NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

Včera 20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

Včera 20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

Včera 20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

Včera 20:00

V prípade požiaru v bare v Crans-Montana, pri ktorom zahynulo 41 ľudí, vyšetruje švajčiarska prokuratúra ďalšie štyri osoby.

Včera 19:59

Traja maskovaní lupiči prepadli pobočku francúzskej banky Crédit Agricole v Neapole. Po príchode polície sa zabarikádovali v banke. Tam dve hodiny zadržiavali približne 25 osôb. Páchateľom sa z miesta činu podarilo ujsť.

Včera 19:57

Poslanec Hizballáhu Husajn al-Hádždž Hasan uviedol, že rozhodnutie vlády Libanonu viesť priame rokovania s Izraelom je chybou. Vyzval Libanon, aby prestal robiť ústupky voči Izraelu a USA.

Včera 19:04

Von der Leyenová a Rutte sa dohodli posilniť vzťahy medzi EÚ a NATO. Diskutovali aj o nadchádzajúcom samite NATO v Ankare.

Včera 19:03

Macinka si predvolal ruského veľvyslanca v ČR Alexandra Zmejevského. Urobil tak v súvislosti s vyhrážkami niekoľkým českým spoločnostiam.

Včera 18:19

Arcibiskupka z Canterbury vyhlásila, že stojí za pápežom. Anglikánov požiadala, aby sa k pápežovi pripojili a modlili sa za mier a spravodlivosť.

Včera 18:18

Jisrael Kac varoval Irán, že ak odmietne návrh USA, podľa ktorého sa má vzdať jadrového zbrojenia, tak Izrael zasiahne ešte bolestivejšie na nové ciele.

Včera 17:12

Ruskí predstavitelia uviedli, že ruský súd odsúdil Poliaka na 13 rokov väzenia kvôli tomu, že bojoval na strane Ukrajiny.

Včera 17:11

Hegseth uviedol, že USA sú pripravené obnoviť bojové operácie, ak Irán nebude súhlasiť s mierovou dohodou.

Včera 17:10

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump nemá právo vyhrážať sa krajinám.

Včera 17:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Najlepšia obrana je útok. Došlo Naďovi čo porobil? Generál Viktorín objasňuje

Tento týždeň sme informovali, že štátny tajomník Ministerstva obrany SR Igor Melicher (Smer-SD) oznámil pripravované právne kroky voči exministrovi Jaroslavovi Naďovi (Demokrati) v spojitosti s darovaním slovenských bojových lietadiel Mig-29 Ukrajine. Melicher a aj súčasný šéf rezortu obrany Róbert Kaliňák sa domnievajú, že Naď a celá bývalá vláda mohli darovaním Migov Ukrajine porušiť slovenskú ústavu

Na snímke Jaroslav Naď
❚❚
.

Jaroslav Naď ku tejto téme vo štvrtok zvolal médiá a ukázal im „dokumenty“, na základe ktorých ako minister bývalej vlády realizoval presun Migov na Ukrajinu.

Naď vyhlásil, že v súčasnosti je vraj politikmi Smeru-SSD „riešený za vlastizradu“. Uviedol, že „je hrdý“ na to, že bývalá Hegerova vláda sa rozhodla pre pomoc Ukrajine aj formou darovania jediných stíhacích lietadiel, ktoré v tom čase mala Slovenská republika. Podľa slov Naďa tento krok pomohol „zachraňovať ľudské životy“ u našich východných susedov. „Pretože všetky západné krajiny, ešte aj Maďarsko, pomáhali Ukrajine. Čo by bol robil Robert Fico, keby bol vtedy pri moci? „Pýtal sa na tlačovom brífingu Naď.

Presun Migov bol podľa Naďa pripravovaný dlhé mesiace a mal vojensko-technické aspekty, zahranično-politické, diplomatické a tiež právne aspekty. „To si naozaj niekto myslí, že by bez toho vláda jednohlasne schválila darovanie stíhačiek Mig-29?,“ pokračoval politik z mimoparlamentnej strany Demokrati. Hovorí o tom, že analýza musela spĺňať viacero aspektov a bola výsledkom pracovných rokovaní rezortu obrany, diplomacie, spravodlivosti, legislatívneho odboru úradu vlády a kancelárie prezidenta.

.

Jaroslav Naď na tlačovke ukázal dokumenty, ktoré mali byť predložené na rokovaní bývalej vlády a sú údajne aj verejne dostupné. V dokumente, ktorý vtedajšia vláda schválila, sa podľa neho píše, že návrh dohody, ktorej predmetom je darovanie vojenského materiálu Ukrajine, je vypracovaný v súlade s právnym poriadkom SR. „Faktom je, že predkladaný návrh dohody je medzinárodnou zmluvou, ktorá je podľa vnútroštátnych právnych predpisov zmluvou vládnej povahy, na ktorú prezidentka poverila vládu SR. To poverenie je v zbierke zákonov. Čiže sme mohli túto zmluvu podpísať, a to aj ako vláda dočasne poverená, na čom sa zhodli aj všetci experti,“ bráni sa Naď.

„Koľko dokumentov mám ešte priniesť, aby sa ukázalo, že Kaliňák klame?“ Jaroslav Naď novinárom predstavil i „vojensko-technickú analýzu“. Argumentoval tiež listami ministerstva zahraničných vecí, ktoré v tom čase viedol Ivan Korčok a v ktorých sa tiež spomínalo, že ide o poverenie vlády zo strany prezidentky. Naď zopakoval, že vtedajší vládny kabinet konal na základe analýzy, ktorá tvrdila, že otázka darovania Migov nie je závažná otázka zahraničnej politiky, a teda Hegerov kabinet, ktorý stratil dôveru v NR SR, vraj mal právo urobiť toto rozhodnutie.

 

 

.

Na Naďa reagoval a situáciu objasnil generál Jozef Viktorín

„Svetlo sveta uzrelo verejnosťou dlho očakávané trestné oznámenie na bývalého ministra obrany Naďa za darovanie Mig29 na UA,“ konštatuje generál Jozef Viktorín. „Od začiatku som spoločne s kolegami z hnutia Republika tvrdil, že jeho kroky spôsobili ohrozenie bojaschopnosti slovenského letectva a spôsobili obrovské škody OS SR , SR a hlavne občanom Slovenskej republiky.

Politické a hlavne účelové vedomé klamstvá Naďa smerom k vláde, ktorej bol členom, smerom k poslancom NR SR, spôsobili stratu spôsobilosti pri ochrane vzdušného priestoru. Okrem tohto konštatovania a verejnej kritike bývalého ministra sme práve za tento jeho krok podali v mene hnutia Republika trestné oznámenie, ktoré sa však akosi za predchádzajúcej vlády niekde stratilo.

Aj takto farizejsky fungoval právny štát za vlád Matoviča, Hegera a Ódora.

Teraz však leží na stole otázka či avizované trestné oznámenie, ktoré avizoval minister Kaliňák. Je reálnou reakciou na kroky Naďa pri darovaní stíhačiek Ukrajine alebo je top len vytvorenie akéhosi domnelého konania a bývalý minister sa z celej situácie ľahko vykrúti.

Mám na mysli opakované odôvodnenie, že od určitej hodnoty je darovaný materiál dôležitou otázkou zahraničnej politiky. Čo však ja nemôžem takto prijať. Naď to ľahko vyvráti absenciou takejto podmienky v právnom poriadku a v ústavnej praxi na základe predchádzajúcich darovaní vojenského materiálu iným štátom.

.

A tu musím podotknúť, že neverím že súčasne vedenie MO SR ma menší prehlaď a znalosti ako ich predchodcovia. Skôr to vnímam ako hru, ktorá má vyvolať v občanoch pocit riešenia tohto zásadného problému, ktorý spôsobil Naď .

Skromne si myslím, že vyhláseniami len dočasne mlžia a pomáhajú Naďovi argumentami, ktoré môže vyvrátiť alebo je to možno odpútavanie pozornosti od niečoho iného. Poviete si, že to je moja konšpirácia. Ale možno ani nie je. Pretože zverejnenie reálnych faktov je v občianskom zaujme. A preto vyzývam MO SR , konajte tak aby verejnosť nečakala na výsledky šetrenia 2 nasledujúce generácie.

Arogantnosť bývalého ministra Naďa nesmieme prejsť mlčaním . Jeho vyjadrenie “ že Ústavu SR by pri podobnej situácii porušil znovu..,” je výsmechom všetkým poctivým občanom SR a príslušníkom ozbrojených zložiek. Máme veľkú šancu ukázať, že zákon platí pre každého a to bez výnimky .

A záverom mám ešte zopár otázok:

1 Akú úlohu v darovaní Mig29 zohral Náčelník GŠ OS SR ?

2 Súhlasil Náčelník GŠ OS SR zo zdecimovaním vzdušných síl SR a oslabením OS SR?

Na odpovede čakajú občania SR ale aj ja osobne. Toto čo sa udialo je precedens, ktorý výrazne prekračuje právomoci ministra obrany. Pretože detská a amatérska argumentácia Naďa „veď o tom vláda vedela“ len potvrdzuje, že pôsobili pravdepodobne ako organizovaná skupina. Skupina, ktorá spôsobila obrovské škody SR a OS SR. A to sme už v úplne inej rovine problému.“

 

Prečítajte si tiež:

 

.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Kšefty s drogami v automatoch končia. Minister Eštok sľubuje nulovú toleranciu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Meta ukončí kontrakt so spoločnosťou Sama

Spoločnosť Meta ukončí významný kontrakt so spoločnosťou Sama, ktorá zabezpečovala odstraňovanie škodlivého, násilného a nenávistného obsahu na Facebooku v subsaharskej…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili deň, v závere sa venovali i správe o členstve Slovenska v EÚ

Poslanci Národnej rady SR ukončili tretí rokovací deň 49. parlamentnej schôdze. Takmer celé popoludnie venovali debate o výročnej správe o…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predstavitelia Únie navštívia v piatok Budapešť, aby diskutovali o odblokovaní eurofondov aj maďarskom vete voči pôžičke pre Ukrajinu

Predstavitelia Európskej únie navštívia v piatok Maďarsko, aby s nastupujúcou vládou Pétera Magyara rokovali o zrýchlení normalizácie vzťahov medzi Bruselom…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Slovensko nepodporí sankčný balík, ak nebude v prevádzke ropovod Družba

Slovensko nepodporí ďalší sankčný balík Európskej únie proti Rusku, ak nebude v prevádzke ropovod Družba. Vyplýva to z vyjadrenia ministra…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vďaka čomu Irán odolal útokom Izraela a USA

Irán dokázal výrazne zmierniť následky americko-izraelských útokov vďaka vopred pripravenému vojenskému plánovaniu, píše agentúra Bloomberg

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebenzja: Voľby v EÚ sa stali testovacím poligonom

Prinášame vám Vyhlásenie stáleho predstaviteľa Vasilija Nebenzju na brífingu BR OSN o spolupráci OSN a EÚ. Jeho slová veľmi tvrdo kritizujú…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa pripravuje na výpadky v dodávkach potravín, hrozí nedostatok oxidu uhličitého

Britská vláda pripravila núdzové plány pre prípad nedostatku oxidu uhličitého, ktorý je kľúčový pre potravinársky priemysel. Dôvodom je riziko narušenia…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington pritvrdzuje proti Iránu, hrozí blokádou aj ďalšími útokmi

Spojené štáty budú blokovať iránske prístavy „tak dlho, ako to bude potrebné“, vyhlásil minister obrany Pete Hegseth a pohrozil obnovením…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zlomový bod pre AfD. Súd rozlúskol kauzu, ktorá ovplyvnila voľby

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

SEKLO MA … ale liečim sa

Kniha „SEKLO MA … ale liečim sa“ nie je amatérskym vysvetľovaním problému našich platničiek. Ide o dielo štyroch vysoko profesionálnych…

16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko plánuje umiestniť na obežnú dráhu jadrové zbrane

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste si navarili, to si aj zjedzte

V PS neobratne otvorili tému Benešových dekrétov. V relácii Téma s Petrom Bielikom o tom hovoril poslanec György Gyimesi

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otázka Šimečkovi: koľko peňazí by vám ostalo, keby ste skritizovali maličký štátik?

Pýta sa exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení

16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už to začína: Povzbudení progresívci volajú po spájaní, ale zabudli na jednu vec

Situácia v Maďarsku dostala našu opozíciu na kone – majú pocit, že slovenský volič sa nechá inšpirovať južným susedom, a…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Slovensko dostalo prvý systém PVO Barak

Slovensko dostalo prvú dodávku objednaného systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste. Informoval…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda stojí pred vážnym problémom

Počet obyvateľov Ukrajiny sa drasticky znížil, a preto najväčším problémom armády už nie je nedostatok zbraní. Bude ukrajinská armáda nútená…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Lídri Izraela a Libanonu oznámili 10-dňové prímerie

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Posielal Orbán zámerne utečencov na naše hranice? Opozícia mobilizuje, rezort vnútra reaguje

Ministerstvo vnútra reaguje na vyjadrenia opozičných politických strán ohľadom nelegálnej migrácie, na ktorú mal poukazovať víťaz parlamentných volieb v Maďarsku…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drulák pre HS: Magyar si roky nahrával vlastnú manželku, všetko si archivoval a neskôr to využil ako odrazový mostík pre svoj politický nástup. To je neospravedlniteľné a pre mňa je to ľudský odpad

Petr Drulák nepatrí k tým, ktorí slová vyberajú opatrne a sú za každú cenu politicky korektní. A víťazstvo Pétera Magyara…

16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odovzdala Česku ženu údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach

Slovenská polícia vo štvrtok odovzdala českým úradom zadržanú americkú štátnu občianku údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach. V Českej republike…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Matovič nechal Gašparovi odkaz. Netušil však, že si tým zavaril

Líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič sa opäť utrhol z reťaze. Najnovšie zanechal v kancelárii podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (SMER-SSD) odkaz s pripomenutím,…

16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tragická zrážka vlaku s kamiónom: Hlásia úmrtie a 21 zranených

Z dôvodu zrážky vlaku s kamiónom na železničnom priecestí je prerušená železničná doprava v úseku Dunajská Streda – Dolný Štál.…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré krajiny nemajú oficiálnu menu? Prehľad vás prekvapí

Oficiálna mena je základom fungovania väčšiny štátov, no existujú aj výnimky. Niektoré krajiny oficiálna mena vôbec nemajú a namiesto nej…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Plán USA zlyhal

Plán USA zlyhal: nové vedenie Iránu sa ukázalo byť ešte tvrdšie ako to predchádzajúce, píše The Wall Street Journal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prístavy, stanice, továrne: Rusko uskutočnilo kombinovaný útok na zadné ukrajinské oblasti

Rusko, 16. apríl 2026 - Ruské jednotky od večera uskutočnili silný spoločný útok na zadné ukrajinské oblasti. Na útoky na…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Progresívci povýšili heslo „Dosť bolo Fica“ na „Rusi domov“

Opozícii po maďarských voľbách načisto preplo. A už sa cítia víťazmi budúcich parlamentných volieb. Pritom si neuvedomujú jednu podstatnú vec,…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mladá Boleslav získala produktívneho kanadského útočníka zo slovenskej extraligy

Český hokejový klub BK Mladá Boleslav príchod novej posily na sezónu 2026/2027. Stal sa ňou kanadský útočník Jordan Martel, ktorý…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

„Aj Goebbels by si oblízal prsty“. Magyarova krížová výprava proti médiám začala tvrdým útokom

Víťaz maďarských volieb poskytol rozhovor v štúdiu verejnoprávnej televízie M1. Moderátorka ani nestihla otvoriť tému, už sa vyhrážal „nápravou” mediálneho…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán bude hrať na MS 2026 napriek vojne, Infantino hovorí o „budovaní mostov“

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino potvrdil, že Irán sa zúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta, a to napriek pretrvávajúcemu konfliktu…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Pozor zmena! Pri petícii za referendum platí novinka

Pri petícii, ktorou občania žiadajú vyhlásenie referenda, bude po novom povinné uviesť aj dátum narodenia. Vyplýva to z novely zákona…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko pripravilo asymetrickú odpoveď na novú hrozbu

Rusko, 16. apríl 2026 - Neúspešné rokovania medzi Iránom a USA v podstate odsúdili Hormuzský prieliv. Jedna z hlavných obchodných…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Poslanec Hizballáhu Ibráhím al-Músawí uviedol, že Hizballáh bude rešpektovať prímerie s Izraelom, ak sa zastavia útoky Izraela na pozície Hizballáhu.

Včera 20:04

Von der Leyenová víta desaťdňové prímerie medzi Libanonom a Izraelom, ktoré oznámil Trump

Včera 20:03

Zimbabwská polícia uviedla, že v plameňoch z horiaceho minibusu na diaľnici v Zimbabwe zahynulo najmenej 18 ľudí.

Včera 20:02

Babiš uviedol, že vláda ČR považuje záväzky voči NATO za zásadné a prioritné. Urobí všetko pre to, aby ich splnila.

Včera 20:00

.

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby? Toto vás prekvapí

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby a čo za tým vlastne stojí? Tento zvláštny zvyk, pri ktorom sa psy…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Aliancia za rodinu: Prečo sa zabúda na siroty? Výzva poslancom NR SR

V Národnej rade sa nachádza návrh zákona, ktorým sa má zvýšiť minimálne výživné na nezaopatrené dieťa z výšky 30% životného…

16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čokoládovú výrobu z Trnavy vlastník Figara presunie do Českej republiky

Výrobu z čokoládovne Figaro v Trnave chce spoločnosť Valeo Foods v priebehu tohto roku premiestniť do závodu v Rohatci, ktorý…

16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov