NAŽIVO

India v marci nakúpila od Ruska o 90 % viac ropy ako vo februári, informuje denník Times of India s odvolaním sa na údaje analytickej spoločnosti Kpler.

To však nestačilo na úplnú kompenzáciu poklesu dodávok z Blízkeho východu spôsobeného vojnou: celkový dovoz ropy do Indie klesol takmer o 15 %.

Očakáva sa, že v apríli začne India dostávať aj venezuelskú ropu, možné sú aj dodávky z Iránu.

14:32

Rokovania o mieri na Ukrajine v trojstrannom formáte sú zatiaľ pozastavené, Rusko si však naďalej vymieňa informácie s USA, uviedol Peskov.

„Pokiaľ ide o rokovací proces, áno, ten je zatiaľ pozastavený. Američania majú veľa iných povinností, je jasné akých. V súčasnosti je v tejto súvislosti ťažké zorganizovať stretnutie v trojstrannom formáte,“ povedal Putinov tlačový tajomník.

Dodal, že ukrajinská strana pokračuje v diskusiách s Američanmi.

„Aj my prostredníctvom kanálov, ktoré máme k dispozícii, pokračujeme vo výmene informácií s Američanmi,“ uviedol.

14:18

Iránsky námestník ministra zahraničia Kazem Gharibabádí vyhlásil, že hrozby prezidenta Donalda Trumpa o útokoch na iránske elektrárne a mosty možno považovať za vojnové zločiny. Na platforme X pripomenul, že útoky na civilnú infraštruktúru sú podľa Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu zakázané, hoci USA ani Irán tento dokument neratifikovali. Informovala o tom agentúra AFP.

12:42

Cestujúcich z výletnej lode na Fidži, ktorá počas búrky narazila na útes pri ostrove Monuriki, evakuovali do bezpečia. Podľa spoločnosti Blue Lagoon Cruises loď stiahla kotva a uviazla na plytčine. Nikto nebol zranený, palivo z paluby už odstránili a na mieste dohliada austrálsky špecialista. Informovala o tom agentúra AP.

12:40

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval Európsku prokuratúru, aby okamžite konala v kauze zneužívania agrodotácií po tom, čo bola zrušená imunita viacerých poslancov.

EPPO aktuálne preveruje 20 členov vládnej strany pre podozrenia z podvodu a falošného svedectva. V súvislosti so škandálom už odstúpili traja ministri a grécka polícia v minulom roku zadržala desiatky ľudí, ktorí si podľa vyšetrovania neoprávnene prisvojili najmenej 23 miliónov eur. Informovala o tom agentúra AFP.

Kyriakos Mitsotakis
Na snímke grécky premiér Kyriakos Mitsotakis / Foto: SITA/AP-Petros Giannakouris

 

12:35

Irán a USA dostali od egyptských, pakistanských a tureckých sprostredkovateľov návrh na 45‑dňové prímerie a znovuotvorenie Hormuzského prielivu.

Cieľom je vytvoriť priestor na rokovania o trvalom ukončení konfliktu. Návrh bol zaslaný iránskemu ministrovi zahraničia Abbásovi Arákčímu a americkému vyslancovi Stevovi Witkoffovi, no obe strany zatiaľ nereagovali. Nie je jasné, či podmienky prijmú – Irán trvá na reparáciách a bezpečnostných zárukách, zatiaľ čo americký prezident Donald Trump reagoval ostrými vyjadreniami na sociálnej sieti. Informoval o tom spravodajský web Axios.

Abbás Arákčí
Na snímke Abbás Arákčí / Foto: SITA/AP-Khalil Hamra
12:33

Irán v pondelok popravil muža odsúdeného za pokus o vlámanie do vojenského zariadenia v Teheráne počas januárových protestov. Ďalších troch obžalovaných už popravili minulý týždeň, informovali agentúry DPA a Reuters.

Podľa úradov sa skupina snažila dostať do zbrojnice a získať zbrane, pričom ich označili za výtržníkov ohrozujúcich národnú bezpečnosť. Aktivisti tvrdia, že proces bol nespravodlivý a obžalovaní čelili mučeniu.

12:33

Podiel zamestnancov, ktorí dostávajú len minimálne stravné, stúpol z 53 % v roku 2025 na 62 % v roku 2026. Minimálna hodnota poukážky je 6,98 eura, čo je výrazne menej než priemerná cena obeda 8,74 eura. Podľa údajov Edenredu dostáva 22 % zamestnancov stravné medzi 8 a 9 eurami a takmer 10 % má hodnotu nad 9 eur. Regionálne sa ceny obedov líšia – od 6,99 eura v Trenčianskom kraji po 9,71 eura v Košickom.

12:32

Veľkonočný pondelok môže byť podľa odborníka na financie Rudolfa Oršulu dobrou príležitosťou naučiť deti, že peniaze majú hodnotu a netreba ich minúť naraz. „Vyšibané“ peniaze môžu deťom ukázať, ako hospodáriť aj s malou sumou – časť si užiť hneď a časť odložiť. Rodičia by mali deťom pripomínať, že za každým eurom je práca a že pravidelné odkladanie buduje zdravý finančný návyk.

12:30

Irán nemá v úmysle otvoriť Ormuzský prieliv výmenou za dočasné prímerie so Spojenými štátmi, uviedol dnes pre agentúru Reuters vysokopostavený iránsky predstaviteľ.

Teherán tiež neprijme žiadne termíny, ktoré mu Američania stanovujú na posúdenie návrhu.

Rokovania však pokračujú.

11:05

Spojené arabské emiráty oznámili, že v priemyselnej zóne Musaffa v Abú Zabí utrpel jeden muž z Ghany stredne ťažké zranenia po tom, čo na zem dopadli trosky zo zachyteného iránskeho útoku. Úrady v Šardži zároveň preverujú incident v prístave Chór Fakán, kde boli zranení pakistanskí občania, informuje agentúra AFP. Krajiny Perzského zálivu čelia zvýšenému počtu iránskych odvetných útokov od konca februára.

09:59

Srí Lanka začne od polovice apríla nakupovať ruskú ropu, informovala vláda krajiny.

Pripomeňme, že na Srí Lanke a vo všeobecnosti v južnej Ázii nastal nedostatok paliva v dôsledku vojny na Blízkom východe.

09:50

Šéf spravodajskej služby Iránskych revolučných gárd dnes zahynul v dôsledku útokov USA a Izraela, informuje IRGC.

09:37

Ruský Dagestan zasiahli ďalšie ničivé záplavy len pár dní po predchádzajúcich. V Derbente voda zaplavila ulice a bahno zablokovalo federálnu diaľnicu pri Chtasosovjure. V Machačkale vyhlásili stav núdze, keďže sa zrútil jeden obytný dom a viaceré ďalšie sú poškodené. Podľa miestnych úradov zatiaľ nehlásia obete. Bez elektriny zostali desiatky obcí a v zaplavených oblastiach začalo očkovanie proti hepatitíde A, informovala agentúra TASS a miestne médiá.

09:35

Hráč britskej lotérie si v stanovenej 180‑dňovej lehote neprevzal výhru 10,6 milióna libier, a o jackpot tak definitívne prišiel. Podľa spoločnosti Allwyn sa tiket kúpil v Bexley, no napriek verejnej výzve sa jeho majiteľ nenašiel. Nevyzdvihnuté peniaze putujú do fondu National Lottery Good Causes na podporu verejnoprospešných projektov. Informoval o tom denník The Independent.

09:32

Brigády Izzadína Kasáma, ozbrojené krídlo Hamasu, odmietajú výzvy na odzbrojenie. Podľa hovorcu abú Ubajdu by takáto požiadavka predstavovala pokus o pokračovanie genocídy Palestínčanov a je neprijateľná. Ako uviedla agentúra Reuters, otázka odzbrojenia je jednou z hlavných prekážok pri realizácii amerického mierového plánu pre Pásmo Gazy.

 

08:05

Posádka misie Artemis 2 v pondelok vstúpila do lunárnej sféry vplyvu, kde na loď Orion pôsobí silnejšia gravitácia Mesiaca než Zeme. Orion teraz preletí nad odvrátenou stranou Mesiaca, čím sa astronauti dostanú ďalej od Zeme než ktorýkoľvek človek doteraz, uviedla NASA. Informovali o tom viaceré svetové agentúry.

 

07:40

Britská polícia v nedeľu zadržala sedem ľudí pri proteste pri základni RAF Lakenheath vo východnom Anglicku, ktorú využívajú americké ozbrojené sily. Obvinila ich z podpory zakázanej skupiny Palestine Action. Aktivisti protestovali proti údajnému využívaniu základne ako východiskového bodu pre americké operácie na Blízkom východe. Informovala agentúra AFP.

 

07:18

Počas veľkonočného víkendu zachránili posádky dvoch obchodných lodí pri talianskom pobreží 32 migrantov smerujúcich z Líbye do Európy.

Z mora vytiahli aj dve mŕtve telá a ďalších 71 ľudí zostáva nezvestných, uviedli humanitárne organizácie Mediterranea Saving Humans a Sea-Watch.

07:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mikloš bohorovne ku Gorile: Korupčené aféry sa diali a budú sa diať aj v ďalších vládach

Exminister financií Ivan Mikloš sa v komentári pre denník SME, ktorý sčasti tiež patrí Pente, vyjadril k tomu, prečo podľa jeho názoru do dnešného dňa nie sú žiadne relevantné výsledky vyšetrovania kauzy, v ktorej si jeho spoluminister Jirko Malchárek a ďalší predstavitelia či nominanti jeho strany SDKÚ dohadovali biznis s investorom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom

❚❚
.

Mikloš tvrdí, že podľa neho nie je náhodou, že nič sa nevyšetrilo ani počas vlád, keď bol pri moci Smer-SD. Upozornil na to, že v období, keď bol ministrom vnútra Róbert Kaliňák vo vyšetrovaní sa nielenže nepokračovalo, ale polícia a SIS predmetné záznamy zničila. „Vznikli však nelegálne kópie, s ktorými sa začalo čulo obchodovať. „Tu sa ponúka logická otázka. Ak je to naozaj kauza druhej Dzurindovej vlády a SDKÚ, prečo došlo za premiérovania Fica a ministrovania Kaliňáka k zničeniu dôkazov a k zastaveniu vyšetrovania?“

Pýta sa, že prečo Fico s Kaliňákom dovolili, resp. podľa neho skôr „prikázali zničiť dôkazy“. „Predpokladám, že nikto si nemyslí, že by to ich nominanti v SIS a polícii urobili v takejto kauze bez ich vedomia,“ zamýšľa sa Ivan Mikloš a opomína, že stopy mohla zahladzovať stará garnitúra, ktorá stratila moc.

Ivan Mikloš navyše tvrdí, že to čo Fico v konšpiračnom byte narozprával, je nielen politicky zničujúce, ale aj trestnoprávne stíhateľné. „Áno, mám na mysli priznanie sa k nelegálnemu financovaniu strany Smer v objemoch stoviek miliónov korún.“

.

V texte tiež priznal spoluzodpovednosť za stav, ktorý vznikol za vlád, kedy bol ministrom financií. „Nesiem teda politickú zodpovednosť aj za chyby či zlyhania iných, zvlášť tých, ktorých som do zodpovedných funkcií navrhol. Odmietam však, že by som porušil zákon, prijal provízie z privatizácie alebo konal inak ako vo verejnom záujme.“

„Čo sa týka politickej zodpovednosti, tú som sa rozhodol vyvodiť voči sebe aj tým, že som pred pár rokmi definitívne odišiel z politiky.“

Ivan Mikloš napísal, že korupčné aféry sa diali počas všetkých doterajších vlád po Novembri 89. „Budú sa diať aj počas budúcich vlád. Líšili sa však zásadne tým, či svojimi politikami a reformami priestor na korupciu znižovali, alebo boli naopak generátorom korupcie.“

Exminister uzavrel svoj komentár obhajobou toho, prečo sa vláda, ktorej bol členom, rozhodla predať strategické štátne podniky. „Privatizácia bola potrebným a nevyhnutným krokom z mnohých dôvodov, medzi nimi aj z dôvodu obmedzenia korupcie a politického klientelizmu v štátnych podnikoch (viď napríklad tzv. Duckého zmenky alebo Ficove presvedčenie, že sponzori majú mať nárok zahojiť sa na štátnom),“ prekrúca Mikloš.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Fotovoltika je najvýhodnejšia pre firmy, ktoré elektrinu spotrebujú priamo vo vlastnej prevádzke, hovorí Martin Kumpan , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Povodne v Dagestane zabili troch ľudí, ďalšie tisíce museli evakuovať

Povodne spôsobené silnými dažďami si na juhu Ruska vyžiadali najmenej tri obete a prinútili úrady evakuovať približne 4 000 ľudí.…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mnohí ľudia pracujú na pozíciách mimo svojej kvalifikácie, pomôcť im k zmene môže nový digitálny nástroj

Takmer polovica pracovníkov z krajín mimo Európskej únie u nás pracuje na pozíciách, ktoré nezodpovedajú ich kvalifikácii alebo skúsenostiam. Slovenská…

06. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vo veku 92 rokov zomrela slovenská prekladateľka Viera Hegerová

Vo veku 92 rokov zomrela v pondelok ráno významná slovenská prekladateľka Viera Hegerová. Pre TASR to potvrdila jej dcéra sociologička…

06. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia podporí plávajúcu veternú elektráreň sumou 64 miliónov libier

Britská vláda poskytne až 64 miliónov libier na podporu rozvoja prístavu Port Talbot vo Walese, ktorý má slúžiť ako zázemie…

06. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ USA a Izraela

WSJ: Iránska ekonomika je ďalším cieľom USA a Izraela, pričom úder na jej základy bude znamenať eskaláciu vojny

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

Ján Droppa

.
.

Európa zatvára oči pred varovnými signálmi z Ukrajiny

Európa zatvára oči pred varovnými signálmi z Ukrajiny, píše vo svojom stĺpčeku pre The Wall Street Journal bývalý ekonomický poradca…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ďalší cieľ USA a Izraela

WSJ: Iránska ekonomika je ďalším cieľom USA a Izraela, pričom úder na jej základy bude znamenať eskaláciu vojny

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Občiansky konflikt, rozpad a „zánik“. Publicista varuje Zelenského

Ukrajina musí ukončiť vojnu s Ruskom, inak ju čaká občiansky konflikt, rozpad a „zánik“. Napísal to právnik a zakladateľ prvej…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie o príprave sabotáže na plynovode medzi Srbskom a Maďarskom

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po nedeľňajšom mimoriadnom zasadnutí Rady obrany štátu vyhlásil, že Maďarsko „pre hrozbu ukrajinského útoku…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko: Tuskova strana zasiahnutá škandálom týkajúcom sa pedofílie a zoofílie

Kłodzský škandál by mohol znamenať pád Občianskej koalície . Takýto názor zastáva kandidát PiS na post premiéra Przemysław Czarnek, a…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

„Hnusná a špinavá” kampaň. Rozplynie sa Matovičov sen o drahej neveste?

Igor Matovič má sústavne silácke reči vo vzťahu k PS – rozdáva rozumy a výzvy na adresu progresívcov, poťažmo Michala…

06. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump je vo veľmi zlej situácii. A s ním aj USA

Rozpútal vojnu, ktorú nebude vôbec také ľahké ukončiť. To, ako agresívne a čoraz chaotickejšie sa posledné dni vyjadruje, aj, že…

06. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zarážajúce zistenia

Maďarský think tank obvinil Ukrajinu zo zasahovania do nadchádzajúcich parlamentných volieb v krajine, pričom poukázal na to, čo opisuje ako…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ferenčáka čaká výsluch na ÚBOKu

Poslanca Národnej rady SR Jána Ferenčáka, vylúčeného z koaličnej strany Hlas-SD, čaká výsluch na Úrade boja proti organizovanej kriminalite. Ako…

06. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán nemá v úmysle otvoriť Ormuzský prieliv výmenou za dočasné prímerie

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náraz auta do stromov v okrese Senica si vyžiadal dva životy

Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v noci z nedele na pondelok pri obci Jablonica v okrese Senica.…

06. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Přitom mají všechno…

Co mají Spojené státy? Spoustu věcí. Mají petrodolar, mezinárodní platební systém SWIFT, mají různé velvyslance Merricky, kteří bedlivě dbají, aby…

06. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Urbi et Orbi: Kristovo zmŕtvychvstanie je víťazstvom života, nie sily

Posolstvo Urbi et Orbi na Veľkú noc 2026 prinieslo výzvu k pokoju, odzbrojeniu sŕdc aj rúk a k odmietnutiu ľahostajnosti…

06. 04. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Svetonázor | 5 min. čítania | 0 komentárov

Od rozumu ke svévoli aneb vakcinace těhotných žen proti covidu

Při diskusích o Národní očkovací strategii jsme se dostali s Romanem Chlíbkem, předsedou České vakcinologické společnosti, do sporu kvůli tvrzení,…

06. 04. 2026 | Česky | 12 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Česky | 12 min. čítania | 0 komentárov

O post predsedu KSK sa bude uchádzať aj Džemal Kodrazi

O post predsedu Košického samosprávneho kraja sa v jesenných regionálnych voľbách bude uchádzať aj motivátor a podnikateľ Džemal Kodrazi. Ako…

06. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko, Rusko, Turecko a Srbsko sa dohodli na posilnení ochrany plynovodu „Turkish Stream“

Maďarsko, Rusko, Turecko a Srbsko sa dohodli na posilnení ochrany plynovodu „Turkish Stream“ pred možnými útokmi, uviedol maďarský minister zahraničných…

05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


Na veľkonočnom stole sú časté chren či cvikla, majú mnoho vitamínov

Medzi „klasické“ potraviny, ktoré sú na takmer každom veľkonočnom stole, patria vajcia, chren a cvikla. Obsahujú mnoho zdraviu prospešných látok.…

06. 04. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktorá krajina má najvyšší počet obyvateľov na svete?

Počet obyvateľov je jedným z najdôležitejších ukazovateľov, ktorý ovplyvňuje ekonomiku, politiku aj globálny vývoj krajín. Tento počet obyvateľov sa neustále…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump pripustil, že dohoda s Iránom by mohla byť dosiahnutá už v pondelok

Americký prezident Donald Trump pripustil, že dohoda s Iránom by mohla byť dosiahnutá už v pondelok

05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vajíčko malo v minulosti ochrannú, liečebnú aj symbolickú funkciu

Vajíčko bolo v minulosti symbolom života, znovuzrodenia, plodnosti, krásy a prosperity. Vplyvom kresťanstva symbolizovalo už aj zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Ako…

06. 04. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší Talian? Objavil sa nový potenciálny nástupca Calzonu

Zmluva trénera Francesca Calzonu so Slovenským futbalovým zväzom sa skončila po nedávnej neúspešnej baráži o postup na MS 2026. Zväz…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

Na záchrane pilota v Iráne sa podieľali stovky amerických špeciálnych síl

Na záchrannej operácii pilota, ktorý sa stratil v Iráne, sa zúčastnili stovky amerických špeciálnych jednotiek z viacerých zložiek

05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vynálezy, ktoré sú bizarné a geniálne zároveň

Vynálezy z vidieckeho inžinierstva predstavujú jedinečnú ukážku ľudskej kreativity, improvizácie a schopnosti vyriešiť problém aj bez profesionálneho vybavenia. Vynálezy tohto…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

Rusko mení taktiku na Ukrajine

Rusko mení taktiku na Ukrajine a zjavne sa snaží vyčerpať systémy protivzdušnej obrany, ako sú americké rakety Patriot, ktoré boli…

05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kresťania aj v pondelok slávia zmŕtvychvstanie Ježiša Krista

V kresťanských kostoloch sa aj na Veľkonočný pondelok, ktorý nesie i názov Pondelok vo veľkonočnej oktáve, slávia bohoslužby na oslavu…

06. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Frankenstein na pásoch: Západní technici krížia časti S-300 s digitálnymi orgánmi

USA, 6. apríl 2026 - Spolu s kyjevskými technikmi sa zapojili do nekromancie. Snažia sa oživiť starý sovietsky hardvér transplantáciou…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

Orbán: V blízkosti plynovodu zo Srbska do Maďarska bola objavená výbušnina

V blízkosti plynovodu zo Srbska do Maďarska bola objavená výbušnina, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán

05. 04. 2026 | Aktualizované 05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Aktualizované 05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Strach z výšok: Čo to vlastne je a ako ho spoznať?

Strach z výšok patrí medzi najčastejšie fóbie, ktoré ovplyvňujú každodenný život mnohých ľudí. Tento strach z výšok nie je len…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

India v marci nakúpila od Ruska o 90 % viac ropy ako vo februári, informuje denník Times of India s odvolaním sa na údaje analytickej spoločnosti Kpler.

To však nestačilo na úplnú kompenzáciu poklesu dodávok z Blízkeho východu spôsobeného vojnou: celkový dovoz ropy do Indie klesol takmer o 15 %.

Očakáva sa, že v apríli začne India dostávať aj venezuelskú ropu, možné sú aj dodávky z Iránu.

14:32

Rokovania o mieri na Ukrajine v trojstrannom formáte sú zatiaľ pozastavené, Rusko si však naďalej vymieňa informácie s USA, uviedol Peskov.

„Pokiaľ ide o rokovací proces, áno, ten je zatiaľ pozastavený. Američania majú veľa iných povinností, je jasné akých. V súčasnosti je v tejto súvislosti ťažké zorganizovať stretnutie v trojstrannom formáte,“ povedal Putinov tlačový tajomník.

Dodal, že ukrajinská strana pokračuje v diskusiách s Američanmi.

„Aj my prostredníctvom kanálov, ktoré máme k dispozícii, pokračujeme vo výmene informácií s Američanmi,“ uviedol.

14:18

Iránsky námestník ministra zahraničia Kazem Gharibabádí vyhlásil, že hrozby prezidenta Donalda Trumpa o útokoch na iránske elektrárne a mosty možno považovať za vojnové zločiny. Na platforme X pripomenul, že útoky na civilnú infraštruktúru sú podľa Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu zakázané, hoci USA ani Irán tento dokument neratifikovali. Informovala o tom agentúra AFP.

12:42

.

Veľkonočná bitka pre dotácie: Drlička s Rikkonom si hádžu ostrý bumerang

Niekdajší šéf SND Matej Drlička hovorí o Michelkovi, Šimkovičovej, Machalovi a ďalších ako o barbaroch v rezorte kultúry a kritizuje…

05. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hancko prehovoril o vzťahu s koučom Simeonem

Slovenský obranca Dávid Hancko sa vynikajúco udomácnil v Atléticu Madrid po minuloročnom letnom prestupe z holandskej ligy. Takmer každý týždeňa…

06. 04. 2026 | 0 komentárov

Rusko ťaží z vojny na Blízkom východe, vyhlásil Zelenskyj

Rusko ťaží z vojny na Blízkom východe, vyhlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas návštevy v Istanbule, informuje agentúra Associated Press

05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské jednotky postúpili v oblasti Privolia

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 04. 2026 | Aktualizované 05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Aktualizované 05. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prieskum: Voľby by v marci vyhralo opozičné PS, druhý je Smer-SD

Parlamentné voľby by v marci 2026 vyhralo opozičné hnutie PS s 21,1 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončil koaličný…

05. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

Ján Droppa

.
.
.
Značka kvality
.
Značka kvality
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov