NAŽIVO

Zemný plyn na burze v 24. týždni zlacnel o 3,55 %, čím korigoval predchádzajúci rast. Cena elektriny zostala prakticky stabilná a vzrástla len o 0,04 %. Elektrina sa už šiesty týždeň drží v pásme 108 – 110 eur za MWh.

11:04

Ceny ropy v pondelok klesli na najnižšiu úroveň od marca po tom, čo USA a Irán oznámili predbežnú dohodu o ukončení konfliktu a znovuotvorení Hormuzského prielivu. Na základe údajov agentúr Reuters a Bloomber, Brent s augustovým kontraktom sa ráno obchodoval za 83,55 USD, čo je pokles o 3,78 USD (4,33 %).

11:03

Poľsko chce v budúcnosti udržiavať na svojom území 11‑ až 15‑tisíc amerických vojakov. Uviedol to Marcin Przydacz z prezidentskej kancelárie s tým, že konečné rozhodnutie ešte nepadlo. Varšava zároveň tlačí na prechod od rotujúcej prítomnosti k trvalej, uvádza agentúra PAP.

11:00

Súd v Osle uznal Mariusa Borga Höibyho, syna nórskej korunnej princeznej Mette-Marit, vinným v dvoch prípadoch znásilnenia a udelil mu štyri roky väzenia. Proti verdiktu sa môže odvolať, uvádzajú AFP a Reuters.

Marius Borg Høiby
Na snímke Marius Borg Høiby / Foto: Instagram
10:58

Izraelský minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir odmietol dohodu USA a Iránu o ukončení vojny na Blízkom východe a vyhlásil, že Izrael ňou nie je viazaný. Ide o prvú reakciu izraelského predstaviteľa na túto dohodu, uvádza AFP.

Netanjahu Ben-Gvir
Na snímke izraelský premiér Benjamin Netanjahu a minister národnej bezpečnosti Itamar Ben-Gvir (vpravo) / Foto: TASR/AP-Ronen Zvulun/Pool Photo via AP
10:24

Zelenskyj sľúbil, že na dnešný útok Ruska zareaguje. „Ešte sa k tomu vyjadríme,“ odpovedal na otázku, čo by povedal Putinovi po masívnom ostreľovaní.

09:54

Rusko tvrdí, že nezaútočilo na Kyjevsko-pečerskú lavru. Podľa ruského ministerstva obrany bola budova katedrály zasiahnutá raketou z protivzdušného systému Patriot. Ukrajina tvrdí, že katedrálu napadli ruské rakety.

09:53

V Konžskej demokratickej republike potvrdili už 782 prípadov eboly, pričom za posledný deň pribudlo 72. Epidémia, ktorá si vyžiadala 181 obetí, je sústredená najmä v provinciách Ituri, Južné a Severné Kivu. Šírenie komplikuje konflikt, presuny obyvateľov aj útoky na zdravotníkov, uvádzajú AP a Reuters.

08:20

Strana Občianska zmluva premiéra Nikola Pašinjana získala v parlamentných voľbách 61 zo 105 mandátov. Podľa ústrednej volebnej komisie k nim pribudnú aj tri kreslá vyhradené pre národnostné menšiny. Informovali o tom agentúra Armenpress a Rádio Sloboda.

Pašinjan
Na snímke arménsky premiér Nikol Pašinjan / Foto: TASR/AP-Anthony Pizzoferrato
06:46

Krajiny E4 – Británia, Francúzsko, Nemecko a Taliansko – oznámili, že sú pripravené zrušiť sankcie voči Iránu, ak podnikne jasné a overiteľné kroky v rámci svojho jadrového programu. Uviedli to po správe o dohode USA a Iránu o ukončení vojny, informuje Sky News.

06:08

V štáte Missouri zahynulo najmenej 12 ľudí po tom, čo sa parašutistické lietadlo zrútilo krátko po štarte z letiska Butler Memorial Airport, asi 96 kilometrov južne od Kansas City. Na palube bolo 11 parašutistov a pilot. Stroj sa z neznámych príčin otočil a havaroval pri diaľnici, ktorú po nehode uzavreli, uviedli miestne úrady podľa AFP a NBC News.

Havária lietadla
Na snímke záchranári vyšetrujú miesto havárie lietadla na letisku Butler Memorial Airport v meste Butler v štáte Missouri / Foto: TASR/AP-Reed Hoffmann
06:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Smer-SD, SNS, Most-Híd a #Sieť schválili programové priority vlády

Výsledok rokovaní je podľa Roberta Fica prienikom programov a priorít týchto politických subjektov

❚❚
.

“Štyria predsedovia podpísali programové priority na roky 2016 až 2020, ktoré môžu tvoriť základ programového vyhlásenia vlády. Výsledok je prienikom programov a priorít týchto politických subjektov. Je to výborný základ pre vypracovanie prípadného vládneho programu,” povedal líder Smeru-SD Robert Fico.

Zároveň vyzval médiá a kritizujúcich politikov, aby nespochybňovali demokratické spôsoby vytvárania nového vládneho kabinetu a väčšiny v NR SR. “Je tu seriózny záujem štyroch subjektov pokračovať v ďalších rozhovoroch a pristúpiť tak k vytvoreniu stabilnej vlády a väčšiny v parlamente. Náš postup je štandardný a demokratický a odmietam akékoľvek spôsoby strašenia, ohovárania a až podnecovania k určitým prejavom nespokojnosti až nenávisti voči tomu, čo robíme,” zdôraznil Fico.

.

Šéf SNS Andrej Danko ubezpečil voličov SNS, že strana ich podpisom programových priorít nezradila. “Takmer neexistuje bod, ktorý by sa nám nepodarilo presadiť. S úžasom som pozeral, ako sú spochybňované ústavné postupy. Vidím, že koalícia je traumou pre ľudí, ktorí nechcú riadiť štát,” odkázal kritikom.

Predseda Mostu-Híd Béla Bugár tvrdí, že tieto štyri strany sa postavili čelom k zodpovednosti, ktorú získali vo voľbách. “Tá hovorí aj o tom, aby sme nepripustili predčasné voľby, zastabilizovali štát a aby sa v budúcich voľbách nedostali do NR SR extrémistické sily. Toto je naša zodpovednosť. Som rád, že sme sa dohodli na programových prioritách.

Líder #Siete Radoslav Procházka považoval za dôležité dospieť k zreteľnému rozdielu v porovnaní s doterajšími vládami. Preto sme sa okrem vlajkovej lode, teda hmotná zodpovednosť politikov a zákaz schránkových firiem, usilovali o tri veci – podpora zanedbaných regiónov, ochrana a rozvoj strednej vrstvy a dosiahnutie reálnej účasti opozície na kontrole výkonnej moci, a to najmä v zdravotníctve. “To, že sme to presadili, je pre #Sieť dobrým dôvodom si myslieť, že naša prípadná účasť na vláde národnej dohody prinesie úžitok,” uzavrel.

Na Úrade vlády SR, podobne ako v pondelok (14.3.), rokujú za Smer-SD Robert Fico, Robert Kaliňák a Marek Maďarič, SNS reprezentujú Andrej Danko, Jaroslav Paška a Anton Hrnko, Most-Híd Béla Bugár, Lucia Žitňanská a László Solymos a #Sieť Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar a Tomáš Stoklasa.

 

.

Priority, na ktorých sa štyria lídri pri vytváraní programu dohodli

Štyria lídri sa zároveň dohodli, že do školstva by malo ísť výrazne viac verejných investícií a zároveň by malo prejsť zásadnými vnútornými zmenami systému.

Zhodli sa aj na tom, že k tvorbe programového vyhlásenia vlády prizvú aj zástupcov pracovníkov školstva. Prijatá by mala byť tiež dlhodobá koncepcia obsahu výchovy a vzdelávania. Plánujú hľadať aj nové zdroje financovania športu a kultúry, pri čom by chceli využiť súkromné zdroje.

Strany sa dohodli aj na skvalitňovaní systému duálneho vzdelávania, zvýšení podpory pre obnovu národných kultúrnych pamiatok. V neposlednom rade chcú posilniť občiansku výchovu proti extrémizmu a totalitným režimom.

Zároveň sa dohodli aj na to, že opozícia by mohla mať zastúpenie v kontrolných orgánoch štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne a v Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

.

Plánujú tiež obmedziť zisk súkromných zdravotných poisťovní a viditeľne posunúť kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Malo by sa tiež transparentnejšie nakladať s verejnými zdrojmi. Čakacie doby na zdravotné a ošetrovateľské výkony by mali byť kratšie a mali by sa tiež zaviesť prehľadné pravidlá pri platbách pacientov. Strany sa dohodli aj na zavedení systému DRG v plnom rozsahu a na plnej aplikácii systému e-Health.

Jedným z bodov, na ktorom sa štyria predsedovia dohodli je účinný protischránkový zákon, otvorené vládnutie, snaha presadiť ústavný zákon o preukazovaní pôvodu majetku, ale aj vymedzenie politických nominácií a profesionalizácia štátnej správy.

voriaca sa vláda chce tiež vytvoriť podmienky na zavedenie osobnej hmotnej zodpovednosti osôb nakladajúcich s verejnými zdrojmi. Zákonom plánuje upraviť zákaz poskytovania a prijímania neetických výhod, chce tiež zdokonaliť a rozšíriť systém povinného zverejňovania zmlúv. Mieni zároveň začleniť iniciatívu “Rule of Law” do programového vyhlásenia vlády.

Pri návrhoch zákonov by sa mohla po novom uvádzať aj protikorupčná doložka. Zároveň by sa mala posilniť ochrana verejného záujmu v záväzkovo-právnych vzťahoch.

Avizujú tiež zvýšenie verejnej kontroly justície, od výberu cez hodnotenie až po disciplinárne konanie sudcov.  V kapitole polícia a súdy hovoria aj o posilnení občianskeho prvku v Súdnej rade SR.

Štvorica strán chce ďalej zvýšiť osobnú zodpovednosť za rozhodovanie sudcov, zaviesť zásadné opatrenia na zvýšenie efektívnosti súdov s cieľom zrýchliť súdne konania, presadiť ústavný zákon o tvorbe Ústavného súdu SR a pripraviť nový zákon o spravodajských službách.

Lídri medzi priority zaradili aj inštitucionálne posilnenie nezávislosti kontroly činnosti ozbrojených zborov, posilnenie parlamentnej kontroly menovania policajného prezidenta a obmedzenie možnosti jeho odvolania na zákonom stanovené dôvody.

Financovanie menšinových kultúr by mal riešiť nový fond. Málotriedky by mohli byť zachované a slovenčina by sa na menšinových školách mohla vyučovať inak ako doteraz.

Zhodli sa aj na tom, že Slovensko by malo pokračovať v proeurópskej a proatlantickej orientácii. Štvorlístok je za silnejšie postavenie národných parlamentov v rámci EÚ. Zhoduje sa aj na tom, že slovenské predsedníctvo v Rade EÚ by malo prebehnúť dôstojne a úspešne.

Aktualizovať by sa mala bezpečnostná a obranná stratégia Slovenska. Krajina by tiež mala posilniť starostlivosť o zahraničných Slovákov.

.

Budúca vláda chce tiež pokračovať v protipovodňových opatreniach, ako aj v opatreniach na zabezpečenie splnenia záväzkov v oblasti klimatických zmien. Sprehľadniť by sa mali pravidlá pri posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok V Šanghaji minulý rok dočasne premiestnili 100-ročný historický komplex Huayanli , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


V SR sa koná deň otvorených dverí v ambulanciách pre liečbu spasticity

Od pondelka do 22. júna sa po celom Slovensku koná deň otvorených dverí v ambulanciách pre liečbu spasticity. Cieľom je…

15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Polícia zasahuje v rámci akcie Doktor, zameranej na drogovú trestnú činnosť

Príslušníci Národnej protidrogovej jednotky Prezídia Policajného zboru aktuálne realizujú akciu pod krycím názvom „Doktor“. Akcia je zameraná na dokumentovanie a…

15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Kandidát na starostu Podunajských Biskupíc Ladislav Méry podal trestné oznámenie

Kandidát na starostu bratislavských Podunajských Biskupíc Ladislav Méry podal trestné oznámenie pre podozrenia z neefektívneho nakladania s financiami i možný…

15. 06. 2026 | Regióny | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Regióny | 3 min. čítania |

O funkciu sudcu Súdneho dvora EÚ sa uchádzajú dvaja kandidáti

O funkciu sudcu Súdneho dvora Európskej únie sa uchádzajú dvaja kandidáti. Ide o Andreu Moravčíkovú, ktorú navrhli za kandidátku členovia…

15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Syndróm karpálneho tunela patrí medzi najčastejšie ochorenia rúk

Nočné tŕpnutie prstov, bolesť zápästia či vypadávanie predmetov z ruky mnohí ľudia považujú len za dôsledok únavy alebo preťaženia. Úrazový…

15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

Dušan Hirjak

.
.

Dr. Diabol: Aj v Írsku žiadajú od USA vysvetlenie ohľadom biologických laboratórií na Ukrajine

USA musia vysvetliť, načo potrebovali biologické laboratóriá na Ukrajine. Vyhlásil to na sociálnej sieti X írsky ekonóm a analytik Philip…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Skúška Macronovej diplomacie

Očakávania od samitu G7 v Éviane sú nízke. Hlavným cieľom Emmanuela Macrona je, aby sa americký prezident naďalej zapájal do…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |

„Chlapec bez zásad… Na***l ma!“ Matovič pokračuje v útokoch na poslanca PS

Expremiér Igor Matovič už niekoľkýkrát zaútočil na bývalého predsedu poslaneckého klubu PS Martina Dubéciho za jeho nevýrazné vystúpenia v diskusných…

15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Mapa

Na Facebooku som narazil na mapu, ktorá ma hneď na prvý pohľad zaujala a ktorá podľa môjho názoru je pre…

15. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Rozpočítavanie tepla: verejnosť je zavádzaná

Rozhodnutie Ústavného súdu SR z 6. mája 2026 jasne potvrdilo, že časť vyhlášky č. 503/2022 Z. z. o rozpočítavaní tepla…

15. 06. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
.

Koniec drahej liečby v zahraničí! Licencované pracovisko bude rovnako liečiť aj na Slovensku (časť 3)

Po uverejnení mojich prvých dvoch článkov som zistil, že téma liečebného hladovania je naozaj mimoriadne atraktívna. Objav regenerácie ocenený Nobelovou…

15. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania |

Trump a Irán sa dohodli. Unikli detaily

V noci Trump a Irán oznámili, že uzavreli dohodu o predĺžení prímeria a o rokovaniach

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Z-blogeri zhodnotili Putinov krok smerujúci k posilneniu armády bez “rozsiahlej mobilizácie”

Z-blogeri z telegramového kanála „Dvaja majori“ upriamili pozornosť na postupné zvyšovanie počtu príslušníkov ruskej armády bez toho, aby sa štát…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Taliansku, kvôli otázke dodávok zbraní na Ukrajinu, hrozí vládna kríza

V najvyšších kruhoch talianskej vlády vypukol vážny politický konflikt súvisiaci s financovaním obranného sektora. Informuje o tom denník La Repubblica

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
.

Nový pohľad na to, ako vznikol život

Pôvod života na Zemi zostáva pre vedu do veľkej miery záhadou. Jedna z kľúčových otázok sa týka toho, ako sa…

15. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |
15. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania |

Holandsko sa pripravuje na vojnu s Ruskom a už vybudovalo tábor pre vojnových zajatcov

Holandsko sa pripravuje na vojnu s Ruskom a už vybudovalo tábor pre vojnových zajatcov. Informuje o tom denník NL Times

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Kompletní historie druhé světové války

Francúzsky historik Olivier Wieviorka prináša úplne nový, skutočne globálny pohľad na druhú svetovú vojnu. Knihu nájdete tu

15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

Hanba Úradu špeciálnej prokuratúry a NAKA pokračuje alebo ďalšie uznesenie o zastavení trestného stíhania v kauze Búrka

Nie je to tak dávno, čo sme na tomto webe informovali o zastavení trestného stíhania sudcov JUDr. Andrei Haitovej a…

15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 65 min. čítania |
.

Koniec priateľstva?

Židovský štát na Blízkom východe by nemohol vzniknúť bez historicky významnej podpory anglosaských krajín a nemohol by prežiť bez svojho…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V noci došlo k rozsiahlemu útoku na Kyjev

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 06. 2026 | Aktualizované 15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Aktualizované 15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Čo dal týždeň: Ficova “sestra” McMullen ako mediálna hviezda, Ukrajina, Čurilla, syn Fica

Návšteva trans-influencera Gwen McMullena/ovej, ktorý sa podobá na Fica sa stal absurdnou mediálnou udalosťou. O tom, že média v čase…

15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Čo znamená to “plus”?

V známej skratke LGBTI sa nám rozmnožujú pomaly písmenká a v poslednom čase k nim pribudla matematická značka plus v podobe LGBTI+. Položil som si…

15. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |
15. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |

.


Francúzske médiá sa uchýlili k otvorenej cenzúre pravice

Francúzsky nezávislý regulačný orgán pre médiá skritizoval dve hlavné verejnoprávne rozhlasové stanice. Odhalil totiž, že štátny rozhlas síce vo svojom…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Sci-fi za rohom. Vedci sa obávajú, že najnovšie úpravy génov ľudských embryí by mohli “otvoriť Pandorinu skrinku”

Ľudia s geneticky modifikovaným genómom sa môžu objaviť už v najbližších 5 rokoch

15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania |

“Západ chce, aby ľudia v Kazachstane nemohli získavať informácie nezávislé od neho”

Západ chce, aby ľudia v Kazachstane nemohli získavať informácie nezávislé od neho. Takéto vyhlásenie urobil predseda Euroázijského analytického klubu Nikita…

15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
15. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Globálna potravinová kríza sa blíži: Vedci objavili varovné signály ukryté hlboko pod našimi nohami

Globálna potravinová kríza môže byť jednou z najväčších výziev nasledujúcich desaťročí a vedci varujú, že prvé príznaky sa skrývajú priamo…

15. 06. 2026 |

Ohavný čin. Zelenskyj to totálne prehnal. Nawrocki si nechal pár dní na premyslenie

Nawrocki môže už v najbližších dňoch rozhodnúť o odobratí Rádu bieleho orla Zelenskému

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?

Rusko, 15. jún 2026 - Poisťovatelia z renomovaných spoločností Lloyd\'s Insurance Company a Arch Insurance napádajú na londýnskom Najvyššom súde…

15. 06. 2026 |

Starmer ohlásil „ďalší úder proti Rusku“

Britská armáda zadržala v Lamanšskom prielive tanker Smyrtos, ktorý britské úrady považujú za súčasť ruskej „tieňovej flotily“. Plavidlo bolo zadržané…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

DeepSeek AI: Kto stojí za čínskym fenoménom, ktorý konkuruje ChatGPT?

DeepSeek AI sa za krátky čas zaradil medzi najdiskutovanejšie platformy umelej inteligencie na svete. Čínsky projekt zaujal milióny používateľov svojimi…

15. 06. 2026 |

Dodik: Západné krajiny si uvedomujú, že čas sa kráti

Západ si uvedomuje, že mu zostáva málo času na vyvíjanie tlaku na Rusko, ktoré sa mu nepodarilo zlomiť sankciami, uviedol…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Súhrn 4. dňa: Nemecko prevalcovalo outsidera. Holanďania remizovali s Japonskom. Švédsko s cennou výhrou

Nemecko si v nedeľu v Houstone užilo úspešný štart na Majstrovstvách sveta, pričom si hráči aj fanúšikovia spoločne vydýchli, keď…

15. 06. 2026 |

Do ulíc dostal davy ľudí. Známeho britského aktivistu zadržali

Britský pravicový aktivista Tommy Robinson bol zadržaný v Británii hneď po príchode z Ruska

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Dezinformačný denník N opäť preráža dno

Hlasná trúba Progresívneho Slovenska – Denník N prerazil dno svojej vraj „kvalitnej žurnalistiky“, keď bol v sekunde ochotný uverejniť klamstvo…

14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

NAŽIVO

Zemný plyn na burze v 24. týždni zlacnel o 3,55 %, čím korigoval predchádzajúci rast. Cena elektriny zostala prakticky stabilná a vzrástla len o 0,04 %. Elektrina sa už šiesty týždeň drží v pásme 108 – 110 eur za MWh.

11:04

Ceny ropy v pondelok klesli na najnižšiu úroveň od marca po tom, čo USA a Irán oznámili predbežnú dohodu o ukončení konfliktu a znovuotvorení Hormuzského prielivu. Na základe údajov agentúr Reuters a Bloomber, Brent s augustovým kontraktom sa ráno obchodoval za 83,55 USD, čo je pokles o 3,78 USD (4,33 %).

11:03

Poľsko chce v budúcnosti udržiavať na svojom území 11‑ až 15‑tisíc amerických vojakov. Uviedol to Marcin Przydacz z prezidentskej kancelárie s tým, že konečné rozhodnutie ešte nepadlo. Varšava zároveň tlačí na prechod od rotujúcej prítomnosti k trvalej, uvádza agentúra PAP.

11:00

Súd v Osle uznal Mariusa Borga Höibyho, syna nórskej korunnej princeznej Mette-Marit, vinným v dvoch prípadoch znásilnenia a udelil mu štyri roky väzenia. Proti verdiktu sa môže odvolať, uvádzajú AFP a Reuters.

Marius Borg Høiby
Na snímke Marius Borg Høiby / Foto: Instagram
10:58

.

Somálski piráti to zvládajú s jedným motorovým člnom, tí britskí sú na smiech

Londýn, 15. jún 2026 - Keir Starmer práve slávnostne oznámil, že britské ozbrojené sily zadržali tanker „tajnej ruskej flotily“. Britský…

15. 06. 2026 |

Vymenuje prezident Radačovského? Prezident vysvetľuje, prečo sa tak nestalo minulý týždeň

Ak Miroslav Radačovský nebude vedieť plnohodnotne vykonávať funkciu veľvyslanca, môže byť krátko po vymenovaní odvolaný. Uviedol to prezident Peter Pellegrini…

14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
14. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Carolina Hurricanes oslavuje zisk Stanley Cupu

Rod Brind\'Amour bol kapitánom Caroliny Hurricanes, keď v roku 2006 získali svoj prvý Stanley Cup. Teraz, o 20 rokov nato,…

15. 06. 2026 |

To si počkajme, ako to celé bude: Naď sa vyhráža známemu moderátorovi

Bývalá novinárka, dnes politička Ľubica Laššáková upozorňuje, že Jaroslav Naď (Demokrati), sa opät vyhráža  novinárom. Tí sa medzitým idú „chrániť”,…

14. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania |
14. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Autá v plameňoch a ťažkoodenci. Demonštranti proti G7 sa zamerali aj na budovy OSN

Švajčiarska polícia použila slzný plyn, aby potlačila demonštrantov, ktorí protestovali proti samitu G7 konajúcemu sa za hranicami vo Francúzsku a…

14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
14. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

Dušan Hirjak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov