Štefan Tarkovič

NAŽIVO

Eurokomisárka pre rozširovanie Marta Kosová uviedla, že dodávky cez ropovod Družba by mohli byť obnovené už tento týždeň.

Včera 20:24

Zdroje pre agentúry DPA a AFP uviedli, že delegácia USA plánuje odcestovať na mierové rozhovory s Iránom Islamabade už čoskoro.

Včera 20:23

Námorná pechota USA predstavila dizajn novej triedy svojich výsadkových lodí s názvom McClung.

Včera 20:22

Merz uviedol, že neexistuje opodstatnenie pre prípadný útok USA na Kubu.

Včera 20:20

Péter Magyar na tlačovej konferencii zverejnil mená siedmich ministrov vlády strany Tisza.

Včera 20:14

Péter Magyar na tlačovej konferencii vyzval Zelenského, aby Ukrajina obnovila prepravu ropy cez ropovod Družba, ak je funkčný.

Včera 19:53

Nemecké ministerstvo zahraničia oznámilo, že Nemecko si predvolalo ruského veľvyslanca kvôli hrozbám zo strany Moskvy na ciele v Nemecku.

Včera 19:47

Turecko oznámilo, že zadržalo 90 podozrivých z napojenia na Islamský štát.

Včera 19:35

Magyar na tlačovej konferencii oznámil, že bude v utorok telefonovať Vučičom a Ficom. Povedal, že s ním treba viesť  rokovania, napríklad o Benešových dekrétoch.

Včera 19:34

Kash Patel podal žalobu na magazín The Atlantic za ohováranie. Časopis zverejnil článok o jeho údajnom probléme s alkoholom.

Včera 19:32

V Spojených arabských emirátoch zadržali členov skupiny spojenej s Iránom, ktorá pripravovala teroristické útoky v krajine.

Včera 19:19

Európska komisia navrhla obnovenie dohody so Sýriou z roku 1978. Návrh ešte musí schváliť Európska rada.

Včera 19:04

Trump uviedol, že Vance a ďalší členovia delegácie USA sú na ceste do Pakistanu, kde budú rokovať s Iránom.

Včera 17:19

Poslanec za Hizballáh Hasan Fadlalláh uviedol, že v záujme Džúzífa Awna je odstúpenie od rokovaní s Izraelom. Zdôraznil, že Hizballáh si želá, aby súčasné prímerie medzi krajinami platilo aj naďalej.

Včera 17:19

Iránsky úrad pre civilné letectvo oznámil, že znova začali fungovať dve hlavné letiská v Teheráne.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Tarkovič za top problém označil útok,svoju budúcnosť nekomentoval

Stojí si za svojimi rozhodnutiami a nič by na nich nemenil. Najväčšími problémami futbalovej reprezentácie Slovenska je útočná fáza, prechod do nej, hra na krídlach a nie generačná výmena. V hodnotení EURO 2020, na ktorom Slovensko vypadlo v skupinovej fáze to médiám povedal tréner Štefan Tarkovič

Štefan Tarkovič
Na snímke tréner futbalovej reprezentácie Slovenska Štefan Tarkovič
❚❚
.

Slováci po úvodnom triumfe 2:1 nad Poľskom následne prehrali so Švédmi 0:1 gólom z penalty a so Španielmi zahanbujúco 0:5. V tabuľke skončili na 3. mieste, no boli najhorší v tabuľke tretích a do vyraďovačky neprenikli. „Som presvedčený, že postup z ťažkého barážového dvojzápasu na ME bol veľký úspech. Očakávania boli minimálne. Bolo to pozitívne. Myslím si, že Slovensko na turnaji malo byť,“ začal kouč SR s hodnotením šampionátu zo širšieho hľadiska.

„Po prvom víťazstve sa očakávania zmenili o 180 stupňov a bolo akoby povinnosť postúpiť. Prípravu sme mali dobrú s dvoma prípravnými zápasmi a dopadla dobre. Samotný šampionát sme na začiatku ťažkým zápasom s Poľskom po taktickom výkone zvládli veľmi dobre. Dokázali sme byť efektívni a koncentrovaní a zdolali sme veľké a sebavedomé Poľsko. Proti Švédsku sme doplatili na pasívny úsek v druhom polčase, ktorý vyvrcholil pokutovým kopom. Dostali sme sa pod tlak získania bodu v zápase so Španielskom. Ten zápas sme nezvládli, to si treba otvorene povedať. Nezvládli sme ho mentálne, fyzicky a ani výsledkovo. Nakoniec sme sa s turnajom rozlúčili. Skončili sme tretí pred Poľskom, čo je pozitívne. Ale s tak negatívnym skóre sme nemohli pomýšľať na postup. Turnaj mal pre mňa veľa pozitív, aj veľa negatív.“

 

.
Hra na hranici svojich možností

Na otázku, či dosiahol tím okolo kapitána Mareka Hamšíka na ME maximum, odpovedal Tarkovič kladne, podľa jeho názoru hrali jeho hráči na hranici svojich možností: „Áno, myslím si to. V ťažkých zápasoch s Poľskom a Švédskom mužstvo ukázalo charakter, ukázalo, že ich vie zvládať. Samozrejme, boli tam aj negatíva. Minimálne v tomto dvojzápase sme ukázali našu silu. Musíme hrať na základe prísnej stratégie a taktiky. Tak sme sa snažili mužstvo pripraviť. Mužstvo naozaj podľa mňa hralo na hranici svojich možností a v tých dvoch zápasoch to ukázalo. Aj Švédi majú kvalitu, ktorú si niekedy neuvedomujeme, najmä v obrannej fáze.“

Marek Hamšík
Na snímke Marek Hamšík

Za predzápasovými taktikami aj vstupmi do zápasov si 48-ročný tréner stojí na sto percent. Nič iné by neurobil inak: „Častá otázka. Veľa som o tom rozmýšľal. Je rozdiel pred zápasom a po zápase. Ja si za svojimi rozhodnutiami stojím, za tými, ktoré som urobil pred zápasom. Bol som o nich stopercentne presvedčený. Po zápase sa dá polemizovať a hodnotiť. Je logické, že otázok, čo sa dalo urobiť inak, je potom veľa, ale pred zápasom by som neurobil nič inak.“

 

Herný prejav

Kritici namietajú, že herný prejav tímu bol pasívny, s dvoma strelami na bránu za celý šampionát. „Otázka je, čo je odvážnejší taktický plán. Som presvedčený, že keď tím nevie eliminovať ofenzívnu kvalitu súpera, nemôže ísť s naivným taktickým plánom, to by sa mohlo vypomstiť. Ak by sme tak hrali a všetky zápasy prehrali 0:3, vyčítali by mi, že som hral naivne a otvorene, že sme nezvládli súperovu útočnú kvalitu. Lewandowski dal za sezónu viac gólov ako všetci naši dokopy. Forsberg, Isak a čakali sme aj, že nastúpi Kulusevski – to je útok za 100 miliónov eur. Nám sa podarilo eliminovať európske a svetové útočné esá proti Poľsku a Švédsku. To si vážim, našu obrannú fázu. Ale súhlasím, že prechod do útoku a útočná fáza je náš problém. No nie je to problém tohto turnaja, je to dlhodobý problém. A je to vec, ktorú musíme riešiť.“

V tíme boli po zranení Davida Strelca len traja útočníci a zranený Ivan Schranz sa nestihol dať do poriadku. Tréner zvolil v zápasoch taktiku bez klasického útočníka, po jej zmene sa rozhodol pre Michala Ďuriša a Róbert Boženík bol len na tribúne. Svoje rozhodnutia Tarkovič zdôvodnil slovami: „Na pozícii útočníka nemáme hráča, ktorý dlhodobo hráva v klube a skóruje. Je polemika, či nastúpiť s hrotovým útočníkom alebo nie.

.

Po penalte so Švédskom a na druhý polčas so Španielskom sme to zmenili a nemyslím si, že by to našu útočnú hru zmenilo. Čo sa týka konkrétne Schranza a Boženíka, Ivana som zobral vo viere, že sa dá do poriadku. Bola nádej, že bude OK. No nechcel som si zobrať ‚na triko‘ riziko, že sa zraní. Chcem s ním pracovať do budúcnosti. Bolo to riziko, ktoré som podstúpil a tu prehlasujem, že aj keby som Ivana nezobral, nezobral by som ani iného hráča. Snom bolo postúpiť zo skupiny a som presvedčený, že by bolo viac času a Ivan by mohol v ďalšom zápase hrať. Čo sa týka Boženíka, je iný typ ako Ďuriš. To bola miska na váhach. Vzhľadom na to, že sme nastupovali s dvoma hráčmi, Hamšíkom a Dudom, ktorí nie sú klasickí útočníci, možnosť alternovať dvoch ďalších útočníkov nebola, rozhodli sme sa pre jedného z nich. Že to bol Ďuriš, bolo typológiou hráča. Chcel sme mať viac alternatív v strede ihriska, preto boli na lavičke hráči do stredu poľa.“

 

Dôvera v Tarkoviča

Prezident SFZ Ján Kováčik má stále dôveru v Tarkoviča, tréner svoje zotrvanie či prípadný odchod komentovať nechcel: „Odpoviem vetou, že toto mužstvo potrebuje čas a trpezlivosť a či to bude so mnou, alebo bez mňa, ja nerozhodnem. Za svojou prácou si stojím a trúfam si povedať, že sme mužstvo posunuli ďalej. Toto nie je otázka na mňa.“

Po turnaji sa začala skloňovať aj generačná výmena, keďže v tíme je viacero tridsiatnikov ako Tomáš Hubočan, Peter Pekarík, Juraj Kucka, Marek Hamšík a ďalší. „Rozprávali sme sa s hráčmi, ale nič konkrétne nepadlo. Pre mňa osobne je reprezentácia miesto, kde by mali byť hráči, ktorí momentálne podávajú najlepšie výkony. Poviem otvorene, neviem si predstaviť hráčov, ktorí majú výkonnosť a môžu pomôcť, nahradiť mladými hráčmi. Za dva mesiace tu nebudem ani ja na pozícii a bude sa rozprávať ako reprezentácia nefunguje. Toto je ťažký proces, ale musí ísť v súlade so zákonitosťou, že reprezentácia je o výkonnosti. Samozrejme, popri starších hráčoch s adekvátnou výkonnosťou by mali byť mladí hráči zapracovaní. To je môj názor.“

Vystúpenie na EURO 2020 je podľa Tarkoviča odrazom kvality slovenských hráčov. Rozhodujúcim limitom bolo, že viacerí pravidelne nehrávajú v kluboch: „Sme 36. na svete. Pre mňa je renking FIFA objektívny obraz výkonnosti mužstva v určitom časovom období. Netvrdím, že máme slabých hráčov, najväčší problém je, že hráči sa v kluboch nepresadzujú v ofenzívnej fáze. Nemajú potom sebavedomie či zápasovú prax. Preto sme si nevytvorili šance. Musíme to riešiť. Chcem, aby naša hra v ofenzíve, krídelných priestoroch či v šestnástke vyzerala inak.“

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Od mája musí každý predajca prijať kartu či mobilnú platbu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Členské štáty sa chystajú odblokovať 90-miliardovú pôžičku pre Ukrajinu

Krajiny Európskej únie sa v stredu pokúsia definitívne schváliť uvoľnenie zablokovanej pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur. Podľa…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Magyar vyhlásil, že by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua

Predseda strany Tisa, ktorá zvíťazila v Maďarsku, Péter Magyar vyhlásil, že maďarské úrady by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blanár odcestuje na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár v utorok (21. 4.) odcestuje do Luxemburgu na zasadnutie Rady Európskej únie pre zahraničné veci.…

20. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump v komentári pre agentúru Bloomberg

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prezident zdôraznil význam pripomínania si minulosti

Prezident SR Peter Pellegrini zdôraznil význam pripomínania si minulosti. Počas odovzdávania ocenení Spravodlivý medzi národmi vyzdvihol odvahu, ľudskosť a morálny…

20. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Prezident vyhlásil referendum. Ale iba s dvoma otázkami…

Navrhovaná prvá otázka referenda požadujúca, aby Národná rada SR prijala uznesenie s cieľom skrátiť volebné obdobie a určiť termín volieb,…

20. 04. 2026 | Aktualizované 20. 04. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Magyar vyhlásil, že by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua

Predseda strany Tisa, ktorá zvíťazila v Maďarsku, Péter Magyar vyhlásil, že maďarské úrady by zatkli izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump

Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“, uviedol Trump v komentári pre agentúru Bloomberg

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Estónsky minister reaguje na Zelenského: O príprave ruského útoku na Pobaltie nemáme informácie

Estónsky minister zahraničných vecí vyhlásil, že nemajú žiadne informácie o tom, že by sa Rusko pripravovalo na útok na pobaltské…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bejrút bude rokovať s Izraelom sám za seba, delegáciu povedie bývalý veľvyslanec v USA Simon Karam

Libanonský prezident Joseph Aoun v pondelok uviedol, že plánované rokovania s Izraelom majú za cieľ ukončiť krviprelievanie a izraelskú okupáciu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Návrat na Satterthwaite Court

Ponorte sa do obľúbenej série Príbehy zo Somersetu. 3 kniha je už na pultoch. Poručík Charles Heywood má už dobrodružstiev…

20. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko a Francúzsko navrhli poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody namiesto zrýchleného členstva do EÚ

Nemecko a Francúzsko navrhli poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody pred vstupom do EÚ bez hlasovacieho práva a bez prístupu k rozpočtu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Netanjahu pohrozil prísnym trestom vojakovi, ktorý poškodil sochu Ježiša Krista

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pohrozil „tvrdými opatreniami“ voči vojakovi, ktorý bol zachytený na zábere pri ničení sochy Ježiša Krista v…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinská armáda vyzýva na stiahnutie zo severnej časti Mirnogradu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 04. 2026 | Aktualizované 20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Aktualizované 20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Cyprus zmodernizuje kľúčové letecké a námorné základne s finančnou podporou USA a EÚ

Cyprus plánuje modernizáciu kľúčových základní z amerických a európskych finančných prostriedkov s cieľom posilniť humanitárnu pomoc na Blízkom východe, informuje Euronews

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj by chcel s Péterom Magyarom rokovať o ukrajinských peniazoch, ktoré „Orbán ukradol“

Kyjev by rád získal späť peniaze pochybného pôvodu, ktoré pri prevoze zadržalo Maďarsko. Ukrajinský prezident sa vyjadril, že peniaze mu „ukradol“…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko po hrozbách zo strany Zelenského pripustil možnosť útoku z územia Ukrajiny a pohrozil vojenskou odvetou

Lukašenko po hrozbách zo strany Zelenského pripustil možnosť útoku z územia Ukrajiny a pohrozil vojenskou odvetou, vrátane použitia jadrových zbraní

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N vypustil konšpiračnú teóriu. Známy moderátor ostro reaguje

Opozičný Denník N tvrdí, že súčasná vládna koalícia okolo Smeru-SSD má vraj pod palcom verejnoprávnu STVR, ktorá však v skutočnosti vysiela…

20. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trolejbus narazil do supermarketu v Salzburgu, jeden človek zomrel

Jeden človek zahynul a sedem ďalších utrpelo zranenia po tom, ako trolejbus v rakúskom Salzburgu zišiel z cesty a narazil…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Predĺženie prímeria s Iránom je „veľmi nepravdepodobné“

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

20. 04. 2026 | Aktualizované 20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Aktualizované 20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Kubina môže zastupovať čurillovcov v kauze Kajúcnik, rozhodol prokurátor

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici rozhodol, že zo spisu v trestnej veci „Kajúcnik” nevyplývajú žiadne okolnosti, ktoré by z…

20. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo v skutočnosti riešili von der Leyenová a Mark Rutte uplynulý štvrtok

Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová a generálny tajomník NATO Mark Rutte urýchľujú koordináciu medzi EÚ a NATO. Viaceré vlády zvažujú…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


Holandskí detskí psychiatri požadujú ukončenie asistovanej samovraždy u mladých osôb s duševnými ochoreniami

Holandskí profesori z odboru detskej a adolescentnej psychiatrie vyzývajú svojich kolegov, aby prestali schvaľovať žiadosti o eutanáziu od osôb mladších…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci lapajú po dychu: SaS sa s Majerským ani Naďom nespája

Podľa aktuálnych správ nie je pred voľbami reálne, aby vznikol zložený opozičný subjekt. Niektorých z toho ide šľak trafiť…

20. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Po útoku na jeho tanker Irán sľúbil USA a Izraelu „nezabudnuteľné pekelné hodiny“

Irán, 20. apríl 2026 - Pentagon zverejnil videozáznam, na ktorom americké námorníctvo otvára paľbu na nákladnú loď plávajúcu pod iránskou…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

USA zaútočili na iránske plavidlo v Ománskom zálive. Teherán vyhlásil porušenie prímeria a ohlásil odvetný úder

Trump včera potvrdil útok na iránske obchodné plavidlo. Podľa jeho slov americký torpédoborec USS Spruance zadržal nákladnú loď TOUSKA plávajúcu…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský dostáva chválu z každej strany po hetriku v play-off. Náš slovenský kráľ, opísal ho klub

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský zažiaril hneď v úvodnom zápase play-off. Jeho Montreal Canadiens zvíťazil 4:3 po predĺžení na ľade Tampy…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

Sergej Lavrov reagoval na maďarské voľby, kritizoval EÚ a ocenil Fica

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas diplomatického fóra v Antalyi kritizoval EÚ za jej rozhodnutie oslobodiť sa od ruských…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mallorca podľa Valjenta musí ísť na naplno, pod novým trénerom sa cíti pokojnejší a odvážnejší

Zmena na trénerskom poste priniesla do kabíny RCD Mallorca nový impulz - a podľa Martina Valjenta aj väčší pokoj na…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

Českým okresom Jičín sa prehnalo tornádo

Neďaleko českého mesta Jičín v Královohradeckom kraji sa v nedeľu popoludní objavilo tornádo. Ide o prvé tohtoročné zdokumentované tornádo. Informuje…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ak Západ nezmení svoj postoj k Ukrajine Rusko bude postupovať podľa iránskeho scenára

Rusko, 20. apríl 2026 - Blízkovýchodná kríza výrazne nezmenila postoj kolektívneho Západu voči Rusku - iba dočasne posunula dôraz. Všetky…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

Nahradí Radev Orbána? V Bulharsku s veľkým náskokom vedie proruský kandidát

Vo voľbách v Bulharsku Rumen Radev dosiahol podľa exit polov historické víťazstvo, vládnuci GERB výrazne padol, strana „Pokračujeme v zmene…

20. 04. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov

Nairobi: Hlavné mesto, kde sa stretáva mesto a safari

Nairobi je fascinujúce miesto, ktoré si vyslúžilo prezývku hlavné mesto divočiny vďaka unikátnemu spojeniu modernej metropoly a nespútanej prírody. Nairobi…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

Euronews: Počet obyvateľov EÚ klesne do roku 2100 o 12 %. Slovensko s negatívnou prognózou

Miera pôrodnosti v Európe klesá a populácia starne. Najnovšie projekcie Eurostatu ukazujú, že sa očakáva, že populácia EÚ v rokoch…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Eurokomisárka pre rozširovanie Marta Kosová uviedla, že dodávky cez ropovod Družba by mohli byť obnovené už tento týždeň.

Včera 20:24

Zdroje pre agentúry DPA a AFP uviedli, že delegácia USA plánuje odcestovať na mierové rozhovory s Iránom Islamabade už čoskoro.

Včera 20:23

Námorná pechota USA predstavila dizajn novej triedy svojich výsadkových lodí s názvom McClung.

Včera 20:22

Merz uviedol, že neexistuje opodstatnenie pre prípadný útok USA na Kubu.

Včera 20:20

Péter Magyar na tlačovej konferencii zverejnil mená siedmich ministrov vlády strany Tisza.

Včera 20:14

.

Logika a zdravý rozum nie je pre každého

Logika si občas potrebuje oddýchnuť a práve tieto situácie dokazujú, že niekedy si berie voľno bez varovania. Logika v každodennom…

20. 04. 2026 | 0 komentárov

Vezme si príklad aj Pellegrini? Ulicami Varšavy prešiel Národný pochod za život. K sprievodu sa pripojil aj prezident Nawrocki

V nedeľu 19. Marca prešiel ulicami Varšavy Národný pochod za život — jedna z najväčších pro-life manifestácií v Európe. Podujatia…

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo robiť? Bez splnenia tejto podmienky by som sa neunúval v tejto otázke ani otočiť sa smerom k Budapešti, nieto ešte s ňou rokovať, píše historik

Už niekoľkokrát som vo svojich článkoch citoval N. Machiavelliho, ktorý v svojich odporúčaniach radil vladárovi, aby sa nikdy nevracal k…

20. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Starý nemecký model sa rozpadol

Nemecko presmerováva svoju priemyselnú základňu z výroby automobilov na zbrane v snahe zastaviť hospodársku stagnáciu, píše The Wall Street Journal

20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čo ste sa z našich médií o maďarských voľbách (asi) nedozvedeli

Voľby v Maďarsku boli nespochybniteľnou top udalosťou aj nášho politického diania. Naša opozícia okamžite po vyhlásení výsledkov začala dávať lacné…

20. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov