navalnyj, otrava, novicok, rusko, nemecko

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

Včera 20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

Včera 20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

Včera 20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

Včera 20:05

Péter Magyar odkázal Zelenskému, že žiadny zahraničný líder sa nemôže vyhrážať žiadnemu Maďarovi, a to ani členom odchádzajúcej Orbánovej vlády.

Včera 19:55

Trump označil Zelenského za prekážku uzavretia dohody s Ruskom. Podľa Trumpa je Putin pripravený rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 19:54

Poslanecká snemovňa nevydala Babiša ani Okamuru na trestné stíhanie. Parlament tak nevyhovel žiadosti súdu.

Včera 19:53

Arákčí povedal, že Irán nežiada ani prímerie, ani rokovania s USA. Irán zatiaľ neplánuje uzavrieť Hormuzský prieliv.

Včera 19:52

Hegseth vyzdvihol americkú operáciu zameranú na zneškodnenie lodí údajne pašujúcich drogy v Tichom oceáne a v Karibiku. Táto operácia je podľa neho natoľko úspešná, že je teraz náročné nájsť nové ciele.

Včera 19:51

Izraelská polícia oznámila, že všetky posvätné miesta vo východnej časti Jeruzalema zostanú až do konca tohto týždňa pre verejnosť zatvorené.

Včera 19:50

Prezident Libanonu Džúzíf Awn požiadal Macrona, aby zabránil Izraelu v útokoch na južné predmestia Bejrútu.

Včera 19:47

Irán zaútočil dronmi na americké veliteľstvo v Arbíle v Iraku. Pri útoku nebol zranený žiadny maďarský vojak.

Včera 19:02

Skupina konzervatívnych anglikánskych duchovných oznámila vznik Rady Globálnej anglikánskej konferencie pre budúcnosť. Podľ agentúry Reuters ide o priame spochybnenie autority arcibiskupa z Canterbury.

Včera 18:18

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vyjadrila znepokojenie z opakovaných a zintenzívnených útokov na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, predstavujúcich hrozbu pre jadrovú bezpečnosť.

Včera 18:17

Ministerstvo zdravotníctva Libanonu uviedlo, že počet mŕtvych po útokoch Izraela v Libanone sa zvýšil na 102 a zranenia utrpelo od pondelka 638 ľudí.

Včera 18:16

Trump chce byť osobne zapojený do výberu budúceho iránskeho lídra. Syna Chameneího označil za neprijateľnú voľbu.

Včera 18:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nekonečná sága Novichok – Novičok pokračuje

Navaľny sa prebral z kómy a hovorí že nechce vyšetrovanie za ruskej účasti, ale chce sa vrátiť do Ruska aby pokračoval vo svojej práci. Čo vie Navaľný, že sa nebojí vrátiť sa do Ruska? Je Novičok taký neškodný bojový otravný plyn, že nezabije človeka? Veď mal zabíjať celé divízie vojakov. Mala to byť alternatíva k atómovej bombe. Ako to vlastne celé bolo s tým „otrávením“? Pomaly sa v tom už ani „divá sviňa nevyzná“.

navalnyj, otrava, novicok, rusko, nemecko
Na snímke Alexej Navaľnyj
❚❚
.

Novičok a Severný prúd II

Britský Financial Times píše, že Nemecko ponúklo USA, že investuje do jednej miliardy Euro na výstavbu dvoch terminálov v Nemecku na skvapalnený zemný plyn (ktoré budú schopné prijímať americký skvapalnený plyn), ak nezavedie extrateritoriálne sankcie (t.j., že americké právo platí všade na svete) na všetky spoločnosti, prístavy, poisťovne, štátne nemecké certifikačné orgány a každého kto by priamo alebo nepriamo spolupracoval s Gazpromom na výstavbe Severného prúdu II.

Sankcie by mali zahrňovať aj konfiškáciu majetku, vrátane dolárových aktív. Teda sankcie by postihli aj nám známu rakúsku ropnú a plynovú spoločnosť OMV. Je známe, že Nemecko a Rakúsko vystupovali za výstavbu Severného prúdu II a ich firmy OMV a nemecké Uniper a Wintershall sú partnermi Gazpromu v projekte.

Nemecko chce stále dobudovať nový plynovod, ak ponúka „úplatok“ USA? Je incident s „Novičkom“ jednou z pák pri rokovaniach medzi Nemeckom a USA? Aké ústupky chcú od Rusov? Je Nemecko skutočne suverénnou krajinou, ak USA de facto rozhodujú o nemeckej politike za Nemecko? (A otázka o zlatú mrežu: Kto rozhoduje o našej slovenskej? ).

.

Nie je tak „čírou náhodou“, že aféra s Navaľnym a presláveným Novičkom vypukla práve teraz? Keď Rusi už majú lode na pokládku potrubia pripravené a sú ochraňované ruským vojenským loďstvom? Sú Rusi natoľko padnutí na hlavu, aby išli zabíjať v podstate bezvýznamného blogera a to ešte takým hlúpim spôsobom? Nefungujúcim „bojovým otravným plynom“, keď sú tisícky iných overených spôsobov ako zabiť nenápadne človeka?  A ešte ho aj nechať previezť do Nemecka? V plynovej vojne ide o desiatky až stovky miliárd dolárov. Ale všetci vedia, že ruský plyn je značne lacnejší a v slobodnej a spravodlivej konkurencii (free and fair competition) jasne vyhráva.

Preprava cez Ukrajinu? Ukrajinská sieť plynovodov ja opotrebovaná a potrebuje obrovské investície. Kto ich investuje za súčasnej situácie? Rusi stratili záujem a začali stavať plynovody, ktoré obchádzajú Ukrajinu a tiež plynovody do Číny. Investujú západné firmy, keď vôbec nie je isté, že bude k dispozícii plyn na zaplnenie ukrajinského potrubia? Ako naschvál,  včera nastal výbuch a požiar na ukrajinskom tranzitnom plynovode ktorý prepravuje ruský plyn na Slovensko a do západnej Európy.

Keď budeme kupovať americký plyn, jednoducho celé európske odvetvia (aj slovenské) nebudú schopné konkurovať na svetových trhoch.  Cirkus a súčasne obchodná dráma s Novičkom a Severným prúdom II speje k rozuzleniu.  Kto nakoniec vyhrá? V stávke je de facto budúcnosť Európy. Stane sa Európska únia nezávislou  a začne spolupracovať s Ruskom? Alebo USA budú pokračovať v dominancii EU a môže hroziť reálna vojna v Európe? Hrôza čo len pomyslieť!  Celá EU je v pohybe a ohniská napätia na Ukrajine a v Bielorusku sú viac a viac horúcimi. Navyše,  migrácia z krajín s cudzou kultúrou, rozpad tradičnej morálky a sociálne napätie sú výbušnou zmesou, ktorá už začína vybuchovať po celej Európe.

 

Tajomná flaša s Novičkom?

Sága sa stále viac a viac zamotáva. Spolupracovníci Alexeja Navaľného prišli s novou verziou, že našli v hoteli v Tomsku, kde spal Navaľny a jeho sprievod, fľašu na ktorej boli zvyšky bojového otravného plynu Novičok. V Instagrame Navaľného sa objavila správa, že vraj ten nájdený Novičok pochádza z tej hotelovej flaše a nemeckí špecialisti našli na nej jed dva týždne po hospitalizácii Navaľného. Ako sa dostala do Nemecka tá fľaša? Čo je to za fľašu? Navaľny v kóme ju prepašoval? K tejto téme sa vyjadril jeden z vynálezcov binárneho bojového plynu (Angličania mu dali meno Novičok) Leonid Rink. Ten sa vyjadril, že keby niekto natrel na fľašu „Novičok“, spôsobilo by to smrť nielen jeho, ale aj všetkých kto by tú flašu chytali. A tiež by zomreli všetci, ktorí by ju niesli bez špeciálnych ochranných prostriedkov. A tiež povedal, že fľaša, ktorá akože mala otráviť Navaľného, môže pochádzať z hociakého miesta na svete. Z akej vzorky a z čoho teda nemecká spravodajská služba BND (Bundesnachrichtendienst) urobila analýzy?

.

 

Polemika pokračuje

Nemecko oznámilo že látka zo skupiny Novičok bola potvrdená laboratóriami vo Švédsku a Francúzsku. Lekári v Omsku tvrdia, že u nich v krvi a moči Navaľného nebol nájdený žiadny „Novičok“. A že majú k dispozícii vzorky odobraté Navaľnému a sú pripravení spolu s nemeckými kolegami prešetriť, čo sa presne stalo s Navaľnym.

Vedec Leonid Rink tiež vyhlásil, že prebratie sa Navaľného z kómy dokazuje, že pri jeho otrávení nebol použitý „Novičok“.  To isté vyhlásil aj hlavný toxikológ Omskej oblasti, ktorý tiež povedal, že lekári Omskej nemocnice nenašli v organizme Navaľného stopy po otravných látkach. Pritom faktom je, že to boli práve ruskí piloti, ktorí núdzovo pristáli v Omsku a omskí a moskovskí lekári, ktorí zachránili život Navaľného. O tom píšu aj mnohé západné periodiká.

Je taký problém transparentne a spoločne vyšetriť celý prípad kompetentnými lekármi oboch krajín? Alebo aj inými? Bez cirkusu a bez „všemúdrych“ politikov a médii?

Obyjační ľudia nechcú večný cirkus, vyvolávanie vášni a nenávisti. Chcú spokojný a dôstojný život pre seba a svoje deti. K tomu treba mať prácu a strechu nad hlavou. A prosperovať budú, ak bude prosperovať aj hospodárstvo. Ale prosperita nebude, keď sa bude zbytočne zbrojiť (a nebodaj vypukne vojna) a vstupné suroviny pre ekonomiku nebudú čo najlacnejšie. A plyn je dôležitá vstupná surovina. Netreba takú dôležitú vec nechať len v rukách politikov a médii, aby manipulovali verejnou mienkou a hrali sa medzi sebou na ich nezodpovedné hry na úkor radových občanov. Slovenská ústava v Prvej hlave ustanovuje, že štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

.

Dezider Štefunko

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj: Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym dronom

Spojené štáty požiadali Ukrajinu o pomoc pri obrane proti iránskym útočným dronom na Blízkom východe. Vo štvrtok to oznámil ukrajinský…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ropovod Družba poškodil ruský útok, reaguje na tvrdenia SIS ukrajinská ambasáda

Ruský dron zasiahol 27. januára ropnú nádrž na objekte ropovodu Družba, pričom išlo o útok na najväčší ropný rezervoár v…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne

Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari konzervárne v Moravskom Svätom Jáne v okrese Senica. Podľa dostupných informácií v objekte došlo aj…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Maďarsko je v pohotovosti“. Viktor Orbán oznamuje mimoriadne opatrenia

Teroristické organizácie, ktoré sa premiestnili do západnej Európy, môžu pre vojnu v Iráne „prejsť do akcie“, varuje maďarský premiér Viktor…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Družba, Zelenskyj, Orbán a Fico sú hlavné témy európskej tlače

Niekoľko zahraničných denníkov informuje o najnovších informáciách v prípade vyšetrovania odstávky ropovodu Družba

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja poprední lídri naznačili, že Izrael vtlačil USA do vojny s Iránom

Marco Rubio, Mike Johnson a Tucker Carlson naznačujú, že Izrael vtlačil USA do vojny proti Iránu, informuje Life Site News

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina riskuje, že v apríli zostane bez vonkajšej pomoci

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Stratené milióny a smrť generála: Príliš vysoký účet

Nové poznatky o stíhaní bývalej politickej opozície vyrážajú dych. Narobili totiž prievan aj vo vašej peňaženke…

05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

K poškodeniu ropovodu Družba podľa SIS nedošlo

Slovenská informačná služba tvrdí, že 27. januára nedošlo k poškodeniu ropovodu Družba, ktoré by zabránilo preprave ropy na územie Slovenska…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra Kaliňáka

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra obrany Roberta Kaliňáka. Podľa medializovaných informácií spoločnosť Fingood,…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nebude to len pár týždňov. USA urobili zásadný krok

Vojna v Iráne môže trvať až do septembra, píše Politico

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli dronom Hizballáh alebo proiránski bojovníci v Iraku, informuje The…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V rámci akcie Kajúcnik dal vyšetrovateľ ÚIS podnet na väzbu pre dvoch obvinených

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vstúpi Azerbajdžan do vojny proti Iránu?

Útok bezpilotných lietadiel na letisko v Nachičevane, z ktorého Baku obvinilo Irán a už sľúbilo odvetu, vyvolal špekulácie, že Azerbajdžan…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cynizmus ako režim dňa

Raketové mapky, dvojitý meter a krajina bez PVO. Hrozbu vyrobili, hrozbou strašia

04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a vytvor 5 obdĺžnikov: Otestuj svoje IQ za 13 sekúnd

Presuň zápalku a dokáž, že tvoje logické myslenie je na vyššej úrovni. Táto rýchla výzva preverí tvoju pozornosť, predstavivosť aj…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Prezident ukončil disciplinárku šéfa SIS, potrestá ho zrážkou zo mzdy

Prezident SR Peter Pellegrini ukončil disciplinárne konanie voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi. Za dopravnú nehodu z minulého roka…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik zvolal tlačovku. Vyhlásil, kedy odíde z čela SFZ

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik takmer týždeň po znovu zvolení na piatkovej konferencii zväzu tvrdí, že chce vraj tejto…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Minister športu má ostrý odkaz pre kolegu z vlády: Taraba „robí radosť milionárom“

Minister športu Rudolf Huliak má pre svojho kolegu, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS),  pikantný odkaz – podľa neho Taraba…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Dunajskej Stredy vyzliekli hráčov z dresov po zahanbujúcej pohárovej prehre

V stredu večer DAC Dunajská Streda, ktorá je v Niké lige na druhej priečke, prehrala v pohárovom zápase Slovnaft Cupu…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Premiér diskutoval so študentami Gymnázia Malacky o Európskej únii či konflikte na Blízkom východe

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok diskutoval so študentami Gymnázia Malacky. Témou bola Európska únia, ale aj aktuálny vojnový…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy"

Maďarsko, 5. marca 2026 - Pod zámienkou útokov na svoju infraštruktúru v Ľvovskej oblasti na konci januára Ukrajina zastavila dodávky…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Juraj Králik: Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne

Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR o Slovenskej národnej galérii (SNG) za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne. Skonštatoval to…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič predpovedá niečo z ríše snov

Srbský tenista Novak Djokovič je presvedčený, že sa americká tenisová legenda Serena Williamsová vráti na súťažne kurty. Priznal, že sa…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

Včera 20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

Včera 20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

Včera 20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

Včera 20:05

.

Bieda európskej politiky vo svetle iránskeho konfliktu

V dôsledku kumulatívneho efektu sebazničujúcich energetických sankcií EÚ voči Ruskej federácii a útokov USA a Izraela na Irán a následnou…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ochutnali vlastnú medicínu: 18 fotografií, kde karma udrela okamžite

Ochutnali vlastnú medicínu v tých najtrápnejších momentoch a, samozrejme, niekto bol pri tom s fotoaparátom. Stačí sekunda nepozornosti, zlá frajerina…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Progresívci vidia len vlastné záujmy

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko každým svojím krokom potvrdzuje, že záujmy Slovenskej republiky preň nie sú prioritou. Upozornil na to poslanec…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Družba: Kto chce, hľadá spôsob. Kto nechce, hľadá dôvod

Slovenský premiér Robert Fico sa po tom, čo zastavil dodávky elektriny na Ukrajinu kvôli sporu o ropovod Družba,  stal vyvrheľom.…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mene tekel…

Na mé oblíbené benzínce, kde tankuju, poskočila cena nafty od pátku o čtyři koruny a cena benzínu o tři. Ceny…

05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov