NAŽIVO

Naím Kásim uviedol, že memorandum o ukončení vojny na Blízkom východe je víťazstvom iránskeho ľudu. Zároveň vyzval vládu Libanonu, aby to využila a z juhu vyhnala izraelskú armádu.

Včera 19:44

Mychajlo Fedorov uviedol, že Ukrajina chce dronovými útokmi izolovať Krymský polostrov.

Včera 19:43

Danko uviedol, že zvýšenie dôchodkov pre seniorov vo veku 90 a viac rokov by sa mohlo rozšíriť aj pre tých nad 85 rokov.

Včera 19:09

Magyar okrem samitu v Bruseli absolvuje viaceré rokovania, vrátane schôdzky s Ficom.

Včera 19:07

Macron označil samit G7 za okamih jednoty. Dodal, že lídri viedli úspešné a zmysluplné rokovania.

Včera 19:06

Medzi Rohožníkom a Malackami zasahoval pri dopravnej nehode okrem ostatných záchranných zložiek v stredu popoludní aj vrtuľník. Zrazil sa tam motocyklista a osobné auto. Na sociálnej sieti o tom informovala polícia. Cesta II/143 bola podľa polície pre pristátie vrtuľníka krátko neprejazdná. Vodičov vyzvala, aby sa úseku vyhli.

Včera 18:55

Rexa Heuermanna odsúdili na niekoľko doživotí za vraždy viacerých žien.

Včera 18:37

Trump informoval, že viedol dobré rozhovory so Zelenským a Putinom popri samite G7.

Včera 18:10

Trump povedal, že sa rozprával s Ahmadom Šarom o možnosti zakročenia Sýrie proti Hizballáhu. Trump kritizoval Izrael za zabíjanie civilistov v Libanone.

Včera 18:08

Rusko od 20. júna obmedzuje lety civilných dronov a ľahkých lietadiel nad Moskvou a niekoľkými susediacimi regiónmi.

Včera 17:25

Merz pozval Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Taliansko a Poľsko na samit E5. Samit bude na budúci týždeň v Berlíne.

Včera 17:12
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Paška: Sme v strede Európy, môžeme profitovať z toho, že budeme serióznym partnerom pre všetkých, ktorí cez nás potrebujú prevážať tovar alebo digitálne dáta

Článok Leonida Maslovského na webovom portáli ruskej armádnej televízie Zvezda, podľa ktorého v roku 1968 sovietske vojská zachránili Československo pred Západom plánovaným štátnym prevratom, je iniciatívou jednotlivca a nemal by ovplyvňovať slovensko–ruské vzťahy. „Tento článok netreba preceňovať, podľa mňa je to taký „výkrik do tmy“. Interpretácia použitá autorom je naozaj scestná a podľa mňa si aj v Rusku uvedomujú, že k takejto interpretácii sa nedá vrátiť,“ povedal v diskusii na TABLET.TV prvý podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška

❚❚
.

Článok zverejnený v čase návštevy českého prezidenta Miloša Zemana v Rusku ostro kritizovala česká aj slovenská strana. Český prezident sa voči nemu ohradil aj v rozhovore s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom. Ten sa od článku dištancoval a označil ho za osobné stanovisko autora, ktoré nie je totožné s názorom ruskej vlády.

„Vidíme, že v ruskej armádnej televízii ešte prežívajú brontosauri, ktorí nezaregistrovali pohyb vo svete. Nakoniec, neboli to ruské vojská, ale vojská Varšavskej zmluvy a v jej rámci sovietske, ktoré sem prišli. Ja už by som to príliš s Ruskom nespájal. Ale je možné, že nejaký bývalý vojenský funkcionár to takto prežíval, takto to vníma a má to takto zapísané vo svojom podvedomí. Ale nemalo by to ovplyvňovať naše vzťahy so súčasným Ruskom,“ reagoval v TABLET.TV Paška.

Ruský portál napokon pôvodný článok stiahol a nahradil ho novým, podľa ktorého bola invázia v roku 1968 “nezmyselná”.

.

„Mohli by sme v minulosti hľadať problémové body aj s južnými či severnými susedmi, keby sme chceli. Ale naším záujmom je pozerať sa dopredu,“ uviedol Paška. V záujme Slovenska ako tranzitnej stredoeurópskej krajiny je podľa neho oživenie obchodu Európy s Ruskom a Áziou. Ten podľa neho brzdia okrem iného aj recipročné sankcie medzi Európskou úniou (EÚ) a Ruskou federáciou.

V tejto súvislosti Paška pripomenul, že pretrvávanie sankcií nijako nezabránilo Nemecku stavať plynovod Nord Stream 2, ktorý umožní prepravovať ruský plyn do Európy tak, aby trasa obišla Ukrajinu a tá už nemohla profitovať z tranzitu.

„Slovenská národná strana vidí svoju politiku tak, že je treba mať dobré vzťahy v prvom rade so susedmi z najbližšieho okolia. Ak nemáme konflikty, vieme spolupracovať na tom, aby sme rozvíjali región. To platí o V4, Rakúsku, ale aj Ukrajine. A potom by sme sa mali snažiť, aby sme mali dobré vzťahy smerom na sever, juh, východ, aj západ. Sme v strede Európy, môžeme profitovať z toho, že budeme serióznym partnerom pre všetkých, ktorí cez nás potrebujú prevážať tovar alebo digitálne dáta,“ povedal Paška.

„V budúcom roku máme príležitosť usporiadať na Slovensku stretnutie predsedov parlamentov, čo môže napomôcť k búraniu prekážok v obchode medzi Áziou a Európou,“ upozornil.

Paška odmietol kritiku ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD), podľa ktorého prezident Andrej Kiska a predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) neprekonzultovali svoje prejavy s rezortom diplomacie. „S prezidentom bol na pracovnej ceste jeden jeho štátny tajomník a s predsedom Národnej rady druhý. Poznali texty vystúpení prezidenta aj predsedu NR SR,“ tvrdí Paška, podľa ktorého Lajčák, aktuálne pôsobiaci ako predseda Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, nie je dostatočne informovaný.

.

Paška sa nestotožňuje s názorom analytika Eduarda Chmelára, podľa ktorého bol prezidentov prejav v Štrasburgu zbytočne protiruský, ale ani s tvrdeniami opozičných europoslancov, ktorí zasa považovali prejav Danka v ruskej Štátnej dume za príliš proruský.

„Prezident sa v Štrasburgu orientoval predovšetkým na vyjadrenie vzťahu k Európskej únii a popritom spomenul aj Ruskú federáciu ako jeden z problémov, ktorý je všeobecne známy. Krym dnes reálne ovláda ruská administratíva, pričom rovnako ako v prípade Kosova nedošlo k tejto zmene správy legitímne a v súlade s medzinárodným právom. Ostáva tu otvorený problém. Ak sa o ňom zmienil prezident v Štrasburgu a predseda Národnej rady ho príliš nezdôraznil v ruskej Dume, je to súčasťou diplomatického prístupu,“ tvrdí Paška, podľa ktorého sa Danko v Rusku snažil komunikovať v prvom rade témy, ktoré oba štáty spájajú.

„Predseda NR SR povedal, že máme rozdielne názory na niektoré otázky, ale to neznamená, že by sme sa nemali vedieť rozprávať o veciach, ktoré potrebujeme spoločne riešiť. A jednou z nich je otázka hospodárskej spolupráce,“ podčiarkol.

„Obidve tie vystúpenia zodpovedali tomu, kde boli prednesené, a obidvaja štátnici sa snažili využiť priestor na to, aby čo najlepšie odprezentovali pozíciu Slovenska,“ tvrdí Paška.

Slovensko bolo podľa neho organizačne aj technicky dobre pripravené na to, aby mohlo po brexite získať do Bratislavy Európsku agentúru pre lieky (EMA). Za skutočnosť, že sa napokon z Londýna presťahuje do Amsterdamu, podľa neho nemôže rezort zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD), ktorý ponuku pripravoval, ale možno mohol viac spraviť rezort diplomacie. Výber totiž podľa Pašku neprebiehal férovým spôsobom.

.

„Podľa môjho názoru je to predovšetkým biznis. A ukazuje sa, že štáty západnej Európy akýkoľvek biznis, ktorý by bol výnosný, do východnej Európy pustiť nechcú. Je to veľmi zlý signál a štáty východnej Európy, členovia Európskej únie, by mali na túto skutočnosť reagovať konkrétnymi krokmi,“ tvrdí Paška. Ak dochádza k premiestneniu dvoch významných agentúr, minimálne jedna mala podľa neho skončiť vo východnej Európe, aby bolo zachované paritné geografické rozloženie.

S argumentom, podľa ktorého do Bratislavy odmietali ísť súčasní zamestnanci agentúry, Paška nesúhlasí. „Aj keď poslanci Európskeho parlamentu oprávnene protestujú proti tomu, aby pracovali v Bruseli, ale na hlasovania chodili do Štrasburgu, lebo to je veľmi drahý biznis, EÚ na tom trvá. A pracovníci iných agentúr musia chodiť na Krétu alebo na Maltu a musia cestovať na tieto pracoviská hoci aj z Islandu. Táto argumentácia je úplne smiešna,“ povedal.

Podľa Pašku je potrebné vyhodnotiť, prečo sa pri výbere neuplatnili príslušné pravidlá. „Európska únia má zadefinovaný aj geografický princíp, tieto pracoviská by mali prednostne dostávať členské štáty, ktoré žiadnu agentúru nemajú. Toto kritérium sa neuplatnilo. Bolo potrebné jednoznačne povedať, že do súťaže sa nemôžu zapojiť štáty, ktoré už majú jednu, dve či tri agentúry,“ zdôraznil.

Reformu Európskej únie (EÚ), avizovanú po britskom referende, aktuálne pribrzdil nemecký volebný pat. Ak sa však časom rozbehne, Paška dúfa, že nie cestou načrtnutou francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom.

„Úprimne si želám, aby sme k formulácii spôsobov komunikácie v EÚ pristúpili pragmaticky. Aby sme vyhodnotili, čo funguje dobre a nepotrebuje zmeny. Pozrel by som sa na to, kde EÚ prináša občanom Únie profity a bonusy, čo občania oceňujú, a pozastavil tie aktivity, ktoré väčšina európskej verejnosti odmieta, teda napríklad centralizáciu rozhodovacích kompetencií do Bruselu,“ povedal.

„Obávam sa, že trend, ktorý chce nasadiť prezident Macron, nesmeruje k tomu, aby sa podmienky súžitia v EÚ zlepšovali. Chce centralizovať moc, aby o živote národov rozhodovali európske inštitúcie. Táto cesta podľa mňa nie je dobrá. Hľadal by som skôr ekonomickú spoluprácu, zaujímavým riešením je aj vytvorenie spoločného digitálneho priestoru, možnosť cestovania za prácou… Ale ak už chce EÚ vnucovať napríklad spoločnú zahraničnú politiku, tu už vidím problém,“ uzavrel Paška.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Mapa , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dohodu s Iránom podpíšeme čoskoro, možno už vo štvrtok, povedal americký prezident na záver samitu

Americký prezident Donald Trump v stredu uviedol, že očakáva skorý podpis dohody s Iránom o ukončení vojny na Blízkom východe,…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Lídri znovu našli jednotu v otázke Ukrajiny, Macron pochválil pritvrdenie Trumpovho postoja voči Moskve

Lídri krajín G7 v stredu privítali novo nájdenú jednotu v zvyšovaní tlaku na Rusko, aby ukončilo vojnu proti Ukrajine. Podľa…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Termín štvrtkovej cesty Blanára do Chorvátska sa mení

Termín štvrtkovej cesty ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) do Chorvátska sa mení. Dôvodom je zmena jeho pracovného programu. TASR…

17. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Fínsky parlament schválil zrušenie úplného zákazu jadrových zbraní

Fínsky parlament schválil zrušenie úplného zákazu jadrových zbraní, čím krajina zosúladila svoju obrannú politiku s jadrovým odstrašovaním Organizácie Severoatlantickej zmluvy…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Blanár si pripomenul medzinárodný deň modrých prilieb

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár si pripomenul Medzinárodný deň príslušníkov mierových síl OSN známy aj ako medzinárodný deň modrých…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.

Vláda požiada parlament o vyslovenie dôvery

Vláda SR požiada Národnú radu SR o vyslovenie dôvery. Povinnosť jej ukladá ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti. Vyplýva to zo…

17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

Trump: Ak Teherán nedodrží svoje záväzky, obnovíme vojenské operácie

Dva dni pred podpisom americko-iránskeho memoranda o ukončení vojny medzi oboma krajinami americký prezident Donald Trump varoval Irán, že je…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Brusel definitívne pretlačil nové GMO: Na stoly mieria rizikové potraviny, farmárov čaká strata nezávislosti

Po troch rokoch intenzívnych politických vyjednávaní dnes Európsky parlament na svojom plenárnom zasadnutí definitívne schválil kontroverzné nariadenie o deregulácii nových…

17. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |

Ústavný súd: Vláda musí o dôveru požiadať bezodkladne po prekročení zadlženosti

Vláda SR musí požiadať poslancov Národnej rady SR o vyslovenie dôvery bezodkladne po zistení prekročenia hranice zadlženosti stanovenej v ústavnom…

17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Z domova | 8 min. čítania |
17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Z domova | 8 min. čítania |

Európska komisia schválila Slovensku miliardovú pomoc na výrobu čistých technológií

Európska komisia schválila slovenskú schému pomoci v hodnote jednej miliardy eur na podporu výroby čistých technológií. Program má pomôcť rozšíriť…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Opozičná AfD v prieskumoch opäť valcuje Merza

Vládnuca strana nemeckého kancelára  Friedricha Merza sa v najnovšom prieskume ocitla na historickom minime: ich zaostávanie za opozičnou AfD ešte nikdy…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

Stopom až na koniec sveta

Petrovi stačila jediná zmienka v televízii nato, aby sa rozhodol pre dobrodružstvo, na ktoré väčšina z nás pravdepodobne nikdy nenaberie…

17. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania |

Ukrajinský dron mal zasiahnuť autobus s malými bieloruskými futbalistami. Pri útoku zomrela žena, ktorá ich sprevádzala

Ukrajinský dron v ruskej Brianskej oblasti údajne zasiahol autobus, ktorý viezol bieloruský detský futbalový tím, oznámili v stredu miestne úrady.…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Europarlament schválil novú návratovú politiku, vyhostenie nelegálnych migrantov sa zjednoduší

Európsky parlament v stredu schválil reformu návratovej politiky Európskej únie (EÚ), ktorá má zrýchliť a zjednodušiť postupy pri vyhosťovaní štátnych…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Trump a Meloniová „zakopali vojnovú sekeru“

Americký prezident Donald Trump a talianska premiérka Giorgia Meloniová na samite G7 urovnali spory, píše Euronews

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruské jednotky postúpili v blízkosti Konstantinovky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Prezident vymenoval piatich nových slovenských veľvyslancov

Prezident SR Peter Pellegrini vymenoval v stredu piatich nových slovenských veľvyslancov, medzi nimi aj súčasných poslancov Národnej rady SR Petra…

17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Z domova | 16 min. čítania |
17. 06. 2026 | Aktualizované 17. 06. 2026 | Z domova | 16 min. čítania |

Šimečka vycestoval do Chorvátska na politický marketing. „Michal sa trochu pozabudol,“ rýpol si Pročko

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka videom na sociálnej sieti pred vilou v Chorvátsku reagoval na tlačovú konferenciu premiéra Roberta Fica, na ktorej…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
.

Mark Carney oznámil zmenu Trumpovho postoja k Ukrajine

Kanadský premiér Mark Carney oznámil zmenu Trumpovho postoja k Ukrajine po summite G7

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

“Najväčší chybný odhad éry”

Amerika v podstate odovzdala Iránu kontrolu nad zbraňou „silnejšou ako jadrové zbrane“, keďže Teherán preukázal svoju schopnosť kedykoľvek uzavrieť Hormuzský…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Pod záštitou Bielej orlice: Poliaci dezertujú z bojiska proti Rusku

Poliaci dezertujú z bojiska proti Rusku, konštatuje politológ Alexander Nosovič

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Reakcia ministerstva vnútra na informácie zverejnené advokátom Petrom Kubinom

S ohľadom na informáciu zverejnenú advokátom JUDr. Petrom Kubinom dňa 17. 6. 2026 týkajúcu sa späťvzatia kasačnej sťažnosti ministerstva vnútra…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

Európski lídri sa podlizovali Trumpovi

Hlava kyjevského režimu Volodymyr Zelenskyj opäť žobre o peniaze. Pricestoval do Francúzska na samit krajín G7, kde počíta s osobným…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Trnavu v EKL čaká CSKA Sofia, Dunajskú Stredu súper z Moldavska alebo Bosny a Hercegoviny

V stredu popoludní vo švajčiarskom Nyone spoznali mená možných súperov aj zostávajúci dvaja slovenskí účastníci vo futbalovej pohárovej Európe. Žreb…

17. 06. 2026 |

Štúdia „Zombie“: Výskum skrýva psychické choroby a pravdu o transrodových deťoch

Štúdia uverejnená v americkom vedeckom časopise Nature Human Behavior odhalila, že prijatie tzv. „proti-transrodových“ zákonov zvýšilo počet pokusov o samovraždu…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania |

Modrič sa medzi mladíkmi cíti mladší, je odhodlaný užiť si svoje posledné MS

Chorvátsky futbalový stredopoliar Luka Modrič je odhodlaný naplno si vychutnať svoje posledné majstrovstvá sveta. Pre 40-ročného rodáka zo Zadaru je…

17. 06. 2026 |

Keď expremiér odpovedá poslucháčom primitívnymi urážkami

Na sociálnej sieti Tomáš Drobka zverejnil odpovede Igora Matoviča poslucháčom v Rádiu Frontinus. Príspevok vám prinášame v plnom znení

17. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

Nikto sa nemôže skryť: obyčajné smartfóny premenili amerických mariňákov na ľahké ciele

USA, 17. jún 2026 - Americká vojenská mašinéria prehrdzavela tam, kde to najmenej čakala - vo vreckách vlastných vojakov. Zatiaľ…

17. 06. 2026 |

Ukrajinská novinárka varuje: "Tí, ktorí tvrdia, že Rusko nepoužije jadrové zbrane, sú buď manipulátori, alebo idioti"

Francúzsko, 17. jún 2026 - \"Krajiny G7 sa dohodli na zvýšení vojenského tlaku na Rusko s cieľom spôsobiť mu strategickú…

17. 06. 2026 |

Migaľ podpisoval dekréty a kázal za oltárom. „To v akej krajine žijeme?“ Krúti hlavou poslanec

Opoziční kresťanskí demokrati hovoria o „bezhraničnej drzosti ministra Samuela Migaľa“ v reakcii na vystúpenie šéfa rezortu investícií, regionálneho rozvoja a…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Ako vznikajú Oblaky a prečo majú rôzne tvary a veľkosti?

Oblaky patria medzi najbežnejšie prírodné úkazy, ktoré môžeme pozorovať každý deň na oblohe. Hoci pôsobia ľahko a niekedy až magicky,…

17. 06. 2026 |

Volkswagen v ohrození

Vedenie spoločnosti Volkswagen sa domnieva, že existencia spoločnosti je ohrozená, informuje Der Spiegel

17. 06. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania |

Kiribati je geografický unikát. Leží na oboch pologuliach a zasahuje na obe strany dátumovej hranice

Kiribati je geografický unikát, ktorý sa rozprestiera na severnej aj južnej pologuli a jeho ostrovy ležia na oboch stranách 180.…

17. 06. 2026 |

Slováci dostávajú výplatu ako v Čile. Prácu však štát zaťažuje ako na Západe

Nízka pridaná hodnota drží mzdy dole. Vláda pritom konsoliduje ďalším zaťažovaním práce

17. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |
17. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania |

.


.

Na dvore poľskej lekárky našli pohrebisko nenarodených detí. Na telách robila výskum

Poľská lekárka bola obvinená po tom, čo sa na súkromnom pozemku, ktorý predtým vlastnila, našlo viacero ľudských plodov, informuje denník…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Lexmann verejne odsúdila LGBTI mimovládku. Koalícia s PS je aj tak v poriadku?

Len včera sme písali o priklepnutom grante pre škandalózne občianske združenie Saplinq, ktorý na ministerstve školstva pretláčala Európska komisia. Slovenské…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

Učiteľ je vinným z vraždy a sexuálneho zneužívania 13-mesačného dieťaťa, ktoré si adoptoval so svojím priateľom

Učiteľ bol uznaný za vinného z vraždy a sexuálneho zneužívania 13-mesačného dieťaťa, ktoré si spolu so svojím partnerom osvojili –…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania |

Všadeprítomnosť reklamy na hazard a športové stávkovanie už presiahla únosnú mieru

Všadeprítomnosť reklamy na hazard a športové stávkovanie už presiahla únosnú mieru: či si človek zapne športový prenos, sleduje televíziu, YouTube…

17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |
17. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Na Ukrajine sa zrútil ukrajinský bombardér Su-24

V ukrajinskej Chmeľnyckej oblasti, ktorá leží v stredozápadnej časti krajiny, sa v utorok večer zrútil ukrajinský bombardér Su-24. Pilot aj…

17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
17. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Peter Lipták

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov