Natalie Portman odmietla, že by randila s Mobym

Bratislava 23. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

 

Izraelsko-americká herečka Natalie Portman odmietla tvrdenie, že kedysi randila s americkým hudobníkom Mobym. O ich údajnom vzťahu píše 53-ročný interpret vo svojej novej knihe Then It Fell Apart

Natalie Portmanová

„Niekoľko týždňov som sa snažil stať sa Nataliiným priateľom, no nefungovalo to. Myslel som si, že jej poviem, akú som mal príliš veľkú paniku z toho byť v reálnom vzťahu, no počas jedného nočného telefonátu mi povedala, že sa stretáva s niekým iným. Uľavilo sa mi, pretože som jej nemusel nikdy povedať, aký som bol zničený,“ napísal známy rodák z newyorského Harlemu, ktorý má na konte hity ako Natural Blues, Porcelain, We Are All Made of Stars alebo Lift Me Up.

Portman v rozhovore pre britskú verziu magazínu Harper’s Bazaar povedala, že sa s muzikantom stretla v čase, keď skončila strednú školu. „Prekvapilo ma, keď som počula, že ten veľmi krátky čas, ktorý som ho poznala, charakterizoval ako randenie. Bola som jeho fanúšičkou a po skončení školy som išla na jeho koncert. Po šou mi navrhol, aby sme boli priatelia. On bol na turné a ja som nakrúcala film, takže sme si spolu len tak niekoľkokrát vyšli von, no uvedomila som si, že bol starší muž, ktorý sa o mňa zaujímal nevhodným spôsobom,“ objasnila herečka a dodala, že Moby zrejme využil tento vymyslený príbeh na podporu predaja svojej knihy.

Hudobník už reagoval na vyjadrenie Portman prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnil aj ich spoločnú fotografiu. Na zábere ju od pol pása nahý spevák drží okolo ramien, pričom obaja sa usmievajú. „Čítal som článok, v ktorom Natalie Portman uviedla, že sme spolu nikdy nerandili. Som z toho zmätený, keďže sme naozaj spolu chodili. Po krátkom čase, ktorý sme spolu strávili v roku 1999, sme celé roky zostali priateľmi. Mám rád Natalie a rešpektujem jej inteligenciu a aktivizmus. No ak mám byť úprimný, neviem si vysvetliť, prečo by skresľovala pravdu o našom (hoci krátkom) vzťahu. Príbeh, ktorý som uviedol v mojej knihe Then It Fell Apart je pravdivý, s množstvom fotografií, ktoré slúžia ako dôkazy,“ vyjadril sa. „P.S., úplne rešpektujem, že jej je ľúto, že so mnou randila (aby som bol férový, ja by som pravdepodobne takisto ľutoval, ak by som so mnou chodil). To však nemení fakty o našej krátkej romantickej minulosti,“ dodal Moby, ktorý je príbuzným zosnulého amerického spisovateľa Hermana Melvilla, autora románu Biela veľryba (1851).

Natalie Portman, vlastným menom Neta-Lee Hershlag, sa dostala do povedomia verejnosti v roku 1994, keď si po boku Jeana Rena zahrala vo filme Leon. Známa je aj ako Padmé Amidala z prequelovej trilógie Hviezdnych vojen z rokov 1999, 2002 a 2005. Zatiaľ najväčší úspech kariéry prišiel s hlavnou rolou vo filme Čierna labuť (2010) režiséra Darrena Aronofského. Stvárnenie baleríny Niny Sayers prepadajúcej šialenstvu z nej spravilo kráľovnú sezóny filmových cien, keď na prelome rokov 2010 a 2011 ovládla ankety asociácií filmových kritikov a získala aj Critics Choice Award, Independent Spirit Award, Screen Actors Guild Award, britskú cenu BAFTA, Zlatý glóbu