NAŽIVO

Porota výstavy Benátske bienále odstúpila. Došlo k tomu týždeň po tom, ako porota uviedla, že vylúči z udeľovania cien krajiny, ak Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na ich lídrov za vojnové zločiny.

Včera 20:12

Trump označil Karola III. za najlepšieho kráľa. Povedal, že USA potrebujú viac ľudí, ako je britský kráľ.

Včera 20:02

Snemovňa reprezentantov schválila návrh na financovanie ministerstva pre vnútornú bezpečnosť a ukončenie shutdownu.

Včera 19:45

Muž obvinený z pokusu o atentát na Trumpa na galavečeri vo Washingtone súhlasil, že zostane vo väzbe, kým sa s ním začne súdny proces.

Včera 19:07

Jisrael Kac povedal, že Izrael bude možno musieť opäť zakročiť proti Iránu, aby sa uistil, že sa nestane opäť hrozbou pre Izrael.

Včera 18:29

Istanbulský súd nariadil podmienečné prepustenie 15 osôb súdených v prípade údajnej korupcie. V prípade figuruje aj Ekrem Imamoglu.

Včera 18:17

Albulena Haxhiuová oznámila, že 7. júna budú v Kosove predčasné parlamentné voľby.

Včera 18:16

Mohammad Báker Kálíbáf uviedol, že iránska kontrola nad Hormuzským prielivom zabezpečí budúcnosť bez prítomnosti USA v tejto oblasti.

Včera 18:15

Vučič prijal Tomia Okamuru a povedal, že je veľkým priateľom Srbska, ktorý rozumie postojom krajiny ku Kosovu. Okamura označil vzájomné vzťahy za nadštandardné.

Včera 17:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Americký Stratfor: Prečo sýrska vláda prežila vojnu

Sýrsky občiansky konflikt trvá už päť rokov. Na pozadí neustále odkladaných mierových rokovaní, krehkých prímerí a rastúcich známok zástupnej vojny sa zdá, že kríza, ktorá je dnes už skutočne globálna, pretrvá ešte dlho po piatom výročí svojho začiatku.

❚❚
.

Pred vypuknutím násilia v roku 2011 pritom prevládali názory, že vláda sýrskeho prezidenta Bašára Asada je „odolná“ voči revolúcii. Aj v čase stupňujúcich sa protivládnych protestov v Tunisku či Egypte sa vtedy na jar všeobecne predpokladalo, že takéto povstania nemôžu nastať v Sýrii, uviedla tento týždeň analytická a konzultačná firma Stratfor.

Dňa 15. marca 2011 protivládni protestujúci zaplnili ulice Damasku. Demonštrácie prerástli do násilností, a tie do občianskej vojny. Prezident si však počas krvavého konfliktu s pozoruhodnou húževnatosťou udržal kontrolu nad veľkým územím a predĺžil vládu svojej rodiny v krajine, aj keď čelil odporu v medzinárodnom spoločenstve. Hoci má Asad podporu Ruska, Iránu či Hizballáhu, dôvody jeho zotrvania pri moci natoľko nesúvisia so zahraničím: rozsiahly spravodajský a bezpečnostný aparát pomohol jeho vláde, vedenej členmi alavitskej menšiny, udržať si kontrolu nad rôznorodým obyvateľstvom.

Početné náboženské a etnické skupiny žijúce v Sýrii stavali v histórii krajiny jej vládcov pred ťažké výzvy. Rozmanitosť bola lepšie zachovaná počas osmanskej vlády než za neskoršieho francúzskeho mandátu, ktorý vytvoril nešťastný precedens v tom, že uprednostňoval niektoré skupiny pred inými, napísal v analýze Stratfor. Keď zo sýrskeho územia v roku 1946 odišli poslední francúzski vojaci, nová Sýrska republika posilňovala svoj vojenský a spravodajský potenciál. Arabská socialistická strana Baas naberala v krajine na sile a pri prevratoch v rokoch 1963 a 1966 sa k moci dostali jej jednotlivé frakcie.

.

Po nekrvavom prevrate v roku 1970 prevzal funkciu prezidenta dovtedajší minister obrany a líder strany Baas Háfiz Asad, otec súčasného prezidenta. Kľúčové posty odovzdal blízkym spojencom a vytvoril si kruh lojálnych stúpencov, aby si zaistil kontrolu aj v pomerne decentralizovanom systéme. Nový prezident budoval vzťahy s členmi Baas i obchodnej elity, ktorých urobil dostatočne závislými od seba na to, aby sa prezidentský úrad stal nevyhnutným pre prežitie celého systému.

Najzásadnejšou zložkou prísneho držania sa Asadovej vlády pri moci bola zrejme vplyvná spravodajská služba známa ako muchábarát – pozostatok francúzskeho koloniálneho dedičstva. Do roku 1969 známy ako Deuxieme Bureau (Druhé oddelenie), sýrsky spravodajský sektor do veľkej miery vychádzal z modelu z obdobia francúzskej vlády. Rázne trestal opozičné skupiny v Libanone, budoval si podporu v radoch sympatizujúcich náboženských a etnických skupín v zahraničí a financoval organizácie ako Hizballáh. Za Háfiza Asada sa tajné služby stali ešte silnejšími. Ich rozsiahle siete prekračujúce hranice umožnili vláde sledovať rozmanité skupiny a potláčať disent. Postihy hrozili každému, kto sa vyjadroval zle o vláde či dokonca žartoval na adresu prezidenta. Sýrske spravodajské štruktúry sa medzitým stali skutočnými politickými organizáciami, keď ovládli domácu a zahraničnú politiku.

Vďaka vojenskej a policajnej kontrole sa voči Asadovej vláde sotva zdvihol odpor. A aj keď sa nejaká hrozba objavila, armáda ju takmer okamžite potlačila. V roku 1982 Moslimské bratstvo organizovalo protesty proti alavitmi vedenej vláde v meste Hamá. Sýrska armáda v reakcii zabila desaťtisíce ľudí, čo upevnilo pohľad verejnosti na prezidenta ako na krutého vodcu. Za policajného štátu všetci netrpeli. Sýrčania, ktorí si dávali pozor na dodržiavanie zákona a vyhýbali sa protivládnym prejavom, sa jeho krutosti mohli vyhnúť. A prísne tresty bezpečnostných služieb odrádzali „všednú“ kriminalitu rovnako ako politický disent. Miera zločinnosti v krajine tak bola počas celého pôsobenia Asada vo funkcii nízka. Mnohí Sýrčania však napriek tomu zápasili s ťažkosťami pri snahe dosiahnuť slušnú životnú úroveň.
Bašár Asad prevzal úrad prezidenta po svojom otcovi v roku 2000. Vyštudovaný očný lekár mal len malé politické skúsenosti a nemal tento post zdediť – jeho starší brat však zahynul pri dopravnej nehode v roku 1994.

Nový prezident zdedil policajný štát a siete podpory, ktoré vytvoril jeho otec. Od vypuknutia vojny v roku 2011 mu takýto systém dobre poslúžil. Dnes si sýrsky líder zachováva zdráhavú podporu alavitov, ako aj rôznych náboženských skupín, ktoré považujú za nebezpečnejšiu Sýriu bez Asada než s ním. Blízke vzťahy lídra s obchodnými a vojenskými prominentmi mu poskytli dostatočnú podporu, aby si mohol udržať a brániť svoje územie na pobreží a juhu krajiny. Keď Asad nastúpil k moci, urobil skromné liberalizujúce reformy. Do malej miery prijal potrebu toho, aby ľudia vyjadrovali svoje názory a nespokojnosť tak „neprekypela“. Počas tejto tzv. damaskej jari, ako bolo nazvané krátke obdobie po jeho nástupe, vláda tolerovala väčšiu slobodu prejavu. Hoci zjavné protivládne odkazy boli naďalej kruto trestané, režim predbežne umožnil začatie celoštátnej politickej diskusie.

Sýrska znervóznená elita čoskoro väčšinu z týchto reforiem zvrátila. Tvrdá reakcia vlády na protestujúcich počas tzv. arabskej jari potvrdila, že predstavy otvorenejšej sýrskej občianskej spoločnosti boli veľmi vzdialené realite. Toto krátke obdobie väčšej slobody však zostalo zakorenené v mysli mnohých Sýrčanov.

.

Občianska vojna medzičasom zatienila požiadavky na reformy. Asad nedávno povedal, že chce, aby si naňho pamätali za záchranu krajiny. Pre väčšinu medzinárodného spoločenstva bude dedičstvo jeho vlády úplne iné: kríza, pri ktorej zahynuli státisíce ľudí a milióny ďalších boli vyhnané z domovov, uzatvára Stratfor. V najlepšom prípade môže Asad podľa analýzy dúfať v prežitie systému, siete stúpencov, ktorých vernosť sa mu podarilo udržať si štvrť storočia a ktorých moc v novej Sýrii bude záležať, ako vždy, na sile ich prezidenta.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Europarlament vyzval na preverenie Slovenska, v hre je aj zmrazenie eurofondov , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Spotify predstavil nový overovací systém, ktorý rozlišuje ľudských hudobníkov od AI generovaného obsahu

Spotify predstavil nový overovací systém, ktorý má pomôcť poslucháčom rozlíšiť ľudských hudobníkov od AI generovaného obsahu. Dôvodom je, že umelá…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čierna Hora by sa mohla stať členom EÚ do roku 2028 – trvalo jej to 14 rokov

Čierna Hora by sa mohla stať členom EÚ do roku 2028 – trvalo jej to 14 rokov, informuje Euronews

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri požiari lesa v piatom stupni ochrany prírody nad Hriňovou

Hasiči zasahujú pri požiari lesa v piatom stupni ochrany prírody nad Hriňovou v Detvianskom okrese. Pri udalosti pomáha hasiť oheň…

30. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť ostro skritizoval Merza

Trump opäť ostro skritizoval Merza kvôli Iránu a vyzval ho, aby sa sústredil na ukončenie vojny na Ukrajine

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy

Vedúci predstavitelia viac ako troch desiatok globálnych spravodajských organizácií vo štvrtok vyzvali Izrael, aby umožnil zahraničným novinárom nezávislý vstup do…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Ján Droppa

.
.

USA potupne prehrali vlastnú vojnu, vyhlásil najvyšší iránsky vodca

Spojené štáty utrpeli porážku vo svojej vlastnej vojne, vyhlásil vo štvrtok najvyšší iránsky duchovný vodca ajatolláh Modžtaba Chameneí pri príležitosti…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čierna Hora by sa mohla stať členom EÚ do roku 2028 – trvalo jej to 14 rokov

Čierna Hora by sa mohla stať členom EÚ do roku 2028 – trvalo jej to 14 rokov, informuje Euronews

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť ostro skritizoval Merza

Trump opäť ostro skritizoval Merza kvôli Iránu a vyzval ho, aby sa sústredil na ukončenie vojny na Ukrajine

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér spája Cintulu s opozíciou a médiami

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok reagoval na ukončenie súdneho procesu s Jurajom Cintulom, ktorý na neho v máji…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nasadenie amerických síl v Európe je v životnom záujme USA

Nasadenie amerických síl v Európe je „v životnom záujme Spojených štátov“ a Washington zostáva „kľúčovým partnerom pri zabezpečovaní európskej bezpečnosti…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Svet starovekého Grécka

Knihou Svet starovekého Grécka vstupujeme do života starých Grékov, do ich každodenných radostí, úspechov aj strastí. Knihu nájdete tu 

30. 04. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

O vystúpení Spojených arabských emirátov z OPEC

Vystúpeniu Spojených arabských emirátov z OPEC a OPEC+ sa v posledných dňoch venovala veľká pozornosť. Hovorilo sa o tom, že…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj žiada o vysvetlenie návrhu Moskvy na prímerie 9. mája

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rezort obrany pozastavil výstavbu vojenskej nemocnice v Prešove

Rezort obrany pozastavil výstavbu vojenskej nemocnice v Prešove. Dôvodom je kontrola kvality prevedenia prác na nosných prvkoch stavby. Na tlačovej…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko nemá v úmysle zaútočiť na Európu

Dmitrij Anatolievič Medvedev, podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie, vyhlásil, že Rusko nemá v úmysle zaútočiť na Európu

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Použije Rusko taktické jadrové zbrane?

Rusko môže na Ukrajinu zaútočiť taktickými jadrovými zbraňami, ak Kyjev začne úspešný protiútok alebo bude útočiť na Rusko balistickými zbraňami,…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Smer na tlačovke: Ďalšie podvody Šimečkovcov

Strana SMER-SSD na dnes zvolala tlačovku, na ktorej informovala o detailoch kauzy Projekt Fórum

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Progresívnemu Slovensku sa rozpadol celý svet a obraz ich fiktívnej čistoty

Slovenskom otriasa kauza okolo Projektu Fórum, ktoré pod vedením Marty Šimečkovej, matky opozičného lídra Michala Šimečku z Progresívneho Slovenska, niekoľkokrát…

30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pročko opäť prerazil dno. To, čo si dovolil v politickom boji je za čiarou: „Zneužil smrť môjho otca“

Zuzana Matejičková vo videu zverejnenom na sociálnej sieti vyjadrila ostrú kritiku voči opozičnému poslancovi Jozefovi Pročkovi. Poslanec totiž zneužil smrť…

30. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mýty okolo Noemovej archy. Nový výskum veľa odhaľuje

Nové zistenia by mohli dokázať, že loď z Knihy Genezis naozaj existovala

30. 04. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kedy bude Gröhling topiť malé mačiatka a Slovensko ide do… Opozícia sa obhadzuje špinou

Politická láska medzi Cigánikovou a Sulíkom je veľká, veď dotyčná ohlásila ich vzájomnej tlačovke, že bude stáť po jeho boku.…

30. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Bizarný odchod Calzonu. Tri a pol roka sa zaobišiel bez slovenčiny a viazla aj komunikácia s hráčmi

Na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie skončil Francesco Calzona. Zväz prostredníctvom hovorcu Juraja Čurného oznámil, že to bolo pre rozdielne názory…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

Monroeova doktrína 2.0: „Veľký reset“ pre americký imperializmus?

„Spojené štáty sú vo svete upadajúcou veľmocou. Potrebujú znovu potvrdiť svoju moc,“ uviedol brazílsky odborník na ekonómiu a medzinárodné vzťahy…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na Východ. Prečo Európa nehľadá východisko z ukrajinskej slepej uličky?

Nemecko, 30. apríl 2026 - Nemecký kancelár Friedrich Merz nedávno kritizoval zahraničnú politiku USA a konkrétne vyhlásil: „Američania zjavne nemajú…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

Štát sľubuje bezplatnú starostlivosť. V praxi je to problém. Skupina ľudí sa ocitá v problémoch

Verejný ochranca práv nehovorí, že všetko u lekára musí byť zadarmo. Hovorí, že štát má konečne jasne povedať, čo pacient…

30. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Verstappenov otec mal desivú nehodu

Otec jazdca Formuly 1 Maxa Verstappena Jos mal nehodu počas rely v Belgicku a z pretekov musel odstúpiť. Nad svojím…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

K Trumpovmu vyhláseniu, že „Ukrajina už vojnu prehrala“

Súdiac podľa kontextu išlo skutočne o preklep a Trump nemal na mysli Ukrajinu, ale Irán

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump: "Na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu potrebujeme 2 miliardy dolárov denne"

USA, 30. apríl 2026 - Americká lietadlová loď Gerald R. Ford v najbližších dňoch opustí Blízky východ a vydá sa…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

Historie nebezpečných myšlenek

Komentář ke knize „Co je svoboda slova: Historie nebezpečné myšlenky“, kterou napsal Fara Dabhoiwala, od autora blogu A Halfling’s View, bývalého…

30. 04. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov

Technická podpora v akcii: Najhoršie prípady, ktoré vás pobavia aj vystrašia

Technická podpora denne čelí situáciám, ktoré by si väčšina ľudí ani nevedela predstaviť. Technická podpora totiž nie je len o…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

Kto, s kým, čo robili? Teórie o kauze Projekt Fórum a Šimečkovej výpoveď

Fanúšikovia progresívcov majú jasno – Šimečka junior je čistý, jeho mama konala v nevedomosti, a na vine je niekto ďalší.…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nábytok s druhou šancou: Premeny, ktoré vás presvedčia, že aj staré môže byť dobré

Nábytok nemusí skončiť na skládke len preto, že stratil svoj pôvodný lesk. Práve naopak, mnohé kúsky ukrývajú potenciál, ktorý sa…

30. 04. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj sabotuje rokovania a vytvára podmienky pre jadrový konflikt, tvrdí Moskva

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marie Zacharovovej sabotuje všetky mierové iniciatívy a vytvára podmienky pre…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Porota výstavy Benátske bienále odstúpila. Došlo k tomu týždeň po tom, ako porota uviedla, že vylúči z udeľovania cien krajiny, ak Medzinárodný trestný súd vydal zatykače na ich lídrov za vojnové zločiny.

Včera 20:12

Trump označil Karola III. za najlepšieho kráľa. Povedal, že USA potrebujú viac ľudí, ako je britský kráľ.

Včera 20:02

Snemovňa reprezentantov schválila návrh na financovanie ministerstva pre vnútornú bezpečnosť a ukončenie shutdownu.

Včera 19:45

.

Ropa na štvorročnom maxime, dlhodobá blokáda môže premeniť konflikt na „studenú vojnu“

Svetové ceny ropy vystúpili na štvorročné maximum potom, ako americký prezident Donald Trump v stredu oznámil prípravy na dlhodobú blokádu…

30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bročka nebude kandidovať na primátora Trnavy ani na poslanca mestského zastupiteľstva a kraja

Súčasný primátor Trnavy Peter Bročka naznačil, že nebude v nadchádzajúcich komunálnych voľbách opätovne kandidovať na primátora mesta. Vyplýva to z…

30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Aktualizované 30. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posledný deň na poukázanie 2 % alebo 3 % dane za rok 2025

Daňovníci zamestnanci majú dnes poslednú možnosť podať vyhlásenie o poukázaní 2 % alebo 3 % zo zaplatenej dane za zdaňovacie…

30. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka háji matku a útočí na Fica

Samozvaný líder opozície Michal Šimečka sa vyjadril ku kauze okolo Projektu Fórum, ktoré vedie jeho matka. Šimečková tvrdí, že o…

29. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nemecko schválilo finančnú pomoc pre Ukrajinu. Ide o miliardy

Nemecká vláda schválila finančnú pomoc Ukrajine na najbližšie štyri roky, informuje agentúra Reuters

29. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Ján Droppa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov