po druhé, výrazne to zatlačí na Putinovo okolie a povedie to k finále tejto vojny,“ hovorí Podoljak.

 

13:15 – Zalužnyj bol proti ofenzíve na ruské územie, keď Zelenskyj prvýkrát otvoril túto tému začiatkom tohto roka a trval na takejto operácii, uviedol Politico s odvolaním sa na zdroje.

Vtedajší vrchný veliteľ sa prezidenta opýtal, čo má robiť ďalej v prípade narušenia hraníc a vytvorenia predmostia. „Od Zelenského nikdy nedostal jasnú odpoveď. Mal pocit, že je to hazard,“ uviedol zdroj.

Proti operácii bol aj Emil Iškulov, veliteľ 80. výsadkovej brigády. Obaja boli odvolaní – Zalužnyj vo februári a Iškulov v júli. Proti Iškulovovmu odvolaniu verejne vystúpili niektorí velitelia. Médiá napísali, že dôvodom prepustenia bolo, že „sa postavil proti úlohe, ktorá nezodpovedala veľkosti brigády“.

Zdroje uviedli, že Iškulov namietal proti Kurskej operácii, pretože sa obával, že jeho brigáda by mohla byť na ruskom území príliš zraniteľná a počet obetí by sa mohol prudko zvýšiť. V súčasnosti podľa Politico rýchly postup Ruska v Donbase prinútil hlavného veliteľa Syrského, aby už začal s presunom niektorých jednotiek z okolia Kurska na posilnenie obrany pri Pokrovskom.

.

A bojovníci v Kurskej oblasti tvrdia, že sa teraz zastavili, aby doplnili zásoby a uistili sa, že ich logistické linky nie sú príliš vyťažené, čo naznačuje, že ukrajinské vedenie sa rozhodlo zatiaľ držať kurské predmostie.

 

12:31 – V meste Sumy po nočnom ostreľovaní horia dve veľké elektrické rozvodne, informoval miestny spravodajca Rádia Sloboda.

 

12:15 – Brazília sa nechce zúčastniť na vojne medzi Ruskom a Ukrajinou, a preto sa nepostaví na žiadnu stranu a bude vyzývať na mier.

Uviedol to prezident krajiny Lula da Silva.

„Pre Brazíliu je dôležité nezúčastniť sa na konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom. Preto je pre Brazíliu dôležité povedať, že chceme mier,“ povedal Silva.

.

Pripomeňme, že Zelenskyj nedávno kritizoval brazílsko-čínsku mierovú iniciatívu a označil ju za deštruktívnu a prospešnú pre Moskvu. Iniciatíva predpokladala zastavenie vojny na frontovej línii.

 

12:10 – Vo Ľvovskej a Ivano-Frankovskej oblasti je vyhlásená letecká pohotovosť kvôli „možným bojovým operáciám proti neidentifikovanému vzdušnému cieľu“, informovali vzdušné sily.

 

11:38 – Kremeľ uviedol, že zvýšenie počtu príslušníkov ruskej armády bolo spôsobené „množstvom existujúcich hrozieb“ na hraniciach Ruska.

„Situácia na západných hraniciach Ruska je nepriateľská, na východných hraniciach nestabilná,“ povedal Peskov.

 

.

10:27 – Dmitrij Medvedev navrhuje, aby si Rusko vytvorilo vlastného mierotvorcu.

Konkrétne otvorenú databázu „nepriateľov Ruska“ s ich osobnými údajmi.

„Je potrebné použiť známe zbrane nepriateľa. Napriek množstvu zjavných právnych problémov stojí za to uvažovať o vytvorení otvorenej verejnej databázy našich nepriateľov s uvedením ich osobných údajov. Na celkom aplikačné účely,“ napísal Medvedev.

V tom istom príspevku pohrozil všetkým „nepriateľom Ruska“ „bezprostrednou odplatou“. Mali by vedieť, že „si po nich prídu“, napísal Medvedev.

 

10:05 – Podľa denníka The Wall Street Journal bolo vo vojne na Ukrajine na oboch stranách zabitých alebo zranených už milión ľudí.

Ukrajinské zdroje uvádzajú, že Ukrajina stratila 80 000 zabitých vojakov a ďalších 400 000 zranených. Pripomenieme, že Zelenskyj vo februári uviedol, že zahynulo 30 tisíc vojakov.

.

Verziu ruských strát označujú západné spravodajské služby: takmer 200 tisíc mŕtvych a 400 tisíc zranených.

Poznamenáva sa, že pre Ukrajinu bude ťažšie vyrovnať sa s takýmito stratami, pretože má štyrikrát menej obyvateľov. Z dlhodobého hľadiska však budú dôsledky „zničujúce“ pre obe krajiny, ktoré mali demografické problémy už pred vojnou.

Publikácia sa domnieva, že jednou z motivácií Putina na začatie vojny bolo zvýšenie počtu obyvateľov Ruskej federácie pohltením Ukrajincov.

 

09:45 – Plán poskytnúť Ukrajine pomoc na úkor zmrazených ruských aktív „zlyhal“, preto sa EÚ chystá poskytnúť Ukrajine do konca roka 20 – 40 miliárd eur v nových úveroch bez ohľadu na zapojenie USA.

.

Píše o tom denník Financial Times s odvolaním sa na svoje zdroje.

Nápad s ruskými aktívami blokuje Maďarsko, ktoré môže vetovať poskytnutie potrebných záruk štátom na dlhodobé zmrazenie týchto aktív.

A pridelenie nových úverov by si vyžadovalo len podporu väčšiny, nie jednomyseľnosť, čo by Budapešť zbavilo práva veta.

Ukrajina potrebuje v roku 2025 na pokrytie svojho deficitu 38 mld.

Európska komisia medzitým uviedla, že 1,4 mld. eur zo zisku zo zmrazených ruských aktív smerovalo na nákup zbraní pre Ukrajinu.

 

09:34 – Veľký počet pechoty AFU bol zničený špeciálnymi jednotkami Achmatu v smere na Sujan, snažili sa získať oporu vo viacerých oblastiach, povedal Alaudinov.

Spresnil, že akhmátske špeciálne jednotky tiež zostrelili niekoľko dronov, zničili jedno vozidlo a jednu SAU.

 

07:00 – Podľa ministerstva obrany bolo v noci nad Brjanskou oblasťou zničených 15 ukrajinských dronov a ďalší nad Kurskou oblasťou.

 

06:50 – EÚ sa dohodla, že do konca roka poskytne Ukrajine novú pôžičku v hodnote približne 44,48 miliardy USD bez ohľadu na účasť USA. Informoval o tom denník Financial Times s odvolaním sa na troch európskych predstaviteľov.ň

 

06:40 – Po rozhovoroch medzi americkým prezidentom Joeom Bidenom a britským premiérom Keirom Starmerom Washington neoznámil, že by Ukrajine udelil povolenie na údery západnými zbraňami hlboko v Rusku, uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

Matthew Miller, hovorca ministerstva, dostal otázku, v akom štádiu je teraz diskusia o tejto otázke a či existuje politické rozhodnutie o žiadosti Kyjeva o takéto údery. Novinár na brífingu poznamenal, že stretnutie medzi Bidenom a Starmerom sa uskutočnilo v piatok, odvtedy neboli žiadne vyhlásenia zo strany amerických orgánov.

.

„K dnešnému dňu nemáme žiadne oznámenia o zmene našej politiky,“ odpovedal.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine, 16. septembra. To hlavné:

– Ruské jednotky oslobodili osady Uspenovka a Borki v Kurskej oblasti, uviedlo ministerstvo obrany.

– Ruské letectvo zostrelilo lietadlo MiG-29 ukrajinských vzdušných síl, uviedlo ministerstvo obrany.

– Straty ukrajinských vojakov za deň dosiahli celkovo až 1 915 osôb, uviedlo ministerstvo obrany.

– Kyjev pripravuje provokáciu s inscenovaným „ruským raketovým útokom“ na detské zariadenie s množstvom obetí, uviedla tlačová kancelária SVR.

– USA možno oficiálne neoznámia zmiernenie obmedzení pre Kyjev, ktorý používa západné rakety dlhého doletu na údery hlboko do Ruska, píše Economist.

– Okolo otázky možného povolenia úderov západných zbraní na Rusko sa šíri veľa informačných fám a chýrov, ale Kremeľ nepočul žiadne oficiálne vyhlásenia, povedal Peskov.

– Kazašský prezident Tokajev na stretnutí s nemeckým kancelárom Scholzom povedal, že Rusko je vojensky neporaziteľné a že ďalšia eskalácia by viedla k nenapraviteľným následkom.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Zničené sny Kosova: Slovensko blokuje posudzovanie jeho žiadosti o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európania po rokovaniach v Berlíne prisľúbili Ukrajine pomoc. V hre ostávajú územia a zmrazené ruské aktíva

Európania sľubujú, že v budúcnosti budú Ukrajinu chrániť pred Ruskom, a to aj vojenskými prostriedkami. Naďalej však pretrvávajú rozdiely v…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Streľba na Brownovej univerzite: Ďalší politicky motivovaný atentát na Republikánov?

Víkendová streľba na Brownovej univerzite v USA má podobné prvky ako atentát na konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka. Jedna z obetí…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump podal žalobu o desať miliárd dolárov na BBC, tá sa bráni

Americký prezident Donald Trump podal žalobu na britskú verejnoprávnu televíziu BBC, pričom od nej žiada odškodné desať miliárd dolárov. Spor…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnom priecestí v Bratislave došlo k zrážke vlaku a auta

Na železničnom priecestí na Ivanskej ceste v Bratislave došlo v utorok krátko po 20.15 h k zrážke vlaku a auta.…

17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vláda má prerokovať pozíciu SR k budúcemu rozpočtu EÚ aj projekt obnovy mostov

Slovensko zaujíma negatívny postoj k návrhu zlučovania tradičných politík, ktoré mali doposiaľ osobitné a odlišné systémy a pravidlá vykonávania, do…

17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To musíme my!

Dokonáno jest… máme novou vládu. Už dávno před volbami bylo jasné, že ji bude sestavovat Andrej Babiš, jen se nevědělo,…

17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Súdny spor Orosch vs. majiteľ, matka zavraždeného a postrelená obeť z Teplárne. Právny zástupca vysvetľuje, čo sa deje

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Co tomu spoluobčané opravdu říkají

Poznámka ke korektnímu čtení výzkumů veřejného mínění. To je třeba položena otázka, jestli si lidé myslí, že vzhledem k hloupým…

17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Predseda vlády vyzval generálneho prokurátora, aby riešil prokurátora Špirka. Zverejnil dôkaz a svedectvo exmanželky

Predseda vlády SR Robert Fico spolu s podpredsedom vlády SR Robertom Kaliňákom, podpredsedom parlamentu Tiborom Gašparom a advokátom Marekom Parom…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vraj „Ficoland”. Opoziční slávici znovu na námestiach

S protestmi sa tento týždeň roztrhlo vrece: v pondelok sa konal občiansky, v utorok politický. Ako povedal klasik: ľudia si…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liečivá sila včely bez hraníc

Návody a recepty ako využiť v bežnom živote včelie produkty. Knihu nájdete TU

16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Galis o kauze s legionármi v Slovane: Každý musí rešpektovať trénera. Je jedno, či ide o Slováka, Maďara, Holanďana alebo Fína"

Tento týždeň sme informovali, že tréner majstra Niké ligy ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. disciplinárne potrestal štvoricu zahraničných hráčov.…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Fico konečne pochopil situáciu. Začne aj konať?

Ľudia, hlavne voliči koalície, sú nespokojní, lebo sa nevyšetruje trestná činnosť členov predošlej vlády, rôznych orgánov, ktoré vtedy prekračovali svoje…

16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

USA sa snažia dobyť Venezuelu bez vojny

Venezuela, 16. decembra 2025 - Ak USA dokážu zhabať najväčší tanker Venezuely, môžu rovnako ľahko zabaviť malú, údajne drogovú loď…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Skupina D popiera dodávky dronov na Ukrajinu bez licencie aj zneužitie prostriedkov z verejnej zbierky

Zástupcovia českého združenia Skupina D, ktoré z verejných zbierok nakupuje a dodáva drony na Ukrajinu, na utorkovej tlačovej konferencii uviedli,…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská odpoveď: „Koalícia ochotných“ je horšia ako NATO, nebudú žiadne ústupky v otázke Donbasu, Novoruska a Krymu...

Rusko, 16. decembra 2025 - „V súčasnosti máme štyri subjekty [DNR, LNR, Záporožská a Chersonská oblasť], ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

V Bratislave a ďalších mestách sa konajú opozičné protivládne protesty

V Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici i v ďalších mestách na Slovensku sa v utorok večer konajú protesty. Upozorniť chcú na…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Na obrázku je ukrytý farmár. Dokážete ho nájsť?

Ukrytý farmár je hlavnou záhadou tejto vizuálnej hádanky, ktorá preverí vašu pozornosť k detailom a rýchlosť myslenia. Na prvý pohľad…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

New Jersey potvrdili zranenie Šimona Nemca

Organizácia New Jersey Devils v utorok zaradila slovenského 21-rončého obrancu Šimona Nemca na listinu zranených hráčov. Znamená to, že Nemec…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Paríž ruší legendárny silvestrovský koncert kvôli zvýšeným obavám o bezpečnosť

Francúzske úrady zrušili tradičný silvestrovský koncert na Champs-Élysées, jednej z najznámejších parížskych ulíc, s odôvodnením bezpečnostných obáv a obáv o…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Peking podľa čínskych médií prvýkrát otestoval letové vlastnosti najväčšieho bezpilotného lietadla Ťiou-tchien (Jiutian). Vyvinuli ho ako bezpilotný lietajúci systém pre desiatky menších dronov s cieľom zaťažiť protivzdušnú obranu USA a spojencov pôsobiacich v indicko-tichomorskom regióne. Informoval o tom web armyrecognition.com.

07:34

Spojené kráľovstvo podľa informácií denníka The Guardian v stredu oznámi dosiahnutie dohody o opätovnom pripojení sa k výmennému programu Európskej únie pre študentov Erasmus.

Podľa denníka ide o súčasť snáh britskej vlády o užšiu spoluprácu s Bruselom.

07:32

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že v stredu vystúpi s televíznym prejavom k národu. V statuse na platforme Truth Social uviedol, že pre Spojené štáty bol tento rok „skvelým rokom“, odkedy sa v januári vrátil k moci, informuje správa agentúry AFP.

„Moji americkí spoluobčania: Zajtra večer o 21.00 h (3.00 h SEČ) vystúpim s príhovorom k národu, naživo z Bieleho domu. Teším sa, že sa vtedy ‚uvidíme‘“, uviedol Trump. „Bol to skvelý rok pre našu krajinu, a to najlepšie ešte len príde,“ zdôraznil.

07:29

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil námornú blokádu „sankciovaných ropných tankerov“, ktoré smerujú do Venezuely. Informovali o tom sprágy agentúr AFP a AP.

„Dnes nariaďujem ÚPLNÚ A KOMPLETNÚ BLOKÁDU VŠETKÝCH SANKCIONOVANÝCH ROPNÝCH TANKEROV, ktoré smerujú do a z Venezuely,“ napísal Trump v utorok večer na svojej platforme Truth Social.

07:28

.

Bývanie v prenájme občas prináša aj takéto zážitky

Bývanie v prenájme môže byť pohodlné, ale často sa mení na nepríjemný boj s realitou. Nájomníci sa neraz stretávajú s…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Ak plán siahnuť na ruské aktíva zlyhá, EÚ bude „vážne poškodená po celé roky“, tvrdí Merz

Nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí európskych lídrov v Berlíne varoval pred možnosťou, že členské štáty EÚ zablokujú plán použiť zmrazené…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Koniec jednej éry v Nemecku, veľká skúška pre Slovensko. Volkswagen v Drážďanoch zatvoril závod

Rozhodnutie koncernu Volkswagen zatvoriť 16. decembra 2025 výrobný závod v Drážďanoch po prvý raz za 88 rokov presahuje rámec jedného…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zväz právnej ochrany oznamovateľov podporuje vládne zmeny v ÚOO. To hovorí samo za seba

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov