Oslobodíme od banderovcov celú Ukrajinu, nielen LNR a DNR

Moskva/Kyjev 11. júla 2016 (HSP)

 

Na ruskom serveri warfiles.ru vyšiel včera rozhovor s Anatolijom Geljuchom, ktorý už od roku 2014 bojuje na východe Ukrajiny proti kyjevskej chunte a ukrajinským jednotkám. Rozhovor s Anatolijom Geljuchom uskutočnil novinár Valentin Filipov

Anatolij Geljuch je momentálne členom 100 gardovej brigády DNR a v posledných dňoch niekoľkokrát komentoval dianie na východe Ukrajiny. Podľa Geljucha je Ukrajina pripravená k útoku, pokiaľ budú USA tlačiť na Ukrajinu peniaze, bude Kyjev viesť vojnu. Zákon o amnestii účastníkov ATO vedie podľa Geljucha k rozmachu marodérstva a násiliu ukrajinskej armády voči ruskojazyčným civilistom na okupovaných územiach Donecka a Luhanska.

Podľa Geljucha má Kyjev ekonomické problémy a takisto ukrajinskí vojaci sa veľmi do boja nehrnú. Geljuch pochybuje o bojových kvalitách Chochlov a ich odhodlaní, pričom je presvedčený, že v konflikte s LNR a DNR Ukrajinci prehrajú a celú Ukrajinu čaká proces denacifikácie.

Valentin Filipov sa zaujímal o to, čo si myslí Geljuch o vyhlásení Turčinova, že separatisti sa chystajú zaútočiť na Ukrajinu a v najblizších dňoch sa vyostrí sa vojenský konflikt. Tieto vyhlásenia Turčinov publikoval v čase summitu NATO vo Varšave.

Anatolij Geljuch uviedol, že rozviedka LNR a DNR eviduje posilovanie ukrajinských jednotiek, pribúdanie ťažkej techniky a delostrelectva na frontovej línii a okomentoval aj prieskum bojov ktorý v posledných týždňoch uskutočnili Ukropi v oblasti Volnovachy, Telmanova, Artemovska, Gorlovky a Debalceva, kde útočili najmä proti 7 brigáde DNR.

Podľa Geljucha sa 72 brigáda potešila, keď sa po niekoľkých mesiacoch mohla stiahnuť z línie frontu, kde ju nahradila 30 brigáda, ktorú 5 mesiacov cvičili inštruktori NATO. 30 brigáda sa už stihla s frontom zoznámiť, v posledných hodinách nákladné auto brigády nabehlo na mínu a 7 Ukropov zahynulo a pri ostreľovaní mínometmi zahynulo aj niekoľko ukrajinských výsadkárov.

Podľa Geljucha však Ukropi skoro nezaútočia, bráni im v tom rad faktorov. Chápu, že kto začne nástup ako prvý, ten prehrá, pretože bude útočiť do plných. Ukrajinci podľa jeho slov budú stále zvyšovať intenzitu ostreľovania civilného územia, aby prinútili jednotky DNR a LNR zaútočiť.

Ukropi a kyjevská banda podľa Geljucha len čaká, kedy sa nechajú jednotky LNR a DNR vyprovokovať a zaútočia, pričom porušia minskými dohovormi určenú demarkačnú líniu. Porušenie línii bude viesť k hlasným protestom západných masovokomunikačných prostriedkov, ktoré začnú s novým kolom protiruskej rétoriky a porušovaní mierového procesu zo strany Ruska a separatistov.

Ozajstný útok Ukropov na opevnené línie LNR a DNR bude podľa Geljucha znamenať koniec ukrajinskej armády. Keď sa na frontovej línii rozpadnú vojenské jednotky, nič nezastaví jednotky LNR a DNR, v oslobodzovaní celej bývalej Ukrajiny.

Ďalšiu otázku smeroval Valentin Filipov na taktiku, ktorú ukrajinská armáda použije. Podľa neho je na frontovej línii obrovské množstvo rôznych druhov vojsk. Filipov poukázal na tvrdenie Geljucha, že sa Ukrajinci nechystajú útočiť, no vojak bez zamestnania je potenciálny kriminálnik, najmä keď Porošenko pre všetkých členov ATO vyhlásil amnestiu. Vojakov navyše treba kŕmiť a platiť im žold. Ako dlho tento stav môže trvať?

Na otázku odpovedal Anatolij Geljuch nasledovne. USA si tlačia doláre, lebo majú dolárovú tlačiareň. Doláre budú tlačiť, pokiaľ sa im dolárová tlačiareň nezničí. Ukrajina je podľa neho mŕtva krajina, ktorá leží na pokraji krachu. USA ich držia pri živote dolárovými injekciami, ktoré postačujú len na to, aby Ukrajinci dokázali viesť vojnu. USA im nedávajú peniaze, aby sa vyhrabali z problémov, ale aby bojovali. Nemusia zvíťaziť, musia len bojovať, aby vyčerpávali Rusko a udržovali napätie na jeho hraniciach.

Navyše podľa Geljucha už USA zafinancovali aj presun členov ISIL na Ukrajinu a financujú aj presun teroristov zo Sýrie do Európy, aby sa Európa destabilizovala. USA sa podľa jeho slov bránia možnosti, že sa Európa pripojí k Číne a Rusku, pretože to by znamenalo koniec USA. Plány USA sú podľa Geljucha jednoduché a jasné. No ak sa USA spoliehajú na ukrajinskú armádu, čaká ich nemilé prekvapenie.

Geljuch potvrdil, že v posledných dňoch prebehlo na doneckú stranu viacero civilistov, ktorí potvrdili, že ukrajinskí vojaci v obchodoch kupujú, alebo rekvirujú vodku a spíjajú sa do nemoty, takže ležia pred obchodmi ako zvieratá vo vlastných zvratkoch a ich automaty sa povaľujú kade tade. Vo väčšine dedín však ostali len starší ľudia, ktorí nemajú kam ísť a tí sa boja, že ak sa nejaké automaty stratia, ukrajinskí dôstojníci budú perzekuovať civilné obyvateľstvo.

Valentin Filipov sa potom zaujímal ako dlho sa podľa Geljucha dokáže toto status quo udržať. Ako dlho dokážu Ukropi pôsobiť na území LNR a DNR a čo by mali LNR a DNR urobiť, aby sa situácia zmenila.

Geljuch potvrdil, že ak sa nič nezmení, Ukropi môžu na terajšej línii ostať pokojne aj niekoľko mesiacov. Situácia sa môže zmeniť len politickou alebo vojenskou cestou. Vojenská cesta prinesie obete, ale motivácia vojakov LNR a DNR je vyššia ako motivácia Ukrajincov, ak sa podarí rozbiť ukrajinské jednotky na frontovej línii, Ukrajina už nedokáže postaviť nových vojakov. Navyše vojaci LNR a DNR majú dostatok zásob a takisto prešli od februára 2015 výcvikom, už nie sú opolčenci ale regulérna armáda. Vhodnejšia by bola ale podľa Geljucha politická cesta, ktorá vychádza z Minských protokolov.

Geljuch potom zdôraznil že on sám je vojak a neuvažuje ako politik. Keby neveril na úspech vojenskou cestou, nevstúpil by ako dobrovoľník do armády DNR. Podľa jeho slov v prípade nutnosti Ukropov rozdrvia a oslobodia celú Ukrajinu a denacifikujú ju.

Ľudia navyše vidia, ako sa žije v LNR a DNR a ako sa žije na Ukrajine.Podľa Geljuchových slov v LNR a DNR je 7x lacnejší plyn ako na Ukrajine, palivo je lacnejšie o 30%, nájomné je menšie 4x ako v Kyjeve. Už teraz v LNR a DNR budujú priemysel, exportujú uhlie do Ruska, majú dostatok potravín a za nižšie ceny na Ukrajine. Pritom pod kontrolou LNR a DNR je len cca polovica územia týchto regiónov a na svojej pôde vedú vojnu voči okupačnej armáde.

Podľa Geljucha Ukrajinci si už teraz kladú otázky, ako je možné, že ostreľované separatistické regióny majú vyššiu životnú úroveň ako zvyšok Ukrajiny, kde sa nebojuje. Problémy LNR a DNR sa zmenšujú, problémy Ukrajiny rastú. Ukrajinci však majú ešte ďaleko k vzbure voči kyjevskej vláde, ale aj k tomu príde. Teraz musia LNR a DNR vydržať a nenechať sa vyprovokovať k útoku. Čas hrá proti USA a Ukrajine.

Filipov sa potom spýtal na prieskum bojom pri Debalceve pred niekoľkými dňami, ktorý prerástol do mohutnejšej akcie, v ktorej ukrajinská armáda stratila niekoľko desiatok vojakov.

Geljuch odpovedal, že Ukrajinci, ktorí majú podporu súčasnej americkej vlády majú v zálohe aj iné plány. Útočia a očakávajú protiútok do sektorov, v ktorých by mohli útočiacim jednotkám LNR a DNR spôsobiť delostrelectvom a zálohami veľké straty. Aby tento ich plán vyšiel, musia Ukropi útočiť ako prví a potom lákať jednotky LNR a DNR do ohnivej pasce. Ale podľa Geljucha im jednotky LNR a DNR do tejto pasce nevlezú. Geljuch momentálne situáciu na fronte ohodnotil ako pozičnú 3D šachovú partiu.

Filipov potom chcel získať viac informácii o násilných trestných činoch ukrajinskej armády na území LNR a DNR. Geljuch potvrdil nárast trestnej činnosti, vidí priamy súvis s amnestiou, ktorú pre bojovníkov ATO vyhlásil Porošenko.

Chochli podľa jeho slov slopú a rabujú, cítia sa ako hrdinovia ATO a dokonca sa podľa Geljuchových slov dostávajú do konfliktu aj s milíciou, ktorú bezmocní obyvatelia na ožratých vojakov telefonicky volajú. Geljuch sa potom pozastavil nad faktom, že Kyjev celý čas tvrdil ako musí na Donbass doplácať. Keď je Donbas taký chudobný, ako tvrdil Kyjev – ako to že Chochli zo západnej Ukrajiny majú čo u chudobných obyvateľov Donecka a Luhanska rabovať?

Následne sa venoval Geljuch západným Ukrajincom. Pohrdlivo sa vyjadril na ich adresu. Upozornil na fakt, že kvôli peniazom si vyrúbali a rozpredali do zahraničia drevo svojích lesov, takže na západe sú holoruby. Takisto spomenul fakt, že po povodniach, ktoré západnú Ukrajinu postihli im pomoc poslal práve Donbas. Podľa Geljucha západní Ukrajinci nie sú ani kvalitní vojaci. Odvolával sa na svoje skúsenosti z bojov z roku 2014 a 2015.

Valentin Filipov sa potom venoval propagande na Ukrajine, podľa jeho slov Ukrajinci mimo LNR a DNR neveria Donbasu a sú presvedčení, že na Donbase Ukrajina bojuje proti regulérnej ruskej armáde.

Geljuch na to odpovedal, že jeho nezaujíma, v čo kyjevskou propagandou ohlúpnutí Ukrajinci veria. Podľa jeho mienky Ukrajincov pod vplyvom Kyjeva dokáže prebudiť k mysleniu len hrob, alebo bieda. Rovnako ako Nemecko aj Ukrajinu čaká proces denacifikácie a bude to bolestný proces. Ukrajina týmto procesom bude musieť prejsť a tentoraz im nebudú pomáhať Rusi, ako tomu bolo po roku 1945, kedy Rusi systematicky likvidovali banderovcov, ale Ukrajinci si budú musieť spraviť vo svojej krajine poriadok sami. A tento poriadok budú musieť urobiť vojaci LNR a DNR, vrátane jeho osoby.

Na záver sa Geljuch rozlúčil španielskym republikánskym pozdravom, ktorý prebrali aj Kubánci: “No pasaran”.

Branislav Krasnovský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Vučić nemeckému vyslancovi: Nezávislé Kosovo podľa plánov Berlína nebude

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Nemecký diplomat predtým uviedol, že v súvislosti s vytvorením Zväzu srbských obcí v Kosove nebude umožnené vytvorenie "novej Republiky srbskej" - čím mal na mysli poloautonómny útvar so srbskou väčšinou v rámci Bosny a Hercegoviny "Nevedel som, že o tom rozhodujú Nemci, je dobré,…

Lengvarský: Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť. Po stretnutí s riaditeľmi štátnych nemocníc to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Výpovede podľa neho podalo okolo 2000 lekárov "Myslím si, že je skorá doba, aby sme tu hovorili ďalšie plány a riešili krízové…

Muž, ktorý skolaboval na maratóne v Londýne, zomrel

0 icon

Londýn 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Kirsty O'Connor/PA via AP)   Účastník londýnskeho maratónu, ktorý v nedeľu na trati skolaboval, zomrel o pár hodín v nemocnici. O úmrtí tridsaťšesťročného muža z juhovýchodného Anglicka informovali organizátori Muž skolaboval len tri kilometre pred cieľom a hoci sanitka prišla do troch minút, neskôr v…

Elon Musk predložil “mierový návrh” o Ukrajine. Poradca Zelenského reaguje

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TARS/AP- Jae C. Hong, File)   Elon Musk predložil "mierový návrh" o Ukrajine. Navrhuje nasledovné Zorganizovať voľby v ukrajinských regiónoch anektovaných Ruskom, pričom na voľby bude dohliadať OSN. "Rusko odíde, ak je to vôľa ľudu," píše Musk. Krym bude formálne súčasťou Ruska, ako to bolo od roku…

Jedno auto šoférovali dvaja opití vodiči, obaja nafúkali cez 3 promile

0 icon

Lučenec 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Dopravní policajti z Lučenca zadržali v nedeľu (2. 10.) podvečer dvoch opitých vodičov, ktorí nafúkali viac ako tri promile alkoholu. V rozmedzí dvoch hodín pritom obaja šoférovali to isté vozidlo. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici…

Karas rieši prekladanie sudcov bez súhlasu, chce úspešne spustiť súdnu reformu

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas sa venuje téme prekladania sudcov tak, aby sa mohla úspešne implementovať reforma súdnej mapy. Uviedol to v reakcii na nesúhlas Európskej asociácie sudcov (EAJ) s tým, aby predseda okresného súdu mohol po novom rozhodnúť o preložení…

Tri údery privedú EÚ k hospodárskemu kolapsu. Treba sa pripraviť na jej rozpad

0 icon

Brusel 3. októbra 2022 (HSP/Foto: Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Geopolitický analytik a zástupca riaditeľa inštitútu RUSSTRAT Jurij Barančik na stránkach novín Politekspert pripomenul krach banky Lehman Brothers, ktorý je podľa neho veľmi podobný tomu, čo sa teraz deje s niekoľkými európskymi bankami. V súčasnosti sú však sumy oveľa vyššie ako pred…

Časť poslancov OĽaNO dvíha varovný prst. Adresujú vyzvú svojmu lídrovi Igorovi Matovičovi

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   "Stop stupňovaniu agresivity medzi demokratmi." Prinášame vám v plnom znení stanovisko Občianskej a demokratickej platformy poslancov v klube OĽANO k zajtrajšiemu hlasovaniu Ako demokratickí poslanci NR SR cítime povinnosť postaviť sa proti rozvratu medzi politikmi z demokratického tábora. Tento rozvrat, vyvolaný…

Po tragédii v Indonézii odvolali šéfa polície aj ďalších dôstojníkov

0 icon

Malang 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Po sobotňajšej tragédii na futbalovom zápase v Indonézii odvolali z funkcií šéfa indonézskej polície Ferliho Hidayata a deviatich dôstojníkov. Okrem nich úrady vyšetrujú ďalších 18 ľudí, ktorí sú zodpovední za použitie slzotvorného plynu. To spôsobilo tlačenicu, v ktorej zahynulo 125 ľudí K tragédii došlo…

“Obrovská príležitosť” Anthonyho Blinkena nie je dobrou správou pre Nemecko a Spojené kráľovstvo

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Yuki Iwamura, Facebook/McDermott International, Ltd)   Ak sa Európa mylne domnieva, že môže dôverovať Joeovi Bidenovi a jeho klaunskému zboru poradcov, že budú konať v jej najlepšom záujme, tak by sa mala skutočne zamyslieť, píše Larry Johnson vo svojom poslednom príspevku. Zo sabotáže plynovodu Nordstream budú…

NAJNOVŠIE

BLOG

Milan Šupa

Definovanie zásadného omylu kresťanstva

0icon

Domnienka kresťanských cirkví, že svet bol spasený krížom a vzkriesením Krista, je nesprávna! Táto téza je tragickým omylom, ba čo viac, je jednou z hlavných príčin neustále sa prehlbujúceho duchovného, morálneho a mravného &ua

Marek Brna

Fico je king

0icon

Hneď v začiatkoch konfliktu sa nebál vyhlásiť, že je to vojna USA proti Rusku. Že na Ukrajine sa mastia dve veľmoci a do toho nás nič nie je. Nemáme sa do toho miešať. Robert Fico, nech spravil chyby, aké spravil, je politik skúsený a v zahraničí rešpektovaný.V minulosti prejavoval oddanosť…

Gustáv Murín

Dystópia: Odpáli Zelenský atómovú bombu?

0icon

Už niekoľko týždňov hlásne trúby washingtonskej svetovládnej kliky „varujú“ Rusov pred použitím taktických jadrových zbraní. Tie „varovania“ sa st

Pavel Jacz

Charakter sa s poslancom Krúpom nikdy ani nekrižoval! Je to totálna kombinačná nemožnosť!!!

0icon

  Politický či skôr len politizujúci pracovník, nie politik Krúpa sa totiž zrazu zrodil ako objavujúci Kolumbus a začal búrkovať ako 5 centimetrové krúpy! Doslovne a do písmena môžeme šéfa branno-bezpečnostného výboru parlamentu (Čudujem sa, že ešte stále sedí na tejto stoličke!) charakterizovať nielen ako p

Boris Mesár

Je Krasnyj Liman pripravená ruská pasca ? + dobré správy z bojov 

0icon

Americká rozviedka varovala Kyjev, že tvrdohlavá obrana Krasného Limanu by sa mohla ukázať ako diverzná taktika na zakrytie smeru hlavnej ofenzívy spojeneckých síl.Zatiaľ čo Zelenského generáli presúvajú posledné rezervy pri Limane, znižujú počet vojakov v Donbase a dokonca aj pri Kyjeve, Rusko pripravuje Ukrajine nepríjemné a dosť možno zdrvujúce prekvapenie.

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Hinduisti sa zhromaždili pred idolom bohyne Durgy, aby sa modlili na druhý deň festivalu Durga Púdža v Kalkate v Indii

Autor: TASR/AP-Bikas Das

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vučić nemeckému vyslancovi: Nezávislé Kosovo podľa plánov Berlína nebude

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Nemecký diplomat predtým uviedol, že v súvislosti s vytvorením Zväzu srbských obcí v Kosove nebude umožnené vytvorenie "novej Republiky srbskej" - čím mal na mysli poloautonómny útvar so srbskou väčšinou v rámci Bosny a Hercegoviny "Nevedel som, že o tom rozhodujú Nemci, je dobré,…

Lengvarský: Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Nedosiahnutie dohody s lekárskymi odborármi je krajná možnosť. Po stretnutí s riaditeľmi štátnych nemocníc to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Výpovede podľa neho podalo okolo 2000 lekárov "Myslím si, že je skorá doba, aby sme tu hovorili ďalšie plány a riešili krízové…

Muž, ktorý skolaboval na maratóne v Londýne, zomrel

0 icon

Londýn 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Kirsty O'Connor/PA via AP)   Účastník londýnskeho maratónu, ktorý v nedeľu na trati skolaboval, zomrel o pár hodín v nemocnici. O úmrtí tridsaťšesťročného muža z juhovýchodného Anglicka informovali organizátori Muž skolaboval len tri kilometre pred cieľom a hoci sanitka prišla do troch minút, neskôr v…

Elon Musk predložil “mierový návrh” o Ukrajine. Poradca Zelenského reaguje

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TARS/AP- Jae C. Hong, File)   Elon Musk predložil "mierový návrh" o Ukrajine. Navrhuje nasledovné Zorganizovať voľby v ukrajinských regiónoch anektovaných Ruskom, pričom na voľby bude dohliadať OSN. "Rusko odíde, ak je to vôľa ľudu," píše Musk. Krym bude formálne súčasťou Ruska, ako to bolo od roku…

Jedno auto šoférovali dvaja opití vodiči, obaja nafúkali cez 3 promile

0 icon

Lučenec 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Dopravní policajti z Lučenca zadržali v nedeľu (2. 10.) podvečer dvoch opitých vodičov, ktorí nafúkali viac ako tri promile alkoholu. V rozmedzí dvoch hodín pritom obaja šoférovali to isté vozidlo. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici…

Karas rieši prekladanie sudcov bez súhlasu, chce úspešne spustiť súdnu reformu

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas sa venuje téme prekladania sudcov tak, aby sa mohla úspešne implementovať reforma súdnej mapy. Uviedol to v reakcii na nesúhlas Európskej asociácie sudcov (EAJ) s tým, aby predseda okresného súdu mohol po novom rozhodnúť o preložení…

Tri údery privedú EÚ k hospodárskemu kolapsu. Treba sa pripraviť na jej rozpad

0 icon

Brusel 3. októbra 2022 (HSP/Foto: Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Geopolitický analytik a zástupca riaditeľa inštitútu RUSSTRAT Jurij Barančik na stránkach novín Politekspert pripomenul krach banky Lehman Brothers, ktorý je podľa neho veľmi podobný tomu, čo sa teraz deje s niekoľkými európskymi bankami. V súčasnosti sú však sumy oveľa vyššie ako pred…

Časť poslancov OĽaNO dvíha varovný prst. Adresujú vyzvú svojmu lídrovi Igorovi Matovičovi

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   "Stop stupňovaniu agresivity medzi demokratmi." Prinášame vám v plnom znení stanovisko Občianskej a demokratickej platformy poslancov v klube OĽANO k zajtrajšiemu hlasovaniu Ako demokratickí poslanci NR SR cítime povinnosť postaviť sa proti rozvratu medzi politikmi z demokratického tábora. Tento rozvrat, vyvolaný…

Po tragédii v Indonézii odvolali šéfa polície aj ďalších dôstojníkov

0 icon

Malang 3. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Po sobotňajšej tragédii na futbalovom zápase v Indonézii odvolali z funkcií šéfa indonézskej polície Ferliho Hidayata a deviatich dôstojníkov. Okrem nich úrady vyšetrujú ďalších 18 ľudí, ktorí sú zodpovední za použitie slzotvorného plynu. To spôsobilo tlačenicu, v ktorej zahynulo 125 ľudí K tragédii došlo…

“Obrovská príležitosť” Anthonyho Blinkena nie je dobrou správou pre Nemecko a Spojené kráľovstvo

0 icon

Bratislava 3. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Yuki Iwamura, Facebook/McDermott International, Ltd)   Ak sa Európa mylne domnieva, že môže dôverovať Joeovi Bidenovi a jeho klaunskému zboru poradcov, že budú konať v jej najlepšom záujme, tak by sa mala skutočne zamyslieť, píše Larry Johnson vo svojom poslednom príspevku. Zo sabotáže plynovodu Nordstream budú…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Milan Šupa

Definovanie zásadného omylu kresťanstva

0icon

Domnienka kresťanských cirkví, že svet bol spasený krížom a vzkriesením Krista, je nesprávna! Táto téza je tragickým omylom, ba čo viac, je jednou z hlavných príčin neustále sa prehlbujúceho duchovného, morálneho a mravného &ua

Marek Brna

Fico je king

0icon

Hneď v začiatkoch konfliktu sa nebál vyhlásiť, že je to vojna USA proti Rusku. Že na Ukrajine sa mastia dve veľmoci a do toho nás nič nie je. Nemáme sa do toho miešať. Robert Fico, nech spravil chyby, aké spravil, je politik skúsený a v zahraničí rešpektovaný.V minulosti prejavoval oddanosť…

Gustáv Murín

Dystópia: Odpáli Zelenský atómovú bombu?

0icon

Už niekoľko týždňov hlásne trúby washingtonskej svetovládnej kliky „varujú“ Rusov pred použitím taktických jadrových zbraní. Tie „varovania“ sa st

Pavel Jacz

Charakter sa s poslancom Krúpom nikdy ani nekrižoval! Je to totálna kombinačná nemožnosť!!!

0icon

  Politický či skôr len politizujúci pracovník, nie politik Krúpa sa totiž zrazu zrodil ako objavujúci Kolumbus a začal búrkovať ako 5 centimetrové krúpy! Doslovne a do písmena môžeme šéfa branno-bezpečnostného výboru parlamentu (Čudujem sa, že ešte stále sedí na tejto stoličke!) charakterizovať nielen ako p

Boris Mesár

Je Krasnyj Liman pripravená ruská pasca ? + dobré správy z bojov 

0icon

Americká rozviedka varovala Kyjev, že tvrdohlavá obrana Krasného Limanu by sa mohla ukázať ako diverzná taktika na zakrytie smeru hlavnej ofenzívy spojeneckých síl.Zatiaľ čo Zelenského generáli presúvajú posledné rezervy pri Limane, znižujú počet vojakov v Donbase a dokonca aj pri Kyjeve, Rusko pripravuje Ukrajine nepríjemné a dosť možno zdrvujúce prekvapenie.

Vášeň v Tebe

Česi ocenili Pavla Haberu. Po dvoch rokoch sa odovzdania medaily mohla zúčastniť aj Daniela Peštová

0 icon

Slovenský spevák Pavol Habera dostal v roku 2020 od predsedu Senátu Českej republiky striebornú medailu. Odovzdávanie však vzhľadom na ochorenie Covid-19 prebehlo v komornej atmosfére. Dnes je už situácia iná. Opätovného odovzdania ocenení sa mohli zúčastniť už aj rodinní príslušníci či priatelia. „Obyčajný pesničkár“

5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepším otcom

0 icon

18-ročná úloha vychovávať dieťa od narodenia až po dospelosť je najušľachtilejšou cestou človeka, ale zároveň aj najväčšou výzvou. V jednom momente skladáte postieľku a v inom už hovoríte o nástrahách alkoholu. Dobrý otec musí byť čiastočne tréner a policajt, kazateľ a učiteľ, priateľ aj nepriateľ, aby dosiahol vzťah, ktorý bude trvať oveľa dlhšie ako…

Kanye West šokoval fanúšikov. Na profilovku si dal foto ex-svokry Kris Jenner. Prečo muž toto urobí?

0 icon

Viac ako 17,8 milióna sledovateľov Kanyeho Westa čakalo prekvapenie. Rapper, bývalý manžel Kim Kardashian, totiž na profilovú fotografiu svojho instagramového účtu umiestnil fotografiu svojej bývalej svokry Kris Jenner.

Daniel Hevier dal deťom úžasný darček: Škola pre tvoju budúcnosť

0 icon

Začiatok školského roka som považovala sa výbornú príležitosť kúpiť deťom knihu od básnika, prozaika, dramatika, scenáristu, textára, výtvarníka a autora literatúry pre deti a mládež Daniela Heviera. Daniel Hevier dal totiž deťom úžasný darček v podobe knihy Škola pre tvoju budúcnosť – Nauč sa učiť sa pre seba. Prv ako zakotvila na…

Čo môžete urobiť pre mozog vašich detí? Povedzte im o troch návykoch pri učení

0 icon

„,Nemusím si robiť poznámky na hodine, pretože to všetko mám v knihe. Na písomku sa naučím deň vopred,“ aj takto argumentujú žiaci v súvislosti s učením. Niektorí vysokoškoláci môžu ešte dodať: „Nemusím ísť na prednášku, pretože si ju môžem pozrieť cez sociálne siete, alebo si nahrávku prednášky pozriem neskôr.“ Každý…

Armádny Magazín

USA nenápadne vytvárajú útočné letecké jednotky v Európe. Ich sila bude kolosálna

0 icon

USA, 3.október 2022 (AM) – Američania pokračujú v posilňovaní svojej vojenskej prítomnosti v Európe. Dnes sa očakáva príchod 12 stíhacích bombardérov amerického letectva F-15E Strike Eagle do Anglicka.   V súčasnosti sú tieto lietadlá 38

Ruské vzdušné sily premiestnili k severným hraniciam šesť strategických bombardérov

0 icon

Rusko, 3.október 2022 (AM) – Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii, o jej priebehu informoval generálporučík Igor Konašenkov.  

Generálny konštruktér Degťjar: „Sarmat“ anuluje vývoj NATO

0 icon

Rusko, 3.október 2022 (AM) – Najnovšia medzikontinentálna balistická raketa RS-28 „Sarmat“, odpaľovaná z podzemných síl, anuluje všetky vývojové úspechy oponentov v oblasti výzbroje, povedal generálny riaditeľ a generálny konštruktér Makejevovho štátneho raketového centra akademik RAV Vladimir Degťjar.

Henry Kissinger nalieha na ozbrojené sily, aby reagovali na prípadné ruské použitie jadrových zbraní. Video

0 icon

USA, 3.október 2022 (AM) – Na Západe prebieha diskusia o reakcii, ktorú by bolo potrebné poskytnúť, ak by Rusko náhle použilo taktické jadrové zbrane na Ukrajine. Svoj názor na túto vec vyjadril aj bývalý šéf ministerstva zahraničia, exasistent prezidenta Spojených štátov amerických, 99-ročný Henry Kissinger. Poznamenal, že ak sa tak stane, Spojené…

Hunt Group sa posúva míľovými krokmi a predstavil samonabíjaciu brokovnicu MX4

0 icon

Slovensko, 3.október 2022 (AM) – Hunt Group posunul svojou novou brokovnicou M13 MX4 svoju produkciu o 2 triedy vyššie. Systém obťahovania je na brokovnici M13 MX4 inertný a teda podobný, ako používa legendárna Benelli M4 alebo niektoré brokovnice ďalšej prestížnej talianskej značky - Franchi.  

FOTO DŇA

Hinduisti sa zhromaždili pred idolom bohyne Durgy, aby sa modlili na druhý deň festivalu Durga Púdža v Kalkate v Indii

Autor: TASR/AP-Bikas Das

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali