NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že ak budú pri atentátoch zabití ďalší iránski predstavitelia, tak začnú od 1. apríla útočiť na pobočky amerických technologických gigantov.

20:25

Zelenskyj vyhlásil, že prioritou je, aby EÚ odblokovala pôžičku pre Ukrajinu.

20:24

Macronova kancelára uviedla, že ju prekvapila Trumpova kritika, kvôli tomu, že Francúzsko totiž nepovolilo prelet americkým lietadlám prevážajúcim vojenské vybavenie.

20:22

Petr Pavel privítal obnovenie konzultácií českej a slovenskej vlády. Memorandum podľa neho neobsahuje nič nové.

20:21

V Nemecku došlo k útoku vlka na človeka. Incident sa stal v meste Hamburg a bola zranená žena.

20:20

Podľa Petra Pavla by Česko malo prehodnotiť vzťahy s Maďarskom aj čo sa týka toho, o aké informácie sa s ním bude deliť.

18:10

Hegseth odmietol potvrdiť záväzok USA v prípade kolektívnej obrany NATO. Podľa neho by to bolo na rozhodnutí Trumpa.

18:08

Polícia v Španielsku objavila podzemný tunel, ktorý slúžil na pašovanie hašiša z Maroka do Európy.

18:07

Izraelské médiá informovali, že Izrael už nebude nakupovať vojenský materiál od Francúzska.

18:06

Spoločnosť Sibur uviedla, že výbuch spôsobený poruchou zariadenia v ruskom chemickom podniku pripravil o život dvoch ľudí a ďalších 72 utrpelo zranenia.

18:05

Putin nevylučuje opätovné zblíženie s Európou. Uviedol, že je zrejmé, že vzťahy s Európou sú v kríze.

18:03

Szijjártó uviedol, že komunikoval s ruskými predstaviteľmi v čase, keď ministri EÚ uvažovali o nových sankciách voči Rusku.

18:01

Karol III. koncom apríla navštívi USA. Zúčastní sa tam na oslavách 250. výročia americkej nezávislosti.

17:52

Primátor mesta Győr Bence Pintér podáva trestné oznámenie na zamestnancov SBS, ktorí minulý piatok počas Orbánovho volebného podujatia násilne zasahovali proti protestujúcim.

16:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Na východe Slovenska zostali ľudia bez prúdu, situáciu na cestách komplikuje sneh a popadané stromy

Mestá a obce na východe Slovenska sú už niekoľko hodín bez elektrickej energie

❚❚
.

V Gelnici a jej okolí došlo k výpadkom elektrickej energie. Gelnica je už niekoľko hodín bez prúdu. Rozsah poškodenia sieti, ktoré spôsobilo silné sneženie, zatiaľ nie je presne zmapovaný. Pracovníci elektrárni sa snažia problémy odstrániť, ale zatiaľ nevedia spresniť termín, kedy predpokladajú obnovenie dodávky elektrického prúdu do všetkých oblastí.

 

Situáciu na cestách komplikuje sneh a popadané stromy

.

Situáciu na slovenských cestách komplikuje sneh a popadané stromy. Dopravná nehoda na výjazde z diaľnice D1 pri obce Jánovce si vyžiadala uzatvorenie zjazdu aj výjazdu na diaľnicu. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na svojej internetovej stránke www.zjazdnosť.sk.

Prvý stupeň kalamitnej situácie vyhlásili na cestách v okresoch Žilina, Bytča, Rajec, Kežmarok, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica, Turčianske Teplice, Spišská Nová Ves, Rožňava a Moldava nad Bodvou.

Pre popadané stromy je pre všetku dopravu uzatvorený horský priechod Vernár. Horský priechod Donovaly, Homôlka, Čertovica sú podľa SSC prejazdné len so snehovými reťazami. Horský priechod Veľké Pole, Šútovce, Donovaly sú uzatvorené pre vozidlá dlhšie ako desať metrov. Horský priechod Zbojská je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony, so snehovými reťazami sú prejazdné priechody Donovaly, Homôlka a Čertovica.

Silné sneženie obmedzujúce dohľadnosť do 50 metrov sa vyskytuje v okolí Nižnej Šebastovej, do 100 metrov v okolí Šturca, Donovál, Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku, Važca, Štrby, Popradu, Starej Ľubovne, Pustého Poľa, Fričoviec, Svinej a Petrovian.

Cesty I/64 Nitrianske Pravno – Fačkovské sedlo a II/574 Ilava – Homôľka sú uzatvorené pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov. Cesta I/18 Široké – Branisko a cesta I/77 Čirč – Ruská Voľa sú neprejazdné pre padajúce stromy. Cesta II/531 Muráň – hranica okresu RA – BR je uzatvorená pre vozidlá nad 3,5 tony. Pre osobné vozidlá je úsek prejazdný len so snehovými reťazami.

.

Cesta II/526 v úsekoch Látky – Kokava nad Rimavicou a Hrádok je neprejazdná pre popadané stromy. Cesta II/533 v úsekoch Gemerská Poloma – Súľová a od križovatky s cestou II/546 po okresnú hranicu s RV je uzavretá. Cesta III/5356 je pre popadané stromy na visiacom elektrickom vedení neprejazdná, elektrické vodiče popadali na cestu. Cesta III/5114 Malá Lehota – hr. Zlaté Moravce je pre popadané stromy neprejazdná, ako aj cesta III/05086 Hronská Dúbrava – Železná Breznica. Odklon dopravy tam riadi polícia.

Stromy na vozovke komplikujú situáciu aj na ceste III/52612 Lom nad Rimavicou – Utekáč, do odvolania je pre rovnaký dôvod uzatvorená aj cesta III/06526 Lehôtka nad Brehmi – Podhorie. Pre popadané stromy je neprejazdná III/06712 Rejdová.

Cesta III/06518 v úseku od Banskej Štiavnice po obec Hodruša Hámre je pre skrížené vozidlá neprejazdná. Cesty I/50 v úseku Chocholná – Svinná, I/59 v úseku Korytnica- Ružomberok, I/57 v úseku Horné Srnie – Nemšová, I/61 hraníc okresu NM/TN – Trenčianska Teplá, II/507 na úseku hraníc okresu NM/TN – Trenčín, II/516 na úseku Trenčianska Teplá – hraníc okresu TN/BN sú pre vozidlá nad 3,5 tony prejazdné len so snehovými reťazami. Cesty II/529 Vrchslatina – Brezno a II/584 na úseku Srdiečko – Bystrá sú prejazdné len so snehovými reťazami.

 

Snehová kalamita komplikuje dopravu v prešovskom kraji

.

Snehová kalamita spôsobila v Prešovskom kraji neprejazdnosť viacerých ciest. Tunel Bôrik v noci na dnes uzavreli z dôvodu výpadku elektrického prúdu.

Cestu D1 Poprad západ – Janovce uzatvorili nadránom v oboch smeroch z dôvodu vážnej dopravnej nehody autobusu na zjazde z D1 pri obci Janovce. Cesta 1/67 Poprad – Rožňava – Brezno, horský priechod Vernár, je opätovne neprejazdná pre popadané stromy. Z rovnakého dôvodu je neprejazdná aj cesta 1/18, horský prechod Branisko. Informovalo o tom dnes operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Cesta 1/18, horský prechod Petič, smer Lipníky – Hanušovce nad Topľou, a cesta 1/73 Chmeľovský kopec smer Lipníky – Giraltovce sú neprejazdné pre nákladne vozidlá. Neprejazdná je aj cesta 1/73 Vyšný Komárnik smer Poľsko.

Popadané stromy a skrižovaný kamión zneprejazdnili cestu 1/77 v smere Stará Ľubovňa – Podolínec.

Vybreženie rieky Sekčov z koryta spôsobilo neprejazdnosť cesty medzi obcou Fintice a mestom Prešov.

 

Horský priechod Donovaly je od rána prejazdný, ale len pre osobné vozidlá

Horský priechod Donovaly je od dnešného rána opäť prejazdný, avšak len pre osobné motorové vozidlá a autá do 3,5 tony za použitia snehových reťazí a štvorkolky. TASR o tom informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici. Banskobystrická Regionálna správa ciest vykonávala počas celej noci posyp na Donovaloch až po hranicu Banskobystrického kraja.

Horský priechod Šturec je zjazdný pre osobné motorové vozidlá a pre nákladnú dopravu do 10 metrov dĺžky. Po nočnom uzatvorení je bez obmedzenia zjazdný aj horský priechod Kremnické Bane. Čertovica je prejazdná pre osobné motorové vozidlá a pre vozidlá do 10 metrov. Od rána je ale uzatvorený horský prechod Dielik Tisovec v smere na Muráň a to pre všetku dopravu až do odvolania.

Hasiči v Banskobystrickom kraji vykonali v piatok od 7.00 do 20.00 h celkom 92 výjazdov, pri ktorých bolo nasadených vyše 260 hasičov. Zároveň spolu s profesionálnymi hasičmi zasahovali i členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Sása a Žarnovica pri šiestich zásahoch.

.

Najviac výjazdov, 15, bolo zaznamenaných v okrese Zvolen, v Rimavskej Sobote 13, v Banskej Bystrici 12, desaťkrát hasiči zasahovali v okresoch Žiar nad Hronom a Žarnovica, päťkrát v okrese Lučenec, štyrikrát v okresoch Poltár, Brezno, Detva, trikrát v okrese Krupina a po dva razy v okrese Revúca a Veľký Krtíš.

“V dopoludňajších hodinách išlo najmä o zásahy pri dopravných nehodách, mali sme 25 výjazdov, ktoré si nevyžiadali vážne zranenia. Najvážnejšia dopravná nehoda sa stala krátko po 6.00 h v katastri obce Stará Kremnička, okres Žiar nad Hronom, kde došlo k skríženiu kamióna a následne k uniku prevádzkových kvapalín. Pri tejto udalosti zasahovali ôsmi hasiči, ktorí unikajúce kvapaliny zachytili a následne prečerpali,” uviedol pre TASR hovorca krajských hasičov Erik Piater. V dôsledku dopravnej nehody bol horský priechod cez Kremnické Bane neprejazdný.

Podľa Piatera, v dôsledku veľkého množstva napadnutého snehu došlo na mnohých miestach kraja k popadaniu stromov, ktoré museli odstraňovať. Mali až 63 výjazdov. Hasiči zasahujú aj v týchto chvíľach v okresoch Banská Bystrica, Rimavská Sobota a Žarnovica.

 

Popadané stromy zneprejazdnili viaceré cesty v Košickom kraji

.

Snehová kalamita a popadané stromy skomplikovali dopravu aj v Košickom kraji. Podľa hlásenia Krajského riaditeľstva polície v Košiciach z dnešného dopoludnia boli neprejazdné viaceré cesty, ďalšie boli prejazdné s obmedzeniami.

Polícia žiada vodičov, aby obchádzali neprejazdné úseky a na úsekoch s previsnutými stromami aby zvýšili opatrnosť. Naopak, kopec Soroška v okrese Rožňava bol predpoludním prejazdný už i pre kamióny.

Neprejazdná z dôvodu popadaných a previsnutých stromov bola ráno cesta I/67 – Dobšinský kopec – Stratená, cesta II/533 Novoveská Huta – križovatka s cestou II/546, či cesta II/533 Gemerská Poloma – Súľová až po križovatku s cestou II/546.

Z dôvodu spadnutého stromu na elektrickom vedení bol neprejazdný úsek na ceste II/533 Gretľa – Hnilčík od rázcestia. Obmedzenia si vyžiadali aj cesta II/533 Grajnár, II/526 Gočaltovo – Hrádok, II/587 Henckovce – Roštár.

Popadané stromy visiace na elektrickom vedení a elektrické vodiče padnuté na cestu zahatali komunikáciu III/5356 Mlynky – Biele Vody. Spadnutý strom na elektrickom vedení bol aj na úseku II/535 – III/5356 Mlynky – smerom na Mašu. Neprejadzná bola cesta III/067012 Rejdová, III/526019 – Markuška – Hanková – Brdárka.

.

 

Vlaky výrazne meškajú, ľudia by cestovať nemali

Cestujúci na hlavnom ťahu Košice – Bratislava musia počítať s výrazným meškaním vlakov. Husté sneženie a popadané stromy paralyzovali od polnoci železničnú dopravu na úseku Východná – Kráľova Lehota, informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavliková. Vyzýva ľudí, aby necestovali, ak nemusia.

Ťažký sneh podľa hovorkyne napadal na niektorých miestach až do výšky 40 centimetrov, na niektorých miestach je poškodené aj trakčné vedenie. Čakajúce vlaky sa zatiaľ nachádzajú v staniciach, cestujúcich pravidelne informujú. “Nasadenie náhradnej autobusovej dopravy je v tomto úseku problematické, nepriaznivá situácia je aj na cestách,” uviedla Pavliková. Pre situáciu na trati zasadá štáb zimnej ochrany regionálneho pracoviska v Žiline. Pracovníci železníc popadané stromy odstraňujú.

Podľa slov Pavlikovej obmedzená je aj železničná doprava v úsekoch Čadca – Krásno nad Kysucou, kde sa jazdí po jednej koľaji. Stromy popadali na trať v úseku Bartošova Lehôtka – Banská Štiavnica, v časti Banská Bystrica – Brezno a v úseku Tisovec – Hnúšťa. S meškaním musia cestujúci počítať aj na úseku Kriváň – Lovinobaňa, kde rýchlik narazil do spadnutého stromu. V časti Mlynky – Dobšinská ľadová jaskyňa je nasadená fréza.

 

Dopravu obnovili, vlaky stále výrazne meškajú

.

Železničnú dopravu obnovili na celej sieti, informovala TASR hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková. Vlaky jazdia na niektorých úsekoch po jednej traťovej koľaji s obmedzenou rýchlosťou. Hovorkyňa naďalej vyzýva občanov, aby pre výrazné meškanie vlakov necestovali, ak nemusia.

“V najproblematickejšom úseku Štrba – Východná – Kráľova Lehota obnovili vlakovú dopravu o 11.40 h. V úsekoch, kde ešte pretrváva hrozba padania stromov, je rýchlosť vlakov preventívne znížená na 30 km za hodinu,” uviedla.

Prejazdné sú podľa nej aj úseky Čadca – Krásno nad Kysucou, Bartošova Lehôtka – Banská Štiavnica, Banská Bystrica – Brezno, Kriváň- Lovinobaňa, Mlynky – Dobšinská ľadová jaskyňa a Tisovec – Hnúšťa.

Pavliková upozorňuje, že ŽSR očakávajú podľa predpovede počasia ďalšiu vlnu sneženia. Dispečeri ŽSR komunikujú s osobnými dopravcami, aby pre aktuálne udalosti preorganizovali svoju dopravu.

 

Bratislavská MHD jazdí bez meškania, Devínska cesta je naďalej uzavretá

Všetky spoje MHD v hlavnom meste dnes premávajú bez meškania. “Linka č. 44 tiež premáva po svojej pôvodnej trase. Jediné obmedzenie je na linke č. 147, ktorá nepremáva z dôvodu nezjazdnosti komunikácie,” informovala Zuzana Vachová z bratislavského dopravného podniku.

.

Pre možné nebezpečenstvo padania stromov je naďalej uzavretá Devínska cesta. Autobus linky č. 28 preto premáva odklonom cez Karloveskú – Saratovskú – Agátovú – Eisnerovu – Istrijskú obojsmerne.

Do Devína je zavedená kyvadlová autobusová doprava, ktorá premáva od zastávky “Dolné koruny” cez Kremeľskú na Eisnerovu. Prestup medzi autobusmi linky č. 28 a kyvadlovou dopravou je na zastávke “Štefana Králika” na Eisnerovej ulici.

 

Železničná doprava je už na väčšine úsekov obnovená, no vlaky dosť meškajú

Železničnú dopravu obnovili zväčša na celej sieti. Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková TASR informovala, že vlaky jazdia na niektorých úsekoch po jednej traťovej koľaji s obmedzenou rýchlosťou. Naďalej vyzýva občanov, aby pre výrazné meškanie vlakov necestovali, ak nemusia.

“V najproblematickejšom úseku Štrba – Východná – Kráľova Lehota obnovili vlakovú dopravu o 11.40 h. V úsekoch, kde ešte pretrváva hrozba padania stromov, je rýchlosť vlakov preventívne znížená na 30 km za hodinu,” uviedla.

Prejazdné sú podľa nej aj úseky Čadca – Krásno nad Kysucou, Bartošova Lehôtka – Banská Štiavnica, Banská Bystrica – Brezno, Kriváň- Lovinobaňa, Mlynky – Dobšinská ľadová jaskyňa a Tisovec – Hnúšťa.

.

Pavliková upozorňuje, že ŽSR očakávajú podľa predpovede počasia ďalšiu vlnu sneženia. Dispečeri ŽSR komunikujú s osobnými dopravcami, aby pre aktuálne udalosti preorganizovali svoju dopravu.

Jana Morháčová zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) upozorňuje cestujúcich na dva odrieknuté diaľkové vlaky zo smeru Košice – Bratislava a opačne. “Ostatné vlaky meškajú,” vysvetľuje. Náhradné autobusy sú pripravené medzi Popradom a Liptovským Mikulášom.

Doprava je podľa nej zastavená bez náhradnej dopravy v úseku Kapušany pri Prešove – Raslavice. “Obnovená by mala byť v časti Brezno – Podbrezová a v úseku Oravský podzámok – Dlhá nad Oravou,” dodala.

Vlaky musela odrieknuť aj súkromná spoločnosť RegioJet. Ide o vlaky IC 402 a IC 403 bez náhrady v celom úseku. Vlak IC 400, ktorý premáva v úseku Východná – Kráľova Lehota, mešká 380 minút. Vlaky IC 404 a IC 405 budú podľa Radky Šťávovej z RegioJetu vypravené načas podľa cestovného poriadku.

 

Dobšinský kopec opäť pre autá uzavreli

Dobšinský kopec v okrese Rožňava na ceste I/67 dnes večer opäť pre dopravu uzavreli. Dôvodom je skrížený kamión. Uzávera cesty bude do rána.

.

ad

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Trump zvažuje návrh radikálnej prestavby aliancie NATO , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nitriansky samosprávny kraj nečakane uzavrel rekonštruovaný most, dôvodom je nehoda vozidla

Nitriansky samosprávny kraj v utorok večer náhle uzavrel most na ceste II/588 medzi Farnou a Veľkými Ludincami v okrese Levice.…

31. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blanár odmieta tvrdenia opozície o pozícii Slovenska pri sankčných zoznamoch EÚ

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár odmieta vyjadrenia opozície v súvislosti s pozíciou Slovenska pri vyradení konkrétnych Rusov zo sankčného zoznamu…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský letecký zväz pripravil pre žiakov vzdelávací program o letectve

Občianske združenie Slovenský letecký zväz generála Dr. M. R. Štefánika pripravilo pre žiakov siedmych až deviatych ročníkov základných škôl vzdelávací…

31. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
.
.

Čo znamenajú slová Kallasovej o problémoch s úverom vo výške 90 miliárd eur?

Dnešné pesimistické vyhlásenie šéfky európskej diplomacie Kai Kallasovej, že zatiaľ nemá „žiadne dobré správy“ ohľadom úveru pre Ukrajinu vo výške…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Stretnutie ministrov energetiky krajín EÚ označili za zhromaždenie žobrákov

Po prvýkrát za viac ako tri roky sa ministri energetiky krajín Európskej únie stretnú v rámci takzvaného mimoriadneho protokolu. Hlavnou…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aj Poľsko hodilo poleno pod nohy Donalda Trumpa

V situácii, keď Trump vyzval spojenecké štáty, aby mu pomohli v Perzkom zálive, sa Poľsko rozhodlo neuposlúchnuť ani priamu výzvu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je pripravený ukončiť vojnu pod jednou podmienkou

Iránsky prezident Pezeškján vyhlásil, že Irán je pripravený ukončiť vojnu pod podmienkou, že už nebude vystavený útokom, informuje agentúra IRNA

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj priznal majetok. Niečo tu však nesedí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil svoje majetkové priznanie – väčšina peňazí však nepochádza zo skromného prezidentského platu

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vzbura proti Trumpovi: Francúzsko a Taliansko zakázali prelet americkým lietadlám

Francúzsko a Taliansko nenechali preletieť americké lietadlá zapojené do vojny s Iránom

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nekompromisný svet súkromných žoldnierov

Peter Kijaba sa vo voľnom pokračovaní knihy Kontraktor opäť vracia do nekompromisného sveta súkromných bezpečnostných služieb – tentoraz do Afganistanu,…

31. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Bratislave sa koná protestný pochod kultúrnej obce

V Bratislave sa v utorok podvečer koná protestný pochod kultúrnej obce s názvom „Veľká kultúrna mobilizácia! Takú ešte nehrali“. Začína…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budúcnosť NATO bude závisieť od Trumpa

Budúcnosť NATO bude závisieť od Trumpa po vypuknutí konfliktu s Iránom, vyhlásil šéf Pentagónu Hegset

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: EÚ nemôže Ukrajine sľúbiť úver vo výške 90 miliárd eur

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Marketingové stratégie progresívcov: Prečo Šimečkova jednoduchosť funguje

Predstavujeme niekoľko kľúčových stratégií v opozičnom politickom marketingu najbližšieho obdobia

31. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Arabi sa z toho nespamätajú. Ďalšia Trumpova morová rana

Útok Izraela a USA na Irán Donald Trump nekonzultoval so svojimi kolegami z NATO a preto sa dá predpokladať, že…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó potvrdil rozhovor s Lavrovom a všetkých vysmial

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó potvrdil pravdivosť zverejneného rozhovoru s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom a obvinil západné tajné…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump opäť skritizoval „spojencov“, ktorí mu nepomáhajú vo vojne s Iránom

Americký prezident Donald Trump vyzval krajiny, ktoré trpia nedostatkom ropy, aby ju zabavili Iránu alebo nakupovali od USA

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo nás čaká…

Tak nám v poslednom týždni prebehli snemy troch relevantných opozičných strán a jednej nerelevantnej koaličnej strany. Ak niekto čakal nejaké…

31. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Peskov reaguje na Zelenského slová o veľkonočnom prímerí a pohrozil krajinám NATO

V Kremli „nevideli v Zelenského slovách o veľkonočnom prímerí žiadnu jasnú iniciatívu“, vyhlásil Peskov

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dubéci priznal priority PS. KDH skončí ako vyklepaný rezeň

Podpredseda parlamentu Martin Dubéci sa s tým nepára: pre médiá priznal, že s KDH musia hľadať riešenie vo veci legalizácie…

31. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Známa mimovládka opäť útočí na konzervatívne vlády. Spomína sa aj premiér Fico

Bruselom financovaná mimovládna organizácia opäť útočí na konzervatívne vlády. Európska komisia však nie je jediná, kto mimovládku financuje – dostáva…

31. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšie farizejstvo opozičného tábora

Opozičný tábor pravidelne opakuje, že by sme sa ako krajina mali odstrihnúť od ruských energetických zdrojov. Svoje slová podkladajú tvrdením,…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kauza „Mindič“ opäť ožíva? Prokurátor odmieta podpísať jeho vydanie z Izraela

Generálny prokurátor Ukrajiny Ruslan Kravčenko už dva týždne nepodpísal žiadosť NABU o vydanie Timura Mindiča z Izraela, uviedol hlavný vyšetrovateľ…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: USA môžu prehodnotiť vzťahy s NATO po ukončení vojny

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hojsík chcel „vystreliť“ na Uhríka a Mazureka. Trafil si rovno do čela

Progresívny europoslanec Martin Hojsík minulý týždeň upozornil na hlasovanie europoslancov z Republiky v niektorých kľúčových témach, údajne „hlasujú proti Slovákom“.…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budú chcieť americkí vojaci umierať za Trumpa?

Vo verejnom priestore sa objavili špekulácie, že požiar na palube americkej lietadlovej lode USS Gerald R. Ford mohla byť sabotáž.…

31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kollár prehral – musí sa ospravedlniť Čurillovi a zaplatiť mu 50-tisíc eur

Boris Kollár definitívne prehral súd s Jánom Čurillom. Za výroky o čurillovskej mafii musí zaplatiť 50 tisíc eur

31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Aktualizované 31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marta Šimečková je podozrivá z ďalšieho podvodu. Ide o tisíce eur

Marta Šimečková, matka opozičného lídra Michala Šimečku z Progresívneho Slovenska, má vážny problém. Ukazuje sa, že so svojou neziskovkou Projekt…

31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Ak sa toto stane na Slovensku, budeme ostro reagovať

Maďarsko bude „ostro reagovať“ v prípade potrestania svojho občana na základe slovenskej novely trestného zákona týkajúcej sa Benešových dekrétov, vyhlásil…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Invalidita už nemá kompenzovať hendikep, ale len to, čo z neho ostane na trhu práce

Ak sa človek po ťažkom poškodení dokáže uživiť inou prácou, má ešte dostať plnú kompenzáciu? Práve tu štúdia ÚHP mení…

31. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zemný plyn a jeho produkcia. Ktorá krajina si drží prvenstvo?

Zemný plyn je jedným z najdôležitejších zdrojov energie na svete a zohráva kľúčovú úlohu v globálnej ekonomike aj každodennom živote.…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Sága Pfizergate dosiahla bod zlomu. Polovica V4 môže mať ťažkosti

V najbližších troch týždňoch čaká Maďarsko, Poľsko a Rumunsko vážne súdne konanie s korporáciami Pfizer-BioNtech. Témou budú peniaze za nákup…

31. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že ak budú pri atentátoch zabití ďalší iránski predstavitelia, tak začnú od 1. apríla útočiť na pobočky amerických technologických gigantov.

20:25

Zelenskyj vyhlásil, že prioritou je, aby EÚ odblokovala pôžičku pre Ukrajinu.

20:24

Macronova kancelára uviedla, že ju prekvapila Trumpova kritika, kvôli tomu, že Francúzsko totiž nepovolilo prelet americkým lietadlám prevážajúcim vojenské vybavenie.

20:22

Petr Pavel privítal obnovenie konzultácií českej a slovenskej vlády. Memorandum podľa neho neobsahuje nič nové.

20:21

V Nemecku došlo k útoku vlka na človeka. Incident sa stal v meste Hamburg a bola zranená žena.

20:20

.

Ukrajinský veliteľ: Podcenili sme bojovníkov zo Severnej Kórey, ktorí pomáhali Rusku v Kurskej oblasti

Severná Kórea, 31. marca 2026 - KĽDR otestovala novú veľkú tryskovú časť raketového motora na tuhé palivo, vyrobenú z uhlíkového…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

„Kto odhalí podvod Zelenského?“ Trump ml. volá do boja

Trump ml. vyzval na vyšetrenie pomoci Ukrajine za Bidenovej vlády a označil ju za „rozsiahly podvod proti americkému ľudu“

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nepredajný artikel. Slováci sa snažia masovo predávať vstupenky na dnešný duel s Rumunskom

Viaceré médiá informovali o množiacich sa inzerátoch na internetových bazároch ponúkajúcich na predaj vstupenky na dnešný prípravný duel slovenskej futbalovej…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Marián Zeman: "Myslím, že rozhodnutie o Calzonovi už padlo" Hamšíka rýchlo zmietol zo stola

Ďalším expertom, ktorý sa vyjadril k budúcnosti talianskeho kouča nášho futbalového národného tímu Francesca Calzonu, je bývalý reprezentant a dnes…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj má strach. A priznal to už otvorene

Zelenskyj sa obáva, že po skončení vojny s Iránom Trumpova administratíva obnoví tlak na Kyjev, aby súhlasil so stiahnutím vojsk…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa vyhráža Iráncom genocídou: "Možno zničíme aj všetky odsoľovacie zariadenia"

USA, 30. marca 2026 - Izraelské médiá informovali, že Izraelské obranné sily sa nezúčastnia žiadnej pozemnej operácie USA na území Iránu,…

31. 03. 2026 | 0 komentárov

Efekt „Winchester“: Pentagón sa vo vojne s Iránom začína obávať o muníciu

Vo vojne s Iránom USA vystrelili za iba 4 týždne viac ako 850 rakiet Tomahawk. V Pentagóne rastú obavy, či…

31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov