NAŽIVO

Vojenská junta v Burkine Faso rozpustila všetky politické strany i zoskupenia a zrušila aj právny rámec upravujúci ich činnosť, vyplýva z dekrétu, ktorý schválila rada ministrov tejto západoafrickej krajiny.

07:16

Kanadský premiér Mark Carney očakáva, že americká administratíva bude rešpektovať kanadskú zvrchovanosť. Povedal to rámci odpovede na otázku ohľadom správ o stretnutí amerických predstaviteľov so separatistami usilujúcimi sa o nezávislosť kanadskej provincie Alberta.

07:16

Kuba kritizovala výkonné nariadenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý pohrozil clami pre krajiny predávajúce ropu tejto karibskej krajine. Havana to označila za „brutálny akt agresie“.

07:15

Nemecké ozbrojené sily – Bundeswehr – zostanú v Iraku rozmiestnené ešte jeden rok. Parlament v Berlíne predĺžil ich mandát do januára 2027.

07:13

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že pre blízkeho spojenca Veľkú Britániu je „veľmi nebezpečné“ rokovať s Čínou. Jeho vyjadrenia prišli po tom, čo britský premiér Keir Starmer navštívil Peking a rokoval s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom.

07:13

Americký prezident Donald Trump vyjadril nádej, že je možné vyhnúť sa vojenskému zásahu voči Iránu. Dodal tiež, že plánuje ďalšie rokovania s Teheránom o možnej jadrovej dohode.

07:12

Počet rekreačných letov z Fínska do Spojených štátov sa v roku 2025 znížil o približne 25 percent, ukazujú údaje Fínskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr.

07:11

Americký prezident Donald Trump podpísal výkonný príkaz, v ktorom pohrozil zavedením dodatočných ciel pre krajiny predávajúce alebo poskytujúce ropu Kube. 

07:10

Nemecký kancelár Friedrich Merz a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v telefonickom rozhovore spoločne privítali „úsilie v záujme prímeria“, uviedol vo vyhlásení Berlín. 

07:09

Spojené štáty zmiernili sankcie voči ropnému sektoru Venezuely, keďže sa administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa snaží zvýšiť investície a produkciu v krajine po nedávnom zvrhnutí jej prezidenta Nicolása Madura. Venezuelský parlament zároveň prijal návrh zákona o privatizácii ropného sektora.

07:08

Iránske ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo nemeckého veľvyslanca v Teheráne Axela Dittmanna pre vyhlásenia kancelára Friedricha Merza.

07:07

Ukrajinské ministerstvo obrany kontaktovalo americkú spoločnosť SpaceX miliardára Elona Muska po správach o ruských dronoch vybavených satelitným pripojením Starlink. Uviedol to šéf ukrajinského rezortu obrany Mychajlo Fedorov.

07:06

Český prezident Petr Pavel si počas svojej minulotýždňovej návštevy Vatikánu prevzal jeden z najstarších návrhov československej štátnej vlajky, ktorej autorom je jeden zo zakladateľov republiky, slovenský politik a generál Milan Rastislav Štefánik. Vlajka z roku 1918 sa stala súčasťou zbierky pražského Vojenského historického ústavu.

07:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj očakáva od Ruska naplnenie dohody neútočiť na Kyjev a ďalšie mestá v jeho krajine jeden týždeň vzhľadom na zimné počasie, ako to oznámil prezident USA Donald Trump.

06:53

Trump naznačil, že Hamas sa dobrovoľne vzdá svojich zbraní. Militanti iba niekoľko hodín predtým oznámili, že to neplánujú urobiť. „Mnoho ľudí tvrdí, že zbraní sa nikdy nevzdajú. Vyzerá to však, že sa tak stane,“ povedal.

Včera 20:13

Brazílska polícia zatkla muža s údajným napojením na Islamský štát pre podozrenie z plánovania samovražedného bombového útoku.

Včera 19:19

Merz uviedol, že európske štáty začínajú diskutovať o vytvorení spoločného nukleárneho dáždnika, ktorý by dopĺňal súčasné bezpečnostné dohody s USA.

Včera 19:18

Kallasová varovala USA pred rozpútaním novej vojny na Blízkom východe. „Pokiaľ ide o útoky, myslím si, že región nepotrebuje novú vojnu,“ povedala.

Včera 19:17

Putin podľa Trumpa súhlasil s jeho požiadavkou zastaviť útoky na Kyjev po obdobie jedného týždňa. „Takúto zimu ešte nezažili. Osobne som prezidenta Putina požiadal, aby týždeň nestrieľal na Kyjev a rôzne ďalšie mestá. Súhlasil s tým a musím povedať, že to bolo veľmi milé,“ povedal Trump.

Včera 19:16

Lavrov uviedol, že Rusko bude súhlasiť len s takými medzinárodnými bezpečnostnými zárukami pre Ukrajinu, ktoré sú priateľské voči Moskve.

Včera 19:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Superpohár piatykrát pre FC Barcelona, Messi: “Mám radosť z Pedra”

Futbalisti FC Barcelona sa v počte trofejí vyrovnali AC Miláno

❚❚
.

Barcelona získala do svojej vitríny v tomto kalendárnom roku po triumfe v Lige majstrov, Primera division a Španielskom pohári už štvrtý pohár. Zároveň sa jej obranca Dani Alves dostal na úroveň legendy “rossoneri” Paola Maldiniho, obaja zdvihli európsky Superpohár nad hlavu štyrikrát. Alvesovi sa to podarilo trikrát s Barcelonou a raz so Sevillou.

Skóre jubilejného 40. súboja o európsky grál na Štadióne Borisa Paichadzeho v gruzínskej metropole Tbilisi otvoril už v 3. minúte argentínsky stredopoliar v službách Sevilly Ever Banega, no v 7. a 16. minúte odpovedal rovnako z priamych kopov jeho krajan Lionel Messi a favorit sa razom dostal na koňa. V 44. minúte zvýšil vedenie zverencov trénera Luisa Enriqueho v prvom oficiálnom súťažnom zápase novej sezóny Rafinha.

.

V 52. minúte po zásahu Luisa Suareza svietilo na tabuli už 4:1 a Barcelona kráčala za triumfom, no Jose Antonio Reyes, Kevin Gameiro a Jevhen Konopljanka sa postarali o senzačné vyrovnanie. V predĺžení napokon rozhodol o triumfe favorizovaných Kataláncov Pedro Rodriguez – 5:4.

 

Európsky Superpohár 2015:

FC Barcelona – FC Sevilla 5:4 po predĺžení (3:1)

Góly: 7. a 16. Messi, 44. Rafinha, 52. Suarez, 115. Pedro Rodriguez – 3. Banega, 57. Reyes, 72. Gameiro (z 11 m), 81. Konopljanka. ŽK: Mathieu, Pedro, Busquets, Dani Alves – Krychowiak, Coke, Banega, Immobile, Krohn-Dehli. Rozhodoval: Collum (Škót.), 51.000 divákov.

.

 

Zostavy a striedania:

Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Pique, Mascherano (93. Pedro Rodriguez), Mathieu – Rakitič, Busquets, Iniesta (63. Roberto) – Messi, L. Suarez, Rafinha (78. Bartra)

Sevilla: Beto – Coke, Rami, Krychowiak, Tremoulinas – Krohn-Dehli, Banega – Reyes (68. Konopljanka), Iborra (80. Mariano), Vitolo – Gameiro (80. Immobile)

 

.

Sevilla prekvapujúco išla do vedenia

Barcelona vstupovala do zápasu v pozícii obrovského favorita aj napriek tomu, že jej chýbali ľavý obranca Alba i Neymar. Brazílčanovo miesto v ofenzívnom trojzáprahu popri Messim a Suarezovi zaujal Rafinha. Už v 3. minúte sa zrodil prvý gólový okamih stretnutia a prekvapujúco išla do vedenia Sevilla. Po faule Mascherana na Reyesa tesne za šestnástkou si loptu na priamy kop vo výhodnej streleckej pozícii postavil Banega a ponad múr ju ideálne zakrútil k ľavej žrdi, čím nechal ter Stegena v roli štatistu – 0:1. Barcelona o štyri minúty z takmer identickej situácie dostala šancu na vyrovnanie, keď sa na zemi ocitol Suarez po nedovolenom zákroku Krychowiaka. Messi svojou unikátnou ľavačkou napodobnil “kúsok” Banegu a exkluzívne vymietol ľavý roh Betovej svätyne – 1:1. Do rušného úvodu zápasu sa ešte zmestili akcie Rafinhu a Piqueho, ale neskončili sa priamym ohrozením sevillskej brány. Barcelonskej hre dávali kúzelný rozmer Iniesta s Rakitičom, ktorí v strede poľa úplne vygumovali silové zložky súpera. Ukážkovým príkladom ich kooperácie bola 16. minúta, keď si faulom na chorvátskeho stredopoliara pomohol Krychowiak. Ďalšia príležitosť pre Messiho, tentoraz z väčšej vzdialenosti a viac v strede, pre argentínskeho fenoména však ani táto situácia nepredstavovala vážny problém a s prispením žrde dal na 2:1. Na hre Barcelony sa nezohratosť z úvodu sezóny nepodpísala, kombinačne súpera jasne prevýšila a viackrát zovrela do ofenzívnych klieští. Biliardovú akciu po osi Iniesta – Mathieu – Suarez zakončil zblízka uruguajský útočník, stál však v tesnom ofsajde a gól neplatil. V 35. minúte sa Messi po akcelerácii dostal až do šestnástky, ale následnou prihrávkou zahnal Rafinhu do nevýhodnej pozície. Po odrazenej lopte sa dostal k strele Iniesta, do ktorej vložil nohu pohotový Krychowiak. V 44. minúte Sevilla totálne prepadla pri bránení. Suarez sa ocitol v úniku a sám postupoval z polovice ihriska na Beta. Ten jeho pokus zneškodnil, no Uruguajčan zabojoval a centrom našiel v päťke nabiehajúceho Rafinhu, ktorý zvýšil na polčasových 3:1.

Barcelona si vytvorila solídny náskok, ale gólovo sa jej hráči necítili dostatočne nasýtení. V 52. minúte Busquets vystihol nepresnú prihrávku, posunul loptu osamotenému Suarezovi, aby si aj tretí člen katalánskej ofenzívnej mašiny poľahky ukojil gólové chúťky – 4:1. Gólové hody pokračovali, v 57. minúte Mathieu podcenil center na zadnú žrď a Reyes zblízka doklepol loptu do siete – 4:2. Dvojgólový rozdiel dával Seville šancu bojovať ešte o zvrat. Ten mohol definitívne zažehnať Rafinha, ktorého hlavička po rohu Rakitiča pohladila brvno. V 71. minúte sa Mathieu dopustil ďalšej fatálnej chyby, keď v šestnástke stiahol k zemi Vitola a Gameiro z jedenástky znížil – 4:3. Sevilla vycítila šancu, favorit znervóznel a po odchode Iniestu stratil pôdu pod nohami. V 81. minúte sa nemožné stalo skutočnosťou, Barcelona prišla o trojgólový náskok. Immobile sa v súboji dvoch striedajúcich hráčov zbavil Bartru, našiel prihrávkou ďalšieho nového muža Konopljanku, ktorý senzačne vyrovnal a poslal zápas do predĺženia – 4:4.
V ňom sa hralo opatrne, ani jedno mužstvo nechcelo riskovať. Sevilla sa snažila podkurovať čerstvým Immobilem, ale defenzíva “Barcy” bola tentoraz pripravená. Aktéri už toho mali plné zuby, no v 115. minúte Pedro Rodriguez vyslobodil Barcelonu, keď upratal do siete Betom vyrazenú loptu po priamom kope Messiho – 5:4. Koke mohol v hektickom závere vyrovnať, hlavičkou v tutovkovej pozícii však tesne minul a v druhej minúte nadstavenia Rami sám pred prázdnou bránou tvrdo prestrelil. Nočná mora trénera Sevilly Unaia Emeryho tak stále trvá, Barcelonu sa mu s jeho mužstvom nepodarilo zdolať ani na 20. pokus.

 

Lionel Messi: “Nemalo by sa nám stávať, že prídeme o trojgólový náskok”

Hlasy po zápase (zdroj: www.uefa.com):

Na snímke hráč FC Barcelony Lionel Messi
Na snímke hráč FC Barcelony Lionel Messi

Javier Mascherano, obranca FC Barcelona: “Fanúšikovia si museli prísť na svoje. Boli svedkami málo vídaného futbalového predstavenia, v ktorom padlo deväť pekných gólov. Sme šťastní, že sme vyhrali, ale máme čo zlepšovať. V našej hre sa vyskytlo príliš veľa chýb, ktorými sme Seville umožnili vrátiť sa za stavu 4:1 do zápasu. Čo sa stalo, to sa stalo, už sa to nedá zmeniť. Našťastie nás vykúpil svojím gólom Pedro. Dúfam, že neodíde do Manchestru United. Je to hráč stvorený pre veľké okamihy, má magický dotyk s loptou a vie rozhodovať dôležité zápasy.”

Lionel Messi, útočník FC Barcelona: “Hrali sme veľmi dobre 50 či 60 minút. Potom sme však na ihrisku trpeli. Cítili sme únavu a súper to využil, poriadne nám skomplikoval cestu za prvou trofejou v začínajúcej sa sezóne. Nemalo by sa nám stávať, že prídeme o trojgólový náskok. Mám veľkú radosť z Pedrovho gólu. Zaslúžil si ho za všetko, čo odovzdal v prospech nášho klubu.”

Vitolo, stredopoliar FC Sevilla: “Naše mužstvo predviedlo výkon na hranici možností. Nie je ľahké vyrovnať proti Barcelone, keď prehrávate o tri góly. Chceli sme získať pohár pre našich úžasných fanúšikov, preto sme teraz smutní, že sa nám to nepodarilo. Ale dali sme do zápasu všetko, nevzdali sme sa ani za stavu 1:4. Messi dnes opäť ukázal, že je nezastaviteľný. Je najlepším hráčom celých futbalových dejín.”

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.

Valachová pre HS: Za väčšinu chorôb si môžeme sami – 80% chorôb totiž spôsobuje stres

Moderátorka podcastu Odznova Martina Valachová vo svojich rozhovoroch pravidelne predstavuje ľudí, ktorí sú nielen zaujímaví a majú čo povedať, ale…

30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

Kráľovná sprostredkovateľov- Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko odignorovalo tému LGBTi na európskej pôde

Zástupcovia SR sa nezúčastnili rokovania o zákaze konverzných praktík. V čom je háčik?

30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

O lžiach o premiérovi, ktoré šíri portál Politico

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa vyjadril k nedávnym správam, ktoré o slovenskom premiérovi priniesol probruselský…

30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Recept na dlhovekosť: Ako sa stravujú najzdravší ľudia na svete

Aké je tajomstvo dlhého a zdravého života? Je skutočne veľmi jednoduché… Knihu nájdete TU

30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Washington reaguje na pokutu EÚ voči platforme X Elona Muska

Washington sa postavil proti Bruselu po tom, ako regulačné orgány Európskej únie začiatkom tohto mesiaca udelili pokutu platforme X Elona…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čurný rázne reagoval po zastavení toku miliónov eur z ministerstva športu: "Chodí to ako kačka, kváka to ako kačka, tak je to kačka” 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii šéf rezortu cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak oznámil, že po vážnych zisteniach hlavného kontrolóra zastavuje…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vdova po Alanovi Rickmanovi varuje po smrti manžela pred „ťažkými“ príznakmi rakoviny pankreasu

Herec známy najmä z filmu „Harry Potter“ zomrel vo veku 69 rokov 14. januára 2016 po šesťmesačnom boji s rakovinou…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príklad, ktorý potrápil internet: vyriešte túto virálnu matematickú hádanku do 7 sekúnd

Príklad, ktorý sa stal virálnym na internete, preverí vašu schopnosť rýchlo myslieť a správne používať matematické pravidlá. Otestujte si svoje…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj potvrdil „energetické prímerie“ počas mrazov

Zelenskyj potvrdil slová amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že na rokovaniach v Spojených arabských emirátoch sa s ruskou stranou dohodli…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Porážky prinútili Zelenského hovoriť o masových vraždách

Ukrajina, 29. januára 2026 - V utorok Vladimir Zelenskyj potvrdil úlohu, ktorú stanovili ozbrojené sily Ukrajiny a nový minister obrany…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Brusel sprísni vízový režim a chce urýchliť deportácie migrantov

Európska únia predstavila vo štvrtok plány na reformu svojho vízového systému a sprísnenie deportácií v rámci novej päťročnej migračnej stratégie.…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dierka na viečku od kávy. Prečo tam je a na čo slúži?

Dierka na viečku od kávy je nenápadný detail, ktorý si väčšina ľudí nikdy poriadne nevšimne, no zohráva kľúčovú úlohu. Na…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“. Požiadal Putina, aby počas mrazivých dní týždeň neútočil

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared a…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Slafkovský strieľal gól aj asistoval pri vysokej výhre Montrealu s Coloradom

Najproduktívnejší Slovák v NHL Juraj Slafkovský z Montrealu Canadiens sa po štvorzápasovej odmlke znovu zapísal do streleckej listiny, keď dával…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Tri scenáre vývoja vojny na Ukrajine

Denník The Wall Street Journal opisuje, ako by sa situácia vo vojne na Ukrajine mohla v roku 2026 vyvíjať :…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA tajne vyviezli kapitána zajatého tankera Marinera

USA, 29. januára 2026 - Americká pobrežná stráž tajne odviezla z Veľkej Británie kapitána zadržaného ropného tankera Marinera. Bol zadržaný…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Szijjártó : „Brusel úplne ovládol vojnový fanatizmus“

Na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci bolo po prvýkrát otvorene vyhlásené, že spoločenstvo nie je pripravené na mier,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Štátna hymna ako symbol národa. Ktorá krajina ju mala ako prvá?

Štátna hymna je jedným z najvýznamnejších symbolov národnej identity, jednoty a hodnôt krajiny. Predstavuje historickú pamäť národa, jeho boje aj…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Apokalypsa je bližšie, než si myslíme. Vedci stanovili dátum

Koniec ľudstva síce znie ako katastrofický scenár, no vedci čoraz častejšie varujú, že súčasný model fungovania spoločnosti je dlhodobo neudržateľný.…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zaujímajú vás udalosti najdôležitejších bitiek? Toto si potom musíte prečítať!

Monografia rokov 1689 až 1791 mapuje závažné historické medzníky a udalosti po skončení tridsaťročnej vojny. Venuje sa vojne o falcké…

29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev sa obracia na Muska

Ukrajinský minister obrany Mychajlo Fedorov vo štvrtok oznámil, že Kyjev je v úzkom kontakte so spoločnosťou SpaceX v súvislosti s…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Arakčí sa ostro vyjadril k postoju EÚ voči ozbrojeným silám Iránu

Európa podnecuje konflikt na Blízkom východe, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí v reakcii na rozhodnutie EÚ uznať Iránske…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa prihovoril pred stretnutím s Macronom. Priblížil kľúčové body

Premiér Robert Fico vo štvrtok skritizoval eurokomisára pre energetiku Dana Jorgensena za jeho vyjadrenie o obavách zo závislosti Európskej únie…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Peklo je prázdne, diabli sedia v opozičných laviciach

Priebeh zasadnutia NR SR vo štvrtok bol horúci už od rána. Predsedajúci Andrej Danko musel vyhlásiť prestávku, a to nie…

29. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner pre HS o prípade Bombic: Výroky o Kovačič Hanzelovej nie sú trestným činom

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v týchto dňoch prebieha ostro sledovaný proces s Danielom Bombicom, ktorý je obvinený z viacerých trestných činov, súvisiacich…

29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov

Raši sa vyjadril k novele rokovacieho poriadku: Nevieme dať poslancovi „fúkať“, bol zvolený, má mandát na štyri roky

V súčasnosti sa nedá poslancovi Národnej rady SR dať „fúkať“ na prítomnosť alkoholu, pretože bol do parlamentu zvolený ľuďmi a…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Vojenská junta v Burkine Faso rozpustila všetky politické strany i zoskupenia a zrušila aj právny rámec upravujúci ich činnosť, vyplýva z dekrétu, ktorý schválila rada ministrov tejto západoafrickej krajiny.

07:16

Kanadský premiér Mark Carney očakáva, že americká administratíva bude rešpektovať kanadskú zvrchovanosť. Povedal to rámci odpovede na otázku ohľadom správ o stretnutí amerických predstaviteľov so separatistami usilujúcimi sa o nezávislosť kanadskej provincie Alberta.

07:16

Kuba kritizovala výkonné nariadenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý pohrozil clami pre krajiny predávajúce ropu tejto karibskej krajine. Havana to označila za „brutálny akt agresie“.

07:15

Nemecké ozbrojené sily – Bundeswehr – zostanú v Iraku rozmiestnené ešte jeden rok. Parlament v Berlíne predĺžil ich mandát do januára 2027.

07:13

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že pre blízkeho spojenca Veľkú Britániu je „veľmi nebezpečné“ rokovať s Čínou. Jeho vyjadrenia prišli po tom, čo britský premiér Keir Starmer navštívil Peking a rokoval s čínskym lídrom Si Ťin-pchingom.

07:13

.

Nezávislosť Alberty od Kanady? Trumpov tím v tichosti plánuje referendum

Predstavitelia Trumpovej administratívy sa tajne stretávajú so skupinou, ktorá presadzuje nezávislosť Alberty od Kanady, informuje Financial Times s odvolaním sa…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký kancelár vyhlásil, že Ukrajina nebude môcť vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Pridávajú sa ďalší lídri

Podľa informácií denníka Financial Times USA v prípade, že Ukrajina bude súhlasiť s mierovou dohodou, jej sľubujú nielen bezpečnostné záruky,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ušakov odmieta tvrdenia Rubia o územných otázkach

Kremeľ nesúhlasí s americkým ministrom zahraničných vecí Marcom Rubiom, ktorý vyhlásil, že otázka území je jediná, na ktorej sa Ukrajina…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ropný gigant predal svoje zahranične aktíva súkromnej americkej investičnej firme

Druhý najväčší ruský producent ropy Lukoil podpísal dohodu o predaji svojich zahraničných aktív súkromnej americkej investičnej firme The Carlyle Group

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov