NAŽIVO

Počas návštevy pápeža v Alžírsku, otriasli mestom Blida dva výbuchy. Podľa bezpečnostných zložiek išlo o teroristické incidenty.

15:58

Riaditeľ Úradu OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí Tom Fletcher uviedol, že od januára zahynulo pri dronových útokoch v Sudáne takmer 700 civilistov.

15:53

Macron uviedol, že vyzval Trumpa a Pezeškijána na obnovenie rokovaní ohľadom ukončenia vojny na Blízkom východe.

15:33

Dmitrija Savelieva odsúdili v Moskve na desať rokov. Súd ho uznal za vinného zo sprisahania s cieľom zavraždiť svojho obchodného partnera.

15:15

Merz ubezpečil Zelenského o podpore Nemecka na jej ceste k členstvu v EÚ. Poukázal na to, že pristúpenie Ukrajiny by bolo dôležitým krokom smerom k väčšej bezpečnosti v Európe.

15:03

Ursula von der Leyenová po telefonáte s Péterom Magyarom vyhlásila, že Maďarsko sa vrátilo do samotného srdca Európy, kam vždy patrilo.

14:49

Podľa Gideona Saara má Izrael záujem o mier a normalizáciu vzťahov s Libanonom. Bráni tomu však Hizballáh.

14:48

Niekoľko leteckých spoločností požiadalo Európsku komisiu a štáty EÚ, aby zabezpečili dodatočnú flexibilitu pre fungovanie schengenského systému vstupu a výstupu. Počas víkendu podľa nich chaos.

14:47

Meloniová vyjadrila pápežovi podporu po tom, čo mu Trump adresoval ostrú kritiku.

14:43

Tunel Višňové na diaľničnom úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala je v utorok popoludní v oboch smeroch uzavretý. Ako informovala polícia na portáli Ministerstva vnútra SR, dôvodom je dopravná nehoda jedného vozidla v smere do Martina. Polícia odhadla trvanie uzávery na 60 minút. Obchádzková trasa pri uzavretom tuneli vedie po ceste I/18 cez Strečniansku úžinu.

14:00

Peskov víta ochotu Pétera Magyara viesť dialóg s Ruskom. Svoj ďalší postoj bude odvíjať od konkrétnych krokov novej vlády v Budapešti.

13:42

Meloniová uviedla, že vláda Talianska sa rozhodla pozastaviť automatické predlžovanie obrannej dohody s Izraelom.

13:40

Podľa údajov belgického ministerstva obrany sa v prvom roku zavedenia dobrovoľnej vojenskej služby v Belgicku prihlásilo na 500 miest 3248 mužov a žien.

13:39

USA podľa Peskova aj naďalej trvajú na tom, že prehlbovanie spolupráce s Ruskom je možné iba, ak sa urovná situácia na Ukrajine, zatiaľ čo Moskva navrhuje nečakať.

13:38
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poslanci Polaček a Gibóda napadli na košickom súde zmluvu o predaji 29 percent akcií firme KOSIT

Nezávislí poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda podali na Okresný súd Košice žalobu na Mesto Košice a na maltskú spoločnosť Wood Waste Management Limited, ktorá je majoritným akcionárom spoločnosti KOSIT.

❚❚
.

V žalobe žiadajú súd, aby svojim rozhodnutím určil, že zmluva, ktorou Mesto Košice 6. júla 2017 previedlo 29 percent akcií spoločnosti KOSIT a ktorou mesto prišlo aj o spaľovňu odpadov, za kúpnu cenu odsúhlasenú mestským zastupiteľstvom v Košiciach vo výške 4,61 miliónov eur, je neplatná.

Spoločnosť KOSIT poskytuje služby v oblasti odpadového hospodárstva v meste Košice a to nie len tým, že zbiera odpad, ale aj zabezpečuje jeho likvidáciu v spaľovni odpadov, či poskytuje množstvo ďalších služieb mestu Košice. Mesačne spoločnosť KOSIT vyfakturuje za poskytované služby mestu Košice priemerne 1 milión eur.

Koncom roka 2014 sa jej väčšinovým vlastníkom stala na Malte registrovaná spoločnosť Wood Waste Management Limited (66 %), zvyšných 34 percent akcií patrilo Mestu Košice. Mestské zastupiteľstvo v júni 2017 schválilo 25 hlasmi uznesenie o predaji 29 percent akcií Wood Waste Management Limited za cenu 4,61 milióna eur.

.

Poslanci Polaček a Gibóda majú dôvodné podozrenie, že pri prevode akcií spoločnosti na jej majoritného akcionára boli porušené viaceré právne predpisy.

„Naše najväčšie výhrady spočívajú v tom, že znalecký posudok nebol aktualizovaný ku dňu predaja, ale vychádzal z údajov platných v decembri roku 2015. O predaji akcií sa na zastupiteľstve rokovalo 19. júna 2017. Znalecký posudok teda nebral do úvahy majetok, ktorý spoločnosť nadobudla v čase medzi posudzovaním spoločnosti a jej predajom. Jedná sa o rôzne spoločnosti na východnom Slovensku, ktoré zabezpečovali likvidáciu a zber odpadu. Údaje v znaleckom posudku tak boli vyše 1,5 roka staré. Málokto si spomína, že o sprístupnenie znaleckého posudku, ktorý bol zaplatený z mestskej kasy, som mesiace bojoval, pričom do dnes mi nebol v plnom rozsahu sprístupnený. Neviem si predstaviť situáciu, že by ktokoľvek kupoval alebo predával napríklad svoj byt bez toho, aby sa zoznámil s aktuálnou cenou svojej nehnuteľnosti. Patrí to predsa k základnej schopnosti každého človeka s akýmkoľvek vzdelaním. “ uviedol po podaní žaloby poslanec Jaroslav Polaček.

Mestský poslanec v tejto súvislosti pripomína, že okrem pár poslancov nikoho iného v mestskom zastupiteľstve nezaujímali v čase hlasovania jeho výhrady k samotnému predaju. Polaček to považuje za smutný prípad nakladania s majetkom nielen spoločnosti KOSIT a košickej spaľovne, ale aj za politickú realitu mesta Košice.

„Z tohto dôvodu nemožno považovať povinnosť mesta zveľaďovať, chrániť a zhodnocovať svoj majetok za dodržanú. Som presvedčený, že v prípade právneho úkonu, ktorý predajom akcií Mesto Košice uzatvorilo bola táto zákonom stanovená povinnosť porušená. Keďže išlo o právny úkon, ktorý svojím obsahom odporuje zákonu, mal by ho súd označiť ako neplatný.“ Polaček vysvetlil, že v zmysle platného zákona o majetku obcí takúto žalobu môže podať akýkoľvek obyvateľ s trvalým pobytom v meste do jedného roka od predaja. Vysvetli, že nakoľko vyčiernené strany v znaleckom posudku mu nedávali podrobné informácie o Kosite, museli s Gibódom trpezlivo čakať takmer rok na Výročnú správu o hospodárení spoločnosť KOSIT za rok 2016, ktorá bola zverejnená len pred pár dňami. Až tak získali dôkazy a už im nič nebránilo v podaní žaloby na príslušný súd.

Ako doplnil poslanec Gibóda, pri prevode akcií na spoločnosť Wood Waste Management Limited bol nielenže porušený zákon, ale aj Obchodný zákonník a Stanovy spoločnosti KOSIT. V nich je uvedené, že ak sa akcionári nedohodnú inak, akýkoľvek prevod akcionárom na tretiu osobu v súlade bude prevodom na jedinú tretiu osobu príjemcu a musí sa vzťahovať na všetky takéto obyčajné akcie. Ak Mesto Košice chcelo podľa neho predať akcie, muselo by predať celý svoj obchodný podiel vo výške 34 percent a nie iba vo výške 29 percent.

.

„Mesto Košice sa v rozpore so stanovami spoločnosti KOSIT rozhodlo vyhlásiť verejnú obchodnú súťaž na prevod 29 kusov akcií, čím postupovalo v rozpore so stanovami akciovej spoločnosti KOSIT a teda aj v rozpore s ustanovením deviateho odseku § 156 Obchodného zákonníka. Následný prevod 29 kusov akcií z Mesta Košice na Wood Waste Management Limited bol už len dôsledkom takéhoto nezákonného postupu spôsobujúceho aj z tohto dôvodu neplatnosť predmetnej zmluvy. V súlade s Obchodným zákonníkom by pri 34 percentách akcií získal ich nový majiteľ aj ďalšie právo na riadenie podniku. Podľa stanov spoločnosti sa to však nemohlo udiať,“ vysvetľuje Polaček.

Obaja poslanci napádajú aj výslednú sumu 4,61 milióna eur, za ktorú 29 percent akcií spoločnosti KOSIT prešlo z Mesta Košice na spoločnosť Wood Waste Management Limited. Tvrdia, že suma je neprimerane nízka a rovná sa len štyrom mesačným faktúram, ktoré Mesto platí spoločnosti KOSIT za objednané služby.

„Do hodnoty 29-percentného akciového podielu v Kosite nebol zahrnutý nárast hodnoty majetku spoločnosti viacerými akvizíciami. Navyše z Konsolidovanej výročnej správy spoločnosti KOSIT za rok 2016 vyplýva, že v roku 2016 boli výrazne zvýšené prevádzkové výnosy. Spoločnosť tak isto oznámila potrebu veľkých investícií, ktoré sa podľa aktuálnej Konsolidovanej výročnej správy za rok 2017 nezrealizovali. Zo znaleckého posudku spoločnosti Kontech však nie je možné zistiť, či pri stanovení všeobecnej hodnoty akcií v ňom bol zohľadnený aj uvedený nárast výnosov z vymenovaných zdrojov. Podľa nášho názoru všetky tieto faktory spôsobili, že hodnota firmy je vyššia. Máme za to, že Mesto Košice svoj akciový podiel predalo pod cenu,“ hovoria poslanci.

Spomínaní poslanci mestského zastupiteľstva Polaček a Gibóda dodali, že cieľom ich žaloby je aj to, aby sa Košičania nestali rukojemníkmi spoločnosti KOSIT po tom, čo v roku 2021 skončí zmluva medzi mestom Košice a touto spoločnosťou na zber a likvidáciu odpadu. Mesto Košice nemá inú možnosť ako pristúpiť na podmienky spoločnosti KOSIT, pretože v súčasnosti iná možnosť na likvidáciu odpadu z nášho mesta neexistuje.

„Veríme, že súd preukáže neplatnosť zmluvy o prevode akcií a tie sa vrátia do majetku Mesta Košice. Mestu Košice tak bude opätovne patriť 34 percent akcií a bude mať možnosť ovplyvňovať niektoré procesy v spoločnosti ako právne tak aj ekonomicky. Ak zvrátime aby Wood Waste Management Limited nemal 95 percent akcií Kositu, obyvatelia mesta by sa tak nestali rukojemníkmi tejto spoločnosti, ktorej vlastnícka štruktúra je prepojená cez Wood & Company aj s parkovacou spoločnosťou EEI, o čom už v minulosti informovali médiá.“

.

V tomto prípade je veľmi dôležité pozerať sa aj do budúcnosti a predísť tak neodôvodnenému zvýšeniu cien, ktorým sa už viackrát vyhrážali predstavitelia spoločnosti KOSIT v prípade, ak Mesto nebude akceptovať ich návrhy.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Maďarsko bližšie k euru? Magyar oživuje debatu, termín však zostáva vzdialený , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Rezort školstva s NBS budú spolupracovať na zvýšení finančnej gramotnosti žiakov

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR bude s Národnou bankou Slovenska spolupracovať na zvyšovaní finančnej gramotnosti žiakov. Šéf rezortu…

14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britská ministerka financií ostro zaútočila na Trumpa, vojnu s Iránom označila za „hlúposť“

Britská ministerka financií Rachel Reevesová ostro kritizovala rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa začať vojnu s Iránom, pričom ho obvinila z…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania nepriniesli dohodu. Trump tvrdo reaguje

Americká armáda oznámila, že v pondelok začne blokádu všetkej námornej dopravy smerujúcej do a z iránskych prístavov a pobrežných oblastí,…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zoroslav Kollár: Kúpele pre každého seniora ako 14. dôchodok

Politická strana Právo na pravdu dnes na tlačovej konferencii predstavila opatrenie na zvýšenie kvality života slovenských seniorov. Kúpeľná liečba pre…

14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teherán hrá o čas a ženie USA a Izrael do ekonomickej pasce

Islamabad nebol pre Teherán neúspechom, ale premysleným krokom. Po americkej blokáde Washington teraz opäť necháva dvere pre rokovania otvorené. Irán…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Elena Šebová

Dagmar Szabó

Ján Droppa

Milan Šupa

Rastislav Vasilišin

.
.

Von der Leyenová využíva Orbánovu porážku a otvára tému obmedzenia národného veta

Menej ako 24 hodín po maďarských voľbách, v ktorých prehral dlhoročný premiér Viktor Orbán, predsedníčka Európskej komisie vyzvala na využitie…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

V Hormuzskom prielive sa chystá rozsiahla operácia likvidácie mín

Americké „mínolovky“ sa zrejme presúvajú smerom na Blízky východ. Podľa najnovšej správy veľa vecí nasvedčuje tomu, že sa chystá rozsiahla…

14. 04. 2026 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania nepriniesli dohodu. Trump tvrdo reaguje

Americká armáda oznámila, že v pondelok začne blokádu všetkej námornej dopravy smerujúcej do a z iránskych prístavov a pobrežných oblastí,…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Teherán hrá o čas a ženie USA a Izrael do ekonomickej pasce

Islamabad nebol pre Teherán neúspechom, ale premysleným krokom. Po americkej blokáde Washington teraz opäť necháva dvere pre rokovania otvorené. Irán…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ego Donalda Trumpa ohrozuje svetový mier

Spojené štáty americké porušujú medzinárodné právo a ego ich prezidenta Donalda Trumpa ohrozuje svetový mier. Tento názor vyjadril predseda Zahraničného…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako môžu huby liečiť, meniť vedomie a zachrániť planétu

Zázračné huby, ktoré vo filmovej podobe uchvátili divákov vo viac ako sto krajinách, prichádzajú teraz vo forme oficiálneho knižného sprievodcu.…

14. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taraba neuspel. SNS do strany nebude prijímať členov vlády

Koaličná SNS aktuálne nebude prijímať do strany členov vlády. Chce prehlbovať spoluprácu jednotlivých nominantov a členskej základne SNS. Strana skonštatovala,…

14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán po volebnej porážke prelomil mlčanie

Odchádzajúci maďarský premiér Viktor Orbán priniesol nové pohľady na výsledky volieb z 12. apríla, informuje Hungary Today

14. 04. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vydýchne si Zelenskyj po prehre Orbána? Na ťahu je Slovensko

Porážka Viktora Orbána v maďarských voľbách ešte teraz nevedie k uvoľneniu úveru pre Ukrajinu

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Susko reaguje na slová Kolíkovej: „Tu sa asi niekto zbláznil!“

Minister spravodlivosti Boris Susko reagoval na škandalózny rozhovor svojej predchodkyne Márie Kolíkovej (SaS), v ktorom spochybňuje inštitút prezumpcie neviny 

14. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Výsledky maďarských volieb sa dotkli aj Slovenska. Opozícia využila príležitosť a „kopla“ si do premiéra

Opozícia krátko po maďarských voľbách spustila lavínu gratulácií víťazovi a vyjadrila odhodlanie, že v parlamentných voľbách v roku 2027 bude premiér Robert Fico…

14. 04. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Vance oznámil pokrok v rokovaniach s Iránom

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

14. 04. 2026 | Aktualizované 14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Aktualizované 14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nie reportáž o hlade, ale obchod s emóciou. Prípad Markízy ukázal hranicu

Tlačovo-digitálna rada povedala, že televízia pri reportáži o škôlkarkách bez jedla prekročila hranicu. Problém je, že médium chybu odmieta a…

13. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ropovod „Družba“ bude opravený do konca apríla, sľúbil Zelenskyj

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 04. 2026 | Aktualizované 14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Aktualizované 14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie brutálneho útoku na dievčatká v Southporte odhalilo systémové zlyhania

V júli 2024 otriasla Spojeným kráľovstvom strašná tragédia: len 17-ročný mladík, pôvodom z Rwandy, vtrhol na tanečný krúžok a na…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré zviera je známe ako kráľovná mora?

Kráľovná mora je fascinujúci oceánsky tvor, ktorý si vyslúžil svoje kráľovské meno vďaka jedinečnému vzhľadu a dôležitej úlohe v prírode.…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

Erdogan pohrozil Izraelu vojnou

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pohrozil Izraelu vojnou, informuje The Jerusalem Post

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


USA ťahajú mínolovky ku Hormuzu v nádeji, že vstúpia do prielivu a odmínujú ho

Irán, 14. apríl 2026 - „Môžeme začať ukončovať operáciu“ - J.D.Vance sa siláckymi vyhláseniami začína podobať na svojho prezidenta.     Vance…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

V Maďarsku vyhral „mladý Orbán“, nie „mladý Šimečka“, myslí si Glück

V Maďarsku vyhral voľby „mladý Orbán“, nie „mladý Šimečka“. Vyhlásil to poslanec za stranu Smer-SD Richard Glück v reakcii na…

14. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ľudí v lietadle vystrašil, že je v ňom bomba, no nebola to pravda. Futbalista za vtip kruto zaplatil

Vtip sa zmenil na realitu, za ktorú zaplatil. Argentínsky futbalista druholigového tímu Club Atlético Gimnasia y Esgrima de Jujuy Jesús…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

Maďarsko na rázcestí

Celé Slovensko s napätím sledovalo nedeľňajšie parlamentné voľby v susednom Maďarsku. Víťazstvo po napínavom súboji, za nadšeného potlesku slovenskej opozície,…

14. 04. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

Hráči PSG sa v Liverpoole poklonili pamiatke Dioga Jotu

Futbalisti francúzskeho veľkoklubu Paríž Saint-Germain podali dôkaz o tom, že nemajú v hlavách len odvetné štvrťfinále Ligy majstrov proti anglickému…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

Vance oznámil pokrok v rokovaniach s Iránom

Americký viceprezident J. D. Vance oznámil pokrok v rokovaniach s Iránom, dodal však, že teraz je na ťahu Teherán

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Video: Banderovci odviedli "neúctivého" vodiča na cintorín, aby ho prevychovali

Ukrajina, 14. apríl 2026 - V ukrajinskom meste Černovci došlo k incidentu pripomínajúcemu rituály prevýchovy z románu Georgea Orwella „1984“,…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

AfD žiada opäť spustiť jadrové elektrárne a zrušiť zákony o „zelenej“ energii

Nemecká pravicovo-populistická strana Alternatíva pre Nemecko chce, aby bol plynovod Nord Stream opäť v prevádzke a navrhuje tiež obnovenie jadrovej…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Absurdné situácie, ktoré dokazujú, že ľudia žijú na hranici svojho potenciálu

Absurdné situácie nás dnes už len tak neprekvapia, pretože sa s nimi stretávame takmer na každom kroku. V bežnom živote…

14. 04. 2026 | 0 komentárov

Oni nikdy nespí…

Evropské elity mají jednu obrovskou výhodu, kterou my nikdy mít nebudeme. Rozhodují o obrovských penězích a nikdy pro ně nebude…

14. 04. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Jeden zo Slovákov, ktorých pred týždňom zrazil v Rakúsku vlak, podľahol zraneniam

Jeden z dvoch 17-ročných Slovákov, ktorých minulú nedeľu zrazil regionálny vlak v meste Schladming v strednom Rakúsku, podľahol zraneniam v…

14. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlas očakáva, že premiér zaradí na vládu návrh na zmrazenie platu ministrov

Koaličný Hlas-SD očakáva, že premiér Robert Fico zaradí na rokovanie vlády návrh na zmrazenie platov a paušálnych náhrad ministrov. Povedal…

14. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Počas návštevy pápeža v Alžírsku, otriasli mestom Blida dva výbuchy. Podľa bezpečnostných zložiek išlo o teroristické incidenty.

15:58

Riaditeľ Úradu OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí Tom Fletcher uviedol, že od januára zahynulo pri dronových útokoch v Sudáne takmer 700 civilistov.

15:53

Macron uviedol, že vyzval Trumpa a Pezeškijána na obnovenie rokovaní ohľadom ukončenia vojny na Blízkom východe.

15:33

.

Predseda Konferencie biskupov USA: Znepokojujú ma slová Trumpa o pápežovi

„Znepokojuje ma, že prezident sa rozhodol použiť voči Svätému Otcovi také znevažujúce slová. Pápež Lev nie je jeho rivalom a…

14. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ zvyšuje výrobu dronov: Je pripravená na vojnu?

Moderné vojnové konflikty sa vyvinuli ďaleko za rámec základných zbraní a bezpilotné lietadlá dnes zohrávajú v konfliktoch kľúčovú úlohu. EÚ…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

E-faktúry sa blížia. Štát ukázal, ako bude nový systém fungovať v praxi

Projekt zavádzania elektronickej fakturácie na Slovensku vstupuje do ďalšej fázy a postupne sa približuje k momentu, keď sa stane povinnou…

14. 04. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko bližšie k euru? Magyar oživuje debatu, termín však zostáva vzdialený

Líder strany Tisza, ktorá zvíťazila v nedeľňajších parlamentných voľbách v Maďarsku, opäť otvoril otázku prijatia eura. Po triumfe vo voľbách…

14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Európska únia stanovila 27 podmienok pre nového maďarského premiéra

EÚ stanovila 27 podmienok pre nového maďarského premiéra výmenou za uvoľnenie 35 miliárd eur európskych dotácií pre túto krajinu, píše…

13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Elena Šebová

Dagmar Szabó

Ján Droppa

Milan Šupa

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov