NAJČÍTANEJŠIE










.

Pellegrini tvrdí, že sa dokáže brániť sám. “Nikdy som nepočul tak slabé zdôvodnenie na odvolávanie člena vlády”. Podľa Matoviča zo seba spravil hrdinu

Pre premiéra Pellegriniho je podstatné, že Monika Jankovská už vo funkcii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti nie je. “Keby neodišla, potom by sme mohli hodnotiť, aký bude ďalší vývoj,” vyhlásil v pléne počas piatkovej diskusie na mimoriadnej schôdzi parlamentu

❚❚
.

Schôdzu iniciovala opozícia, chce na nej vysloviť Pellegrinimu nedôveru. “Pani štátna tajomníčka nesedí na svojej stoličke. Že sa tak nestalo vo vysnívaný dátum pána Matoviča alebo pána Hegera, to nie je môj problém, to je váš problém,” doplnil premiér s tým, že nikoho nekryl a nikoho nežiadal, aby vo svojej funkcii ostal.

“Desať dní trvalo, kým Monika Jankovská odstúpila, počas tých desiatich dní sa Peter Pellegrini správal ako pobočník Moniky Jankovskej,” vyhlásil líder OĽaNO Igor Matovič. Premiér podľa neho nemá posúvať význam piatkového odvolávania.

.

Pellegrini tiež Matovičovi odkázal, že nemá problém sa hájiť aj sám. “Čelím ‘extrémnemu’ útoku asi 12 poslancov, ktorí tu sedia. To by som zvládol aj sám, nemusia tu byť koaliční poslanci a členovia vlády,” reagoval na výčitku Matoviča, že Pellegriniho nebránia jeho spolustraníci.

Diskusia k návrhu na odvolanie predsedu vlády trvá v pléne už viac ako sedem hodín. V diskusii vystúpilo s príspevkami viacero opozičných poslancov, na nich reagovali poslanci zo strany Smer-SD.

Vystúpiť by malo ešte približne osem poslancov, ktorí sa do diskusie prihlásili písomne, následne sa môžu zákonodarcovia prihlásiť aj ústne. Poslanci budú o návrhu rokovať, až kým nevystúpia všetci prihlásení rečníci. O návrhu na vyslovenie nedôvery premiérovi sa má hlasovať v utorok (17. 9.).

 

SaS nemá právo niekoho odvolávať, hovorí Raši, pripomína kauzu Sasanka

.

Keby SaS po zverejnení správ svojho lídra Richarda Sulíka s Marianom K. a po kauze Sasanka žiadala jeho odchod zo strany, mala by v súčasnosti právo žiadať odvolanie niekoho iného. Povedal podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD).

Na snímke zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

“Vám nevadí, že váš predseda po takejto komunikácii neodstúpil? Toto je niečo, na čo stačí povedať sorry?” apeloval na poslancov z klubu SaS v súvislosti s prepisom komunikácie Sulíka s Marianom K., ktorý bol v minulosti zverejnený. Pripomenul aj video zo stretnutia týchto dvoch, na ktorom hovorili o voľbe generálneho prokurátora. Skonštatoval, že keby vtedy žiadali odchod Sulíka, dnes by mali právo žiadať odchod niekoho iného.

Poukázal aj na Matovičove slová, ktorými vysvetlil svoje stretnutie s Marianom K. Líder OĽaNO v minulosti povedal, že ho podnikateľ kontaktoval v súvislosti s voľbami a podľa Rašiho slov v pléne chcel byť číslo 150 na kandidátke OĽaNO. Raši zdôraznil, že na kandidačnej listine OĽaNO sú posledné miesta tie najatraktívnejšie.

Matovič v diskusii zdôraznil, že premiér pri odvolávaní Jankovskej nemusel čakať na žiaden dôkaz, keďže Jankovská po odovzdaní mobilu o tom dostala aj písomnú informáciu od polície. Matovič v pléne tiež uviedol, že za stretnutie s Marianom K. sa nikdy neospravedlnil a ani sa neospravedlní, pretože sa nemá za čo ospravedlňovať.

Poslanec Gábor Grendel (OĽaNO) poukázal na to, že problém nie je v tom, že by Jankovská komunikovala s Marianom K., ale v tom, že jej polícia musela zobrať telefón. “Svoj mobilný telefón nemusel odovzdať polícii ani Richard Sulík, ani Igor Matovič, ani Miroslav Beblavý. Svoj mobilný telefón musela odovzdať pani Jankovská, ktorá s vami kandidovala v roku 2016,” povedal v reakcii na Rašiho vyjadrenie.

.

Poslankyňa Anna Zemanová (SaS) poukázala na večierky, na ktorých sa vysokopostavení členovia strany Smer-SD zúčastnili spolu s Marianom K. Pripomenula správy medzi Alenou Zs. a “maznákom”. Zdôraznila, že mimoriadna schôdza je o tom, že Pellegrini nevyvodil politickú zodpovednosť za konanie Jankovskej.

Poslanec Ján Marosz (OĽaNO) pripomenul výrok Antonina Vadalu z minulosti, keď Rašiho označil za jedinú alternatívu v komunálnych voľbách. Na prepojenia Smeru-SD a Rašiho s Vadalom upozornil v pléne aj Matovič.

Peter Pčolinský (Sme rodina) podotkol, že v pléne sedí len zopár poslancov Smeru-SD. “Mne to príde, že vašim vlastným poslancom nezáleží na imidži tejto vlády,” povedal. Poukázal na to, že pri odvolávaní ministrov SNS v minulosti v pléne sedel celý ich poslanecký klub a “bili sa za nich”.

 

Takýto „bábkový premiér” nemá podľa Blahovej čo robiť na čele vlády

Takýto „bábkový premiér” nemá podľa poslankyne NR SR za Slobodu a Solidaritu (SaS) a predsedníčky poslaneckého klubu strany Natálie Blahovej čo robiť na čele vlády. Ako uviedla na dnešnej mimoriadnej 50. schôdzi parlamentu, výroky a konanie Pellegriniho považuje za festival politického alibizmu a oportunizmu.

Na snímke poslankyňa NR SR Natália Blahová

„Dnes sme tu preto, že zvolená poslankyňa za Smer-SD a potom štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská hrala pred očami verejnosti nehorázne divadlo. Verejnosť sa dozvedela, že viac ako tisícku správ si Marian K. vymenil s osobou uloženou ako Monika Jankovská. Politická kultúra a morálka jej mala kázať hneď, ako jej polícia zhabala telefón, aby si zbalila veci, odišla z dôležitého postu a čakala na výsledky vyšetrovania,“ priblížila Blahová.

Ako uviedla Blahová, Pellegrini vyhlásil, že ak sa Jankovská previnila voči tomu, ako má konať vysoká štátna úradníčka, zaujme k tomu bez otáľania jednoznačný a rázny postoj. „Následne ju jednoznačne a rázne nechal vo funkcii a návrh na jej odvolanie nepodal,“ objasnila Blahová.

Premiér, ktorý podľa poslankyne nevie, čo je jeho povinnosťou, ktorý nerešpektuje politickú kultúru a ohrozuje krajinu tým, že na dôležitých postoch ponecháva nominantov svojej strany, ktorí môžu byť nebezpeční pre spravodlivosť na Slovensku, je on sám ohrozením,“ dodala poslankyňa za SaS.

 

.

Premiér nikdy nepočul také slabé zdôvodnenie odvolávania člena vlády

Premiér Peter Pellegrini nikdy nepočul také slabé zdôvodnenie odvolávania člena vlády. Uviedol to počas mimoriadnej parlamentnej schôdze. „Ak ma navrhujete odvolať len za to, že Monika Jankovská neprišla o funkciu v ten moment, ako ste si priali vy, nech sa páči, odvolávajte ma každý deň,” dodal Pellegrini. Opozícii sa nepáči, ako sa premiér postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej.

Spôsob, akým vystupuje predseda OĽaNO Igor Matovič, je spôsobený podľa predsedu vlády možno tým, že mu nebolo dopriate chodiť po Slovensku. „Nebolo Vám dopriate, aby Vám ľudia v regiónoch ďakovali za to, čo ste pre nich urobili, ako ste pomohli riešiť ich problémy. Lebo Vy ste nič také nerobili, len luxusne sedíte v opozičnej lavici a beriete luxusný plat. Nenesiete zodpovednosť za nič, čo sa v tomto štáte deje, lebo ste žiadnu exekutívnu funkciu nezastávali. Je mi úprimne ľúto, že ste nezažili, aké je to niekomu pomôcť,” uviedol v pléne Pellegrini.

 

Poslanci parlamentu v piatok začali mimoriadnu schôdzu, na ktorej premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) čelí pokusu o odvolanie z funkcie. Plénum bude o návrhu na vyslovenie nedôvery rokovať, až kým nevystúpia všetci prihlásení rečníci. Hlasovať o návrhu majú poslanci v utorok (17. 9.) o 9.00 h

.
Na snímke Peter Pellegrini

O kreslo chce Pellegriniho pripraviť opozícia. Dôvodom je, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer-SD) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, ako sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská medzičasom vo funkcii skončila.

Ako prvý v pléne vystupuje predkladateľ návrhu, líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý kritizoval postoj premiéra pri odvolávaní Jankovskej, keďže ten chcel čakať na dôkazy od orgánov činných v trestnom konaní.

Mimoriadnu schôdzu opozícia opäť iniciovala po tom, ako sa minulý piatok (6. 9.) a ani v pondelok (9. 9.) nepodarilo schôdzu na vyslovenie nedôvery premiérovi otvoriť pre neúčasť poslancov.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Hasiči zasahovali v noci pri požiari troch áut v bratislavskej Petržalke , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kresťanskí demokrati chcú vedieť výsledky hodnotenia účelnosti investícií Slovenska do obrany, Kaliňák by mal vystúpiť na výbore

Kresťanskodemokratické hnutie považuje za nevyhnutné, aby Slovensko racionálne investovalo do svojej obranyschopnosti, tieto výdavky však podľa hnutia musia byť prísne…

08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Uprostred obnovených americko-iránskych bojov je v Perzskom zálive stále uviaznutých takmer 6 000 námorníkov, upozorňuje IMO

Šéf Medzinárodnej námornej organizácie v stredu vyzval na „maximálnu zdržanlivosť a deeskaláciu“, keďže uprostred nových útokov medzi USA a Iránom…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Pri útoku na školu v Bavorsku utrpelo zranenia viacero ľudí

Viacero ľudí utrpelo v stredu zranenia pri útoku na strednej škole v spolkovej krajine Bavorsko na juhu Nemecka. Polícia krátko…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Spotreba energie na chladenie domácností v EÚ rastie

Spotreba energie na chladenie domácností v Európskej únii sa od roku 2018 takmer zdvojnásobila. Ako vyplýva z údajov Eurostatu, v…

08. 07. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania |

Európsky parlament kritizoval Ukrajinu za glorifikáciu UPA

Do rezolúcie o pokroku Ukrajiny na ceste do EÚ bol zaradený bod, v ktorom sa uvádza, že pomenovanie špeciálnej jednotky…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Miroslav Iliaš

Marek Brna

Marián Tkáč

.
.
.

Iránske “Déjà vu”. O čom svedčia Trumpove vyhlásenia na stretnutí so Zelenským

Tlačová konferencia Trumpa a Zelenského vyvolala na Ukrajine veľké nadšenie

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

.

Vzdušná vojna medzi Ukrajinou a Ruskom. Kto má navrch?

V posledných týždňoch Ukrajina aj Rusko zintenzívnili vojnové operácie v podobe vzdušných útokov

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania |

Trump opäť vyzval na zvýšenie výdavkov v rámci NATO

Donald Trump vyzval krajiny NATO, aby „čo najskôr urýchlili“ dosiahnutie cieľovej hodnoty výdavkov na obranu vo výške 5 % HDP

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Zalužnyj zasadil tvrdú ranu proukrajinským analytikom

Valerij Zalužnyj vyzýva v článku pre The Telegraph, aby si ľudia nemysleli, že Rusko prehralo vojnu

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Rezort spravodlivosti navrhol k prílohe k pandemickej dohode WHO viaceré zmeny

Ministerstvo spravodlivosti SR predložilo na medzinárodné rokovania o prílohe PABS (Pathogen Access and Benefit-Sharing System) k pandemickej dohode WHO sériu…

08. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
.

Vražda, ktorá Kyjev vyjde draho

Vražda Anastázie Berezovskej neďaleko Kyjeva, ktorá sa pokúsila o atentát na podnikateľa Jermolajeva, „môže Kyjev vyjsť draho “, píše The…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

„Putin je zložitá osobnosť,“ vyhlásil Trump

„Putin je zložitá osobnosť. Zelenskyj je tiež zložitý. Ale za posledné týždne sme dosiahli významný pokrok,“ vyhlásil Trump

08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Ďalší zoznam nepohodlných. Toto už prekračuje všetky hranice

Na internete sa objavil proskripčný zoznam pod názvom Hlas agresora. Register osôb údajne napojených na štruktúry Ruskej federácie alebo šíriacich…

08. 07. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania |
08. 07. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania |

Rady svetovouznávaného odborníka Peterson, ktoré vo svete vyvolali rozruch

Uznávaný klinický psychológ Jordan Peterson významne ovplyvnil súčasné chápanie osobnosti. Vďaka svojim prednáškam o Biblii, ľúbostných vzťahoch, či mytológii, ktoré…

08. 07. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
.

Djokovič uspel v rekordnom wimbledonskom zápase

Srbský tenista Novak Djokovič prekvapil aj sám seba, keď \"prežil\" epický päťsetový zápas proti Kanaďanovi Felixovi Auger-Aliassimovi. Šlo o najdlhší…

08. 07. 2026 |

Trump nariadil prerušiť obchod USA so Španielskom

Americký prezident Donald Trump uviedol, že prerušuje obchodné vzťahy so Španielskom pre výdavky na obranu. Informuje o tom web Politico

08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

,,Brusel chce zakazovať politické strany za kritiku migrácie”

Podľa poslancov strany Republika europarlament odhlasoval prešetrovanie európskej politickej strany Európa suverénnych národov za údajné porušovanie “európskych hodnôt”. Europoslancom vadí…

08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Pozoruhodný príbeh na Wimbledone. Fery nemusí hrať, no aj tak patrí k najbohatším hráčom

Brit francúzskeho pôvodu Arthur Fery je poslednou nádejou domácich v londýnskom tenisovom Wimbledone. Postúpil do štvrťfinále a napísal pozoruhodný príbeh,…

08. 07. 2026 |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko opäť vo veľkom útočí

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
08. 07. 2026 | Aktualizované 08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Čínska vláda varovala používateľov pred bezpečnostnou dierou v programovacom AI nástroji Claude Code

Čínsky digitálny regulátor varoval používateľov pred „bezpečnostnou dierou“ v programovacom AI nástroji Claude Code od americkej spoločnosti Anthropic. Podľa Národnej…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Zelenskyj hrá vlastnú hru. Ukrajina odmietla 28-bodový návrh Trumpovho plánu na ukončenie vojny s Ruskom

Ukrajina odmietla 28-bodový návrh Trumpovho plánu na ukončenie vojny s Ruskom a teraz sa snaží dosiahnuť výhodnejšie podmienky, pričom poukazuje…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

„Ako pohádané švagriné…“ Českí lídri na samite NATO bavia svet

To, že prezident Českej republiky Petr Pavel a premiér Andrej Babiš nemajú práve najpozitívnejší vzťah, dokonale symbolizuje fotka lídrov zo…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

.

Príde odplata? Peskov bez servítky o pomoci USA a ďalších Ukrajine: Už to nie je operácia, je to vojna. Je to vojna v plnom rozsahu!

Dodávky zbraní, vysielanie vojenských poradcov a poskytovanie satelitných spravodajských informácií Kyjevu zo strany európskych krajín a Spojených štátov predstavujú priamu…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Britskí analytici vyzývajú Londýn, aby sa prebral – a radšej "schoval" ďalej od Ruska

Veľká Británia, 8. júl 2026 - Samit NATO, ktorý sa začal v Ankare, je plný živých diskusií v zákulisí. Najstaršie…

08. 07. 2026 |

Klame Valášek v priamom prenose? Bestro tvrdí, že všetko je inak ako prezentuje

Politik Smeru Robert Bestro upozornil na vystúpenie opozičného poslanca za Progresívne Slovensko Tomáša Valášeka v súvislosti s prebiehajúcim stretnutím členov…

08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Las Vegas Ázie: Prečo sa tak prezýva Macao a čím fascinuje milióny turistov?

Las Vegas Ázie je prezývka, ktorú si Macao vyslúžilo vďaka obrovskému kasínovému priemyslu, luxusným rezortom a pulzujúcemu nočnému životu. Toto…

08. 07. 2026 |

Istanbulský dohovor sme vyhodili dverami. Vláda musí zavrieť aj okno

Dohovor dnes na Slovensku neplatí. Problém je, že sa stále môže politicky vrátiť. Vláda má ešte pred voľbami urobiť kroky,…

08. 07. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |
08. 07. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania |

Tradičná šošovicová na kyslo

Občas stačí malý detail, aby sa obyčajný recept premenil na obľúbenú stálicu v kuchyni. Táto šošovicová polievka na kyslo je…

08. 07. 2026 |

HBO pod paľbou kritiky: Dokument o satanistickej organizácii vyvolal petíciu za jeho stiahnutie

HBO čelí vlne kritiky za uvedenie dokumentu „Hail Satan?“. Portál LifeSite spustil petíciu, v ktorej vyzýva HBO, aby zrušilo vysielanie…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Národný pochod Hrdí na rodinu pozýva rodičov na diskusiu “Online ohrozenia detí”

V sobotu dňa 18. júla 2026 o 15:00 hod sa uskutoční štrnásty ročník Národného pochodu Hrdí na rodinu! V rámci…

08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Brazília sa vrátila domov - s jedným hráčom na palube. Všetci ostatní už dovolenkujú

Brazílska prehra s Nórskom v osemfinále majstrovstiev sveta zarmútila viac než 200 miliónov ľudí v rozlohou piatej najväčšej krajine sveta.…

08. 07. 2026 |

Na Brnianskej v Bratislave došlo k dopravnej nehode s účasťou policajného auta

V Bratislave na Brnianskej ulici, v smere na Ulicu Prokopa Veľkého, došlo v stredu dopoludnia k dopravnej nehode s účasťou…

08. 07. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |
08. 07. 2026 | Regióny | 1 min. čítania |

Migrant 20-krát bodol 55-ročného Taliana. Otec ho tvrdohlavo bráni

Otec afrického migranta Lamina Saidillyho, 22-ročného muža obvineného z toho, že v sobotu ráno pred barom na Via Capecelatro v…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Prečo sa naše očné buľvy menia a čo to znamená pre našu budúcnosť?

Naše očné buľvy prechádzajú v posledných desaťročiach bezprecedentnou zmenou tvaru, ktorá zásadne ovplyvňuje kvalitu ľudského zraku. Myopia, známa ako krátkozrakosť, sa dnes…

08. 07. 2026 |

.


.

Rusi opäť začali ofenzívu v Kupjansku

Ukrajinský bojovník „Mučnoj“ informuje, že Rusi opäť začali ofenzívu v Kupjansku

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Nové vyhrotenie situácie na Blízkom východe

USA v noci oznámili začiatok „série silných úderov“ proti Iránu. Centrálne veliteľstvo uviedlo, že operácia bola reakciou na iránske útoky…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Rumunsko žiada Ukrajinu: Drony sa majú po vstupe do priestoru NATO samy zničiť

Rumunsko zaslalo oficiálnu žiadosť Ministerstvu obrany Ukrajiny s požiadavkou, aby boli ukrajinské bezpilotné lietadlá preprogramované tak, aby sa samy zničili…

08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
08. 07. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Homofób roka patrí 90 poslancom za novelu Ústavy SR

Anticenu Homofób roka získalo 90 poslancov a poslankýň Národnej rady SR, ktorí hlasovali za novelu Ústavy SR. Stalo sa tak…

08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
08. 07. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pověz, kdo je v zemi zdejší, neNATOvatější…

Že se náš PePa chce vetřit na summit NATO a udělat pro to cokoliv, to, myslím, všichni vidíme. Že pro…

08. 07. 2026 | Česky | 5 min. čítania |
08. 07. 2026 | Česky | 5 min. čítania |

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Miroslav Iliaš

Marek Brna

Marián Tkáč

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov