NAŽIVO

NATO má v úmysle upustiť od organizovania každoročných samitov na pozadí rastúceho napätia v rámci aliancie, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry členovia organizácie navrhujú organizovať stretnutia raz za dva roky alebo zrušiť samit v roku 2028. Cieľom tejto iniciatívy je zmierniť napätie, vrátane napätia vo vzťahoch s Trumpom, a zlepšiť proces rozhodovania.

20:30

Voči podozrivému zo streľby počas večere v Bielom dome boli vznesené tri obvinenia, vrátane pokusu o vraždu prezidenta USA, informuje Fox News.

20:29

Trump diskutoval so svojím tímom pre národnú bezpečnosť o iránskom návrhu na zrušenie blokády prístavov, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Caroline Livittová.

„Tento návrh bol predmetom diskusie. Nechcem predbiehať prezidenta ani jeho tím pre národnú bezpečnosť,“ povedala Karoline Leavittová.

19:58

Podľa Goldman Sachs môže cena ropy Brent v prípade dlhodobého výpadku ťažby v Perzskom zálive a zablokovania Hormuzského prielivu vystúpiť až na 120 dolárov za barel. Banka varuje, že okrem samotného zdraženia hrozí ekonomike aj vážny nedostatok ropných produktov a výrazný trhový šok.

17:48

Spoločnosť Shell v pondelok oficiálne potvrdila akvizíciu kanadskej firmy ARC Resources v hodnote 14 miliárd eur. Hlavným motívom transakcie je rozšírenie prístupu k ložiskám bridlicového plynu. Generálny riaditeľ Wael Sawan uviedol, že tento krok strategicky prepája snahu o zvyšovanie hodnoty podniku so záväzkom znižovať emisie. O transakcii informovala TASR na základe podkladov od AFP.

17:28

Nemecko a Spojené kráľovstvo posilňujú partnerstvo v sektore kritických nerastov. Príslušnú dohodu o vzácnych zeminách podpíšu ministri obchodu a hospodárstva počas pondelkového fóra v Berlíne. Ide o kľúčový krok pre technologickú bezpečnosť oboch štátov.

17:27

Prezident Erdogan v pondelok predstavil stratégiu na podporu ekonomiky prostredníctvom daňových stimulov. Kľúčovým lákadlom je 20-ročné oslobodenie od dane z mimotureckých príjmov pre osoby, ktoré sa do krajiny prisťahujú a v nedávnej minulosti (3 roky) tam neplatili dane.

17:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kancelárka Merkelová má jasné predstavy, ustúpiť pod tlakom nemieni

Berlín 14. júna 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP-Markus Schreiber)

 

Naďalej nevyriešený spor o podobu budúcej azylovej politiky nemeckej vlády, ktorý trvá medzi lídrami strán únie CDU/CSU, spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou a šéfom spolkového rezortu vnútra Horstom Seehoferom, vytvoril v Berlíne dramatickú vnútropolitickú situáciu.

Ďalšie stretnutie oboch vládnych činiteľov zatiaľ nie je v pláne, informovala vo štvrtok tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na informácie od poslancov strán únie po mimoriadnych oddelených rokovaniach ich skupín. Riešenie sporu tak zostáva v nedohľadne.

Kancelárka požiadala vo štvrtok poslancov zo svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) o trpezlivosť a prisľúbila im, že bude na sklonku mesiaca bojovať na summite EÚ v Bruseli o celoeurópske riešenie problému.

Spolkový minister vnútra Horst Seehofer však chce v pondelok v Mníchove získať poverenie predsedníctva svojej Kresťanskosociálnej únie (CSU), aby v prípade potreby – hoci aj bez súhlasu kancelárky – rozhodol na úrovni ministra o vracaní časti utečencov už na nemeckej štátnej hranici. Podľa skôr medializovaných informácií by malo ísť o už raz odmietnutých žiadateľov o azyl, ako aj osoby, ktoré sú registrované v iných európskych krajinách, či o migrantov bez dokumentov totožnosti.

.

CDU naopak chce zatiaľ pripustiť iba vracanie tých, ktorých žiadosti o azyl už raz v spolkovej republike zamietli.

Bavorská CSU vo štvrtok zamietla návrh kancelárky Merkelovej, aby sa vyčkalo na celoeurópske riešenie, a fakticky dala šéfke nemeckej vlády v Berlíne ultimátum.

Šéf poslaneckého klubu CSU Alexander Dobrindt naznačil, že časti plánu azylovej politiky sú v priamej kompetencii ministra vnútra a mali by sa realizovať bez vyčkávania na dohodu na úrovni Únie. Skupina poslancov CSU je podľa jeho slov v tejto otázke jednotná a mieni problematiku predniesť na pondelkovom rokovaní predsedníctva strany v Mníchove, kde by sa malo rozhodnúť o ďalšom postupe. Dobrindt pripustil, že spor je záťažou pre vzťahy oboch sesterských strán, avšak zdôraznil, že nadišiel čas konať. „Nechcem pred vami tajiť, že máme vážnu, veľmi vážnu situáciu,“ cituje jeho slová agentúra DPA, podľa ktorej sa na zasadaní skupiny poslancov CSU hovorilo aj o historickej situácii.

Väčšina poslancov CDU stojí podľa informácií nemeckej tlačovej agentúry za kurzom kancelárky Merkelovej.

Čisto z právneho hľadiska však minister vnútra môže sám nariadiť vracanie utečencov z hraníc, a to bez súhlasu kancelárky a ďalších členov kabinetu. Spolková polícia by v takom prípade musela neodkladne konať. Pre Merkelovú a jej koaličnú vládu, ktorú tvoria CDU/CSU a SPD, by to však fakticky znamenalo koniec vládnutia.

.

 

Kancelárka Merkelová má jasné predstavy, ustúpiť pod tlakom nemieni

Nemeckú spolkovú kancelárku Angelu Merkelovú posilnili zväčša pozitívne reakcie straníckych kolegov z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) na jej smerovanie hľadania európskeho riešenia problémov v azylovej oblasti. Podľa vlastných slov by chcela dva týždne, ktoré zostávajú do summitu Únie v Bruseli, využiť na preskúmanie možností uzavretia dvojstranných dohôd s krajinami najviac vystavenými migračnému tlaku.

Merkelová v záverečnom vystúpení na mimoriadnom rokovaní parlamentnej frakcie CDU v Berlíne vo štvrtok po niekoľkých hodinách ubezpečila, že po summite v Bruseli bude bilancovať a informovať o stave rokovaní aj zákonodarcov. Súčasne pripustila, že jej zámery sú odvážne.

Na otázku, čo by sa stalo, ak by predseda CSU, spolkový minister vnútra Horst Seehofer v rámci svojich kompetencií nariadil vracanie migrantov zo štátnych hraníc, sa vo frakcii ozývali zdržanlivé reakcie. CSU nemožno takémuto postupu zabrániť, zhodli sa viacerí účastníci rokovania.

.

Kancelárka však napriek značnému tlaku CSU odmieta jednostranné kroky a opakovane sa aj vo štvrtok prihlásila k celoeurópskemu riešeniu a ako ústretový krok kolegom z CSU ešte k skúmaniu možnosti uzavrieť dvojstranné dohody s najviac zasiahnutými krajinami.

Medzi viacerých koaličných i opozičných politikov, ktorí adresovali vo štvrtok apely a výzvy kancelárke Merkelovej, sa zaradila aj šéfka frakcie opozičnej strany Ľavica Sahra Wagenknechtová, ktorá šéfku spolkovej vlády vyzvala s ohľadom na nezmieriteľný spor s CSU na ukončenie pôsobenia jej koalície.

Strany únie CDU/CSU podľa jej názoru evidentne nie sú ďalej schopné vládnuť, pričom sa rozkladajú na otvorenej scéne. Merkelová by z toho mala vyvodiť dôsledky a ušetriť tak občanom pokračovanie tejto trúchlohry.

Väčšina občanov spolkovej republiky je podľa výsledkov aktuálneho prieskumu verejnej mienky Infratest dimap pre prvý program nemeckej verejnoprávnej televízie ARD proti tomu, aby na nemecké územie mohli vstúpiť utečenci bez dokumentov totožnosti.

Až 62 percent oslovených sa v prieskume vyjadrilo za ich vracanie zo štátnej hranice.

Celkove 86 percent respondentov preferuje dôsledné deportácie odmietnutých žiadateľov o azyl zo spolkovej republiky.

Zriadenie centier, ktoré by slúžili ako dočasné útočiská pre migrantov a žiadateľov o azyl, z ktorých by tých odmietnutých priamo vyhosťovali, považuje za dobré riešenie 61 percent oslovených Nemcov.

Spokojnosť s pôsobením súčasnej nemeckej koaličnej vlády všeobecne vyjadrilo 37 percent ľudí, čo je oproti predchádzajúcemu mesiacu nárast o tri percentné body, naďalej však väčšina 63 percent respondentov nie je menej alebo vôbec spokojná s prácou vlády kancelárky Merkelovej.

Minimálne zmeny priniesol prieskum v oblasti preferencií jednotlivých parlamentných strán. CDU sa teší podpore 31 percent opýtaných (-1), sociálni demokrati z SPD 18 percent, AfD 15 percent, liberáli z FDP ôsmich percent, zelení 13 percent, to všetko rovnako ako pred mesiacom. Jedinou stranou, ktorá si o percento polepšila, je Ľavica so ziskom desiatich percent.

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Nové detaily o strelcovi - podporoval ukrajinskú armádu a kritizoval Vancea , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Monika Beňová: Potrebujeme posilniť ochranu spotrebiteľov, výrobcov a pracovných miest

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú počas tohto týždňového plenárneho zasadnutia zaoberať aj potrebou prijatia nových funkčných opatrení v reakcii na…

27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovinskí veriaci oslávili svojho patróna svätého Juraja

Eparchiálna odpustová slávnosť ku cti svätého veľkomučeníka Juraja nie je na Spiši len sviatkom slovinčanov, ale aj všetkých gréckokatolíkov žijúcich…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili rokovanie, celý deň sa venovali voľbe zo zahraničia

Poslanci Národnej rady SR ukončili deviaty rokovací deň 49. parlamentnej schôdze. Celý deň sa venovali návrhu úpravy voľby zo zahraničia…

27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na väčšine Slovenska sa v noci na utorok môže vyskytnúť mráz

Na väčšine Slovenska sa v noci na utorok môže vyskytnúť mráz. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa…

27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Muž obvinený zo streľby na galavečeri s prezidentom USA sa postaví pred súd v súvislosti s politickým násilím

Tridsaťjeden ročný muž z Kalifornie, ktorého cez víkend zadržali agenti americkej tajne služby potom, ako sa pokúsil vtrhnúť na slávnostnú…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Ján Droppa

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

.
.

Prípad okolo Šimečkovcov sa zamotáva. Šimečka poskytol mame pôžičku. Zastavme korupciu vidí problém vo vyšetrovaní

V súvislosti s rozpracovaním občianskeho združenia Projekt Fórum Kriminálnym úradom finančnej správy bude podané trestné oznámenie. Avizoval to líder opozičného…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Po prieťahoch v súdnom spore Tesla vyplatí Muskovi obrovskú odmenu

Spoločnosť Tesla v pondelok zaregistrovala takmer 304 miliónov akcií, ktoré majú predstavovať odmenu pre jej generálneho riaditeľa Elona Muska za…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Státisícová kauza Šimečkovej matky: „Subvenčný podvod ako hrom“

Nikdy v histórii Slovenska sa nestalo, aby nadácia, ktorá bojuje proti korupcii, chránila človeka, ktorý manipuloval so štátnymi dotáciami a…

27. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ohavný prípad z Nitry: Pedagogička aj napriek obvineniam zo sexuálneho zneužívania naďalej učila na škole

Pedagogička zo základnej školy v Nitre je obvinená zo sexuálneho zneužívania maloletej školáčky. Na prípad upozornil „lovec pedofilov“, občiansky aktivista…

27. 04. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žeby Európska únia zmenila svoj postoj k Ukrajine?

Lídri EÚ vyhlásili, že Ukrajina „nemá nádej“ na členstvo v NATO, rovnako ako aj na rýchle pristúpenie k Európskej únii

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenské storočie

Knihou Slovenské storočie Pavel Kosatík vystupuje zo svojho doposiaľ prevažujúceho sústredenia na české dejiny. Knihu nájdete tu

27. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvojtvárnosť

Možno si mnohí pamätajú na scénky z filmu Sám vojak v poli, keď dochádzali na nemecké veliteľstvá hlásenia o prepadoch…

27. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bude hrať Brusel na Slovensku maďarskú hru? Prvé lastovičky sú tu

Aj keď sa vám môže zdať, že ďalšie voľby sú ešte v nedohľadne, z hľadiska volebných procesov to nie je…

27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orbán sa pasoval za Boha, Fico už na tom vraj pracuje. Bojová nálada v Národnej rade SR

Parlament od pondelkového rána opäť rokuje. Horúcim zemiakom je možnosť zmeny voľby zo zahraničia

27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruská armáda postúpila na východ od Konstantinovky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odmietla informácie o zadržaní podozrivého z napadnutia Jána Ferenčáka

Polícia zadržala útočníka, ktorý v sobotu 25. apríla večer počas podujatia Knockout 8 v Aréne Kežmarok fyzicky napadol nezaradeného poslanca…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Calzona končí pri slovenskej reprezentácii, k zhode neprišlo pri dĺžke spolupráce

Taliansky futbalový tréner Francesco Calzona končí pôsobenie pri slovenskej reprezentácii mužov. Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu , na…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Sulík vysmial referendum Demokratov: Ak by nám tu vládla korytnačka, tak by to malo zmysel

Bývalý minister a líder SaS Richard Sulík sa referenda nezúčastní. Na sociálnej sieti vysvetlil prečo

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Znamená „Democracy Shield“ EÚ koniec slobody v Európe?

Ak sa EÚ podarí presadiť svoj cenzúrny režim, „demokracia sa rýchlo premení na krutú diktatúru skrytú za fasádou zdanlivej rozmanitosti…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Americká armáda zasiahla loď v Pacifiku, pri útoku zahynuli traja muži

Americká armáda v nedeľu uviedla, že pri útoku na loď vo východnej časti Tichého oceánu zahynuli traja muži. Plavidlo podľa…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izrael útočí a Irán rokuje s Ruskom

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Kradli naše peniaze.“ Zverejnili tajnú nahrávku, padla prvá hlava

„Kradli naše peniaze.“ Po odhaleniach týkajúcich sa Ukrajiny a jadrových zbraní v USA bol z funkcie odvolaný vedúci oddelenia radiačnej…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Merz prezradil, že vstup Ukrajiny do EÚ najbližšie roky nie je v pláne

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že Ukrajina bude možno musieť uznať územné straty, aby mohla vstúpiť do EÚ, informuje agentúra Reuters

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Unikol manifest strelca. Trump reaguje

10 minút pred útokom rozoslal strelec Cole Allen manifest, v ktorom nazval Trumpa „pedofilom a násilníkom“, píše New York Post

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americkí analytici: Rusi pripravili pre Kyjev a Brusel veľmi zlé správy

Ukrajina, 27. apríl 2026 - Pred niekoľkými dňami sa Zelenskyj pokúsil pôsobiť optimisticky a podľa článku v časopise The Atlantic…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Irán navrhol USA nový plán urovnania

Irán navrhol USA nový plán urovnania: najprv poskytnúť záruky, že na Irán a Libanon sa nebude útočiť, potom sa otvorí…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poznáte hlavné mesto medu na svete?

Med patrí medzi najstaršie prírodné sladidlá na svete a zohráva významnú úlohu v gastronómii aj tradičnej medicíne. Med vzniká z…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Biely dom chce obnoviť popravné čaty. Pápež vyzýva na zrušenie trestu smrti v USA

Federálna vláda tvrdí, že sa chystá „posilniť“ federálny trest smrti, zatiaľ čo pápež vyzýva na zrušenie trestu smrti. Píše EWTN…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Ak je bitka nevyhnutná – udri prvý!“ V Rusku rastie počet radikálov ktorý požadujú útok na Londýn

Rusko, 27. apríl 2026 - V Rusku postupne rastie počet radikálnych patriotov. Sú to tí, ktorí radi spomínajú na Putinovu…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Ropovod Družba ako rukopis vydierania: dosť bolo ustupovania Kyjevu, odkazuje generál

Žijeme v dobe, kedy sa strategické suroviny stali nástrojom politického vydierania. Ropovod Družba je toho jasným príkladom. Ukrajina, s tichým…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od spoločenských hier k ruskej rulete?

Americký prezident Donald Trump ako keby prešiel v realizácii svojej politiky od hrania spoločenských hier k hazardu alebo lepšie povedané…

27. 04. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

V NATO sa obávajú, že sa Rusko bude snažiť obnoviť hranice ZSSR

V NATO sa obávajú, že sa Rusko bude snažiť obnoviť hranice ZSSR

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové detaily o strelcovi – podporoval ukrajinskú armádu a kritizoval Vancea

Strelec Cole Allen, ktorý sa pokúsil o atentát na úradníkov Bieleho domu, zbieral peniaze pre ukrajinskú armádu a kritizoval Vancea…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pár postřehů k aktuálním událostem…

Dnešní článek nemohu zahájit jinak než zprávou, že Hormuzským průlivem bez problémů proplula jachta jednoho z nejbohatších Rusů. Neměla problém…

27. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

NATO má v úmysle upustiť od organizovania každoročných samitov na pozadí rastúceho napätia v rámci aliancie, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry členovia organizácie navrhujú organizovať stretnutia raz za dva roky alebo zrušiť samit v roku 2028. Cieľom tejto iniciatívy je zmierniť napätie, vrátane napätia vo vzťahoch s Trumpom, a zlepšiť proces rozhodovania.

20:30

Voči podozrivému zo streľby počas večere v Bielom dome boli vznesené tri obvinenia, vrátane pokusu o vraždu prezidenta USA, informuje Fox News.

20:29

Trump diskutoval so svojím tímom pre národnú bezpečnosť o iránskom návrhu na zrušenie blokády prístavov, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Caroline Livittová.

„Tento návrh bol predmetom diskusie. Nechcem predbiehať prezidenta ani jeho tím pre národnú bezpečnosť,“ povedala Karoline Leavittová.

19:58

.

Pentagón zvažuje vylúčenie Španielska, „hrozného spojenca“, z NATO

V internej e-mailovej správe Pentagónu boli načrtnuté možnosti potrestania spojencov NATO, ktorí sú považovaní za nedostatočne podporujúcich počas operácií USA…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovan nedokončil majstrovský obrat. Nitra vstala z popola a vynútila si šiesty zápas

V záverečnej tretine piateho finále play-off hokejovej Tipsport ligy v Nitre Slovan Bratislava bol chvíľku veľmi blízko zisku desiateho majstrovského…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Minister obrany Mali zahynul pri teroristickom útoku

Minister obrany Mali Sadio Kamara zahynul pri teroristickom útoku na jeho rezidenciu, uviedol hovorca malijskej vlády Issa Coulibaly

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako dlho mlieko skutočne vydrží?

Mlieko patrí medzi najčastejšie konzumované potraviny, no zároveň aj medzi tie, pri ktorých si ľudia najčastejšie kladú otázku o jeho…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Katolícka cirkev sa ďalej triešti: problém sú požehnania párom rovnakého pohlavia

Nemecká katolícka cirkev znovu otvorila otázku „žehnania” homosexuálnym párom. Chaos spôsobuje dokument, ktorým to všetko začalo…

27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hanba pre izraelskú armádu: Libanonské drony spôsobili najťažšie straty za ostatných 50 rokov

Izrael, 27. apríl 2026 - Izraelská vojenská mašinéria , ktorá bola desaťročia považovaná za stelesnenie nezraniteľnosti, čelí realite, ktorá nie…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Svetoví lídri vyjadrili šok po streľbe v Bielom dome

Okrem odsúdenia útoku mnohí lídri pochválili americkú tajnú službu, políciu a záchranárov za zabezpečenie bezpečnosti hostí. Jeden policajt bol postrelený,…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Ján Droppa

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov