NAJČÍTANEJŠIE










.

Slovan ukoristil skalp Petrohradu, prerušil sériu prehier

Belasí v pozliepanej zostave odohrali s druhým tímom tabuľky fantastickú partiu

❚❚
.

Slovan nastúpil iba s tromi nekompletnými pätorkami, fínsky kouč domácich nasadil do hry len piatich obrancov a deviatich útočníkov. Napriek tomu odohrali “belasí” v pozliepanej zostave s druhým tímom tabuľky fantastickú partiu. Domáci dokázali udržať na dištanc jagavé hviezdy súpera, výborne bránili v oslabeniach a podnikali nebezpečné brejky. Slovan sa ujal vedenia v 18. minúte zásluhou presilovkového gólu Libora Hudáčeka, na 2:0 zvýšil v druhej tretine slovinský reprezentant Rok Tičar. A keď obranca Vladimír Mihálik v 44. minúte zakončil učebnicovú akciu gólom na 3:0, začalo sa rysovať nečakané víťazstvo slovenského tímu. Hostia však duel ešte poriadne zdramatizovali, z trestného strieľania skóroval Patrick Thoresen a v 57. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Roman Červenka. Domáci napokon odolali záverečnému tlaku súpera a v závere spečatili ich triumf gólmi do prázdnej bránky najproduktívnejší hráč Slovana Ladislav Nagy a zadák Ivan Baranka.

“Belasí” zvíťazili prvýkrát od 10. januára, keď takisto pokorili Petrohrad na jeho pôde 2:1 po nájazdoch. Slovanisti zakončia sezónu utorkovým duelom s Jokeritom Helsinki (19.00 h).

.

 

Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Góly: 18. Hudáček (Murley), 28. Tičar (Barker, Nagy), 44. Mihálik (Hudáček, Bartovič), 59. Nagy (Murley, Brejčák), 60. Baranka – 48. Thoresen (z tr. strieľania), 57. Červenka (Kovaľčuk). Rozhodovali: Jeřábek, Sergejev – Balodis, Birin, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9954 divákov.

Slovan Bratislava: Backlund – Sersen, Baranka, Brejčák, Barker, Mihálik – Jeglič, Tičar, Nagy – Hudáček, Murley, Bartovič – Netík, Šťastný, Rehák

SKA Petrohrad: Koskinen – Rukavišnikov, Belov, Kutejkin, Alexandrov, Chafizullin, Čudinov, Judin, Jermakov – Červenka, Ericsson, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Ketov – Tichonov, Martensson, Thoresen – Ponikarovskij, Chochrjakov, Burdasov

.

 

Dôstojná partia

Slovan hral v prvej tretine s favoritom dôstojnú partiu. Hráči Petrohradu sa síce vďaka korčuliarskej a technickej prevahe dokázali dostať do streleckých pozícií, ale zväčša pálili len zo stredných vzdialeností a pri tých nebezpečenejších šanciach zasa podržal domácich brankár Backlund. Už v 20. sekunde zasahoval lapačkou pri Kovaľčukovej strele, potom ho nečakaným tečom a následne aj bekhendom zamestnal Červenka. “Belasí” trpezlivo narúšali hosťom útoky na obrannej modrej čiare a ak sa naskytla šanca, vyrazili smerom dopredu, ako to ukázal v 12. min Šťastný, jeho pokus spoza obrancu ale v pohode kryl Koskinen. Slovanisti sa úspešne bránili aj pri oslabeniach, v 17. min sa dokonca dostali do prečíslenia 2 na 1, no Netík sľubnú akciu pokazil. Všetko si to domáci vynahradili v 18. minúte, keď svoju prvú presilovku v zápase využili expresne – už po 10 sekundách. Murleyho delovku vyrazil Koskinen iba pred seba a Hudáček z dorážky otvoril skóre.

Na snímke vľavo Andrej Šťastný (Slovan) a vpravo Jimmie Ericsson (SKA)

Slovan to nakoplo a hneď po prestávke mohol pridať druhý gólový úder, Nagy pri akcii 2 na 1 prihral na Tičara, ktorý trafil iba bočnú sieť. Domáci potom prežili bez ujmy ďalšie oslabenie a v 26. minúte si vypracovali ďalšiu tutovku, Barker sám medzi kruhmi napálil iba do Koskinena. Favorit nebral hrozby vážne a tak v 28. minúte druhýkrát inkasoval. Barkerovu strelu od modrej úspešne tečoval pred bránkou Tičar a Slovan senzačne viedol už o dvojgólovým rozdielom. Petrohradčania boli stavom viditeľne zaskočení, ich kombinácie už neboli také rýchle a ladné, ako v prvom dejstve, naopak domáci dostali krídla a oveľa viac si verili v ofenzíve. V 36. minúte sa natlačil pred Backlunda Thoresen, no neuspel, rovnako ako na druhej strane v dobrej pozícii Nagy.

Na snímke vpravo Andrej Šťastný (Slovan) a vľavo Jimmie Ericsson (SKA)

SKA začal tretiu tretinu šancou Ericssona, no pozorný Backlund si držal čisté konto. Slovanisti pokračovali v trpezlivej hre, ešte viac sa stiahli dozadu a čakali na brejky. V 44. minúte im ďalší vyšiel – po učebnicovej akcii a prihrávkach Bartoviča a Hudáčeka zvýšil na 3:0 netradičný strelec, obranca Mihálik. Hostia reagovali mohutnou ofenzívou, Dadonov sa ocitol v superšanci, vzápätí prišiel nebezpečný teč Tichonova, no spoľahlivý Backlund predviedol ďalšie skvelé zákroky. Následne Ketov mieril v sľubnej pozícii mimo. V 48. minúte Mihálik hákoval v šanci Thoresena a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ktoré nórsky útočník chladnokrvne premenil strelou pomedzi betóny Backlunda. Hostia ešte viac ožili, v 52. minúte Backlund zneškodnil ďalšiu šancu Červenku. Duel mohol potom definitívne rozhodnúť Bartovič, no v nájazde trafil pravú žrď Koskinenovej bránky. Petrohrad dostal v 55. minúte možnosť hrať presilovku pri vylúčení Netíka, tréner hostí navyše odvolal brankára a poslal do hry šiesteho korčuliara, domáci sa však v oslabení ubránili. Po uplynutí trestu ale znížil na 2:3 z dorážky Červenka a tak sa záver zmenil na poriadnu drámu. V ňom mali slovanisti šťastie, keď Thoresen v šanci iba tesne minul bránku. Slovan však vedenie udržal a v závere ešte spečatil víťazstvo gólmi Nagya a Baranku do prázdnej bránky.

.

 

Matikainen: “Odohrali sme výborný zápas

Petri Matikainen, tréner Slovana: “Je veľmi pekné vyhrať nad takým silným súperom, akým je Petrohrad. Odohrali sme výborný zápas, všetky tri pätorky podali vyrovnané výkony. Moji hráči si zaslúžia uznanie za to, ako dnes hrali a ako sa popasovali s náročnou situáciou. Súperovi prajem veľa šťastia v play off.”

Ivan Baranka, obranca a autor piateho gólu Slovana: “Naša zostava nie je optimálna, je nás málo, miestami to vyzerá, že ťaháme nohy na ľade. Točíme sa piati obrancovia, je to veľká ‘parádička’, chodíme na ľad unavení, z ľšadu ešte unavanejší, nie je to už sranda. Aspoň je vidno, že sme to nezabalili, dali do toho všetko a odvďačili sa fanúšikom. Ak mám hovoriť za seba, mne už to víťazstvo ani nechutí, som rád iba pre fanúšikov, že sme im ho mohli darovať. V tomto štádiu sezóny to už mňa nejako extrémne neteší. Samozrejme, je lepšie vyhrať ako prehrať, škoda však, že tri body nič neznamenajú. Iné mužstvá, podstatne nabitejšie ako my, majú problém zdolať Petrohrad, nám sa to podarilo v krátkom časovom slede hneď dvakrát. Sme na nich špecialisti, ale oni budú hrať play off a my nie.”

Vladimír Mihálik, obranca a strelec tretieho gólu Slovana: “Podali sme veľmi bojovný výkon, všetci hrali super, asi by sme mali hrať stále proti Petrohradu, keď nám to tak proti nim ide. Pri mojom góle som dal do brejku všetky sily, ktoré mi zostali, bol to môj prvý a zároveň aj posledný útočný výlet v zápase.”

Ladislav Nagy, útočník a autor štvrtého gólu Slovana: “Petrohradčania si zrejme mysleli, že nám dajú dva-tri rýchle góly a bude po zápase. Asi nás trochu podcenili. Atmosféru sme si my hráči veľmi dobre užili, ak by sme v budúcej sezóne nehrali KHL, ruským mužstvám určite bude chýbať hrať pred takýmito fanúšikmi. Máme najlepších fanúšikov v súťaži, bola by veľká škoda, ak by sme nepokračovali v KHL.”

Libor Hudáček, autor prvého gólu Slovana: “Bol to pre nás ešte ťažší zápas ako s Rigou, lebo sme veľa korčuľovali bez puku. Po psychickej stránke to bolo trochu náročnejšie, ale podarilo sa nám streliť päť gólov. Petrohrad sme zdolali už druhýkrát, asi to na nich vieme, lepšie sa dokážeme na nich namotivovať. Škoda, že sme nepostúpili do play off zo siedmeho miesta, stretli by sme sa v 1. kole… Ale vážne, škoda, že sme nevyhrali viac iných zápasov.”

Vjačeslav Bykov, tréner SKA: “Gratulujem súperovi k víťazstvu. Slovan dal do hry viac srdca, ukázal viac emócií a preto zaslúžene vyhral.”

ml

 

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Pri rakve Alího Chameneího sa ukázali jeho traja synovia, Modžtaba medzi nimi nebol , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nemecká vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2027. Masívne zvyšuje výdavky na obranu, šetrí na ochrane klímy a rozvojovej pomoci

 Nemecká vláda v pondelok schválila návrh budúcoročného rozpočtu, ktorý počíta s výrazným zvýšením výdavkov na obranu, ale zároveň čelí kritike…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Štáty NATO nemajú na výdavky

Podľa agentúry Reuters značná časť členských štátov NATO zatiaľ nedokáže nájsť prostriedky na zvýšenie výdavkov na obranu na 5 %…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Britská vláda oznámila sankcie voči siedmim ruským vedcom a dvom výskumným laboratóriám

Veľká Británia oznámila sankcie voči siedmim ruským vedcom a dvom výskumným laboratóriám, ktoré podľa nej pomáhali vyvíjať chemické zbrane použité…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Kremeľ potvrdil ďalší telefonát Trumpa s Putinom po samite NATO

V Kremli potvrdili, že po samite NATO v Ankare sa plánuje ďalší telefonický rozhovor medzi Trumpom a Putinom

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Lukašenko: Proti Bielorusku pokračuje hybridná vojna, na hraniciach s Ukrajinou sú provokácie

Lukašenko vyhlásil bieloruským vojakom, že proti Minsku „pokračuje hybridná vojna“ a na hranici s Ukrajinou dochádza k „provokáciám“

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

.
.
.

Zelenskyj má problém

Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému nedovolia vystúpiť na tohtoročnom samite NATO, aby „nerozčuľoval“ Trumpa, píše komentátor denníka The Telegraph Owen Matthews

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.

Nemecká vláda schválila návrh rozpočtu na rok 2027. Masívne zvyšuje výdavky na obranu, šetrí na ochrane klímy a rozvojovej pomoci

 Nemecká vláda v pondelok schválila návrh budúcoročného rozpočtu, ktorý počíta s výrazným zvýšením výdavkov na obranu, ale zároveň čelí kritike…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Štáty NATO nemajú na výdavky

Podľa agentúry Reuters značná časť členských štátov NATO zatiaľ nedokáže nájsť prostriedky na zvýšenie výdavkov na obranu na 5 %…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Kremeľ potvrdil ďalší telefonát Trumpa s Putinom po samite NATO

V Kremli potvrdili, že po samite NATO v Ankare sa plánuje ďalší telefonický rozhovor medzi Trumpom a Putinom

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Lukašenko: Proti Bielorusku pokračuje hybridná vojna, na hraniciach s Ukrajinou sú provokácie

Lukašenko vyhlásil bieloruským vojakom, že proti Minsku „pokračuje hybridná vojna“ a na hranici s Ukrajinou dochádza k „provokáciám“

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

Vojenská príprava na samit NATO. Čo ukázal nový útok na Kyjev a okolie

Dnes v noci Rusko uskutočnilo ďalší masívny ostreľ Kyjeva. Tentoraz s minimálnou prestávkou po predchádzajúcom útoku, ktorý sa odohral v…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

„Kolaborujúci muzikanti tu boli vždy.” Nvotová primitívne útočí, Čekovský reaguje

Speváčka a herečka a tiež začínajúca politička v mimoparlamentnej strane Demokrati Dorota Nvotová zverejnila ďalší príspevok na sociálnej sieti kritizujúci súčasnú vládnu koalíciu.…

06. 07. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
06. 07. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |

Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch

Kniha Potravinový podvod páchaný na vašich deťoch má už svoje tretie vydanie, ktoré je opäť o niečo bohatšie ako predošlé.…

06. 07. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |

Kalivoda pre HS o kokaínových obvineniach: Keď som si Marcinkovej vyjadrenie pozrel v rozhovore pre Aktuality, bol som absolútne šokovaný a znechutený

Slovenská politická scéna opäť vrie. Poslanec Národnej rady SR a predseda Výboru pre európske záležitosti Peter Kalivoda v exkluzívnom rozhovore…

06. 07. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |
06. 07. 2026 | Rozhovory | 8 min. čítania |
.

Prečo Putin nezasiahol proti Zelenskému? A kto ho môže nahradiť?

V noci z 1. na 2. júla ruské jednotky uskutočnili masívny letecký útok na Kyjev, ktorý primátor hlavného mesta Vitalij…

06. 07. 2026 | Komentáre | 13 min. čítania |
06. 07. 2026 | Komentáre | 13 min. čítania |

Kto kontroluje v skutočnosti Konstantinovku ?

Ukrajina v nedeľu zverejnila zostrih záberov, ktoré údajne pochádzajú z Konstantinovky. Vojaci na videu hovoria, že pokračujú v bojoch o…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

„Špeciálna vojenská operácia“ sa zmenila na skutočnú vojnu, vyhlásil Peskov

„Špeciálna vojenská operácia“ sa zmenila na skutočnú vojnu, keďže za Kyjevom stoja západné krajiny, vyhlásil Dmitrij Peskov

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

V západnej púšti v Egypte objavili stratené mesto z byzantskej éry

Dobre zachované obytné mesto z byzantskej éry v západnej púšti je jedným z dvoch významných archeologických nálezov, ktoré v sobotu…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
.

Rezance ukrajinskej výroby vyvolali epidémiu salmonely v krajinách EÚ — Vitajte v európskej bezpečnosti potravín

Rezance ukrajinskej výroby vyvolali epidémiu salmonely v krajinách EÚ, pričom sa zistilo, že britský reťazec predával „jahňacie“ kebaby vyrobené prevažne…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Premiér počas osláv k sviatku sv. Cyrila a Metoda: „Ak nebudeme stáť na hodnotách, dopadneme ako náš spoločný európsky dom, ktorý sa nám hodnotovo rozkladá“

Premiér Robert Fico vyzval Slovensko, aby sa vrátilo k svojmu hodnotovému základu. Vyhlásil to počas osláv Sviatku svätého Cyrila a…

06. 07. 2026 | Z domova | 8 min. čítania |
06. 07. 2026 | Z domova | 8 min. čítania |

Kedy bude Dzurinda obvinený za ekonomickú vlastizradu?

Tento týždeň sme zaregistrovali dobrú správu, že sa začalo zvážanie paliva do štvrtého bloku Jadrovej elektrárne Mochovce. Dostavba tejto elektrárne,…

06. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Turecko zakázalo výletnej lodi kvôli LGBTQ+ zakotviť, odvolávajúc sa na „morálne normy“

Turecké úrady zakázali výletnej lodi určenej pre amerických cestujúcich z komunity LGBTQ+ zakotviť v tureckých prístavoch, pričom sa odvolali na…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kyjev bol v noci vystavený masívnemu útoku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania |

Zelenskyj si osobne vybral spôsob svojho konca: toto sa zapíše do dejín

Ukrajina, 6. júl 2026 - Vladimir Zelenskyj oslávil deň takzvanej nezávislosti takzvanej Ukrajiny veľmi osobitým spôsobom: vystúpil pri odhalení busty…

06. 07. 2026 |

Udělej si sám!

Když jsem v posledních třech letech objížděl Českou republiku, prakticky pokaždé jsem před lidmi mluvil o největší lži, které jsme…

06. 07. 2026 | Česky | 7 min. čítania |
06. 07. 2026 | Česky | 7 min. čítania |

Trump kritizuje bezpečnostné záväzky NATO

Vzhľadom na rastúci tlak zo strany USA pred budúcotýždňovým zasadnutím aliancie v Turecku sa Kanada pravdepodobne chystá zriadiť „banku odolnosti“.…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

„Napoleon z Aliexpresu dostal výprask, na ktorý sa len tak nezabúda“

Niežeby to bolo prekvapenie. To vôbec nie. Len je čudné, že všetky médiá a politické strany, ktoré si z témy…

05. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
05. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Energetická ombudsmanka: Ak štát financuje súkromnú spoločnosť z verejných zdrojov, mal by získať vlastnícky podiel a kontrolu

V mediach boli zverejnené informácie, že spoločnosť Slovalco, a. s., podpísala s Vládou Slovenskej republiky vo februári 2026 Memorandum o porozumení,…

06. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
06. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

„A nás za čo?“ Algoritmus reakcie Kyjeva na ruské útoky

Ukrajina, 6. júl 2026 - V predvečer samitu NATO chce Zelenského režim opäť pôsobiť ako „nešťastná obeť“.   V poslednom…

06. 07. 2026 |

Firmy platia viac, štát míňa ďalej. RÚZ vyzýva vládu na zmenu konsolidácie

Republiková únia zamestnávateľov kritizuje spôsob konsolidácie verejných financií

06. 07. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |
06. 07. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania |

Sú vajcia stále čerstvé? Tento jednoduchý trik s vodou vám prezradí pravdu

Čerstvé vajcia sú základom každej kvalitnej kuchyne, no ich skutočný stav pod nepriehľadnou škrupinou často zostáva pre domáceho kuchára nepríjemnou…

06. 07. 2026 |

Austrálsky premiér sa ospravedlnil za poznámku, že by sa najradšej vyspal s Kylie Minogue

Austrálsky premiér Anthony Albanese sa v pondelok ospravedlnil za výroky o popovej hviezde Kylie Minogue, ktoré zazneli počas vystúpenia v…

06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
06. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Vance sa vyslovil proti tomu, aby Ukrajina podnikla ofenzívu

V rozhovore pre denník The Times skritizoval ukrajinskú protiofenzívu z leta 2023

05. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
05. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Ukrajinská novinárka varuje: "Ukrajinci už čoskoro budú Poliakov nenávidieť viac ako Rusov

Ukrajina, 6. júl 2026 - Poľský minister obrany nariadil odtajniť všetku pomoc, ktorú Poľsko poskytlo Ukrajine od roku 2022. Vladislav…

06. 07. 2026 |

.


.

Naďovci a Šimečkovci chceli vyslať signál no dopracovali sa k hanbe, tvrdí generál

Priatelia, a máme po divadle. Nazvali ho referendom. Pevne verím, že po tomto víkende sa slovenským občanom definitívne otvorili oči.…

05. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
05. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Naložil Kližanovi? Molčan okomentoval negatívne internetové statusy bývalých hráčov

Tenista Alex Molčan, ktorý je najvyššie rebríčkovo postaveným slovenským hráčom sa len nedávno vrátil z anglického Wimbledonu, kde vypadol po…

06. 07. 2026 |

Najmladší strelci na Majstrovstvách sveta: Sedem tínedžerov, ktorí prepísali históriu

Najmladší strelci na Majstrovstvách sveta FIFA dokazujú, že vek nemusí byť prekážkou na ceste k futbalovej nesmrteľnosti. Niektorí z nich…

06. 07. 2026 |

Referendum neuspelo. Naď si našiel vinníka

Predseda opozičnej strany Demokrati, ktorá iniciovala sobotné referendum Jaroslav Naď trvá na tom, že ho „zarezal“ prezident Peter Pellegrini. Ako…

05. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
05. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čo ukázala plytká referendová orba

Keďže jedna z dvoch otázok, ktoré v referende zostali bola o odmietnutí Ficovej doživotnej renty a druhá úplne nepodstatná o…

05. 07. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania |
05. 07. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania |

.
.

Blogy

Matej Michalička

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov