Ján Čarnogurský

NAŽIVO

Na rokovaniach v Abú Zabí budú strany diskutovať o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ktoré môžu zahŕňať vyslanie britských a francúzskych vojsk a podporu USA, vyhlásil to americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v Senáte.

17:15

Dolár pokračuje v poklese voči euru  na svetovom trhu. Európa je však už znepokojená a môže sa pokúsiť zastaviť tento trend.

Včera neskoro večer pár euro/dolár dosiahol maximum v oblasti 1,2041, a hoci dnes klesol do oblasti 1,1965.

15:48

Peskov oficiálne potvrdil, že ďalšie rokovania medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sú naplánované na 1. februára v Abú Zabí.

15:28

Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu.

Vyzval Teherán k rokovaniam.

„Rovnako ako v prípade Venezuely, flotila je pripravená, schopná a v prípade potreby môže rýchlo splniť svoju misiu – použitím sily a násilia. Dúfajme, že Irán sa rýchlo „posadí za rokovací stôl“ a súhlasí so spravodlivou a vzájomne výhodnou dohodou – bez jadrových zbraní – takou, ktorá uspokojí všetky strany. Čas sa kráti, je to naozaj rozhodujúce,“ vyhlásil prezident USA.

Hovorí, že možný útok bude tentoraz „oveľa krutejší“ ako minulé leto.

14:28

Orbán obvinil Ukrajinu z rozkrádania európskej pomoci.

Maďarský premiér opäť vyhlásil, že Ukrajine neposkytne finančné prostriedky (ide o financovanie Ukrajiny prostredníctvom štruktúr Európskej únie, na čo Maďarsko odmieta vyčleniť prostriedky).

14:20

Podľa prieskumu agentúr Reuters a Ipsos klesla popularita Trumpa v USA už druhýkrát na 38 %, čo je najnižšia hodnota za celé obdobie jeho prezidentovania.

Ešte 12. – 13. januára bola jeho popularita na úrovni 41 % – pred škandálom v súvislosti s vraždou muža zamestnancom ICE a následnými protestmi.

Napriek tomu Trumpovu imigračnú politiku podporuje viac ľudí (39 %) ako Bidenovu. A Republikánov podporuje viac Američanov (37 %) ako Demokratov (32 %).

14:15

Sýrsky prezident Ahmad Šara opäť pricestoval do Moskvy na rokovania s Putinom, informuje Kremeľ.

Pripomíname, že v Sýrii momentálne prebiehajú boje vládnych vojsk s Kurdmi.

14:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slniečkársky plač nad zorami mieru na Ukrajine

V stredu 12. februára spolu telefonovali Vladimír Putin a Donald Trump o vzájomných vzťahoch Ruska a Spojených štátov, vojne na Ukrajine a ďalších svetových otázkach. Dohodli sa, že sa chcú dohodnúť, že sa stretnú a ich tímy už začali pracovať. Stretnutie sa môže uskutočniť ešte vo februári v Saudskej Arábii

Ján Čarnogurský
Na snímke Ján Čarnogurský Foto:TASR-Michal Svítok
❚❚
.

Medzi oboma štátmi prebieha zástupná vojna na Ukrajine. Padlo v nej najmenej pol milióna Ukrajincov, ďalšie milióny emigrovali do zahraničia, tisíce ukrajinských mužov sa ukrývajú v bytoch, pretože na ulici by ich mohla zachytiť polícia a odviesť do armády. Rusko a Spojené štáty zavesili na seba hospodárske sankcie, takmer nemajú diplomatické styky, podľa dohody si vymieňajú zatknuté osoby.

Telefonát a čo bude nasledovať môže zastaviť vojnu a ničenie, uvoľní atmosféru v Európe a každý by sa mal tešiť. Nie však naši slniečkári, tí smútia. Smútia, pretože tri roky tvrdili, že Rusko rozpútalo agresívnu vojnu, Rusko treba poraziť a bude porazené. Dokonca rozdelené na viac malých štátov. Teraz sa všetko otáča opačne. Americká delegácia na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (14. – 16. februára) ešte pritvrdila a za hlavných odporcov označila práve doterajší establishment Európskej únie, čiže vrchnosť, od ktorej naši slniečkári odvodzovali svoju silu a legitimitu. Slniečkári musia otáčať, bude to pre nich bolestné a otáčka bude prebiehať vo fázach.

Fáza prvá, opatrná kritika Ameriky.

SME 14.-16. 02. dali na titulnú stranu nadpis: Nespravodlivý mier. V čísle citujú viacerých akože expertov, najmä zo zahraničia, všetko s negatívnym posudkom na telefonický rozhovor a budúce stretnutie. Fica kritizujú za žiadosť na Elona Muska, aby oznámil všetky finančné toky USAID nevládnym organizáciám na Slovensko. Nuž, noviny ako SME by neradi videli, aby sa vedelo, kto vydržiaval ich mediálnych hrdinov.

Peter Schutz píše o „ukradnutých“ územiach Ukrajiny Ruskom a o tom, ako sa Donald Trump postavil na jednu platformu s Vladimírom Putinom. Mikuláš Dzurinda radí Trumpovi, čo by mal povedať Putinovi, ktorý rozpútal na Ukrajine šialenstvo. Nuž, Putin toto údajné šialenstvo vyhráva. Že Západ (aj USA?) poskytne Ukrajine takú pomoc, aby dokázala brániť ďalšiemu postupu ruských vojsk. Keď píšem tieto riadky, mám zapnutú ruskú televíziu, kde ukazujú na mape, ktorú ďalšiu dedinu v doneckej oblasti obsadila ruská armáda.

.

Ďalej Dzurinda navrhuje plán participácie EÚ, VB a ostatných európskych partnerov na ďalšej pomoci Ukrajine. Spolu s Petrom Schutzom sa žiada napísať: Ha, ha, ha. Na konferencii v Mníchove americkú účasť na niečom takom viceprezident J. D. Vance vylúčil. V Denníku N Alexander Duleba zdôraznil dôležitosť účasti na rokovaní Ukrajiny a Európskej únie. EÚ Američania vyslovene vylúčili, Ukrajinu síce priamo nie, ale netreba si robiť ilúzie, aké bude jej postavenie.

Na vylúčenie Európskej únie možno parafrázovať Stalinovu otázku o účasti pápeža na mierovom rokovaní po vojne: Koľko divízií má pápež? Koľko divízií má EÚ? Jana Shemesh nadpísala svoj príspevok: Trump priťahuje predátorov. Podpredsedníčka strany PS Irena Biháryová v internetovej citácii žiada, aby sa zachovala zvrchovanosť a územná celistvosť Ukrajiny. Pripomeňme, že demonštrácie, organizované po celom Slovensku, slniečkárske organizácie poriadali na protest, že sa Robert Fico stretol s Vladimírom Putinom. Teraz by sa už mohol? Internetové vydanie Denníka N napísalo, že už teraz je víťazom avízovaných rokovaní Vladimír Putin. V tom má Denník N pravdu, dokonca formálne prvý požiadal Moskvu o rozhovor Trump.

Hlúposť a geopolitická nezorientovanosť prekvitala nie iba v rámci slovenských hraníc. Ministri zahraničných vecí Weimar+, čiže ministri väčších európskych krajín plus Poľsko sa vyjadrili, že Ukrajina a Európa musia byť súčasťou akýchkoľvek rokovaní. Eurokomisárka pre zahraničné veci, Estónka Kaja Kallasová sa vyjadrila, že nezávislosť a teritoriálna integrita Ukrajiny sú bezpodmienečné. Dúfam, že si to Putin a Trump prečítali.

Prejdem aj na americkú stranu. Donald Trump verejne požaduje od Ukrajiny, aby podpísala na USA prevod ukrajinských cenných nerastov v hodnote 500 miliárd dolárov. Do Mníchova Američania priviezli rovno návrh zmluvy, Zelenskyj ju zatiaľ odmietol podpísať. Suma je vraj za doterajšiu pomoc Ameriky Ukrajine. Podozrievam, že suma zahrnuje aj 5 miliárd dolárov, ktoré uviedla Victoria Noolandová v americkom Kongrese ako sumu, ktorú vynaložili USA, aby si Ukrajina mohla „slobodne zvoliť svojich predstaviteľov“. Suma zahrnuje aj náklady na ukrajinský Majdan. Trump nespomenul, že anglosasi, vrátane Američanov vykonali nátlak na Ukrajinu, aby odstúpila od dohody s Ruskom v Istanbule v apríli 2022 o ukončení konfliktu. Trumpova požiadavka je typicky anglosaská. Po vojne sme museli zaplatiť Británii dokonca aj za lietadlá, na ktorých lietali českí a slovenskí letci v bitke o Britániu a bránili Britániu. 500 miliárd je za minulé náklady a aj keby Ukrajina podpísala zmluvu, Američania by na Ukrajinu neposlali svojich vojakov.

Toto je prvá etapa. Podľa skúseností z iných krajín, nasledovať bude druhá etapa, keď slniečkári a ich médiá budú postupne prechádzať na novú líniu. Tí istí, ktorí ju doteraz popierali. Nemusí to byť tak náhle ako Zuckerberg preskočil na Trumpovu líniu akonáhle Trump vyhral a Zuckerberg začal prezrádzať, ako musel za Bidena cenzurovať facebook, ale teraz všetku cenzúru ruší. Možno pomalšie.

.

Z celého plynie ponaučenie, ako je dobré, že premiér Fico navštívil Vladimíra Putina v Moskve a zviditeľnil Slovensko v inom tábore než v tom slniečkárskom. Aký je dobrý Ficov verejný prísľub, že slovenskí vojaci nepôjdu na Ukrajinu. Teraz by ich tam mohli bruselskí byrokrati posielať. Vnútorná vojna na Ukrajine nie je našou vojnou.

A ako sa preukázalo, že slniečkári sa vo všetkom mýlili.

Čakajme ešte na ďalšiu bombu. Joe Biden po víťazstve Trumpa vo voľbách vyprázdnil americkú kasu tak dôkladne, že Spojené štáty budú musieť 14. marca vyhlásiť bankrot. S vyhlásením Slovenského štátu to nemá žiadnu súvislosť. Môžu sa tomu vyhnúť, ak znovu, už po x-tý krát zákonom navýšia povolený deficit. Ale na to Trump potrebuje aj hlasy demokratov a nie je isté ako ich získa.

Ján Čarnogurský

 

.

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Kremeľ pozval Zelenského do Moskvy

Kremeľ vyhlásil, že ak sa Zelenskyj chce stretnúť s Putinom, nech príde do Moskvy

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Šéf SIS Pavol Gašpar prehovoril o nehode pri Nitre. Priznal prekročenie rýchlosti a prezradil detaily

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Pavol Gašpar mal pri svojej nehode v Nitre prekročiť rýchlosť o štyri kilometre za hodinu (km/h).…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V banke Deutsche Bank bola vykonaná razia

Nemecká banka Deutsche Bank je v súčasnosti predmetom vyšetrovania Spolkového úradu kriminálnej polície. Úrady prehľadávajú priestory banky vo Frankfurte a…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Všetko bude ako za starých čias. Ako streľba a protesty v Minnesote ovplyvnia vojnu na Ukrajine?

Na pozadí rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA o ukončení vojny sa v samotnej Amerike dejú veci, ktoré môžu tento…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že je pripravený použiť silu voči Iránu

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že na čele s lietadlovou loďou „Abraham Lincoln“ je pripravený použiť silu voči Iránu

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Čo sa to, preboha, opýtala redaktorka na Markíze Šimečku?“

Poslanec Richard Glück vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí o tom, že líder opozície Michal Šimečka (PS) dostal po…

28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľský exminister reaguje na maďarského opozičného lídra

Bývalý poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro odmietol obvinenia z trestného činu a označil ich za politicky motivovaný útok ľavicovej vlády…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hercule Poirot znovu na scéne!

Po detektívke Tichá noc Hercula Poirota nám britská spisovateľka Sophie Hannahová ponúka nový, už šiesty príbeh s ikonickým belgickým detektívom…

28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa dejú zaujímavé veci

Na pozadí rokovaní v Abú Zabí sa v európskych médiách zdvihla vlna kritiky proti sprostredkovateľským snahám Trumpa, ktorý podľa informácií…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vučič: Súčasťou mierového plánu je vstup Ukrajiny do Európskej únie od 1. januára 2027

Srbský prezident Aleksandar Vučič vyhlásil, že Ukrajina by mohla byť prijatá do Európskej únie zjednodušeným postupom a že je to…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zbohom Instagram či Facebook? Brusel zvažuje zákaz sociálnych sietí pre deti už v roku 2026

Európska únia stojí pred rozhodnutím, ktoré by ešte pred pár rokmi znelo nepredstaviteľne – úplný zákaz sociálnych sietí pre deti

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nielen škodiť, už aj špiniť. Protislovenská reality show pokračuje

Český europoslanec Tomáš Zdechovský voči Slovensku vystupuje opäť ako policajt, sudca, a možno aj kat…

28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Drulák pre HS: Keď sa pozeráte na to, čo sa deje na Západe, je to zvláštne

Európa je v úplnom rozklade, americká hegemónia definitívne mizne a svet vstupuje do éry multipolarity. Politológ a bývalý diplomat, momentálne…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Probruselksý denník Politico vyhlásil, že “Fico bol šokovaný nebezpečným psychickým stavom Trumpa“. Premiér ostro reaguje

Noviny Politico s odvolaním sa na zdroje píšu, že slovenský premiér Fico bol šokovaný „nebezpečným psychickým stavom“ Trumpa po stretnutí…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ministri Takáč a Šutaj Eštok nepoznajú detaily o rokovaní premiéra s Trumpom

Šéf agrorezortu Richard Takáč a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) nepoznajú detaily stretnutia premiéra Roberta Fica (Smer-SD) s americkým…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

České bezpilotné lietadlo Jan Žižka budú Ukrajinci testovať priamo v boji

Česko, 28. januára 2026 - Česká spoločnosť Spark vyvinula nový útočný dron, pričom niekoľko z nich má byť dodaných Ozbrojeným…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Vidlák pre HS: Youtuberi nás vylákali do pasce, prelepili nám poznávaciu značku a udali nás policajtom

Český bloger a politik Daniel Sterzik, známy aj ako Vidlák, sa pred časom stal obeťou provokácie youtubera. Skupinka aktivistov ho…

28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

V stredu večer ruské jednotky spustili novú sériu útokov. Veľké skladovacie zariadenie Naftogaz na západe Ukrajiny bolo zničené

Ukrajina, 28. januára 2026 - Ukrajinské zdroje uvádzajú, že v Ľvovskom regióne po útokoch ruských kamikadze dronov Geran sa zastavilo…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Elon Musk nazval poľského ministra zahraničných vecí Sikorského „imbecilom“

Sikorski verejne vyzval Muska, aby obmedzil používanie Starlinku Rusom, ktorí začali pomocou tohto spojenia ovládať svoje drony nad Ukrajinou 

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliak: V sporoch týkajúcich sa Národného futbalového štadióna máme veľkú šancu vyhrať

Právne analýzy, ktoré si dalo vypracovať Ministerstvo cestovného ruchu a športu , dávajú veľkú šancu štátu uspieť v ostávajúcich troch…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Zlato – lakmusový papier medzinárodného napätia

USA, 27. januára 2026 - Zdraženie zlata bude znamenať kolaps dolára ako svetovej meny.   V uplynulom roku 2025 dosiahla svetová ekonomika…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Chcú to volať náhubkovým zákonom, tak nech. Je čas stanoviť si hranice

Demokracia nie je automatická výzva k tomu, aby verejný priestor zaplnili urážky istých skupín obyvateľstva alebo priamo výzvy k ich…

28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Orbán podporuje Weidelovú, ktorá požaduje, aby Ukrajina zaplatila Nemecku za sabotáž plynovodu Nord Stream

Maďarský premiér Viktor Orbán podporil spolupredsedníčku strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelovú, ktorá žiada od Ukrajiny odškodnenie za výbuch plynovodu…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára

Obchodníci uzatvárajú rekordné stávky na pokles dolára, informuje agentúra Bloomberg

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Biely dom v kríze

Trumpove reitingy naďalej dosahujú nové negatívne rekordy. V súčasnosti sú stabilne nižšie, ako boli na začiatku prvého funkčného obdobia v…

28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvá zmena v nominácii na ZOH 2026. Zraneného Hrivíka nahradí Cingel

Kapitán bronzového tímu hokejistov Slovenska z Pekingu 2022 sa v Miláne 2026 nepredstaví. Mareka Hrivíka vyradilo z účasti na blížiacich…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko sa nateraz nepripojí k Trumpovej Rade mieru

Vláda SR sa rozhodla nateraz k novovytvorenej Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa nepripojiť. Jedným z dôvodov je, že Slovensko…

28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Aktualizované 28. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zasnúbil sa so svojou zverenkyňou, bývala u neho od 14 rokov. Tréner je údajne agresívny a manipulatívny

Tenisový tréner Rafael Font de Mora sa vrátil do profesionálneho tenisu, keď bol súčasťou tímu hráčky Peyton Stearnsovej. To sa…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na rokovaniach v Abú Zabí budú strany diskutovať o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, ktoré môžu zahŕňať vyslanie britských a francúzskych vojsk a podporu USA, vyhlásil to americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v Senáte.

17:15

.

Akademická půda – místo toho, aby zůstala oázou soudnosti, svobody a hledání pravdy – se naopak postavila do čela průvodu bláznů a poskytovala dobovému šílenství punc vědeckosti a legitimity

Normálně to nedělám, ale tentokrát jsem si to vystoupení předem napsal. Byla to chyba, protože jsem samozřejmě říkal něco úplně…

28. 01. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Česky | 14 min. čítania | 0 komentárov

Jedlo po dátume spotreby: 12 potravín, ktoré musíte bez váhania vyhodiť

Myslíte si, že vás čuchový test dokáže ochrániť pred chorobami z potravín? Pri niektorých druhoch jedla to však vôbec neplatí.…

28. 01. 2026 | 0 komentárov

Takhle to chodí?

Tak nám prezident svolal nenadálou tiskovku a na ní nám celý rozhorlený oznámi, že ho Petr Macinka strašlivě vydírá kvůli…

28. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Od grónskej krízy k indickému červenému kobercu. EÚ našla útechu tam, kde ju nečakala

Keď Ursula von der Leyenová v Naí Dillí predsedala podpisu veľkej obchodnej dohody s indickým premiérom Naréndrom Módím, jej široký…

28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruské lode

V ukrajinských a ruských verejných médiách koluje informácia, že „14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruskú tieňovú flotilu“

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov