NAŽIVO

Izrael bagatelizoval sľub Ahmada Šaru, že nové vedenie Sýrie bude chrániť tamojšie menšiny. Gideon Saar v reakcii na najnovšie sektárske násilnosti v juhosýrskej provincii Suwajdá – konštatoval, že byť menšinou v súčasnej Sýrii – Kurdom, drúzom, alavitom alebo kresťanom – je „veľmi nebezpečné“.

14:37

Po tom, čo vozidlo vrazilo do davu ľudí v štvrti East Hollywood v Los Angeles utrpelo vážne zranenia viac než 20 ľudí. Stav najmenej piatich zranených je kritický.

14:02

V katedrále v Nagasaki požehnali repliku zvona, ktorý bol zničený pred 80 rokmi, keď USA zhodili na mestá Hirošima a Nagasaki atómové bomby.

14:01

Parlament na Kube schválil ústavnú reformu, ktorá ruší pravidlo, že kandidát na prezidenta pri svojej prvej kandidatúre nesmie mať viac ako 60 rokov. Návrh predložil Raúl Castro. Nové pravidlá začnú platiť od prezidentských volieb v roku 2028.

14:01

Vo veku 99 rokov zomrel Alan Bergman, ktorý sa podieľal na viacerých hitoch pre spevákov ako Frank Sinatra, Michael Jackson či Tony Bennett.

14:00

Troch mužov popravili v Iráne po tom, čo boli odsúdení na trest smrti za znásilnenie.

13:59

Ahmad Šara opätovne prisľúbil ochranu menšinám v Sýrii po tom, ako si medzietnické zrážky v provincii Suwajdá s prevažne drúzskym obyvateľstvom vyžiadali viac než 700 obetí.

13:58

Juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola prokuratúra obžalovala zo zneužitia právomocí v súvislosti s jeho minuloročným rozhodnutím vyhlásiť v krajine stanné právo. Odvolaný prezident sa aktuálna nachádza vo väzbe, keďže orgány činné v trestnom konaní sa obávajú, že by mohol zničiť dôkazy.

11:42

Najmenej 25 ľudí v sobotu zomrelo a ďalších 70 sa zranilo pri izraelskej paľbe a vzdušných útokoch v blízkosti distribučného centra humanitárnej pomoci v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy.

11:03

Úradu japonského premiéra doručili desiatky vriec mierne rádioaktívnej pôdy z okolia jadrovej elektrárne Fukušima. Ide o súčasť kampane, ktorej cieľom je presvedčiť verejnosť, že táto zemina nie je nebezpečná a je vhodná na opätovné použitie.

11:02

Ruský dopravný úrad nariadil dočasné obmedzenie odletov a príletov na moskovské letisko Šeremetievo. V piatok večer bola nakrátko pozastavená aj prevádzka letiska Domodedovo.

09:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovensko – Nórsko 2:3 Vůjtek: “Strata zápasu je šokujúca”

Slovenskí hokejisti majú pred sebou tri náročné duely s favoritmi

❚❚
.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka prvýkrát na turnaji strelili úvodný gól v zápase, keď v 19. minúte v presilovke otvoril z dorážky skóre Tomáš Surový. Na 2:0 zvýšil na začiatku druhej tretiny delovkou od modrej čiary obranca Marek Ďaloga. Napriek dvojgólovému vedeniu bol výkon slovenského tímu ďaleko od optimálu a hokejová spravodlivosť v tomto prípade platila, keď sa súper po dvoch zásahoch Mattiasa Nörsteböa a jedného Matsa Rosseliho Olsena dočkal zaslúženého obratu. Záverečný tlak už Slovákom k vyrovnaniu nepomohol.

Zápas nedohral obranca Andrej Meszároš, ktorý putoval predčasne pod sprchy po tom, čo v 48. minúte koncom hokejky bodol súpera. Stretnutie vo vypredanej ČEZ Aréne si nenechal ujsť ani prezident SR Andrej Kiska.

.

Slováci majú teraz na šampionáte dva dni voľna, najbližší zápas odohrajú až v sobotu o 16.15 h, keď narazia na Fínov. V skupine si zmerajú sily ešte s Ruskom a na záver s USA. Nóri odohrajú ďalšie stretnutie v piatok o 16.15 so Slovinskom.

B-skupina (Ostrava)

Slovensko – Nórsko 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 19. Surový (Gáborík, L. Hudáček), 22. Ďaloga (Mikuš, Tatar) – 26. Nörstebö (Holös, M. Olimb), 36. Rosseli Olsen (Ask, Martinsen), 42. Nörstebö (Thoresen, Holös).

Rozhodovali: Stricker (Švajč.), Vinnerborg – Dahmén (obaja Švéd.), Tosenovjna (ČR),

.

vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Bartovič 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, 47. min. Meszároš (obaja SR) 5 min. + DKZ za bodnutie koncom hokejky, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: od 41. min. bez Bartoviča, 8812 divákov (vypredané).

Slovensko: Laco – Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Baranka – L. Hudáček, Surový, Gáborík – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Daňo, Lušňák, Dravecký – Miklík

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Tollefsen, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard – M. Olimb, Ask, Thoresen – Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Röymark, Stene, Roest – Dahlström

 

Laco sa rozhodne nenudil

.

Nóri začali zostra a pri vylúčení Bartoviča sa nasťahovali pred Laca, ten predviedol pekný zákrok pri strele Holösa a nedovolil dvakrát skórovať ani dorážajúcemu Martinsenovi. Severania boli pri chuti, v 9. min. tečoval strelu Nörsteböa K. Olimb, slovenský brankár vyrazil puk betónom k žrdi. Laco sa v prvej tretine rozhodne nenudil, v 13. min. mal šťastie, keď úplne voľný Stene zblízka neusmiernil puk do siete, a následne lapačkou s námahou vyrazil pokus Aska. Slováci nevedeli zabrzdiť súperove výpady, ten s ľahkosťou prenikal do útočného pásma a pred Lacom neustále hrozil. V 17. min. slovenský brankár v ľahu zlikvidoval presilovkovú šancu Bastiansena. Vůjtekov tím nakoplo až vylúčenie Martinsena, v presilovke pohotovo dorazil Gáboríkovu strelu zblízka do siete Surový – 1:0.

Na snímke Tomáš Surový (tretí zľava) strieľa v presilovke úvodný gól zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Nórsko
Na snímke Tomáš Surový (tretí zľava) strieľa v presilovke úvodný gól zápasu základnej B-skupiny Slovensko – Nórsko

Gól dodal Slovákom sebavedomie. Na začiatku druhého dejstva mohol otvoriť skóre dorážajúci Jurčo, no podarilo sa to až Ďalogovi, ktorého strela príklepom od modrej čiary zapadla aj vďaka cloneniu Viedenského až za Haugenov chrbát. Ostravská hala, opäť nabitá slovenskými fanúšikmi, sa dostala do varu, tribúnami začali kolovať prvé mexické vlny. Nóri sa však rozhodne nechystali rezignovať, útočníci naďalej neúnavne zamestnávali slovenskú defenzívu a aktivitou si pýtali fauly. V 26. minúte Nörstebö v početnej výhode delovkou od modrej prepálil všetko, čo mu stále v ceste, a znížil na 1:2. Laco mal pri góle dokonale zakrytý výhľad a puk sa mu od žŕdky a betónu odrazil za chrbát. Slováci si potom vytvorili tlak v presilovke, Haugen odolal pokusom L. Hudáčka i Bližňáka. Nóri oslabenie prežili a následne sa dočkali zaslúženého vyrovnania, po šikovnej zadovke Aska sa presadil nekrytý Rosseli Olsen. Vůjtekov tím kontroloval nedotiahnutým brejkom Daňa a šancou Jurča, stav 2:2 sa už však do konca tretiny nezmenil.

Na sníme zľava brankár Ján Laco (Slovensko) inkasuje vedúci gól Nórov na 3:2
Na sníme zľava brankár Ján Laco (Slovensko) inkasuje vedúci gól Nórov na 3:2

Tretiu dvadsaťminútovku odštartovalo diskutabilné vylúčenie Ďalogu za údajné nedovolené bránenie brankárovi Haugenovi. Nóri ponúknutú výhodu využili zásluhou Nörsteböa, ktorý druhýkrát v stretnutí prepálil z diaľky Laca. Slováci zostali vývojom zjavne zaskočení, na ich hokejky sa vkradla nervozita. V 47. minúte inkasoval Meszároš za bodnutie súpera koncom hokejky trest na 5 min plus DKZ a so slovenským tímom to nevyzeralo dobre. Severania v dlhej presilovke zovreli súpera, Thoresen spomedzi kruhov mieril do Laca, vzápätí nepretlačil puk medzi brankárove betóny a žŕdku. Nórskeho útočníka nešetrne zrazil na ľad Baranka a súper hral vyše minútu v početnej výhode 5 na 3. Slováci so šťastím odolali nórskemu náporu a následne vrhli všetky sily do útoku. V závere dostali možnosť hrať ešte jednu presilovku, ale vyrovnania sa už nedočkali ani pri power play bez brankára.

 

Ďaloga: “Začali sme vymýšľať”

Hlasy /zdroj: RTVS/

Marek Ďaloga, obranca SR, autor druhého gólu SR: “Prestali sme hrať to, čo sme mali. Najjednoduchšie je vždy tlačiť sa do bránky a strieľať. My sme však začali vymýšľať. Musíme sa držať toho, čo nás zdobilo. Bolo to ťažké pre nás, ale rovnako aj pre nich, na to sa nemôžeme vyhovárať. Mali sme to dobre rozbehnuté, no nevyšlo nám to, škoda.”

Peter Oremus, asistent trénera SR: “Vstup do zápasu sme mali dobrý, viedli sme 2:0. Početnosť vylúčení na našej strane však bola veľmi vysoká. Nóri dali dva góly, vrátili sa do zápasu a strhli to na svoju stranu. Zahrali veľmi dobre presilovky, kde clonili Janovi a padlo im to do bránky. Musíme zlepšiť disciplínu. Máme dva dni voľna, teraz si musíme aj dobre oddýchnuť.”

Marián Gáborík, útočník SR, v zápase 0+1: “Prvýkrát na turnaji sme hrali za stavu, keď sme od začiatku vyhrávali. Potom sme však začali ustupovať, hrať ustráchane. Musíme to rýchlo napraviť, aby nebolo neskoro. Oni majú dobrý tím, ale my sme si to pokazili zbytočnými vylúčeniami.”

Dominik Graňák, obranca SR: “Nemyslím si, že sme ich podcenili. Do stavu 2:0 sme hrali dobre, potom sme začali vymýšľať, obraz hry sa zmenil. Škoda, mali sme to dobre rozohrané. Chýbali aj trošku sily, ale podmienky sú pre všetky tímy rovnaké. Nemôže byť našim herným plánom, že všetko budeme otáčať v záverečných desiatich minútach ako doteraz.”

.

Tomáš Tatar, útočník SR: “Jedna vec je hrať zle a druhá ako mužstvo nezvládnuť dobre rozbehnutý zápas. Za stavu 2:0 sme mali hrať ináč, predsa nemôžeme počítať, že zdoláme Nórov 7:0. Tím bojuje, vytvárame si gólové šance, dali sme do toho srdce, ale napriek tomu sme to nezvládli. Pokazili sme si to sami.”

Marko Daňo, útočník SR: “Po dvoch strelených góloch sme prestali hrať a Nóri to využili na vyrovnanie. Do tretej tretiny sme išli s tým, že to zvrátime vo svoj prospech. Prišli však naše vylúčenia, ťažko sa vyhrávajú zápasy v oslabení.”

Ján Laco, brankár SR: “Urobili sme chyby a fauly, pričom niektoré boli zbytočné. Nóri to rozhodli v presilovkách. Možno nám chýbali trošku sily, bol to štvrtý zápas v rade a z toho možno plynuli aj spomínané chyby či vylúčenia. Nakoniec sme to nezvládli. Zápas sme prehrali o gól, bolo to vyrovnané, avšak so šťastným koncom pre Nórov.”

Vladimír Vůjtek, tréner SR: “Tri zápasy sme tvrdo dreli na to, aby sme vyhrali, vo všetkých troch sme prehrávali a dokázali sme ich otočiť v náš prospech. Hovorili sme si, že raz sa musíme dostať do vedenia a bude to lepšie. Bohužiaľ, dnes sme dokonca boli v dvojgólovom vedení a ten zápas sme napriek tomu stratili. Je to pre nás šokujúce, pokazilo to dojem z našich prvých troch zápasov na turnaji. Bohužiaľ, musím povedať, že zatiaľ nezvládame turnaj ako domáce mužstvo po psychickej stránke.”

Roy Johansen, tréner Nórska: “Bol to pre nás ťažký zápas. Vedeli sme, že Slovensko má za sebou tri náročné duely, v ktorých strieľali góly až v samom závere. Dúfali sme, že to súpera bude stáť sily a že z toho vyťažíme. Po dvoch inkasovaných góloch sme sa však ocitli v náročnej situácii. Pre nás bolo kľúčové, že sme dali dva góly v presilovkách a na druhej strane zabránili dať súperovi viac gólov pri našom oslabení. S tromi bodmi sme spokojní, stále sme si tak udržali nádej na postup do štvrťfinále. Bola zábava hrať v takej zaplnenej a hlučnej atmosfére.”

.

 

Tabuľka B-skupiny

1. USA 3 3 0 0 0 11:4 9
2. Rusko 4 3 0 0 1 18:11 9
3. Slovensko 4 1 2 0 1 11:8 7
4. Bielorusko 3 2 0 1 0 10:5 7
————————————-
5. Fínsko 3 2 0 0 1 9:5 6
6. Nórsko 4 1 0 0 3 6:15 3
7. Dánsko 4 0 0 1 3 6:17 1
———————————–
8. Slovinsko 3 0 0 0 3 6:12 0
/počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body – prvé štyri tímy do štvrťfinále, posledný opúšťa elitnú kategóriu/

ml

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Michal Durila

Miroslav Iliaš

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
.

Západ má 18 mesiacov, aby sa pripravil na možnú vojnu s Čínou a Ruskom, tvrdí veliteľ NATO

Spojené štáty a krajiny Európskej únie majú podľa generála Alexusa Grynkewicha, vrchného veliteľa spojeneckých síl Organizácie Severoatlantickej zmluvy v Európe,…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Ostro sledovaný prípad. Ruská federácia sa odvolá proti vylúčeniu z kvalifikácie na ZOH 2026 v sánkovaní

Ruská sánkarská federácia oznámila, že podnikne právne kroky proti rozhodnutiu Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) vylúčiť ruských športovcov z kvalifikácie na…

19. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koniec pre Zelenského?

Podľa amerického novinára Seymoura Hersha by Zalužnyj mohol Zelenského nahradiť v priebehu niekoľkých mesiacov

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zaplatiť za zbrane pre Ukrajinu nestačí

Patriot, ktorý chce Nemecko poslať na Ukrajinu, bude pripravený až o 6-8 mesiacov, citoval Bild zdroj z nemeckej vlády

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

18-krát s holou riťou na horúcu pec

Ak si malé dieťa, resp. aj dospelý človek sadne holou riťou na horúcu pec, urobí to len raz v prípade,…

19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Štát po veternej smršti na východe konal okamžite, minister vnútra odmieta tvrdenia, že neurobili nič

Štát po veternej smršti na východe konal okamžite, pričom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok odmieta tvrdenia, že neurobil nič. Ako…

19. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo vlastne zničili USA ťažkými bombami v Iráne

Iba jeden z troch iránskych jadrových objektov, ktoré minulý mesiac napadli USA, bol vážne poškodený, informuje The Washington Post s…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS navrhne na septembrovej schôdzi 50-percentné zníženie platu prezidenta

Slovenská národná strana navrhne na septembrovej schôdzi Národnej rady (NR) SR zníženie platu prezidenta SR Petra Pellegriniho o 50 percent.…

19. 07. 2025 | Aktualizované 19. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Aktualizované 19. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chemická továreň pod maskou parku. V Šuranoch štát klame a stavia

Bez diskusie, bez pravdy. V Šuranoch sa začína výstavba obrej chemickej továrne, ktorá sa schováva za názov „priemyselný park“. Štát…

19. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajinci nebojujú za nás, ale iba za seba

„Ukrajinci bojujú za seba a majú na to právo. Ale toto sa netýka našej bezpečnosti, my sme ich nikdy nežiadali,…

19. 07. 2025 | 0 komentárov

Pochod Hrdí na rodinu zdôrazní v sobotu v Bratislave význam manželstva

Národný pochod Hrdí na rodinu, ktorý bude v sobotu v centre Bratislavy, ukáže, že na rodine a manželstve záleží. Mottom…

19. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Balázs Orbán: „Nežiadali sme ich, aby bojovali v našom mene“

„Nežiadali sme ich, aby bojovali v našom mene“: politický poradca maďarského premiéra Balázs Orbán odmietol tvrdenie, že Ukrajina bráni nielen…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Od Trenčína vietor veje a čo na to ministerstvo kultúry a školstva?

Bola to náhoda, keď som sa dozvedel, že v Trenčíne urobili vernú repliku Uhorskej kráľovskej koruny, teda aj našej koruny. Čo…

19. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Kongres USA nevylúčil ročnú pomoc Ukrajine z vojenského rozpočtu

Informovala o tom kongresmanka Marjorie Taylor Greenová, ktorá podporuje MAGA a predložila príslušný pozmeňujúci a doplňujúci návrh

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Novinári na Slovensku majú problémy s mentálnym zdravím

Milan Uhrík a Milan Mazurek rozoberajú čo sa o Slovensku napísalo v reporte z Európskej únie, že „vraj atmosféra na…

19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump, Putin a Si Ťin-pching sa možno stretnú v Číne

Trump, Putin a Si Ťin-pching sa môžu stretnúť v Číne začiatkom septembra, informuje The Times

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Hrnko: O čom nám hovoria dejiny

V súvislosti so včerajším prejavom premiéra Roberta Fica si spomínam na jeho výrok z tlačovej konferencie spred pár rokov, keď…

19. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj reorganizuje vládu. Potrebuje peniaze, zbrane a lojalitu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dokončil rozsiahlu reorganizáciu vlády. Vymenil premiéra a ministra obrany a nominoval nového veľvyslanca v USA – všetky…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Friedrich Merz a Keir Starmer podpísali „prvú zmluvu svojho druhu“ o obrane a migrácii

Spojené kráľovstvo a Nemecko podpísali vo štvrtok historickú obrannú zmluvu, ktorá zabezpečuje vzájomnú pomoc pri útokoch a zameriava sa na…

19. 07. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trhy na Wall Street a v Európe zväčša stagnovali, investori pred víkendom volili opatrnosť

Americké a európske akciové trhy si v piatok po predošlých silných dňoch nepripísali výraznejšie zisky a väčšinou stagnovali. Wall Street,…

19. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Muž, ktorý skočil z okraja vesmíru, zomrel pri paraglidingu

Felix Baumgartner, ktorý kedysi prekonal svetový rekord v najvyššom zoskoku padákom z okraja vesmíru, zahynul pri nehode s motorovým paraglidom…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iba 16 % Talianov je pripravených vziať do ruky zbraň v prípade vojny

Iba 16 % Talianov v odvodovom veku je pripravených vziať do ruky zbraň v prípade vojny

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Otcové Goriotové…

Byly komunální volby v roce 2018 a protože u nás v Miroslavi kamarádím s kluky, co zde tvoří místní buňku…

19. 07. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kalifornská polícia pri domovej prehliadke objavila „továreň na náhradné materstvo“

Kalifornská polícia zachránila 21 detí z vily páru, ktorý je podozrivý z prevádzkovania „továrne na náhradné materstvo“. 15 z nich…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Pavel Šik: Pár nedůležitých poznámek o Sýrii

Izrael nově zasáhl na syrském území. Pokaždé opakuju, že Blízký východ se nedá hodnotit evropskými měřítky dobra a zla. K…

19. 07. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Počas školského predstavenia bol v Holandsku bodnutý muž

V stredu večer bol 53-ročný učiteľ z holandského mesta Dordrecht vážne zranený. Učiteľ zakročil do hádky medzi trojicou mužov, keď jeden…

19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump sprísnil požiadavky v rokovaniach s EÚ

Trump sprísnil požiadavky v rokovaniach s EÚ o obchodnej dohode, informuje The Financial Times

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americká hybridná vojna proti Kube sa zameria viac na sabotáže a teroristické činy

USA, 18. júl 2025 - 9.júla sa konala veľká tlačová konferencia o postoji Kuby v boji proti terorizmu za účasti…

19. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izrael bagatelizoval sľub Ahmada Šaru, že nové vedenie Sýrie bude chrániť tamojšie menšiny. Gideon Saar v reakcii na najnovšie sektárske násilnosti v juhosýrskej provincii Suwajdá – konštatoval, že byť menšinou v súčasnej Sýrii – Kurdom, drúzom, alavitom alebo kresťanom – je „veľmi nebezpečné“.

14:37

Po tom, čo vozidlo vrazilo do davu ľudí v štvrti East Hollywood v Los Angeles utrpelo vážne zranenia viac než 20 ľudí. Stav najmenej piatich zranených je kritický.

14:02

.

O Trumpovej výzve prejsť do ofenzívy

V denníku The Washington Post sa dnes objavil článok, ktorý s odvolaním sa na anonymného ukrajinského predstaviteľa tvrdí, že Trump…

18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nová fínska kolesová húfnica ARVE ako hrozba pre ruské „karelské“ jednotky

Fínsko, 19. Júla 2025 - V ére presných leteckých zbraní a dronov by sa mohlo zdať, že tradičné delostrelectvo stráca…

19. 07. 2025 | 0 komentárov

Danko vyjadril sklamanie, že SR podporí 18. balík protiruských sankcií. Kopol si do prezidenta, ten reaguje

Koaličná Slovenská národná strana vyjadrila sklamanie, že Slovenská republika (SR) podporí 18. balík protiruských sankcií. Uviedol to v piatok podpredseda…

18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Aktualizované 18. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zdekuje sa Robert Fico z postu premiéra?

Zo zákulisia prichádzajú správy, že premiér Robert Fico ma zajačie úmysly. Vraj chce opustiť post premiéra a odísť na post, ktorý…

18. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rýchla previerka znalostí. Otestuj svoje vedomosti z rôznych kútov sveta!

18.07.2025 Redakcia Vášeň v tebe - Vedomosti sú ako kúsky skladačky, ktoré nám pomáhajú vidieť svet v celku. Dnes si…

19. 07. 2025 | 0 komentárov

Rusi zúria a vyhrážajú sa Poľsku. Moskva považuje konanie svojich reprezentantov za správne

Ruskí veslári sa nezúčastnia na juniorských majstrovstvách Európy v Poznani po tom, čo odmietli podpísať deklaráciu požadovanú Poľskou asociáciou veslárskych…

18. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Erik Majercak

Michal Durila

Miroslav Iliaš

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov